Fosdalen Industrier sa

Malm

Opinie o Fosdalen Industrier sa

Dominika

@Cichociemny skąd masz taką wiadomość? Nigdzie nie znalazłam takiej informacji. Pamiętaj, że nie można nikogo obrażać na forum. Radze zapoznać się z regulaminem forum http://www.gowork.pl/regulamin zanim pozostawisz kolejny post na temat firmy Fosdalen Industrier sa.

Cichociemny
@Dominika 06.10.2017 15:31

Zobacz Dominisiu co piszą ludzie . Nie ja jeden. To nie obrazanie. Ja pisze jak jest w tej firmie. Najlepiej by chcieli zeby ludzie ponosili koszty tej pracy.

Były

No mi tam załatw prace ..Mówią na mieście ze SEC do jakiś odpad WNS ?Pracowałem w Fosdalen AS i powiem jedno było fajnie dopóki nie było za dużo Polaków w tej agencji ...A teraz nie jest dobrze ...i łapią ludzi przez jakoś dziwno agencje z Jaworzna ...gdzie tez biuro to komputer i nic poza tym .

Cichociemny
@Były 22.09.2017 09:37

Na mieście mówią ze fosdalen to bankrut.

Dominika

@faf aktualnie nie ma żadnych nowych ofert pracy. Natomiast warto śledzić na bieżąco, może coś się pojawić. Czy ktoś podzieli się informacjami na temat pracy w firmie Fosdalen Industrier sa? Co powiecie o warunkach? Czy polecacie pracę w tej firmie?

faf

pojawiają się jakieś nowe oferty?

mokka9

skoro już masz detektywie takie super tajne informacje to możesz chociaż nam tutaj publicznie powiedziec o jakich konkretnie rekrutacjach mówimy na jakie stanowiska? nie ukrywam że od jakiegoś czasu poluję na ogłoszenia o pracę od was i przydałoby się takie info

IPN

Jakaś szykuje się rekrutacja niebawem lub juz zaczęła.....A le pewnie jak zwykle załapie się wazelina i kapusie ....

Telexxpres

Takie przykry incydent miał miejsce z udziałem naszych rodaków. Polacy pracujący w jakies Stoczni zostali aresztowana prze Policje Norweską na Lotnisku -tuż po wylądowaniu ...za złe zachowanie i nadużywanie alkoholu na pokładzie samolotu linii ''Wizzair''..Ale co to za firma .............No i brawo jest powód do dumy .

Shame

A czy ktoś i coś słyszał o tym incydencje na pokładzie Wizzara ? Bo chodzi dużo nieciekawych Plotek po Norwegi i na Facebook ???

raise the bar

To juz nie wystarcza Fosdalenowi uprawnienia UDT ..a z tego co słyszałem Norwedzy akceptują Polskie UDT na zwyżki .

Czas na zmiany .

A teraz taka Panuje moda na zmiany i wymiany . Może firma Fosdalen też pójdzie za ciosem i przewietrzy swoje szeregi i wpuści trochę świeżego powietrza w swoja obsadę ? Trochę świeżej krwi a nie wiecznie te same lizusy i ...te same twarze ...

Na Układy ....

Tak firma działa zgodnie z prawem -tu nie ma żadnych zastrzeżeń -bo dział w Norwegi -a tam nieuczciwi pracodawcy nie maja racji bytu . Tylko dlaczego w tej firmie jest tak silny układ kolesi ,lemingów -o których się cały czas mówi ..Myślę ze firma powiną zmienić swoje podejście bo w innym wypadku zostanie w tyle za takimi firmami o Polskich korzeniach jak ''WNS" "Adecco "itp.

Pytanko do Joly

Jolu a nie wiesz czy będzie coś po Nowym roku tzn. jakiś nowy nabór a jeśli tak tak, to kto ma szanse ...Wazelina czy utalentowani ale nie pokorni ? Ps.Ale NOK poleciał w dól ..

spawacz

mozesz podac namiary na ta agencje do akera?

Marysia

Jolka ,jolka a słyszałaś że teraz AKER przyjmuje bezposrednio do swoich stoczni Polaków skierowanych przez NAV...Oj nie dobrze dla Fosdalen AS ,moze wreszcie zmienią podejscie do sprawdzonych pracowników ?

Sam prawda

Wszystko w tej firmie zalezy od Koordynator projektu Pana D ..jesli mu sie spodobasz to jesteś zatrudniony ,pożniej dopiero liczą się twoje talety i na koncu - czasami site testy, a reszta nie ma nic do ..... lub nie wie o niczym .

