forch polska s.z. oo

Międzyrzecze Górne

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 88 ocen.

Opinie o forch polska s.z. oo

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie forch polska s.z. oo

hefa

Witam, czy są jakieś przyjęcia na handlowca na Małopolskę?

Iwona

Jesteś pracownikiem forch polska? Chętnie dowiemy się na jakie warunki mogą obecnie liczyć pracownicy firmy. Jakie możliwości rozwoju zapewnia pracodawca?

karolek

Witam , proszę o pomoc mam pytanie jaka jest praca handlowca w Forch , orientacyjna podstawa ,prowizja kierownictwo ,warunki pracy. czy firma jest godna poświęcenia ?? Pozdrawiam i dzięki.

ASDF
@karolek 16.02.2017 14:42

Zapytaj swojego przełożonego z Wurtha ;)

dana
@ASDF 20.02.2017 20:10

dzięki , mam nadzieję że tobie kiedyś też się ktoś odwdzięczy . Bez szacunku dla ciebie pisiorze

Kudłaty

W Wurth'cie to jest kiepsko od zeszłego roku. Wydali w piorun kasy na prezentację na 25 lecie firmy w Polsce. Reinhold przyjechał z małżonką i teraz próbują coś tworzyć. Zmiany są cały czas, słabo płacą ale na czas, auto Fabia 1.6 w dieslu. Dla lepszych octavia. Słyszałem, że wielu handlowców przechodzi z Wurtha do Forcha bo lepsze warunki finansowe, lepsze auta, a przede wszystkim (z autopsji wiem) chemia jest dużo tańsza i prawie taka sama jak w W., narzędzia i elektronarzędzia zdaje się od tych samych producentów. Tak tak, Wurth, Forch i Berner wychowani na jednym chlebie i żaden z nich nie jest producentem. Wurth bardziej znany ale .... byłem pracowałem nie polecam.

qwerty

Wyszło 16 ogłoszeń na kraj, stanowisko Konsultant techniczny-Sprzedawca, wymiana kadry?

easy

Pewnie, że zawsze warto próbowąć, ale nie wydaje mi się, żeby ostatnio pokazało się jakieś ogłoszenie.

anonim

(usunięte przez administratora)

western

Co warto? Przejechać 150 czy 200 km by dowiedzieć się że zarobisz 1800zł? Szkoda paliwa i urlopu na takie wycieczki!

kris

Możecie podpowiedzieć coś więcej co w firmie się dzieje? rozkwit czy taka rotacja pracowników jak w Wurth , Klimas ? Możecie coś więcej o wynagrodzeniu , jaka flota aut itp.? Będe wdzięczny ponieważ mam zaproszenie na rozmowe ale przez telefon nic nie chcą powiedzieć , a nie wiem czy specjalnie robić kilometry .

western
@kris 23.05.2016 16:42

U mnie było podobnie, przez telefon nic nie chcieli mówić więc nie pojechałem. I chyba dobrze bo 2400 brutto to w Biedronce dają. U mnie w okolicy biały Golf VI śmiga ale nie wiem czy to norma.

zocha
@western 30.05.2016 23:43

z tego co wiem to w biedronce z-ca kierownika ma 2400 ale netto , na kasie 1700 moźe więcej zależy od m-c

Poznaniak

Wyszła masa ogłoszeń na kraj, kadre wymieniają?

A

Daj sobie spokój zarobki są marne stary pracownik pisząc 50 tyś obrotu zarobi może te 2,7 tyś pisząc 25-35 dostaniesz 1,8- 2,1 tyś, jest coraz gorzej. Pieniądze może zarabia że 30 handlowców reszta nie dlatego coraz więcej osób zaczyna się za inna praca bo pracując tak samo można zarobić więcej gdzie indziej a mając doświadczenie to tym bardziej Pozdrawiam

A

Daj sobie spokój zarobki są marne stary pracownik pisząc 50 tyś obrotu zarobi może te 2,7 tyś pisząc 25-35 dostaniesz 1,8- 2,1 tyś, jest coraz gorzej. Pieniądze może zarabia że 30 handlowców reszta nie dlatego coraz więcej osób zaczyna się za inna praca bo pracując tak samo można zarobić więcej gdzie indziej a mając doświadczenie to tym bardziej Pozdrawiam

sansei

5 miechów minęło i ponownie rekrutacja, to dobrze nie wróży

SB
@Poznań 16.02.2016 21:47

Nie ma wymiany kadr, zawsze firma jest otwarta na wartościowych ludzi.

wartościowy
@SB 03.03.2016 06:33

No to bym skorzystał z tego otwarcia. Jeżeli można oczywiście. Tylko ze interesuje mnie minimum 2700-2800 netto podstawy. Jak wieść niesie u Was to nawet nie ma 2000 netto więc wartościowi ludzie chyba będą firmę omijać.

anonim

(usunięte przez administratora)

wtf?

