Opinie o ZEKON Sp.z.o.o w Ruda Śląska

3.7/5
Na podstawie 119 ocen.

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie ZEKON Sp.z.o.o. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZEKON Sp.z.o.o o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZEKON Sp.z.o.o w Ruda Śląska

Kris

Pracowałem w zekonie w 2021 krótko i dla mnie to jakaś masakra.. Dali mnie na nocną zmianę i kazali mi spawacz jakiś słup od środka gdzie nawet nie można było zobaczyć miejsca spawanego. Chciałem się kogoś zapytać jakiegoś pracownika jak to sprawa ale na nocce albo jakiś skośnooki albo goscie z Indii... Firma tak oszczędna że nawet myjac ręce trzeba 10 razy nacisnąć na przycisk bo po 7 sek woda przestaje leciec. Nie można używać silkspawu przeciwko odpryskom bo farba potem nie trzyma. Wszedzie gdzie spawalem słupy trzyma ale tam nie... Już dawno się tak skrobakiem nie namachalem jak w tej firmie. Ogólnie nie polecam tego zakladu

Zenon
@Kris

Fakt.czyszczenie jest męczące. Kierownik powiedział, że dobry spawacz ustawi spawarkę żeby nie chlapało.... widać że na praktycznym spawaniu się nie zna... Z tymi antyodpryskaczami że tak to nazwę też pojechali, frezy nie są dostępne.... musisz Sam się zaopatrzyć lub prosić szefa. Pucerzy-to by było super..... Ale. Zejdźmy na ziemię. Funduszy wieczny brak.

kolo
@Zenon

dobry spawacz potrafi ustawić spawarkę tak by łuk nie chlapał.

Zenon
@kolo

Spawarki niektóre są tak rozregulowane że szkoda gadać.

Adler
@kolo

Bo to racja

Summer

Ewald jak Ty mnje imponujesz, tys je tako trefno.

Pracownik jednego dnia

Poprosił ja o freza mojego szefa. Bo tu tszeba durzej kosmetyki,kontrola wymaga ładnie.Powiedział mnie, spawaj na pulsie. Ja podziękował za praca w Zekonie

Tadek

Szkoda, że poza oczernianiem firmy, nikt nie wspomni o tym,że pracownicy firm leasingowych, dostają 10zl brutto za każdą przepracowaną godzinę, decydując się przyjść w weekend(pod warunkiem przepracowania całego miesiąca bez nieobecności niezgłoszonej).

Pracoownik
@Tadek

Proponuję w ramach ogrodzonego terenu firmy, postawić kilka baraków takich w jakich są szatnie. Nie trzeba dojeżdżać więc więcej czasu na odpoczynek. Zatrudniać samych kawalerów i takich którzy mają komornika. No i standartowo zabierać dokumenty. Po co komu rodzina jak może zarabiać +10zł brutto.

Felek
@Pracoownik

.... niektórym,co nie zrobisz,i tak nie dogodzisz.... są tacy co chcą robić po 12 bo potrzebują kasy. A o co chodzi z dokumentami? Poza tym, dookoła jest wiele firm, nikt Cię w Zekonie nie trzyma na siłę. Nie podoba się- idź do konkurencji.skoro jest tak źle.

Felkowa

Jesteś starą panną ?

Ewald
@Felkowa

Wypraszam sobie

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie ZEKON Sp.z.o.o? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Murarz
MT Industrietechnik GmbH & Co.KG
logo firmy Kierownik Robót Teletechnicznych
Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana
Nigdy więcej

Na tym zakładzie zostali albo konfidenty albo włazi (usunięte przez administratora) każdy kto się szanuje i ma odrobinę godności dawno stamtąd odszedł

@Nigdy więcej

Czyli atmosfera nie za ciekawa. Dostać się do roboty też można tylko przez znajomości czy przyjmują normalnie? Jak nie mam doświadczenia to zostanę wdrożony czy od razu na głęboką wodę? Doradzisz coś?

Brelaty
@Nigdy więcej

Nieeeeee no, bez przesady. Tragedii nie ma! Atmosfera nie jest jakoś bardzo napięta... rób swoje,nie leć ciągle w bambuko, pracuj w miarę dobrze,to czepiać się nie będą. Kasa może i nie jest szałowa....ale nikt nad Tobą nie stoi z zegarkiem i nie wylicza ile masz Pracy na zwolnionych obrotach. Ponoć,na Promusie tak jest, więc....nie narzekajta aż tak,ludziska.

młody
@Ryszard

Przyjmują normalnie i na początku przyuczają nowych.

