KWK Mysłowice-Wesoła

Mysłowice

Opinie o KWK Mysłowice-Wesoła

Iwona

@Mikołaj mądrze to powiedziałeś, bo właśnie kwestia zarobków jest ciężka, ze względu na doświadczenie, kwalifikacje i stanowisko, więc prostej odpowiedzi ile się będzie zarabiało nie dostaniemy. Dlatego najlepiej nie zadawać tego pytania, tylko dowiedzieć się bezpośrednio od pracodawcy. Za to może ktoś chciałby wypowiedzieć i zweryfikować słowa pracodawcy KWK Mysłowice-Wesoła z wywiadu dla gowork.pl z rzeczywistością http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,94141,wywiad-przemyslaw-praus? Każdy zainteresowany pracą zaciekawi się tym tematem.

Mikołaj

Pracowałem do k. 2012r. na Stanowiskach Maszynista maszyn wyciągowych w KWK Wesoła i były wtedy w miarę db. zarobki, ale : najpierw trzeba być Maszynistą maszyn wyciągowych tzn. ukończyć Kurs, być dyspozycyjnym, odpowiedzialnym i posiadać wiele "cech" których brakuje innym pracującym w kopalni, a wtedy zsumując to wszystko można było powiedzieć,że "opłacało się pracować", a inni powiadają że Maszyniści maszyn wyciągowych, czy Ratownicy górniczy, to zarabiają... Nie szukajcie "tanich" informacji nt. zarobków w kopalni, bo są uzależnione od wielu czynników.. Pozdrawiam. Emeryt.

Mikołaj

Pracowałem do k. 2012r. na Stanowiskach Maszynista maszyn wyciągowych w KWK Wesoła i były wtedy w miarę db. zarobki, ale : najpierw trzeba być Maszynistą maszyn wyciągowych tzn. ukończyć Kurs, być dyspozycyjnym, odpowiedzialnym i posiadać wiele "cech" których brakuje innym pracującym w kopalni, a wtedy zsumując to wszystko, to inni powiadają że Maszyniści maszyn wyciągowych, czy Ratownicy górniczy, to zarabiają... Nie szukajcie "tanich" informacji nt. zarobków w kopalni, bo są uzależnione od wielu czynników.. Pozdrawiam. Emeryt.

Iwona

Pracujesz w KWK Mysłowice-Wesoła? Chętnie dowiemy się jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia. Na co mogą liczyć pracownicy firmy?

nowy

Witam was wszystkich czy będą przyjęcia na kopalnie w 2017 roku. Z góry dziękuje za info.

ryl do potęgi
@ryl 28.01.2017 17:02
Tak będą przyjęcia -- urodzinowe , weselne i inne okolicznościowe dla dozoru .

hahahahah racja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ryl do potęgi
@ryl 28.01.2017 17:02
Tak będą przyjęcia -- urodzinowe , weselne i inne okolicznościowe dla dozoru .

hahahahah racja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bakin

tak napradę jeśli dobrze rozumiem to jest to Katowicki Holding Węglowy SA, tak kochani? w sumie to naprawdę bym się chciała u was zatrudnić, nawet na jakieś fozyczne stanowisko, ale jak wygląda sytuacja ze związkami zawodowymi? czy są one problemem?

obserwator

Na kopalni wesoła pracuje nie jaki Robert Foltyn , jest to damski bokser który znęca się na swojej byłej kobiecie. Jest zwykłym cipunem który zalega na mieście wszystkim dilerol pieniądze . Proszę prawdziwych meszczyzn o pomoc , mam 2 dzieci. Potrafi złapać mnie na środku miasta i bić ,kopac . Kiedyś usiadł na mnie i bił mnie pieściami po twarzy a już od dawna nie jesteśmy razem.