Spokojnie wyżyć z 2000zł netto?! Ja mam prawie tyle kredytu za dom człowieku. Ty chyba jesteś kawaler i mieszkasz u mamy to może ci starcza. Załóż rodzinę, zrób sobie dzidziusia kup auto i dom/mieszkanie i wtedy zobaczymy na co ci starczy 2tys.

anonim

(usunięte przez administratora)

zzz

Odpowiedziałem na ogłoszenie na pracuj.pl. Zadzwonili po ok. 5 miesiącach.

killer
@zzz 28.10.2015 20:49

szukają nowych frajerów do tyrki za grosze, bo poprzedni już wszyscy uciekli, więc pogoń ich Kolego w pistu!!!

xyz

Ja też proszę o świeżą opinię i kilka danych, niestety przez telefon nic nie można się dowiedzieć co źle świadczy o firmie. Obecnie aby zaoszczędzić obu stronom przede wszystkim czasu straconego na bezowocne spotkania, a kandydatowi też paliwa, wiele głównych kwestii załatwia się telefonicznie lub mailowo, ewentualnie przez skype. Jestem umówiony na spotkanie w tym tygodniu i nie wiem nic, jaka podstawa netto, czy jest baza klientów, jaki obszar, czy wyjazdy na kilka dni z hotelem, jaki samochód, jaki social i czy w ogóle? Takie kwestie powinno się sobie wzajemnie wyjaśnić przed spotkaniem. Bo obawiam się że po kilku minutach spotkania mogę się strasznie zniechęcić i vice versa. A urlop stracony i paliwo też.

sansei
@zzz 08.09.2015 16:06

No to kicha niezła, myślałem że tyle ale netto na początek. Gdzie byłeś na spotkaniu bo wiem że dzisiaj były w Luboniu pod Poznaniem.

zzz
@sansei 09.09.2015 14:20

centrum

anonim

(usunięte przez administratora)

michu

dokładnie tak jest. w HHW totalna piz.da jeśli chodzi o zarobki i firmy w danym województwie,wiem bo pracuję.mobing,gps w d..pie i zapier.dol non stop narzekania że mała marża albo obrót,a dodatki już wszystkie zabrane. starzy wyżeracze od lat na rynku mają jakieś firmy i cicho siedzą. przychodzi młody,dostaje katalog i do roboty,sam musi wyszukać sobie firmy i je rozkręcić. przeważnie jest tak że się nauczy handlu i po 2 latach juz go nie ma. rotacja 50% rocznie, na 40 handlowców 18 jest z 2015roku śmiech na sali. Cała grupa wurtha to kpina,nie polecam.

anonim

(usunięte przez administratora)

SB

Robić się wam nie chce , to narzekacie, jak masz chęci to i zarobisz i auto dostaniesz , iświęty spokój.

Dajemy rade

Kolego Anoinim...... Może z piętnastu? przy obrocie powyżej 100000 zł miesięcznie, a ja w niej się znajduje. Gdybyś prowadził własną działalność gospodarczą miał byś świadomość tego jakie koszty utrzymania pracownika ponosi Twój pracodawca, no chyba że uważasz że towar którym handlujesz, twój pracodawca dostaje za darmo...

ciekawski
@Dajemy rade 26.06.2015 23:01

Pracodawca ponosi koszty takie jakie ustawodawca na niego nałożył, wszyscy ponoszą koszty takie same. Więc to nie argument. Jeżeli pracownik jest za dużym kosztem to niech szef sam sprzedaję, pozbędzie się kosztów. Nie można ciągle zmieniać pracowników w nadziei że trafią się jacyś wirtuozi sprzedaży, tak może było 15 lat temu, ale czasy się zmieniły. Popatrz jak dołuje HHW i Wurth, tam też ciągła rotacja, narzekanie na brak wyników i mobbing. Do tego Berner, Reca, H+K, Perschmann i kilku innych i jak tu nowy ma sprzedaż robić? Ja od jakiegoś czasu chcę wejść do TEJ firmy lub którejś z tych firm. Ale warunki płacowe są żenujące a realne możliwości sprzedaży nie rokują za dobrze. Co innego gdy się w to weszło w latach 2000-2005, to teraz się spija śmietankę. Jeżeli sprzedajesz za sto tys/mieś i jest jeszcze 15 takich jak ty, to poco wam więcej ludzi? Przecież ogarniacie całą Polskę. A szefostwo chyba działa jeszcze w branży paliwowej czyli jest bezpieczne w razie czego.

