Metal-Plast

Świebodzice

Opinie o Metal-Plast

Andrzej

Niedawno firma szukała przedstawiciela na rynek niemiecki.. Ktoś może wie dlaczego poprzednik nie pracuje? Jakieś opinie, uwagi? Jak firma placi? Na jakich umowach?

Jacek
@Andrzej 19.10.2017 07:40

Tylu było poprzedników, że trudno już zliczyć. Poza tym to ogłoszenie cały czas jest aktywne, bo rotacja na tym stanowisku zmusza do nieprzerwanego procesu rekrutacyjnego. Resztę można doczytać w poprzednich wpisach. Ja mogę tylko potwierdzić, że jest to firma dla desperatów i zagrzać w niej miejsca nie sposób.

Maja

@Janusz niektóre Twoje porównania są co najmniej nie na miejscu. Piszesz, że pracownicy, których znasz szukają nowego miejsca pracy. Wiele firm ma obecnie problem z utrzymaniem stałego zespołu pracowników. Czy w związku z rotacją i sytuacją na rynku pracy widać, by miały w firmie nastąpić jakieś zmiany np. jeśli chodzi o warunki zatrudnienia?

Janusz

Praca dla desperatów. Jeśli nie masz noża na gardle, omijaj szerokim łukiem. Nie znam nikogo z pracowników, kto nie szukałby innej roboty. Jak już wdepniesz, to trudno z tego wybrnąć. Wysokie pensje to obiecanki, które nigdy się nie spełnią. W rzeczywistości bieda aż piszczy, a atmosfera jak w obozie koncentracyjnym.

Maja

@Dani Brasko piszesz o dużej rotacji, która dotyka całą firmę. Jak duża jest jej skala? Ile osób odeszło w ostatnim czasie? Czy w związku z tym łatwiej jest się dostać do pracy?

ZNIESMACZONY

Rozmowa z przełożonym? Pan J.L mój powiedzmy "kierownik" na pytania co z moją $ wiecznie "nie wiem", "dowiem się', a w efekcie i tak Cie okradnie. I najlepsza niespodzianka-po urlopie/ chorobowym wypłacają 0zł zł wypracowanej premii - tj. ok 50% wynagrodzenia. Jeszcze takich cyrków nie widziałem.

Maja

@ZNIESMACZONYpiszesz, że nie są jasne warunki wynagrodzenia. Co masz na myśli? Próbowałeś na ten temat rozmawiać z przełożonym? Piszesz też o braku szacunku. W czym się on przejawia? Ktoś z innych pracowników firmy również nie do końca rozumie zasad wynagradzania za pracę?

Dani Brasko
@Maja 10.08.2017 11:38

Na wszystkim kroją, Kobiety które tam pracują jako sortowaczki maja najgorzej. Najgorsze warunki i najsłabszą płacę. W ogóle żenada a Pan dyrektor bez komentarza. Kiedyś była tam fajna ekipa , fajny kierownik. Teraz ani atmosfery ani normalności. No i ta rotacja--jest ciągła począwszy od najniższego szczebla skończywszy na zarządzającej kadrze. Dawno nie mieliśmy nowego kierownika ale jest już ogłoszenie

ZNIESMACZONY

WYZYSK! WYZYSK! WYZYSK! Nie polecam pracy w tej firmie na stanowisku kierowcy! Brak szacunku do człowieka, niejasne wynagradzanie, jak im się coś nie podoba kasę ucinają. Jeśli w tyg. wrócisz do domu robisz pauze i dalej w trasę. Masakra! Zero odpoczynku. Auta- kiła i mogiła! Nie polecam!

Maja

Pracujesz w Metal-Plast? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków pracy w firmie. Na co mogą obecnie liczyć pracownicy?

Iść czy nie , oto pytanie

Witam dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną powiecie ile aktualnie średnio zarabiacie. Jako operatorzy i czy faktycznie każdemu jest tak źle ?