Drętwy jak Marek

Nowy rok, nowe możliwości. Czas uciekać. Zarząd działa bardzo "sprawnie", nad jakąkolwiek decyzja muszę się zastanowić. Np. na decyzję o podwyżkach czekaliśmy aż ok 8 miesięcy. Cokolwiek chcesz załatwić oni mają czas, ale gdy oni coś chcą to rzucaj wszystko i leć, nawet najlepiej zostań po robocie. Jak nie ma roboty to Ci mówią nie przychodzi, po czym telefon rano, że jednak robota jest. Ogólnie zakład fajny, Liderzy to barany, kontrola jest ok, wymagają ale nie swiruja. Transport ok, ja te barany liderzy dołożą im roboty to się chłopcy gubią. Zapylenie dramat, filtry do wymiany co 4-5 godzin. Miały być jakieś zmiany w tej sprawie, właściciel przyjechał chyba że 2 lata temu już i obiecał że będzie czysto, do tej pory dramat. Skąpi łapczywie ludzie z Zarządu jak Matełuszek Premier.

Mikser
@Drętwy jak Marek

Pamiętaj,że liderzy wykonują polecenia góry. Im też zapewne wiele się nie podoba,ale mają odgórnie narzucone polecenia. Warto o tym pamiętać.

Obserwator
@Drętwy jak Marek

Transport jest podstawą każdej firmy. Musi nadążyć za składaczami i spawaczami, a taktowany jest jak najgorszy podrzędny pracownik. Najniższe stawki, a odpowiedzialność największą!!!!!!!!!!! Chodzi o zdrowie i życie ludzi oraz materiał.

Farciarz
@Obserwator

Owszem. Dużo w tym prawdy. Funkcja bardzo odpowiedzialna

Janek

(usunięte przez administratora) skarb państwa i wszystko jest w normie. Skarbówka chyba dostaje łapówkę. Iiiiiii wszystko gra. A leader jest od tego żeby pilnować pracy,po to jesteśmy w pracy żeby pracować i tak jest wszędzie i nie wiem,co się tych liderów czepiacie. Postawcie się, jeden z drugim,na ich miejscu. Sami jesteście barany, weźcie się lepiej do roboty,co poniektórzy.... :/

Mietek

Dlaczego zgadzam się z tą opinią? Bo tak jest!!!!czy skarbówce nie wydaje się dziwne,że 90%osob pracuje za najniższa krajową??!

Tymczasowy

Pracowałem tam krotko, na początku pandemii. Źle nie wspominam,takie małe wariatkowo:) Liderzy w porzadku( pozdrowienia I...) Kontrola wymagajaca, ale chlopaki ok. Duży minus za zadymienie, takiego syfu jeszcze nie widziałem a troszkę w branży robie.

Xyz
@Tymczasowy

Liderzy to barany

Szwajcer

Co 12 lat regularnie po 50gr /h

Joker
@Szwajcer

Zgadza się i to bynajmniej nie jest żart.

Antek
@Joker

Brutto czy netto?????

@Szwajcer

Ktoś zadaje poważne pytanie a dostaje zupełnie niepotrzebną odpowiedź. Skoro podwyżek nie ma to może jakieś inne benefity?

Szczery
@Magdalena

Tak. W postaci reprymendy albo uwagi mądrego kierownika na hali p.t. pieniądze są wystarczy się po nie schylić no i premia ale tu nie ma co się łudzić na kokosy,droga Pani

Podwyżki

Co roku do miesiąca marzec są podwyżki,ich wysokość zależy od tego jak pracowałeś w poprzednim roku,i matrycy twoich kompetencji. Możesz dostać 20zł a możesz 300zł albo 0zl. Pod koniec roku każdy pracownik jest oceniany indywidualnie przez przełożonego. Co ma znaczący wpływ na wysokość podwyżki. Średnio 100zl co roku się dosteje jak się normalnie pracuje bez jakiejś spinki.

