Opinie o Lediko w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Lediko. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lediko o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lediko w Wrocław

Kuczak w ciecie na otro

Nie polecam pracy w tej firmie !!!

@Kuczak w ciecie na otro

Dziękujemy za Pani/Pana opinię i jest nam przykro, że tak Pani/Pan uważa. Ponieważ informacje takie traktujemy poważnie chcielibyśmy poprosić Panią/Pana o przesłanie na nasz adres e-mailowy anonimowej informacji, w której opowie nam Pan/Pani o kwestiach, które nie pozwalają na wystawienie nam pozytywnej oceny. Jednocześnie chcemy poinformować, że duża ilość komentarzy, która w ostatnich tygodniach pojawiła się na portalu GoWork skłania nas do tego abyśmy w naszym zespole przeprowadzili ankietę, która pozwoli nam zmierzyć ocenę pracy w Lediko poprzez aktualnych pracowników. Pozwoli to nam na weryfikację i wprowadzenie ewentualnych działań naprawczych aby poprawić to co jest w zasięgu naszych możliwości.

Kuczak w ciecie na otro
@Lediko

Przestrzegłam/em potencjalnych pracowników o refleksje związane z zatrudnieniem w tej "firmie". Nie mam potrzeby wysyłania do państwa żadnych anonimowych informacji. Wysłaniem maila do państwa nie ostrzegę innych przed podjęciem decyzji. Wewnętrzna ankieta również nie pomoże przyszłym pracownikom.

@Kuczak w ciecie na otro

Dziękujemy za odpowiedź. Szkoda, że takie jest Pani/Pan podejście, gdyż bez wartościowej informacji zwrotnej nic z tym nie możemy dalej zrobić. Gdyby Pani/Pana zdanie uległo w przyszłości zmianie to będziemy wdzięczni za dodatkowe informacje. Nie zgadzamy się w kwestii ankiety wewnętrznej, bo jeżeli zidentyfikujemy z jej pomocą faktyczny problem, to będziemy mogli z nim pracować. Tak więc ankieta zostanie przeprowadzona i ona na pewno da nam dużo informacji zwrotnych. Pozdrawiamy i życzymy samych sukcesów.

Wiki

Proponuję osobom zainteresowanym pracą w tej firmie, poczytać dokładnie wpisy i zobaczyć jak broni się pracodawca i jak zachowuję. Przeanalizować wpisy i samemu wyciągnąć wnioski. Mnie nie przekonują wpisy "pracowników" zachwalających pracę i nieustanna odwet na wpisy.

@Wiki

Każdy ma prawo do swoich własnych opinii i do odpowiedzi. Również pracodawca. Nas nie przekonują wpisy, które nie niosą rzeczowych argumentów, z którymi można dyskutować i które można uwiarygodnić.

Daria M.
@Wiki

Wiki, masz rację - dobrze jest przeczytać wszystkie komentarze. Jak czytam te negatywne, to widzę sam internetowy hejt, nic z nich nie wynika sensownego. A pracodawca nie zostawia negatywnych komentarzy bez odpowiedzi i z tego co widzę, to bardzo kulturalnie odpowiada. A to się rzadko zdarza. Jak dla mnie to Lediko przedstawia się całkiem fajnie i chętnie do nich zaaplikuję.

WW
@Daria M.

Zaaplikuj się przekonasz :-)))

Qba

Przed podpisaniem umowy lepiej przeczytać wszystkie dodatkowe umowy, jakich wymaga pracodawca m.in. umowę o zakazie konkurencji i ją dobrze przeanalizować.

@Qba

Zgadzamy się z Panem w pełni. Oczywiście, że tak należy postępować z umowami. Jak podpisywać to tylko w pełni świadomie korzyści i zagrożeń. Dziękuję za ten wpis.

Joker

Jeśli ma się coś znośnego to lepiej tam zostać i nie szukać niepotrzebnych wrażeń.

Jolanta
@Joker

Pracujesz w Lediko? Rozumiem, że Twoja opinia jest pozytywna. Jeśli możesz, napisz trochę więcej na temat tej pracy, widzę że mają dużo ciekawych ofert pracy i praktyk: https://www.lediko.com/lediko/oferty-pracy-i-praktyk .