Uwolniony

Pracowałem tam kilka lat i aż się sam sobie dziwię, że się na takie warunki pracy zgodziłem. Zmieniłem pracę, nie dlatego, że ludzie mi nie odpowiadali, bo większość z nich to wartościowi pracownicy, ale jeśli jestem rozliczany za wyniki których nie mogę osiągnąć, bo na ich wpływ mają znaczenie różne czynniki ( i tu ludzie którzy to czytają to już wiedzą kto pisze ), że nagminnie łamane są przepisy BHP, a kierownictwo udaje, że nic nie wie, że umowa o pracę tymczasową ma znamiona umowy o pracę i mają to w nosie, że dyrektor bawi się w kontrolera jakości, a jak są zwroty to po [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i po premii mają pracownicy, że powierzchnia zakładu to nie gumka od majtek i się nie rozciągnie, a już ta cała pusta gadka, że jak się przeniesiemy na nowy zakład to będzie super - co będzie super i lepiej, jak myślenie i podejście do zarządzania zakładem i kierowania pracownikami zostanie takie jak jest dzisiaj. Warto się nieraz zatrzymać i przewartościować, czy to się opłaca i w którą chcesz iść stronę - czy będziesz coś znaczył, czy będziesz podnóżkiem szefa.

hnbj

@ 547 co masz na mysli że ludzie są dziwni? no i mnie zawsze wkurza brak organizacji w pracy, nie lubie tego. Ale może w innych działach jest nieco lepiej?

Pracowałem przez pewien czas w tej pseudo firmie. Szczerze nie polecam. Jest wiele innych firm w Świebodzicach, gdzie za taki pieniądz są o wiele lepsze warunki. Ludzie w tej firmie jacyś dziwni w moim odczuciu. Praca... lepiej zachować milczenie, zero organizacji pracy, ciągłe zmiany zdań - zrób to, tamto, siamto i jeszcze nie zapomnij o tamtym. W moim odczuciu śmiech na sali, a nie firma. ;)

pikollo

niedawno wrócił do naszej firmy pan z biura który próbował szczęścia w metal-plaście-i na pytanie jak tam było odpowiada-szkoda gadać-firma dla desperatów

Pan Yapa

Coś czuję, że to świetna firma!

Czlowiek

Wiecie cos wam powiem tam powinni zatrudniac wiezniow a dlaczego? za uzbieranie ogromnego kosza tych niby klockow 5 zl szał prawda? za wywiezienie go po bardzo ale to bardzo nierównej powierzchni 1zł naprawde czy te osoby które zatrudniaja ludzi myśla ze maja samych [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] przed soba? czy PIP wie jak sie pracuja ? czy Pan z BHP wie co podpisuje? przeciez bzdura jest ze pisze ze jest równa powierzchnia jak jest to budynek poniemieckiej budowli obory albo chlewa i po podlodze z cegiel maja kobiety ciagac. A wesoly BHPowiec twierdzi ze warunki sa idealne albo ma okulary nie takie jak powinien albo dobrze placone za pisanie bzdur.

Alojzy

Witam, Proszę o informację na temat rekrutacji i pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego, będę wdzięczny za komentarze. Pozdrawiam

Taktak

nunu
@Taktak 25.01.2016 22:21
A ja myślę, że Sebastian tą firmę rozkręcił, a resztę to wkurza, bo takie bzdety jak czytam to rec opadają. Pozdro...

Pracuję w MP podobną ilość lat co Ty i jestem bardzo zadowolony z pracy. Nie sądzę, że jestem jedyny;)

pracownik MP

PRACUJĘ W TEJ FIRMIE OD 7 LAT I POTWIERDZAM WSZYSTKO CO WYŻEJ JEST OPISANE NIE MA W TEJ FIRMIE OSOBY ZADOWOLONEJ Z PRACY ZACZYNAJĄC OD WSPOMNIANEGO B.BINKA KTÓRY GNOI I ZASTRASZA WSZYSTKICH JAK MOŻE BYLE TYLKO STARY BYŁ ZADOWOLONY TAKIEJ ROTACJI PRACOWNIKÓW JAK TU NIE MA CHYBA NIGDZIE W POLSCE NOWY KIEROWNIK CO 3 MIESIĄCE WÓZKOWI ŚREDNIO CO 6 MIESIĘCY OPERATORZY W ZALEŻNOŚCI CZY MA OCHOTĘ JESZCZE PRZYJŚĆ DO PRACY CZY NIE CIĄGLE TYLKO NERWÓWKA I ZŁOŚĆ PODSUMOWUJĄC PENSJE MIERNE WYMAGANIA DUŻE WARUNKI PRACY JAK ZA CZASÓW PRL-U

