Opinie o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Koleje Wielkopolskie. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Koleje Wielkopolskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Wielkopolskie w Poznań

Czy można liczyć w Koleje Wielkopolskie na prywatną opiekę medyczną?

Lila

I pracodawca w pelni to opłaca, czy jest tylko w części finansowane? Poza tym, czy jakieś inne benefity tu oferują? Wczasy pod gruszą np są?

Niefortunny Pasażer

Przykro mi to powiedzieć ale kiedy koleje przynosiły dume i zaszczyt sobie i ludziom tak pracujacym dziś to wstyd i nieporozumienie w przypadku jakiejkolwiek awarii dramat Oczywiście PKP najlepsza jest w reklamach i samochwaleniu sie ci ma sie nijak do rzeczywistosci .Juz podaje przykład Dzień 21.06.2023 Planowana podróż Wągrowiec -Szczecin przez Poznań Pociąg osobowy z Wągrowca wyjazd o 6,45 -planowany przyjazd 7,52 o godz 7,30 stanąl w Czerwonaku i zaczął sie horror nikt nic nie wieć obsługa przeszczęśliwa mają gratisowy odpoczynek pasażerowie w nerwach Zadzwoniłem na infolinię wielkopolska Bardzo miła Pani poinformowała mnie ze po pierwsze mieszkam w Polsce i tu panuje zmienny klimat zimą są snieżyce mi opady a latem burze i deszcz i w związku z czym jest awaria a ponieważ mamy XXI wiek nikt nie bedzie sie fatygował aby coś wyjasnić na pytanie do konduktorki że mam skomunikowanie z pociągem na Szczecin Pani z radosną mina odpowiedziała że wie Pan ile jeszcze jest do końca dnia połaczęn a na moje tłumaczenie że jadę na umówioną i zapłaconą prywatną wizytę do Pana profesora ( bo NFZ tęz to ma gdzieś ) pani wzruszyła ramionami i stwierdziła ze trzeba czekać Zadzwoniłem do Szczecina no cóz Pan Profesor stwierdził że jak nie zdąże to trzeba ustalić nowy termin i oczywiście uiścic opłatę bo mój termin czeka a nikt go nie wykorzysta Po prostu wstyd mi kolej Wielkopolska ma pasażerów tam, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę Ps Radosna Pani Konduktor poinformowała ze podstawią komunikację zastępczą niestety nie podała kiedy

Niefortunny Pasażer

Przykro i to powiedzieć ale kiedy koleje przynosiły dume i zaszczyt sobie i ludziom tak pzcujacym dziś to wstyd i nieporozumieni w przypadku jakiej kolwiek awarii dramat Oczywiście PKP najlepsza jest w reklamach i samochwaleniu sie ci ma sie nijak do rzeczywistosci .Juz podaje przykład Dzień 31.06.2023 Planowana podróż Wągrowiec -Szczecin przez Poznań Pociąg osobowy z Wągrowca wyjazd o 6,45 -planowany przyjazd 7,52 o godz 7,30 stanąl w Czerwonaku i zaczął sie horror nikt nic nie wieć obsługa przeszczęśliwa mają gratisowy odpoczynek pasażerowie w nerwach Zadzwoniłem na infolinię wielkopolska Bardzo miła Pani poinformowała mnie ze po pierwsze mieszkam w Polsce i tu panuje zmienny klimat zimą są snieżyce mi opady a latem burze i deszcz i w związku z czym jest awaria a ponieważ mamy XXI wiek nikt nie bedzie sie fatygował aby coś wyjasnić na pytanie do konduktorki że mam skomunikowanie z pociągem na Szczecin Pani z radosną mina odpowiedziała że wie Pan ile jeszcze jest do końca dnia połaczęn a na moje tłumaczenie że jadę na umówioną i zapłaconą prywatną wizytę do Pana profesora ( bo NFZ tęz to ma gdzieś ) pani wzruszyła ramionami i stwierdziła ze trzeba czekać Zadzwoniłem do Szczecina no cóz Pan Profesor stwierdził że jak nie zdąże to trzeba ustalić nowy termin i oczywiście uiścic opłatę bo mój termin czeka a nikt go nie wykorzysta Po prostu wstyd mi kolej Wielkopolska ma pasażerów tam, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę Ps Radosna Pani Konduktor poinformowała ze podstawią komunikację zastępczą niestety nie podała kiedy

