Promont

Tychy

Opinie o Promont

marian mariański

Wody Park Północny Tychy – ptactwo wodne Jeziora i stawy Jezioro Paprocańskie Staw Drobowizna Staw Jeżowa Staw Polkowiec Staw Żogalik Staw Suble Rzeki i cieki wodne Gostynia (Gostynka) Mleczna Potok Tyski Potok Paprocański Potok Mąkołowski Przyroda W granicach miasta znajduje się około 150 ha zorganizowanej zieleni (oprócz zieleni na terenach administrowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe i MZBM). Parki zajmują 42,2 ha, a skwery 32,5 ha[7]. Pozostałe tereny to tereny przyuliczne. Park Browarniany z muszlą koncertową i pijalnią piwa z 1899 Parki i skwery na terenie miasta miasta[7]: Park zabytkowy przy ulicy Katowickiej (tzw. Park Browarniany) Park Górniczy na osiedlu „A” Park Północny przy ulicy Edukacji Park Miejski przy Urzędzie Miejskim Park Łabędzi w sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego Park Suble I i II Park Jaworek Park św. Franciszka z Asyżu Mini Park Raj – ul. Żwakowska 8-12[8] Tereny zielone nad potokiem Tyskim Skwer przy ulicy Darwina Skwer Niedźwiadków Skwer przy placu M. Skłodowskiej-Curie Skwer przy ulicy Czarnieckiego Skwer Starego Alojza Skwer przy ul. Dębowej Ośrodek Wypoczynkowy „Paprocany” Obszary leśne na terenie miasta zajmują 2252 ha[7]. Ważnym elementem pasm ekologicznych są również ogrody działkowe. Tychy otoczone są też dużymi kompleksami lasów, głównie leśnym pasem ochronnym GOP-u i pozostałościami po Puszczy Pszczyńskiej. Do pomników przyrody należą lipy na Paprocanach. Tychy również zajmują 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni parków spacerowo-wypoczynkowych[9].

Nie

Pytam sie jak to mozwie że umawiaćie ludzi na rozmowy- nie informując ich o stawkach przez telefon. A jak sie przychodzi to sie słyszy ze oferujecie 2100 brutto. Panowie mamy 21 wiek!

