Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy

Abc Nowy wpis

Proszę o informację czy oferta pracy na stanowisko programisty dotyczy faktycznie Wołomina, czy jednak Warszawy. To jest gdzie byłoby faktycznie stanowisko pracy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nowy wpis

@Abc

Dzień dobry. Oferta dotyczy pracy w siedzibie Instytutu w Warszawie.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy

Pracownik firmy - Firma

29.09.2023 01:09

Czym zajmuje się Państwa Instytut?

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczyikona wywiad

Jesteśmy państwową placówką prowadzącą badania naukowe i działania rozwojowe w celu wypracowania nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych na rzecz ochrony pracy w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii. Mamy uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwa i energetyki. Działamy na rzecz rozwoju nauki – zarówno prowadząc badania i doskonaląc swoją wiedzę, jak też kształcąc innych. Nasza kadra naukowa prowadzi zajęcia dla studentów studiów podyplomowych Centrum Edukacji CIOP-PIB. Organizujemy konferencje, warsztaty i seminaria popularyzujące wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pracy. Wydajemy prasę branżową. Współpracujemy z instytucjami na szczeblu krajowym, europejskim i międzynarodowym. Angażujemy dzieci, artystów - grafików, amatorów sztuki filmowej – wszystko po to, aby przesłanie o bezpiecznej pracy docierało jak najdalej, do jak najszerszego grona odbiorców.

Jakie jeszcze działania podejmuje CIOP-BIP?

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczyikona wywiad

Jest to przede wszystkim działalność naukowo-badawcza, prowadzimy 5 zakładów. Zajmujemy się badaniami oraz certyfikacją, współpracujemy z przedsiębiorstwami i dbamy o współpracę międzynarodową. Naszą misją jest także edukowanie oraz upowszechnianie i udostępnianie zgromadzonej wiedzy.

Od jak dawna funkcjonuje Instytut?

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczyikona wywiad

Instytut powstał w 1950 roku.

Gdzie zlokalizowany jest Instytut?

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczyikona wywiad

Główna siedziba CIOP-PIB znajduje się przy ulicy Czerniakowskiej 16 w Warszawie. Mamy także swój oddział w Łodzi, zlokalizowany przy ulicy Wierzbowej 48.

Ilu pracowników zatrudnia placówka?

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczyikona wywiad

Łącznie zatrudniamy około 250 osób, z czego prawie 30% stanowią pracownicy naukowi, ponad 40% to pracownicy badawczo-techniczni i inżynieryjno-techniczni, a pozostałą grupę stanowią pracownicy administracyjno-ekonomiczni.

Jak przebiega rekrutacja w Instytucie?

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczyikona wywiad

Rekrutacja odbywa się w czterech prostych krokach. Pierwszym z nich jest zapoznanie się przez potencjalnego kandydata z naszą ofertą pracy. Następnie należy wysłać do nas swoje CV – jeśli będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom, skontaktujemy się w celu przeprowadzenia rozmowy. Kolejnym krokiem jest spotkanie, podczas którego możemy spokojnie porozmawiać i się poznać. Ostatni punkt rekrutacji to zaproszenie do współpracy, które następuje po pozytywnym wyniku rekrutacji.

Stażystka Nowy wpis

Jako była stażystka w CiOP-PIB, Pracowni Ochron Rąk i Nóg mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z odbytego stażu naukowego. Profesjonalna opieka merytoryczna ze strony Kierownika pracowni, zgrany, kompetentny zespół oraz dobrze wyposażone laboratoria pracowni zaowocowały wieloma badaniami próbek i dyskusjami naukowymi oraz efektywnym zakończeniem stażu z możliwością dalszej współpracy badawczo-naukowej. Polecam współpracę z tym zespołem - pełen profesjonalizm!

Firma Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi rekrutację na stanowisko Specjalista Ds. Prawnych. Czy warto aplikować? Jakie macie doświadczenia?

Firma Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Referent/Starszy referent ds. monitorowania projektów w obszarze BHP. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
Rock

Pracowałem 3 miesiące niestety w dużej części opinia Lony pokrywa się z moimi doświadczeniami.Złe traktowanie ludzi i nadmierny "kontroling" ,chaos organizacyjny.

