Plastwil Sp. z o.o.

Opinie o Plastwil Sp. z o.o.

PLASTWIL GRA RAZEM Z WOŚP
Piła

Miałam przyjemność jakiś czas temu wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej w PLASTWIL, aplikując na stanowisko administracyjne. Rozmowa była bardzo konkretna i rzeczowa a mimo tego przeprowadzona była w bardzo miłej atmosferze, co było niewątpliwie miłą odmianą w stosunku do rozmów w których brałam udział wcześniej w innych firmach. Zarówno Specjalista z Działu Personalnego jak i Dyrektor Działu byli profesjonalni, na rozmowę świetnie przygotowani i w sposób klarowny przedstawili swoje oczekiwania. Proces rekrutacji zakończył się dla mnie pozytywnie. Firma obecnie bardzo się rozwija i dla osób pracowitych, rzetelnych i chcących podnosić swoje kwalifikacje jest w moim przekonaniu doskonałym miejscem pracy.

Sesek
@Piła

Ale włazisz w (usunięte przez administratora) prezesowi którego na oczy nie widziałeś bo nawet niewiesz jak ma na imię....Bonte

Pozytywnie nastawiony

Od 1,5 roku widać następujące po sobie pozytywne zmiany. Zakład mocno skupił się na polepszeniu warunków pracy i zadowolenia pracowników. Pracuje się dobrze, atmosfera jest przyjemna, koleżeńska. Wprowadzają różne systemu, dzięki czemu jest porządek, wszystko poukładane. Widać współpracę pomiędzy kierownikami, którzy chcą dużo zmieniać i ulepszać, a także wśród pracowników produkcyjnych. Oczywiście istnieją osoby, które są zawsze na NIE i tylko krytykują, ale jest ich coraz mniej, przynajmniej ja już takich nie spotykam. Jest dużo inwestycji, projektów, ktoś nawet zaczął wspominać o rozbudowie!!! Generalnie czekam na wszystkie efekty i na razie nie myślę o zmianie jak przed dwoma laty.

@Pozytywnie nastawiony

Dzień dobry, W naszej firmie bardzo istotną rolę pełni atmosfera pracy , rozwój oraz motywacja naszych pracowników.Sukces to ludzie a u nas pracują najlepsi :) Dziękujemy że jesteś z nami! :)

Ona

Witam, pracuję w firmie Plastwil od ponad 6 lat. Firma ogromnie się rozrosła, polepszyły się warunki pracy, płaca jest na poziomie . Ogólnie całokształt jest jak najbardziej na TAK :) Jak ktoś chcę pracować to będzie pracował a narzekał. Polecam

@Ona

Dzień dobry, Bardzo dziękujemy za pozytywne opinie. Jest to zasługa całego zespołu, cieszmy się jesteś z nami :)

Stan Nowy wpis

@Pracodawca Czy firma prowadzi obecnie rekrutację? Jeżeli tak to czy można na email wysłac C.V.

istnieje szansa, że będą jeszcze w tym roku szukać operatora maszyn? w Ujściu nie jest tak łatwo o pracę, a ta firma istnieje na rynku pracy już ponad 35 lat, więc zakładam, że miałbym całkiem stabilne zatrudnienie, chociaż we wrześniu ktoś pisał, że zwalniali starych pracowników, może ktoś napisać dlaczego i ile osób zwolnili? dobrze wnioskuje, że zwalniali bo firma z Austrii ich przyjęła? Dajcie znać, bo jeśli się pojawią jakieś ogłoszenia to przynajmniej będę wiedział, czy jest sens aplikować.

Natalia Nowy wpis

Witam. Jak można dostać się do tej firmy do pracy? Aktualnie poszukują pracowników?

Tew

Przyjmują obcokrajowców a swoich ludzi zwalniają po kilku latach pracy

@Tew

Naprawdę? Aż trudno w to uwierzyć ... Myślisz, że chodzi o to, że obcokrajowcom mniej się płaci, firma szuka oszczędności? Ale to mogą tak z dnia na dzień zwolnić? To na jakiej umowie pracujecie w takim razie?

Gaba

Czy to przejęcie firmy już się wydarzyło? Warto się teraz zatrudnić, warunki na lepsze czy na gorsze się zmieniły? Nie da się podejrzeć teraz ofert pracy, więc nie wiem czego się spodziewać. Będą niedługo znowu rekrutacje?

Ciekawe jak teraz będzie, jak Austriacy przejma firmę...

Barbara
@Marcin

A to pewne, że przejmą?

@Barbara

Nie po to UOKiK zatwierdza wniosek Austriaków i daje zgodę, żeby się z tego wycofali. Sprawy poszły za daleko

Ilość botów jaka tu się udziela/ odpowiada poraża.... tendencyjnymi odpowiedziami

Czy w Plastwil Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Dzień dobry, tak, Plastwil Sp. z o. o. zatrudnia obcokrajowców.