Karola

WSTĘP Dziękuję Ci Jezu, że zaprosiłeś mnie na tę drogę krzyżową. Ciągle żyję w biegu i często brakuje mi nawet chwili by zastanowić się nad sobą samym i swoim życiem. Dzisiaj pragnę przyjrzeć się swojemu małżeństwu i relacjom rodzinnym. Chcę na nie spojrzeć idąc razem z Tobą drogą krzyżową. Wierzę, że to rozważanie pomoże mi zbliżyć się do Ciebie i bardziej kochać ludzi najbliższych memu sercu. Proszę Cię Jezu o łaskę spojrzenia na swoje życie w prawdzie. I. Jezus na śmierć skazany Publiczna działalność Jezusa nie była łatwa. Wielokrotnie spotykał się z niezrozumieniem i próbami zamachu na Jego życie. Jednak Jego prawdziwa droga krzyżowa zaczęła się od niesprawiedliwego wyroku. Twoje życie też nie zawsze było usłane różami. Jakiś czas temu zdecydowałeś, że chcesz na zawsze połączyć się z tą drugą osobą. Dziś jesteś już żoną lub mężem. Pamiętasz dzień swojego ślubu? Wtedy na rzecz miłości postanowiłeś zrezygnować z części swojej wolności, by ofiarować się tej drugiej osobie. Byłeś wtedy szczęśliwy z dokonanego wyboru. Czy teraz po kilku, a może kilkunastu latach od tego dnia nie żyjesz tak, jak gdybyś wtedy podpisał na siebie wyrok? Czy nie traktujesz swojego małżeństwa jako początku swojej drogi krzyżowej? II. Jezus bierze krzyż na swoje ramiona Jezus bierze na swoje ramiona ciężki krzyż w imię miłości i odpowiedzialności za los każdego człowieka. Ty wypowiadając słowa przysięgi małżeńskiej wziąłeś odpowiedzialność za żonę, męża i dzieci, które miały się pojawić. To był twój wybór. A czy dzisiaj nie masz może pretensji, że Bóg obarczył cię ciężarem macierzyństwa lub ojcostwa? Czy każdego dnia przyjmujesz ciężar odpowiedzialności za życie swojej rodziny? Miłość to odpowiedzialność. Nie można ich rozdzielić. Czasem może być ciężko, ale kochać to znaczy poświęcać swoje życie dla drugiego człowieka. Ten ciężar miłości będzie lżejszy, jeśli o pomoc w jego udźwignięciu poprosisz samego Jezusa. III. Jezus po raz pierwszy upada pod krzyżem Jezus upada na oczach swojej matki i uczniów. Wiele razy w ich obecności czynił cuda, odpuszczał grzechy i przekonywał o tym, że jest Synem Bożym. A teraz On - Wszechmocny Bóg upada i nie wstydzi się tego. Każdy z nas jest człowiekiem słabym. Każdy z nas upada wielokrotnie. Tylko, że my wstydzimy się naszych upadków, nie przyznajemy się do nich. Jak często nie masz odwagi powiedzieć do swojego męża - pomyliłam się? Jak często unosisz się honorem i nie powiesz swojej żonie - miałaś rację? Jak często w obecności twoich dzieci nie chcesz przyznać się do popełnionych błędów? Tymczasem wielkość człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale że ma odwagę się podnieść. IV. Jezus spotyka Matkę swoją Spotkanie z Maryją było spotkaniem bez słów. Ich wzajemna więź była tak głęboka, że żadne słowa nie były potrzebne. Wystarczyła wymiana spojrzeń. Jednak aby ludzie mogli porozumieć się bez słów muszą się bardzo dobrze znać. A żeby się poznać trzeba ze sobą rozmawiać. Często w naszych rodzinach rozmawiamy wiele o sprawach codziennych – zakupach, rachunkach, rzeczach które trzeba załatwić. Brakuje jednak rozmów o tym co ta druga osoba czuje, co myśli. Zastanów się czy patrząc na twarz swojego współmałżonka potrafisz odczytać to, co kryje się w jego sercu? Czy potrafisz rozpoznać, kiedy twoje dzieci mają problemy choć mówią, że wszystko jest w porządku? Uczmy się od Maryi i Jezusa budowania właściwych relacji rodzinnych. V. Szymon z Cyreny pomaga nieść krzyż Jezusowi Często słychać narzekanie ludzi, że całe ich życie to dom i praca. Praca i dom, i tak w kółko. Może chciałbyś po pracy odpocząć, a tu żona mówi, że trzeba jeszcze odkurzyć albo zrobić zakupy. Może chciałabyś mieć wieczorem trochę czasu dla siebie, a tu jeszcze z dziećmi trzeba lekcje odrobić. Czy czujesz się czasem w swojej rodzinie przymuszony do wykonywania codziennych obowiązków, tak jak Cyrenejczyk został zmuszony do dźwigania krzyża Jezusa? A przecież miłość to także służba. O ileż łatwiej będzie ci wykonywać twoje codzienne rodzinne obowiązki jeśli będziesz pamiętać, że „cokolwiek czyniąc jednemu z tych najmniejszych czynisz to także Jezusowi”. VI. Weronika ociera twarz Jezusowi Gest Weroniki to taki drobiazg na drodze krzyżowej Jezusa. Ale nasze życie składa się właśnie z milionów drobnych i z pozoru nic nie znaczących gestów, słów i zachowań. W żadnej z Ewangelii nie ma ani słowa o Weronice. A jednak jej gest musiał być bardzo znaczący skoro przechowała go Tradycja. W małżeństwie, w rodzinie też ważne są te drobne gesty. Nie wystarczy, że małżonkowie mówią sobie o swojej miłości tylko z okazji rocznic albo jubileuszy. Żona powinna przypominać mężowi, że jest dla niej ważny. Mąż powinien powtarzać żonie, że ciągle jest dla niego najpiękniejsza. Tak bardzo potrzebne jest, żeby codziennie rozmawiać ze swoimi dziećmi. Tak ważne jest żeby się do siebie uśmiechać. Te drobiazgi są wytchnieniem pośród trudu codziennego życia. VII. Jezus po raz drugi upada pod krzyżem Żaden upadek człowieka nie jest tylko

