counter
2 40 63 5 1

Aktualność
Aktualnie do naszej firmy poszukujemy kandydatów na stanowiska:

- Operator urządzeń pakujących – robotnik przeładunkowy,
- Aparatowy produkcji nawozów,
- Operator urządzeń załadunkowych,
- Elektromonter,
- Technolog zmiany

Oferujemy:
- Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
- Możliwość rozwoju zawodowego dzięki szkoleniom,
- Atrakcyjny pakiet socjalny.

Więcej informacji o pracy na wyżej wymienionych stanowiskach pod numerem telefonu 91 44 55 677. CV prosimy wysyłać na adres m.perkowska@fosfan.pl w tytule wiadomości wpisując stanowisko, na które się aplikuje. Dokumenty można również wysłać za pośrednictwem poczty na adres: FOSFAN S.A. ul. Nad Odrą 44/65 71-820 Szczecin Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami telefonicznie. Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Fosfan S.A?

Szanowni Państwo,

ostatnie tygodnie to bardzo dziwny i trudny czas dla naszych rodzin i naszych firm. Obecny czas walki z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem oraz wprowadzone w całym kraju obostrzenia, boleśnie dotykają cały polski przemysł i gospodarkę.

W tym czasie, podobnie jak większość polskich przedsiębiorstw, staramy się przetrwać i funkcjonować dla dobra polskich rolników, ogrodników i producentów żywności. Jako firma odpowiedzialna za naszych pracowników, wprowadziliśmy wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa, zalecane przez służby sanitarne. Robimy wszystko, by nasi pracownicy pracowali w jak najbezpieczniejszych warunkach. Dzięki temu produkcja w firmie odbywa się w niezakłócony sposób. Dziękujemy naszym pracownikom za zaangażowanie w tych trudnych czasach, odpowiedzialność i za realizację obowiązujących zasad.

W tych ciężkich dla nas wszystkich chwilach dziękujemy wszystkim współpracującym z nami firmom – transportowym, logistycznym, handlowym i produkcyjnym za cierpliwość i wyrozumiałość. Dziękujemy rolnikom i wszystkim, którzy zajmują się produkcją żywności. Wasze poświęcenie i ciężka, codzienna praca są godne najwyższego uznania. Dzięki Wam możliwe jest osiągnięcie pełnego bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Wasz wysiłek ma ogromne znaczenie dla milionów Polaków.

Mimo zmieniających się warunków funkcjonowania nasza misja pozostanie niezmienna. To produkcja wysokiej jakości nawozów oraz świadczenie usług logistycznych zgodnie z najwyższymi standardami. Od 70 lat wykorzystujemy najnowsze technologie w wytwarzaniu produktów, cieszących się uznaniem profesjonalistów i hobbystów.

Dajemy z siebie wszystko każdego dnia, ale nasza misja nie byłaby możliwa bez Was i Waszego wsparcia! Wam wszystkim jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

Zarząd Fosfan SA – Polski Producent – Twój niezawodny partner!

Aktualność
Tak jak większość polskich przedsiębiorstw, staramy się przetrwać w tym trudnym dla wszystkich czasie. Tymczasem - załoga w komplecie, środki bezpieczeństwa stosowane zgodnie z zaleceniami. Trzymajmy się!
Tak3Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Aktualność
FOSFAN S.A – znany i ceniony producent nawozów rolniczych i ogrodniczych poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku:
TECHNOLOG ZMIANY

Opis stanowiska: Osoba pracująca na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za technologię produkcji nawozów oraz nadzór nad grupą pracowników.

Charakter pracy: Praca w systemie zmianowym.

