Opinie o MOL w Suchy Las

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MOL, lecz również Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w MOL o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja dzianiny

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MOL w Suchy Las

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
NiePolecam

Firma MOL z Suchego Lasu oferuje dobre warunki pracy, zarówno w biurze jak i na produkcji. Pensje są wypłacane na czas, a prawa pracownicze przestrzegane. Firma rządzona jest przed apodyktycznego, nieznoszącego sprzeciwu szefa i dyrektorów przydupasów. W firmie panuje dwulicowość i obłuda. Prezes manipuluje ludźmi i sieje terror. W zasadzie jakakolwiek rozmowa z tym człowiekiem nie jest możliwa- jest przecież najmądrzejszy więc można tylko przytakiwać. Ciekawe jaki ma wynik testu, który każe robić wszystkim pracownikom przed rozmową kwalifikacyjną?

Ogłoszenie na Samodzielna Księgowa do MOL pojawiało się w GoWork.pl, czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

URAŻONY
Kandydat

pan przez telefon dzwoni do mnie zaprasza mnie na rozmowę rekrutacyjną pytam się go na jakie ogłoszenie aplikowałem i ma problem i wielkie oburzenie że nie pamiętam na co aplikowałem a na pożegnanie zwrócił mi uwagę że mam przynieść normalne według niego cv bo wydrukowało mu się na 6 kartkach wystarczy zmniejszyć format czcionki. Pierwszy raz miałem taki telefon co mnie zapraszają na rozmowę rekrutacyjną i jeszcze mają takie problemy. Nie wiem czy firma mol jest fajna czy nie ale po rozmowie chyba z kierownikiem sobie daruje nie polecam pracować z czymś takim. ŻEGNAM :)

Administrator Nowy wpis

Firma MOL poszukiwała pracowników na stanowisko Inżynier. Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny? Czy komuś udało się podjąć tę pracę?

URAŻONY Nowy wpis
Kandydat

Czy w MOL są paczki/bony świąteczne?

Monia
@Pytanie

Nie ma żadnych bonów ani żadnych paczek.

@Pytanie

Przez 18 lat były bony Sodexo ale w związku z inwestycją w rozbudowę firmy (nowy biurowiec i magazyn) na święta Bożego Narodzenia 2019 nie było wyjątkowo bonów ale pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę oraz umowę zlecenie dostali paczki okolicznościowe. Nie dostała paczki tylko pracownica zatrudniona od grudnia która po 2 tygodniach pracy była już na opiece a potem na urlopie i nie było jej do końca miesiąca.

@Pytanie

w te święta były paczki świąteczne dla wszystkich pracowników. Osoby zatrudnione na umowę o pracę i zlecenie otrzymali różne paczki

Szef Nowy wpis
@pracownik

Trudno aby te same paczki dostawali pracownicy pracujący 25 lat i 2 miesiące

Mirosław Nowy wpis
@Szef

Czyli była segregacja paczkowa :) Duże różnice były w zawartości bo mnie to zaciekawiło. Prócz paczek dali też premie świąteczne albo bony?

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie MOL? 28 listopada na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Specjalista ds. Eksportu. Ktoś z Was aplikował?

logo firmy REDAKTOR / DZIENNIKARZ
Eurologistics Media Group
(5 opinii)
logo firmy Pracownik Produkcji- Suchy Las- tylko I zmiana
Suchy Las
Agencja Pracy HR BIZNES Sp. z o.o.
(20 opinii)
logo firmy Przewoźnik wspołpraca
ERONTRANS SP. Z O.O
(130 opinii)
logo firmy Stolarz
Suchy Las
Sima Consulting Sp. z o.o.
(39 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Obserwator

Poniższe opinie dotyczą firmy MOL produkującej markizy i rolety, nie mylcie jej z inną firmą w Suchym Lesie o nazwie podobnej M.O.L-Romgum która zajmuje się produkcją wyrobów z gumy. Pozdrawiam

NiePolecam

Cinek

Wykozystywanie ludzi małe zarobki

@NiePolecam

Dziękuję Ci za tę opinię.Na jakim poziomie są zarobki i czy możesz je porównać do mierników typu najniższa krajowa lub średnia krajowa? Jednocześnie Twój opis atmosfery między pracownikami, a przełożonym brzmi niepokojąco. Czy próbowaliście rozmawiać z nim grupowo?