Marta

O Ekstremalnej Drodze Krzyżowej pisaliśmy już na naszej stronie, umieściliśmy też fotoreportaż z EDK, dziś, w Wielki Piątek, publikujemy relację z przeżywania i zmagania się z własnymi słabościami, trudami drogi, bólem i zmęczeniem, jakiego doświadczał wraz z grupą znajomych młodych ludzi Krzysztof Orłowicz z Czchowa... to Jego osobista Droga Krzyżowa, jak wielu z nas, którzy w tym roku uczestniczyli w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i dziś będą - może po przeczytaniu tej relacji dużo bardziej świadomie - przeżywać Wielkopiątkowe uroczystości, upamiętniające mękę i śmierć samego Chrystusa... Ekstremalna Droga Krzyżowa 2015 – „Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie.” Chciałbym podzielić się moimi przeżyciami z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Tarnowa na Kozieniec. Na EDK byłem już 2 razy, w tym roku to była moja trzecia Ekstremalna Droga Krzyżowa. Na początku chciałbym zwrócić uwagę, że EDK to nie jest zwykłe wydarzenie, jest to możliwość sprawdzenia swoich sił, sprawdzenia siebie na długim dystansie - bo prawie 50 km było do przejścia, ale i doświadczanie bólu i cierpienia, gdy brakuje sił, a zostało jeszcze dużo drogi, co dla mnie było najważniejsze. Ja wraz z moimi znajomymi: Andrzejem Pachutem, Joanną Bober, Katarzyną Kornaś, Danielem Rybą, Maciejem Kurkiem, Piotrem Suchankiem i Patrykiem Mędrkiem - zmagaliśmy się z trudnościami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Tarnowa przez Szczepanowice, Janowice, Zakliczyn na Kozieniec (trasa 46 km). Nie jest to łatwa trasa, przeciwnie, jest tak ułożona, żeby można było doświadczyć swojej bezradności, gdy zaczyna brakować sił, a w dodatku jesteśmy zdani tylko na siebie i z ewentualnymi problemami musimy poradzić sobie sami. Obowiązuje reguła MILCZENIA, która jest z jednej strony trudnością EDK, ale z drugiej i łaską do jeszcze głębszego osobistego rozważania Męki Pańskiej. EDK rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 21:00 w kościele pw. Św. Rodziny w Tarnowie. Na trasę ruszyliśmy przed godziną 22:00. Początkowo każdy bez najmniejszych problemów pokonywał kolejne kilometry. Niestety pogoda krótko po rozpoczęciu drogi przestała nam sprzyjać. Zaczęło bardzo mocno padać i wiał przeraźliwie zimny wiatr. Oczywiście wiedzieliśmy, że mogą wystąpić nieprzyjazne warunki atmosferyczne, więc każdy zorganizował sobie płaszcz przeciwdeszczowy, ale płaszcz nie ochroni człowieka przed zmoknięciem w 100%. Krótko po rozpoczęciu drogi spodnie i buty były przemoczone, co sprzyjało tworzeniu się odparzeń i „zdymek”. Ale mimo trudności szliśmy dalej i dalej. Mieliśmy bardzo dobre – według mnie – tempo, bo po kilku godzinach dotarliśmy do Zakliczyna, ponad połowa trasy była już za nami, ale ból nóg wzmagał się coraz bardziej. Od Zakliczyna w stronę Czchowa zaczęły się przysłowiowe „schody” albo też „ droga przez mękę”, bo każdy, ale to naprawdę każdy krok wymagał od organizmu dużego wysiłku. Oprócz bólu fizycznego można było dotkliwie odczuć osamotnienie, bo nie można było rozmawiać – REGUŁA MILCZENIA, każdy z nas był zdany na siebie, na swoje możliwości i siły. Ale szliśmy dalej, mimo bólu nóg. Po długim czasie doszliśmy do Piasków-Drużkowa – to już nasza parafia !!! – to była radość, że znajdujemy się niemal w zasięgu Sanktuarium Jezusa Miłosiernego z Kozieńca. Ktoś może pomyśleć, że to przesada tak się cieszyć, ale gdy sił już brakuje, nogi odmawiają posłuszeństwa, to naprawdę być już w parafii, gdzie znajduje się nasz cel - to prawdziwy powód do radości. Oczywiście wyjście na Kozieniec było mordercze, dosłownie ostatkiem sił dotarło się do celu. Ale gdy cel zostaje osiągnięty, to nie patrzy się na cierpienie i ból, tylko na to, że się udało dojść. Człowieka wypełnia ogromna radość wewnętrzna i duma z pokonania trasy. Uważam że Ekstremalna Droga Krzyżowa jest świetną inicjatywą, przygotowującą do jeszcze głębszego przeżycia wydarzeń Wielkiego Tygodnia, podczas którego wspominamy najważniejsze wydarzenia, dokonane dla naszego zbawienia. To była moja 3 Ekstremalna Droga Krzyżowa i mimo ogromnego bólu - na pewno wezmę udział w kolejnych edycjach tego wydarzenia, zresztą nie tylko ja mam takie przekonanie, bo moi współtowarzysze też już nie mogą doczekać się kolejnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jeszcze tak na koniec, w obecnym czasie tak często atakuje się Kościół, że młodzież ucieka od Kościoła, ci jednak, co tak myślą, mylą się, bo w EDK bierze udział właśnie w ogromnej większości młodzież. Powtarzając motto Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – „Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie” – chciałbym już dzisiaj zaprosić wszystkich czytających do wzięcia udziału w kolejnej edycji w następnym roku - w piątek przed Niedzielą Palmową. Dziękuję

