Opinie o SoftwareMill Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie SoftwareMill Sp. z o. o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SoftwareMill Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SoftwareMill Sp. z o. o. w Warszawa

Człowiek

Po przeszło roku w SML stwierdzam że to najlepsza firma w jakiej przyszło mi pracować. Technicznie bardzo mocny team zarówno na froncie jak i backendzie - jest się od kogo uczyć, wiedzą dzielimy się zresztą regularnie. Jest pole do rozwinięcia skrzydeł w projektach. Plus pełna transparentność firmy i płaska struktura to dla mnie ogromna zaleta, przepływ informacji jest sprawny, decyzje nie wymagają zatwierdzania przez ileś szczebli managerów. Plus wysoka kultura firmy, szkolenia, wyjazdy, integracje - generalnie przyjazna atmosfera dzięki której zwyczajnie dobrze nam się ze sobą pracuje :)

@Lara

Szkolenia są zarówno z tematów technicznych jak i z tzw human albo soft-skills. W tamtym roku były na przykład: - niezbędnik lidera - sztuka dawania feedbacku - akademia prezentera Regularnie sa reading cluby (techniczny jak i właśnie human-skills), prezentacje wewnętrzne (około 20-30 rocznie). I tak, w ogóle jest u nas tylko praca zdalna, bo firma od powstania w 2009 roku jest całkowicie zdalna :)

SoftwareMill to firma, w której rozwinąłem skrzydła i w której czuje się jak w domu (dosłownie i w przenośni :wink:). Całkowita transparentność, wsparcie merytoryczne i techniczne praktycznie w każdym obszarze, zaufanie, realny wpływ na kierunek rozwoju (zarówno własnego, jak i działu/firmy) to najważniejsze atuty. Do tego ciekawe szkolenia, kluby czytelnicze, gratyfikacja aktywności blogowo-konferencyjnej i solidny work-life balance. Niezmiennie zadowolony od ponad ośmiu lat :)

Elastyczne godziny pracy (do dogadania z zespołem), brak oczekiwań że będziesz siedział(a) po godzinach/nocach/weekendach. Przewidziany czas na aktywności związane z rozwojem/aktywnościami wewnątrz firmy (np. jeden dzień w miesiącu na pisane blogów technicznych czy przygotowanie do wystąpienia na konferencji). Aktywne zachęcanie do dbania o zdrowie i sportu (refundacja badań raz do roku, nagrody za rywalizację sportową w wymiarze rocznym).

Donut

W SML jestem od nieco ponad roku. Mam fajny zespół, z którym bardzo dobrze mi się współpracuje. W firmie są organizowane szkolenia, wykłady, kluby czytelnicze więc jest pole do rozwoju. Jest to dla mnie pierwsza praca w 100% zdalna i miałem w związku z tym pewne obawy. Okazały się bezpodstawne. Kultura pracy zdalnej jest na wysokim poziomie, oprócz tego, średnio raz w miesiącu spotkamy się w mniejszym lub większym gronie na wyjazdach integracyjnych. Generalnie polecam :)

@Donut

Wyjazdy integracyjne raz w miesiącu? Dobrze, że są szkolenia bo kwestia rozwoju jest dla wielu bardzo ważna. A jak z awansami, zdarzają się u was? Czy raczej na wyższe stanowiska zatrudniani są ludzie z zewnątrz?

Tomek Dziurko Nowy wpis

Integracje: Raz w miesiący mamy spotkanie integracyjne całą firmą lub w mniejszych grupach. Poza tym raz w roku mamy większy wyjazd niespodziankowy na 3 dni, gdzie o kierunku dowiadujemy się dopiero gdy wsiądziemy do autokaru. Poza tym zespoły mogą sobie organizować mniejsze integracje we własnym gronie Awanse: Na poziomie Mid/Regular wymagania spełniasz mniej więcej co 6-9 miesięcy. Na poziomach seniorskich to jest bardziej rok lub trochę dłużej. W 2023 roku mieliśmy 38 awansów na około 70 osób w działach technicznych. Czasami też, jeśli okaże się, że kogoś "niedoszacowaliśmy" w trakcie rekrutacji i potem okazuje się, że wymiata albo gdy ktoś osiągnie jakiś bardzo duży milestone u klienta (przeniesienie na dużo bardziej odpowiedzialną rolę, itp.) to grupa-trzymająca-awanse podejmuje decyzję, żeby go nagrodzić dodatkowym awansem.