Ja
@NiePolecam

Co prawda pracowałam tam wieki temu (chyba 9 lat temu jako stażystka) i jako ze wtedy byłam mało asertywna i zestresowana pierwsza praca, dałam sobą pomiatać. Już na rozmowie kwalifikacyjnej prezes zadawał mi pytania, które obecnie są niedopuszczalne - poglądy polityczne, czy mam chłopaka, czy planuje ślub, gdzie pracuje mój chłopak. W obecnej sytuacji nie odpowiedziałabym na pytania, a prezesa zgłosiła do odpowiedniej instutucji, ale wtedy byłam w szoku. (usunięte przez administratora) prezesa i kłamanie w żywe oczy to tez prawda. Dobrze, ze spędziłam tam tylko 3 miesiace

@Ja

To ze mną Pani rozmawiała i ja zadawałem te karygodne pytania! Potwierdzam! Czemu to nie udało się Pani zostać dłużej, w firmie w której ponad 50% pracowników biurowych pracuje tu dłużej niż 12 lat a 10 osób pracuje w MOL-u dłużej niż 20 lat. Wszyscy są mniej asertywni od Pani ? A jakie ma Pani osiągnięcia przez te 9 lat ? Ile firm Pani odwiedziła i porzuciła ze wstrętem. MOL od 30 lat robi postępy wolne ale stabilne, a Pani ? Wstydzi się Pani podpisać pod swoją opinią ? Dlaczego ?

Jak jest z pakietem medycznym w MOL? Można dołączyć rodzinę?

Wróbel
Klient
@Pytanie

Najniższe wynagrodzenie w firmie, brak szacunku do pracowników, wymagania z księżyca, tak z boku można określić warunki panujące w tym dziale. raczej ludzie nie sa tam zadowoleni

@Wróbel

No i pewnie dlatego średni staż pracy w firmie jest około 8 lat a w samym biurze ponad 12 lat! Ludzie na pewno są bardzo niezadowoleni skoro tak długo pracują w jednej firmie ? A ja długo pracowała wróbelek ? A jakie miała kwalifikacje ?

Katarzyna
@Prezes

8 lat pracy jako staż? A ilu pracowników w między czasie odeszło? Statystyki w tej firmie podnoszą pracownicy bez kwalifikacji którzy wiedzą, że w innej firmie trzeba by było się wziąć do pracy...

Katarzyna
@Pytanie

Uciekaj! Nie trać nawet 1 dnia dla tej firmy! W sklepie na kasie mają większy szacunek do człowieka!

@Katarzyna

Aby czytać ze zrozumieniem polecam Słownik Jeżyka Polskiego w wersji kieszonkowej dla szkół podstawowych! Tam droga pani Katarzyno znajdzie Pani wyjaśnienie jaka jest różnica w znaczeniu słowa "staż" i "staż pracy". Przy Pani wybitnych kwalifikacjach po kilkakrotnym przeczytaniu na pewno Pani zrozumie.

Pola
@Prezes

Oj Prezesie prawda w oczy kole. Uderz w stół a nożyce się odezwą.

Krystian
Klient
@Pola

Oj kole, kole i to bardzo jak widac powyżej.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie MOL? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 24 maja

Ewa
@Pytanie

szukają grafika ale studenta na umowę zlecenie

Robert

Hej, na jaki numer mogę kontaktować się w sprawie pracy?