Magda

W dzisiejszym tekście napiszę o tym, jak wybrać najlepszy blender kielichowy. Na rynku jest wiele różnych rodzajów blenderów kielichowych, dlatego decyzja związana z wyborem tego najlepszego modelu nie jest łatwa. Na co zwrócić uwagę wybierając blender kielichowy? W moim wpisie znajdziecie kilka wskazówek dotyczących wyboru najlepszego blendera kielichowego. W tekście dokładnie opiszę też blender, który posiadam, skupiając się na jego parametrach i ogólnej charakterystyce. Jeśli jesteście ciekawi, jaki blender kielichowy polecam, to zapraszam na wpis! Jaki blender kielichowy jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę? Moim zdaniem najlepszy blender kielichowy to taki, który ma dużą moc, pojemny kielich i cenę, która sprawi, że nie wydamy na niego majątku. Blender kielichowy – jaka moc blendera? Bardzo zależało mi na tym, aby mój nowy blender kielichowy miał dużą moc. Mój stary blender ręczny miał moc 750 W i dobrze radził sobie nawet z kostkami lodu czy z warzywami liściastymi, takimi jak np. szpinak. Gorzej niestety było w przypadku miksowania ugotowanej ciecierzycy, kiedy przygotowuję hummus. Naprawdę musiałam się zmęczyć, żeby dobrze zmielić ciecierzycę na gładki krem. Ten sam problem mam przy miksowaniu mrożonych bananów – mój stary blender ręczny dawał radę, ale nie szło to lekko. Z tego powodu postanowiłam sprawdzić, jakie dobre blendery kielichowe znajdę obecnie na rynku i wybrać taki, który ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Blender kielichowy – jaki rodzaj pojemnika? Drugim ważnym dla mnie aspektem był kielich. Idealny blender kielichowy powinien mieć taki pojemnik, który łatwo umyć. Ważne było też dla mnie to, aby mój nowy blender kielichowy posiadał kielich, który jest odporny na uszkodzenia. Chciałam też, aby pojemnik był odpowiednio duży – kiedy robię koktajle, to często są to duże porcje dla dwóch osób. Wiedziałam, że jednym z lepszych blenderów kielichowych jest Vitamix, czyli blender o mocy 1200 W i pojemności 2 litrów. Jego cena przekraczała jednak mój budżet na tego typu urządzenie, więc skupiłam się na blenderach, które nie kosztują kilku tysięcy złotych :-) Blender kielichowy – jaki blender wybrałam? Jaki blender kielichowy okazał się najlepszy jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny? Mój wybór to blender marki G21 model Perfect Smoothie Vitality (link). Odkąd mam w domu ten blender kielichowy, to nie ma dnia, w którym bym go nie używała. W zasadzie już nie wyobrażam sobie bez niego życia. Co ciekawe, G21 to blender kielichowy, który ma niemal identyczne funkcje co Vitamix, a jego cena jest kilka razy niższa, niż cena Vitamixa! Perfect Smoothie Vitality to blender wysokoobrotowy o bardzo dużej mocy – 1680 W, maksymalnie wykonuje on aż 32 000 obrotów na minutę. Dzięki takiej mocy z łatwością blenduję nim koktajle z selerem naciowym czy lody bananowe – zrobienie pysznego śniadania czy deseru zajmuje mi dosłownie 30 sekund. W tym blenderze kielichowym robię nie tylko zielone koktajle, ale także kremowe zupy, domowe mleka roślinne i wiele innych pysznych i zdrowych rzeczy. Blender doskonale radzi sobie też z mieleniem orzeszków na masło orzechowe – wystarczy kilka minut, aby pyszne domowe masło orzechowe było gotowe (dokładny przepis znajdziecie tutaj). Uwielbiam też lody przygotowywane w tym blenderze – wystarczy, że wrzucę do blendera mrożone maliny czy truskawki, trochę mleka kokosowego i dwie łyżki syropu z agawy – całość miksuję w ciagu kilku sekund na pyszny sorbet. Cynamonowy budyń z kaszy jaglanej przygotowywany w tym blenderze ma niesamowicie gładką konsystencję i smakuje jak najlepszy deser – przepis tutaj.

