Opinie o Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o. w Lublin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy sprzątające
Firmy sprzątające Lublin

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o. w Lublin

Pracownica

Ta firma to jakaś totalna porażka a ludzie tam pracujący żenada ! Przyjmują do tej pracy zazwyczaj z polecenia innego pracownika lub typowej łapanki gdy brak im obsady. Umowę dostajesz pocztą lub wysyłają do Ciebie kordynatorke (kobietę do której tylko wysyła się zamówienie) która ma za nich wszystko załatwić. Szkolenie bhp odbywasz po roku albo i wcale. W trakcie pracy może się okazać że masz uczulenie na dany żrący środek a i tak będą Ci go przywozic. Środki czystości składowane są w mikro pomieszczeniach które sam musisz sobie tam zatargac. Pomieszczenie nie jest wietrzone. Spozywasz posiłki i przebierasz się w oparach płynów. Między innymi są to płyny 5l kartony z ręcznikami, opakowania z papierem jak i wiele innych rzeczy które nosisz po schodach bo pan dostawca nie raczy ci pomóc. Towar przy zostawieniu nie jest w żaden sposób sprawdzany. Coś zginie jest na Ciebie. Zamawiasz co innego dostajesz co innego. Gdy Ci czegoś zabraknie każą latać po innych obiektach i pożyczać. W dniu podjęcia pracy szkoli Cię inna osoba pracująca jeśli tak to można nazwać. Pokazuje Ci pomieszczenia, środki czystości i ewentualnie kontenery gdzie masz składowac odpady.Jesli z dobrego serca nie powie ci nic wiecej idziesz w ciemno. Żadna z dziewczyn która traci na tą demonstracje swój czas nie dostaje za to zlamanego grosza. Pracując w tej firmie musisz się liczyć z tym że przyjmując jakiekolwiek stanowisko z czasem a nawet dosyć szybko musisz ryrac jak osiol za kogoś innego. Firma nie posiada osób które w razie czyjejś choroby czy prywatnych spraw przyjdą na zastępstwo. Pracownicy są stawiani pod murem i często robią po kilka obiektów w krótkim czasie. Wynagrodzenie za to śmiech na sali. Jesteś bombardowany telefonami 7 dni w tygodniu, na urlopie a nawet pogrzebie najbliższych. Urlop wykorzystujesz kiedy im się podoba. Bywa że nie masz go wcale bo Cię z niego ściągną i zapłacą grosze. Pracownicy firmy utopii by siebie najchętniej w łyżce wody. Jeden (usunięte przez administratora) na drugiego żeby wybronic swoja (usunięte przez administratora) Dokumenty o które prosisz idą do Ciebie ruski rok. Gdy dopadnie cię choroba licz się z tym że twoje miejsce zajmie dupowłaz który godzil się na sprzątanie innych obiektów. Firma podstępem rozwiązuje z Tobą umowę gdy zwesza lepsze ciasteczko daj Boże z orzeczeniem.. Można wymieniać bez końca. Zatrudniają do urzędów osoby karane, nie weryfikuja kto kim jest a kogo tylko udaje z czego później są problemy. Ucinaja etaty dogadujac się po cichu z urzędami. Tegoroczne podwyżki to pić na wodę. Robisz to samo w mniejszym etacie i za mniejszą kasę.

@Beatka

A jakby kupić to na fakturę to też nie ma opcji? Nie ma tu żadnego bhp-owca, który pilnuje czy pracownicy mają ubrania ochronne itp? Bo pewnie wtedy by to nie przeszło.

LUDZIE DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TĄ FIRMA WSCHÓD. DLA NICH LICZY SIĘ TYLKO KASA TAM LEPIEJ SA TRAKTOWANI TYLKO PRACOWNICY NA KTÓRYCH MOGĄ ZAROBIĆ A NA TYM CO NIE MOGĄ TO TRAKTUJĄ JAK POPYCHADLO ZERO SZACUNKU.

