Energomix Sp. z o.o.

Energomix Sp. z o.o.

Opinie o Energomix Sp. z o.o.

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Agnieszka

@Adam, oczywiście Twoja opinia jest bardzo cenna z punktu widzenia chętnych do współpracy z firma Energomix. Ale gdybyś zechciał ją wzbogacić o kilka słów uzasadnienia, to wtedy osoby rozważające współpracę z tą firmą miałyby pełną świadomość na jakie warunki pracy mogą liczyć.

Adam

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy

Klient

Jak czytam te opisy to też czuje się w obowiązku skomentować. Niestety banda Energomix robi ludziom z głowy wodę i opowiada rzeczy nie mające nic wspólnego z rzeczwyistością. Byli w moim przedsiębiorstwie z misją oszczędności - kupa śmiechu. Odradzam, szkoda czasu na nich.

Agnieszka

@Nadal czy opisana przez Ciebie sytuacja miała jakiś ciąg dalszy? Oddzwonili w końcu? Myślałeś aby samemu zadzwonić do firmy Energomix i spróbować wyjaśnić sytuację? Może warto, zaangażowanie rekrutanta jest w mojej opinii plusem do jego aplikacji.

Nadal

Rekrutacja jak za PRL_u dzwoni jakiś pajac wypytuję Cię przez telefon i obiecuje super warunki pracy, a później nie oddzwania. Jeżeli nie byłem spoko to ok, po co wygadywać jakieś dyrdymały

Agnieszka

@Doradca, o jakiej sytuacji konkretnie wspominasz w swojej opinii? Czy Energomix zalega Ci z jakiegoś rodzaju należnością? Pracujesz jeszcze w tej firmie, czy wypowiadasz się z pozycji byłego pracownika? Proszę Cię o wypowiedź, ponieważ ta kwestia jest istotna i zapewne są osoby, które chętnie się z nią zapoznają.

Doradca

Żenujące jest to że szukają wymówki aby tylko nie zapłacić, jedno mówią drugie robią... Stanowczo nie polecam....sa lepsze firmy do współpracy

Agnieszka

@stażysta, na stronie internetowej Energomix w zakładce kariera odnajdziesz ofertę stażu http://www.energomix.com/stazysta-analitykaudytor-energetyczny/#content Czy od momentu zamieszczenia przez Ciebie wpisu na tym forum zainteresowałeś się bardziej stażem w tej firmie? Jeżeli już aplikowałeś i zostałeś poproszony do wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, to proszę Cię o pozostawienie opinii odnośnie do jej przebiegu.

stażysta

Czy firma organizuje staże? Cięzko się dostać?

Agnieszka

@audytor, przedstawiłbyś aktualną sytuację występującą w Energomix? Co wpłynęło na Twoją opinię o tym pracodawcy? Każda rzetelna informacja dotycząca tej firmy, będzie z pewnością wzięta pod uwagę przez osoby, które zastanawiają się nad podjęciem współpracy z Energomix.

audytor

Ta firma to lipa,razem z tym prezesem. Szkoda czasu i zdrowia. Tej firmie przydałby się audyt ale z u.s . pozdro

Agnieszka

@expracownik, może ten system premiowy przyznawany jest każdemu pracownikowi indywidualnie, ponieważ jego przyznawanie zależy od osiąganych wyników w pracy? Jak mógłbyś ocenić pozostałe warunki zatrudnienia? Twoja wypowiedź będzie źródłem informacji dla osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś o pracy w Energomix Sp. z o.o.

Agnieszka

Co możecie powiedzieć o ofercie pracy na stanowisko młodszego audytora energetycznego? Znalazłam na stronie internetowej Energomix Sp. z o.o. takie właśnie ogłoszenie. Od kandydata firma oczekuje wykształcenia wyższego technicznego i wysokich zdolności analitycznych. Pracodawca oferuje w zamian umowy o pracę lub zlecenie. Czy to oznacza, że w tej kwestii pracownik ma wybór? Zapewniany jest również system premiowy. Jak to wygląda w praktyce? Warto aplikować?

expracownik
@Agnieszka 18.12.2017 16:57

Odradzam i nie polecam. System premiowy jak i wielkość otrzymywanej wypłaty to tylko i wyłącznie "dobra wola" prezesa. O ile o tym pierwszym nie ma w ogóle nigdzie wzmianki w umowie (co automatycznie robi pole do popisu dla prezesa), to w przypadku wypłaty pensji nie jestem w stanie tego zrozumieć. Każdy pracownik traktowany jest inaczej, w zależności od humoru prezesa Michała, który chyba żyje w błędnym przeświadczeniu, że jego pracownicy nie rozmawiają ze sobą. Biedny człowiek.

przedstawiciel

prezesiunio nie trzyma się umowy i płaci ile chce - oszukuje współpracowników. tym bardziej robi to z kontrahentami. ciekawe co zrobi z pseudo - audytami energetycznymi - jak się okaże że nie są nic watre.

