SAF S.A.

Opinie o SAF S.A.

Czy w SAF S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Marcin Gąszczak

Zawsze w przypadku zgłoszenia przez pracownika problemu podejmujemy działania w celu wyjaśnienia problemu i jego rozwiązania. Komfort pracy pracownika jest dla nas priorytetem.

Od kilku miesięcy w safie jest cudotwórca z Warszawki, który ma pomóc w zaraobieniy dużej kasy. Jedyne co zrobił oprócz trzepania kasy od prezesa to zatrudnił na stanowisko koordynatorki byłą kelnerkę o bardzo wysokim ego, która jedynie co potrafi to robić dużo szumu wokół własnej osoby i kraść operacje innym

tso
@Anna

A to ciekawe, saf otwarło w warszawie nowy oddział?

Czy SAF S.A. zatrudnia studentów?

Tak, zatrudnia.

Zastanawiające
@SAF S.A.

Żadnego nie spotkałem pracując tam.

He

na komputer który trzeba kopać aby działał albo restartować milion razy jak masz chody to dostaniesz telefon bez pokiereszowanego ekranu i nie skrzypiący fotel

Witold
@He

To ile lat mają te komputery w takim razie?

She
@He

Jakoś trudno w to uwierzyć serio :-D Prowokacja? A ty masz te chody i telefon bez pokiereszowanego ekranu i nieskrzypiący fotel czy nie masz? Bo jak nie masz i jeszcze musisz kopać w tego kompa albo restartować milion razy to współczuję albo wiesz co wcale ci nie współczuję bo jak tam tak jest to co tam jeszcze robisz kozaku?

Świetnie obsługa. Odzyskałem pieniądze w ciągu tygodnia. 10/10

Barbara
@Anonim

O to naprawdę. A można wiedzieć jaką kwotę? Ile firmie zapłaciłaś za odzyskanie pieniędzy?

@Barbara

Dzień dobry, @Anonim, Dziękujemy za miłe słowa i uznanie. @Barbara, nie możemy udzielać takich informacji na forum publicznym ze względu na poufność. Jeśli jest Pani zainteresowana skorzystaniem z naszych usług zapraszamy do kontaktu bezpośredniego. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Witam, widziałem ogłoszenie na portalu OLX, że firma szuka windykatorów. Mam pytanko odnośnie tego jak się obecnie tam pracuję? Chodzi mi o traktowanie pracowników, atmosfere w zespole i o samą pracę, czy bardzo stresuje, czy da się przywyknąć i normalnie pracować, bez kombinowania i wchodzenia w dziwne układy z kimkolwiek? Z góry dziękuje.

@Anonim

Ja nie polecam. Roboty na rynku jest mnóstwo, a tu raczej nie zarobisz, choć na rozmowie pewnie Ci obiecają śliwki na wierzbie. Kraina oszczędności na wypłatach pracowników. :) Jeśli liczysz na rozwój, to nie w tej firmie. Ot - przeciętna firemka. Stracony czas. Ale jak chcesz to próbuj.

Były
@Anonim

Czy ktoś z obecnych pracowników może napisać coś na temat traktowania ludzi. Pracowałam w dziale windykacji leasingowej i bankowej i był tam wtedy dramat. Wulgarność, strach, czekanie od piątku do piątku. Jak jest obecnie?

pracownik - windykator
@Były

W dziale leasingowym nie ma już osób, które siały zamieszanie i ferment. Praca jak praca, windykacja to specyficzny kawałek chleba, ale sama praca jak dla mnie jest w porządku. Z kasą to jest tak że podstawę to masz stałą z premia to raz jest większa raz mniejsza.

....
@Anonim

Nie polecam , jeśli masz swoje zdanie . Wojsko wojsko i raz jeszcze wojsko . Jesteś nic nie znaczący jesteś tylko maszynka do pieniędzy

?
@....

Serio? Nie mówię, że było idealnie. Ale wojsko? Powiem tak :) atmosfera to ludzie i ludziska. W każdej pracy znajdziesz jednych i drugich. Mnie np podobało się, że mogłam organizować sobie pracę jak chciałam :) nauczyłam się dużo. Można powiedzieć, że przeszłam każdy etap od administracji po windykację a również chwilowego reprezentanta. Z wszystkich trzech uważam, że najtrudniejsza praca to pozyskiwanie klientów, najbardziej satysfakcjonująca to windykacja, kiedy możesz zobaczyć fajny wynik swojej pracy a administracja trochę nudy, ale bezpieczna :) Aktualnie nie pracuje w SAF, ale mam raczej miłe wspomnienia. Pewnie, że są tam osoby (albo były), które nie szanowały innych, za plecami brudziły etc. Ja osobiście przez tylko 3 osoby miałam dość, a co to jest na tle pozostałych 50-60 ludzi. Wynagrodzenie, no dobra nie było szału , ale dało się żyć. Wróciłam na rynek pracy od grudnia i dla nowego pracodawcy odzyskałam w ciągu 3 miesięcy prawie milion zł :) sama jestem w szoku :) ale to kwestia doświadczenia jakie uzyskałam w SAF :) podejścia do ludzi :) rozmów i negocjacji :) Co do wojska... wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w SAF S.A.?