@Pracodawca

To prawda wyzyskują ludzi do granic możliwości i po mimo dobrze wykonywanej pracy biorą inne osoby za których więcej dostaną a nie ważne już że źle pracują ciągły przemiał I tyle brak odpowiednich środków do czyszczenia!

Daga Nowy wpis

Kilka dni temu firma wypuściła do internetu ofertę pracy dla sprzątacza terenu zewnętrznego. Znalazłam to ogłoszenie dla mojego męża, ale chcemy wiedzieć przed wysłaniem cv, czy praca jest na umowie o prace, czy na innej umowie? Jego interesuje tylko ta o pracę i jak dają inną to nie ma po co wysyłać. Wiecie coś?

Na ich stronie jest zakładka, przez którą można wysłać swoje cv. No i właśnie byłabym chętna, ale nie ma tam żadnej oferty, ani informacji o warunkach. Znalazłam tu informację, że niegdyś stawka była na poziomie minimalnej krajowej no i, że umowa to tylko zlecenie. Może w nowym roku coś się poprawiło i są większe możliwości negocjacji? Jeśli chodzi o liczbę godzin to nie są ucinane niespodziewanie?

Pracownik obecnie zatrudniony

A na jakich mogą zarabiać? Nie rozumiem. Dlaczego zero szacunku? Co to za oszczerstwa? Na jakiej podstawie ktoś tak pisze. Anonimowość sprzyja takim kłamstwom.

@Pracownik obecnie zatrudniony

Ja też nie rozumiem. Możesz mi wyjaśnić, ile w pracy w serwisie sprzątającym można zarobić, pytam o stawkę godzinową?

@Pracownik obecnie zatrudniony

Nie jest tajemnicą że firmie korzystniejsze jest zatrudnienie osoby z orzeczeniem bo dostaja za to kasę. Mają pracownika w ten sposób za darmo tylko efekty sprzątania pozostawiają wiele do życzenia.

Pracownica2022
@Piotr

Najniższa krajowa. Ale to zalezy od obiektu i etatu jaki dostaniesz. Za zastępstwa jest płacone inaczej. Nie dostaniesz tyle za drugi obiekt co osoba która na nim pracuje a ty tylko zastepujesz.

@Pracodawca Nowy wpis

Pracownica

Aleksandra
@Pracownica

No a co do tych oparów, to firma zapewnia jakąś odzież ochronną? Albo jakieś inne elementy ochronne np. maseczkę, gogle? Czy dbają o to, czy pracownik sam musi sobie to załatwić i ewentualnie oddają kasę za taki zakup?

Była pracownia
@Aleksandra

Ja dostałam fartuch po przepracowanym roku bo się upominalam. Żadnych okularów maseczkę itd. Zapomnij.

@Była pracownia

Czyli gdybyś się nie upominała to nie dostałabyś wcale, dobrze to rozumiem? Gdybyś sama zakupiła okulary i maseczkę to wtedy firma oddałaby Ci pieniądze? Tak w ogóle co jaki czas należy się nowy fartuch?

Beatka

Oni za nic nie oddają !To są koszty!Jak nikt nie woła to firma hepii jak o coś prosisz to i tak nie dostaniesz

@Beatka

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku SPRZĄTACZ/KA TERENÓW KOLEJOWYCH wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Starszy Specjalista ds. Komercjalizacji
RWS Investment Group Sp. z o.o.

Jak wygląda kwestia awansu w Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska sprzątanie?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.?

Podejście zależy od ich położenia i tego czy jesteś im w danym memencie potrzebny/a czy nie. To (usunięte przez administratora), odsylaja jedno do drugiego gdy zadajesz niewygodne pytania. Gdy coś wychodzi na jaw zwalaja winę na siebie nawzajem.