Oczekujemy od Ciebie:

• wykształcenia wyższego (preferowane: Technologia i Inżynieria Chemiczna)

• dobrej znajomości obsługi komputera

• mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku

• umiejętność pracy w zespole

Pracując z nami możesz liczyć na:

• stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

• umowę o pracę

• możliwość rozwoju zawodowego dzięki szkoleniom

• atrakcyjny pakiet socjalny

Osoby zainteresowane zapraszamy do składania ofert zawierających CV na adres m.perkowska@fosfan.pl lub za pośrednictwem poczty na adres:
FOSFAN S.A. ul. Nad Odrą 44/65 71-820 Szczecin
Tak1Nie

Czy w Fosfan S.A zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

@Pytanie

Dzień dobry, takie szczegóły ustalamy po rozmowie rekrutacyjnej z każdym kandydatem. Wtedy decydujemy, czy podpisujemy umowę zlecenie, czy umowę o pracę na okres próbny. Pozdrawiamy!

Pracodawca

Marku, poniżej możesz sprawdzić, że odpowiadamy na wszystkie opinie, zarówno te negatywne, jak i pozytywne. Na przyszłość prosimy o nie wystawianie bezpodstawnych opinii. Pozdrawiamy!

Pracodawca

Proszę zapoznać się z niedawno opublikowaną przez nas Deklaracją Środowiskową i zaprzestać publikowania bezpodstawnych i oczerniających komentarzy. https://fosfan.pl/pl/blog/2019/06/24/deklaracja-srodowiskowa/

Witold

A ja tak krótko napiszę, że firma to dobry pracodawca,a jeśli ktoś lubi to co robi ,to z pewnością będzie zadowolony.

TakNie2

@Witold

Dziękujemy za miłe słowa!

Tak1Nie1

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

TakNie1

@Pytanie

Dzień dobry! Z uwagi na fakt, że jesteśmy firmą produkcyjną wewnątrz firmy mamy wiele działów oraz wiele stanowisk z różnymi warunkami zatrudnienia. Inne warunki mają pracownicy administracyjni, inne - pracownicy w laboratorium, jeszcze inne - pracownicy produkcyjni. W przypadku pytań o konkretne stanowisko proszę kontaktować się z naszą kadrową, Panią Mariolą Perkowską (nr 694 454 880) - ona udzieli wszystkich informacji nt. warunków zatrudnienia. Pozdrawiamy!

Aktualność
Wczoraj uczestniczyliśmy w Targach Pracy w Netto Arena. Poznaliśmy mnóstwo pozytywnych osób zainteresowanych pracą w naszej firmie. Tych, którym nie udało się dotrzeć na targi zapraszamy na naszą stronę, na której publikujemy aktualne ogłoszenia o pracę: https://fosfan.pl/pl/firma/kariera/

Tak4Nie

Aktualność
Każdy dzień pracy, każde spotkanie jest wyzwaniem, a każda rozmowa z klientem jest dla mnie doświadczeniem dającym mi możliwość rozwoju – mówi Tomasz Baczewski. Z przedstawicielem handlowym firmy FOSFAN o rozwoju branży ogrodniczej i budowaniu długofalowych relacji z klientami rozmawiał Michał Grabowski z magazynu "Biznes Ogrodniczy".

1. Jak wygląda Pana ścieżka zawodowa, jak to się stało, że związał się Pan z branżą ogrodniczą?

2. Handlowcem jestem od niemal 10 lat. W swojej dotychczasowej pracy zdobyłem bogate doświadczenie w realizacji strategii sprzedażowej oraz budowaniu długofalowych relacji z klientami. Cały ten okres w większości związany był ze sprzedażą nawozów. Do ubiegłego roku były to głównie nawozy rolnicze, natomiast od lipca 2018 r. mam przyjemność pracować w firmie FOSFAN, która jest producentem m.in. szerokiej gamy nawozów ogrodniczych Fructus.Stale pogłębiam swoją wiedzę w temacie potrzeb pokarmowych roślin, a także nawozów, ich wytwarzania i zastosowania. Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu nawożenia i stosowania środków ochrony roślin. Wiedza zdobyta podczas studiów w SGGW znakomicie uzupełniła wcześniej ukończone studia z zakresu marketingu i zarządzania, co pozwoliło mi w jeszcze większym stopniu poczuć się specjalistą ukierunkowanym na rozwiązywanie problemów klientów.