Pracownik produkcji

Ostatnio z ciekawości aż wszedłem na tą stronę żeby poczytać co ludzie sądzą o pracy w której popracowalem kilka dobrych miesięcy, większość opisów się zgadza Ale chciałbym też opisać swój punkt widzenia. Zaczynając od początku: Na szkoleniu bhp dowiedziałem się że nie mozna podnosić rzeczy nad głowę, nie dzwigac ponad 40kg oraz np nie rzucać nożami nie strzelać z pistoletu na zszywki itp, większość informacji zbędna, ponadto 2 pierwszych i tak nie da się przestrzegać bo powodzenia w szukaniu 2 dodatkowych osób przy przeniesieniu gotowego produktu ważącego ponad 100kg, Co można napisać dobrego O tej pracy? -Pracownicy bardzo unikalni i ciekawi, z większością da się znaleźć wspólny język -Na każdym dziale którym się znajdowalem śmiechu co nie miara -Wypłaty teoretycznie do 10 Ale nie dostalem żadnej później niż 3-4tego danego miesiąca -Wysokość wynagrodzenia będąc na zleceniu czyli Brutto=Netto mysle ze jak najbardziej satysfakcjonująca dla przeciętnej osoby bez żadnych papierów czy kwalifikacji . Myślę że plusów póki co wystarczy więc czas na minusy : -Brak sprawnych narzędzi pracy , często męczenie sie z danym przyrządem żeby zadziałał trwa dłużej niż sama czynność którą nim wykonujemy -Zdarzają się przypadki obrażania i poniżania ludzi przez innych pracowników -Bezpłatna przerwa jest dla mnie również minusem bo jednak każdy chce jak najszybciej skończyć pracę i zasiąść do własnych zajęć -Prośba o urlop bądź wolne z konkretnego powodu jest dość problematyczna ponieważ mamy jakieś 80% szans że kierownik nas wyśmieję -Często widywalem naprawdę zabawne rozplanowania pracy którą na logikę da się wykonać o wiele szybciej jednak bedac zwyklym pracownikiem mamy nikłe szanse że kogoś przekonają nasze argumenty do zrobienia czegoś inaczej -Większość rzeczy jest wykonywana na odwal się co jest dość problematyczne będąc przyzwyczajonym do wykonywania poprawnie swojej pracy . Myślę że starczy takie lekkie zobrazowanie sytuacji jak wszystko tam wygląda Na koniec moja opinia czy warto rozpoczynać tam pracę: Jeśli jesteś ambitnym dokładnym i dość inteligentnym człowiekiem to moim zdaniem to miejsce wpłynie na Ciebie negatywnie więc z pewnością nie warto, natomiast jeśli szukamy pracy na sezon , żeby móc sobie dość dobrze dorobić nie mając np pokończonych studiów bądź doświadczenia w swoim zawodzie , nie mamy problemu z ilością godzin pracy oraz jesteśmy silni psychicznie to myślę ze nie będzie to zły wybór . Protip: nie dajcie sobie wejść kierownictwu na głowę ponieważ jeśli pokażemy że żal było by nam rozstać sie z tą pracą to oni z pewnością dobrze to wykorzystają, Moja opinia jest zupełnie bezstronna I dla informacji innych nie zostałem wyrzucony tylko sam zrezygnowałem z tej pracy Kilka słów dla wtajemniczonych: -lubisz kukurydzę? -A może Mikołaja ? Oraz okrzyk bojowy : Łijł!

Armagedon

W firmie można liczyć na wypłacanie wynagrodzenia w terminie oraz na klimatyzowane biura latem. Na tym zalety kończą się. Prezesem w tej firmie jest Jego Magnifisencja. Na porządku dziennym jest strach przy wyrażaniu sprzeciwu (kończący się czasami krzykiem, a czasem wyśmianiem), stosowanie mobbingu i podlizywanie się. Jeden z dyrektorów nie ma absolutnie żadnej wiedzy technicznej nt. produktów które sprzedaje i sprawuje funkcję aparatu donoszącego na pracowników (często zwalając na nich swoje błędy). Jeśli wykonujesz jakieś dodatkowe prace, to możesz mieć pewność, że prezes zadba o to, abyś przypadkiem za dużo nie zarobił. Ważna jest dla niego jedynie garstka osób przynoszących bezpośredni dochód do firmy - pracownicy produkcyjni w ogóle się nie liczą. Firma dobra, aby przekonać się, że dobra atmosfera w pracy to podstawa.

Karolina
@Armagedon

Idealne podsumowanie.

@Karolina

Czy kobiety pracują tam na wtryskarkach??

@Armagedon

Napisałaś, że w MOL dochodzi do mobbingu. To bardzo niepokojące. Co takiego dzieje się w firmie?

