Opinie o MOL w Suchy Las

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie MOL. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w MOL o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja dzianiny

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MOL w Suchy Las

Armagedon

W firmie można liczyć na wypłacanie wynagrodzenia w terminie oraz na klimatyzowane biura latem. Na tym zalety kończą się. Prezesem w tej firmie jest Jego Magnifisencja. Na porządku dziennym jest strach przy wyrażaniu sprzeciwu (kończący się czasami krzykiem, a czasem wyśmianiem), stosowanie mobbingu i podlizywanie się. Jeden z dyrektorów nie ma absolutnie żadnej wiedzy technicznej nt. produktów które sprzedaje i sprawuje funkcję aparatu donoszącego na pracowników (często zwalając na nich swoje błędy). Jeśli wykonujesz jakieś dodatkowe prace, to możesz mieć pewność, że prezes zadba o to, abyś przypadkiem za dużo nie zarobił. Ważna jest dla niego jedynie garstka osób przynoszących bezpośredni dochód do firmy - pracownicy produkcyjni w ogóle się nie liczą. Firma dobra, aby przekonać się, że dobra atmosfera w pracy to podstawa.

@Armagedon

Idealne podsumowanie.

@Karolina

Czy kobiety pracują tam na wtryskarkach??

Paulina
@Armagedon

Napisałaś, że w MOL dochodzi do mobbingu. To bardzo niepokojące. Co takiego dzieje się w firmie?

Rafał
@Paulina

Na przykład zastraszanie pracowników na zwolnieniu lekarskim, szukanie winnych i przewalanie winy z nieudolnych dyrektorów na pracowników, wyśmiewanie podwładnych przez prezesa, zdarzało się także nadmierne podnoszenie głosu. Generalnie prezes (usunięte przez administratora) pozbawiony empatii - myśli, że nadal jest 95 rok, niestety myli się. Polecam znaleźć sobie inną pracę, bo gorzej może być chyba tylko w ubojni drobiu

Kuba

@Odradzam Firma wypracowała sobie dobrą opinię więc jest wymagającym pracodawcą, ja natomiast polecam pracę.

Odradzam

Ta firma to XIX-wieczny folwark - z wszystkowiedzącym prezesem-właścicielem i dyrektorami - przydupasami bez kwalifikacji. Podstawowe narzędzia w zarządzaniu ludźmi to (usunięte przez administratora) zastraszanie, zbieranie haków i kłamstwo w żywe oczy. Premiowane są lojalność, wręcz lizusostwo, przymilne potakiwanie i średniactwo. Dyrektor handlowy nie zna języków obcych, kadrowa nie umie nic powiedzieć o zakresie obowiązków (nie ma ich też w umowie), dyrektor jednego z działów technicznych ma kłopoty z obsługą komputera. Atmosfera nieufności, przy jakiejkolwiek wpadce wszyscy najpierw szukają dupochronów zamiast rozwiązań. Feedback, empatia i szkolenie wewnętrzne są pojęciami nieznanymi. Premia-nagroda jest uznaniowa więc nigdy nie wiesz, ile zarobisz. Z pozytywów - pracują tam osoby niepełnosprawne, część pracowników jest sympatyczna, wynagrodzenie przychodzi na czas.

Anka

Witam czy w tej firmie na wtryskarkach pracuja kobiety?

Sezonowa

Każda rozmowa kwalifikacyjna odnośnie zatrudnienia na produkcji jest przeprowadzana, nie przez prezesa, tylko przez kierownika produkcji, jeżeli jesteś chętny do pracy napewno ją dostaniesz.

Nic nadzwyczajnego, wspomnienie o zainteresowaniach, przeszłości zawodowej i predyspozycjach manualanych (praca na produkcji). Nie ma się czego obawiać, dziwne pytania napewno się nie trafią.

Anka

Witam czy w tej firmie na wtryskarkach pracuja kobiety?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie MOL? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

w firmie obowiązuje równoważny system czasu pracy i roczny okres rozliczeniowy czyli w sezonie pracuje się dłużej a po sezonie krócej i nie trzeba wypłacać nadgodzin

Pola

Plusy: pensja na czas. Minusy: jej wysokość. No chyba, że jest się nowym pracownikiem to wtedy można dostać 2 razy tyle co pracownicy z wieloletnim stażem albo pracownicą chodzącą w coraz krótszych sukienkach. Co się w tej firmie liczy? (usunięte przez administratora) Doświadczenie, kompetencje i wykształcenie nie są brane pod uwagę. Dlaczego? Bo nie. To jest firma jednego człowieka, który decyduje o wszystkim niezależnie od tego czy się na tym zna czy nie. Jeżeli ktoś chce się rozwijać albo przyzwyczajony jest do samodzielności w pracy to radzę omijać Mola dużym łukiem. Natomiast jeżeli ktoś chce tylko zarobić jakieś pieniądze i sobie przy tym rękawów nie wyrywać to będzie pracą w tej firmie jak najbardziej usatysfakcjonowany. Będzie mógł w trakcie pracy przejrzeć interesujące go strony internetowe, portale plotkarskie, Allegro i tym podobne.