Xix

Obejmuje wielkie obszary lasów równikowych i mieszanych formacji leśno-sawannowych na Niz. Amazonki, w południowej części Wyż. Gujańskiej (do wys. 300–500 m) i północno-zachodniej części Wyż. Brazylijskiej (do wys. 200–800 m) oraz na stokach Andów do wys. 3000 m; pow. ponad 6 mln km2. Niektóre z państw dokładnie określiły granice Amazonii; w Brazylii wyznaczono region Amazonia Legal, który obejmuje stany: Acre, Amazonas, Roraima, Amapá, Pará, Rondônia, Mato Grosso, Tocantins oraz większą część stanu Maranhão (do 44°W), w Boliwii Amazonia jest zw. Oriente i obejmuje dep.: Beni, Pando, Santa Cruz oraz częściowo La Paz, Cochabamba i Chuquisaca, w Peru nosi nazwę Selva (gł. dep.: Loreto, Amazonas, Ucayali, San Martín, Madre de Dios), w Ekwadorze zw. również Oriente (dep.: Napo, Sucumbíos, Pastaza, Morona Santiago i Zamora Chinchipe), w Kolumbii Amazonię stanowią dep.: Guainía, Guaviare, Vaupés, Amazonas, Putumayo i Caquetá, a w Wenezueli — stan Amazonas. Do Amazonii są zaliczane częściowo Gujana, Surinam i Gujana Francuska. Warunki naturalne. W Amazonii występuje wielka liczba gat. roślin i zwierząt. Doliny dużych rzek (zwane várzeas) i wybrzeża często zajmuje roślinność pionierska, z typami przejściowymi od pływających traw do wilgotnych lasów równikowych i namorzynów. Wyróżnia się 2 dolinne formacje leśne: stale zalane lub podmokłe — igapó, oraz sezonowo zalewane — várzea. Na obszarach niezalewanych, zw. terra firme, występują najbardziej typowe dla A. lasy — eté. Tworzą one również 2 formacje: lasy gęste na obszarach o większych opadach i lasy otwarte na suchszych terenach. Na Wyż. Gujańskiej i na przedgórzu Andów występują równikowe lasy górskie. Północno-zachodnie części A. zajmuje campinarana. Na południu regionu występuje duży obszar z roślinnością o cechach przejściowych między lasami a sawannami, zw. cerradão (ponad 0,5 mln km2). Wzdłuż rzek spływających z Wyż. Brazylijskiej rosną lasy galeriowe. Ponadto w środkowej, południowej i wschodniej części A. spotkać można naturalne sawanny (cerrados, llanos): od cerradão przypominających lasy do sawann trawiastych. W Amazonii nie ma pór bezdeszczowych, zróżnicowane jest natomiast nasilenie opadów w ciągu roku; w środk. A. roczna suma opadów wynosi 2000–3000 mm, u podnóża Andów — do 7000 mm. Bardzo gęstą sieć rzeczną tworzy Amazonka z licznymi i wielkimi dopływami; doliny rzek są okresowo zalewane, a w dolnym biegu Amazonki i jej delcie tereny bagienne zajmują znaczne obszary. W Amazonii utworzono liczne rezerwaty i parki nar.; największy z nich — Jaú zajmuje pow. 2,3 mln ha. Ochronie podlegają tereny indiańskie. Gospodarka. Od 1987 powstają tzw. reservas extrativistas, chronią one obszary zamieszkane od kilku pokoleń przez ludność napływową, która zajmuje się gł. zbieractwem i tradycyjnym rolnictwem. W 1960–80 powstało wiele dróg przecinających Amazonię (gł. Brasília–Belém, Transamazonika, Cuiaba–Pôrto Velho, w budowie Perimetral Norte), wzdłuż których osiedlili się imigranci z północno-wschodniej i południowej Brazylii; w zachodniej Amazonii osiedlili się przybysze z przeludnionych Andów. Wspierana przez państwa regionu kolonizacja przyczyniła się do wyrębu i wypalenia pod uprawę i hodowlę bydła wielu obszarów leśnych. Amazonia ma wielkie zasoby surowców miner., w tym: ropa naftowa i gaz ziemny, złoto, diamenty, boksyty, rudy żelaza, cyny, miedzi, manganu, chromu, cynku i ołowiu, niklu, wolframu i toru. Wiele z nich jest eksploatowane i przetwarzane w ośrodkach położonych w Amazonii. Wydobycie kopalin, produkcja węgla drzewnego i rozwój przetwórstwa surowców spowodował znaczną degradację lasów. Główne ośr. miejskie A. to: Belém, Manaus, São Luís, Cuiabá, Pôrto Velho (Brazylia), Iquitos, Pucallpa (Peru). Większość z nich leży nad rzekami, które są nadal gł. szlakami komunik., bowiem drogi kołowe są przy panującym w Amazonii wilgotnym klimacie często nieprzejezdne i wymagają corocznych remontów. Ochrona przyrody. Szacowano się, że ogólna powierzchnia lasów Amazonii zmniejszyła się 1990–2000 o ponad 170 tys. km2; określony był zasięg wyrębu lasów pod plantacje, pastwiska, drogi; nie znany był natomiast rozmiar wycinki selektywnej, tzn. pozyskiwania drewna specjalnych gatunków, np. mahoniu; dopiero wprowadzenie 2002 w Brazylii Systemu Nadzoru Amazonii (SIVAM) — 87 stacji odbioru satelitarnego, 32 stacje telekomunik., 25 radarów, umożliwiło na podstawie zdjęć satelitarnych faktyczne monitorowanie stanu lasów tropikalnych; okazało się, że 1999–2002 usunięto o ok. 60% więcej zadrzewienia niż wg dotychczasowych danych; 2004 wykarczowano 25 tys. km2 lasów; jeśli tempo niszczenia Amazonii zostanie utrzymane (20–30 tys. km2 rocznie) do 2050 zniknie ok. 40% powierzchni lasów tropikalnych tego regionu; 2001–04 w ramach międzynar. projektu RAINFOR (Amazon Forest Inventory Network), którego celem są badania stanu i roli lasów Amazonii, odbyło się 12 wypraw naukowych; stwierdzono m.in., że coraz więcej jest w lasach drzew szybko rosnących i lian, a trudniejsze warunki mają

Małgorzata

@Byłem na romzowie w promoncie Po Twoim nicku wnioskuję, że miałeś okazję uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej do firmy Promont. Czy możesz opisać przebieg spotkania i Twoje wrażenia na temat usłyszanych pytań? Czy ostatecznie doszliście do porozumienia i zdecydowałeś się podpisać umowę z firmą Promont? Jeżeli nie, co było tego przyczyną?

donald

Z najnowszych danych wynika, że już w 2024 roku płaca minimalna w Polsce ma wynosić 2.450 zł brutto. Szykujcie się ludzie nadchodzą PODWYŻKI w firmie!!!

Byłem na romzowie w promoncie

Słyszałem że w firmie jest tak słaba kasa że księgowość robi przewalutowanie na kolumbijskie peso żeby pracownicy widzieli zera za przecinkiem a nie przed. Czy to prawda? Gdzie w Bieruniu można wymienić kolumbijskie peso na pln?

fi
@Byłem na romzowie w promoncie 27.03.2018 09:53

Spróbuj w Karbonie na dworcu ale nie wiem czy wymieniają tak niskie nominały, polecam pracować przez pół roku, nie jeść, nie pić, mieszkać u mamy i wtedy może starczy na wymianę i na jakiegoś kebaba z budki koło kantoru

Zaintersowany

Witam chcę aplikować do pracy do was. Czy to prawda ze dla polskich pracowników jest obowiązkowy kurs języka ukraińskiego tak żeby pracownicy z okolicy mogli dogadać się z resztą zespołu?

hr
@Zaintersowany 22.03.2018 11:09

Tak, mozna taki kurs zrobic oczywiscie odplatnie ale preferowani są kandydaci już umiejący mówić po ukraińsku co najmniej w stopniu komunikatywnym. Były takze w firmie kursy języka Nepalskiego ale okazały się mało efektywne. Pozdrawiam.