Anonim

kolego "Dajemy rade" o czym ty piszesz.... Zarabia się coraz to mniej .... powiedz mi ilu jest takich handlowców którzy zarabiają 90 tyś brutto rocznie i przy jakim obrocie- myśle że niewielu...30 tyś obrotu i 1 tyś zysku dla firmy- dobre...

baca
@Anonim 19.06.2015 17:31

"mam auto takie jakie sobie zażyczyłem" jak piszesz 100tys to tak może jest jeżeli piszesz 10-20tys to co możesz wybrać? Z firmy nie wychodzi towar przy odpowiednim narzucie a przy 30tys nie zarobiłeś dla firmy mniej niż 12tys i teraz odejmij auto, paliwo, wynagrodzenie, komórka, tablet. Na marginesie komórka, tablet i GPS (twój pojazd jest lokalizowany!), wiedzą gdzie jesteś z kim i kiedy pełna inwigilacja. Młodzi piszą 7, 9, 12, 15tys lepsi 20 do 26, orły 30-40, jednostki od 60 do 120, oszołomy ale to już są prawdziwe cyborgi powyżej (2 osoby!). Dobry teren możesz otrzymać tylko po znajomości z "małym L" ale jak jesteś nowy dostaniesz śmieci.

Dajemy rade

Pracuję w tej firmie ponad 15 lat czyli tyle ile jest przedstawicielstwo w Polsce, nie zatrudniłem się z konkurencji tylko ze zwykłego naboru. Wniosłem do firmy wkład którym bracia "L" umieją się dzielić. Niektórym wydaje się że wykonany obrót to czyste pieniądze dla firmy zapominając o podstawowych kosztach takich jak wynagrodzenie pracownika brutto ale również opłacenie wszystkich należnych składek, koszty zakupu towaru utrzymania magazynu i zaplecza biurowego, leasing + paliwo, telefony oraz coś co uważam za normalne czyli zysk pracodawcy z pracownika. Sumując te koszta okazuje się że pracownik sprzedający za jakieś 30000 zł wnosi do firmy może 1000 lub 2000 zł zysku a ambicie ma na 5000 zł miesięcznie. Jeśli ktoś czuje się naprawdę mocny w handlu i umie się odnaleźć w tym biznesie to gwarantuje mu że nie zazna krzywdy u tego pracodawcy. Padło pytanie odnośnie auta, więc odpowiem, mam auto takie jakie sobie zażyczyłem. Co do zarobków - jeśli jesteś mocny w tym co robisz możesz zarobić 90000 zł brutto rocznie. Ale to nie wszystko bo jeśli jesteś poukładany i sam potrafisz nad sobą panować to jesteś sam sobie kierownikiem ,dyrektorem i prezesem, komfort pracy w tej firmie zależy tylko od Ciebie czy umiesz się zmobilizować czy nie. Dopisek: Nie jest to reklama. Pozdrawiam

zocha
@Dajemy rade 18.06.2015 22:07

Wlazłam tu przez przypadek bo dali ogłoszenie na PH 90 tyś. brotto rocznie to dużo ??? sorry

