Opinie o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników na temat pracodawcy Koleje Wielkopolskie, oraz Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Koleje Wielkopolskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Ona

Pracowałam chwilę. Firma ciekawa, nikt nic nie wie, nikt nic nie robi,każdy zrzuca robote na kogoś innego. Na porządku dziennym kawki i ploteczki. Kadra zarządzająca (głownie ta młodsza i wyżej postawiona) albo bez kompetencji albo zamiast pracowac snuje sie po budynkach na składowej zajmujac się podrywaniem młodych wspólpracownic. Spojrzenia, usmieszki, aluzje, zagadynie, dziwne propozycje są na porządku dziennym. Jeden zbok goni drugiego a ich zony siedza w domach z dziecmi i mysla ze maja kochajacych mezow... Nie będę wymieniać Panów z nazwiska, wszyscy wiedzą o kogo chodzi, jest ich kilku, kadra "kierownicza", zarząd też.

Danielle
Klient

Podczas przejazdu kolejami wielkopolskimi miały miejsce same nieprzyjemne sytuacje. Zostałam oszukana na biletach wielokrotnie, gdyż Konduktor naliczył mi dwukrotnie większe ceny za bilety niż powinny być. Za przejazd przez dwie stacje zapłaciłam jak za zboże- 10 zł!! Taka sytuacja powtórzyła się wielokrotnie!! SKANDAL. Do ostatniego grosza z człowieka ściągną. Konduktorzy nie powinni naliczać sobie dodatkowych pieniędzy za kupno biletu! ABSOLUTNIE NIE POLECAM!!!

K Nowy wpis

WYZYSK!!! Skandal! Wstyd! 2000-2200 na rękę przez dwa lata jako konduktor. Bez podwyżki. Znikasz na kilka dni czy to święta czy majówka jakaś i baw się. Kawaler/panna spoko, ale ktoś z rodziną? I wszystko za te ochłapy. Atmosfera okropna, nie masz znajomości to nie masz tam życia bo ciągle jesteś karcony. Inwestycje duże, a gdzie w tym wszystkim godna zapłata dla pracowników?? Mydlenie oczu maskotkami i pięknymi pociągami. Ryzykować życie, zdrowie psychiczne i fizyczne, pieniądze za tą jałmużnę? Potem się wszyscy dziwią że ludzie wolą siedzieć w chacie i z mopsu ciągnąć. OKROPIEŃSTWO I WYZYSK

Ola
Kandydat

Witam! Czy trudno zdobyć pracę w kw jako konduktor? Gdzie składać aplikację?

Monika
@Ola

Na stronie kw w zakładce kariera ???? może ktoś wie coś więcej na temat kursu, jak to wygląda?

K Nowy wpis
@Ola

Łatwo... Bo stawki są poniżej krytyki. Kupują, inwestują a konduktor zarabia dwójkę przez pierwsze dwa lata, potem kierownikiem może zostać i trochę więcej. Generalnie wiem od pracujących tam że atmosfera taka że musisz uważać co mówisz bo nożyk w plecy dostaniesz. Skandal- dwa tysiące za taką odpowiedzialność i ryzyko. Na rozmowie można poczuć atmosferę "przepiękną"

Klaudiusz Nowy wpis
Klient

Dzisiaj (20.10.2021) pociąg KW miał pojawić się na stacji Opalenica o godz. 6:50 po czym jechać w kierunku Poznania, skład w Opalenicy pojawił się po ponad pół- godzinnym opóźnieniu... W Poznaniu był o godzinie 8, czyli po ponad 45 minutach od planowanego dojazdu. Jest to 2 tak znaczne opóźnienie na tym odcinku z Którym się spotkałem w przeciągu 2 tygodni. Kolejną kwestią są przepełnione składy które kursują na tym odcinku w godzinach porannych i popołudniowych, Najczęściej! Kursuje jeden skład w którym liczba osób znacznie przekracza liczbę miejsc w pociągu, natomiast gdy podróżnych jest bardzo mała ilość KW wysyłają 2 składy co jest zupełnie nieuzasadnione moim zdaniem. Obecnie wolę jeździć pociągiem dużo wcześniejszym niż powinienem aby mieć gwarancję, że nie spóźnię się na uczelnię. A ponad 140 złotych, które wydałem na bilet miesięczny zintegrowany powinny zostać zwrócone mając doczynienia z tak niewielką kompetencją i niepunktualnością ze strony przewoźnika

Krystiano Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.
Kandydat

Witam. Mam pytanko. Jak wygląda praca jako Pracownik Utrzymania Czystości Taboru we Wągrowcu? - Czy to jest praca zmianowa? Czy to jest także praca w soboty i niedziele? - Jak orientacyjnie wyglądają zarobki? - Czy zatrudnią kogoś, kto mieszka 20-25 km od Wągrowca? - Czy spojrzą łaskawszym okiem na kogoś, kto jest miłośnikiem kolei? (Chciałbym w końcu związać się z koleją zawodowo, nawet jako czyściciel taboru :) )