ON

Strata czasu na ten terminal

Oferta

Szukasz pracy jako magazynier lub operator wózka na terenie Fiata? Oferujemy: •Zatrudnienie w firmie o stabilnej pozycji na rynku na podstawie umowy o pracę bezpośrednio pod firmą •Atrakcyjne wynagrodzenie • Pakiet premii rocznych A) Premia Efektywnościowa około 580 pln B) Premia Świąteczna około 1000 pln C) Premia Roczna około 1100 pln D) Premia urlopowa 1200 pln •Bogaty pakiet socjalny (dofinansowanie do przewozów pracowniczych, prezenty mikołajkowe dla dzieci pracowników, dofinansowanie do kolonii i zielonych szkół) •Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego i kasy zapomogowo –pożyczkowej •Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji Płacimy lepiej niż koledzy z Promontu :) i oferujemy pracę na 2 zmiany, a…. tak święta mamy wolne nie robimy konfekcji soków Zadzwoń 32 325 39 49 Lub napisz maila rekrutacje@sistema.com.pl

Fajna Laska

WOW ale się burza zrobiła. Obiecałam sobie że nie będę wciągała się w durne dyskusje ale... Co jak co ale Promont nie taki zły. Pracowałam wcześniej w Sistemie i uważam że praca w Promoncie jest o wiele spokojniejsza i ludzie w miarę fajni. Na pewno bardziej koleżeńscy. Jeżeli chodzi o pracodawcę to w Promoncie Dyrektorem wszystko załatwisz jak dobrze pogadasz i uzasadnisz. W Sistemie traktują Cię z buta. Pieniążki zawsze na czas. Pracowałam jeszcze w dwóch innych firmach gdzie zawsze były problemy z wypłatami i oszukiwali ludzi. Tu kokosów może nie ma ale jest stabilizacja i można coś zaplanować.

Rekrutacje Sistema Poland

SISTEMA POLAND: PRZELECIMY CIĘ BEZ MYDŁA OSZUKAMY CIĘ BĘDZIESZ SPAŁ TYLE ILE POZWOLIMY PRZERWĘ ŚNIADANIOWĄ SPĘDZISZ W WÓZKU NIE PŁACĄ ZA NADGODZINY SUPER OFERTA!! SISTEMA DZIĘKUJĘ!

Maksymilian

TAAA chyba swoich opinie nie czytacie: Maksymilian 26.12.2017 10:32 Krótko i na temat: Minusy: - nędzne wynagrodzenia 13,26brutto/ godzine - mobbing - Sistema Poland mówi Ci kiedy masz brać i wykorzystywać swoje wolne. - Sistema Poland nie płaci postojowego - przestarzały sprzęt - posadzka na magazynach wygląda jak ser szwajcarski : dziura na dziurze ( jadąc wózkiem odczuwasz to na swoim zdrowiu) - magazyny w zimę zamieniają się w chłodnie bo Sistema wyłącza ogrzewanie na noc. - zobaczcie oświetlenie- w strefie regałów świeci co 3 żarówka. Po 20:00 nic nie widać na wyższych poziomach. Podsumowanie: Robiąc cały rok zarobisz średnio 2200zl netto na miesiąc. Co w dzisiejszych czasach nie jest żadną rewelacją. Moja ocena końcową 3/10. Strata czasu.

Rekrutacje

Szukasz pracy jako magazynier lub operator wózka na terenie Fiata? Oferujemy: •Zatrudnienie w firmie o stabilnej pozycji na rynku na podstawie umowy o pracę bezpośrednio pod firmą •Atrakcyjne wynagrodzenie • Pakiet premii rocznych A) Premia Efektywnościowa około 580 pln B) Premia Świąteczna około 1000 pln C) Premia Roczna około 1100 pln D) Premia urlopowa 1200 pln •Bogaty pakiet socjalny (, dofinansowanie do przewozów pracowniczych, prezenty mikołajkowe dla dzieci pracowników, dofinansowanie do kolonii i zielonych szkół) •Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego i kasy zapomogowo –pożyczkowej •Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji Zadzwoń 32 325 39 49 Lub napisz maila rekrutacje@sistema.com.pl

Rekrutacja

Szukasz pracy jako magazynier lub operator wózka na terenie Fiata? Co oferujemy: •Zatrudnienie w firmie o stabilnej pozycji na rynku na podstawie umowy o pracę bezpośrednio pod firmą •Atrakcyjne wynagrodzenie • Pakiet premii rocznych A) Premia Efektywnościowa około 580 pln B) Premia Świąteczna około 1000 pln C) Premia Roczna około 1100 pln D) Premia urlopowa 1200 pln •Bogaty pakiet socjalny (, dofinansowanie do przewozów pracowniczych, prezenty mikołajkowe dla dzieci pracowników, dofinansowanie do kolonii i zielonych szkół) •Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego i kasy zapomogowo –pożyczkowej •Możliwość dalszego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji Zadzwoń 32 325 39 49 Lub napisz maila rekrutacje@sistema.com.pl

Irek

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać? Idealnych firm nie ma.