Destroyer

Syf przeokropny na tej kopalni.

ryl

uran mo teraz zprzyjac 50 chlopa w tym pomoc dolow bez doswiadczenia

paweł

hej wszystkim nie wiecie morze czy będą jakieś przyjęcia na wesoła? pzdr.

firma obca

uran, bumech, budkop, prg bytom, pbsz kopex, zok, nie wiem czy jeszce ale kiedys robiły wampol, prg mysłowice, transjan, remagum,

paweł

witam mam pytanie wie ktoś jakie firmy robią na wesołej?

marcin

Ma ktoś wtyki zeby dostać się na wesołom pod kopalnie nie do firmy bo już robiłem dobrze zapłacę mój nr tel 781-265-844

mlody

Żeby było dobrze robię pod firma czekam na grube

jorg

młody musisz poczekac cierpliwości trzeba przeczekac ciężkie czasy. pozdro

młody

jak sie dostac pod kopalnie ?

mody

czy sa przyjęcia na wesołej wiecie może?;)

lutosław

17.02.2015- Wykonano dwie tamy izolacyjne, które zostały odebrane przez komisję z udziałem jednostki ratowniczej. napiszcie jak się ma obecnie sytuacja, troche się martwie o pracowników, ja chciałem dostac sie do pracy w KWK Mysłowice-Wesoła jeszcze niedawno wiec jestem bardzo zainteresowany sytuacja

hirki

Jabym sie zastanawial nad praca w kopalni, pracuje 17 lat moje wyplaty wachaja sie miedzy 2200-2500zl bez wegla,bez swiat.pracuje w oddziale gorniczym na 9grupie .kasa lepsza jest tylko jak sa zbrojenia scian lub likwidacje. Oczywiscie kasa lepsza jest w scianach lub przodkach a to tylko ekipy ktore pracuja bezposrednio przy wydobyciu lub przodku takze w scianach to jest okolo 13 osob przodki oklo 5 osob ale to sa ludzie ktorzy sie znaja i ciezko sie wbic chyba ze kto odchodzi z kopalni. Praca tez za pewna niejest sam sie boje ze niedorobie tych 8lat bo co chwile slychac o upadlosci,o weglu ze wschodu,i braku zim

seether

marek ; prawdopodobnie jakiś oddział elektryczny pod ziemią , ty lepiej zastanów się ,czy warto ryzykować życie dla marnych groszy . Na twoim miejscu po wypadku z zapaleniem się metanu zastanowiłbym się z 1000 razy. Czasy poważania człowieka w górnctwie minęły bezpowrotnie, nawet Związek Zawodowy położy na Ciebie lagę, Pozdrawiam.

gazzz

Witam panowie prosze mi opisac co to za oddzial MEE3. Dziekuje bardzo

nowy

Kokosów nie ma ale stabilizacja jest;-)jakby ktoś coś wiedzial jak dostac sie pod KHW to proszę o kontakt :-)

gor

nie ma kokosow na tej kopalni,wyplaty jak w biedronce,pracownicy miesiac w miesiac sa okradani z pieniedzy....to nie te lata ze gornik naprawde zarabial.szkoda ze nikt nie zrobi z tym porzadku.8 lat stazu...

nowy

Mnie bardziej zależy żeby dostac sie pod KHW bo wiadomo jak to jest z firmami w jednym miesiącu pracujesz a w następnym juz nie bo nie ma roboty:-(roboty

nowy

Witam, a moze ma ktoś możliwość załatwienia pracy pod KHW? Możemy sie jakoś dogadac:-)

adin87

Po tej wypłacie zaczynam się zastanawiać czy pracuje na kopalni czy w TESCO !!!

darek37

Ją złożył em w grudniu i już do mnie dzwonili z holdingu czekam .mechaników i komb ajnistów przyjmują

ms

witam wie ktoś czy będą przyjęćia na wesołom?

kwk

Są na wydobywczy w listopadzie około 100osób przyjeli

ktos

Ludzie!!! po co pytać o przyjęcia na forum? Złożyłem papiery do KHW 4 lata temu. Bez odpowiedzi. Popracowałem po serwisach w Kopex i innych firmach. Miałem jakieś doświadczenie. Zadzwonili sami. Zrezygnowałem z pracy. Przez pierwsze 2 lata zarabiałem, licząc kartki, prawie tysiaka mniej niż poza kopalnią. Nie żałuję. Pozdrawiam..(usunięte przez administratora) )

abneco

Witam serdecznie czy może mi ktos powiedziec jakie lub jaka podfirma przyjmuje na kopalnie wesoła. Dziękuje

ANKONDA2.