chyba ty
@Dajemy rade 18.06.2015 22:07

Nie pracowałem, w żądnej w tych firm. Handlowiec przynoszący pieniądze do firmy, po pierwsze powinien cenić siebie wysoko, bo to bardzo trudna, wymagająca praca. Jeżeli dalej na rynku będą pojawiać się osoby, dla których szczytem marzeń jest samochód służbowy, laptop i telefon to nie dziwcie się że później podstawy w handlu są po 2000 netto, a wymagań jak by zatrudniali pracownika NASA. Te firmy doskonale wiedzą, że zawsze znajdzie się naiwniak który za damo będzie im generował sprzedaż i będzie zadowolony. Panie co 15 lat Pan siedzisz , warto czasem spojrzeć przez okno i zarobki na tym poziomie nie są niczym abstrakcyjnym w 2017 r. ( zakładam że podstawę masz taką samą jak Cię przyjęli) tylko dzięki temu, ze już większość uciekła to obsługujesz spady po kolegach. Dlaczego nie zrobili z ciebie kierownika ? dyrektora? skoro tworzysz tą firmę od początku. Gadanie o tym, ze jak jesteś dobry to sobie poradzisz itp. , jak nie ma warunków do sprzedaży to choćby skały srały nie sprzedasz i tyle, rejon, zarządzanie, układy, itp.itd. i możesz być najlepszy na świecie i będziesz orał od świtu do zmierzchu. Nie dajcie się robić w ......., ten kto może sobie na to pozwolić niech się ceni, skoro firma jest zainteresowana dobrym pracownikiem to za takiego zapłaci, jak chce najtańszego to takiego też znajdzie tylko nie nazywajcie się później handlowcami. pozdrawiam

wlkp

Trwa rekrutacja na 16 lokalizacji, czyżby wymiana personelu? Niech się ktoś podzieli świeżymi wiadomościami!

franek dolas
@wlkp 08.06.2015 20:45

mammaa miaaa bordeloooo boomm boommm!!!

ugabua

Nie ma żadnych oddziałów. Tylko centrala.

Ulas

Powiedzcie mi czy Forch pochodzi z Międzyrzecza Górnego i tam ma jedyną siedzibę, a reszta na terenie całego kraju to są przedstawiciele handlowi, czy jednak w wielu innych miastach mają siedziby gdzie w biurze można byłoby zdobyć jakąś pracę, która wydaje się być rozwiązaniem stałym, na umowę o pracę etc?

jest_super

Zarabiam 1800-2000 zł (przy dobrym miesiącu). Do telefonu minimum 50 zł muszę dopłacać miesięcznie. Limit - 40 zł - śmiech na sali. Nie wystarczy na rozmowy z klientami nawet. Do tego jeden wielki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na terenie - każdy nowy zbiera tylko ochłapy z terenu, gdzie starzy przedstawiciele nie jeżdzą, bo mają w d. takich klientów. Nie polecam roboty tam najgorszemu wrogowi.

może dziś jest lepiej ?

Bezduszna korporacja - handlowiec z telefonem na kartę z mieś. limitem 40 zł !!! Co z tego że masz auto(GPS pominięty milczeniem), skoro pół miasta stoi, okolice też. Poza tym silne zróżnicowanie w mobilnych narzędziach (dla weterana tablet z systemem i tel. naprzeciw - dla młodego papierowego katalogu "cegły" z cennikiem na kilkadziesiąt tyś. pozycji z tel. na kartę no i chore zasady (a właściwie brak zasad) terenu czy aktywności czy branży. Reasumując-przyprowadź swoich klientów, a jak przetrwasz jakiś czas i nie znajdzie się następny chętny to z marną dwójką do ręki możesz harować. Wszędzie trzeba pracować aby zarobić, ale jakieś zasady muszą obowiązywać aby chcieć podać rękę ponom L..... Dziwnie zarządzana firma, której ogłoszenia do wszystkich działów i na całą Polskę wiszą okrągłe lata. Sami sobie odpowiedzcie dlaczego. Moim zdaniem szkoda wielu dobrych produktów tej firmy dla chorego systemu zarządzania sprzedażą. Szkoda też wielu ludzi- handlowców dla korporacyjnego nieładu. Powodzenia i pozdrawiam

ja

Szkoda czasu ta firme nie da sie zarobic bo 1500 netto to za mało a klientów nie daja.

observer

W Gdyni widziałem białego Golfa 7 z logiem Forch na klapie, więc krzywdy nie ma.

killer
@observer 14.08.2014 20:40

to pewnie ich dyrektor hehe

handlowiec
@observer 14.08.2014 20:40

Golfami i Passatami woza sie handlowcy.:) i co jak w dzióbku?:)

xyz

ciekawi mnie ile zaproponowali by dla KAM z Wurth'a z bogatym portfelem firm międzynarodowych z obrotem 40~80 tyś miesiecznie

Big

Polecam, szczerze , chcesz pracować to na pewno bedziesz zadowolony. Co do wizyt , czym więcej zrobisz tym więcej zarobisz :) sam jesteś dla siebie sterem i okrętem ...

hahaha
@Big 11.04.2014 20:09

Chyba tonacym

anonim

(usunięte przez administratora)

narzędziowiec

Podpinam się pod pytanie. Ile odwiedzin dziennie, czy jest dzień biurowy? Kto umawia spotkania? Jaki samochód?

