Opinie o ALP - BAU w Frankfurt niemcy

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy ALP - BAU. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ALP - BAU o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ALP - BAU w Frankfurt niemcy

to co pisza o wyplatach to prawda. co miesiac podroz do opola na cygana po jakas resztowki bo reszte zabiera biuro za dziwne odciagniecia co my pracownicy spokojnie moglisbysmy w koszty przy rozliczeniu podatku odciagnac sobie. Zabieraja za zjazdy, za paliwo tez biora paragony mimo ze pracownik placi za nie. Wszystkie koszty co sie da przezucaja na pracownika ale jako zaliczki widmo. ( nigdy tej zaliczki nikt nie bral). Patryk z Opola obiecuje stawki dobra ale sam nie rozroznia co jest Brutto a co netto bo mowi mi policz sobie w kalkulatorze w internecie. Dlatego potencjalni naiwniacy te kwoty co operuja to przed podatkiem i kosztow co firma odciaga. Graja nie czysto. Nie polecam. Brak szacunku dla ludzi.

Warto?

Witam Jak ze zwrotem podatku i Soko w tej firmie

Iwona
@Warto?

dlaczego piszesz z tą sprawą na tym forum ? o co chodzi ?

Prez telefon obiecują kokosy. Po pierwszej wypłacie bardzo duża część ludzi ucieka nie zgadzają się pieniądze. Bau-Kraft, Alp-Bau to jedno co 5 lat przerzucają pracowników żeby później nie płacić odpraw. Za paliwo płacicie sami i z polski i z kwatery do pracy, tym którzy nie mają prawa jazdy pobierają z wypłaty za samochody. Mieszkania kiepskie szukane po taniości i przeszło 30 km od budów. Szczerzę nie polecam tej firmy nie zarobicie tutaj kokosów.

Spokojnie z ta firma chyba jakis przestoj maja czy cos tez mialem wyjechac ale nie wyjechalem.Pan Patryk przesunol mnie na kolejny tydzien. bylem juz nawet w opolu w biurze i firma wydaje sie ok tylko zdziwila mnie ta ilosc aut na placu ? czyzby tyle ludzi bylo u nich zatrudnionych i nie pracuje ? dlatego nie potrafie to poskladac ze szukaja ludzi ale czy maja dla nich prace? Pozdrawiam sympatyczna Pania co mnie obslugiwala - Blondynke

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Brygadzista cieśli /murarzy Niemcy do 19,70 eur /h w firmie ALP - BAU? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
Zapytanie

Mam oferte pracy w tej Firmie czy warto bo opinie raczej nie sa najlepsze. moze mi ktos doradzic. pozdrawiam

Dla firmy ALP nie liczy się szacunek do pracownika jeżeli jest się na L4 to zostaje się zwolniony beż okresu wypowiedzenia,,nie wypłacają dni za zwolnienie , co jest łamaniem praw pracownika, nie polecam nikomu, (usunięte przez administratora) na godzinach,na czym się da.Dla nich liczy się tylko kasa a nie czlowiek.!

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach.

Piotrek

Pracowalem w styczniu 2 tgodnie i dostalem 1768 euro netto bank godzin dobrze dziala

Obecny robotnik przewodowy
@Piotrek

Głupi jesteś czy liczyć nie umiesz , to ile za miesiąc ci wyjdzie 3200€ , chyba żartujesz, jak zarobisz 2000 € to się ciesz, chyba że zaległy urlop masz , ale to i tak za dużo

@Piotrek

Nie pracowałeś i tyle dostałeś. 200 euro płacili, jak ludzie nie pracowali w zimie. Nie siej propagandy.

Luk

Witam, przez telefon obiecują kokosy. Po pierwszej wypłacie bardzo duża część ludzi ucieka nie zgadzają się pieniądze. Bau-Kraft, Alp-Bau to jedno co 5 lat przerzucają pracowników żeby później nie płacić odpraw. Za paliwo płacicie sami i z polski i z kwatery do pracy, tym którzy nie mają prawa jazdy pobierają z wypłaty za samochody. Mieszkania kiepskie szukane po taniości i przeszło 30 km od budów. Szczerzę nie polecam tej firmy nie zarobicie tutaj kokosów.

artur

ule 10@wp.pl , Proszę o kontakt byłego lub obecnego pracownika w sprawie opini pracy

Kamo

Ile tak naprawdę na rękę dostaje miesięcznie pracownik? Naprawdę 1300 euro?

Darooo
@Kamo

Kto ci takich bzdur naopowiadal? stawka 11E na reke, przy normalnym miesiacu 1850E bo musisz pier bank godzin uzbierac, potem ci placa ile masz godzin. Jedna z lepszych agencji w jakiej robilem, bo na godzinach nie leca w kulki i kasa na czas, za mieszkanie nie placisz, sa lepsze mieszkania sa gorsze, wszystko zalezy gdzie sie trafi. A robota to zalezna od zaleznosci, zalezy jaka ekipa itp, z poczatku zucaja po calych niemcach tydzien tu tydzien tam, dopoki sie nie dopasujesz, gdzie bedzie tobie i im odpowiadalo...