Joker
@Jolanta

moja opinia nie jest pozytywna. Przeczytaj ją uważnie.

logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Ralf

To co piszecie w swoich opisach to prawda, czy tylko takie marketingowe zagranie? :D

premiera
@Ralf

NIESTETY PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@Ralf

W dzisiejszych czasach potrzebna jest każdemu umiejętność odróżniania prawdy, nieprawdy i trollingu w internecie. Portal GoWork jest anonimowy i swoje opinie mogą umieszczać w nim osoby zatrudnione, niezatrudnione, kiedyś zatrudnione, lubiące Lediko, nie lubiące Lediko, nasi Konkurenci, nasi Klienci. Portal GoWork nie działa w żaden sposób, aby weryfikować pojawiające się w nim wpisy pod kątem prawdy. To daje duże pole do popisu tym, którzy chcą zaszkodzić imieniu pracodawcy niezależnie od tego czy powody są słuszne lub niesłuszne oraz również daje opcję umieszczania dowolnych komplementów. Każdy wie, że dużo łatwiej znaleźć w internecie opinie krytyczne bo złość napędza ludzi do działania (niezależnie od jej źródła), niż opinie pozytywne, bo dobre rzeczy czy dobre traktowanie uważamy za oczywistość, więc nie czujemy się też w obowiązku wpisywać pozytywnych opinii. Zadowolenie jest dużo słabszą motywacją niż złość.

A. P.

Odradzam pracę w tej firmie.

@A. P.

Internauto A.P., czy mógłbyś podzielić się z gośćmi naszego profilu szerszymi szczegółami? Co nie podobało Ci się w czasie pracy w dziale handlowym Lediko? Jeżeli pracowałeś w Lediko, to znasz nasze wartości firmowe i wiesz, że istotne są dla nas zarówno zespołowość, jak i rozwój. Chętnie nasz zespół weźmie Twoje uwagi do serca i będziemy dalej razem się rozwijać i zmieniać na lepsze.

Olo

Opinie przesładzane jakie czytam o firmie to się na dłuższą metę nie obroni, sztuczne słodzenie. To aż nierealnie się czyta.

@Olo

Dziękujmy za zwrócenie uwagi. Tak, jak już napisano w jednym z poprzednich komentarzu pracodawca nie ma wpływu na treść i jakość przesyłanych przez użytkowników wpisów.

Patryk

Na rozmowach niby wszystko dobrze, uśmieszki, dobre minki... lecz później okazuje się, że szanowny pracodawca zapomniał wspomnieć o umowie o zakazie konkurencji, której konstrukcja uderza po naszym portfelu w wielu przypadkach.

@Patryk

Umowa o zakazie konkurencji jest standardowym dokumentem w naszej branży, a zwłaszcza na stanowisku handlowym. Umowa taka zabezpiecza bezpieczeństwo spółki i zespołu lojalnych pracowników. Umowa przez nas oferowana jest zgodna z KC i uwzględnia wynagrodzenie wypłacane na czas trwania umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy. Jeżeli taka umowa jest przez pracownika nie akceptowalna to nie musi jej podpisywać i może szukać zatrudnienia gdzie indziej zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Obowiązuje wolność wyboru.

@Lediko

Moim zdaniem takie umowy to nie jest standard, a co do zgodności o tym najlepiej porozmawiać z prawnikiem. Wynagrodzenie gwarantowane z pewnością nie jest to 100% wynagrodzenia zasadniczego, więc może się Pan pochwali ile to jest % oraz na jaki okres czasu obowiązuje umowa. Szkoda, że pracodawca nie informuje o umowie o zakazie konkurencji już na etapie rekrutacji tylko podczas podpisywanie umowy o pracę, taka praktyka moim zdaniem jest ciosem poniżej pasa.