Maks Nowy wpis
@Tomek Dziurko

Interesuje mnie jeszcze jaka zwykle umowa. Trzeba mieć swoja działalność i B2B czy dają umowę o prace?

Znalazłem to czego szukałem, chodzi o ogłoszenie dla Senior Scala Developer, rekrutacja zakończona lunchem to dobry pomysł, żeby ludzie się osobiście poznali, jeszcze czegoś takiego nie praktykowałem ale mam nadzieję, że wszystko przede mną. Godziny pracy zdalnej zostały przedstawione w ogłoszeniu jako 9-17, podkreślony jest natomiast elastyczny czas pracy. Jest możliwość żeby zacząć pracę wcześniej i wcześniej skończyć?

Tomek Dziurko Nowy wpis

Cześć AK, dzięki za aplikowanie do nas i powodzenia w rekrutacji! :) Jeśli chodzi o godziny, to staramy się pracować tak, aby być 5-6 godzin wspólnie z resztą zespołu, bo łatwiej dyskutować, robić burze mózgów, pair programming albo pełnić rolę gumowej kaczki, jeśli wszyscy są w miarę o tej samej porze w pracy. Dokładne godziny pracy zależą też od projektu i klienta, bo czasem spotkania są wcześniej, czasem później, zależnie i od strefy czasowej i od konkretnego klienta, bo jedni potrzebują tych spotkań mniej inni więcej.

Czy możesz opisać cały proces rekrutacyjny i ocenić poziom rozmowy kwalifikacyjnej w SoftwareMill Sp. z o. o. sp. k.? Dodali nowe ogłoszenia 17 września na Justjoin.it.

Tomek Dziurko

Proces rekrutacyjny wygląda mniej więcej tak: 1. Wysyłasz CV i potem wypełniasz krótką ankietę (oczekiwania finansowe, oczekiwania do firmy, dostępność, itp.) 2. Rozmowa video (30-45min) z kimś z działu People (najczęściej z Sylwią): ty trochę opowiesz o sobie, trochę po angielsku, trochę Sylwia opowie o firmie i tym co robimy, będzie okazja zadać kilka pytań, jeśli takie masz. 3. Zadanie domowe - krótka aplikacja do napisania w technologii, którą znasz (Scala, Java, TypeScript, etc). 4. Nasz zespół robi Ci code review, które dostajesz od nas zawsze, niezależnie od tego jak wypadniesz. Więc albo dowiesz się, że jesteś dobry albo dowiesz się w jakich obszarach naszym zdaniem można coś poprawić. 5. Rozmowa techniczna - około 1,5h rozmowy z dwoma programistami, tematy od nawiązujących do zadania, przez technologie i architekturę i kończąć na kilku z obszarów miękkich (kontakt z klientem, rola w zespole, doświadczenie w analizie wymagań. itp.) 6. Lunch z dwoma osobami od nas, my płacimy :) Staramy się wybrać miasto jak najbliżej kandydata. Jest okazja porozmawiać na żywo, trochę lepiej wyczuć osobę i pokazać jaki jest klimat w firmie, żeby obie strony mogły ocenić czy jest match czy jednak go nie ma. 7. Propozycja współpracy

@Tomek Dziurko

No super odpowiedź, taka wyczerpująca. Ja jestem ciekawa, ta pierwsza rozmowa video z kimś z firmy, to ona jest wcześniej umawiana, aby dopasować termin? Czy firma narzuca konkretną datę i czas a kandydat ma się dostosować? I ile jest czasu na napisanie tego zadania rekrutacyjnego?