@Darooo

To 11 na rękę to jest na początek czy majster tyle ma na rękę? A z tymi zjazdami do Polski jak jest, jak to wygląda? Jak wygląda tydzień pracy? Tzn ile godzin itp. Można podnieść u nich kwalifikacje? Obecnie pracuje w małej firmie, robię dosłownie wszystko od malowania do roboty na koparce ładowarce itd. Nikomu tu nie przeszkadza że nie mam uprawnień. Sorry że tyle pytań ale z góry dzięki za odp.

Daroo
@Kamo

mozna sie zawsze czegos nauczyc, jak to mowia jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, to jest agencja, oni zarabiaja na tobie, niemiec dostaje potem agencja a na samym koncu ty, o podwyzkach nie slyszalem, jedynie brygadzisci maja cos wiecej na godzine (nie myl z niemcami), jak chcesz lepsze pieniadze szukaj sobie roboty u niemca, w mojej opini agencja jest dobra na zastart, potem mozesz sie do niemieckiej firmy bezposrednio przeniesc , ogolnie za 11E to zaden niemiec nie pujdzie robic do budowlanki ale na start jak najbardziej... Co do zjazdow co 2 tygodnie w czwartki zvregoly ale to jaj mowie zalezne od ekipy.. A tak to godzinowka im wiecej w pracy tym lepszy pieniadz... Jak to przez agencje.

omar
@Kamo

w biurze są ludzie bez serca. jak można zwolnić kogoś za to że poszedł na chorobowe? w tej firmie nie uznaje się tego że jesteś chory. ojciec pracował kilka lat i jak zwjchnął kostke to go zwolnili jak pierwszego lepszego. żadne 1850 nie dostajesz. średnio masz 1500euro teraz odejmnij zjazdy paliwo itp. sam sobie odpowiedz

@omar

Skoro tak mówisz to wychodzi na to że przy tych godzinach bo przypuszczam że tak jak na każdej budowie pewnie pracują po 10 godzin dziennie to twój ojciec miał z 6 może 7 e na godzinę. To więcej przy byle jakiej pracy się zarobi. Coś już w takie (usunięte przez administratora) to mi się wierzyć nie chce. Ale widzę że na tym forum to się niczego nie dowiem ponieważ każdy (usunięte przez administratora) co innego.

omar
@Kamo

możesz pracować po 10 godzin przez 22dni to masz 220h ale w miesiącu nie zapłacą ci więcej niż 170 kilka godzin. reszta niby jest na banku godzin ale jak chcesz to dostać to masz 6eur za godzine.

@omar

No o ile umiem liczyć to 170 razy 11 to jest 1870 A nie 1500.

Do rzeczy
@Kamo

Chłopy napiszcie ile tam zarabianie a nie piersi pierdu. Liczba godzin razy stawka. To tak ciężko napisać? Czy życzycie ludziom źle, żeby przyszli do firmy i tylko zmarnowali czas

pot
@Kamo

no i tego właśnie nie wie nikt gdzie jest reszta. niby masz daną stawkę ale nie ma szans się doliczyć za co masz potrącenia. Nic dziwnego że po pierwszej wypłacie ludzie zostają w domu. Jak my dostaliśmy pierwszą wypłatę to podziękolwaliśmy.

Rzecz
@Do rzeczy

tu nie ma godziny razy stawka. Jest placone za 172godziny i koniec. Robisz 200 godzin i dostajesz za 172 a reszta wychodzi po 6euro

Daro
@omar

Każdy płacze o bank godzin ale ja mam inne dośwoadczenia, nie miałem w zimę pracy ale cala wypłatę dostałem. Dla mnie dyiala ok

krzysztof
@Kamo

wypłata odbiega od tego co oferowali jakieś potrącenia nie wiadomo na co, jakieś zaliczki na jakieś firmy werbujące, chłopy nie dajcie nabić się w butelkę

AREK

Pracowałem w tej firmie przez 3 miesiące i muszę powiedzieć że nie polecam rej pracy. Odciągają za samochód 25 za 1 zjazd do Polski i odwrotnie 25 euro do Niemiec. Z urlopu ściągają dni jak się jeździe do Polski na rękę 1700 euro śmiech na sali a pracuje się od 7 .00 do 17.30 . Szef jest zwykłym (usunięte przez administratora) i jego zastępca, Omijajcie ta firmę z daleka

Pracujesz na Murarz w firmie ALP - BAU? Co sądzisz o rekrutacji?

