FORMASTER S.A

Opinie o FORMASTER S.A

Wieloletnia Pracownikprodukcja

Już kiedyś taki kozak był co sobie upuszczał swoje problemy emocjonalne na forum stary kawaler z mamusią całe życie mieszkał dwie lewe ręce. Źle skończył zawodowo ogólnie i tylko przez własna głupotę (mieszka po sąsiedzku z moimi rodzicami) żal patrzeć na gościa nigdy lepszej pracy sobie nie znalazł niż w formaster a też mu tak wszystko nie pasowało. Wasze wypociny tutaj nic wam nie dadzą ani nikogo nie zniechęca wasz jad jest tylko waszym problemem nie właścicieli czy agencji czy kogo komuś tam się chce dokuczyć :)))pozdrawiam ciepło

@Wieloletnia Pracownikprodukcja

Michał to ty?

Szaweł

Podobno ludzi z Białogonu mają przenieść do Bilczy,bo nie ma chętnych do pracy w systemie na 4 brygady.Ciekawe czy podniosą pensje bo większość ludzi ma bliżej na Białogon a tam więcej kilometrów.A ten system czterobrygadowy to porażka....

@Szaweł

Niestety nie ma podwyżek pensji ale za to może pan sobie krajobrazy pozwiedzać dojeżdżając do pracy. No i oczywiście otwierają się wspaniałe możliwości bo pracując przez sobotę i niedziele poniedziałek wolny to sobie do urzędu można wyskoczyć albo na pocztę.

Jędruś

Chciałbym zapytać kolegów z pracy, czy ktokolwiek widział kiedyś na oczy regulamin firmy?

Człowiek

Dlaczego zamiast Polaków i godnego dla nich wynagrodzenia zatrudniani są ludzie ze wschodu?Polacy w swoim kraju zatrudniani są jak obcokrajowcy przez agencję...?!!!Czy Polacy powinni kupować produkty firmy która nie szanuje Polaków?

@Człowiek

A dlaczego nie szanuje? Jakie masz na to dowody?

@Tomek

Jeśli pracowałes w Niemczech to pewnie wiesz że nie zarobiłeś tyle co Niemiec.To tyle a sytuację sobie podstaw.Pozdrawiam

@Człowiek

A powiedz mi czy Ty albo ktoś z twojej rodziny lub znajomych nikt nigdy nie wyjeżdżał na zachód za chlebem? Co wschodni pracownicy zabierają ci pracę? Przyjdź za nich, weź 12zł na godzinę i pracuj po 12 godzin i słuchaj od takich jak ty jak bluzgają na pracowników ze wschodu. Kto ci broni? Zajmij się swoją robotą i rób co do ciebie należy a poglądy polityczne wstać se tam wiesz gdzie.

Pracownik Biurowy

Przeciętny, ale to żart, żeby w obecnych czasach zawierać umowę przez agencje, gdzie na piśmie masz najniższa krajową, a reszta to premia uznaniowa. Czyli w każdej chwili i mogą ją zabrać, mimo dobrze wykonywanej pracy, bo to subiektywna ocena...

Standardowy, hrowy bullshit, nie ma osoby, która sprawdzi umiejętności języka angielskiego...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Dlaczego na montażu i wtryskarkach w Bilczy jest taka rotacja pracowników?

@Anna

Bo jak ludzie zobaczą jak to wyglada, jakie są warunki i ze dwa razy usłyszą od kierownika miłe słowo to szukają szczęścia gdzie indziej. Po prostu.

Justyna

Dzień dobry.Dlaczego zatrudniacie pracowników przez agencję?Po jakim czasie i czy w ogóle zatrudniacie pracowników bezpośrednio?Proszę o merytoryczną odpowiedź.

@Justyna

Nie ma możliwości przejścia na zatrudnienie przez Formaster. Ale dlaczego ludzie zatrudniani są przez agencję to jest to wielka tajemnica.

Zenek 32

Witam kilka lat temu tam pracowałem aplikowałem na magazyniera - no bo po studiach uprawnienia na wózki itd. nie zdążyłem zawiązać butów i wylądowałem na wtryskarkach tego działu nie polecam nawet teściowej..

Marketing to zajmuje się czymkolwiek innym niż dbanie o PR Formastera? Taka super firma to powinna sama się obronić a nie zatrudniać ludzi do odpisywania na negatywne opinie a tu proszę cały dział dba pozytywny wizerunek tej super bieda firmy.

