Ola

@Pytanie właśnie, też interesuje mnie kwestia awansu tutaj?

Pracownik Nowy wpis
@Ola

Nie mam mowy o żadnym awansie, brak umowy lub umowa na 1/4 etatu a pracuje się na cały etat za najniższą krajową i wysłuchuje ciągłych wrzasków i gróźb

Agnieszka Nowy wpis
@Pracownik

O jakim dziale w System X II mowa? Napisz proszę też jakie stanowisko zajmowałeś. Fragment o wrzaskach i groźbach brzmi bardzo niepokojąco- ktoś może potwierdzić?

Agnieszka Nowy wpis

Wiecie może kiedy ostatnio System XII prowadzili jakieś rekrutacje? Nie widzę, żadnych aktualnych ofert i zastanawiam się, czym może być to spowodowane.

Pytanie Nowy wpis

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w System X II?

Olga

@Ola a to tu w ogóle jest szansa na awans? myślałam, że to bardzo mały zakład

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Klient

Od października zostawiłam tam do naprawy tablet. W styczniu następnego roku odebrałam ale i tak panowie go nie naprawili. Ciągle tylko wymówki, że nie dało rady naprawić bo jakąś inna rzecz po drodze się zepsuła. W końcu odebrałam rzecz, okazało się że w środku brak jakichkolwiek śrubek. Totalna porażka, zero profesjonalizmu jeśli chodzi o kontakt z klientem. Czekanie na wiadomość miesiącami i upominanie się o naprawę. Szczęście tylko że nie zapłaciłam za to ani grosza.

XD
Klient

Nie polecam, właściciel krzyczy i denerwuje się przy samym kliencie jak tak można

Dawid

Osobiście nie pracowałem w tej firmie, natomiast miałem nieprzyjemność być klientem. W komputerze jedno zostało naprawione a drugie zepsute. jeżeli chodzi o gwarancje zostałem zwyzywany od psychicznie chorych, nienormalnym, idiotów itd. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM !!

@Dawid

Zgadzam się, odradzam każdemu i bede odradzał.

5431f
@Dawid

Zgadzam, się identycznie zostawiłem kupę, pieniędzy i nic nie zostało zrobione ODRADZAM ODRADZAM I JESZCZE RAZ ODRADZAM i będę CIĄGLE odradzał.

Mariusz Cz.

Ta firma to grube nieporozumienie. Szef wyżywa się na pracownikach, płaci psie pieniądze i myśli że jest Panem. Szkoda mi tych biednych pracowników na których ciągle drze mordę i zachowuje się jak choleryk i schizofrenik.

Mikołaj
@Mariusz Cz.

"Psie pieniądze", tzn. jakie wynagrodzenie (bądź stawkę godzinową) masz tutaj na myśli? Skoro relacje z szefem nie są najlepsze, to jaki ma to wpływ na pracowników i atmosferę pracy?

Ekspert
@Mariusz Cz.

Minelo 20 lat a Mareczek i "Kicia" ciagle w formie jak widze. Nic sie nie zmienilo.

Ekspert

Moj boze... Pracowalem tam pod koniec lat 90. Co za miejsce - krzyki, wrzaski, klotnie z pracownikami, miedzy soba (tzn. niestabliny psychicznie Mareczek vs. Basia zwana "Kicia"). Regularne spotkania co tydzien po weekendzie i zabieranie pracownikom pieniedzy z wyplat za "sprzet, ktory zginal" - w zamysle ze to my jako pracownicy kradlismy, wiec szefu "odbieral od nas ukradzione pieniadze". Nastawianie pracownikow przeciwko sobie, knucie. Chryste panie nie wiem jak moglem tam wytrzymac. Tak to jest, Mareczku, trzeba sie bylo nauczyc ze swoje kubki po kawie myje sie samemu, a nie zmusza do tego pracownikow IT :) Porzucenie tego januszexu to jedna z lepszych decyzji w zyciu i mimo ze minelo ponad 20 lat to pamietam ten koszmar jakby zdarzyl sie wczoraj. I z tego co widze niewiele sie zmienilo. Zdecydowanie, naprawde zdecydowanie, NIE POLECAM a wrecz ODRADZAM.

Dziewczyny jaki styl panuje w System X II?

jarosławiak
@Pytanie

Tam nie pracują żadne dziewczyny, chyba że masz na myśli szefową.

Misiek

@Pracownik jak dokładnie wygląda to terroryzowanie pracowników, o którym piszesz?

@Misiek

Terroryzowanie wygląda następująco : ogólnie właściciel do zbyt bystrych nie należy, gdy czegoś nie rozumie to potrafi wyzywać, przeklinać pracownika i mu się odgrażać nawet przy klientach, i tak jest codziennie czasami kilka razy dziennie, posiada pozwolenie na broń co dla mnie jest nie do pomyślenia żeby taki niezrównoważony psychicznie człowiek miał pozwolenie i broń, często padały groźby...

Co powiecie na temat wynagrodzenia w System X II? Czy od dodania ostatniej opinii uległo ono zmianie?

SKR4Ever
@Administrator

Wynagrodzenie składa się z najniższej krajowej + premia w kopercie. Jednak od kilku miesięcy wynagrodzenie jest wypłacane nieregularnie, zaległymi partiami za poprzednie miesiące lub jeszcze poprzednie, z tego powodu kilku chłopaków już odeszło. Drugi powód to Szef i to co ludzie piszą na temat jego zachowania to niestety prawda. I nie mylcie Systemu X z Oxynetem bo od jakiegoś czasu to zupełnie dwie różne firmy. System X nie oferuje internetu od kilku ładnych lat - przez co wyraźnie podupadł.