Erni

Witam pracuje tam jeszcze Pani logistyk Renata M.

juzio
@Erni 09.03.2018 09:45

Tak

Mosqito

I co bedzie bunt? Bo jak narazie to wszyscy robią w Gacie ! Widac lubicie jak was ruchaja na każdym kroku !! Ilu jednostkom obiecali 300 premii dodatkowej? Jestescie mizerni bo nawet o wlasne dobro nie potraficie powalczyć , lepiej napierniczac po 12 h prawda? Nic nie jest ważne przeciez prawda? Ani rodzina znajomi itd.. Lepiej siedziec na promoncie i sluchac glupiego pier.....nia ! No tak bo przecież Tam Tyle sie zarabia , Poswiecenie Dla Tak "wspanialej "Firmy To Podstawa !! Ciekawe Czy Firma sie dla kazdego z was Poswieci lub pomoże jesli któryś z was nagle zachoruje lub zdarzy sie Komuś Wypadek ? No pewnie Ze Sie poświęca ;-) Dostaniesz wypowiedzenie na odchodne a Za Ciebie przyjdzie Ukrainiec lub Taki inny Leber . Brawo Wy

Nieznajomy

Każdy kozak ze nie bedzie chodził a i tak przyjdzie, koedys byla juz taka akcja . TAKZE OGARNIJCE SIE I MIEJCIE WEEKENDY W (usunięte przez administratora) MOZETO BEDZIE KUBEŁ ZIMNEJ WODY DLA PANA B.

mzk

Tak to czytam i czytam i ludzie wy potraficie tylko narzekac i pluc jadem w internecie a ile kto z was zrobil żeby było lepiej??? Nie wincie postkomunistycznego prezesika sknery i kierownictwa wincie SAMYCH SIEBIE!!! Gdybyscie mieli jaja to byscie związki założyli a nie narzekali ze musicie 7 dni w tygodniu po 12 godzin pracować żeby na czynsz miec a co to w ogole ma być 7 dni w tygodniu po 12?? Co wy tam chłopi panszczyzniani jesteście?? Daliście się zniewolić za 2700 brutto, wolicie narzekac zamiast upomiec się o swoje. Dlaczego nie zalozycie zwiazkow?? Dlaczego nie zrobicie strajku protestu jak robia na fiacie po drugiej stronie ulicy czy czegokolwiek żeby się upomnieć o godność? Wam się podoba taka XXI wieczna niewola i praca na nowego merca dla pana b w zamian za sucha kromke chleba bo na maslo już was nie stać… Ukraincy maja większe jaja i więcej godnosci niż wy!! Pamietajcie w kupie sila a wy zamiast wspolpracowac to jeden na drugiego donosicie a pan b tylko zaciera rece i się z was smieje jak wkracza na hale a wy z podkulonymi ogonami chowacie się po kontach żeby czasem nie zobaczyl ze raz na 8 godzin do kibla poszliście, płaszczycie się zamiast podnieść glowe i powiedzieć dość… Jak to czytam to ciesze się ze już tam nei musze pracować bo to nie zakład był zly tylko WY LUDZIE!!! SAMI SOBIE GOTUJECIE TAKI LOS SZUKAJAC USPRAWIEDLIWIENIA W TYM ZE GORA MA WAS GLEBOKO W CZTERECH LITERACH, MAJA WAS NAWET ZA MNIEJ WYSTARCZY PODSLUCHAC JAK SIĘ O LUDZIACH WYRAZAJA ALE TO TYLKO OD WAS ZALEZY CZY W KONCU NABIORA DO WAS SZACUNKU A NIE DALEJ BĘDĄ TRAKTOPWAC JAK G**NO W POLU!!!!

Hayabusa
@mzk 01.02.2018 19:28

Tak to co piszesz to cala prawda! Kazdy woli w Internecie wylewac smutki i żale! Bo w tej Pracy nikt niema Jaj ! Kazdy tylko patrzy własnego tyłka , nikt nawet odwagi niema sie postawić temu bajzlowi !! Jesli Ludzie chca cos osiągnąć to musza wszyscy razem sie zjednac! Niestety w tym zakladzie zawsze sie znajda Tacy ktorzy na telefon od Gory portami trzesa , przyjdz w Sobota przyjdz na 18 lub na 2 w nocy dom ci pare zlotkow wiecej , i co ? I taki idzie z podkulonym ogonem a Gora sie Cieszy ze ma Jeleni do roboty ! Albo telefon slyszalem ze od Poniedziałku idziesz na popoludnie lub rano a ktos dajmy na to pisal sie na nocke. I taki sie potem godzi. Szantaż to super sprawa prawda? Tylko Nie wiem dalej jednego , wszyscy madrzy w gębie a tak naprawdę nikt sprawy jasno postawic nie umi. Ludzie oni bez nas zginą ! Ukraincami nas nie zastąpią !! A za brama 10 innych nie czeka na wasze miejsce tak bylo kiedyś, ale teraz Niema kto robic, ale wy dalej wierzycie w ta stara spiewke. Chcecie podwyżek , socjalu itd? To walczcie o To razem!! Zero 12 h , niech nikt sie na wekkendy nie pisze ! Zrobmy strajk protest co kolwiek !! Jesli załoga sie zbuntuje to Wygramy razem ! Da się!! Tylko trzeba chcieć! Wiecie dokładnie CO SIE BEDZIE DZIAŁO JESLI NIKT NA NADGODZINY NIE PÓJDZIE ALBO NA WEKKENDY. (usunięte przez administratora) DU... I KAMIENI KUPA!!! WEZCIE SIE WSZYSCY W GARSC!!! TERAZ JEST DOBRY MOMENT LUDZIE NA L4 I NA URLOPACH . NIEDOBÓR KADROWY JAK CHOLERA !! WALCZCIE O WASZA GODNOSC I KASE!! PRZESTANCIE SIE DAWAC DYMAĆ W DU... !