Zadowolony pracownik

Witam wszystkich. W firmie Plastwill pracuję od paru lat i jestem bardzo zadowolony z warunków tam panujących jak i z wynagrodzenia, jeżeli ktoś jest pracowity i chce się rozwijać to firma umożliwia mu to i zarazem docenia finansowo. Natomiast jak jest pracownik leniwy, oporny na prace to po co komu taki pracownik? Nie ma idealnych firm i ludzi są wady i zalety. Ktoś napiszę pod moim komentarzem ze ,,napisał to (usunięte przez administratora) itp'' moim zdaniem jest to opinia obiektywna z punktu widzenia zwykłego pracownika, który przychodzi do pracy na 8 godz pracować.

Pracownik wtryskowni
@Zadowolony pracownik

W tej firmie pracuje się za 2 lub nawet za 3 a płacą tobie najniższa krajowa po 5 latach bez żadnych reklamacji ani skarg 100zl wiecej niż najniższa krajowa więc najlepiej omijać szerokim łukiem plastwil ul. Wierzbowa

@Pracownik wtryskowni

Dzień dobry, w naszej firmie przestrzegamy obowiązujących zasad bhp, które zapewniają m. in. ochronę zdrowia naszych pracowników oraz norm czasu pracy, które gwarantują pracownikowi odpoczynek w pracy, jak i po pracy. Wynagrodzenie każdego pracownika zależy od jego umiejętności oraz wyników pracy nie zaś od stażu pracy. Wspomnieć należy także, że pracownicy oprócz wynagrodzenia podstawowego otrzymują również premie.

Jedziemy dalej

Ocena pracodawcy : 1.8

Piła

@Piła

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za pozytywną ocenę naszego procesu rekrutacji :) Cieszymy się , że dołączyła Pani do naszego zespołu. Życzymy powodzenia!

Sesek

SANIK8

Witam pracuję już leci 12 rok. Firma zmieniła się nie do poznania, zarobki również,praca jak najbardziej. A że ktoś zmienia pracę np. 2 razy do roku bo, to bo tamto to jaką on ma wiedzę i doświadczenie w danej pracy? Żadne! Więc. Dlaczego? On-Ona ma być tak samo wynagradzana jak starśi pracownicy. A poza tym dlaczego? Jeśli firma ma powiedzmy ciężkie chwile na rynku,jak to na rynku i wiara sama ućieka albo kombinuje z L4.! Najlepiej,, STATEK TONIE, SZCZURY 1 UCIEKAJĄ,, Nie lepiej przepękać 2-3 miechy i Ok. A po za tym jak się nie chce robić no to...

Czym Plastwil Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Alvaro

Ja Najbardziej jestem zawiedziony ze człowiek przyjeżdża obejrzeć firmę a pracownicy sikaja po krzakach na przeciwko domow mieszkalnych, zachowuja sie tak jak by w firmie nie bylo toalet. Wstyd i porażka...

Ren,n
@Alvaro

A to zależy jeszcze o jakim zakładzie mowa, bo w jednym faktycznie nie ma kibli :D

Alvaro
@Ren,n

Chodzi o zakład w Ujściu ostania brama po prawej stronie. Jak dla mnie (usunięte przez administratora)

@Alvaro

Dzień dobry, Informujemy, iż w naszych zakładach zapewniamy toalety dla pracowników z zachowaniem wszystkich przepisów BHP. Jednocześnie prosimy o podanie daty potencjalnego zdarzenia aby móc prześledzić zapisy z monitoringu.

Zawiedziony

Po analizie wpisów widać jak firma reaguje na zgłaszane problemów na forum. Odpowiada tendecyjnymi wyjaśnieniam i ucieka od problemów. Jeśli opisaany jest jakikolwiek problem w odpowiedzi firma odpowiada zbywając kogoś kto go zgłasza. Według mnie nie jest sprawdzany istniejący problem i ciągle jest to na zasadzie odbijania piłeczki. Wstyd że firma jest obojętna i pokazuje dokładnie jak traktowany jest w niej człowiek. Chciałbym zmienić zdanie na dobre ale nie będe kłamać że jest dobrze a chciałbym by było OK

@Zawiedziony

Dzień dobry, Potrzeby Naszych pracowników są dla nas bardzo istotne, dlatego też jesteśmy otwarci na ich opinie i powiązane z nimi dyskusje. Zarówno omawiany wątek jak i inne tematy pracowników są analizowane, weryfikowane a następnie podejmujemy działania usprawniające. Rozumiemy też, zaniepokojenie osób zaangażowanych na brak natychmiastowej i satysfakcjonującej odpowiedzi. W celu poprawy komunikacji a co za tym idzie sprawniejszego wprowadzania zmian prosimy o korzystanie również z bezpośredniej komunikacji z przełożonym, kierownikiem produkcji, dyrektorem czy pracownikiem HR.