Tomek Dziurko

1. Rozmowa video - dostajesz linka do kalendarza osoby, która się tym zajmuje i wybierasz pasującą Ci datę/godzinę w ciągu najbliższego tygodnia 2. W mailu z zadaniem dostajesz taki fragment "Na zakończenie zadania masz 4 dni od dzisiaj, ale jeśli w trakcie rozwiązywania go okaże się, że potrzebujesz trochę więcej czasu, to po prostu daj nam znać, poczekamy :)"

Człowiek

Lara
@Człowiek

Własnie o szkolenia chciałam podpytać, dużo tego jest w skali roku? Są to głównie szkolenia dotyczące programowania czy jakieś inne też? I w ogóle czy jest tutaj u was praca zdalna?

@Lara

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie SoftwareMill Sp. z o. o. sp. k.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Senior Scala Developer?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

@Marcin

Hej, super wartościowy wpis.ktoś opowie, co realnie oznacza to, że jest tu solidny work-life balance?? Czy dobrze rozumiem, że np. nie ma nadgodzin wcale? Albo, że jest tryb hybrydowy, elastyczne godziny pracy, można w trakcie pracy wyjść na chwilę do lekarza?

Fish

Równo rok temu dołączyłem do SML i muszę stwierdzić, że to najlepsza firma w jakiej dotychczas pracowałem. W SMLu pracuje wielu świetnych i utalentowanych programistów, od których idzie się bardzo dużo nauczyć, zarówno na BE jak i FE oraz w obszarze devOps. Częste szkolenia, wewnątrz firmowe z powyższych dziedzin, organizowane cyklicznie przez bardziej doświadczonych kolegów. Płaska struktura i transparentność to duży plus. Bardzo wysoka kultura w obszarze ludzkim, bez korpo-ścieku i szczebla menedżerskiego z zawyżonym ego. Średnio raz w miesiącu spotkania na żywo, codzienne spotkania online. Ze wszystkimi bardzo przyjemnie się współpracuje i spędza czas podczas pracy jak i poza nią. Z czystym sumieniem mogę polecić SMLa każdemu.

Heja wszystkim. Piszę, bo wpadłam na ogłoszenie w internecie i firma rekrutowała na stanowisko Senior Scala Developer. Konkretnie to interesuje mnie to, że zatrudnienie to jest kontrakt b2b i praca jest zdalna. To jak tak wygląda praca, to firma zapewnia sprzęt do pracy? Chodzi o sprzęt elektroniczny, ale też pełen oprogramowanie do wykonywania zadań? Bo na b2b to nie etat, więc może pracownik ma sobie to załatwić samodzielnie?

Tomek Dziurko

Firma zapewnia wszelki niezbędny sprzet (komputer, monitory, itp.) na zasadzie użyczenia, na początku dostajesz też możliwość doposażenia swojego miejsca pracy jeśli brakuje Ci jakichś sprzętów (czy to elektronicznych cyz mebli, itp.)

Ciekawy123

Dostałem na what's up informację z propozycją pracy następującej treści "Witam, jestem Anna z SoftwareMill Recruitment (Warszawa), poszukujemy pracowników na pół etatu/pełny etat oraz freelancerów. Czy mogę udostępnić Ci więcej informacji?". Proszę o informację czy Państwa firma rozsyła takie wiadomości. Nr tel wskazuje na USA a.nadawcą jest Tracy Evans. Zaznaczam, że nigdy nie aplikowałem do Państwa firmy. Pozdrawiam

@Ciekawy123

Cześć @Ciekawy123 Dziękujemy za sygnał. To niestety próba (usunięte przez administratora) Nigdy nie kontaktujemy się z kandydatami używając WhatsAppa, cała komunikacja prowadzona jest za pomocą adresów mailowych w domenie @softwaremill.com lub @softwaremill.pl .

Małgorzata

Spodobało mi się to co piszecie na temat możliwości szkoleń i podnoszenia kwalifikacji, super. A benefity i dodatki? Macie przynajmniej Multisport albo paczki na święta/bony? Teraz to już taka podstawa.