@przedstawiciel 10.10.2017 23:35

Ciekawy, wpis........ to co audyt dla audytu...., a raczej oświadczenia do URE...... ciekawe Mam rozumieć,ze uważać na Oświadczenia pod marka Energomix

Młodszy Audytor Energetyczny

Tym, którzy zastanawiają się nad pracą u Pana Michała Suski mogę doradzić tylko jedno: UCIEKAĆ! 1. Pracownicy są zmuszeni do siedzenia w pracy min. 9-10 h dziennie, a zdarzało się, że trzeba było siedzieć tam do nocy. 2. Marne zarobki na umowie zlecenie, mimo wykonywania typowej pracy etatowej. 3. System premiowy to żart. Premie albo nie są wypłacane w ogóle (Prezes wyciąga z rękawa kolejne haczyki, żeby tylko ze swoich obietnic się nie wywiązać) albo z dużym opóźnieniem. 4. Atmosfera w firmie byłaby super, gdyby nie Pan Prezes. Pan Michał Suska krzyczy na pracowników używając rynsztokowego języka ze słowem na "k" na czele z byle powodu i mimo ich zaangażowania czy zostawania po godzinach. 5. Kiepskie warunki pracy. Nie ma normalnej kuchni (jest wydzielony kącik z czajnikiem i lodówką w jednym pokoju), stara łazienka, w której wiecznie brakuje papieru i zero klimatyzacji, co latem jest szczególnie uciążliwe. Jednym słowem: odradzam. Szkoda zdrowia.

@Młodszy Audytor Energetyczny 19.11.2017 21:30

A podejmowałeś wyzwania pisać audyty dla innych - przecież było pole do popisu - obowiązek ustawowy dla dużych przedsiębiorstw, audyty pod "białe certyfikaty" - chociaż... ta cena na giełdzie - masakra.... brrrr, ale przecież można inaczej................. Ile czasu potrzebujesz, aby realnie ocenić sytuacje, w której się znalazłeś lub znajdziesz..................? Chcesz być codziennie chwalony za swoją pracę? Pobierać pensję, premie, nagrody i benefity? Aaa.. i jeszcze może kochasz sprzedawać l, .....? Daj znać , Wybór należy do Ciebie.......... ...... ula128812@o2.pl

Majupa

Pracownicy biurowi mają dwie umowy: umowę o pracę (na możliwie najniższą stawkę) i umowę zlecenie z drugą firmą MS. Kasa z umowy o pracę wpływa raczej w terminie, ale ze zlecenia są zawsze opóźnienia. Tnie na czym tylko może. A wsp chodzi zapewne o umowy z handlowcami. One zmieniane są bardzo często (w większości na niekorzyść dla handlowców), nawet co 2-3 miesiące.

@Majupa 11.07.2017 18:14

Chcesz być codziennie chwalony za swoją pracę? Pobierać pensję, premie, nagrody i benefity? Aaa.. i jeszcze kochasz sprzedawać? ...... ula128812@o2.pl

Luidzi

@przedstawiciel Piszesz bardzo ostre słowa pod adresem prezesa firmy. Może powinieneś rozmawiać i przedstawić swoje uwagi ? To byłoby znacznie lepsze wyjście niż pisanie na forum. A tak w ogóle możesz wyjaśnić swoje słowa o co chodzi? Poważne zarzuty!!!

Tomasz
@Luidzi 11.10.2017 20:12

Arek ! Przestań prokurator szuka Cię za stare wpisy z Nowej Energii ....

Agnieszka

Na stronie Energomix Sp. z o.o. jest kilka ofert pracy, m.in. na stanowisko młodszego audytora energetycznego. Pracodawca w ogłoszeniu zapewnia przyszłemu pracownikowi system premiowy. Czy osoby, których taki system obejmuje, mogłyby powiedzieć, czy spełnia ich oczekiwania?

