Opinie o Thiermann GmbH & Co. KG w Uchte

Pit :)

Czy ktoś się wybiera na obcinanie borówki w 2017?

Krzych
@Pit :)

Witam . Ja się wybieram na obcinanie borówki . A powiedz Mi ile idzie zarobić tam ? Jak coś wyślij mi smsa ale napisz że z borówek . Oto mój numer 507 487 925

ania

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zgłosić się do pracy w firmie Thiermann i od kiedy zaczynają się tam prace.Jak długo można tam pracować i przy czym pracują kobiety.Z góry dziękuję za pomoc.

Pit :)
@ania

Wypełniasz formularz i wysyłasz :)

justyna12
@Pit :)

witam,moglby mi ktos podac aktualny numer do biura aby mozna sie zapisac? z gory dziekuje

justyna12
@justyna12

wybieram sie na borowke,napiszcie prosze ile zarobic mozna na miesiac,jak to wyglada tam wszystko,dodam ze wyjezdzam na truskawki tez i tam daje spokojnie rade i 3/4normy najlepszych zawsze wyrabiam,czy mozna porownac borowke do truskawki?

kasia
@justyna12

Poczytaj forum kilka stron wcześniej, wszystko zostało juz napisane i znajdziesz odpowiedź na swoje pytania

@kasia

napiszcie prosze na ktorej plantacji mozna najlepiej zarobic,chodzi o borowke,bo pewniena ktorejs maja lepsze pola,lub sa bardziej nastawieni na nia niz np.na szparag

kasia
@nowa

Witam! Jeśli chodzi o borówke to polecam Ci tylko składać papiery do firmy do Scharringhausen bo właśnie tam w miejscowości Darlaten są największe plantacje borówki. Jest tam najwięcej odmian, hektarów itp.

stanislaw
@justyna12

W firmie-Thiermann pracowalem kilka razy,1 raz bylem na borowce.Borowke zbiera sie w parach,jest to praca na akord,8,9godz.dziennie- przerwa na obiad-okolo godz.12.00-2godz-do przerwy obiadowej jest wliczany dojazd autobusem z pola na kwatere i z powrotem w pole.Pracodawca zapewnia dobre zakwaterowanie oraz dobry obiad-codziennie,zaliczki co dwa tygodnie,pierwsza zaliczka jest w pierwszym dniu pracy,reszte zarobku jest wyplacane w dniu rozliczenia-wyjazdu do domu.Pracodawca zapewnia wszystko w terminie.Jest to praca 7-dni w tygodniu,w niedziele pracuje sie do obiadu-puzniej wolne.Sa pralki automatyczne,prysznice,mozna gotowac,wyjazdy na zakupy do sklepu-2 razy w tygodniu.Bylem kilka razy i kilka razy dobrze zarobilem-jestem zadowolony i chce aby taki pracodawca byl w moim miejscu zamieszkania-caly rok bym pracowal,dobrze bym zarobil oraz standard zycia bym sobie podniosl.W firmie-Thiermann jest jak w domu,a nawet lepiej.

xxx
@stanislaw

Na szparagach byles?

domix27
@ania

Witam chciałbym wyjechać na szparagi pierwszy raz . byłem już w holandi na sadzeniu dzrzewek owocowych na polu pracowało się po 14-16 godzin jakieś namiary do sprawdzonej firmy nie ukrywam ze chciałbym wyjechać zarobić . nie ważne jak cięzko i jak długo ! jak możecie do odpisujcie ..

Marian
@domix27

Jak chcesz jechac na szparagi to jedz do Henia na stronie internetowej firmy jest numer i dzwon do biura.

domix27
@Marian

okej dzięki wielkie z pomoc pozdrawiam ..

baktus
@stanislaw

Z tymi obiadami moim zdaniem bym się do konca nie zgodził,dla mnie co rok to coraz gorsze robia :D na pewno nie jak u mamy.A jesli ktos lubi i umnie pracować to od tirmana wróci zadowolony i za rok pojedzie tam znowu.

nowa

Witam.Czy ktoś może mi doradzić do jakiej miejscowośći wysłać zgłoszenie żeby pracować na hali,obojętnie przy czym byle była to hala nie pole.Podane są trzy miejscowości które można wybrać Scharinhausen,Motzow i Lehnin,którą najlepiej wybrać jeśli się jedzie pierwszy raz,żeby mieć największe szanse na hale.Będę wdzięczna za każdą informację.

