Opinie o msm.pl w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy msm.pl. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie msm.pl na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Towarzystwa ubezpieczeniowe
Towarzystwa ubezpieczeniowe Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o msm.pl w Bydgoszcz

Rafał

Ja szanuję, za to że cały czas szukają czegoś nowego żeby ułatwić życie agentowi. Raz na jakiś czas dostaję od msm jakieś nowe narzędzie, żebym mógł robić coś szybciej albo lepiej. Takie webinary i sprzedaż zdalną oferowali już kilka lat przed pandemią - jakby przewidywali przyszłość :)

@Żaklina

@Żaklina Ja jestem agentem. Jestem na działalności i mam umowę o współpracę. Zespół specjalistów w centrali jest super. Młoda, sympatyczna ekipa. Lubią kawę :)

Grazia Nowy wpis

Co teraz trzeba zrobić, aby zatrudnić się u nich jako doradca finansowy? Bardzo mi zależy na pracy teraz, a mam podobne doświadczenie. Ofert już podejrzeć się nie da, ile lat stażu oczekują i czy jakieś szczególne wymagania stawiają? Fajnie jakby ktoś wiedział czy będą w tym roku jakieś rekrutacje jeszcze.

Karlosik Nowy wpis

Czy prace w MSM można traktować jako dodatkowe zajęcie? Pracuje aktualnie na etacie w systemie 2 dni pracujące i 2 dni wolnego i tak w kółko. Chciałbym zagospodarować wolny czas pracując jako agent ubezpieczeniowy. Nie mam doświadczenia w zawodzie. @Pracodawca

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu msm.pl?

@Rafał

Ooo...a możesz powiedzieć jakie nowe narzędzia dostałeś, które ułatwiają Ci pracę? Można całkowicie pracować zdalnie, czy raczej preferują system hybrydowy? Ktoś wcześniej pisał o wysokich prowizjach, możesz powiedzieć jak kwotowo wygląda ta prowizja?

@Ewa

Porównywarka z ofertami 13 towarzystw - to jest petarda. Ofertę na OC robię 40 sekund i przedstawiam klientowi oferty. Mają platformę do szkoleń webinarowych i robią swoje szkolenia. Do tego w jednym miejscu w systemie mają kalendarz z linkami do webinarów z towarzystw ubezpieczeniowych. No i obsługa zgód RODO jest z poziomu systemu. Jak klient ogarnia pocztę email to można sprzedawać polisy siedząc na kanapie w mieszkaniu z laptopem na kolanach. Jak się trafi klient "niekomputerowy" to trzeba oczywiście wyjść już z domu :P

@Ewa

Standardowo laptop dobrej jakości, telefon. Można die dogadać jeśli chodzi o hybrydowy system pracy

Żaklina
@Rafał

Tak szczerze, to polecasz zatrudnić się tutaj w firmie? Hybrydowa praca mega na plus, oferują coś jeszcze ciekawego z warunków? Umowa o pracę jest na start? Jak zespół, łatwo się dogadać ze wszystkimi, jeśli jest się nowym pracownikiem? ;-)

Rafał Nowy wpis
@Żaklina

Czy rozmowa kwalifikacyjna w msm.pl spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Staszek

Mnie do współpracy z MSM przekonał szeroka oferta. To nie jest agencja co klepie samo OC. Oczywiście mają porównywarkę do przeliczania OC, ale zajmują się też trudniejszymi tematami. Jak zaczynałem z nimi współpracę zgłosił się do mnie klient, który potrzebował ubezpieczenia OC przewoźnika drogowego, a ja byłem zielony z tego tematu. Zadzwoniłem do Biura do Bydgoszczy i tam chłopak poinstruował mnie jakie dane musze pobrać od klienta i w jakich firmach liczyć ofertę. Później miałem do przygotowania jeszcze gwarancję ubezpieczeniową i grupówkę dla małej firmy i też uzyskałem wsparcie. I to jest największa wartość dodana msmu :) Ja polecam gorąco i planuje tu pozostać jeszcze długo.