Rafał
@Paulina

Na przykład zastraszanie pracowników na zwolnieniu lekarskim, szukanie winnych i przewalanie winy z nieudolnych dyrektorów na pracowników, wyśmiewanie podwładnych przez prezesa, zdarzało się także nadmierne podnoszenie głosu. Generalnie prezes (usunięte przez administratora) pozbawiony empatii - myśli, że nadal jest 95 rok, niestety myli się. Polecam znaleźć sobie inną pracę, bo gorzej może być chyba tylko w ubojni drobiu

Kuba

@Odradzam Firma wypracowała sobie dobrą opinię więc jest wymagającym pracodawcą, ja natomiast polecam pracę.

Odradzam

Ta firma to XIX-wieczny folwark - z wszystkowiedzącym prezesem-właścicielem i dyrektorami - przydupasami bez kwalifikacji. Podstawowe narzędzia w zarządzaniu ludźmi to (usunięte przez administratora) zastraszanie, zbieranie haków i kłamstwo w żywe oczy. Premiowane są lojalność, wręcz lizusostwo, przymilne potakiwanie i średniactwo. Dyrektor handlowy nie zna języków obcych, kadrowa nie umie nic powiedzieć o zakresie obowiązków (nie ma ich też w umowie), dyrektor jednego z działów technicznych ma kłopoty z obsługą komputera. Atmosfera nieufności, przy jakiejkolwiek wpadce wszyscy najpierw szukają dupochronów zamiast rozwiązań. Feedback, empatia i szkolenie wewnętrzne są pojęciami nieznanymi. Premia-nagroda jest uznaniowa więc nigdy nie wiesz, ile zarobisz. Z pozytywów - pracują tam osoby niepełnosprawne, część pracowników jest sympatyczna, wynagrodzenie przychodzi na czas.

Anka

Witam czy w tej firmie na wtryskarkach pracuja kobiety?

Anka

Witam czy w tej firmie na wtryskarkach pracuja kobiety?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie MOL? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

w firmie obowiązuje równoważny system czasu pracy i roczny okres rozliczeniowy czyli w sezonie pracuje się dłużej a po sezonie krócej i nie trzeba wypłacać nadgodzin

Pola

Plusy: pensja na czas. Minusy: jej wysokość. No chyba, że jest się nowym pracownikiem to wtedy można dostać 2 razy tyle co pracownicy z wieloletnim stażem albo pracownicą chodzącą w coraz krótszych sukienkach. Co się w tej firmie liczy? (usunięte przez administratora) Doświadczenie, kompetencje i wykształcenie nie są brane pod uwagę. Dlaczego? Bo nie. To jest firma jednego człowieka, który decyduje o wszystkim niezależnie od tego czy się na tym zna czy nie. Jeżeli ktoś chce się rozwijać albo przyzwyczajony jest do samodzielności w pracy to radzę omijać Mola dużym łukiem. Natomiast jeżeli ktoś chce tylko zarobić jakieś pieniądze i sobie przy tym rękawów nie wyrywać to będzie pracą w tej firmie jak najbardziej usatysfakcjonowany. Będzie mógł w trakcie pracy przejrzeć interesujące go strony internetowe, portale plotkarskie, Allegro i tym podobne.

Zwolniony
@Pola

Całkowicie zgadzam się z tą opinią

@Zwolniony

@Zwolniony Piszecie, że minusem w MOL jest niska pensja. Ile ona zatem wynosi? Odpowiesz?

Zwolniony
@Paulina

1850 zł. netto podczas gdy pracownicy sezonowi zarabiali o duzo więcej.