"zielony":)
@nowa

Witam! Jeśli chciałabyś pracować na hali to najpewniej skontaktuj się z firma na scharringhausen i powiedz że chcesz pracować na hali. Do wyboru masz szparag truskawki i borówkę na hali obok głównej siedziby firmy oraz bezpośrednio na plantacji borówki w miejscowości Darlaten. pozdro!

moni

No całkiem sporo zarobiłam

Serwisant

OK

Różne

Zuza787

A byl ktoś na truskawkach? Ile można zarobić dziennie?

moni

Sezon 2016 u Henia byl spoko jak zawsze. Atmosfera super a kasa tez ok :) Jestem mega zadowolona. A Wy?

Edi

Chciałam zapytać czy u thiermanna jest Internet,a jak nie to w jaki najlepiej się zaopatrzyć?

Edi

mimi

Witam! A ja mam pytanko ktos jedzie na wrzesien na zioła? I jak to wygląda może ktoś da znać....

Borówki bardzo mało,często pada sezon w tym roku nie należy do udanych.

Milusiek

To tak...jestem w brimelo,obok varrel w grupie 17 Jarka.Borówki prawie nie ma.Dużo jezdzimy na chwasty.... nikt nie zarobil od lipca na dzien ponad 75€.Ci co sie staraja to dadza rade do 50€ dojść ale wiadomo za kg Dają nawet 1,50€.Straszna lipa.Ja zostaje do konca sierpnia chyba ze bedzie za dzien 30€ to nie bedzie sensu bo za dzień odbijają social 6€.Winą jest zbyt przeciete gałązki.Ogólnie atmosfera jest fajna,obiady też smaczne tylko brakuje tu wifi i borówki ;) Napisze od razu ze jestem od 4 lipca i zarabialen 40-50€ dziennie i jestem na czysto do teraz po odbiciu socialu 800€.Borówki już nie będzie,ludzie zjeżdżają,a zamiast wysypu to zbieramy po 30 borówek z krzaku...

malpkaaa

Czy orientuje się ktoś jak obecnie wygląda sprawa borówki w Niemczech ? na Leninie ?

niki

Nie wiem jak jest u Heinricha Thiermanna ( nie znam) ale bardzo gorąco nie polecam drugiej mniejszej plantacji w Uchte .Tam do końca nie wiadomo za ile się pracuje , dodatkowo panuje bardzo zła atmosfera do pracy mimo że jest tam garstka ludzi.

Robert

Witam! Wybiera się ktoś do tej firmy na poniedziałek 25lipca??

paweł

Witam! A spotkałaś osoby zadowolone z tego roku czy z tamtego:) nie czepiam sie :) więc mnie nie zjedźcie:)pozdro:)

paweł

Witam!!! Cytuje "Ale zobacz @r, że zależy im na pracownikach skoro nie pokazują się żadne oferty pracy, bo każdemu odpowiada bieżąca atmosfera w firmie jak i zarobki," Napiesze tylko tyle,ok w takim razie :"zapraszam serdecznie do tej firmy , pracy jest dla wszystkich, zarobki takie że każdy wyciągnie minimum babkę(100Euro) jak nie więcej" Człowiek chce doradzić bo widzi co się na bieżąco dzieje w tej "firmie" a tu takie teksty. W takim wypadku zapraszam wszystkich serdecznie, czekają na Was hektary, tony nie zerwanej borówki i dniówki takie o których nawet nie marzyliście. Życzę szczerze powodzenia:) Proszę tylko o to żeby każdy kto jest aktywny na tym forum wypowiedział się na tym forum po powrocie(chodzi mi osoby które pojechały po 18 lipca:) powodzenia!!!POZDRO!!!!

@paweł

drogi pawle skoro ci nie odpowiada ta firma to nie jedz ale ludzi w blad nie wprowadzaj .Widze ze jestes wszystko wiedzacy nawet wiesz jak bedzie po 18 lipca.wkurzaja mnie takie wypowiedzi jak twoja bo co byles pierwszy raz i juz chciales po 100 euro zarabiac? nie wyszlo ico firma bee..Jezdze tam 6 lat i jest ok tylko trzeba chciec pracowac a jezdze na wycinanie szparagi tylko na motzow.Tak siedz sobie w polsce i szukaj pracy bo tu wiecej zarobisz.Co ci tak zalezy zeby ludzie tam nie jezdzili?jakas prowizje masz czy co?.Bylam na szparadze 2 miesiace zarobilam5.5 tys euro na czysto ale bylo roznie nieraz bylo zimno i zeby dniowka wyszla 50 euro to musialam sie olatac po rajkach bo malo bylo szparagi.nie rob glupich wpisow bo ci co chca jechac maja metlik w glowie po przeczytaniu twoich wypowiedzi