@Małgorzata

Z benefitów mamy (z tych ciekawszych): - kartę Multisport, - 100% refundowaną naukę języka angielskiego (kursy, konwersacje, co kto potrzebuje) - 50% dofinansowania do szkoleń, kursów, konferencji - dofinansowanie do wyposażenia swojego miejsca pracy (pracujemy zdalnie) - wewnętrzne kluby książki (technicznej, um. miękkich), klub architektów oraz grupy wspólnej nauki do certyfikatów. Pewnie jeszcze coś, ale piszę z głowy, więc mogło mi coś umknąć :) W razie potrzeby, zapraszam na priv na LinkedIn, Twitter, itd. :)

@pchelka
@Tomek Dziurko

Hej napisała do mnie taka pani zacząłem znia robić na tej aplikacji przez (usunięte przez administratora) i niewiem czy jest to (usunięte przez administratora) obiecuje zyski i to duże i niewiem czy ryzykować

@@pchelka

Jeśli podaje się za naszą firmę to jest to próba (usunięte przez administratora) Nie prowadzimy rekrutacji oraz żadnej innej komunikacji w sposóby inny niż mailowo.

Jaką umowę oferuje SoftwareMill Sp. z o. o. sp. k. dla osoby na okresie próbnym? Z tego co widzę, to aktualnie poszukują kogoś na stanowisko Scala Developer.

Czy firma SoftwareMill Sp. z o. o. sp. k. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

nie ma pożyczek, jest wsparcie do szkoleń, kursów, itp

Irena

O, to chociaż tyle. A czy to wiąże się z podpisywaniem jakiejś lojalki? Ciekawią mnie też inne benefity typu prywatna opieka medyczna, macie coś takiego?

Katarzyna

A na jakie szkolenia czy kursy ludzie się tu decydują? Są opcje jakieś zewnętrzne z certyfikatem do uzyskania? Ktoś już sobie tak wyrobił?

@Irena

Nie mamy żadnych lojalek, czy to jeśli chodzi o szkolenia za 5 tys czy jeśli chodzi o studia za 20 tys.

@Katarzyna

Robimy bardzo dużo certyfikatów branżowych: z Kafki, z Kubernetesa, z Cassandry, AWS, GCP i innych technologii związanych z szeroko pojętym wytwarzaniem oprogramowania.

Aleksandra
@Tomek Dziurko

W sumie to fajnie ze nie musicie podpisywać lojalnościówek po odbytych kursach. Czy zdarzyło się kiedyś tak ze zaraz po odbytym kursie bądź szkoleniu ktos odszed z pracy? Jak firma zareagowała w takim przypadku?

Słabo

Szkoda czasu. Stawki zupełnie rynkowe a nawet poniżej a wymagania z kosmosu. Wg ich filozofii senior developer ma mieć dodatkowo wiedzę architekta i dev-opsa. Na rozmowie pytania, jakich nie usłyszy nikt poza dobrym architektem. Wątpię, że doświadczony senior developer, który nie zajmuje się architekturą mikroserwisową i orkiestracją będzie w stanie sobie poradzić.

@Słabo

Dzięki za twój feedback odnośnie rekrutacji i wymagań. Mamy nieduże zespoły (2-7 osób) i rolę architektów pełnią u nas Senior Developerzy, bo uważamy, że architekt nie może/nie powinien pracować w oderwaniu od kodu aplikacji, który tę architekturę realizuje. Mamy dość nowy stack (JDK 11, JDK 17, Micronaut/Spring Boot, Kafka, Vavr) i większość projektów bazuje na asynchronicznej komunikacji i mikroserwisach. Dlatego wszystkie zagadnienia związane z tym podejściem (również orientacja jak się takie systemy debuguje/ monitoruje/ skaluje) jest w naszych projektach regularnie przydatna. Stąd pytania o te obszary. Stawki regularnie aktualizujemy, żeby były co najmniej rynkowe. Ostatni raz podnieśliśmy je miesiąc temu. Jako Senior możesz zarabiać 24-30 tys. netto /msc i realnie są osoby u nas, które tyle zarabiają na takich stanowiskach, więc górne widełki nie są sztucznie podciągnięte, żeby tylko się klikało :)