anonimowy389

Totalnie niezorganizowane rozkłady jazdy, pociąg, który miał przyjechać na peron 1 tor 16 w ogóle się nie pojawił. Mimo próby konsultacji z kasą w podziemi nie było można dojść do żadnego porozumienia. Pani zza okienka twierdziła, że pociąg odjechał z peronu 1 o danej porze, gdy przez cały ten czas stał tam pociąg intercity, który jechał w innym kierunku. Gdyż Pani sprawdziła w systemie informacje na temat pociągu powiedziała, że nie byli poinformowani o żadnych zmianach, a pociag najprawdopodobniej nie przyjechał lub odjechał bez zapowiedzi z innego peronu.

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Koleje Wielkopolskie, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Poznań
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Witam! Chciałbym aplikować na stanowisko magazyniera w Wągrowcu. Czy jest t ktoś kto mógłby mi powiedzieć coś więcej od siebie jak ogólnie wygląda praca w Wągrowcu, jakie zarobki, czas pracy itp

Pasazer

Nie polecam przejazd 15.04 2023 g 6.08 trasa konin poznan. Szanowna Pani konduktorka chamska bezczelna opryskliwa gówniara pozjadała wszystkie rozumy. Agresywna łaskę robi ze sprzeda bilet i udzieli informacji .Straszyla mnie i naublizala. Nie wiem kto takie osoby przyjmuje do pracy. Takiego chamstwa agresji do pasażerów dawno nie spotkałam. I to u kobiety. Uwaga na ta PANIĄ.

Jolanta

Jestem zainteresowana pracą na stanowisku kierownika pociągu. Mam wyksztalcenie średnie, dobry stan zdrowia oraz znam jezyk angielski. Myślę o podjęciu studiów związanych z tym stanowiskiem. Czy firma zapewnia dofinansowania do studiów? Czy jest to sto procent dofinansowania czy jakaś cześć? Czy trzeba podpisać lojalnościowke która zabezpiecza firme?

Jaaaa93
@Jolanta

W pierwszej kolejności musisz mieć kurs konduktora i przepracować rok.

Jan
@Jaaaa93

Spoko, nie dla mnie to na razie. Ale widzę, że na stronie firmy jest też oferta dla maszynisty - stażysty. Firma oferuje kurs na licencję i zapewnia umowę o pracę. Jak jest skonstruowana taka umowa, trzeba tu przepracować jakiś czas, jak się zrobi kurs dzięki firmie? I czy wiesz, ile na początku się zarabia?

Jacek
@Jan

Cześć, podłączam się do pytania co do oferty na maszynistę stażystę :)

M.
@Jacek

Firma zapewnia kursy i szkolenia. Podpisać trzeba umowę lojalnościową.

Olga
@M.

Na długi czas taką lojalkę się podpisuje? Po zrobieniu takiego kursu jak wygląda praca? Jeździ się jako drugi maszynista czy jak to wygląda?

Abx
@Olga

3 lata Po kursie jeździsz sam/sama

Pasażer

Czemu od marcowego rozkładu jazdy znowu nie ma pociągu przed 15 godziną na trasie poznań Gniezno?Tylko znowu po 15? Co wy wyczyniacie co? Znowu bajzel. Tak samo rano pociąg z fałkowa o 4.20 non stop postoje na trasie. No co jest grane? Przywródźcie pociąg z Poznania o 14.50 a nie taki bałagan. Na innych trasach jakoś z pociągami w godzinach szczytu nie ma problemu a tu jak zwykle bałagan. Żenada!