3. Co najbardziej podoba się Panu w codziennej pracy?

4. Myślę, że tym, co sprawia mi największą satysfakcję, jest okazja do wykorzystania posiadanej wiedzy i dzielenie się nią. Nie bez znaczenia jest też możliwość sprawdzania się w różnych sytuacjach oraz budowania relacji z klientami, które często przeradzają się w bardzo bliskie, osobiste kontakty. Podoba mi się to, że spora część osób związanych z branżą ogrodniczą bardzo chętnie dzieli się z innymi swoimi dokonaniami, sukcesami oraz stosowanymi rozwiązaniami. Dla mnie jest to okazja do poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń w kontekście lepszej obsługi klienta. Poza tym praca w terenie stwarza możliwości podziwiania zabytków, obiektów przyrodniczych oraz wspaniałych widoków, które dostarczają mi wielu pozytywnych wrażeń.

5. Jak ocenia Pan branżę ogrodniczą i jej rozwój?

6. Moim zdaniem jest ona bardzo dynamiczna, kolorowa oraz nowatorska pod względem produktowym i marketingowym. Wzrost zamożności społeczeństwa sprawia, iż coraz częściej inwestujemy w estetykę miejsc, w których mieszkamy i spędzamy wolny czas. Otaczamy się wspaniałą roślinnością, kupujemy nowoczesne urządzenia ułatwiające nam pielęgnację ogrodów i doceniamy korzyści płynące z dbania o architekturę krajobrazu. Nie bez znaczenia jest też coraz większa świadomość społeczeństwa w dziedzinie żywności ekologicznej i związane z nią wytwarzanie produktów ekologicznych z owoców i warzyw, wyhodowanych we własnych przydomowych ogródkach. Mając na względzie wspomniane aspekty uważam, że branża ogrodnicza ma przed sobą dobre perspektywy i w oparciu o najnowsze technologie będzie się stale rozwijać.

7. Jakie na co dzień spotyka Pan wyzwania, czy coś zaskakuje Pana w pracy?

8. Nie będę tutaj zbyt oryginalny twierdząc, iż dla przedstawiciela handlowego każdy dzień pracy, każde spotkanie jest wyzwaniem, które w szerszej perspektywie ma zaspokoić pokładane we mnie nadzieje oraz dać mi satysfakcję z realizacji stawianych przede mną celów. Biorąc pod uwagę intensywny rozwój branży ogrodniczej, każda rozmowa z klientem jest dla mnie doświadczeniem dającym mi możliwość rozwoju, zgłębiania problematyki i zagadnień tej dziedziny. Patrząc natomiast z perspektywy produktów, które oferuję klientom, zaskoczeniem jest z pewnością pogoda, a raczej jej zmienność, co w główniej mierze determinuje zamówienia produktów i ich zastosowanie.

9. Co lubi Pan robić w wolnym czasie?

10. Wolny czas staram się spędzać z rodziną. Wspólnie z żoną całym sercem angażujemy się w rozwój i wychowanie naszej córki Kamili. Staramy się pokazywać jej piękno otaczającego nas świata oraz wskazujemy na zagrożenia, jakie mogą na nią czyhać. Moją pasją jest muzyka. Od kliku ładnych lat jestem związany z grupą przyjaciół, z którymi wspólnie tworzymy ośmioosobowy zespół WITA-MINA D. Spotykamy się na próbach, razem komponujemy i koncertujemy. Tak więc korzystając z okazji, chciałbym pozdrowić wszystkich czytelników „Biznesu Ogrodniczego”, zachęcić do zapoznania się z naszą twórczością i życzyć przyjemnych wrażeń podczas słuchania naszej muzyki we wszystkich ogrodach i ogródkach w całej Polsce.
Tak2Nie1

Aktualność
Już za tydzień największe zachodniopomorskie Targi Pracy!
Będziemy jednym spośród 110 wystawców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, porozmawiania z naszymi pracownikami z działu kadr i dowiedzenia się więcej o naszej firmie.
Do zobaczenia 23 października w Netto Arena w Szczecinie!
Więcej o imprezie -

lub w wydarzeniu na Facebooku.