nono

O proszę, aż się wierzyć nie chce, że w tym całym motłochu są takie wspaniałości. Ciekawe tylko czemu jest tam taka ciągła rotacja ludzi? Czyżby pracownicy i ich rodziny nie byli jednak zadowoleni z tych plusików? A może plusiki są malutkie a minusiki dużo większe? Faktycznie umowa o pracę to dziś prawdziwy rarytas:). Jest się czym pochwalić.

plastus

Czyżby wspaniała firma Metal-Plast znów poszukiwala kierownika zakładu?

nunu

To jest firma o której szkoda gadać...

Mati

cześć, musze nieco odświeżyć temat, widzę że znowu Świebodzin szuka przedstawiciela handlowego na rynek Niemiecki, o dziwo jak dobrze pamiętam w roku poprzednim również szukali... czyżby ktoś się nie sprawdził, czy nie wytrzymał atmosfery i problemów z otrzymaniem wynagrodzenia, o czym wspominano w poprzednich postach? ktoś ma nieco więcej wiedzy, jak przedstawicielom układa się w waszej firmie ?

były pracownik
@Mati 10.06.2015 09:00

Ta firma ciągle kogoś szuka. Powód to: brak spełniania norm generała (właściciela), albo brak chęci do współpracy z nim. To człowiek specyficzny, bardzo trudny we współpracy, ciągle zmieniający zdanie i wpierający, że powiedział coś innego, niż miało to miejsce. Tak więc żadnemu znajomemu nie polecam tam pracy. Do tego zespół ludzi też nie nie zgrany, raczej kłótliwy i sfrustrowany. Co do ufania Błażejowi i innym- nikomu tam nie można ufać, kiedyś ludzie byli tam inni ale każdy mający możliwości- zmienił pracę.

nono

Praca operatorów wózków wygląda tak, że operator nie zsiada z wózka przez 8 a często 10 h a mimo to i tak będą niezadowoleni.

felek

a jak wygląda praca operatorów wózków? Da się przeżyć?

Truli

Zastanawiam się czy startować na Dyrektora ale przeraża mnie trochę ta rotacja i niestabilność. Słyszalem że firma fajna a ja mam 5 lat doświadczenia w tworzywach, tylko po co zmieniać jak przyszłość taka niepewna....

Nono

Muszę dodać że prócz generała jest jeszcze taka osoba jak dyrektor produkcji Błażej B. Człowiek któremu nie można ufać. Stwarza pozory normalnego a w rzeczywistości bezwzględny pionek. Z zimną krwią i ze stoickim spokojem zwalnia tych, którym sie wydaje, że nic do nich nie ma. Teoretycznie współpraca wygląda ok a za chwile lecisz na zbity pys k. Widać myśli że tym zabłyśnie. Takie właśnie jest poszanowanie pracownika w tej firmie. Uczciwie nie polecam tej firmy.

ooo

Jeżeli kogoś interesują porady na temat rekrutacji na stanowiska zarządzające w tej firmie to proszę o kontakt na adres mustang8180@o2.pl.

Dede

Potwierdzam powyższe informacje o rotacji pracowników. Jest to firma, której totalnie na tym nie zależy. Zanim, ktoś podejmie decyzje o przejściu tutaj radzę się dobrze zastanowić.