@ola

Witam! Droga Olu nie twierdzę że jestem wszystko wiedzący i nie wiem jak to będzie po 18 lipca, może akurat będzie super pogoda(a ma być od środy 27st) i borówka szybko dojrzeje i będzie ok. Nie wprowadzam ludzi w błąd tylko pisze jak jest bez owijania w bawełnę. Chciałbym Ci napisać ze nie jeżdżę do tej firmy pierwszy rok tylko jeżdżę tam od 9 lat więc wydaje mi się że jakieś, małe bo małe, ale pojęcie mam. Nie miałem na celu tego żeby zniechęcić ludzi do wyjazdu na borówki tylko napisać jak sytuacja wygląda na chwile obecną i żeby mieli jakieś rozeznanie. Wiele osób zadaje pytania na forum jak tam jest teraz więc pisze jak jest. Czy TY masz z kimś kontakt kto jest na miejscu i zbiera borówkę? Jeśli tak to proszę napisz jak wg tej osoby sytuacja wygląda. Ja mam informacje bezpośrednio od osób które zbierają borówkę z różnych grup oraz od osób które pracują w tej firmie na stałe(właśnie na borówce) a nie tylko na sezon i wiem co pisze. Odnośnie robienia głupich wpisów to co ma wycinanie szparagi do zbierania borówki? Przecież to 2 zupełnie inne światy tym bardziej że pracowałaś na Motzow`ie. Co do Twoich zarobków to ciesze się że udało Ci sie zarobić:) Ja żadnej prowizji nie mam, pisze tylko jak sytuacja wygląda a wygląda tak że ludzie przyjeżdżają na parę godzin poszukać borówki na krzakach i wracają o 17 na hotel a np jutro(niedziela) wszyscy mają wolne(ciekawe dlaczego?pewnie dlatego ze jest niedziela:). W przyszłym tygodniu zjeżdżają ludzie bo niektórym nie opłaca się tu siedzieć za 25-30Euro. Dla ścisłości zależy mi na tym żeby ludzie mieli jakieś rozeznanie i wiedzieli na co się decydują a nie skończyli jak moi znajomi którzy jeżdżą na borówki od wielu lat, teraz pozałatwiali sobie w kraju urlopy żeby coś dorobić a teraz po 3 tygodniach wracają do kraju bo im sie to nie opłaca latać tutaj za parę euro. Gorąca prośba do osób które sa na miejscu lub dopiero co wróciły z firmy niech napiszą jak sytuacja wygląda. Jeśli ktoś ma pytania piszcie śmiało odpowiem szczegółowo. POZDRO!!!

@paweł

no wlasnie....... skoro jezdzisz tam od 9 lat to chyba wiesz ze niema codziennie wysypu borowki szparagi itp.raz jest a raz niema i czy to wina tirmana ze niema pogody?.ze szparaga czy z borowka jest tak samo jezeli jest zimno pada deszcz to nie ma ani szparagi ani borowki.Moja corka jest na borowce narazie jest malo bo jest zimno i deszczowo ale zielonych owocow jest bardzo duzo [powtarzam jej slowa].Podejrzewam ze bedzie sie cieszyc jezeli na czysto jej wyjdzie 30 euro bo jest pierwszy rok i wie ze nie bedzie rwala jak ci ktorzy przyjezdzaja pare lat.moze i niewiem wiele o rwaniu borowki bo jezdze na szparage.Wiem jedno jak bym sluchalasie wpisow i opini to bym pewnie nie pojechala ale uwierz mi zalowala bym.Jest roznie raz lepiej a raz gorzej ale nie znajdziesz firmy w ktorej jest ful wypas.Ja do tej firmy jezdze od 6 lat i mi sie podoba i oplaca wystarczy chciec pracowac.

@ola

Witam! Droga Olu przecież ja nie napisałem że to wina Thiermann`a że nie ma pogody. Chodzi o to że w tym roku tej borówki jest bardzo mało, nikt nie wie co jest tego powodem, czy to przez przymrozki czy przez zbyt duże jej przecięcie, ile specjalistów tyle terorii. Zostały takie odmiany jak Duke czy Reka gdzie jeszcze jedno przejście i będzie po owocach(oczywiście musi być do tego pogoda)a już od tygodnia ludzie robią przeloty na bluecropie a nawet na Elizebeth`ce która jest jedną z najpóźniejszych odmian więc to świadczy o tym że ludzie na praw dę szukają tej borówki. Jeśli na borówce jest ponad 1200 osób a tej borówki jest mało to jak mają zarobić?Tak jak napisałaś Twoja córka będzie się cieszyć z 30Euro ale są osoby które mają porównanie z lat poprzednich i mówią że jest źle. Dam Ci przykład sprzed 2 lat gdzie był taki wysyp że ludzie którzy zbierali po 80Kg(to dość dużo) mieli kreski(minusy) za to że nie wyrabiają średniej:) Wtedy lekko można było zarobić 60-65 Euro i to bez wysiłku.A osoby zaprawione w boju wyciągały ponad 100Euro. Od środy ma sie poprawić pogoda więc jest szansa ze ta borówa dojrzeje.Z jednym musze się z Tobą zgodzić że czytając wpisy, opinie na róznych forach odnośnie pracy w tej firmie też bym nie przyejchał ale zrobiłem na przekór wszystkim przeciwnościom i nie żałuje.:)Tak jak napisałęm wcześniej chce tylko uświadomić te osoby które np mają inne opcje zarobku żeby lepiej dla nich nie pchały się na borówke bo w tym roku szału nie będzie i to wszystko Każdy ma swój rozum i zrobi jak uważa. Ja tylko pisze jak jest(jak Mariusz MAX Kolonko) pozdro!!!