Asia1982

Czy do podjęcia współpracy wymagane jest zaświadczenie o odbyciu szkolenia 152h?

Danuta
@Asia1982

A niby czemu miałoby być, skąd Ty to wzięłaś, że tak spytam?

@Asia1982

wszystkie szkolenia organizujemy, więc jeżeli ktoś zaczyna to od początku , jeżeli ktoś ma już to wtedy te egzaminy już zdane akceptujemy

Bożena
@Anna

czy te szkolenia są za darmo, na Wasz koszt czy kandydat ponosi ich koszt z własnej kieszeni lub jest mu to przez jakiś okres czasu odliczane od pensji gdy podejmie z wami współprace?

Czy pracodawca msm.pl motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Łukasz

Oczywiście :) Dal agentów przewidziane są liczne konkursy, w których za realizację zadań można otrzymać gadżety, sprzęt biurowy a nawet wycieczki się zdarzają :)

Krzywy86

Świetnie mi się z nimi współpracuje. Jest platforma do wsparcia sprzedaży przygotowana pod RODO, IDD i inne (usunięte przez administratora) do tego jest ubezpieczeniowa wikipedia, no i do dziewczyn i chłopaków z ekipy msm można zadzwonić po poradę :)

@Krzywy86

dokładnie tak

Am

Jak dla mnie słabo, miały być szkolenia jak obsługiwać się systemami np pzu dotyczących pierwszego logowania, wystawiania polisy. Nic nie było, ciągle pisałam kiedy będą te szkolenia, będą za 2 tygodnie nic z tego. Wszystkiego musiałam nauczyć się sama z youtube. Przepraszam miałam jedno szkolenie z ergo na tyle towarzystw. Z konieczności wystawienia polisy, uczyłam się sama. Kiedy dzwonię do opiekunów np pzu, ciągle ma wyłączony telefon, żeby dopytać jakie zniżki można dać itp. Porażka. Mam nadzieje, że ta umowa nie jest jakaś lojalnościowa, żebym mogła iść pracować w swojej ubezpieczalni lub u kogoś. Nie polecam

Honorata
@Am

A nie dostałaś chociaż jakichś dokumentów, w których to wszystko zostało wyjaśnione?

Jaca
@Am

@Am Ja to inaczej odbieram. W każdym tygodniu jest 5-6 webinarów do których mam dostęp jako agent. Jak potrzebuję, to korzystam :)

@Am

Szkolenia są ciągle, nawet codziennie, jest system który wspiera i ludzie ciągle pod telefonem i mailem . To chyba nie opinia o msm.pl ? Cała firma jest nastawiona na wsparcie, więc bardzo to jest dziwne co Pani pisze . Umowa nie jest oczywiście lojalnościowa

@Anna

No i informacja odnośnie umowy lojalnościowej jak najbardziej na plus. A ten system wspierający to w razie czego jak konkretnie działa?

@Maja

szkolenia, pomoc w przygotowaniu ofert, pomoc w pracy z mediami społecznościowymi - zdobywanie klienta i wiele , wiele innych

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w msm.pl?

Łukasz

Tak :) Ostatnio był wyjazd szkoleniowo-integracyjny do pięknych Łazienek Chodzieskich. Relacja z wyjazdu jest na naszym Facebooku .

Elżbieta
@Łukasz

A często zdarzają się wam takie wyjazdy? :)

@Elżbieta

Staramy się kilka razy w roku, chyba że nie pozwalają restrykcje sanitarne.

@Łukasz

I to odbywa się w dni wolne od pracy czy w jej godzinach? Bo ciekawa jestem jak z odpłatnością tego skoro to jednak szkolenie też

@Maja

Z Piątku na sobotę najczęściej.

Fajna agencja. +Wysokie prowizje. +Baza polis i klientów online +Porównywarka OC. +Pomocna Baza Wiedzy -Trzeba się nauczyć paru rzeczy, żeby zarabiać

@Andrzej

Paru rzeczy? Tzn., czego konkretnie? Wymienisz?