@Dede 15.01.2015 16:11

Ja radzę w ogóle nie decydować się na tą pracę. Naprawdę nie znam osoby zadowolonej z pracy w MP. Zespół ludzi jest zirytowany, nerwowy, szef "generał" traktuje ludzi jak pionki w grze. Rekrutacja jest żenująca. Te same testy od stażystki, sekretarki po dyrektora. To taka "zabawa" szefa.

savis

Jakoś kilka lat już tam nie pracuję, ale wspomnienia mam ogólnie bardzo pozytywne. Sebastian ma dosyć specyficzną powierzchowność, ale spokojnie można było pracować i zarabiać. Nie wiem co takiego się stało, że ludzie takie rzeczy opowiadają. Jak dla mnie to zespół był genialny i wspomnienia super! Pozdrawiam.

Lubię S(cience) F(icktion)

Rotacja ogromna! W czasie mojej ponad rocznej pracy w samym biurze wymienione zostały 24 osoby, a pracuje ok 20 w sumie. O kase trzeba sie ciagle upominać, nie płaca w terminie. Wizje i plany zmieniają sie z minuty na minutę, dostajesz zadanie od Szefa ("Generała") a następnego dnia zjeby ze je zrobiłeś, na uwagi typu, ze dostałem maila z takim zadaniem, szef bedzie sie wypierał ze tego maila nie wysłał. Ciagle pretensje. Każdy, kto tam pracuje marzy o zmianie pracy. Po odejściu z pracy na kase nie masz co liczyć, zrobią wszystko, zeby nie zaplacic, wiec polecam na wszystko miec kwity i dupokryjki. Generalnie każde odejście z pracy kończy sie sprawa w sadzie z Metal Plast o kase. Byli pracownicy witają sie potem na ulicy hasłem "a czy Ty dostałes juz swoją kase z MP?" I to jedyny temat, który łączy ekspracownikow. Polecam dla ludzi o mocnych nerwach, którzy chcą przeżyć w swoim życiu dom wariatów i totalna szajbe. Niezapomniana negatywna przygoda.

Z biura

Witam, pracowałam tam dłuższy czas i nie polecam. Poznałam za to całe mnóstwo osób, co miesiąc ktoś nowy. Bywało tak, że w jednym dniu zostały zwolnione 2 osoby, na następny dzień jeszcze ktoś. Rekord to chyba 4 osoby w tygodniu. Nie znam osoby z biura, która nie chciałaby zmienić pracy, wszyscy szukają czegoś nowego. Szef zmienia zdanie i nawet nie do końca wiesz czego oczekuje. Kierownicy udają, że coś wiedzą a nie wiedzą nic. Najgorsze jednak jest chyba to, że jeśli czegoś się nie wykona, można dostać upomnienie pisemne czy naganę- choćby za kontaktowanie się z byłymi pracownikami.

molto

Witam Pytanie do was. Warto iść tam na kierowcę CE. Ile płacą, czy jest duże ciśnienie, czy są w ogóle wypłacalni.

gosc

pracowalem tam dwa razy na wytłaczarkach. 3 latatemu byl inny kierownik, byla inna atmosfera chcialo sie przychodzic do pracy, ale dostalem oferte prady w niemczech i wyjechalem , ostatnio sie zatrudnilem i szok, balagan nikt nic nie wie jest nowy dyrektor za kierownika zielony jak trawa, same nowe szefostwo , porazka, atmosfera do bani ,kaza ci robi regranulat chujowy potem cie za to karają,syf totalny kasa w czterobrygadowce słaba a ganiaja jak psa.

poszukujący

Sebastian kiedy tam pracowałeś? pytam bo jest oferta na mistrza i się zastanawiam czy startować, wiesz może ile można tam zarobić?

Sebastian

Firma w której jest duża rotacja. To daje do myślenia. (usunięte przez administratora) Obiecują pieniądze których później nie wypłacają. Do tego Właściciel który co chwila zmienia zdanie. Poziom i kompetencje kierowników raczej mierne. Trudno się z nimi rozmawia a oni unikają skomplikowanych tematów zasłaniając się Szefem. Jeśli chcesz przez chwilę popracować to możesz spróbować ale na dłużej to nie polecam.

Zostaw opinię o Metal-Plast - Świebodzice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Metal-Plast