Luidzi

Dla mnie jest obojętne na podstawie jakich umów dostaję kasę od firmy. Najważniejsze żeby dostawać takie pieniądze na jakie zasługuję wykonując pracę dobrze

Robert

Chwalą się, że mają setki handlowców a prócz dyrektorów w warszawie to mają kilka osób :) Żenujące warunki współpracy. O wypłacie kasy na koniec kontraktu zapomnijcie - niby się należy ale umowa jest tak skonstruowana żeby się nie należało.

Karol

Widzę po aktualnej liście ofert pracy, że Energomix idzie jak burza. Czyżby nowe projekty? Nowe rejony obejmują swoim działaniem? Jeśli ktoś ma wiedzę proszę podzielić się z innymi może pomóc w decyzji o pracy w firmie.

Luidzi

Mam zamiar składać cv ale po lekturze wpisów chciałabym dowiedzieć się coś więcej o firmie zanim podejmę decyzję.

Agnieszka

@wsp, czy możesz powiedzieć więcej na ten temat? Piszesz, że właściciel szuka sposobów, żeby pracownikom wypłacić jak najmniejsze wynagrodzenie. Co masz konkretnie na myśli? Czy spotkała Cię taka sytuacja? Była ona jednorazowa czy zdarzyła się częściej?

wsp

nie warto!!!!!!! Nawet jak zarabiasz to i tak właściciel szuka sposobów żeby zapłacić jak najmniej. nie respektuje zapisów umowy którą sam sporządził. Cwaniaczek

Luidzi

Energomix Sp. z o.o. to fajna firma, wydaje się, że pracownicy to doceniają choć zawsze mogą być jakieś niedociągnięcia.

ja

a teraz to chyba więcej osób pracuje w biurze niż w terenie jest handlowców :)

Ja

Tylko tak się wydaje, że fajna firma. Przy rozliczeniach zawsze szukanie haczyków żeby wypłacić jak najmniej handlowcowi. Jak się nie upomnisz o rozliczenie to go nie dostaniesz. Zapisy umowy obowiązuje tylko handlowca - energomix już nie!!!!!!!!!!!!!!!!! Zmiany warunków w trakcie współpracy z dnia na dzień mimo obowiązujących okresów wypowiedzenia - oczywiście nie na lepsze :) Niby współpraca na zasadzie firma - firma ale nie masz nic do powiedzenia. Wyceny indywidualne - dostałem o 5 zł wyższą wycenę niż konkurencja zaproponowała cenę sprzedaży (z tej samej Firmy). No i zapisy umowy - klienci z którymi podpiszesz umowy nie są Twoi są energomixa. itp. itd. długo by pisać.

Agnieszka

Prezes Zarządu Energomix Sp. z o.o. udzielił wywiadu dla portalu GoWork.pl! Zapoznawaliście się już z nim?

Kamil

Ale to nie są takie znów wielkie sumy, znaczy to fajnie, nie jest źle, ogólnie myślałem że w Energomix zarabia się dość mało,ale to wychodzi zdecydowanie powyżej średniej krajowej czyli z tego co wiem tak jak trzeba na B2B i B2C, naprawdę nieźle, polecam

Lola

Padło pytanie o prowizje 50-70% - jak to jest możliwe? Prosta sprawa - przykład: Wiemy, że statystycznie prąd sprzedaje się po 260 - 300 zł. Mamy cennik od jakiegoś sprzedawcy z ceną minimalną za 210. Dla handlowców puszczam cennik z ceną minimalną 240. Na każdej sprzedanej jednostce nie muszę wypacać prowizji za 30 zł. A że od reszty 50-70%? No cóż, niech stracę, niech handlowcy zarabiają ;) Generalnie sprawa jest prosta i oczywista. Skoro firma ma w portfelu 18 sprzedawców to chyba oczywiste jest, że sprzedaje się pięciu a reszta robi za tło, żeby ładnie wyglądało podczas rekrutacji. Tak jak pisałam wcześniej: firma jest dobra na rozruch, żeby zapoznać się z tematem. Ale po kilku miesiącach zaczynamy mieć świadomość, że za coś, za co nam ta firma wypłaciła 1000 zł prowizji, gdzie indziej dostalibyśmy 1500 lub 2000 zł. Reszty, jak pisał Kierownik, typu ledy, baterie kompensujące, stacje trafo można się nauczyć i ogarnąć z innych źródeł i na tym naprawdę dobrze zarabiać. Jak według Kierownika to nie są merytoryczne poparte argumentami stwierdzenia, to szacun :)) Generalnie szkoda czasu na tą firmę, jest na rynku wielu solidniejszych graczy.

Zostaw opinię o Energomix Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Energomix Sp. z o.o.