Jakim prawem pracownicy za wzięcie urlopu na żądanie są karani zabraniem premii. Z tego co wiem jest to prawo za które nie ma pracodawca karać czy piętnować w żaden sposób. Natomiast sama cheć wzięcia takiego urlopu na żądanie spotyka się z formą szantażu : ".... możesz wziąść urlop ale nie dostaniesz premii"

Szanowni Państwo, uprzejmie wyjaśniamy, że warunki przyznawania premii w Spółce w żadnym zakresie nie są powiązane z faktem brania, albo nie przez pracowników urlopu na żądanie. Wyjaśniamy, że w firmie mamy system premiowania, który jednak zależy od zupełnie innych parametrów, aniżeli obecność w pracy. Jak najbardziej szanujemy prawo każdego pracownika do tego, aby z przyczyn jemu znanych korzystał w ciągu roku z urlopu na żądanie i przestrzegamy prawa pracy. Z tytułu brania urlopu na żądanie nie wprowadzamy żadnych sankcji finansowych i wynagrodzenie jest wypłacane pracownikom w należnej wysokości.

@Plastwil Sp. z o.o.

To kłamstwo zabieracie za to premie i wciskacie ludziom kłamstwa na forum żeby się wybielić. Sprawdzcie to dokładnie bo łamiecie prawo

Dzień dobry, Premia ma charakter uznaniowy i wynika z indywidualnej oceny pracy i przyznawana jest przez kierownika. Pracownik nie jest karany za urlop na żądanie który, wynika z Kodeksu Pracy. W związku z tym przeprowadzimy serię spotkań z pracownikami objaśniając ponownie zasady przyznawania wyżej omawianej premii uznaniowej. Jednocześnie warto zaznaczyć, że w przypadku jakichkolwiek niejasności można omówić obowiązujące zasady premiowania indywidualnie z Kierownikiem Produkcji lub pracownikiem działu HR.

Aktualność
Międzynarodowy Dzień Kota to nie tylko święto wszystkich właścicieli mruczących czworonogów. To także okazja, by przypomnieć o losie kotów, które jeszcze nie znalazły kochającego domu. Pociechy naszych pracowników wykonały z tej okazji piękne prace plastyczne.

Zachęcamy do wspierania Pilskiego Schroniska dla Zwierząt.

PLATYNOWY MARIAN

Ludzie pytają się was na temat Urlopów na żądanie/ przyczyn zwolnień/ benefitów/ zmian, a was bardziej obchodzi jakiś dzień KOTA!, no na prawdę żenada pełną gębą...

@PLATYNOWY MARIAN

Dzień dobry, Odpowiedzi udzielamy niezwłocznie po zapoznaniu i analizie danego wpisu.

Demi

Dlaczego pracownicy są karani zabraniem premi za urlop na żądanie. Według kodeksu pracy jest to podważanie prawa kodeksu pracy. Do urlopu na żadanie ma prawo pracownik bez podania przyczyn inaczej mówiąc jest to niepodważalne prawo pracownika w wymiarze 4 dni w roku. Firma chce być fair play tymczasem zachodzą w niej taki incydenty. Uważam że nie jest to w porządku.

@Demi

Kreatywny

Witam od niedawna pracuję w Plastwilu na dziale plastików. Praca daje mi dużo satysfakcji i różnych rzeczy choć wdrożenie nie przychodzi mi łatwo. Już udało mi się zauważyć kilka niepokojących mnie rzeczy. Z grubsza nakreślę je trochę. Pierwsze co zauważyłem to system zarządzania produkcją którego tak naprawdę brak. Obowiązek spisywania danych zrzucono na liderów co według mnie niepotrzebnie zaprząta im głowe. Sprawa powinna wyglądać inaczej tzn. powinno to spoczywać w obowiązku pracowników w formie wpisywania danych na stanowiskach w których działa system. To pierwsza rzecz o reszcie będe pisać systematycznie.

@Kreatywny

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. Zdajemy sobie z tego sprawę , że zarządzanie produkcją jak również raportowanie jest niezwykle kluczowe. Stąd też na przełomie poprzednich lat były próby wdrożenia kompleksowego systemu zarządzania produkcją – system okazał się być mało elastyczny w odniesieniu do Naszej produkcji. Obecnie prowadzone są zintensyfikowane działania w celu pozyskania innego systemu, który wspomoże produkcję w zarządzaniu jak również w raportowaniu co pozwoli zdjąć odpowiedzialność z osób obecnie to wykonujących.

Made in China
@Kreatywny

Zapomniałeś jeszcze dodać panie BOT że oddajesz honorowo krew, wspierasz kosciółek i nerke prezesowi byś oddał jakbyś mógł....

Demi
@Plastwil Sp. z o.o.

Niestety pomimo tego wszelkie próby podjęcia prób wdrążenia akcji poprawy spełzło na panewce z odpowiedzią:"... zajmij się swoją robotą a nie głupotami"

Zostaw merytoryczną opinię o Plastwil Sp. z o.o. - Ujście

• Jak się pracuje w Plastwil Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Plastwil Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Plastwil Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Plastwil Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Plastwil Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Plastwil Sp. z o.o.