Halo

Przyjacielu "Heppy" naucz się wcześniej pisowni jęz. polskiego.

Heppy

Produkty.... Ralaja ceny do jakości ... 5+ , firma zarządzana Wzorowo, polecam , głownie Wurtchowcą, tu zobaczą co to znaczy dobry pracodawca.

Ja
@Heppy 21.02.2014 20:08

ALbo jestes nowy,albo uskuteczniasz reklame na tym forum.Jak pojezdzisz po klientach to cie wyprostuja co do jakosci.Niska cena dzisiaj to nie wszystko

Heppy

Polecam , szczerze polecam, super firma , można dobrze zarobić...

bitzer

Startując na zwyklego PH cudów się nie spodziewajcie, 1,5 - 2 tyszcze netto to maks na dzieńdobry, po roku - jak kto przetrzyma i jako tako rynek rozwinie - to może w porywach do trójki dojedzie. Ale takich się trafia kilku na stu.

jarek

nie wiem skąd jest te 5 tys i paski. to jakas bzdura. Zresztą każdy może zasmakować tej "dobroci" 5 tys brutto to sa jakies anomalia, nie mówiąc juz o netto ale ja trzymam kciuki jak ktoś dostanie. Powodzenia.

lolo

Fajna Firma i ludzie. Niskie wynagrodzenia. Tak było 2,3 lata temu. Jak to wygląda teraz ?

V12

Odświeżam.Jak wygląda teraz w Forszu?Nadal proponują 5 podstawy i nowe paski?Foki też widziałem.Słyszałem,że plany kwartalne możliwe do wykonania jak się zdejmuje gacie przed klientem(tzn jedzie ceną po bandzie,zasypuje próbkami i gadżetami),ale nie o to biega,bo w tego typu firmach liczy się marża,a nie przerzucanie towaru.Ile można realnie wycisnąć,jak rozległy teren?

były

Niska kasa dla PH. Najgorsze jest to że nie ma ścisłej rejonizacji i handlowcy wjeżdżają sobie na tereny. W realu wygląda to tak że Ty możesz pracować nad gościem a ktoś podjedzie i mu sprzeda bo ty go urabiałeś na Forcha i masz po kliencie a gościu ma cię gdzieś... Żeby dostać jakieś gratisy dla klienta nie ma szans. Lepiej iść gdzie indziej.

man

teraz dają 1500 podstawy , zarobki sa różne, w zalezności jak drogo sprzedajesz, ale np robiąc 24 000 koleś dostał 1940 zł na łape.. konkurencja na rynku duza ,wiec trzeba puszczac towar za pół darmo, szału nie ma..

Marek

Byłeś na tej rozmowie? Ile zaproponowali? Jaki region?

ktos

Witam mam pytanie czy mozecie powiedzieć ile daja podstawy handlowcowi,z doświadczeniem:???z góry dzieki za odp...w przyszłym tyg smigam na rozmowe:

Klient

jestem związany z firmą Forch od dobrych kilku lat i mam naprawdę tylko pozytywne zdanie.

anonim

a mógłby ktoś dokładniej opisać te pogarszające się warunki i co znaczy niska kaska w liczbach.

anonim

tom - 2010-12-30 20:07:55 (usunięte przez administratora)niskie płace tzn jakie bo narazie tylko same złe opinie Było kiedys fajnie a teraz zaczyna sie lipa, myślenie iz więkasza kontrola przedstawicieli doprowadzi ich do większego zysku prowadzi w złym kierunku. Firma idzie równią pochyła w dół przy takich założeniach

tom

(usunięte przez administratora)niskie płace tzn jakie bo narazie tylko same złe opinie

andrzej

dobre produkty, znam kolesi co tam pracują i jest ok, polecam

akaa

jak nie pracujesz to nie zarabiasz !!!!!!!!!!!!!!!! (usunięte przez administratora)

y

niestety ale prawie na kazdym

DS

Te niskie zarobki to na jakim stanowisku??

pompej

Ja myśle że nie ma co narzekać lepsza taka praca niż nic

Zostaw opinię o forch polska s.z. oo - Międzyrzecze Górne

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie forch polska s.z. oo