Zwolniony
@Pola

Całkowicie zgadzam się z tą opinią

Paulina
@Zwolniony

@Zwolniony Piszecie, że minusem w MOL jest niska pensja. Ile ona zatem wynosi? Odpowiesz?

Zwolniony
@Paulina

1850 zł. netto podczas gdy pracownicy sezonowi zarabiali o duzo więcej.

EDG

Do dzisiaj pamiętam rozmowę kwalifikacyjną w tej firmie a było to jakieś 4 lata temu. Byłem po studiach i szukałem czegokolwiek więc nie zwracałem uwagi na szczegóły, dzisiaj wyszedł bym po pierwszych minutach. 1. Test psychologiczny w excelu na wejście a tam ... pytania o skłonność do podejmowania ryzyka a także pytanie o ... zachowania seksualne... 2. Rozmowa kwalifikacyjna w miarę rzeczowa - aplikowałem na konstruktora więc pytania dotyczyły pokryć antykorozyjnych, konstrukcji itd ... dodatkowo pytania w stylu ... dlaczego ja? co uważam za swoje największe życiowe osiągnięcie i takie tam ... a i jeszcze była tabelka w excelu do narysowania, pech chciał że był w najnowszej wersji i jakoś się nie mogłem odnaleźć ;-P dodatkowo coś w SolidWorks do narysowania było. 3. Pamiętam że pan, który mnie przepytywał miał jakiś problem z szybkim chodzeniem. Po rozmowie kwalifikacyjnej wyszedł szybko z pokoju zanim ja zdążyłem ubrać marynarkę jego już nie było w pomieszczeniu. Chcąc wyjść z firmy poszedłem tą samą drogą co przyszedłem ... ku mojemu rozczarowaniu drzwi na korytarzu którymi wszedłem były już zamknięte ... a pan stał już przy wyjściu na jakiś taras z rzędem przeszklonych drzwi. Kiedy zacząłem się domyślać o co chodzi pani która siedziała w takim open-space się uśmiechnęła ... dało mi to trochę do myślenia. W końcu wyszedłem z firmy i już tam nie wróciłem. Ale pan z motorkiem w ... nogach był na tyle uprzejmy, że do mnie zadzwonił i poinformował, iż nie dostałem pracy, choć nie mógł tego uzasadnić w żaden sposób. Przypuszczam, że ta szopka z szybkim wyjściem z firmy też była testem psychologicznym - czy jako konstruktor będę wybierać to co już znam (powrót tą samą ścieżką) czy będę wybierał nowe drogi i rozwiązania ... Trochę żałuję, że się nie dostałem na pewno miał bym wesoło ;-)

Arek
@EDG

????????????????????lepiej bym tego nie podsumował ????????????????????

Witold

Niektórzy nie mieli możliwości przekroczenia progu firmy a silą się na wystawianie opinii.

@Witold

Chciałabym wobec tego dopytać o Twoje doświadczenie związane z firmą. Jeżeli jesteś zatrudniony w MOL, napisz proszę, jak oceniasz tego pracodawcę. Osoby, które tu zaglądają, chętnie dowiedzą się więcej na temat realiów, z jakimi można się spotkać. Każdy komentarz napisany przez zorientowaną osobę jest na forum nieoceniony.

Dominika

@Ktoś, dziękuję za informacje odnośnie pracy w MOL i przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Powiedz tylko czy wtedy zdecydowałaś by podjąć się tam pracy? @Karol, do czego konkretnie nawiązujesz w swoim komentarzu? Co masz na myśli mówiąc, że w firmie nic się nie zmieniło?

Ktoś

W MOLu byłam na rozmowie kwalifikacyjnej. Szkoda, że nie nagrywałam Szmidta, jak zadawał mi niedopuszczalne i zabronione prawem pytania, ale byłam wtedy młoda i głupia. Pytał mnie między innymi o to, czy mam chłopaka, gdzie mój chłopak pracuje (co nei powinno go obchodzić), czy chcę mieć dzieci, jakie są moje poglądy polityczne. Nie żartuję - takie pytania mi zadawał. U takiego Janusza biznesu nawet nie warto zaczynać pracy

Karol
@Ktoś

No i wszystko na temat, nic się nie zmienia od lat.

Dominika

@Produkcjato na pewno ważne informacje dla osób, które zastanawiają się nad dołączeniem do firmy. Piszesz o dużej rotacji pracowników. Co masz na myśli? Ile osób odeszło z pracy w ciągu ostatnich kilu miesięcy?