@Podwyżki

No i to jest normalna, kulturalna odpowiedź! Można? Można. Dziękuje bardzo :)

Podwyżki
@Magdalena

Wybacz,tu pracuje dużo ludzi z wykształceniem podstawowym często z kryminalną przeszłością, nie oczekuj normalnego dialogu,to totalni wykolejeńcy życiowi bhihi

Szalony Łon

Panie Prezesie, kiedy Pan włączy ogrzewanie? Kiedyś chociaż tym mogliśmy się w zimie pochwalić, że mamy ciepło na hali. Ogółem mocne cięcia kosztów.

Kozak
@Szalony Łon

Jo myśla, że jak bydymy szybcij robić,to bydzie nom cieplyj

Łysy
@Kozak

Eeeeeeeeeh jak Wy nie kumacie!!! W zimnym mniej czuć smród, jaki wydobywa się z malarni.

Polak

..... kolejni czarni w zakładzie. To już jest przesada!!!! Panie prezesie!!a co będzie dalej????! Nie jestem ksenofobem,ale kiedy skończy się wieczny nabór obcokrajowców , skończy się rotacja i w końcu będzie w miarę stała załoga???na tych wszystkich nowych już patrzeć się nie da....

Helena

Szukają teraz spawacza MIG (135) i ogłoszenie jest wystawione przez Zekon. Pisaliście tu, że zatrudniają pośrednicy i że jeśli robi nabór sama firma, to stawki też są niskie. Wymienialiście w zeszłym roku stawkę 22,50 zł za godz., ale nie wiem w końcu - na rękę, czy brutto. Ile spawacz ma w 2021 roku? Udzielacie się tutaj, to może dacie znać.

Felek
@Helena

22 na rękę przy oficjalnie najniższe krajowej

@Felek

To stawka nie za wysoka. Są do tego jeszcze jakieś premie, czy z godzin wychodzi tylko goła wypłata?

Monter
@Felek

O żesz, za taką stawkę to spawarki nie włączę. I na umowie najniższa krajowa?ale was (usunięte przez administratora) tam hahaha badany

@Felek

Czyli złodziejska firma,okrada skarb państwa oszukując na podatku,dorabiają się pieniędzy z biednych pracowników którzy się ciesza że mają 22zl na rękę,składki słabe albo mizerne,PIP powinien się zainteresować tym procederem

Anonimos

..... pora coś z tym zrobić!!! jest ktoś za??

@Anonimos

Śmiało, działaj. To nie może tak dalej wyglądać!

Co to się dzieje!!!!

Jak w tytule.... zalewa nas kolejna fala czarnych....ale, Panie i Pani,nie przejmujta się,w pobliżu otwiera się ogromna hala produkcyjna, nowe miejsca pracy,zapewne warunki NIE TYLKO FINANSOWE lepsze....w Zekonie wnet będą tylko obcokrajowcy, ale.....kto będzie im odbierać te elementy? kontroli też się chepie. O rany rany.... co to dalej będzie.... CZARNO TO WIDZĘ!!!!

Zibi
@Co to się dzieje!!!!

Co się nowego otwiera za firma? Spawaczy będą potrzebować ?

@Zibi

Jak będziesz już wiedzieć jakie stawki dla spawaczy to daj znać bo mąż jest ciekawy, może spróbuje wysłać do nich papiery :)

Ja se spawacz

Cześć wszystkim Czytam opinie i mam mieszane uczucia do do tej firmy Spawam od 7 miesięcy za 14netto to wiadomo ze szukam czegoś lepszego Kurs mam podstawowy 135 doświadczenie w spoinach od a4 do a12 szału nie ma w spoinach ale dobrze je wykonuje brak troche estetyki alw to chyba nic dziwnego jak spawa sie na rdzy i totalnie brudnych materiałach, umiem tez żłobic. Brak ki totalnie doświadczenia w spawaniu pionu (ostatnio spawalem pion rok temu na kursie) rysunek techniczny poziom podstawowi-średni jak dostanę na rysunku co mam pospawać to na elemencie go znajdę o odczytam ale zeby montować to ni (usunięte przez administratora). Jeśli chodzi o warunki zadymienie mobing to nie sa mi straszne. Reasumując mam tutaj czego szukać ? Głównie chodzi mi o zdobycie doświadczenia (moze robią jakies kursy) i nauczenie sie tego co mi brakuje (pion i doczolowe) Na jaka kasę mozna liczyć (o ile mnie przyjmą) Proszę o kwoty netto bo w brutto to my tylko kupujemy a nie zarabiamy :) (usunięte przez administratora)

Sadło
@Ja se spawacz

Przyjdź. Wszystkiego się nauczysz. Przede wszystkim cierpliwości hehehe. Trafisz jak większość z nas do firmy leasingowej za oficjalnie najniższą krajową a na rękę.... powiedzmy 20zeta.

