Opinie o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Koleje Wielkopolskie. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Koleje Wielkopolskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Łysy

Witam. Może ktoś coś powie o pracy przy utrzymaniu taboru w Zbąszynku? Doszły mnie słuchy że pewien pan bez żadnej wiedzy tam sprawuje władzę. Jak zarobki i atmosfera?

gfzs

a ile tam się zarabia jako maszynista??

alf

Od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy w dn. 15.03.2020r , wszystkie pociągi na linii Poznań-Zbąszynek mają wydłużony czas jazdy średnio około 8 min z poprzednim rozkładem jazdy. Pociągi stoją na stacjach i czekają do planowanego odjazdu zamiast jechać i być wcześniej na stacjach wysiadkowych. Może ktoś z KW odpowie co jest przyczyną takiej sytuacji. Stan torów się nie pogorszył jak też nie ma na trasie zwolnień. Przyczyną może być w takim razie tabor, który nie pozwala się zmieścić w ramach czasowych przejazdu. Przykład: poc KW 77251 czas jazdy stary rozkład 1:10 godz. nowy rozkład czas jazdy 1:18 godz.Mając taki tabor to jest wstyd.

jja

Pragnę jeszcze dodać że p. kierownik powiedziała iż mamy się cieszyć że jedziemy. To p. kierownik niech się cieszy że jedziemy bo koleje musiałyby nam zwrócić pieniądze za bilety miesięczne.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Koleje Wielkopolskie, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
jjjjaaaa

W dniu 12.03.2020r. wracałam/łem Kolejami Wielkopolski godz 15: 18 Poznań Górczyn. Siadając do przedziału p kierownik M. zostałam/łem wyproszona/y z resztą podróżujących. Sprawdzono nam bilety po czym p. kierownik nakazała nam wstać i iść do innego przedziału bo jest takie rozporządzenie. Moje pierwsze pytanie kto odpowie za decyzję tej Pani która nas usadziła na siłę w skupisku ludzi. Po drugie dlaczego na drzwiach p. kierownik nie wisiała informacja że nie wolno wchodzić po trzecie od kiedy jest to rozporządzenie i dlaczego jadąc w tym dniu rano do pracy innego kierownika to rozporządzenie nie dotyczyło ponieważ siedziałam/em w pierwszym przedziale. Pracuje także z ludźmi i takie podejście do podróżujących jest moim zdaniem bardzo nieodpowiednie i niegrzeczne. Jeżdżę codziennie do pracy i muszę stwierdzić po dłuższej obserwacji iż ta p. kierownik ogólnie jest bardzo konfliktowa i nie miła

bebok

odcinek leszno-wolsztyn to totalna porażka! pociąg, który miał być o godzinie 6:51 w Błotnicy był 30 min później... W dodatku nigdy nie jest umieszczona informacja na stronie o ewentualnym spóźnieniu! Oczywiście sytuacja nie jest jednorazowa, już kilka razy pociąg nie przyjechał i dopiero po kilkunastu minutach zjawił się autobus zastępczy... Mam nadzieję, że w końcu ktoś się tym zajmie bo to jest karygodne.

On

Żale na opóźnienie itp proszę do rzecznika spółki kierować. Pytanie o pracę na warsztacie jak wygląda admosfera, ile płacą.

Przemek

Widziałem, że jest aktualnie nabór na maszynistów w KW. Czy ktoś mógłby szczerze powiedzieć na jakie pieniądze można liczyć po wyszkoleniu?

Darek

WITAM może panie z marketingu przejechały by się w niedziele pociągiem z Kłodawy do Poznania po południu ;luksus jest stac w ścisku a co dopiero wsiasc do (usunięte przez administratora) takim przwoznikiem

aaa
@Darek

Zostań w Kłodawie po co sie gnieść

JKW

Odcinek Pzn główny junikowo pokanany w 40 min pasażerowie bez żadnej informacji codzienne spóźniania to norma.

Kris

Pociąg z Wrześni o godz. 5.31 odjechał 5.25 kto tego pilnuje konduktor jest ślepy wogule pociągi notorycznie odjeżdżają nie z rozkładem a jak wjadą

@Kris

Dzięki za informację. Może warto byłoby gdzieś zgłosić to, że godziny odjazdu nie zgadzają się z tym, co jest w rozkładzie. A czy bilety na Koleje Mazowieckie można kupić online?

Anka

Częste spóźnienia pociągu na trasie Poznań-Wolsztyn.Często pasażerowie stoją na peronie informacja jest przekazywana po upływie czasu. W każdym miesiącu są opóźnienia.Tragedia

Zbigniew

Dziękuję klientom za wypowiedzi, one również świadczą o pracy, ale chciałem poprosić kogoś z aktualnych pracowników o wypowiedź. Jak wygląda praca na stanowisku konduktora? Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Czarny

Witam. Jest XXI wiek a w pociągach Kolei Wielkopolskich nie można zapłacić kartą za bilet. Jechałem ostatnio z Grodziska Wlkp, biletomat na w/w stacji nieczynny. No nic kupię bilet w pociągu ale jak przyszło do zapłaty to pani kierownik pociągu oznajmiła mi, że nie mogę zapłacić kartą bo KW nie posiadają terminali. Ok zapłacę gotówka, miałem 100 zł no i wtedy mi się zagotowała. Pani kierownik zażądała ode mnie odliczonej kwoty bo nie ma jak wydać. Normalnie kpina. Jak taka spółka, która podobno wychodzi naprzeciw swoim pasażerom nie posiada terminali. No i oczywiście musiałem stanąć na głowie i skombinować odliczona kwotę. Pozdrawiam całą dyrekcję KW razem z Panem Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego.