Oczywiście, jednak w dobie pandemii COVID-19 byliśmy zmuszeni ograniczyć nasze integracyjne spotkania i wyjazdy. Mamy nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli wrócić do tych aktywności.

Oksana

Dyskoteki, chłopaki i ogólnie takie takie? Mnie ogólnie nauka najbardziej kręci.

Witam, Czy firma poszukuje aktualnie prawników do działu sadowego-egzekucyjnego lub innego, podobnego?

Nick too

Co to się dzieje w tym kraju, że dziś prawnicy w sadownictwie chcą pracować.

Anonimowa opinia

Na rozmowie są inne ustalenia niż faktycznie jest potem a osoby ponad tobą nie widzą w sumie w tym nic złego. ponadto atmosfera w pracy wcale nie jest taka super jak jest przedstawione na rozmowie o prace. jest powiedzmy stała ekipa która ma dobrą atmosferę a niektórzy to nawet cześć nie potrafią odpowiedzieć.

Kris
@Anonimowa opinia

Niestety - w 100% prawda! Szkoda cennego czasu w życiu na tą firmę. Ani super doświadczenia tu się zdobyć nie da, już nie mówiąc o zarobkach. W chwili obecnej jest mnóstwo lepszych miejsc na rynku oferujących pracę w lepszych warunkach za godziwe pieniądze i z szacunkiem dla człowieka.

Były
@Anonimowa opinia

Czy nadal jest taka duża rotacja pracowników? Są może obecnie jakieś szkolenia przed rozpoczęciem pracy lub w jej trakcie? Mam na myśli prawdziwe szkolenia, ja miałam jedynie przysłuchiwanie się przez jeden, dwa dni próbne cudzym rozmowom i jedynie z takim szkoleniem rozpoczynałam pracę. Czy coś się zmienilo w tym zakresie?

@Były

W SAFie nigdy nie było dużej rotacji pracowników. Zdecydowana większość pracowników pracuje powyżej 5 lat, a znaczący odsetek to osoby ze stażem ponad 10-letnim. Rozpoczęcie pracy na stanowisku windykatora zawsze wiąże się z co najmniej 2-dniowym szkoleniem teoretycznym z podstaw windykacji (w tym elementów rozmowy windykacyjnej), a także z aspektów ochrony danych osobowych w kontekście windykacji. W kolejnych dniach nowy pracownik szkolony jest z obsługi systemu do windykacji, otrzymuje wiedzę na temat windykowanych produktów. W kolejnych etapach odsłuchiwane i omawiane są rozmowy windykacyjne, a następnie nowy pracownik zostaje przydzielony do doświadczonego pracownika, który wykonując swoją pracę jednocześnie przekazuje praktyczną wiedzę i wyjaśnia konkretne sytuacje. Po 5-6 dniach roboczych nowy pracownik zazwyczaj jest w stanie prowadzić własne rozmowy windykacyjne na mniej wymagających kontraktach. Pozdrawiam, Wojciech Czechowski Dyrektor Działu Windykacji.

Shitstorm
@Anonimowa opinia

Tak, była i jest rotacja pracowników. Jak się zatrudnisz, to zobaczysz z iloma osobami będziesz na szkleniu - to pozwoli Ci ocenić ile osób dołącza do zespołu co jakiś czas. A mówienie "większość pracowników"... Ktoś, kto się zatrudnia widocznie jest wiecznie w tej "mniejszości", bo ktoś odchodzi.

Marcin Gąszczak, zarząd SAF SA
@Shitstorm

Rotacja - czy istnieje, czy nie i czy jest duża, czy mała? To wszystko jest względne. Jeżeli naszemu współpracownikowi nie odpowiada praca, warunki, koledzy, przełożeni lub inne aspekty jemu tylko wiadome - podejmuje decyzję o opuszczeniu Firmy, bo nie chce dalej w niej pracować. Jeżeli Firmie - pracodawcy współpraca z Pracownikiem się nie układa z jakiegoś powodu - również podejmuje decyzję o zakończeniu takiej współpracy. W obu przypadkach tworzy rotacja pracowników - więcej rozstań, to większa rotacja. Jednak, co najważniejsze - Firma chce dać swoim obecnym oraz przyszłym pracownikom dobre warunki pracy, pewność zatrudnienia i zdrową, koleżeńską atmosferę. Zależy nam na pracownikach, bo tylko dzięki nim Firma istnieje. Sprawdźcie to sami, a jak coś was będzie zaskakiwać negatywnie - przyjdźcie do mnie pogadać :)

Bartosz Sulima
@SAF S.A.