Mela
@Andrzej

Ile ludzi teraz jest w dziale marketingu w Formaster poza grafikami? chciałabym zaaplikować do pracy w Dafi, ale nie wiem czy jest tam duża rotacja? Czy jest możliwość awansu? Jak z pracą zdalną?

Olek
@Andrzej

Co do marketingu, to jest bardzo dobrze. Niejedna firma mogłaby się od Formastera uczyć. Bardzo pozytywne marki.

Skoro firma zatrudnia przez agencję to o co chodzi?W Polsce nie skończył się raj podatkowy dla bogatych.Po (usunięte przez administratora) dostaja biedni?!?Jak nie wiadomo o co chodzi.........

Aktualność
Mela

Interesuję się pracą w dziale marketingu w Dafi. Podstawa dla mnie jest jednak praca zdalna, gdyż jestem z innego regionu Polski. Wiem jednak, że w innych firmach to już nie problem...Pytanie - czy to w ogóle możliwe i ile osób teraz jest w dziale marketingu w Formaster poza grafikami? chciałabym zaaplikować do pracy w Dafi, ale nie wiem czy jest tam duża rotacja? Czy jest możliwość awansu? Jak to oceniacie?

xyz

Dlaczego w firmie formaster ludzi zatrudnia się przez adencję.

Jacek

W firmie Formaster S.A. Nie ma premii!! Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. To co nazywane jest premia tak naprawdę jest pensją. Już to tłumaczę: otóż jak kandydat do pracy przychodzi na rozmowę i umawia się, dajmy na to na 2600zł netto wynagrodzenia, to owszem otrzymuje 2600 ale ta kwota nie znajdzie się na umowie o pracę. Na umówię widnieje najniższa krajowa (ile to teraz jest 1700zł? Przyjmijmy, że tak). Pozostałe 900zł które jest ponad najniższa krajowa jest nazywane premią. Czyli 1700 podstawa + 900 premia = 2600 pensja. O takim procederze oczywiście kandydat dowiaduje się na samym końcu, tuż przed podpisaniem umowy. I co ciekawe wszyscy pracownicy tak mają. Premia jest płacona oficjalnie na konto i w związku z czym odprowadzane są składki od niej. Jest to bardzo korzystne dla firmy z kilku względów: 1. Koszt pracownika jest niższy. 2. Skoro jest to premia to zawsze można nią zabrać prawda? W końcu premię przyznaje się od wyników. Wiec jest to element dyscypliny. Jesteś niegrzeczny to masz mniejszą pensję :) i jest to oczywiście praktykowane. Np na dziale wtryskarek ostatnio słyszałam. Po za tym raz na rok jest tzw trzynastka czyli premia świąteczna. To można nazwać premia. Legenda tez mówi o premiach kwartalnych ale chyba niektórzy tylko. Ewentualne pytania chętnie odpowiem, wrzucę zdjęcie umowy, poproszę kilku kolegów i koleżanki tez wrzuca zdjęcie umów jeśli dział PR będzie chciał mi zarzucić wierutne kłamstwo.

@Jacek

W Formaster SA pracuje ok 400 pracowników system premierowy jest stosowany na szeroką skalę, a konstrukcja wynagrodzenia jest zgodna z przepisami prawa. Pracownicy przed podjęciem pracy są informowani o zasadach zatrudnienia. Premia może zostać obniżona tylko i wyłącznie jeśli zaistnieją ku temu przesłanki, nigdy nie miało miejsca bezpodstawne niewypłaceni premii, a jak wskazują statystyki kadrowe jej obniżenie ma miejsce wyłącznie w przypadku zaniedbania obowiązków pracowniczych określonych w umowie o pracę.

Klara
@Jacek

Pracuje w tej firmie pół roku. Nie czuję się oszukana, jestem zadowolona z pracy. Na rozmowie rekrutacyjnej dostałam jasna informacje, że wynagrodzeni składa się z dwóch składników. Podstawa i premia i tak jest. Informują o tym i na rozmowie i na podpisaniu umowy. Jeśli komuś nie odpowiada taka forma może zrezygnować z podjęcia pracy nic na siłę. W firmie pracuje się dobrze.

Dima
@Jacek

Też słyszałem o premiach kwartalnych dla wybranych. Najlepsza jest praca w weekendy za 200 zł w skali miesiąca.