niko

konkretna i wiarygodna odp

Polikoks

SML jest dla mnie najlepszym miejscem do pracy w jakim byłem dotychczas (a nazbierało się trochę firm i doświadczeń przez ostatnie 12 lat). Pod względem atmosfery jest super i to nie są puste słowa. Nie dość, że mam okazję pracować z b.doświadczonymi ludźmi (do tego inspirującymi i motywującymi do rozwoju), czego często mi brakowało w innych miejscach, to jeszcze są to przyjaźnie nastawione, pro-aktywne osoby, chętne do pomocy i angażujące się z własnych chęci do podejmowania różnych wyzwań. Firma ukierunkowana na człowieka, a nie usztywniające procesy i biurokrację, wszystko można zmienić jak w żywym organiźmie. Masz wpływ już od pierwszego dnia pracy. Nie spotka się tutaj mikrozarządzania, ani narzędzi kontrolujących pracę, każda osoba ma transparentnie dostęp do wszystkiego. Jeśli jesteś osobą zorganizowaną, sama planującą sobie pracę, będziesz się tu dobrze czuć. Ufamy, że robisz wszystko co możesz, aby dostarczyć wartość dla klienta. Jeśli chodzi o rekrutację, miałem pozytywne wrażenia. Najszybsza reakcja na wysłanie CV spośród wszystkich firm, do których równolegle aplikowałem + szybki feedback w trakcie. Podobało mi się też kreatywne podejście do rozmowy technicznej (bez nacisku na popularne w innych firmach pytania "na pamięć"), tutaj było podejście praktyczne, w tym nawet pytania weryfikujące soft-skills (kontakt z klientem). Zupełnie inny poziom rozmowy. Zaskoczyło mnie też, że zdarzają się tutaj osoby pracujące np. po 7 i 9 lat, bo jest tak dobrze pod wieloma względami. Pracuję tu już 3 miesiące i jestem bardzo zadowolony ze współpracy, zarówno pod względem atmosfery jak i możliwości rozwoju. Jeśli się zastanawiasz, czy aplikować, polecam spróbować! ;)

Małgorzata
@Polikoks

A te osoby co pracują tu po 7 i 9 lat to one ciągle na tym samym stanowisku czy był jakieś awanse?

@Małgorzata

@Małgorzata myślałem, że może @Polikoks odpowie, ale cisza od jakiegoś czasu, więc ja odpiszę :) Aktualna drabinka u nas wygląda tak, że po juniorze są trzy poziomy Mid/Regular, dalej cztery poziomy Seniorskie (S1-S4), wyżej mamy 2 poziomy eksperckie. Kilka przykładów awansów: Osoba 1, w firmie 8 lat. Przez ten czas: Regular Dev, Senior Dev, Team Lead/Architekt Osoba 2, w firmie 11 lat: Przez ten czas: Regular Dev, Senior Dev, Team Lead, Vp of Engineering Osoba 3: w firmie 2 lata. Przez ten czas: Regular Dev, Senior Dev, Senior Dev/Team Lead Osoba 4: w firmie rok: Regular Dev, Senior Dev Osoba 5, w firmie 6msc: Junior Dev, Regular Dev Regular czy Senior mają kilka podpoziomów, pomiędzy którymi też się awansuje, więc zmiany stanowiska, zakresu obowiązków jak i stawki są częściej niż tylko przy przejściu z Regulara na Seniora. Równolegle w ramach bycia na bieżąco ze stawkami rynkowymi podnosimy też wynagrodzenia w całej firmie, ostatni raz miesiąc temu.