odszedlem

Nie polecam to co pisza na dole w ostatnich komentarzach to prawda. Najwiekszy problem to Wyplaty kopercie, dziwnie odciagniecia a Przedewszystkim Brak szacunku dla czlowieka juz nie mowie do Pracownika. Wszyscy w biurze Zapomnieli kto na ich cieple posady Pracuje. Odrazam nie pakujcie sie w (usunięte przez administratora) chyba ze jeszcze problemow nie mieliscie to wtedy tak

juz odszedlem

Dla wszystkich co chca tam pracowac. Odradzam ta firme. Traktowanie ludzi (usunięte przez administratora) Zarowno niemcy jak i opole na cygana. Od zatrudnienia byly problemy podpisalem umowy nie dostalem kopii, przepisywali mnie w ciagu miesiac i 3 razy na rozne spolki- nic nie ustalali to ze mna. ubezpieczenie am nie wiem czy mialem jak 3 spolki byly. Niemieckie warunki to zart tam jeszcze daleka droga do tego bo opowiadaja nie prawde. z zwolnieniem si ez pracem nawet byly problemy mimo ze dotzrymalem okres wypowiedzenia. najgorzej bylo przy zdaniu auta chialem odejsc z usciskiem dloni ale taki maly gosciu co zajmuje sie autami tak mnie pomiatal jakbym byl nikim. Zachowywal sie jak w amoku, jego adiutant nie byl lepszy totalnie nic nie wiedzial co sie dzieje. zaslanial sie jakims Herbertem czy jakos tak z centrali. Naprawde nie polecam. tam nie ma wspolpracy biuro budowa. szkoda ze wlascicieli to chyba nie interesuje bo nic nie zmieniaja

wyplata

a czy ktos wie kiedy koperty z wyplatami sa znowu w opolu do odebramia? te wycieczki do opola juz mnie mecza. czekam do wiosny i ide do innej firmy. zeby jezdzic 360 km zeby odebrac 40 euro to zart a wszystko po to zeby podpisac ich magiczne zaliczki ktorych nigdy nie bylo.

nowy

z tego co tak czytam to w ostatnim czasie bardzo sie pogorszylo. czyli lepiej sie nie zatrudniac?

Łukasz
@nowy

Nie zatrudniaj się sam zobaczysz po pierwszej wypłacie. Za takie pieniądze niech sami sobie robią.

Łukasz

Nie polecam firmy. Marne wynagrodzenie poniżej 10 euro netto. Słabe kwatery. Za wszystko co możliwe odciągają pieniądze. Ogólnie nie wiem jak można polecić taką firmę to żenada

Byly Pracownik

rowniez zrezygnowalem z tej Firmy. Kto to widzial zeby tak oszukiwac ludzi koszty ktore jesli sa to ok ale zeby byly wlasciwie napisane na pasku. Ludzie obudzcie sie koszty mozna odciagnac sobie przy rozliczeniu podatku a zaliczki nie. a dlaczego trzeba jechac po koperte z paskiem zeby podpisac im zaliczke ktorej nigdy nie bylo. Naprawde jesli sie ludzie dalej beda na to godzic to interes ludzi w biurze bedzie kwitl w najlepsze. NIE POLECAM

nowy

Otrzymalem pierwsza a zarazem ostatnia wyplate. To co pisza ponizej to prawda. o tych kosztach jako zaliczki moge potwierdzic. Musialem w opolu w biurze na cygana podpisac ze wziolem zaliczke a tak naprawde nie bralem zadnej. Gdybym tego nie podpisal to Pani Blondynka nie mogla wydac by mi koperty. Wlasnie sie zwolnilem i jade do innej Firmy. Nie polecam Firmy kombinacje a ludzi traktuja jak (usunięte przez administratora) Moje koszty zamienili na zaliczke. Wielka Porazka. Nie Polecam. PS. Stawka sie nie zgadzala. mialem dostac 13 netto a wyszlo 9,5 no i za zjady sciagneli jako zaliczka to samo za ubranie i paliwo.

miesiac pracujacy

co ty chlopie. ja po pierwszej wyplacie dostalem szoku. stawka sie nie zgadza. mowilem temu tukowi w opolu ze mam zone i chce 3 klase podatkowa to chyba mnie nawet nie sluchal. wyszla mi wyplata 10,4€ na godzine. przelali mi czesc pieniedzy na konto a jak to jeden z biura nazywa resztowka musialem odebrac w opolu (usunięte przez administratora). i wygladalo tak ze przed demna ludzie za mna ludzie a ja dostaje pasek do podpisania.na pasku stoi Vorschuss mowie ze nie bralem zaliczki to taka pani mi powiedziala ze tak ma byc i ze jak nie podpisze to nie dostane reszty ani dokumentow. Umowy o prace tez nie dostalem. potem sie okazalo ze w tym ich Vorschussie jest ukryte moje ubranie robocze i zjazdy do polski. Pytanie do kierownictwa czy wy szukacie samych baranow do firmy ukrywacie koszty ludzi zeby nie mogli tego odliczyc od podatku a sami deklaruja wszytsko jako zaliczke. ja juz zrezygnowalem z firmy jade gdzies indziej.

(usunięte przez administratora)Stawka sie nie zgadza. obiecali 13 euro netto a wyszlo 9,5€ z tymi zaliczkami tez prawda co pisza mega przekret. Uwazajcie

Zostaw merytoryczną opinię o ALP - BAU - Frankfurt niemcy

• Jak się pracuje w ALP - BAU?

Zobacz opinie na temat firmy ALP - BAU tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALP - BAU?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 11 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ALP - BAU