Mikołaj

Od 7 lat jeżdżę kolejami jeszcze nigdy nie było tak że pociąg przyjechał w terminie. Wieczne opóźnienia ludzie zróbcie coś z tym bo już delikatnie mówiąc wkurza to.

Pasażer

Koleje Wielkopolskie to jakaś paranoja. Toalety w pociągach non stop awaria. To nie do pomyślenia w 21 wieku. Weźcie się w końcu ogarnijcie w tym temacie bo normalnie wstyd. W dodatku ceny biletów podnosicie i od pasażerów się wymaga nie wiadomo czego a obsługa pociągu wcale nie lepsza. Moja ocena w skali 1-6 to 1!. To na tyle.

Kate
@Pasażer

To niech ludzie nauczą się czystości w pociagach, a nie, że walą tony ręczników, papieru czy czego tam jeszcze. Zaś zdziwko, o bo toaleta wyłączona. Wystarczy raz naprawić, ale co to da, jak przyjdzie następny i zrobi to samo? Zadziwia mnie fakt, że w domu tak nie robią, a gdzie indziej to już brak szacunku, bo ktoś sprzątnie, no ludzie! To jest XXI w.

Marian Koniuszko

Na PUT praca spokojna, fajna atmosfera i ogólnie podoba mi się.

Kier.poc.

Praca z ludźmi, więc czasami jest lepiej, czasami gorzej... jeśli chodzi o pracę na pociągu to najlepiej jak najwięcej uśmiechu dla ludzi i oni zwykle odwzajemnią się tym samym. Jeśli są jakieś problemy to również z uśmiechem i na spokojnie. Jeśli chodzi o pracę z innymi pracownikami to najlepiej robić swoje i nie wdawać się w zbędne prywatne dyskusje, no chyba że ktoś tym żyje. W sekcji Poznań wszyscy żyją plotkami, w mniejszych "gniazdach" jest lepiej bo jest mniejsza grupa pracowników i większe zżycie z nimi. Pracownicy dyspozytury mają się za wszechwiedzących i nietykalnych, dobrze że rozmowy telefoniczne pomiędzy nimi, a innymi pracownikami są nagrywane. Tylko jeśli się coś dzieje to nic nie wiedzą i każą czekać, a pracownik drużyn sam musi sobie radzić i często podsyłać pomysły dyspozyturze. Na pociągu pracuje się zwykle samemu (konduktorzy też), więc naprawdę jest co robić w godzinach szczytu. Ogólnie praca jest dobra dla otwartych osób, które nie boją się czasami ciężkiej pracy. Bo niby to "tylko sprawdzanie biletów", a czasami po końcu służby człowiek czuje okropne zmęczenie Są strony pozytywne i negatywne, a wszystko zależy od podejścia i chęci. Zarobki kierownika pociągu (poniżej 26 lat) to około 4400 na rękę bez nadgodzin (a zwykle nadgodziny są).

Pasażer

Przywródźcie pociąg o 14. 50 z Poznania Głównego do Gniezna a nie że jest pociąg o 14.00 potem 14. 27 a następny dopiero 15.13. Co to jest za bajzel? Na innych trasach pociągi jakoś jeżdżą normalnie a tu jak zwykle jubel! Poprawiać ten rozkład jak najszybciej i jeszcze ceny biletów sobie podnosicie żeby było śmieszniej. Ta spółka schodzi na dno ewidentnie.