Marek
@SKR4Ever

Napisałeś, że Twoim zdaniem firma podupadła w ostatnim czasie. Czy ma to bezpośredni związek z brakiem terminowości w wypłacie wynagrodzenia? Może warto jeszcze trochę poczekać. Czasami firmy miewają lepsze i gorsze okresy. Jak myślisz?

Serwisant
@Administrator

Wszytko się zmieniło na gorsze, odeszli najlepsi pracownicy, właściciel wykończył psychicznie jednego z serwisantów i niestety już go nie ma na tym świecie, znęcał się nad nim i pastwił przez kilka lat... Byłem świadkiem bo tam pracowałem i to był największy błąd w moim życiu chodź poznałem tam świetnych kolegów i dzięki nim dało się tam jakoś wytrzymać, właściciela powinni zamknąć w zakładzie psychiatrycznym i nigdy nie wypuszczać, dziwię się że jeszcze 2 kolegów tam pracuje...

Anonimowy
@Administrator

Najniższa krajowa, o premi nie masz co marzyć, umowy też nie dostaniesz chyba że pracujesz dłużej niż 2 lata to na 1/2 lub 1/4 etatu, gdy ma przyjść kontrola to wysyła pracowników bez umowy na pizzę...

Patison

Może ktoś podpowie jaka atmosfera w pracy i czy warto starać się?

@Patison

Nie warto tam iść , omijaj z daleka , właściciel terroryzuje pracowników, zwolniłem się po roku bo nie wytrzymałem psychicznie, musiałem chodzić do psychologa, nie ma co liczyć na umowę, rok na czarno , kolegą który pracował 2 lata dostał na 1/4 etatu a pracujesz na cały, zarabia się najniższą krajową mimo że ma się 2 letnie doświadczenie, ciągłe poganianie i dzielenie klientów na lepszych i gorszych, niektóre naprawy zalegają po rok , często jest też praktykowane nakazywanie pracownikom żeby uszkadzali sprzęt klientów którzy nie zgodzili się na naprawę ,, tak żeby nikt inny nie naprawił''. Szczerze to nie polecam miejsca do pracy ani do serwisu czy zakupów

gucio

@Sara i @Ja Zastanawiam się kto tak zainspirował do tych oczerniających opinii?

Sara

Wielki hejted na system x na wąskiej obsługa klienta straszna Pani przeklina nie patrząc ze weszłam z dziećmi Pan pospiesznie każe podawać dane bo się spieszy i musi wyjść mówiąc no szybko bo się spieszę wiec mu powiedziałam ze wcale nie musi naprawiać sprzętu wiec odrazu oddał sprzęt każąc iść gdzie indziej naprawiać jak dla mnie tacy ludzie nie powinni obsługiwać klientów nie maja za grosz kultury osobistej

Ja

Bylypracownik

To co tam się dzieje to parodia, pracowałem tam jakiś czas, oczywiście(usunięte przez administratora)chociaż dostałem podpisana umowę... Która nigdy nie weszła w życie. Chory psychicznie szef straszy ruskimi i w dodatku ma pozwolenie na broń!!!! Krzyczy na klientów pracowników, traktuje wszystkich jak szmaty jeśli coś nie idzie pod jego dyktando a sam jest Najważniejszy. Potrafi tylko zbierać (usunięte przez administratora)po swoich smierdzacych kotach bo nie skończył nawet podstawówki jak kiedyś widziałem jak pisał nazwę mojej ulicy, która jest znanym polskim nazwiskiem marszałka to się za głowę złapałem nawet pisać nie umie. Żeby ts firma przetrwała to chyba musiałby się z niej zwolnić sam szef i tam nie przychodzić. Elo i nie polecam

Pracowałem tam.

Pięknych opinii się dorobiłeś Szymczak. Dla każdego kto chciałby zostać serwisantem - odradzam zatrudnienie się w SystemX B.M.Szymczak sp.j.

Agnieszka

Wcześniejsze opinie pochodzą głównie od klientów - są one również ważne, bo także składają się na obraz firmy, ale może jest wśród użytkowników forum ktoś, kto pracował lub pracuje w System X II i może podzielić się opinią na temat tego pracodawcy? Jak pracuje się w tym miejscu, czy pracownikom przysługują jakieś dodatkowe benefity? W Internecie nie znalazłam aktualnych ofert pracy w System X II, ale może ktoś wie coś na temat aktualnych rekrutacji?

Serwisant
@Agnieszka

Pracowałem w tej firmie ponad rok, wypłata to mniej niż najniższa krajowa, na premie nie ma co liczyć, nie miałem umowy , musiałem się sam ubezpieczać, ponadto właściciel znęca się psychicznie nad pracownikami, gdy klient się nie zgadza na naprawę to pod groźbą utraty pracy zmusza pracowników do zepsucia sprzętu klienta, nikomu nie polecam tej firmy

klient

Ja polecam jeśli jesteś ich klientem yo nie mam zastrzeżeń. Zostawiłem porozbijani i zalany telefon u nich. Mocno naprawdę uszkodzony z dnia na dzień go wskrzesili tam były bardzo ważne kontakty

Zostaw merytoryczną opinię o System X II - Jarosław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

System X II
1.5/5 Na podstawie 51 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Wąska 2