@Patryk

Ten świat jest taki piękny, bo każdy może w nim mieć swoje zdanie i każdy może mieć swojego prawnika. Wynagrodzenie dla handlowców z tytułu zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy wynosi 25% wynagrodzenie brutto płaconego w czasie stosunku pracy. Czas podlega negocjacjom, na ogół jest to w umowie rok czasu, ale w zdecydowanej ilości przypadków, które miały miejsce dotychczas umowa była rozwiązywana od razu bo albo handlowiec informował nas, że nie będzie pracował w konkurencyjnej firmie, albo nie czuliśmy tego, że były handlowiec mógłby / chciałby narobić nam kłopotów. Może Pan mieć inne doświadczenia niż Lediko, ale nasze doświadczenie uczy, że brak zakazu konkurencji bywa bardzo bolesny dla firmy, Zauważę też, że sytuacja, w której ktoś zaczyna zwracać uwagę na zakaz konkurencji i go negować jako część umowy o pracę jest wielkim sygnałem alarmowym dla pracodawcy i znakiem, ze trzeba szukać innego kandydata do pracy. Nie mniej dziękuję za Pana aktywność na naszym forum, bo wyjaśniliśmy sobie od razu kilka rzeczy, które mogą być interesujące również dla innych osób.

Magdalena
@Patryk

@Patryk Zakaz konkurencji to rzecz dość powszechna, raczej można się jej spodziewać. Nie pracowałam dla firmy Lediko, ale przy podejmowaniu pracy w dwóch różnych organizacjach (na przestrzeni czasu) dokumenty o zakazie konkurencji dostawałam dopiero przy podpisywaniu umowy. Także zabieg ten wydaje się być całkowicie normalny.

@Lediko

Tylko czemu o umowie o zakazie konkurencji mówi się dopiero w dniu podpisywania umowy o pracę? Dla potencjalnego pracownika to sygnał, żeby uciekać i nie wiązać się z taką firmą. Po wywodach pracodawcy widać, że wiecznie chce mieć rację, polemika nie ma końca i sensu. Nic sobie nie wyjaśniliśmy, bo Pana wpis nic nie wyjaśnia. A umowa o zakazie konkurencji chyba jest na 10 lat?

@Magdalena

Ja też znam rynek, i jeśli jest umowa o zakazie konkurencji to firmy o tym informują. Skąd nagle zainteresowałaś się pracą w lediko? Przypadkiem?

@Magdalena

i tak jak widać w rozmowie, naglę włącza się Magdalena, która nie pracuje w Lediko, ale zdanie zabiera.

@Patryk

Ze strony pracodawcy nie mamy już nic do dodatnia w tym temacie. Dziękuję za aktywność na naszym forum i życzę samych sukcesów.

Lucky

W Lediko pracuję już ponad rok i cieszę się, że jestem częścią zespołu. Z mojej perspektywy: na pewno położony jest nacisk na rozwój kompetencji oraz indywidualnych talentów pracownika. I nie jest to pusty slang- wiem co mówię :) Doceniane jest zaangażowanie w pracę oraz kolejne etapy rozwoju w firmie. Bardzo cenie sobie również stały, dobrze zgrany zespół, w którym razem współpracujemy na sukces. Atmosfera w pracy - extra, no i ta poranna kawa

Jola
@Lucky

Te pozytywne opinie i zachwalające wpisy są wręcz nieprawdziwe.

@Jola

Jola, ze względu na anonimowość w portalu GoWork, każdy może pisać na co ma ochotę i zostanie to w portalu zamieszczone. Zarówno dobre jak i złe opinie. Firma nie ma nad tym kontroli. Jeżeli pracownik Lediko chce pomóc firmie bo ją lubi, szanuje i własnymi słowami pisze nam opinię, to takie jego prawo. Jeżeli ktoś się za bardzo przykłada i brzmi to sztucznie, cóż nie każdy jest mistrzem j. polskiego. Z mojej pozycji widzę to tak, że osoby które chcą nam nawtykać robią to często agresywnym i niezbyt ładnym językiem, natomiast, jak ktoś chce wyrazić dobrą opinię, to czasem słodzi za bardzo. Dzięki za Twój komentarz.

Alan

Administrator usuwa dużo opinii, chyba ma coś na sumieniu?