Trasa Konin-Poznań

Pan konduktor dn.05.01.2023 o godzinie 6:42 na trasie Konin-Poznań bardzo niemiły i brak kultury do pasażerów. Już nie raz trafiam na tego Pana konduktora i zawsze jest w złym humorze, nie chce udzielić pomocy gdy automaty w pociągu nie działają i wysyła różne negatywne komentarze do pasażerów, między innymi obcokrajowców. Wybieramy podróż pociągiem między innymi ze względów ekonomicznych i ekologicznych, ale chyba następnym razem wybiorę się samochodem i uniknąć tak nieprzyjemnej atmosfery ze strony konduktorów. Trochę kultury i szacunku do drugiego człowieka. Rozumiem gdyby jeszcze jakaś (usunięte przez administratora) jechała i naprawdę problematycznie się zachowywała, ale jechali normalni ludzie. Żenada, pracuje z ludźmi ponad 8 lat na różnych stanowiskach- od kasjera po dział IT i w życiu bym nie pomyślała żeby tak zachować się w stosunku do klienta. Słoma z butów wystaje. Może KW powinni zainwestować szkolenia dla swoich pracowników z komunikacji oraz kultury osobistej? Chamstwo i jeszcze raz chamstwo.

Irena

Powiedzcie mi jak wyglada proces rekrutacji? Planuję aplikować na stanowisko specjalisty ds. Płac. Czy firma wysyła na dodatkowe szkolenia czy kursy ? Mam wymagane 3 lata w zawodzie ale miałam chwilowa przerwę, a przepisy się ta zmieniają. Jakie stawki tu obowiązują? Jakie widełki?

Pasażer

Poprawcie jak należy rozkład jazdy na trasie Poznań Gniezno. Czemu nie ma już pociągu o godz 14.50 do Mogilna tak jak było zawsze z Poznania?! Na innych trasach pociągi w godzinach szczytu jakoś jeżdżą normalnie a tu jak zwykle bajzel. Przywródźcie ten pociąg pędusiem bo to normalnie siara i obciach. Moja ocena tej spółki to 1! Wstyd!

Pasażer

Kiedy poprawicie rozkład jazdy na trasie Poznań - Gniezno? W godzinach szczytu po godz 14 pociąg o 14.27 a następny o 15.13 dopiero! A po 16 co 10 minut jadą. Zróbcie pociąg do Gniezna o 14.50 a nie taki bałagan. Na innych trasach jakoś pociągi mogą normalnie jeździć przed godz 15 a na tej trasie jak zwykle bajzel! Poprawcie to wszystko!

Rob

Jak wygląda sytuacja na st. Maszynista stażysta ? Jakie pieniądze, grafik ?

@Rob

Pytałeś już jakiś czas temu, z tego co widzę. No i jak, udało Ci się czegokolwiek dowiedzieć? Jeśli tak, to koniecznie daj znać, też jestem ciekawa. Swoją drogą jak przebiega rekrutacja?

Marecki

Miałem wczoraj 18:15 z głównego chyba na junikowie z 18:25 no niestety konduktor to taki burak cham (usunięte przez administratora) chciał legitymację moją służbową do ręki tłumaczę może do ręki to daje się co innego legitymację daje się do wglądu nie szło go przekonać ale i tak mu nie dałem mimo to zachowywał się dalej jak cham a kierownik siedząc obok zajęty był rozmową z kobietą którą przed chwilą poznał w ogóle nie zwraca uwagi na nic dopiero rozmawiali po moim wyjściu bo w korytarzu słyszałem no cóż może powiedzieć zatrudnia kolej Wielkopolska same chamów i prostaków

Witek

Witam Mam pytanie do osób już pracujących, ponieważ dostałem ofertę pracy jako Maszynista Stażysta . Czy polecacie firmę Koleje Wielkopolskie Jaka jest atmosfera Zarobki na stanowisku maszynisty Z góry dziękuje za odp.

@Witek

Dostałeś czy sam znalazłeś? Nie wiedziałam, że szukają. Chyba, że to jakaś wewnętrzna rekrutacja? To by wiele wyjaśniało...ale ofert żadnych nie znam, a nie ukrywam, że się rozglądałam.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Wielkopolskie - Poznań

• Jak się pracuje w Koleje Wielkopolskie?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Wielkopolskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Wielkopolskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Koleje Wielkopolskie