@Jacek

Kłamstwo Są premie, tylko jęk się narzeka i wylewa żale na forum, to za ci premie ?

tak

super

Stop hejt

Dzięki tej firmie dobremu nią zarządzaniu teraz w tym okropnym czasie jej pracownicy nie tracą pracy ani pensji utrzymują jak dotąd wszystkie stanowiska pojedyncze osoby które nie maja tak naprawdę argumentów hejtuja tą firmę nie zdają sobie sprawy jak dużo wnosi ona dobra w życie ludzi lokalnej społeczności cieszcie się że macie możliwość pracować akurat tu ja to doceniam może pensja nie jest jakaś nad wyraz wysoka ale takie mamy realia nie wyobrażam sobie co przechodzą ludzie teraz jak utracili w wielu branżach środki do życie i niewoadomo kiedy to się wyjdzie z tego kryzysu

@Stop hejt

Nie tracą pracy bo jest tyle zleceń, że nie dajemy rady wyrobić a ty pierniczysz, że dzięki dobremu zarządzaniu. Dobre. Może jeszcze napisz, że dzięki dobremu zarządzaniu przez Pajęczaka A. Wg ciebie jest to fair, że firma wykorzystuje sytuacje? Naprawdę to dobrze świadczy?

@Stop hejt

Skoro produkcja systematycznie rośnie jak można by zwalniać ludzi?A ludzie buntują się bo widzą jaki jest progres produkcji i sprzedaży a nie odczuwają tego finansowo.To nie jest hejt to jest wolność wypowiedzi(usunięte przez administratora)

Jan

Witam.Od pani kadrowej usłyszycie że jak się nie podoba to możecie zmienić firmę.Odpowiedzi dlaczego nie jesteście zatrudnieni przez Formaster lub Dafi tylko przez agencję nie dostaniecie.Dlaczego tak duża i tak dobrze prosperująca firma nie płaci wczasów pod gruszą też nie.Dowiecie się natomiast że owa pani podejmuje ważne w firmie decyzje.....

ziom

Dla czego nie ma palarni na zakładzie??? czy to jest zgodne z prawem ??? Jakie jest wynagrodzenie neeto???

@ziom

Szanowny Panie, w trosce o bezpieczeństwo i higienę pracy oraz dbając o ochronę zdrowia pracowników przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, w naszej firmie nie ma palarni. Na terenie Formaster S.A. obowiązuje zakaz palenia. Zgodnie z prawem, pracodawca nie ma obowiązku udostępniania palarni w zakładzie pracy. Odpowiedź na pytanie o wynagrodzenie nie jest jednoznaczna, ponieważ pensja każdego pracownika jest ustalana indywidualnie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Kwota jest adekwatna do zajmowanego stanowiska, kwalifikacji i doświadczenia. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Kadr.

Dziki

Oskar
@FORMASTER S.A

Szkoda ze w trosce o prackownikow nie widzi jaka tem na hali praca na 3 maszynach czasmi temp na hali sa takie ze nie da sie wytrzymac 37 stopni i ta cudowna przerwa 15 min ...... juz nie w wspone o pensjach 2100 ... za prace na 3 zmianach ..

Dziki
@ziom

zarobiki 2100 na reke ... zapierdol taki ze szkoda gadac prace na 2 -3 maszyn ... przerwa 15 min ... czasmi na hali jest 38 stopi .. maskara nie polecam Ludzie pala po kiblach normalnie .. ale szkoda gadac ...

@Dziki

Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie swoich zastrzeżeń. Dbając o komfort naszych pracowników, w większości pomieszczeń działa klimatyzacja, natomiast na halach nie ma możliwości montażu takiego udogodnienia. Czas przerwy jest odgórnie ustalony dla wszystkich pracowników, z zachowaniem zasad z Kodeksu Pracy. Zarobki pracowników są ustalane indywidualnie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Kwota jest adekwatna do zajmowanego stanowiska, kwalifikacji i doświadczenia. Wraz ze wzrostem stażu pracy, wynagrodzenie może zostać zwiększone. W razie pytań zachęcamy do kontaktu z Działem Kadr.

Rita
@FORMASTER S.A

Odnośnie zwiekszania wynagrodzenia to chyba nie do końca prawda.

xyz
@Oskar

Oskar mam prośbę, Ty jako były pracownik masz wiele informacji. Czy mógłbyś podzielić się nimi.