Produkcja

Praca przez agencje HR w firmie mol student na produkcji Zalety: Młody team, dużo ciekawych osób, w tym ukraińców ewentualnie możliwość nauczenia sie od podstaw korzystanie z narzędzi jako monter pokroju wkrętarki. Minusy: Agencja oferuje kokosy z przepracowanych godzin a na dzień dzisiejszy praca na 2 zmiany wygląda tak: 6-14:30 i 14:30 do 22 w tym znajduje sie bezpłatna przerwa 30 min z której nie możemy zrezygnować czyli wypada nam w miesiącu +- 10h z samych przerw dodatkowo pracując od godziny 14:30 do 22:00 pracujemy tylko 7h. Reasumując żeby zarobić max stawkę jako student 18.50 zł brutto trzeba przepracować 152h, a żeby tyle przepracować z tymi przerwami i godzinami pracy to potrzebujemy 21 dni pracy więc jeśli ktoś potrzebuje dnia wolnego a nie chce soboty poświęcać, ( nie dla każdego i nie zawsze jest sobota pracująca w razie czego ). Jest to największy minus dla osób które myślą że zarobią tyle ile jest obiecywane, i ciągła gonitwa żeby robić więcej i szybciej chociaż czasami nie można z braku narzędzi potrzebnych do pracy. Bardzo duża rotacja pracowników (studentów) to świadczy o atmosferze w firmie bo zazwyczaj wybierają inne firmy Firmę polecam jeśli odpowiadają takie godziny pracy i nie denerwują sie że mogą nie wyrobić godzin i mieć mniejszą pensje o ponad 300 zł przez 2h godzin :)

Patryk
@Produkcja

Byłem na rozmowie w firmie rekrutującej i jest dokładnie tak jak wyżej Pani napisała . 16brutto. Po przepracowaniu 157h -19brutto i darmowe przerwy 30min codziennie. Jedna zmiana ale uwaga jeśli jest zapotrzebowanie to wpadają weekendy .

Porażka. Właściciel i "kadra zarządzająca" totalny brak przygotowania.. Jeśli ktoś chce poczuć się jak w cyrku to Pan Właściciel kładzie się czasem na ziemi i wygina. nie polecam nawet jednego dnia zmarnować na MOL'a

Fortuna

Ogólnie z tego co ja wiem pojawiły się właśnie nowe ogłoszenia do Pyrzowic bo nie ma na inne miasta, ogólnie Oklejacz znaków drogowych czy Operator plotera tnącego – grafik wiadomo, praca łatwa i przyjemna

Ve

A ile musi być w tym prawdy, skoro Pani sygnuje to swoim nazwiskiem, tłumaczy się winny-niewinny olewa.

mina

kochani a ogólnie opłaca się do was aplikować na stanowisko Inżynier d/s Rozwoju Produktu? napiszcie szczerze

MM
@mina

Też interesuje mnie Inżynier d/s Rozwoju Produktu. zostałem zaproszony na rozmowę z prezesem. Wg KRSu jest nim (usunięte przez administratora)czy może ktoś inny?. Co możecie powiedzieć o tym stanowisku? Po tych komentarzach zastanawiam się czy pojawić się na rozmowie.

Ilona
@MM

Dzień Dobry. Zachęcam do odwiedzenia firmy i do wyrobienia sobie własnej opinii. Jak widać portale tego typu promują przede wszystkim negatywne wpisy, co niestety nie daje możliwości uzyskania obiektywnej oceny. Zastanawiam się jak bardzo wiarygodna może być wypowiedź osoby, która kryje swoje dane i posługuje się Nickiem? Ale to już zostawiam Panu do oceny... Pozdrawiam Ilona Gorczyńska Dyrektor Marketingu igorczynska@mol.net.pl

Karol
@Ilona

Byłem, sprawdziłem i zostałem oszukany przez Pana Schmidta czyli właściciela. Potraktował mnie bardzo źle jako człowieka i pracownika. Nie życzę dobrze ani jemu, ani firmie i NIKOMU nie polecam ani się przekonywać jak jest w MOL, ani nawet rozważać pracę. pozdrawiam,

Atu

Zresztą , nie zamierzam się kłócić, to portal do pozostawiania opinii, a nie do weryfikowania jej przez pracowników, itp, itd. Dziękuję i zostawiam swoją , prywatną i demokratycznie poprawną opinię nt tejże spółki.

Zostaw merytoryczną opinię o MOL - Suchy Las

• Jak się pracuje w MOL?

Zobacz opinie na temat firmy MOL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MOL?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MOL?

Kandydaci do pracy w MOL napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MOL
  • Szkółkarska 17