Leszek

Praca jak praca zawsze można znaleźć coś i narzekać tylko czy to coś zmieni?

Maria
@Leszek

Bardzo ogólnie wypowiedziałeś się o pracy w firmie i szczerze mówiąc nie wiem co mam myśleć. Czy jako pracownik firmy jesteś zadowolony z wykonywanych przez siebie obowiązków? Powiedz nam proszę jakie obecnie zajmujesz stanowisko i jak klarują się kwestie finansowe.

Wdzięczna pasażerka KW

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Pani, która dzisiaj o 7 rano na stacji Poznań - Garbary pomogła mi odzyskać siatkę, która spadła mi na tory w momencie, kiedy ustępowałam miejsce osobom wysiadającym z pociągu. Bardzo, bardzo dziękuję!!!!

Robert

Pracowałem na PKP w Lesznie w latach97~89 jako konduktor pociągów towarowo osobowych jako nowy pracownik bez znajomości musiałem zacząć od pociągu towarowego. Podam przykład jednej służby. Wyjazd z Leszna do Ostrowca Wielkopolskiego godz 21. Wagon dla drużyny to bramkart wagon towarowy przerobiony czyli dwie drewniane ławy po bokach idrewniany stół a pośrodku koza czyli piec w którym rozpalalo się przed odojazdem trasa jakie 60 km. Po drodze oczywiscie manewry na każdej stacji przedstawianie wachadel itp Dojazd do Ostwa około godziny 10~11 czyli 12 ~13 godzin jazdy potem około 3 godziny oczekiwania na pociąg powrotny i jazda tak zwanym luzem do Leszna okol 2 godzin a na drugi dzień powtórka. Zarobki wtedy były niezłe dotego dużo dodatkowo ale godzin też niemało. Piszę bo narzekacie na pracę po 12 godzin pracując w czystych i klimatyzowanych składach. No ale to było dawno i na kolei pracowali ludzie z ogromnymi jajami.

Maria
@Robert

Twoja wypowiedź może okazać się wartościowa, gdyż da użytkownikom forum porównanie jak rozwinęły się Koleje Wielkopolskie i jakie zmiany dokonały się w warunkach zatrudnienia na przestrzeni lat. Jednak na forum istotne są wpisy dotyczące obecnej sytuacji firmy. Czy posiadasz jakieś informacje jakim jest pracodawcą aktualnie?

Kuba

Pomyłka a nie transport publiczny nie ma dnia aby nie było opoźnień! Osoby które ustalają rozkład jazdy to chyba kompletni idi... Jak nie za ciepło to za zimno takie tłumaczenia. Podczas godzin szczytu jeden skład i pełno ludzi a wieczorami luksus daw składy i vipowskie miejsca jakiś obłęd trasa Konin Poznań

Mat3elt

Chciałem dzisiaj kupić bilet na stronie KW. Niestety pomimo mojego straconego czasu nie powiodło siE, działanie strony KW to jakaś wielka porażka, otrzymuje link do innej strony która nie chce się otworzyć albo wygasa. Do KW, jeśli chcecie Państwo unowocześniać działanie swojej firmy zacznijcie od ułatwienia życia pasażerom poprzez sprawnie działająca stronę internetową, na której można kupić bilet !!

Aleksandra

Moje niepełnosprawne dziecko i ja zostaliśmy karygodnie i i nieprofesjonalnie potraktowani przez kierownika pociągu Kolei Wielkopolskich. Człowiek ten żartował sobie z nas, nie chciał spojrzeć na posiadane przeze mnie dokumenty potwierdzające prawo do zniżek, był opryskliwy. Trzy razy podchodził do mnie i rzucał złośliwe uwagi. Straszył wystawieniem kary za brak dokumentów na przejazd! W odpowiedzi na wniesiona przeze mnie w tej sprawie skargę i roszczenie otrzymałam wyłącznie przeprosiny. Przewoźnik nie ustosunkował się w żaden sposób do wniesionego przeze mnie roszczenia o zadośćuczynienie za wyrządzone mi i dziecku szkody moralne! Sami wystawiliście sobie negatywną opinię podpisując się pod odpowiedzią na moja skargę bez uwzględnienia zapisu z monitoringu, roszczenia o zadośćuczynienie i nieprawdziwe twierdzenie, że kierownik pociągu zapoznał się z posiadanymi przeze mnie dokumentami! Brak profesjonalnego podejścia do skargi oraz brak poszanowania dla Klienta i jego pogwałconych dóbr osobistych Panie Krzysztofie R. Dyrektorze Pionu Finansowo - Handlowego. Mam nadzieję, że sprawa otrzyma adekwatny dla jej wagi rozgłos. W przypadku chęci skontaktowania się ze mną dysponują Państwo moimi danymi.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Wielkopolskie - Poznań

• Jak się pracuje w Koleje Wielkopolskie?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Wielkopolskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Wielkopolskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Koleje Wielkopolskie