Olka

Na pracowników tez zwalają winę czy to wszystko dzieje się na wyższych stanowiskach? A jak tu z docenianiem tych najlepszych, dają jakieś premie itp? Albo podwyżki jak się poprosi?

@Olka

Nie ma żadnych premi. Jedyne za co się dostaje dodatkowe pieniadze to mycie okien. Mycie okien jest obowiązkowe a za jedno okno dostaje się 5 zł.. Okna się myje 2,3 razy w roku zależy od obiektu.

Alicja

Co do sprzątania widzę, że to aktualnie gorący temat. Niestety nikt z was nie podał żadnego konkretnego wynagrodzenia oprócz określenia go jako "mało". Ile można liczyć netto na start? Wyjdzie ze 3 tysiące? Jaka umowa-ktoś wie?

Paula
@Alicja

Umowa zlecenie na rękę 1800 zł zależy ile godzin

Paula

Źle trakujecie ludzi i pomiatacie ludzmi jak smiecie nie macie szacunku do pracowników nie przyjmować się do tej firmy omijać daleka ta firmę

Już znalezli sposób na podwyzszki od nowego roku aby nam się nie przelewalo przypadkiem . Zamierzają skrócić nam etaty do minimum abyśmy podwyżki nie ujrzeli na oczy.

Izabela

Można dopytać o szczegóły? Faktycznie wyszło tak jak zostało tu zasugerowane? Ludzie mają krótsze etaty? To ostatecznie jak organizacyjne i zarobkowo można teraz tutaj wyjść, ktoś pisał niedawno o jakiś 15 pln na rękę, to prawda?

Pracownik obecnie zatrudniony

Czy mogę prosić o informację, gdzie jesteś Pracowniku zatrudniony? Bo to o czym piszesz to kłamstwa!

Zuza

FIRMA WSCHÓD dla tej firmy liczy się tylko kasa pracowników traktują strasznie człowiek traktowany jak śmieć.

Małgorzata
@Zuza

Nie chcę nic narzucać, ale wyjaśnisz co się dokładnie dzieje? Fajnie byłoby mieć pełniejszy obraz. No i a propos pieniędzy, chociaż dobrze płacą, ile?

Merlin

Firma pszemex jest najgorsza firma sprzątająca jaka poznałem nie szanują pracowników jedyne co od firm słychać to że nie mogą się doliczyć ile osób przez miesiąc się tam przewinęło praca za 15 zł od innych pracowników co tam pracowali wiem że kasę brali do kieszeń ci co tam pracują to obrabiają (usunięte przez administratora) za plecami i nie polecam i tyle

Ruda

"Po trupach do celu" takie motto tej firmy !!! NIE POLECAM !!!!!

ola
@Ruda

Bo po trupach do celu to malo powiedziane i to plynie z góry.

Jerzy T

Witam, chcę przestrzec wszystkich przed współpracą z tą firmą gdzie (usunięte przez administratora)ludzi i (usunięte przez administratora)jest na porządku dziennym, gdzie liczy się tylko kasa a ludzie najniższego szczebla traktowani są jak zło konieczne.Na placówkach w terenie żądzą tak zwani koordynatorzy którzy robią co chcą, miałem nieprzyjemność świadczyć usługi sprzątające na placówce LHS Bortatycze, (usunięte przez administratora) .Zasady (usunięte przez administratora)istnieją tylko na papierze podsuniętym do podpisania, praca z silnymi środkami czyszczącymi, (usunięte przez administratora)ubrań ochronnych a ubrania robocze trzeba kupić samemu a miały być dostarczone przez usługodawcę.Pomieszczenie tak zwane socjalne udostępnione dla ludzi przez Z. U .Wschód to to brudna i śmierdząca zdechłymi myszami nora z rozpadającymi się szafkami pamiętające czasy głębokiego (usunięte przez administratora) gdzie pozostawienie w nich żywności może skutkować pożarciem przez myszy .Jeszcze raz odradzam jakąkolwiek współpracę z tą firmą.