Tak1Nie1
Użytkownik

(usunięte przez administratora) . Głęboki socjalizm i na dodatek kupa leniwych Ukraińców .

Tak4Nie
Mistrz

Najniższa płaca w Polsce. Wyzysk.

Tak12Nie2
Piotruś Pan
@Mistrz

Najniższa płaca, ale do takiego jakie warunki pracy. Chlorki, siarczki, kwasy i to wszystko plus minus 10 metrów od odry w dziurawej hali bo tak prościej niż zamontować porządną wentylacje z filtrem. Jakim cudem fosfan przechodzi wszelkie kontrole ? No to już pozostaje nam się tylko domyślać..

Tak9Nie1

@Piotruś Pan

Piotrusiu Panie, odpowiadając na Twoje zarzuty: Prowadzimy systematyczny monitoring emitowanych przez zakład substancji. Zajmują się tym firmy zewnętrzne, posiadające akredytacje Polskiego Centrum Akredytacji oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie. Prowadzimy badania zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza, badania ścieków, wód podziemnych oraz hałasu w otoczeniu zakładu. Otrzymane wyniki nie wykazały przekroczeń dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń w środowisku. Instalacje produkcyjne emitujące gazy do atmosfery posiadają sprawne systemy oczyszczania: filtry workowe, cyklony oraz układy absorpcji.

Tak2Nie3
SympatykFosfanu ByłyPracownik
@Mistrz

Z tą najniższą płacą nie przesadzaj nikt ci nie da z miejsca na start 3000 za to że nic nie umiesz pppppanie mmmistrzu :) a Gieniu dalej śmiga krokiem defiladowym w te i z powrotem kto pracował bądź pracuje w "Suprze" to wie :)

AKTUALNE OGŁOSZENIA O PRACĘ

• Automatyk

• Elektryk

• Operator ładowarki

• Pracownicy produkcyjni

• Aparatowy produkcji nawozów

• Operator urządzeń pakujących – robotnik przeładunkowy

Oferujemy:

• stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

• umowę o pracę

• możliwość rozwoju zawodowego dzięki szkoleniom

• atrakcyjny pakiet socjalny

• Kartę Multisport

Więcej informacji o pracy na wyżej wymienionych stanowiskach dowiesz się pod numerem telefonu 91 44 55 677 lub na stronie internetowej .
CV prosimy wysyłać na adresm.perkowska@fosfan.pl w tytule wiadomości wpisując stanowisko, na które się aplikuje.
Tak1Nie2
Ivan

Jeden wielki bałagan. Nikt nad zakładem nie panuje.

Tak11Nie3

Matteo

Powiem tak, prace w fosfanie można porównać do tyrania w (usunięte przez administratora) nic tylko na okrągło krzyki, poniżenie czyli męczenie psychiczne organizmu, pracowników traktują tu jak niezniszczalnych niewolników czyli ciągła presją, pracownik zanim podpisze umowę o pracę jest wykorzystywany do maksimum na umowie na zlecenie, z kilku lub kilkunastu tych zleceniowcow zatrudniają w porywach do 2 osób, co do samego zakładu to czysta komuna, stołówka pracowników wygląda jak cela meksykańskiego wiezienia, brak sanitariatu na produkcji (jest tylko w szatni), warunki tak szkodliwe od chemii ze po kilku latach zapewne na plecach wyrastają skrzydła bo po kilku dniach wysypka jest murowana, pomimo maseczek zapylenienie jest olbrzymie (płuca bolą od samego myślenia o tym), głównym szkoleniem pracowników jest wrzucenie ich na głęboka wodę czyli "radź se pan sam" brak szkoleń czy instrukcji procesowych, z urlopow na żądanie trzeba się tłumaczyć na następny dzień, urlopy i dni wolne do odebrania rozpisują sobie jak chcą a nie jak chce pracownik, kierownik to były "trep" nie znający się na produkcji ciągle drze ryja i ma jobla na punkcie bhp i czystości, zastępca to tępy cwaniaczek, alkohol na zakladzie jest na porządku dziennym nie panują tu żadne zasady etyki pracy i bhp, zarobki mizerne a trzeba pracować najczęściej w systemie 4 brygadadowym, tak więc nie dziwie się gdy pracownikom nie chce się pracować za takie stawki a jeszcze bardziej gdy zabierają (a nie przepraszam, nie przyznaja) premii, podsumowując nie polecam pracy w tym zakładzie, pracy tu szukają ludzie którzy mają "nóż na gardle", "brudy w papierach" i chca je wymazac pracujac tutaj lub osoby które tu sie juz zakorzenily (czyli ludzie po 50 którzy już nie znajdą innej pracy lub nie chcą jej szukać ), administracja to chorzy psychole, zakład nie spełnia norm bhp i ochrony środowiska kontrolę przechodzi chyba za łapówki, reasumując praca dla hardcorowcow.