WITAM PANOWIE CZY BĘDĄ PRZYJĘCIA POD KOPALNIE NA KWK WESOŁA W 2014 PROSZĘ O odp.

zero

Cześć, pierwsza wypłata za pracę na KWK Wesoła 1438,11. W tym ekwiwalent za wengiel, premia barbórkowa ( za jeden dzień ), 31 % premii....goła wypłata bez dodatków 749,20. Przepracowane 14 dni. Pozdrawiam

ANKONDA2.

WITAM.PANOWIE CZY SĄ PRZYJĘCIA NA WESOŁOM.PROSZĘ O odp.

alan
@ANKONDA2. 05.12.2013 17:58
WITAM.PANOWIE CZY SĄ PRZYJĘCIA NA WESOŁOM.PROSZĘ O odp.

ni ma !!! tylko pod firmy mozna sie dostac.

witam są jakieś przyjęcia na wesołom jak coś wiecie to proszę o odp.

Mark

Panowie to są wszystko grosze byłem w Australii tam górnik pracując w systemie 7/7 siedem dni w pracy siedem dni wolnego ma na rękę przeliczając na pln ok 25tys zł na rękę.A najniższa stawka miesięczna jaka jest w tym kraju przy byle jakiej robocie to 2500dolarów.I te ceny tam nie są wcale dużo większe jak u nas wręcz dużo rzeczy jest tańszych.Szkoda że Polska jest takim krajem jakim jest.Jak opowiadałem kolegom australijczykom że górnik u nas zarabia 1000dolarów to się pytali czy to na tydzień to mówiłem że na miesiąc i mówiłem jakie ceny są w Polsce to się dziwili jak tu można żyć.W 2014roku Australia będzie potrzebować górników bo zmienił się rząd w listopadzie.Wymagany perfekcyjny angielski.

Ostatnio rozmawiałam z panem który pracował miał 2 wypadki prawie śmiertelne i jego synowie już nie chcieli kontynuować tradycji rodzinnej.co sie dziwic problemy ze zdrowiem mial itp..kto to kupuje kto bedzie prezes teraz?

Dostaniesz na pierwsze 30 dni instruktora potem już masz umieć. Instruktor albo da ci wycisk albo będzie to olewał zależy na kogo trafisz. Praca zależy wielu naprawdę się narobi ale są tacy co tylko myślą jak przebimbać całą dniówke

Czy te ciężkie dla człowieka warunki pracy ratownicy mają wynagrodzone finansowo?Jakie jest ubezpieczenie czy dodatkowo jakąś grupówkę mogą wykupić?

dejv
@anonim 16.08.2013 21:53

człowieku to nie jest fabryka wafli .... zaplacone ratowinicy maja dniowki z 10 grupy ...jak wchodza w zagrozenia gdzie zwykly gornik nie moze tam przebywac

Czyli w Wesołej w KWK dobrze płacą a maja jakieś ubezpieczenie zeby pracownik sobie wykupil jak w innych zakladach jakies grupowe wiadomo od kalectwa itp.

wesołek

Jeżeli komukolwiek nie odpowiada praca na kopalni to niech się zwolni i poszuka szczęścia w Korporacji. Mam wrażenie że na forum w zdecydowanej większości wylewają smutki ( usunięte przez administratora )

Jerrod

Ciekawe ja czekalem dwa tygodnie na przyjecie.

Tomek

Są przyjęcia na ruch Mysłowice ?Proszę o info.

NIEZNAJOMY DDD

Tzw wslparcie na kopalnie w zwiazkach .Wiem jak to rozumiec to znaczy po znajomosci bo innej szansy raczej nie ma jedynie pod firme:(

lolo

Witam. Pare dni temu dzwonili z kopalni, powiedzieli ze mam czekac około miesiaca moze sie odezwa, a jak nie to trzeba bedzie dluzej poczekac. Mam pytanie jestem po szkole technikum energetyczne(5lat) w zawodzie technik elektronik o specjalnosci elektryczna i elektroniczna automatyka przemysłowa, pracoiwałem od 2003 do 2007 na umowe zlecenie a potem na umowe o prace tj od 2007 teraz w czerwcu bedzie 5 lat, jak myslicie gdzie najprawdopodobniej ndostane sie na oddział i na ile moge liczyc na poczatek pozdrawiam.