Gabriela
@Jerzy T

Faktycznie brzmi to nie najlepiej. Czy chociaż wynagrodzenie jakoś wynagradza te warunki pracy, jest lepsze niż w innych miejscach w okolicy? Co do ubrań ochronnych - dają chociaż jakieś dodatkowe pieniądze na ten cel?

Jerzy
@Gabriela

Wynagrodzenie to najniższa krajowa i za nic nie zwracają ubrania robocze opłata za badania wszystko we własnym zakresie (usunięte przez administratora)

@Jerzy T

Zgadzam się w 100% To wszystko prawda.

Co mówią przełożeni na argumenty że za tak ciężką pracę należałaby się lepsza pensja, a przede wszystkim socjal i środki ochrony? Jaka jest ich reakcja na zgłaszane problemy i prośby o podwyżkę?

Teresa

Zakład USŁUIGOWY WSCHÓD SP.OO W LUBLINI- BORTATYCZE JEST SUPER PRACUJE TAM JUZ KILKA LAT JEST WSPANAIALE KIEROWNICTWO JEST WSPANIALE JAK MOZNA COS TAKIEGO PISAC O ZAKLADZIE NAJWIEKSZA GLUPOTTA JAKA MOZNA BYLO O TYM ZAKLADZIE NAPISAC ZASTANOW SIE PANIE JERZY

Teresa
@Teresa

To super jak praca tutaj Ci się podoba. Jakbyś miała wymienić taką najlepszą rzecz, która przyjdzie Ci na myśl jeśli chodzi o pracę tutaj, to co by to było? Jak w ogóle oceniasz kwestię zarobkową tutaj?

Zuzia

LUDZIE DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TĄ FIRMĄ WYZYSKIWADZE TRAKTUJĄ LUDZI JAK POPYCHADLO. OMIJACIE SZEROKIM ŁUKIEM.

Aneta
@Zuzia

Jak to? Ciebie tak traktowali? Opiszesz co się stało ?

Prawda
@Zuzia

Dokładnie tak jak Pani pisze,nie mają szacunku dla pracownika. Wykorzystują jeśli ktoś pójdzie na urlop to trzeba za tę osobę sprzątać za darmo,nawet nie podziękują wogole się nie interesują czy ktoś robi żadnego zainteresowania . Ludzie nie chcą pracować bo obowiązków (usunięte przez administratora) a zapłata marna no i to traktowanie tak w zasadzie brak zainteresowania zainteresowania

Ala
@Zuzia

Niestety cała prawda ja nie miałam czasu usiąść na 5 min ludzi traktują jak śmieci środków czystości brak wiele razy było to zglaszane

Ala
@Prawda

Co się dzieje w tej firmie to przechodzi ludzkie pojęcie sprzątaczki są traktowane jak białe murzyny nie mają nic do gadania.Umowy nie zostały przedłużone od ochrony dowiedzieliśmy się że ostatni dzień pracujemy po nas następne panie przyszły i tak w kółko ludzi zmieniają jak rekawiczki

Izabela
@Ala

Ty chyba żartujesz, że to ochrona przekazała wam tę informację. To ktokolwiek za to odpowiedzialny kontaktował się potem jeszcze w tej kwestii czy jak to wyglądało?

Podjęłam w tej firmie pracę 21 Września dziś jest 30 września do tej pory nie dostałam umowy o pracę zakres obowiązków oczywiście został wykonany na liście zostałam podpisana Ciekawa jestem jak będzie z wypłatą wynagrodzenia oczywiście pani z kadr powiedziała że obowiązuje mnie tygodniowy okres wypowiedzeniem pani a kreuje się na bardzo miłą i sympatyczną osobę w rzeczywistości obłudna chamska i wszystko co jej źle zrobione to jest wina pracownika Szczerze nie polecam tej firmy

Mały Franio

Znam panią A.osobiscie od lat i zgadzam się w zupełności z negatywnymi opiniami. Zawsze czerpała korzyści od innych w zamian nie dając nic. Często przebywała u mnie i u innych znajomych w domu i zawsze chciała pierwsze zjeść i o coś słodkiego się domagała. Nikt jej tak naprawdę nie trawi tylko toleruje, bo wiadomo znajoma znajomych ale dobrych ludzi. A o pani A.powiem tak! od piekła, wojny, głodu, moru od takich ludzi zachowaj nas Panie.

Misiek
@Mały Franio

Ja tylko napisze jedno że firma niestety trzyma takich pracownikow jak Pani A. ktora nic soba nie reprezentuje ... A ci ktorzy sie staraja i sa dobrymi pracownikami to ich sie nie szanuje....i czesto odchodzą z pracy..

Werka
@Misiek

Tak to prawda dużo pracowników odeszło... I czesto sami się zwolnili bo już nie mogli znieść wykorzystywania

Od czego uzależniona jest premia w firmie Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.? Jakie są progi prowizyjne? Widziałem, że dodali 15 listopada na Praca.gov.pl ogłoszenie na stanowisko Sprzątaczka.

Mania

Najniższa krajowa. O premii zapomnij

Nikt w Pani oczach
@Mania

Nareszcie Firma Wschód dostała za swoje ,przegrywają przetargi,od maja następne trzy a to za sprawą Pani koordynator,nie ma kompetencji aby zajmować to stanowisko ,nie umie rzeczowo i kulturalnie rozmawiać z kierownictwem obiektów, szkoda mi tylko pracowników bo tracą pracę, Pani A .zabiera te ulubione lizusy ,szkoda firmy ,przejrzyście wreszcie na oczy

Endi
@Nikt w Pani oczach

Znam firmę Wschód i Panią Anastazje - odeszlam z pracy ze wzgledu na nia. Szkoda że dyrekcja nie bierze tych wszystkich uwag ludzi na powaznie i ta osoba nadal gnebi innych, Przykre to

MAk
@Nikt w Pani oczach

Firma nie tylko traci zlecenia ale i pracowników ktorym zalezalo bardzo na pracy. Nie umie docenic tych co sie staraja a docenia np ta Anastazje ktora nie przynosi im dobrej opinii.

PRAWDOMOWNY
@Nikt w Pani oczach

Osoba pisząca ten komentarz powinna być koordynatorką !!! Wie kiedy są przetargi . Daleko Tobie do kompetencji p. A . Biegasz po obiektach i zbierasz plotki które dalej powielasz . Weź się za uczciwą pracę bo plotkowaniem nic nie osiągniesz . A co chodzi o "(usunięte przez administratora) to są bardzo dobrymi pracownikami .

Jolanta

Witam a ja z mila checia polece firme wschod . Wyplata na czas dodatkowe prenie za np mycie okien mimo ze tp nalezalo do moich obowiązków. Gdy zakonczyla sie umowa wyplacili za urlop ktory nie wykorzystalam . Jedyny minus to ciezko dostac wolne bo czesto nie ma kto zastapic . Ale w dzisiejszej dobie mnostwa oszustw firma wschod naprawde jest uczciwa . Nie mam zadnych zarzutow . Srodki chemiczne zawsze byly na czas, i wszystkie jakie zamawialam . Nie wiem skad takie łgarstwa pewnie od jakis leniwcow co maja wszystko gdzies i zeby placili ....

BECIA
@Jolanta

Rozumiem, że za ten wpis też dostała pani premię?! Proszę się nie kompromitować.Nie warto!!

Macie spotkania indywidualne z pracodawcą?

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.?

Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 8 ocen.
  • Gazowa 6
    20-406 Lublin
  • NIP: 7120156547 REGON: 430039147 KRS: 0000023938

Zakłady Usługowe Wschód Sp. z o.o.