Tak39Nie3

były
@Matteo

Nie zgodzę się z Matteo. Kiedyś pracowałem w tej firmie i nie mogłem narzekać. Może zarobki faktycznie nie najwyższe, ale za to pełen socjal, bony lub kasa na Święta. Co do urlopów to nie prawda, że dają kiedy chcą. Jest normalne planowanie urlopów na każdy kolejny rok i nie ma problemów z ich otrzymaniem. Wolne dodatkowe, które przysługuje w systemie 4 brygadowym przyznaje kierownictwo, ale jeśli ktoś potrzebuje w określonym terminie można się dogadać. Kierownik faktycznie wymagający, ale cóż taka jego rola jak w każdej innej firmie. Dyscyplinę trzeba 3mać. Co do szkoleń o których pisze Matteo to też nie prawda. Jest ich masa: sztaplarki, ładowarki, suwnice, szkolenia energetyczne, bhp itp. I co ważne za wszystko płaci Fosfan, co nie we wszystkich firmach ma miejsce. Na hali produkcyjnej zapylenie jest niewielkie i spełnia wszystkie wymogi ochrony środowiska a firma jest ciągle pod tym względem kontrolowana. O pracy w Fosfanie można powiedzieć, że nie jest łatwa. Jest to praca dla prawdziwych mężczyzn a nie z mlekiem pod nosem. Szczególnie kadra kierownicza musi wykazywać się charakterem bo wymagania są duże. Podsumowując. Dla mnie Fosfan był doskonałą firmą w której jako młody człowiek po studiach mogłem zdobyć bezcenne doświadczenie, które teraz procentuje w kolejnych firmach gdzie ciągle mogłem więcej zarabiać. Pewnie gdyby więcej płacili pracowałbym tam do dziś.

Tak7Nie18
obecny
@były

Niewielkie zapylenie? To chyba nie pracowałeś jak robili magsul kolego. Zapylenie wtedy jest takie że na wyciągnięcie ręki nic nie widać. A co do kontroli to słyszałem od chłopaków jak to się odbywa i sam byłem świadkiem jak podczas jednej specjalnie zatrzymali produkcję. Co do szkoleń, owszem Fosfan organizuje ale pod warunkiem jak podpiszę się lojalkę.

Tak22Nie

Pracownik 99.9%
@były

Do były!!!!! Widać że piszesz to na zlecenie kierownictwa firmy.same tylko naj.naj. żeby ocieplić wizerunek firmy.wszystko co napisał kolega Matteo..... To niestety prawda. Jestem wieloletnim pracownikiem firmy I wiem jakie są tu warunki.Firama wykorzystuje trudny rynek pracy w szczecinie.Dlatego większość pracowników siedzi Cicho i nie walczy Z systemem.