Monter
@Sadło

20zł? Hahaha dzięki ???? nie spawam za taką cenę

@Monter

To mało, serio za taką stawkę? Ale to tylko dla początkujących, czy nawet doświadczeni spawacze tyle mają bez szans na podwyżkę?

Jerzy
@Sadło

Myślałem, że raczej nauczysz się pracy, a nie cierpliwości :D O co chodzi z tą cierpliwością? Serio najniższa, nawet po dłuższym czasie pracy?

Wkurwiony pracownik

I znowy złodziejstwo w firmie Zekon się zaczęło 150 zł zabierają pracownikowi jak nie wstawi się w pracy nawet kodeks pracy nie przewiduje takiej możliwości a firma próbuje tworzyć swoje prawo niema na to zgody. Już nie wspomnę o tym że nie chcą nikogo przyjmować pod firmę na umowę o pracę bo tłumacza się ze wzięli dofinansowanie z tarczy w czasie pandemii i nie mogą wykazać ze sytuacja firmy się poprawia! Cfaniactwo i złodziejstwo to domena firmy Zekon!

@Wkurwiony pracownik

Bardzo dosady nick, ale z tego co piszesz, to wcale się nie dziwię. Próbowaliście to gdzieś wyżej zgłaszać? Może tak by trzeba zrobić? :)

Pytanie do Pana Prezesa. Ceny idą w górę. Czy można liczyć na podwyżki z nowym rokiem???

Czy w ZEKON Sp.z.o.o jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Mietek

Czy skuteczna..... problemy zgłaszane, wysłuchiwane... Fajnie że prezes i właściciel się interesują.ale dopóki pracują tu tacy pseudo fachowcy,to trudno uznać to za skuteczną reakcję...poza tym, jakość powietrza jaka była taka jest...

Janusz

Największym problemem są głodowe stawki godzinowe, a wg zarządu zarabiamy bardzo dobrze, więc słuchanie i rozwiązywanie problemów w tej firmie nie istnieje!

Teresa
@Janusz

Cześć Janusz, czy nie byłoby to problemem gdybyś napisał mi coś więcej na temat tych stawek godzinowych w Zekonie? Ile one wynoszą? Czy jest tylko podstawa? Czy coś jest do miesięcznego wynagrodzenia doliczane?

Bry

Jakieś opinie dot. Działu handlowego?

Czy ZEKON Sp.z.o.o oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

PGS

Najprędzej dostaniesz sie pod pośrednika, uop na minimalną, umowa zlecenie, działalność. Pod ZK Zekon stawki chyba też mniejsze, pod pośrednikiem można liczyć na całe 22.5pln

Spawaluch

22.50...nie każdy ma takie szczęście

PGS
@Spawaluch

Ciekawe czy można zmienić posrednika w tej firmie, bo jest kilku, ten pod którym jestem daje właśnie 22.5pln,no ale słyszałem ze jeden robi za 18pln, także kapa, w sumie wychodzi na to ze robimy za 4euro na godzinę ;P konstrukcje pod hale dla całej Europy zachodniej, generalnie jeśli masz inne możliwości zatrudnienia to nie polecam ZK Zekon, na czas kryzysu może byc... Prosty głupi spawacz.

Ja se spawacz

22,5 brutto czy netto ?

Janusz
@PGS

Ni można zmienić pośrednika, raz podpisołś i żeś przepodł :p ostatnio jeden chciał zmienić szefa, bo jego gnój nawet umowy mu nie dał, to najwyższy pan i władca, prawa ręka Boga się nie zgodził :)

Narkoman to ja

Dzisiaj nocka panowie walimy do nosa i jedziemy z robotą. Jak lider to ja też o je........

Zostaw merytoryczną opinię o ZEKON Sp.z.o.o - Ruda Śląska

• Jak się pracuje w ZEKON Sp.z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZEKON Sp.z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZEKON Sp.z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 5 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ZEKON Sp.z.o.o