Produkcja

Praca przez agencje HR w firmie mol student na produkcji Zalety: Młody team, dużo ciekawych osób, w tym ukraińców ewentualnie możliwość nauczenia sie od podstaw korzystanie z narzędzi jako monter pokroju wkrętarki. Minusy: Agencja oferuje kokosy z przepracowanych godzin a na dzień dzisiejszy praca na 2 zmiany wygląda tak: 6-14:30 i 14:30 do 22 w tym znajduje sie bezpłatna przerwa 30 min z której nie możemy zrezygnować czyli wypada nam w miesiącu +- 10h z samych przerw dodatkowo pracując od godziny 14:30 do 22:00 pracujemy tylko 7h. Reasumując żeby zarobić max stawkę jako student 18.50 zł brutto trzeba przepracować 152h, a żeby tyle przepracować z tymi przerwami i godzinami pracy to potrzebujemy 21 dni pracy więc jeśli ktoś potrzebuje dnia wolnego a nie chce soboty poświęcać, ( nie dla każdego i nie zawsze jest sobota pracująca w razie czego ). Jest to największy minus dla osób które myślą że zarobią tyle ile jest obiecywane, i ciągła gonitwa żeby robić więcej i szybciej chociaż czasami nie można z braku narzędzi potrzebnych do pracy. Bardzo duża rotacja pracowników (studentów) to świadczy o atmosferze w firmie bo zazwyczaj wybierają inne firmy Firmę polecam jeśli odpowiadają takie godziny pracy i nie denerwują sie że mogą nie wyrobić godzin i mieć mniejszą pensje o ponad 300 zł przez 2h godzin :)

Patryk
@Produkcja

Byłem na rozmowie w firmie rekrutującej i jest dokładnie tak jak wyżej Pani napisała . 16brutto. Po przepracowaniu 157h -19brutto i darmowe przerwy 30min codziennie. Jedna zmiana ale uwaga jeśli jest zapotrzebowanie to wpadają weekendy .

EDG

Do dzisiaj pamiętam rozmowę kwalifikacyjną w tej firmie a było to jakieś 4 lata temu. Byłem po studiach i szukałem czegokolwiek więc nie zwracałem uwagi na szczegóły, dzisiaj wyszedł bym po pierwszych minutach. 1. Test psychologiczny w excelu na wejście a tam ... pytania o skłonność do podejmowania ryzyka a także pytanie o ... zachowania seksualne... 2. Rozmowa kwalifikacyjna w miarę rzeczowa - aplikowałem na konstruktora więc pytania dotyczyły pokryć antykorozyjnych, konstrukcji itd ... dodatkowo pytania w stylu ... dlaczego ja? co uważam za swoje największe życiowe osiągnięcie i takie tam ... a i jeszcze była tabelka w excelu do narysowania, pech chciał że był w najnowszej wersji i jakoś się nie mogłem odnaleźć ;-P dodatkowo coś w SolidWorks do narysowania było. 3. Pamiętam że pan, który mnie przepytywał miał jakiś problem z szybkim chodzeniem. Po rozmowie kwalifikacyjnej wyszedł szybko z pokoju zanim ja zdążyłem ubrać marynarkę jego już nie było w pomieszczeniu. Chcąc wyjść z firmy poszedłem tą samą drogą co przyszedłem ... ku mojemu rozczarowaniu drzwi na korytarzu którymi wszedłem były już zamknięte ... a pan stał już przy wyjściu na jakiś taras z rzędem przeszklonych drzwi. Kiedy zacząłem się domyślać o co chodzi pani która siedziała w takim open-space się uśmiechnęła ... dało mi to trochę do myślenia. W końcu wyszedłem z firmy i już tam nie wróciłem. Ale pan z motorkiem w ... nogach był na tyle uprzejmy, że do mnie zadzwonił i poinformował, iż nie dostałem pracy, choć nie mógł tego uzasadnić w żaden sposób. Przypuszczam, że ta szopka z szybkim wyjściem z firmy też była testem psychologicznym - czy jako konstruktor będę wybierać to co już znam (powrót tą samą ścieżką) czy będę wybierał nowe drogi i rozwiązania ... Trochę żałuję, że się nie dostałem na pewno miał bym wesoło ;-)

Arek
@EDG

????????????????????lepiej bym tego nie podsumował ????????????????????

Zostaw merytoryczną opinię o MOL - Suchy Las

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w MOL?

Zobacz opinie na temat firmy MOL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MOL?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 2, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MOL?

Kandydaci do pracy w MOL napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MOL
2.2/5 Na podstawie 33 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Szkółkarska 17
    62-002 Suchy Las
  • NIP: 7790016363 KRS: 0000201769

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.