People Sp. z o.o.

Opinie o People Sp. z o.o.

Dominika

@Lorenz nie ratuję dobrego imienia firmy People, bo nie jestem jej pracownikiem, tylko moderatorem forum Gowork.pl. Jestem, dlatego totalnie neutralna i obiektywna. I ze zrozumieniem przeczytałam ten komentarz, bo jasno wynika, że użytkownik pojechał do agencji, bo myślał, że zostanie zaproponowana mu praca, a skoro jest zły i chce zwrot kosztów, to zapewne jej nie dostał.

Kokos

Wysyłasz CV na konkretne stanowisko za ich pośrednictwem. Dzwonią z zaproszeniem na rozmowę, ale mówią, ze nie mają konkretnej propozycji dla ciebie, ale może w przyszłości coś będzie. Strata czasu, wykorzystują ludzi, żeby budować swoje bazy.

Dominika

@jsz może to była chwilowa awaria systemu. Zdarzają się takie rzeczy w różnych miejscach. Próbowałeś za jakiś czas? @Rookie rozumiem, że po takich spotkaniach nie dostałeś propozycji pracy, tylko Twoje dane zostały spisane, tak? Może agencja People Sp. z o.o. nie miała w tym momencie pracy, która odpowiadałaby Twoim kwalifikacją. Poczekałeś jakiś czas na odpowiedź?

Lorenz
@Dominika 05.01.2018 11:12

@Dominika,zapewne będąc osoba z firmy masz obowiązek ratować jej dobre imię.Ale sprawdzaj co piszesz i czytaj komentarze innych ze zrozumieniem. Rookie pisał o nieprofesjonalnym traktowaniu (być może niewystarczające „kwalifikacją”?), braku szacunku i kłamstwach rekruterow z waszej firmy, a nie o tym ze nie dostał oferty pracy. Znacznie przekręciłas treść posta. Nie pogrążajcie się People.

Rookie

Od nowego roku będę wymagał od agencyjek jakiejś chociaż symbolicznej rekompensaty, przynajmniej zwrotu za dojazd, bo przyjeżdżając do nich generuje się im zyski umożliwiając rozbudowę baz danych, a oni często nie traktują ludzi z szacunkiem, są chamscy i oszukują. Tak więc będę bardziej biznesowo podchodził do takich spotkań i innym radzę to samo. Jest rynek pracownika i im często bardziej zależy niż nam na odbyciu rozmowy. Jak nic nie będą chcieli dać, to spotkanie może być w siedzibie potencjalnego faktycznego pracodawcy (i to też po wcześniejszym uzgodnieniu pewnych kwestii oraz w sposób niekolidujący z moją pracą), a do tego czasu możemy sobie porozmawiać przez telefon, jeśli akurat będzie mi pasowało.

Ted

Nie polecam pracy w tej agencji ani poprzez nią. Niski poziom prowadzonych procesów rekrutacyjnych. Słabi niekompetentni rekruterzy. W trakcie rekrutacji brak konkretów, przeciąganie w czasie, ściemnianie, brak informacji zwrotnej. Amatorstwo i dziecinada.

jsz

The server returned a "500 Internal Server Error". od kilku dni po kliknięciu w "aplikuj". pełen profesjonalizm agencji rekrutacyjnej...

Dominika

@Pipluś a dlaczego potem nie chcą pracownicy pracować przez agencję People Sp. z o.o.? Mają jakąś inną możliwość? To firmy, do których agencja zatrudnia pracowników najpierw potrzebują pracowników agencyjnych, a potem chcą ich do siebie bezpośrednio zatrudnić? Przypominam również, że na forum nie piszemy o pracownikach, a ogólnie o firmie. Jest taka informacja zawarta w regulaminie.

Pipluś

Agencja słaba, jedyne co jako tako im wychodzi (i czego powinni się trzymać bo jest z tego $ i to całkiem fajny) to praca tymczasowa i oferowanie jej usług potencjalnym klientom. To że kandydaci potem nie chcą pracować będąc zatrudnionym przez agencję to już inna bajka he he. Wewnętrzna rekruterka z wadą wymowy i nie umiejąca prowadzić procesów. Management (może oprócz prezeski i jej wpólnika) do wymiany - wymienić wszystkich team leaderów jak najszybciej. Agencja od wszystkiego czyli do niczego. Ogólnie odradzam.

Iksde

Niestety nie mam dobrej opini o tej firmie. Mega stres, ciśnienia i parcie na realizację. Za dobre wyniki zostaniesz poklepany po plecach a za średnie przegląd kpi czasu pracy i wszystkiego co tylko sie da. Nie polecam a zupełnie szczerze odradzam. Jak wam nie szkoda zdrowia to śmiało aplikujcie i dołączcie do "dream teamu " :D

edski
@Iksde 29.10.2017 19:44

No tak, za średnie też powinni poklepać po plecach. hahaha

Dominika

@"POMYŁKA" skoro zostały inne przedstawione potem warunki to zgodziłeś się podjąć zatrudnienie w People? Powinieneś w takiej sytuacji albo nie zgadzać się na współpracę, albo prosić o zmianę warunków, na takie o jakich rozmawiałeś z agencją zatrudnienia.

"POMYŁKA"

Nie polecam - na rozmowie z agencją są przestawione warunki inne niż u pracodawcy. Pewnie takich "pomyłek" jest peło.

Dominika

@KL a czemu tak mówisz o agencji People Sp. z o.o.? W jaki sposób Cie oszukała? Możesz uargumentować tak mocny zarzut na forum? No i nie możesz w ten sposób pisać na forum, bo to łamie regulamin: http://www.gowork.pl/regulamin. A czy ktoś z pracowników agencji może się wypowiedzieć o samej pracy? Czemu klienci są niezadowoleni? Mogliby się wypowiedzieć na temat wywiadu z firmą http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,744515,wywiad-aleksandra-figura?

Mango

Porażka totalna. Zmarnowałam czas. Recepcja naburmuszona, ze przeszkadzasz w płoteczkach. Jedna z pań rekrutujących wydawała się sympatyczna, natomiast druga to tragedia. Kobieta opryskliwa, atakująca, prowadząca przesłuchanie policyjne, a nie rozmowę. Żadnych pomysłów z głowy - wszystko z kartki, powtarzane pytania, które już zadała, ton z wyrzutem. Sama mam styczność z HR, nigdy nie przeprowadzałam rozmowy w ten sposób. Kandydat powinien czuć się komfortowo, a nie jak na przesłuchaniu policyjnym. Nigdy nie skorzystam już z tej agencji i będę odradzać wszystkim. Nie polecam. Szłam na spotkanie z fajnym nastawieniem, wyszłam wściekła. Natomiast jeśli pani z rekrutacji, chyba ledwo po jakichś studiach zreszta, nie podoba się jej zawód albo ma zamiar tak traktować kandydatów, to chyba powinna się mocno nad sobą zastanowić i nad poszukaniem innego zajęcia. Kultura osobista, szacunek do drugiej osoby, ale również rozeznanie się w pytaniach - o co będę pytać, czy to ma sens - to są kluczowe rzeczy. Radzę omijać. Nie wiem jak sama współpraca z firmą, cieżko ocenić czy rzetelna czy nie, ale patrząc na zatrudnione osoby - nawet mnie to nie obchodzi, nigdy więcej czegoś takiego.

Dominika

Jak to w agencji zatrudnienia ofert pracy jest bardzo dużo (http://www.gowork.pl/praca/people-sp.-z-o.o.;pr), ale widzę, że sporo z Was nie ma najlepszych wspomnień związanych z rekrutacją w People. Czy ktoś z Was próbował kandydować na konkretne stanowisko potem bezpośrednio u pracodawcy, żeby mieć porównanie? Łatwo jest oceniać, ale zawsze warto mieć na uwadze, że może nie pasowaliśmy do stanowiska. Dlatego warto było pójść na bezpośrednią rozmowę do firmy, w której chcielibyście pracować.

****
@Dominika 22.08.2017 08:57

Tzn. jak to kandydować na dane stanowisko bezpośrednio? Nie ma takiej możliwości, skoro rekrutacja na to stanowisko jest prowadzona i zlecana tylko agencji. Nie jest to kwestia tego czy firma Cię chciała czy nie, tylko kwestia tego jak agencja to rozegrała, bo to oni są pośrednikami i nie ma tutaj innych możliwości. Jeśli ktoś dostaje odpowiedz, że klient chce współpracować a potem się wycofuje albo są niejasne reguły gry ze strony agencji to wiadomo po czyjej stronie leży wina - Agencja nie ma korzystnych warunków i kombinują tak żeby zatrudnić kogoś dobrego za jak najbardziej korzystne pieniądze dla siebie.

Gj**f

Panie z Hr spózniają się na rozmowy, najpierw mówią, że profil jest za wysoki a potem zapraszają na następną rozmowę i dają odpowiedz, że klient jest zainterersowany współpracą. Następnie rezygnują i twierdzą, że klient wstrzymał rekrutacje.

HLK

Agencja niezdecydowana. Personel bezczelny i próbujący wmówić, że klient się rozmyślił, co nie jest zgodne z prawdą. Brak profesjonalizmu i żenada.

Bezrobotny

Agencja beznadziejna. Mówią, że Cię zatrudniają a potem w gruncie rzeczy chcą z Tobą negocjować stawkę, która była ustalona na początku. Najlepiej gdyby człowiek chciał zarabiać grosze, bo wtedy agencja mogłaby zarobić dobre pieniądze. Odradzam wszystkim jakiekolwiek rozmowy tam!!!

nie polecam

Piszą że chcą się z Tobą porozmawiać , umawiasz się na daną godzinę a potem olewka, nikt się nie odzywa. Jeśli Tak traktują kandydatów to zdecydowanie nie chciałbym pracować w tej firmie.

Eli

Na jakim dziale pracowałaś? Zastanawiałam sie nad podjęciem pracy w Innogy.

Remek

Odradzam!!! Wszystkie negatywne opinie są prawdziwe, niestety. Najpierw umawiają rozmowę rekrutacyjną, a po niej zwlekają z terminem odpowiedzi, nie licząc się z kandydatem... Nie mówią wszystkiego, co kandydat powinien wiedzieć. Nie odbierają telefonów. Można tam dzwonić 100 razy, nie odpowiedzą. Brak profesjonalizmu. A pracujące tam panie mogłyby nauczyć się wymawiać nazwę swojej firmy, skoro już muszą nazywać się po angielsku... "Pipul" - to wersja, którą tam słychać :D Haha. Nie polecal "pipul".

Normalny

ludzie, jak zwykle narzekacie. agencje nie mają wpływu na to ile jakaś firma podejmuje decyzje o zatrudnieniu - powinniście się cieszyć, że w ogóle na rozmowę ktoś Was zaprasza i pomaga przejść rekrutacje

Lelx
@Normalny 10.05.2017 13:25

Ludzie narzekają tu raczej na poziom profesjonalizmu dziewczyn z hr, a raczej jego brak, nie na decyzję pracodawcy. Obsługa jest słaba.

kxk

Bardzo fajny pracodawca. Przyjazna, miła, atmosfera pracy i świetni ludzie.

fausta

Dzięki tej agencji udało mi się zmienić pracę i od 2 miesięcy pracuję jako Office Manager. Jestem mega zadowolona, bo cała rekrutacja przebiegła szybko, a stanowisko jest dokładnie takie jak szukałam.

Lol
@fausta 09.05.2017 09:27

Weź co Ty wygadujesz, pracujesz w Pipul i kazali Ci poprawić opinie na go work bo same negatywne ???

Żenada

Też mam nie najlepszą opinię o tej agencji. Na rozmowie powiedzieli mi, że będę pracować u pracodawcy na danym programie komputerowym (który znalem) a u pracodawcy na rozmowie okazało się, że nigdy takiego nie mieli. Żenada

Bryndza

Aplikowałem na programistę. Stawki rzędu 10.000 zł. Wszystkie ładnie pięknie szał ciał, jednak okazało się, że to ogłoszenie to ściema i nie mają dla mnie pracy. Brak profesjonalizmu ze strony kadry pracującej w tej firmie. Panie z HR nadają się do pracy fizycznej

Ania Rogalik

nazwa stanowiska w ogłoszeniu tej firmy: Salesforce Deweloper. no to może nazwijcie się Pipol a nie people. Albo jeszcze inaczej niech stanowisko będzie sejlsfors deweloper.

karolina_people
@Ania Rogalik 07.04.2017 22:59

Hej Ania, dzięki za czujność, to literówka! :)

Zawiedziony

Nie polecam tych posrednikow pracy gdyz nieprofesjonalnie podchodza do sprawy zatrudnienia, zwlekaja i przeciagaja w czasie odpowiedz o decyzji zatrudnienia. Ladnie wyglada agencja ale od strony pracownika to polecam omijac szerokim łukiem.

Eth

A czy ktoś wie czy w firmie w najbliższym czasie będzie prowadzona jakaś może rekrutacja? Dzięki za info

karolina_people
@Eth 06.08.2016 12:27

Cześć @Eth, wszystkie wewnętrzne rekrutacje znajdziesz na naszej stronie: https://www.people.com.pl/kariera-w-people-oferty-pracy Zapraszamy!

Zostaw opinię o People Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie People Sp. z o.o.