Anita
@paweł

Hej ja byłam w tej firmie na zbiorach borówki amerykańskiej od 4 lipca do 5 sierpnia tego roku powiem tylko tyle ze ludzi bardzo dużo a szczególnie Rumunów a borówka bardzo mało bardzo dużo ludzi zjechało zaraz na początku a co do kasy to bardzo mało się zarabia nie polecam .

Pako
@Anita

A ile zarobiłaś

Peter
@Anita

Ile można zarobić za 1-Miesiąc

baktus
@ola

Witam Olu,czy masz może porównanie szarika z metzow?ja jeżdżę zawsze na szarik i jestem podobno hapaczem w tym roku srednia na dzien mi wyszła 115 € na 37 dni pracy.Czy na metzow również idzie dobrze zarobić?bo na metzow miał bym 300 km z domu a na szarik mam 600 i w ranie nie pogody robił bym sobie wypad na 2 dni do domu.

@baktus

witam nigdy nie bylam na szariku od poczatku jezdze na motzow jezeli jestes hapaczem to i na motzowie zarobisz tym bardziej ze wszystkie pola sa nowe ,Pracowalam na spinach i na alusach ale tak szczerze to wole alusy bo spiny to sie wloka.Moim zdaniem zarobisz , ja jestem zadowolona . POZDRAWIAM

paweł

Witam! Mogę tylko napisać ze trochę znam tą firmę i mogę się wypowiedzieć na jej temat, polityka tej firmy w tym roku jest taka ze ludzie mają zebrać jak największą ilość borówki w jak najszybszym czasie i niekoniecznie muszą przy tym zarobić. Ci którzy przyjechali 2-3 tygodnie temu to może jeszcze coś tam zarobią, oczywiście bez porównania do lat poprzednich ale Ci którzy dopiero mają zamiar przyjechać to.... życze powodzenia. Wg mnie to jeszcze około 3 tygodni i ludzie sami będą zjeżdżać bo nikt nie będzie tu siedział za 20 kilka euro, no może tylko Ci którzy bardzo potrzebują zarobić. pozdro!!!

paweł

Witam!!! Ważny komunikat dla tych którzy maja zamiar wyjechać do tej firmy, zastanówcie się dobrze czy się Wam to opłaci? Na miejscu jest ponad 1200 osób a borówki do zbierania jest z każdym dniem mniej. Doszło do tego ze jedna grupa zbiera borówkę a 2 dni później wchodzi w to samo miejsce druga i dosłownie "szuka" dojrzałych owoców. Pogoda jest beznadziejna, mało słońca, pochmurno i prawie każdego dnia jest mały deszcz. Jeśli macie kogoś znajomego kto jest na miejscu to się z nim skontaktujcie i zapytajcie jak sytuacja wygląda z zarobkami. Mogę z pełną odpowiedzialnością napisać ze ten sezon będzie bardzo krótki i ludzie za wiele to nie zarobią a bankowo już Ci którzy mają zamiar dopiero tam pojechać.pozdro!!

nowa

Czy ktoś z łódzkiego będzie jechał do Scharinghausenn w przyszłym tygodniu.

Basiula

Był ktoś na hali i może napisać jak jest?

@Basiula

Hej a jedziesz na hale na ktorego masz termin.

@ja

Czekam na telefon

@Basiula

A jedziesz pierwszy raz tam czy już byłaś,na którego masz termin w papierach.Bo ja miałam na 11lipca i pierwszy raz ale jeszcze nie dzwonili.

@ja

Też miała termin na 11 lipca ale nadal zero kontaktu... Mam zamiar jechać pierwszy raz. A Ty na hale jedziesz czy na pole? Podasz maila?

Zostaw merytoryczną opinię o Thiermann GmbH & Co. KG - Uchte

• Jak się pracuje w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thiermann GmbH & Co. KG?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Thiermann GmbH & Co. KG?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042