Urszula
@Tomek Dziurko

A na jakie doświadczenie stawiacie w firmie? :) Widzę, że najmniej doświadczona osoba to junior. Nie mają państwo w zwyczaju zatrudniac osoby bez większego doświadczenia, np na staż/praktykę? :)

@Urszula

@Urszula Na teraz nie mamy żadnego programu stażowego. Od niecałego roku zaczęliśmy rekrutować juniorów, bo przez długi czas nie byliśmy przekonani, że w pełni zdalnie da się to robić dobrze. Pierwsza edycja udała się całkiem fajnie, wszyscy juniorzy pracują u klientów, więc w październiku ruszamy z drugą edycją rekrutacji na Junior Scala Developera. I jeśli uznamy, że proces mentorowania/nauki juniorów mamy opracowany naprawdę dobrze, zaczniemy się zastanawiać co dalej, czy może właśnie staże/praktyki :)

MówięJakByło

Dostajesz bardzo długie zadanie do domu. Za wartość intelektualną rozwiązania ani za poświęcony czas nie dostajesz zapłaty. Przychodzi odpowiedź, że rozwiązanie jest super. Wtedy dopiero (!) zaczynają się poważne rozmowy. Zwracają uwagę na to, co było jasne z CV i łatwe do sprawdzenia w krótkim screening callu. Dziękują i pozdrawiają pięknymi słowami. Strata czasu, nie polecam. Jakbym nie miał zamiaru zrobić czegoś podobnego sam dla siebie, to na pewno bym nie zrobił tego zadania.

@MówięJakByło

Jeju, poważnie? Ale na co takiego zwrócili dopiero tę uwagę, że postanowili się pożegnać? Faktycznie bez sensu troszkę wyszło, bo szkoda Twojego czasu. To zadanie już do niczego Ci się nie będzie mogło niestety przydać? :/

MówięJakByło
@Katarzyna

@Katarzyna Jako powód podali brak praktycznego (!) doświadczenia w obszarze, którego nie było w CV. Zasugerowali, że w tym obszarze mam szansę na rozwój i życzą mi powodzenia. Zasugerowali też, że ich zdaniem chciałbym zajmować się czymś innym. Zamiast mnie wprost zapytać, czym chciałbym się zajmować. Aplikowałem do tej firmy szukając szansy na rozwój. Okazuje się, że szansa na rozwój jest tam dla tych, którzy już wszystko potrafią.

@MówięJakByło

Dziwnie tak troszkę, że mówią Ci czym miałbyś się w sumie zajmować. Ale troszkę to kołujące, skoro nie było tego praktycznego doświadczenia w wymogach... Czyli sugestia dla nich, żeby poprawili ogłoszenia po prostu?

@MówięJakByło

A nie był to przypadkiem obszar, który jest kluczowy w ofercie na dane stanowisko (i do danego poziomu doświadczenia) ? To, że dane wymaganie nie jest zawarte w CV nie oznacza, że człowiek jest skreślony, zawsze dana osoba powinna być jeszcze o to dopytana :) Nie zgadzam się z tym, że szansa na rozwój jest tylko dla tych co już wszystko potrafią. Wewnątrz firmy mamy do siebie pełne zaufanie i wierzymy, że każdy może się nauczyć czegoś zupełnie nowego, czego wcześniej nie znał, wystarczą chęci i zaangażowanie.

On

Rozmowa z HR była OK. Dostałem zadanie rekrutacyjne, uwaga, na 25-40 godzin! To chyba pasuje tylko dla bezrobotnych. Samo zadanie jest nudne, nic ciekawego, więcej copy-paste niż myślenia. Żadna rekrutacja nie jest warta tyle poświęconego czasu.

Optymista
@On

Mi zadanie zajęło 14h, więc daleko do tych 40h i się dostałem, więc te 40h to mocno przesadzone są chyba :)

On
@Optymista

14 godzin swojego czasu...wow uwazam zadanie ktore zajmuje >3 godziny mozna smialo dropnac

Ciekawy
@Optymista

Czy optymistą jest waflem dyrekcji?

@Optymista

Mi np. 16h zajęło to zadanie, więc potwierdzam, koło 25-40h to nawet nie leżało :)

abdce

Mało profesjonalne osoby, firma reklamuje się jako bardzo pro do kandydata, nie korpo itp., ale dużo jeszcze im brakuje. Może projekty ciekawe, ale patrząc na pierwszy kontakt atmosfera niekoniecznie...

Zakłady Hutnicze POL-KOKS
@abdce

Mam dosłownie odwrotne wrażenie. Od samego początku świetny kontakt, szybki feedback (najszybszy ze wszystkich innych firm), bardzo doświadczeni ludzie i świetna atmosfera, tak dobra, że zdecydowałem się na współpracę, jestem tu już 3 miesiące i nadal jest super.