Lona

Po Państwowym Instytucie badawczym człowiek chciałby się spodziewać lepszych standardów. Niestety chyba nie tam .Przy rekrutacji do no5 obiecują wspaniałe projekty i rozwój szkolenia ,niestety później (raczej szybko) przychodzi wielkie rozczarowanie. Laboratoria to jak z lat 70-tych ,zapomnijcie o nowych technologiach ,one są tylko w nazwach projektów które się tutaj realizuje.Mają jeden lab. na pokaz niestety nic się w nim nie bada.Nie istnieje coś takiego jak zakres obowiązków tzn.(usunięte przez administratora).Sama praca jest niezorganizowana dzisiaj robisz to co zostało wczoraj ustalone a jutro każą ci wszystko rzucić bo trzeba robić coś innego a najczęściej tabelki dla kierownictwa gdzie trzeba wymyślać górnolotne opisy przyszłych projektów. Nie ma tutaj kultury pracy i organizacji nie ma dobrze funkcjonującej jasnej struktury i zasad.(usunięte przez administratora) Hasła i okrągłe słówka zero konkretów i brak  decyzyjności bo i tak decyduje centrala w Warszawie. Ochy i achy wkoło .(usunięte przez administratora)Nie spodziewaj się też ,że ktoś cię dobrze wdroży czy przygotuje do pracy skoro ty jesteś nowym młodym pracownikiem i zarabiasz tyle co starsze stażem osoby .Więc oni nie będą ci wiedzy przekazywać "za darmo" weź książkę się ucz i to szybko.(usunięte przez administratora).W pracowni kontroluje się każdego maila wysłanego na zewnątrz każdy twój telefon.Na dłuższą metę nie da się tak pracować ludzie popadają tu w problemy zdrowotne z powodu stresu i atmosfery w tej pracowni. W Warszawie podobno nie lepiej wiadomo przykład idzie z góry. Doszło do tego ,że wieloletnia (usunięte przez administratora) (bardzo fajny człowiek ) odeszła z firmy  z dnia na dzień ponieważ jako to napisała nie potrafi pracować w firmie gdzie brak jest partnerstwa  zaufania, a przede wszystkim szacunku.No niestety nie polecam bo z tą firmą jest coś nie tak .

Minerwa
@Lona

Nie wiem czy coś się zmieniło po tym jak odeszłam ale nie było czegoś takiego ze musiałam błagać o urlop, zawsze jak potrzebowałam to dawali mi urlop. Nie było czegoś takiego ze musiałam codziennie robić komplementy i budować swoją karierę poprzez adoracje, mówiłam to co myślę i tyle. Pomagali z tym co nie umiałam, przekazywali wiedzę specjalistyczną. Tak, dużo musiałam nauczyć się sama, czasami dużo czasu spędzałam na to, żeby dowiedzieć się co muszę zrobić tak naprawdę, ale to jest najlepsza nauka bo za kolejnym razem będzie już łatwiej. W każdej pracy jest tak ze czasami trzeba poświecić się i nauczyć się czegoś samemu. Pani Kierownik Pracowni była zawsze wyrozumiała, ja nie wiem skąd się wzięła taka opinia. Pracują tam starsze osoby i trzeba po prostu mieć szacunek do nich i ich pracy, bardzo dużo osób pracuje tam wielu lat i maja ustalone swoje zasady w pracy i trzeba dostosować się do nich. Może dlatego Pani tak się czuła bo to nie jest „młody” zespół. To jest Instytucja Państwowa wiec trzeba się liczyć z tym ze to nie jest korpo czy firma prywatna i wszystko dzieje się za innymi zasadami. Każdy pracownik miał do mnie szacunek, chociaż jestem młodą osobą ze swoim charakterem i powiem że ze mną to nie jest łatwo. Jak miałam rekrutacje to od razu wiedziałam na co się podpisuje. Nie widziałam wszystkie laboratorium, może niektóry sprzęt rzeczywiście jest stary, ale te laboratorium które widziałam byli wyposażone dobrze i korzystali z nich jak była potrzeba. Naprawdę to jest przykre to co przeczytałam i jestem naprawdę zdziwiona, każda firma ma swoje wady i zalety, nie mówię ze ta instytucja jest idealna, ale nie było aż tak złe jak Pani to opisała.

Dagmara

Czy cos więcej możesz napisać? Zostałam zaproszona na dniach na rozmowę kwalifikacyjną.

Zostaw merytoryczną opinię o Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy - Warszawa

• Jak się pracuje w Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy?

Zobacz opinie na temat firmy Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy?

Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy