Opinie o Skanem Introl w Swadzim

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Skanem Introl. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Skanem Introl o rekrutacji.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanem Introl w Swadzim

Czy Skanem Introl oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Pat

Umowa zlecenie jest tylko dla pracowników tymczasowych, jeżeli jest wolny etat to jest umowa o pracę.

nie polecam

Rozstałem sie z tą firmą, odszedłem i jesli miałbym w jednym słowie opisać Skanem to ta firma to jakas patologia. Marne zarobki, pracujesz za pięciu i jeszcze ci powiedzą, że nic nie robisz. (usunięte przez administratora)

D.pa z tyłu
@nie polecam

Skanem właśnie rozpoczął paniczną akcje poszukiwania nowych "fachowców". Szkoda tylko, że nie potrafią docenić długoletnich pracowników. Przecież taniej jest zatrudnić nowego pracownika niż dać 200zl podwyżki sprawdzonemu pracownikowi.

@D.pa z tyłu

Przecież te 200zł by zrujnowało firmę w której i tak "nie ma na na nic nigdy pieniędzy".

xxx
@Fred

Nawet gdy dostaniesz ''podwyżkę'' to wcale nie znaczy ze zarabiasz wiecej bo zaraz zabiorą ci premie i de facto zarabiasz tyle samo co przed ''podwyżką'' albo i mniej.Jak napisano wyżej, ta firma to patologia.

@xxx

A premii nie zabiorą wprost. Po prostu zrobią ją "większą" ale tak obwarowaną nierealnymi warunkami, że i tak jej nie dostaniesz. Oczywiście zrobią to w "przyjacielskiej" atmosferze z i wydymają cię oczywiście z uśmiechem.

Sylwia
@D.pa z tyłu

Wiesz, nie widziałam żadnej oferty pracy od Skanem Introl. Wszystko zatem wskazuje na to, że firma na razie nie potrzebuje nowych pracowników - no ale mogę się oczywiście mylić w tej kwestii. Powiedziałeś, iż nie potrafią tam docenić długoletnich pracowników. A jak mają osoby, które dopiero zaczynają pracę w tej firmie?

Obserwator
@D.pa z tyłu

To całe „stare” towarzystwo trzeba rozwalić. To pracownicy tworzą firmę. Pracuję w tej firmie, ale chcę odejść. Nie ze względu na Pracodawcę, ze względu na kliki, które pilnują żeby nie wykazywać zasngażowania w to, co się robi, żeby nie psuć norm, noe zawyżać. Wieczne pretensje, oczekiwania i marudzenie. Dobrze, że rynek się zmienia. To nie jest dobry czas na zmianę pracy przez pracownika, ale dobry dla pracodawcy. Może uda się powymieniać ludzi na takich, którzy szanują to, co mają.

Kolega z pracy
@nie polecam

Nie odszedłeś, a zostałeś zwolniony :) dobry czas na zwolnienie tych wszystkich, którzy przychodzą do pracy nie po to żeby za wypracowaną pracę otrzymać wynagrodzenie, ale żeby za odwaloną robotę, która kończy się reklamacjami wymagać podstawy, premii, dodatków i socjali. A to, że zwroty i reklamacje generują olbrzymie straty, to przecież nie Wasza sprawa. Tego się nie wygumkuje niestety!

@Kolega z pracy

Też mam nadzieję, że wreszcie się trochę zmieni w firmie i zaczną być doceniani ludzie, którzy rzetelnie i z zaangażowaniem pracują, a dla wszystkich darmozjadów z XX letnim doświadczeniem nie będzie miejsca. To jaka będzie firma i w jakim kierunku pójdzie dalej zależy tylko i wyłącznie od tego kogo będziemy mieć na pokładzie. Niech teraz ci wszyscy krzykacze zaczną narzekać i buntować i zastraszać resztę!!! Nie?? Bo boicie się o własne tylki, teraz będziecie siedzieć cicho. Bo gdzie indziej znajdziecie pracę za taką kasa, za to co robicie lub w zasadzie nie robicie! Pracy juz jest mniej, niektóre maszyny wyłączają z użytku to za chwilę zaczną się cięcia etatów i zobaczymy wtedy dla kogo będzie wtedy miejsce w tej firmie? Dla was czy dla osób, które chcą pracować, bo są ambitni.

D.pa z tyłu
@Obserwator

Nie mogę wyjść z podziwu twojej wypowiedzi: "Może uda się powymieniać ludzi na takich, którzy szanują to, co mają." A co z ludźmi, którzy pracują 15-20 lat? A no tak, można ich wymienić. Ale na kogo? Może na Ciebie?

@D.pa z tyłu

Jak wiem z doświadczenia i z opini tutaj przytaczanych w Skanemie nawet Ukraińcy nie chca pracować a na płocie żadnych chętnych nie ma, Nie wiem na kogo mieliby wimienić ludzi z 20letnim doświadczeniem. Chyba na pajaców jak ten z blizną ,nikt normalny nie wraca z powrotem do firmy z której go wyjebali.Chyba że Skanem liczy na nieudaczników.

S.F.P.

W Skanemie pomocnik jest na samym dnie piramidy nawiązując do piramidy Maslowa lecz ona nie w tym temacie. Jest najmniej opłacany i najbardziej pogardzany. Jakiekolwiek inne stanowisko jest bardziej opłacane, lecz nie tu gdzie jestem. Skanem zdegenerował moje postrzeganie, dlatego żałuje że pracowałem w tej patologicznej firmie.Tutaj pomocnijk jest lepiej opłacany niż oklejacz czy pracownik działu bobinacji, bo pomonik ma się rozwijać a nie jeżdzić z kiblami jak w skanemie.Pajacowi z blizną na gębie jestem dłuzny drogą whisky za to, że nie przedłużył mi umowy w tej patologicznej firmie.

to.ja

Skanem sięgnął dna. Wszyscy ci, którzy siebie szanowali z tej firmy odeszli. Firma która drukowała non stop zamieniła sie w Januszowy biznes pracujący od poniedziałku do piatku. Bo nie mają zleceń. BRC to w tej melinie to kpina, (usunięte przez administratora) na hali i (usunięte przez administratora) Tam nawet Ukraińcy nie chcą pracować.

@to.ja

Słyszałem gdzieś, że podobno ma być tylko na dwie zmiany.

@Zyg

Serio? Z czterech zmian skurczyli sie do trzech, drukując na mniejszej ilosci maszyn niz wczesniej i nadal nie maja zleceń, ze chcą sie ograniczyc do dwóch zmian? U mnie cały czas szukają nowych ludzi "w związku z rozwojem firmy" a ci się zwijają xD

@S.F.P.

Przecież handlowcy to tam są "handlowcami" tylko z nazwy. Siedzą i wklepują zlecenia od dawnych klientów bez pozyskiwania nowych. To czego się spodziewać. W dziale handlowym możesz równie dobrze małpy posadzić, też wypiją kawkę posiedzą pójdą do domu.

@Zyg

W Skanemie wszyscy improwizują, od mechaników po cała resztę. To nie jest poważna firma. To jest, cytuję - "cyrk". Cieszę sie bardzo, że już tam nie pracuję.

S.F.P.

W Skanemie pomocnicy biegaja na wszystkich maszynach, wykonując brudna robote jako pomywacze kałamarzy i całej reszty, latają z smieciami, odpadami, paletami z całej hali. Drukarze wszystko muszą robic sami, od wymiany rolek, poprzez skaner i resztę biurokracji bo nie mają pomocnika, bo pomocnik ma inne zajecia niz pomaganie drukarzowi.. A na maszynach, gdzie pomocnika nie ma, drukarz robi za dwóch. Ta firma to jakas kpina.

Suszarka_do_włosów
@S.F.P.

Podobno kiedyś był stosunek 1:1 tzn jeden pomocnik jeden drukarz. Ale potem wkroczyły P0laczki do "zasządu" i zaczęły się cięcia na wszystkim. Od tego czasu tylko najbardziej uniżeni dawali radę jako pomiatacze drukarza.

@Suszarka_do_włosów

W każdej normalnej firmie jest stosunek 1:1. Pomocnik jest na jednej maszynie i wręcz oczekują od niego, ze ma poznawać maszyne, rozwijać się, by z czasem z pomocnika skoczyc na starszego pomocnika a nastepnie dalej na młodszego drukarza itd... Teraz to widzę. W Skanemie pomocnik jest tylko od wyworzenia smieci i mycia kałamarzy. A drukarz (usunięte przez administratora) sam. Pisze o tych drukarzach, któremu tzw pomocnik zrobi zmianę bo na maszynach gdzie tzw pomocnik nie przychodzi, ci drukarze to dopiero maja (usunięte przez administratora) wszystko sami musza robic. Śmiech na sali z ta firmą.

@Suszarka_do_włosów

Pomocnik lata po całej hali a gdy na chwile stanie to zaraz pajac z blizną na gębie powie że on nic nie robi xD

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Skanem Introl?

ffff

To zależy, jest tam 40 letni dresiarz(sic!) konfident, gośc ktorym raperzy gardzą, reszta jest spoko.

Bolo

Takie czasu

x

Melina Skanem poszukuje pomocników drukarzy, jesli jesteś zainteresowany tą ofertą to wiedz, że w tej melinie pomocnik to śmieciarz. Oprócz tego oczywiście masz inne obowiązki ale wykonując je wiesz, że wszędzie wokół są śmieci, że kontenery sie zapełniają, ścinek coraz wiecej i odpadów do wyrzucenia.Do tego jeszcze dochodzą palety z gotowym produktem do wywiezienia z całej hali i inne rzeczy. Jesli jesteś pozbawiony poczucia własnej wartości, uważasz ze jesteś nikim, jesteś bezwartościowy i bez znaczenia to oczywiście możesz iść do tej meliny na to stanowisko. Sugeruję jednak, ze jesli chcesz byc śmieciarzem to aplikuj do firmy remondis, tam przynajmniej normalnie płaca.

@x

A Madzia nadal mami, że masz możliwość zostania drukarzem?

Dziewczyny jaki styl panuje w Skanem Introl?

Stylówa

Rotflexy późny barok a, pakownia średniowiecze. ???? Krztauty Rubensowskie. Modne furazerki i buty ortopedyczne.

Tonik

Podpowiedzcie czy firma ma jakąś ofertę pracy? Warto składać dokumenty?

@@@ja
@Tonik

Mają oferty pracy a czy warto? Zależy jaki dział.

asd
@Tonik

Lepiej szukaj gdzie indziej.

...
@Tonik

Jak wyżej lepiej tu nie przychodz, bo m

Ten Pan już dawno powinien być za bramą za swoje toksyczne zarządzanie firmą Skanem. Zapewne jakby sam miał taką firmę już dawno poszedłby z torbami. A tak żyć nie umierać,ogromną i przede wszystkim stała pensja,dodatek dojazdowy ( wcześniej sam zlikwidował go dla pracowników) i brak szacunku dla pracownika. Bo przecież wytłumaczenie zawsze się znajdzie "bo ludziom się nie chce ,bo sezon urlopowy" itd. Nie polecam!

Albatros
@.

No i że "drukarze na mnie się obrazili"...

Abc
@.

(usunięte przez administratora) Ma tak duży dodatek doajzdowy, że mogły wanną polecieć na Marsa. No i poleciał...

Weronika
@Abc

Nie do końca jasne jest to, czego dotyczy właściwie Wasza dyskusja. Szczególnie nowe osoby na forum będą miały problem z rozszyfrowaniem jej. Udało mi się jedynie wywnioskować, że macie jakieś obiekcje co do aktualnego zarządzania firmą Skanem Introl. A może moglibyście w sposób klarowny przybliżyć nam ten problem? Takie informacje na pewno przydadzą się tym, którzy planują w najbliższym czasie tam aplikować.

Sad
@Weronika

Jesteś tak tępa, że nie rozumiesz czego dotyczy dość obszerna i szczegółowa dyskusja?

Weronika
@Sad

Na forum każdy powinien wypowiadać się o drugiej osobie z szacunkiem. Proszę, żebyś starał się to mieć następnym razem na uwadze. Owszem, uważam, iż niektóre kwestie poruszone przez Was powyżej, nie są do końca jasne. Ale może pozostawmy już ten temat. Interesuje mnie to, czy firma Skanem Introl oferuje swoim pracownikom bogaty pakiet świadczeń socjalnych. Możesz coś o tym powiedzieć?

Wielgus
@Weronika

Oczywiście, w ramach pakietu socjalnego, dostaniesz soczyste pachnące codziennie świeże, owinięte w papierek, pełnowartościowe, duże, lekko brązowe jedno wielkie (usunięte przez administratora)nic :D

Leszek
@Wielgus

Szkoda, że nie ma innych benefitów i bardziej rozwiniętego pakietu socjalnego. Brak takich udogodnień jest mało motywujący. Czy można liczyć na premie za dobre wyniki lub szkolenia i kursy dokształcające? Liczę na Twój komentarz.

Real
@Leszek

Niestety nie ma żadnych dodatkowych premii za wyniki, a tymbardziej szkoleń czy kursów doskonalących.

Ryszard
@Real

Jeżeli nie ma szkoleń ani kursów dokształcających zatrudnione osoby to ciekawi mnie, czy osoba, która chciałaby rozwijać się na własną rękę, może zwrócić się do pracodawcy z wnioskiem o zwrot kosztów za szkolenie, które sam sobie wybierze? Ciekawi mnie, czy jest szansa na jakieś dofinansowanie. Mógłbyś odpowiedzieć?

Sadowiec
@Ryszard

Oczywiście że może, ba nawet dodatkowe nabyte umiejętności zostaną chętnie wykorzystane. Oczywiście za darmo no na dodatkowe wynagrodzenie "nie ma pieniędzy" i naturalnie robisz to też na własny koszt ponieważ to w końcu twoja inicjatywa.

Nie ma firmy Skanem Introl,

Roman

Tzn. firma została zlikwidowana, zmieniła nazwę/lokalizację czy po prostu została przejęta przez inną spółkę? Posiadasz jakieś informacje na ten temat? Będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.

Sługus
@Roman

Firma istnieje, jest tylko SKANEM bez Introl w nazwie.

Osoba już z zewnątrz
@Abc

Może pochwalisz się swoim wykształceniem? Może pochwalisz się ile znasz języków? A najlepiej wrzuć swoje imponujące CV - porównamy z CV Dyrektora? Bo po wypowiedziach już wiem, jaki poziom kultury osobistej prezentujesz. Nadal chcesz swoje wynagrodzenie porównywać z wynagrodzeniem Dyrektora? Osobiście towarzyszyłam wielu spotkaniom, gdzie Dyrektor miażdżył doświadczeniem rozmówców i wielokrotnie ratował Skanem. Ja już nie pracuję w Skanem, ale doświadczenie, jakie zdobyłam u boku Dyrektora zaprocentowało. Szacunek. I moja dobra rada - doceńcie.... Zresztą byliście przez rok pod rządami kogoś innego - jak myślicie, dlaczego Właściciel poprosił Dyrektora o powrót? Ale żeby wyciągać przemyślane wnioski, trzeba myśleć. A to to czasami trudno.

Chetny

Na rozmowie zaproponowano mi pensje składająca się z podstawy i premii. Czy premia jest rzeczywiście wypłacana co miesiąc? Czy można liczyć tylko na podstawę?

@@@ja
@Chetny

Premie są wypłacane jeśli je wypracują. A z tym jest różnie, czasem wręcz są to śmieszne pieniądze, często nie ma premi wcale.

dc
@Chetny

O premiach zapomnij. A podstawa nie ma żadnego znaczenia, na kazdym kroku jestes okradziony. Podwyżka w tej firmie oznacza tylko tyle że znów zarabiasz tyle, ile zarabiałeś dwa lata temu. Nie polecam.

@dc

Premia i Skanem? Hahaha..... Tam ludzie od 5-10lat dostają prawie takie same wynagrodzenia :D

Ambili-tili
@Chetny

Po kilkunastu latach pracy właśnie notuje ostry spadek wynagrodzenia. To taka "nagroda" za dobrą i rzetelną pracę (również w weekendy i na nadgodzinach). Wymagania w górę, pensja w dół, to są realia Skanem. Jeśli na rozmowie rozmawiałeś z taką spuchniętą panią, to musisz wiedzieć, że na pewno Cię okłamała. To też standard tych czasów.

Ambili-tili

Dokładnie, to ta sama Magda :)

Wszyscy narzekają a jak dla mnie praca jest w porządku, pieniądze nie takie małe, roboty jakoś dużo nie ma wystarczy chcieć pracować i można ładnie zarobić. Nie wiem czemu tak wszyscy krytykują. Następnie zanim skrytykujecie zobaczcie co inni pracodawcy proponują a na pewno zmienicie zdanie o Skanem

Czy w obrębie jednego działu w Skanem Introl są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Gosc

Liderzy są tylko w jednym dziale, konfekcjonowania w innych nie ma liderów.

Baster
@Gosc

Ale są mistrzowie zmiany, koordynatorzy i kierownicy. Są nimi osoby wyłonione z zespołu lub z zewnątrz.

Safin
@Baster

O tym, że awansujesz możesz praktycznie zapomnieć. W firmie raczej stawia się na przyjęcie nowego człowieka z zewnątrz niż na wyłanianie liderów z obecnego zespołu. Chyba, że naprawdę dobrze umiesz stosować wazelinę to masz jakieś szanse.

Baster
@Safin

Kilku pomocników zostało drukarzami a drukarze mistrzami zmiany, migracje między pakownia/roto a stanowiskami administracyjnymi też bywają. Nikt nikomu nie broni brania udziału w rekrutacjach. W firmie są osoby, które pracują od kilku lat i przeszły przez parę działów.

@Baster

Mam przez rozumieć, że istnieje możliwość, aby awansować w strukturach firmy Skanem Introl? To bardzo ważne dla osób stawiających w pierwszej kolejności na rozwój zawodowy.

Jak wygląda praca na magazynie?

Aleksander
@Gość

Jeśli lubisz bałagan, zastawione alejki gdzie możesz bawić się w "małpę" dodatkowo, co chwilę coś "ekstra" do wyciągnięcia/znalezienia na miejscach buforowych. Jest też bałagan z asortymentem (na palecie możesz mieć spokojnie ponad 100 różnych pozycji różniących się tylko numerem) a pech chce, że ktoś włożył to oboko/wyżej/niżej to szukasz jak głupek. Nadgodziny, jak są do to "wybrania" i w ogóle ich nie ma bo "nie ma na nic pieniędzy". Jeśli odnajdujesz się w chaosie i lubisz zgarniać opr za coś czego nie zrobiłeś i dodatkowo chcesz być kiepsko opłacany to idealna oferta dla ciebie.

BLABLABLA
@Gość

Zależy na jaka zmianę trafisz unikaj 2 bo nie wyrobisz. Sami popierdalacze. Jak masz szczęście to na 1 trafisz i będziesz miał lajcik. 3 i 4 różnie :)

Waldy
@Aleksander

To chyba pracujemy w dwóch różnych firmach, pierwsze słyszę, że nadgodziny są do wybrania albo że ich nie ma. Alejki pozastawiane??? Ktoś się chyba zatrzymal na wiadomosciach sprzed 3 lat

@Gość

Praca standardowa jak na każdym magazynie, zarobki ok i to co mówią na rozmowie jest faktycznie wypłacane podstawa +premie, nadgodziny są płatne, ale z ilością różnie raz jest dużo a raz wcale, zależy ile jest roboty. Generalnie praca ok

@Waldy

Alejki niestety są zastawione. Rolki na ostatnim piętrze niezabezpieczone. Jak spadnie na kogoś to współczuję już rodzinie, niestety kask nic nie pomoże. Jednym słowem na magazynie jest naprawdę bałagan. Brak ludzi do pracy jest jednym z powodów bałaganu nawet zarządzający nic z tym nie robią. A co do zarobków to powiedzmy sobie szczerze że bez nadgodzin to wcale fajnie nie jest jak na stanowisko magazyniera.

Ss
@Gość

Chyba nie jest źle magazynierzy odchodzą i po miesiącu wracają. Więc o czymś to świadczy.

@Ss

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

@A. Z.

Wspominasz o pracy na magazynie. Czy trzeba mieć uprawnienia na wózki widłowe, żeby starać się o przyjecie?

@Roman

Bez też przyjmują, ale musisz w krótkim czasie wyrobić uprawnienia.

Tajemniczy Jack Sparrow

Wspaniała firma, wspaniali ludzie, lepiej nie mogłem trafić ! Dziękuję wszystkim za wzorową współprace i możliwość rozwoju!

@Tajemniczy Jack Sparrow

Hahaha. Ciekawe w czym się rozwijasz....

waren
@A. Z.

To pewnie ten koles który kiedyś końską kupe ładował na taczkę a teraz w skanemie kosi stihlem kostkę brukową.

Ryszard
@waren

Uważacie, że nie ma możliwości, aby rozwinąć się zawodowo w firmie Skanem Introl? Mogę tak przypuszczać po Waszych odpowiedziach na komentarz, który dodał użytkownik @Tajemniczy Jack Sparrow. Możecie precyzyjniej określić, jak ta kwestia wygląda? Będę wdzięczny.

Fredzio
@Ryszard

Rozumiem, że jako pracownicy goworka podsycacie dyskusję. Ale na miłość boską nie zachowujcie się jak nie umiejące czytać de**le. Ten temat jest dobitnie wyjaśniony powyżej i poniżej dyskusji.

Jacek

Póki co firma ma dobre opinie w internecie a jeśli komuś nie odpowiada praca to może trzeba ją zmienić!

Magda
@Jacek

Trafiłeś w sedno drogi Jacku. Moi drodzy, na wasze miejsce jest już dziesięciu chętnych za bramą.

Ktoś
@Magda

Do dziś nie widać, żeby ludzie chętnie przychodzili. A jak są to uciekają po jednym dniu. Bo widzą jaka jest sytuacja i atmosfera we firmie.

Wsciekly
@Magda

Jak już Ukraińcy uciekają to znaczy jedno . Żałosne co piszesz M. Dziesięciu za bramą a połowa maszyn stoi ? . Chyba niewiesz co się dzieje na produkcji .

Hala
@Jacek

Brak pracowników na stanowisku drukarz, pomocników, wykwalifikowanych mechaników, osób do konfekcjonowania Otwórzcie bramę bo chyba jest zamknięta !!!

Lol
@Hala

A po co więcej drukarzy, skoro plan jest mega krótki i nie ma czego drukować?

Zgred
@Hala

No właśnie o to chodzi, przecież kluczowe jest, żeby byli za bramą :D:D

Chętna do pracy w Skanem

Tak, tak.... wszystko się dzisiaj wszystkim należy! 500+ 300+ wynagrodzenie + - tylko każdy z Was zapomina, że firmę tworzą ludzie w niej zatrudnieni. Od Pań/Panów utrzymujących porządek po Prezesa/Właściciela. I nawet jeśli Wasz Prezes jest słabym ogniwem to co z resztą? Sam jeden nie jest w stanie położyć formy. Czytam opinię o firmie, bo chciałam do Was dołączyć. I po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy, które nie mają nic wspólnego z merytoryczną wypowiedzią, są jedynie bezpodstawnymi oskarżeniami bez podania uzasadnienia - odechciewa mi się wchodzić w takie środowisko. Atmosferę pracy tworzą ludzie zatrudnieni w firmie. Dzisiaj rządząca partia podniosła głowy wszystkim, którzy wyłącznie wyciągać rękę potrafią. Niestety towarzyszy temu ogrom krzyku. Może ktoś podzieli się wynikami firmy?

@Chętna do pracy w Skanem

To prawda że firmę tworzą ludzie. Ale jeżeli specjaliści z dużym doświadczeniem i stażem pracy odchodzą i nikt ich nawet nie próbuje zatrzymać tzn ze dobrze nie jest. Nigdy nie wiesz czy za 3 miesiące nie dostaniesz o wiele niższej pensji. Kiedyś jedna z najlepiej płatnych firm teraz idzie na dno. W marketach się więcej zarabia niż tutaj. Socjal... O czym tu dużo pisać karta multisport lub groszowe sprawy na pakiet kafeteryjny. Od niedawna opieka medyczna. O innych sprawach można zapomnieć.

Offset
@Chętna do pracy w Skanem

Tak, zgadza się firmę tworzą ludzie, ale jak też nie trudno zauważyć przykład idzie z góry. Skoro szefostwo nie szanuje pracowników to i ci się nie szanują między sobą. Jest to efekt domina. A to źle, że ludziom rosną aspiracje i za 1800 netto nikt nie chce robić? To akurat bardzo dobrze, nagle w wielu firmach pomimo biadolenia "jak to jest źle" znalazły cudownie się pieniądze na podwyżki.....

Klasyk

Firma niestety stacza się po równi pochyłej. Samo fakt, że część kierownictwa zrezygnowała z pracy po niewiele ponad pół roku potwierdza to, co w komentarzach niżej jest napisane. Dla potencjalnych pracowników powiem, że taką stawkę jaką wynegocjujecie na start prawdopodobnie będziecie mieć już na stałe, ewentualnie po wielu rozmowach i spotkaniach otrzymacie 100zł BRUTTO podwyżki... Zarobki są niskie, firma nie zapewnia żadnych wakacyjnych świadczeń typu wczasy pod gruszą, nie ma też żadnej rocznej premii tzw. trzynastej pensji, która w wielu firmach jest standardem. W niektórych działach występują premie produkcyjne i inne ale to zależy od działu. Brak specjalistów z prawdziwego zdarzenia, dużo rzeczy ustalane "na gębę". Nie ma współpracy między działamy, każdy sobie rzepkę skrobie i patrzy co by na kogoś innego zepchnąć. W ostatnim czasie nie ma miesiąca żeby nie było kilku pożegnań, a w firmie liczącej 200parę osób to dość widoczny problem - kto znajduje coś lepszego zwalnia się. Z drugiej strony są tu jednostki pracujące po 20kilka lat, więc niektórym jak widać firma odpowiada...

Albatros

Takiego rozpi...iaju, jaki jest obecnie, najstarsi stażem nie pamiętają. To, do czego Pan L. doprowadził tę firmę, to przekracza wszelkie pojęcie. Sępi na wszystkim, nawet na potrzebnych częściach do maszyn. Drukarzy i pomocników coraz mniej, przeroby miesięczne coraz niższe. Konkurencja kusi drukarzy i zapewne będzie dalej to robić dobrymi, przede wszystkim stałymi zarobkami. Tymczasem dyrektor pewnie by chciał jeszcze poucinać pensję ludziom, no bo wyniki muszą być, a że już nie ma ich z czego robić... P. S. Życzę panu "derektorowi", ażeby O. R. w końcu przejrzał na oczy w jakiej zapaści znalazła się firma i zamiast rocznej premii wypłacił mu solidnego kopniaka w d.. e!

Zostaw merytoryczną opinię o Skanem Introl - Swadzim

• Jak się pracuje w Skanem Introl?

Zobacz opinie na temat firmy Skanem Introl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanem Introl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 1 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skanem Introl?

Kandydaci do pracy w Skanem Introl napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skanem Introl