Rozmowa kwalifikacyjna
Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Koleje Wielkopolskie, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Bartosz
Klient

prędzej rząd się zmieni niż jakakolwiek kolej Wielkopolska będzie na czas i nie zawiedzie pasażerów, nigdy więcej, nie polecam

Maria
Klient

nie polecam, nigdy nie zdażyło mi się żeby kolej przyjechała punktualnie, to są jakieś żarty

Kasia
Klient

nie polecam, nigdy nic nie jest w stanie przyjechać na czas, brak szacunku i człowieczeństwa, nienawidzę kolei wielkopolskich, zawsze się spóźniają

Gość
Klient

To są jakieś kpiny, od dwóch lat dojeżdżam do pracy pociągiem do Poznania, na palcach jednej ręki jestem w stanie zliczyć ile razy pociąg był punktualnie. Opoźnienia po ponad pół godziny, żadnych wyjaśnień, informacji. Nie każdy może sobie codziennie pozwolić na tyle czasu bezczynnego czekania. Kpiny ten odcinek od Zbąszynka do Poznania !!!

@Gość

To nie jest forum do pisania skarg, tylko dla byłych, obecnych i przyszłych pracowników.

Zdziwiona
@Xyz

@ Xyz: Naprawdę to nie jest forum do umieszczania opinii Klientów? W takim razie ten opis: ,,Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników na temat pracodawcy Koleje Wielkopolskie, oraz Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Koleje Wielkopolskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej" powinien zniknąć, bo wzmianka o opiniach Klientów nie jest jednoznaczna, tak więc zainteresowani napisaniem opinii mają prawo i mogą ją wyrazić, gdyż spółka o tym nadmienia w owym opisie. Tak więc proszę się czepiać wtedy, gdy nie można podważyć sensu wypowiedzi.

DAWID..
Klient

Jak wygląda praca na dziale technicznym utrzymania taboru? Jest to praca zmianowa? Orientacyjnie jakie wynagrodzenie jest przewidywane po szkole mechatronicznej i 4 latach pracy na stanowisku automatyki i utrzymania ruchu?

Werix
Klient

PO RA ŻKA zaledwie 10 min jazdy koleją, a koszt za takie ścierwo w postaci biletu 9 zł. Koleje to nie samoloty. Konduktor nawet nie raczył sprawdzić nabytych w tak nieadekwatnej cenie biletów. To była moja ostatnia podróż koleją Wielkopolską, już wole jeździć prześmierdłymi PKSami z dworca. NIE POLECAM!!!

@Werix

Za kupno biletu w pociągu naliczana jest dodatkowa opłata, jak w każdej spółce. Wynika to z regulaminu. Obowiązkiem podróżnego jest zakup biletu przed podróżą.

Danielle

@Danielle

Co jaki czas w Koleje Wielkopolskie można ubiegać się o podwyżkę?

@Pytanie

Nie dają podwyżek za staż pracy. Kiedy są podwyżki, są one dla wszystkich. Od 4 lat żadnych nie było.

yungsz
Klient

czemu on sie zatrzymuje za kazdym razem w Opalenicy na 20 minut..

Nowy
Kandydat

Pracownik utrzymania technicznego Co robi? Ile może zarobić? Czy warto?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Tajemniczy

Tak

rozważam
Kandydat

Jak wygląda atmosfera pracy na stanowiskach administracyjnych? Czy w czasie pandemii jest możliwość pracy zdalnej?

gość
@rozważam

Atmosfera jest fatalna. Tylko układy, koneksje rodzinne itp. Szkoda nerwów. Do tego mobing. Nie polecam

Oko
@rozważam

Atmosfera w zależności od działu i tego jaki/jaka Ty jesteś. Możesz trafić super, albo źle. Jak w życiu. Jest możliwa praca zdalna.

Maszynista
Klient

Witam. Ile zarabia maszynista w kolejach wielkopolskich ?

Jakie są mocne strony pracodawcy Koleje Wielkopolskie?

Gosc

Nie ma takich

Dawid

W jakim systemie godzinowym pracujecie ?

JA
@Ona

Ja się z Panią nie zgadzam. Pracowałam dla Kolei Wielkopolskich ponad sześć lat i gdyby nie problemy osobiste przepracowała bym jeszcze raz tyle. Atmosfera jest świetna tak samo jak personel. Pierwszy raz widzę aby coś takiego miało miejsce. (usunięte przez administratora)

@JA

Może po prostu brzydka jesteś i Cię jak kumpla traktują? :)

Ja
@Ona

Mnie traktują jak kumpla, bo zachowuje się w odpowiedni sposób i nie daje im powodów do traktowania mnie, tak jak ciebie. Wybacz, ale widocznie się nie szanujesz ;)

OKO
@Ona

Mnie tam interesuje o kogo może chodzić ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Wielkopolskie - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Koleje Wielkopolskie