Ostatnie opinie nie zachęcają do aplikowania. Rekrutacja nadal zajmuje tyle czasu? Płacą chociaż za czas poświęcony na zadanie rekrutacyjne? Zainteresowało mnie stanowisko junior scala dev., kto z pracujących powie czy zapowiedź korzyści, płynących z pracy dla tej firmy, znajduje potwierdzenie w rzeczywistości? Jest tak dobrze, jak się sami reklamują?

@Marek

Cześć Marek, dzięki za pytanie, chyba musimy tutaj częściej zaglądać :) Poprosiłem jednego z Junior Dev, którzy przeszli 3 miesięczne szkolenie i teraz pracują już w zespołach dla klientów o napisanie odpowiedzi.

@Tomek Dziurko

A wiadomo kiedy można się spodziewać ich odpowiedzi? ;)

Adrian - Pracownik
@Marek

Siema, Odpowiadając na Twoje pytania, rekrutacja zajmuje krócej niż w innych firmach, mogę to porównać z innymi firmami, do których składałem CV (mniej więcej w tym samym czasie CV rozesłałem do kilku firm na podobną pozycję). Nie płacą za zadanie rekrutacyjne, wydaje mi się że nigdzie tak nie ma, bo to mijałoby się z celem zadania, zadanie jest do sprawdzenie wiedzy, nie do zarobienia na nim. Kolejne pytanie to korzyści, od samego początku miałem nad sobą 2 seniorów którzy byli w pełni odpowiedzialni za ogarnięcie mnie oraz 3 innych juniorów do pracy, co po kilku miesiącach dało rezultat, że aktualnie ja i jeszcze jeden junior jesteśm już na poziomie mida. To już powinno Ci dać do myślenia, że jak masz nad sobą ludzi, którzy ogarniają temat i do tego potrafią przekazać wiedzę, to awans na mida z juniora to kwestia kilku miesięcy. Zaznaczam, że samo to że dostaniesz się jako junior, pokazuje, że już coś ogarniasz i że prawdopodobnie po kilku miesiącach staniesz się midem pełną gębą. Kolejną korzyścią jest pomoc całej firmy gdy jej potrzebujesz, to znaczy masz problem z fakturą, to dział finansowy Ci pomoże, masz problem z oprogramowaniem, to masz kanał, na którym możesz napisać o nim, a po chwili będziesz miał kilka propozycji pomocy, przez co nie siedzisz na zbawienie, tylko możesz po chwili działać co z doświadczenia wiem, nie jest praktykowane wszędzie. I odpowiadając na ostatnie pytanie, czy jest dobrze jak się reklamują, według mnie odpowiedź jest jedna, są lepsi! Lecz to musisz już sam sprawdzić.

Junior wannabe
@Adrian - Pracownik

Brzmi całkiem fajnie jak to opisujesz. Ale, ale... jeśli piszesz to bo ci kazali to mrugnij dwa razy ;)

@Junior wannabe

I co, myślisz, że mrugnął? ;p

Jestem trochę zawiedziona tym, jak wygląda rekrutacja do tej firmy. Z początku przy aplikacji dostaje się bardzo pozytywnego maila, co prawda z automatu, ale potwierdzającego, że nasza aplikacja będzie wkrótce rozpatrzona. Jakąkolwiek odpowiedź dostałam dopiero po całym miesiącu. Uważam, że to zdecydowanie za długi okres oczekiwania na jakąkolwiek odpowiedź, zwłaszcza na pierwszym etapie. Niestety, ale zostawiło to trochę niesmak.

Irena
@Anna

Ale słabo. W miesiąc to jeszcze kilka razy można inną pracę dostać :D Przeszłaś tam chociaż dalej czy się nie udało?

@Anna

Cześć Anna, dzięki za feedback odnośnie komunikacji z kandydatami. Od sierpnia wprowadziliśmy do procesu zmianę i również osoby, z którymi nie zdecydujemy się rozpocząć procesu rekrutacyjnego dostaną od nas krótką informację z decyzją w ciągu kilku dni od aplikowania.