Nico
@Dziki

Dziki i Oskar piszą prawdę wiem co mówię bo tam pracowałem (Bilcza). Praca na 3 zmiany do piątku i 2100 Montewerest zarobków +premia .Zapierdziel taki ze niemasz czasu wyjść do toalety 1 pracownik robi za 3 -ech. Dlaczego ? Proste niema chętnych do pracy.A jak sa to do pierwszej wyplaty .

@Nico

Z przykrością czytamy komentarze zniesławiające firmę Formaster S.A. Jak wynika z naszych obserwacji pojedyncze negatywne opinie zamieszczają pracownicy tymczasowi. Kadrowa strategia naszej firmy oparta jest o zatrudnianie w naszych fabrykach pracowników z kilkuletnim, a nawet kilkunastoletnim doświadczeniem. Pragniemy podkreślić, że w naszej spółce żaden z pracowników, nawet początkujący, nie zarabia najniższej krajowej. Każda osoba zatrudniona otrzymuje płacę zasadniczą oraz premię uznaniową adekwatną do zajmowanego stanowiska. Od całości wynagrodzenia odprowadzane są składki ZUS. Nasi kandydaci mogą liczyć na wiele dodatkowych świadczeń, m.in. socjalnych, ubezpieczeniowych, okolicznościowych. Podczas rozmowy rekrutacyjnej poznajemy oczekiwania finansowe i wspólnie wypracowujemy poziom zarobków. Wynagrodzenie zależne jest od zajmowanego stanowiska, specyfiki pracy, dotychczasowego doświadczenia, a na kolejnych etapach również od stażu. Decydując się na daną kandydaturę informujemy o formie i zakresie zatrudnienia. Co więcej, nieustannie rosnące zatrudnienie i średni staż pracy, wynoszący 7-8 lat, świadczą o tym, że nasi pracownicy są związani z firmą. Na wydziale wtryskarek pracę podejmuje wiele kobiet, a normy są opracowywane na podstawie indywidualnych możliwości pracownika na danym stanowisku. Nieprawdą jest, że nie ma chętnych do pracy, ponieważ na bieżąco napływają do nas aplikacje. Osoby szybko rezygnujące z pracy, to osoby młode lub jak wskazują ich dokumenty CV, bardzo często zmieniające miejsce zatrudnienia. W związku z tym, że komentarze zawierające nieprawdziwe informacje nie są podpisane prawdziwymi danymi, nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy osoba które je pisze, faktycznie była u nas zatrudniona, na jakim stanowisku i przez jaki czas. Wszelkie nieprawidłowości, nad którymi zawsze się pochylamy, należy zgłaszać do naszego Działu Kadr: kadry@formastr.com.

Przeprowadziliśmy wnikliwą kontrolę i to co Pan stara się tu przekazać nie sprawdza się. Indywidualne odczucia osoby krótko pracującej/początkującej nie można odnieść do parudziesięciu innych osób, którym ta praca odpowiada, o czym zapewnili w kilkukrotnym wywiadzie. Każdy pracownik przed podjęciem pracy ma możliwość zapoznania się z warunkami pracy, a decyzja o jej podjęciu jest dobrowolna. Praca na wydziale maszyn, bezwzględnie umożliwia operatorowi zaplanowanie przerwy zgodnie z czasem, jaki zapewnia kodeks pracy. Prosimy o nie manipulowania informacjami i zaprzestania zniesławiania firmy Formaster.

Man
@FORMASTER S.A

Nie pracowałem tam nigdy i nie wiem jak tam jest ale co to znaczy zaplanować sobie przerwę??? W normalnych zakładach jak jest przerwa to jest przerwa!!! I długość przerwy zgadza się ustawowo trwa 15 min, ale długość przerwy można z normalnym szefostwem negocjować w zależności od intensywności pracy!!! (usunięte przez administratora)

Iwona

Rozumiemy że firma rozwija się a produkcja systematycznie rosnie ale nie rozumiemy czemu płace nie rosną.(usunięte przez administratora)Ale czy Wy zapłacicie za ich wczasy pod gruszą i za święta wielkanocne...?

aaron

sz.p goldbloob dlaczego usuwacie wpisy?

Witam.Skoro firma zatrudnia tylu pracowników to pewnie dobrze płacą za wczasy pod gruszą?

Zostaw merytoryczną opinię o FORMASTER S.A - Kielce

• Jak się pracuje w FORMASTER S.A?

Zobacz opinie na temat firmy FORMASTER S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FORMASTER S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 7 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FORMASTER S.A?

Kandydaci do pracy w FORMASTER S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FORMASTER S.A