Tak21Nie1

Wołodja
@były

"Na hali produkcyjnej zapylenie jest nie wielkie" jak ku**a niewielkie jak czasami nic nie widac.. A kwas az szczypie w gardło. Fosfan organizuje szkolenia i za nie placi.. Owszem organizuje, ale za to musisz podpisac lojalke na 3 lata.. Mowiac w skrocie.. Zaplacimy Ci za kurs 900 zl bo tyle kosztuje 1wjo, ale przyz 3 lata za to bedziesz wdychal dlas nas kwas. Brawo no złoci ludzie.

Tak16Nie1

Złoty
@były

Pracowalem tam i muszę przyznać, że większego steku bzdur nie czytałem już dawno.

Tak10Nie2

Szarik

Odradzam, bałagan wszędzie, płacą najniżej w Polsce. Kadra nie doświadczona.

Tak12Nie3

Aktualność
Fosfan “zasłużony dla eksportu RP”!
Firma FOSFAN S.A. znalazła się wśród nagrodzonych medalem “Zasłużony dla Eksportu Rzeczpospolitej Polskiej”.

Medal jest prestiżową nagrodą o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym dla firm i osób za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eksportu. Przyznawany jest przez Krajowe Stowarzyszenie Eksporterzy Rzeczpospolitej Polskiej podczas Gali Eksportu. Tegoroczna Gala odbyła się 06 lutego w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Firmę FOSFAN S.A. reprezentował Zbigniew Dobies – Zastępca Dyrektora Handlowego ds. Sprzedaży Eksportowej i Zaopatrzenia. Honorowy medal odebrał z rąk Prezesa Krajowego Stowarzyszenia RP, Ryszarda Nowaka.

Tak6Nie6
Majorka

Brawo! Czyim kosztem? Panowie w garniturach hale produkcyjna to pewnie widzieli tylko z okna. Niech trochę powdychają tego pyłu i oparów kwasu. A może by tak pokazali zdjęcia toalet do których strach wejść, że nie wspomnę o skorzystanie, a może zdjęcie stołówki gdzie trzeba spożywać posiłki. Pięknie wyglądają w tych garniturach, z tym że ich rzekomy sukces okupiony jest tragedia ludzi tam pracujących oraz mieszkających w pobliżu.

Tak14Nie1

@Majorka

W naszej firmie Kierownicy przez większość czasu przebywają na halach produkcyjnych, a Dyrektorzy są obecni codziennie, gdzie na miejscu ustalane są istotne decyzje dotyczące produkcji i przeładunków. Żaden z kierowników nie pracuje w garniturach, a Dyrektorzy noszą je jedynie przy okazji ważnych uroczystości lub umówionych wizyt z kontrahentami. Ponadto preferujemy awanse wewnętrzne, w związku z tym szczeble kierownicze i dyrektorskie obsadzone są przez osoby pracujące w przeszłości bezpośrednio przy produkcji nawozów i przeładunkach. Serwis sprzątający pracuje na terenie firmy cały dzień. Niestety w zakładzie produkcyjnym pracującym 24 godziny na dobę z ok. 180 pracownikami produkcyjnymi utrzymanie toalet w idealnej czystości jest wyzwaniem. Za wszelkie niedogodności przepraszamy. Staramy się, by te pomieszczenia były czyste. Proszę jednak pamiętać, że ich stan zależy również od osób z nich korzystających. W zakładzie przestrzegane są wszystkie zasady bhp i prawa pracy. Jeśli jednak miałby/miałaby Pan/Pani jakiekolwiek wątpliwości czy zauważył/ zauważyła coś niepokojącego, bardzo prosimy o kontakt z bezpośrednim przełożonym/kadrową lub pod adres: zmiany@fosfan.pl, na który można kierować wszelkie uwagi, zastrzeżenia, a także propozycje służące poprawie warunków pracy. Szanujemy wszelkie uwagi i zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami, sugerowaniem zmian itp., ale są od tego drogi wewnątrz firmy, które mogą pomóc efektywniej. Pozdrawiamy!

Tak2Nie12

Zostaw merytoryczną opinię o Fosfan S.A - Szczecin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Fosfan S.A
2/5 Na podstawie 40 ocen.