Cześć Wojtek, mogę wrócić do roboty ? :)

Wojtek Czechowski
@Bartosz Sulima

Cześć Bartosz :), Jestem mile zaskoczony Twoją wiadomością. Jak pamiętasz, kiedy odchodziłeś, mówiłem, że ja zawsze pozostawiam drzwi otwarte. Mój nr telefonu i adres email pozostają bez zmian, więc zadzwoń lub napisz, to umówimy się na spotkanie. Pozdrowienia.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w SAF S.A.?

Już dawno tutaj nie mieszka

Po dość krótkim czasie pracy tam, zrozumiesz, że nie chcesz ugrzęznąć w tej firmie na stałe. :)

Pracowałam w tym miejscu i niestety nie mam dobrych wspomnień. Praca w charakterze windykatora tak na prawdę mało ma wspólnego z prawdziwą windykacją. Praca na słuchawkach przez większą część dnia, przypomina to trochę call center. Atmosfera w firmie jest średnia, choć w ogłoszeniu było napisane że jest dobra. Grupa osób z innych działów bardzo niesympatyczna, nie potrafiąca nawet się przywitać. Dało się odczuć podział działów na ''lepszych'' i gorszych''. Częsty brak środków higienicznych w firmie. Wynagrodzenie na poziomie najniższej krajowej na którym również były ''nie jasności'' delikatnie mówiąc. Ja nie polecam.

@Anonim

Praca windykatora, o której Pani wspomina polega głównie na negocjowaniu warunków spłaty z dłużnikami. Są to negocjacje telefoniczne, których celem jest umożliwienie dłużnikowi dokonania spłaty tak, by nie było konieczne skierowanie sprawy np. na drogę sądową, komorniczą lub windykację przy zaangażowaniu windykacji terenowej. Praca z słuchawkami upraszcza kontakt i jest bardziej komfortowa dla pracownika, bo rzeczywiście trzeba wykonać wiele tego typu rozmów dziennie, jednak w przypadku osiągania dobrych wyników jest pracą satysfakcjonującą - mającą swoje odzwierciedlenie w przyznanej premii. Stale pracujemy nad zapewnieniem najlepszych warunków pracy i pozytywnej atmosfery. Przykro mi, że miała Pani takie odczucia. Marcin Gąszczak, zarząd SAF S.A.

Czy istnieje możliwość rozwoju w SAF S.A.?

Zdecydowanie tak. Czekamy na ludzi, którzy będą osiągać oczekiwane wyniki w pracy, a dodatkowo ich zaangażowanie w pracę i całą Organizację pozwoli nam na powierzanie im odpowiedzialnych stanowisk liderów i menedżerów. Marcin Gąszczak, zarząd SAF SA

Agata

Firma zajmuje się windykacją. Od początku spółka postawiła sobie ambitny, jasno sprecyzowany cel - objąć pozycję lidera w branży windykacyjnej. Aktualnie nie ma wolnych miejsc pracy. Powiedzcie, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje ten pracodawca?

bozena139

Pytanie, czy zatrudniacie osoby z grupą.

Jaki dress code obowiązuje w SAF S.A.?

Business casual, w piątki dowolny – w granicach dobrego smaku :)

Che

Windykacja terenową. Mam pytanie o podstawę wynagrodzenia, jakie premie, jakie firma daje narzędzia i jakie sprawy obsługujące w terenie (ile z nich to przedawnienie, czy też po sprzeciwach klientów)

@Che

Po szczegóły zatrudnienia na stanowisku Windykatora Terenowego zapraszam do kontaktu pod nr tel. 516 185 672 i 603 713 358 lub drogą mailową rekrutacja@saf.com.pl

aha
@SAF S.A.

na tym forum interesują nas informacje od pracowników lub b. pracowników, a nie dział pijarowsko-marketingowy, tak więc z łaski swojej nie w. się :) Więc jak z ta windykacją terenową sprawa aktualnie sie ma?