@Alan

Tak wygląda stanowisko Administratora GoWork w sprawie usuwania opinii: "Pracodawco, pamiętaj że nasz administrator weryfikuje wszystkie twoje działania. W przypadku zarchiwizowania wpisu zgodnego z regulaminem zostanie on przywrócony. Zgodnie z umową w przypadku zbyt częstego nadużywania tej funkcjonalności, dostęp do konta zostanie zablokowany. Nasze doświadczenie dowodzi, iż zdecydowanie większe korzyści uzyskają Państwo dzięki transparentnej komunikacji z użytkownikami. Oficjalna odpowiedź w oczach osób odwiedzających profil pokaże profesjonalizm i to że liczą się Państwo ze zdaniem pracowników." Jeżeli Administrator GoWork uznaje, że opinia jest niezgodna z regulaminem, to ją usuwa. Inne opinie pozostają widoczne. Zdarza się też, ze opinie są wycofywane przez osoby, które je umieściły.

Olo

omijać szerokim łukiem

Dziękuję za podzielenie się opinią z użytkownikami GoWork.pl. Jacek pracował w Lediko na stanowisku handlowca w okresie od połowy lipca 2018 roku do połowy stycznia 2019 roku. Po tym czasie nie zaproponowaliśmy mu przedłużenia umowy, gdyż nie zostały przez niego spełnione cele sprzedażowe ustalone na początku współpracy. Jacek zarabiał w Lediko na okresie próbnym jako handlowiec 4000zł netto, z czego 1500zł stanowiła premia za zrealizowanie wskaźnika ilości spotkań z Klientami. Z raportów, które przygotowywał Jacek wynika, że w czasie półrocznego okresu pracy zrealizował 18% ustalonego celu sprzedażowego, z czego połowę stanowił projekt do Klienta pozyskanego i obsługiwanego wcześniej przez innego handlowca Lediko. Spotkania odbywały się w przeważającej ilości w promieniu do 1-3 godzin jazdy od Wrocławia. Jacek na własne prośbę pracował w trybie home office, w biurze pojawiał się średnio 1 raz w tygodniu w związku z czym nie miał zbyt wiele okazji do tego aby wyrobić sobie zdania o organizacji pracy w Lediko. Wiele problemów komunikacyjnych wynikało z braku obecności w biurze. Oczywiście, jak każde przedsiębiorstwo walczymy z nieuporządkowaniem, z poprawą przepływu informacji i z poprawą procesów, niestety jak pisał św. pamięci Terry Pratchet „Chaos wygra zawsze z Porządkiem, bo jest lepiej zorganizowany” :) W kwestii samochodów, w grudniu zamówione zostały do firmy 2 nowe VW Golf dla handlowców między innymi ze względu na prośby Jacka. Odbieramy je z salonu na dniach. Premię handlowcy w Lediko otrzymują za realizację sprzedaży, za odpowiednią ilość spotkań oraz za raportowanie wyników pracy w wyznaczonym terminie. Nie dopełnienie tych warunków skutkuje brakiem premii. Jeżeli gdzieś istnieją firmy, które płacą premię za brak efektów, to nie jest to Lediko. Lediko na 100% nie jest najlepszym miejscem do pracy na ziemi, ale ciągle pracujemy nad tym by się rozwijać i poprawiać. Na pewno obecność Jacka w Lediko dużo nas nauczyła w kwestii doboru odpowiednich kandydatów do pracy i za to życzymy mu wielu sukcesów i aby kolejnemu pracodawcy mógł wystawić bardziej pozytywną opinię.

Miki

Szukam stałej pracy,miejsce też jest atrakcyjne,ale firma szuka pracowników na umowę zlecenie ,a to zniechęca

@Miki

@Miki, w Lediko zatrudniamy nowych członków naszego zespołu na umowy o pracę. Jedynie w przypadku pracowników produkcyjnych ze względu na specyfikę pracy proponujemy tygodniową umowę zlecenie w celu dwustronnej weryfikacji oczekiwań naszego zespołu i nowego pracownika. Po tygodniu podpisujemy umowę o pracę na minimum 3 miesiące. Dalsze szczegóły umowy zależą już od kandydata i ustaleń z rozmowy kwalifikacyjnej.