Pracownik z 7-letnim stażem

Wracając ściśle do twojego pytania to może być ciężko zarobić 2500zł, ale nie wszystko naraz. Poza tym chcąc pracować na oddziale wydobywczym musisz wiedzieć, że święta w pracy to podstawa. Na początku trzeba zacisnąć zęby i się starać. Myślę że na początek te 1,6 do 2,2 tyś + kartki (ok.330zł) + talony na węgiel(8 ton/rok) da się zarobić, ale to sprawa indywidualna jak pisałem w poście powyżej (zalezna od szkoły, stażu itd.) Wydaje mi się że tak 1,5 do 2 lat jest ciężko z kasą, ale potem w końcu zostaniesz doceniony i np. zasłużenie dostaniesz się do ścisłej ekipy w przodku lub ścianie to kasa jest - starzy górnicy zarabiają ok.5 tyś lub nawet więcej!!! Pozdrawiam!! Jak coś to pytać!

Pracownik z 7-letnim stażem

Nie napisałeś jaką masz szkołę i staż (nie chodzi mi o pracę na kopalni tylko ogólnie) ponieważ na zarobek najbardziej wpływ ma zaszeregowanie czyli tzw. grupa , dodatek twz. karta górnika oraz premia! Już piszę jaśniej: Staż: bez stażu Karta górnika - 30% staż pow. 3 lat : KG - 40% staż pow. 5 lat : KG - 50% staż pow. 10 lat : KG - 70% Do stażu stażu wlicza się szkoła. Przykład. Technikum wg. starych zasad : 5 lat + np.inna praca (umowa o pracę) : 2 lata = staż 7 lat więc KG 50% Grupa: Uwarunkowana ściśle od skończonej szkoły i oddziału na jakim się będzie pracować: Przykład. Technik elektryk na oddziale elektrycznym na start dostaje 6 grupę jako młodszy elektromonter, natomiast na innym oddziale np. wydobywczym dostanie 4 grupę jako pracownik nie wykwalifikowany i analogicznie. Każda grupa to jest stawka za dniówkę, więc im większa grupa tym większy zarobek. Premia. Zależna od oddziału i kierownika bo to on co miesiąc decyduje ile jej dostaniesz. Na start przeważnie 20% bo to jest najmniesza jaka może być.

Źiorko
@Pracownik z 7-letnim stażem 09.01.2012 19:54

przyjacielu czy ty jesteś pewny co do KG ?? ja mam skończone technikum górnicze , wykwalifikowany technik górnik ... czyli 4 lata szkoły i 4 lata przerobione na dole wiec suma wynosi 8 lat a KG wynosi mi dalej 40% wydaje mi sie ze karta górnika jest od czystej roboty SZKOŁA SIE WLICZA DO Jubilata

kandydat

w ciężkich warunkach na ścianie bądź przodku oczekiwał bym ok 2500 (2,5K)netto bez sobót czy to w ogóle realne dla początkującego górnika? pozdrawiam

Pracownik z 7-letnim stażem

Podajcie jakie macie wymagania wobec wynagrodzeń na tej kopalni to może wam pomogę,ponieważ na zarobki ma wpływ bardzo dużo czynników tj. szkoła, staż, kwalifikacje, potem oddział w którym się pracuje itd. I nie piszcie ,że marna kasa przepracowując 1 lub 2 miesiące na dniówkach szkoleniowych podczas których tak naprawdę zaznajamia się z warunkami kopalnianymi. Jest grono naprawdę dobrych fachowców, którzy ciężko pracują i mogą czuć się tu obrażeni!! Pozdrawiam!!

Pracownik z 7-letnim stażem

Chyba kolego mało się starasz, bo przyjęcia są. Może mówią,że nie ma ale cały czas przyjmują pracowników. W pierwszej kolejności są osoby po szkole górniczej, którzy mają gwarancję przyjęcia. Potem osoby którym naprawdę zależy.(trzeba chodzić pytać itd.) No i jakieś wsparcie bardzo się przydaje np. związków. Z tego co wiem od tego roku podania o przyjęcie składa się teraz w siedzibie KHW S.A. Powodzenia!!!

Zostaw opinię o KWK Mysłowice-Wesoła - Mysłowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie KWK Mysłowice-Wesoła