Hayabusa

Włodarze Tej firmy to jakies nieporozumienie! Zamiast przyciągać pracowników, dbać o własnych dając im lepsze warunki płacowe oraz poprawiać jakość pracy to jest całkiem odwrotnie! Zasady bezpieczeństwa i jakich kolwiek norm sa łamane na każdym miejscu , wszystko idzie po cienkiej lini , az dojdzie do pewnych zdarzen ktore poniosą za soba olbrzymie konsekwencje ! Przestarzały sprzęt ktory nadaje sie na złom ktory jezdzi bo jeździ. Pani Z BHP zamiast dbac o pracownikow byc dla nich to tylko chodzi i patrzy czy masz kask i kamizelkę, to tylko zwykla przykrywka ! Ona nic niema do powiedzenia. Jest bo jest. Ino jak ma przykaz z gory to chodzi i szuka pionkow zeby ich dla przykladu ukarać. A dlaczego jest przyzwolenie na ro ze ludzie robia po siedem dni w tygodni nawet po 12 h , bez nalezytego odpoczynku ? To jest chwila i moment jak ktorys w kogos wjedzie wozkiem, nie daj Boże skasuje któryś regal na hali 2 by byla tragedia, o słupach juz nie wspomne ;-) . Macie nasze bezpieczeństwo gdzieś, traktujecie nas jak roboty. Ludzie przychodza dla pieniędzy nie z przyjemności! Pracownicy Kiedy wkoncu wszyscy sie dogadacie? Kazdy z nas chce zarabiac ale w godny sposób, a nie byc wykorzystywanym. Praca jako tako jest ok , ale wynagrodzenie marne. Albo nasi przełożeni zaczna dbać o nas albo, przyjdzie zgraja tzw statystów ktorzy zamiast sie wziac do pracy to stoja zboku i w preta walą są bo są, juz teraz nie liczy sie jakość ale sztuka. A potem placz i zjebka ze auta ladowane sa po godzinie , ale czyja to jest wina? Za takich statystow reszta dostaje po (usunięte przez administratora) Albo Cos sie zmieni , albo Zostana Statysci i Ukraińcy. A wy ludziska zacznijcie dbac o wlasne sprawy jako grupa , bo dajecie sie dymać ino w pupę !!

tdtd
@kola 01.02.2018 16:43

zatrudniaja caly czas bo trzeba byc naprawde desperatem zeby za 2400 brutto przyjsc do pracy jak jutro wyslesz to pewnie odrazu zadzwonia i w poniedzialek na rozmowe i jeszcze w tym samym tygodniu do pracy

jacek cygan

Lofciam kayti bi????

Formpolll

Od poczatku roku sypia sie wypowiedzenia ciekawe kiedy sie obudza ukraincami wszystkich nie zastapia

Zainteresowany praca

Ile jest tam premii świątecznej i wakacyjnej ?

Bomber
@Zainteresowany praca 27.11.2017 23:06

Jak se od£ożysz z nad godzin to będziesz miał premie :)

Swieżak

Bieda

knop

Kierownictwo? Jakie kierownictwo... Jakie oni szkoły mają skończone... Zwykły cieć z ulicy przychodzi i dostaje kierownicze stanowisko... Nie mając pojęcia nic o magazynie o ruchach magazynowych udaje że wszystko wie a tak na prawde jest zielony. Nigdy nie siedział na wózkua dyryguke ludzmi. Frajerstwo... Niech przypomni sobie za co go wyrzucili z poprzedniej firmy.... Za machloje i zły kontakt z pracownikami.... A Promont nic sobie z tego nie robi bo jak widać przyjmuje pajaca co nie ma doświadczenia. Bravo ;)

Kontrolerka

Mi sie tam podoba praca dostane skaner porobie pik pik i kasa jest jak mi wozowy pyskuje to telefon do kierownika i go ustawi Premie dodatkowa tez zawsze mom bo tego pod****e na kogoś innego doniose i juz 300 dodatkowe jest polecam prace dla kobiet

Pik Pik
@Kontrolerka 28.11.2017 12:10

Ale idiotka z Ciebie. Żeby Ciebie tak któryś PIKNĄŁ w łeb. Z wózkowymi trza umieć żyć, a nie podpieprzać ich.

Bdhsy

Dzwonili do mnie niedawno z tej firmy przez telefon zaiferowali z doswiadczeniem 2700 brutto plus jakas premia frekwencyjna 300 to razem 3000 troche mało bo wczoraj mialem telefon z Formpolu z premia 3800 brutto od wtorku zaczynam

Zostaw opinię o Promont - Tychy

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Promont