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie SoftwareMill Sp. z o. o. sp. k. na stanowisku IT Specialist? 28 lipca pojawiły się ich ogłoszenia na Pracuj.pl.

Tomek Dziurko

Współpraca jest na B2B, więc stawka 400-600 złotych netto za przepracowany dzień (przy założeniu 20dni daje to 8000-12000 zł).

Syn Arktura

Negatywny vibe ... moje review zostało zrobione przez Scamy które nawet nie odpaliły i nie przetestowały aplikacji. Nawet im dołączyłem gotowe curle do dokumentacji. Ja już nie mam o nich dobrego zdania. Zrozumiałbym odrzut... ale review świadczy o tym że Panowie nawet nie zrozumieli mojej pięknej wydajnej architektury. Wciskanie błędów i nie spełniania wymagań ... wymyślanie nowego na bierząco... hipokryci leniwi ... poważne zarzuty w review nie zgodne z autetycznym rozwiązaniem(do obalenia filmikiem/screenem/komentarzem), pozostałe 20% to minory podciągnięte do wysokiej rangi no i 10 % minory. Dużo skupiania się na tym co złe, brak docenienia tego co w programowaniu najpiękniejsze. Podejście dużo chce za nic i daję review w postaci maila. Pomijając to że zmuszają do założenia konta na githubie człowieka uczulonego na dawanie swoich danych i social media. Ocena freestyle równie dobrze mogłaby się odbywać na zipie wysłanym bo nie korzystają z narzędzi do review. Moim zdaniem kreatywny, utalentowany programista ze szczera czarodziejską aparycją nie ma co tu szuakać. Orczo goblińska arogancja i patrzenie z góry z Januszowym nie zrozumieniem tego co wybiega poza gang 4 i inne Scamy rozpopulowane przez Syjończyków i może jakiegoś China Tedczyka. Hacky, świadome talenty nie polecam. Standard korpo ubijanie tego co najważniejsze i najpiękniejsze, by osiągać niskie cale poniżej inteligencji serca do tak zwanego 3,5 intelektu. Szczerze pisząc 2 godzine feedback i stosunek do tego ... uznałem to za marnotrawstwo czasu już i tak za dużo zmarnowanego(14 dni vs 5 do 15 minutowego mało wartego review). Żadne z uwag nie było budujące, inspirujące, tak by napisać "Wow stary ale czad! Dzięki, to co mówisz jest dobre, zapamiętam to! Howk". Komentarz zostawiam dla podobnych mi dusz. Nie polecam tego przechodzić. Nie spałem w nocy... jestem wrażliwy :(. Tak zwane "Ambitne Lemingi" - człowiek musi mieć za wszelką cenę 5 na uczelni, bo nie kumają czaczy, nie mają świadomości co czynią i lecą tam gdzie wszyscy. Myślę, że tacy się odnajdą i poczują wsród profesjonalistów. Co tam dalej czeka to nie wiem, odpadłem. W sumie firmę polecił mi inspirujący programista który słuchając ideologi którą buduję teraz jako swoją działalność (big thing :)) stwierdził że to najbliższa firma jaką zna, ale mnie rozczarowali... może taki "peszek". Dobre jest to że jak już to przejdziesz i się wpasujesz to ponoć mają ciekawe projekty i taski. Praca zdalna to już w sumie dla mnie normka, ale dla wielu duży plus. ^^

Wdzięczny za opinię
@Syn Arktura

Dzięki za opinię. Wahałem się, ale teraz już wiem, że tam nie zaaplikuję. Praca dla Januszy ... never! Powodzenia!

w
@Syn Arktura

Komentarz mistrzostwo :D

@w

I co teraz jako klient uważasz o nich? ;p

Zostaw merytoryczną opinię o SoftwareMill Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w SoftwareMill Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy SoftwareMill Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SoftwareMill Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 6 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SoftwareMill Sp. z o. o.
3.7/5 Na podstawie 18 ocen.

SoftwareMill Sp. z o. o.