@aha

Na tym forum swoją opinię może wyrazić: pracownik, były pracownik, klient a także odpowiedzieć na nią może sam Pracodawca. Pytanie dotyczyło wynagrodzenia dla Windykatora Terenowego, tak więc powtórzę – po więcej szczegółów zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 516 185 672 i 603 713 358 – nasze wspaniałe koordynatorki windykatorów terenowych chętnie pomogą i odpowiedzą na pytanie „jak z tą windykacją terenową sprawa aktualnie się ma” :) To nie ma nic wspólnego z PR – chodzi o rzeczową informację, jeśli chcesz się dowiedzieć :) Dysponujemy grupą ponad 60 doświadczonych windykatorów terenowych w 16 województwach i chętnie zatrudnimy kolejnych. Tutaj szczegóły zatrudnienia: https://www.saf.com.pl/specjalista-ds-windykacji-terenowej/

odp
@SAF S.A.

skoro są u was "koordynatorki" to mam pytanie: czy Panie chociaż raz przejechały się po terenie windykować dłużników? Jakieś sukcesy? Pytam,bo to dużo mówi czy mają pojęcie o tej pracy ze strony praktycznej a nie excelowej ;)

@odp

Zadaniem koordynacji windykacji terenowej nie jest windykacja dłużników - czy to w bezpośrednim kontakcie podczas wizyt czy zdalnie z biura. Praca działu koordynacji polega min. na przydzielaniu windykatorom terenowym zleceń wizyt windykacyjnych, wywiadów gospodarczych, zleceń odbiorów przedmiotów objętych leasingiem, na monitorowaniu terminowego i zgodnego z procedurami stanu ich realizacji, na analizie zgodności z wymogami klientów raportów z przeprowadzonych czynności, na stałym kontakcie z windykatorami pracującymi w terenie – na wsparciu, pomocy i kontroli - właśnie po to aby windykator terenowy miał pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń w terenie to wsparcie ze strony firmy ma. Koordynacja to bardzo ważny i niezbędny element całej sieci windykacji terenowej w każdej dużej firmie windykacyjnej.

odp
@SAF S.A.

W jaki sposób osoba,która nie pracowała nigdy w terenie może pomóc windykatorowi terenowemu?? Jakie ma kwalifikacje do oceny i kontroli pracownika terenowego, często z wieloletnim doświadczeniem w terenie??

WT tez
@SAF S.A.

czyli ordynatorem nie musi być lekarz, powiadacie? jak te panie, które nie mają pojecia na czym polega praca w terenie mogą koordynować te czynności? proste : z algorytmu i samego przebiegu tras nie obliczy się liczby możliwych do realizacji zleceń. jak ma polegać "wsparcie" skoro nie wiedza na czym polega praca w terenie (praktyka, a nie teoria) i nie wiedzą na jakie problemy mogą natrafić terenowi? i setki innych.

szkoda

@Doświadczony to zupełnie na żadne dodatki do pensji nie można tu liczyć?

@szkoda

Oczywiście, że można. Premie zadaniowe i uznaniowe wypłacane są miesięcznie zgodnie z ustaleniami. Są ważnym narzędziem motywowania pracownika. Liczymy i chcemy, żeby każdy pracownik zrealizował założony plan, aby premię otrzymać.

Doświadczony

Byłem i widziałem przez wiele lat. Nie polecam nikomu! Dzisiaj nie ma problemu ze znalezieniem pracy, a oferty tej firmy nie są w żaden sposób atrakcyjne. Plusy: - w części fajny, zgrany zespół - jeśli firma ma pieniądze to robi fajne integracje Minusy: - firma nie płaci na czas - brak szacunku - premia uznaniowa, co znaczy, ze wcale jej nie musisz w cale dostac [narobisz się i dostaniesz podstawe, o ile...] - opowiesci o benefitach w ogloszeniach to jeden kant - nie ma nic, nawet kawy dla pracownikow

@Doświadczony

W ogłoszeniach rzetelnie informujemy o benefitach przysługujących pracownikom Spółki. Wynagrodzenie jest wysyłane na czas w ustalonej wysokości. Zawsze wysoce cenimy naszych pracowników i darzymy ich największym szacunkiem. Ludzie są dla nas najważniejsi – to dzięki nim istniejemy. Cieszymy się że miło wspomina Pan/i wspólnie spędzony czas po pracy.

Jasne
@SAF S.A.

Miałam okazję spotkać się z tym szacunkiem sama i widzieć jak też byli szanowani inni. Nikomu nie polecam.

@Jasne

W spółce funkcjonuje polityka antymobbingowa. Stosujemy ją w przypadkach poczucia naruszenia godności i braku szacunku w Organizacji.

@Doświadczony

Oj tak zgadzam się. Szczególnie jeżeli chodzi o premię uznaniową. Albo uznają albo nie :P

bananarama

największy plus za elastyczny czas pracy

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie SAF S.A.?

Nie ma znaczenia czy lider jest z zewnątrz czy z SAF - najważniejsza jest umiejętność bycia dobrym liderem dla swojego zespołu.

Zostaw merytoryczną opinię o SAF S.A. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w SAF S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SAF S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAF S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SAF S.A.?

Kandydaci do pracy w SAF S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SAF S.A.