@Lediko

A ja mam pytanie - czy macie jakieś nienormowane godziny pracy? Chodzi mi o tą pracę na produkcji. Jestem studentką i szukam czegoś co mogłabym łączyć ze swoimi zajęciami. Pozdrawiam

@Laura

@Laura, dziękuję za ważne pytanie dotyczące charakteru pracy w Lediko. W Dziale Produkcji zależy nam na pełnej dyspozycyjności pracowników zespołu produkcyjnego w godzinach od 7:00 do 15:00. Jeżeli studiujesz elektronikę lub specjalizacje związane z naszą branżą oświetleniową, to możesz zgłaszać się na płatny staż lub praktyki studenckie. W przypadku takiej formy współpracy dopuszczamy bardziej elastyczne godziny, To dotyczy również staży i praktyk w pozostałych działach Lediko (np. administracji, marketingu).

@Lediko

Dzień dobry, tak, jestem na elektronice. Czyli jest możliwość nawiązania współpracy na przykład: na pół etatu? W jaki sposób można się do Państwa zgłosić lub wysłać swoje CV?

@Laura

@Laura, proszę o wysłanie e-mail z Twoim CV na adres e-mail dostępny tutaj: https://www.lediko.com/kontakt. Zapraszam!

Ten link działa: https://www.lediko.com/kontakt

@Lediko

Super, dziękuję za pomoc. Niedługo podeślę swoje CV.

Brian Tracy vel El Toro Loco

W zespole panuje świetna atmosfera. Szef ma czasem swoje "ale" ale jak to szef, czasem trzeba tupnąć nogą. Jeśli lubisz nowinki techniczne i pracę pełną wyzwań, to ta praca jest właśnie dla Ciebie. Świetny zespół handlowy, który przynosi kolejne zamówienia i napędza pracę działowi produkcji oraz działowi rozwoju produktów. Wszystko poukładane, zaraportowane, ludzie zmotywowani do pracy. Boss ciśnie mocno na samorozwój pracowników co dobrze świadczy o firmie ale też daje większe możliwości swoim ludziom.

Marek Sz.

Spoko lokalna firma.

Miki

Mam pytanie w internecie jest ogłoszenie że przyjmą na produkcję na umowę zlecenie,czy po jakimś czasie jest szansa na umowę o pracę

@Miki

@Miki, aktualnie nie mamy żadnych aktywnych ofert pracy autoryzowanych prze Lediko, w których proponujemy umowę zlecenie. Cenimy stabilność naszego zespołu, a stabilność można budować tylko na zaangażowanych pracownikach, którzy mają podpisany kontrakt z naszą firmą w formie umowy o pracę.

MS

Byłem pracownikiem w firmie przez 3 lata. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał już, praca w bardzo miłym, młodym gronie. W firmie pracują osoby z ambicjami, którzy chcą się rozwijać i dbają o to na każdym kroku. Firma ze swojej strony zapewnia również wsparcie dla osób z chęcią samorozwoju. Jeżeli chcesz wybrać LEDIKO to z całą pewnością będzie to dobra decyzja.

Pracownik roku

Firma, w której nie można się nudzić. Na pracownika czeka wiele ciekawych wyzwań. Bardzo fajny zespół, pełen zapału. Pracownicy wzajemnie motywują się do ciągłego rozwoju.

Tymon

Czy tak dobrze jest w firmie, że bardzo rzadko zaglądacie na to forum?

n.

Witam jak wygląda wynagrodzenie w okresie próbnym i po ? na produkcji czy ktoś może odp. pozdrawiam.

@n.

Na produkcji panuje obecnie 4 stopniowy poziom wynagrodzenia i rośnie wraz z Twoim umiejętnościami, stażem i doświadczeniem. Od Ciebie i twojego zaangażowania zależy ile zarobisz.

Zostaw merytoryczną opinię o Lediko - Wrocław

• Jak się pracuje w Lediko?

Zobacz opinie na temat firmy Lediko tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lediko?

Kandydaci do pracy w Lediko napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lediko
2.4/5 Na podstawie 43 ocen.

Lediko