Czy Multisavemoney Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Łukasz

Tak, współpracownicy mają możliwość skorzystania z pakietu dostępu do siłowni i basenów w atrakcyjnej cenie :)

@Łukasz

A opowiesz coś więcej o tym multisporcie, bo tak jakby serio nie znam szczegółów, domyślam się, że zniżki dzięki temu są i co, to wszystko czy coś jeszcze?

@Maja

Mamy wynegocjowane dla naszej firmy dwa pakiety z oferty Medicover Sport. Szczegóły dostępne są dla naszych współpracowników.

@Łukasz

Rozumiem, czyli to zachęta, żeby ewentualnie aplikować?

A ja chwalę sobie współpracę. Traktuje msm jako dochód dodatkowy. Co miesiąc wpada parę stówek. Zaczynałem kompletnie zielony w ubezpieczeniach. Wszystkiego mnie nauczyli.

Damian
@Tomek

Praca na umowie zlecenie czy wlasna dzialalnosc?

@Damian

Na zleceniu właśnie. To jest właśnie fajnie, że nie trzeba u nich od razu zakładać działalności :)

@Tomek

Ale co, z czasem planujesz jednak założyć?

@Maja

No ja akurat pracuje dodatkowo w msm. Zostanę na zleceniówce. Ale z tego co się orientowałem, to gdybym chciał założyć, to płynnie przejdę z jednego sposobu rozliczenia na drugi.

Bożena
@Tomek

mówisz że zleceniówka jest u nich bardziej opłacalna ? nie mieli nic przeciwko gdy chciałeś przedłużyć i ta forma była ci właśnie na rękę?

Dorota

Czy jest szansa, że przyjmą bez studiów? A jak z tym angielskim, bardzo wymagany jest?

@Dorota

Pracujesz z klientem. Pewnie w 99% to będą jednak Polacy :)

Insurencer

Wspolpracuje kilka miesiecy. Na plus pomoc od BG, wszystko wytlumacz i pomagaja w problemach np. z wystawieniem polisy. System zalatwia kwestie formalne, w tym prawne i finansowe. Najwiekszy challenge mam z nowymi klientami. Poczta pantoflowa się konczy, ratuja mnie polecenia, jednak musze nowych kanalow sprzedazy szukac.

Klaudia

a jak to jest z biurem partnerskim (usunięte przez administratora) Opłaca się? Sprzedaje wraz z grupa, która liczy teraz 12 osob, tylko branza nie co inna, ale też finanse. Opłaca się to?

(Nie) wyłączny
@Klaudia

Oni daja ci system pod ubezpieczenia (rozliczenia, rodo, inne papierki zalatwiasz online. Masz tez wsparcie od gosci co siedza w ubezpieczeniach x lat i znaja niuanse, pomagaja wystawic polise, a nawey wystawiaja za ciebie. Twoja rola to pozyskiwanie klientow i sprzedaz. Oczywiscie stopniowo trzeba sie usamodzielniac i szkolic, wtedy to sprzedaz jest szybsza a zarobki wieksze

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Multisavemoney Sp. z o.o.?

Małgorzata

jakie angielski do sprzedawania polis w Polsce??!!

Edward
@Małgorzata

Pracujesz w Multisavemoney? Jeśli tak, to powiedz mi czy trzeba mieć duże doświadczenie w sprzedaży aby dostać tu posadę? Jaka jest podstawa wynagrodzenia w tej firmie? Mam nadzieję że niedługo powiesz mi coś na ten temat!

Radek

@Gdynia Możesz dodać coś więcej informacji na jakie wsparcie może liczyć agent?

Bardzo dobry system wsparcia dla każdego agenta , crm i dobre prowizje

jest ok

Zostaw merytoryczną opinię o msm.pl - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w msm.pl?

Zobacz opinie na temat firmy msm.pl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w msm.pl?

msm.pl
3.8/5 Na podstawie 51 ocen.
  • Lelewela 47 lok. 13
    85-638 Bydgoszcz