Kryteria Rekrutacji ?

No na stronie "Fosdalen AS" -Mobilizacja - można przeczytac żę "Kværner Stord jak i Kværner Verdal pozyskały duże projekty, których realizacja rozpocznie się wiosną 2016 roku. Mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość zatrudnienia wielu pracowników' I tak sie zastanawiam znając trochę to firme ,kto sie załapie ? Czy ludzie znąjcy się na robocie ,z uprawnieniami , z językiem i tacy co potrawim wyrazic swoje zdanie . Czy tym co cieknie wazelina po paluchach dla których Foreman to jak Bóg i sprzeda nawet własnego kolegię żeby istnieć i być ?

patelnia

Nie polecam szukania pracy w Fosdalenie jak nie masz pełnego portfelika na łapówki dla grubej i innych jej pomocników. Tam trzeba smarować by cię przyjeli do pracy a potem by się w tej pracy utrzymać. No nie mówię o tym że trzeba jeszcze dupy lizać prowadzącym.

Bercik

Widzę ze Panowie szlachta z Północnej czesci Polski czuje się w Norwegii jak u siebie robiąc z siebie jedynych fachowców ...mało tego uczac Norwegów złych nawyków rodem z Stoczni itp. Czas to zmienic .

kociołek

Gruba?? ja bym uderzył w trzodę chlewną

garnek

Widzę wiele bredni. Szczeglinie tych stoczniowców ze śląska. Poradzę wam żeby żeby na forum się nie użalać. Polecam trzymanie palucha we własnym tyłku. P.S.Gruba jest specjalistką poszukiwania kadłubowców w kopalniach.

W temacie

Prawda jest taka ze rzadzi stara gwardia a nowi są zle widziany jesli nie jest swój ..I nie wiem jakbys sie starał to i tak wszystko zalezy od PAna D.Wieć trzymaj palucho głeboko i się nie wychylaj..nawet jak znasz język i masz tytuł inzyniera ...

Zaskoczony

Ta rekrutacji to już była przeprowadzona prze agencie z Olkusza czy Jaworzna podobno .Dziwne procedury naboru stosuje Fosdalen .Jadą ludzie nowi nie starzy sprawdzeni pracownicy.I tak jest co roku ?? Ps.Czy Fosdalen będzie miał jeszcze siłę przebicia przy tak dużej konkurencji??

Były/Obecny

Czy będzie jakaś rekrutacja na wiosna .Słyszałem ze może ale to może na wiosnę. Jednym słowem trzeba działce w całej europie i nie trzymać się jednego źródła..

spawacz

Ja myślę, że praca będzie w 2015.

W66

Kolego bez przesady. Nikt nie będzie zgrzytał zębami. Praca będzie wiosną 2016r ,a z resztą na co wydajesz zarobione pieniądze i co z nimi robisz. Już nie przesadzaj. Ja tu tyle zarobiłem że mogę i kilka lat siedzieć w domu.

cichy

słyszałem newsy o 2015 dla kontraktowcw w Norwegii,panowie będziemy zgrzytać zębami z głodu i bidy!!!!!!

monter69

Zapomnij o pracy w 2015r!

spawacz

Dlaczego ściągali nowych pracowników na Stord tylko na dwa tygodnie, obiecując wcześniej pracę na pół roku ? Zdaliśmy site testy na próbkach, wyrobili nam "papiery". Po co ? Skoro mieli już pracowników wcześniej przyjętych i odsyłali ich bez powrotu. W jakim celu ? Ludzie się łudzą, że po nowym roku będzie praca.

Sosna

A ten leser (usunięte przez administratora)z adecco co stolarzem jest na EGersundzie to jest jeszcze?

spawacz

Słyszałem pogłoski, że ma być praca w Norwegii na kilka lat.( budowa platformy ) Ile w tym prawdy, nie wiem. Może po nowym roku. Może to tylko plotka.

ropuch
@spawacz 09.11.2014 22:44

Plotka. Same demobilizacje bez perspektyw na pracę w najbliższym czasie!

Opinia

Czyli zrobiło się gorzej niż gdzie indziej nawet IMS mniesz pobiera opłaty za przelewy .A opóźnienia z wypłatami to zła Polska praktyka nie których pseudo firemek..Krótka diagnoza... za dużo Polaków w biurze ??!! Ps.A starzy pracownicy pamiętają jak Fosdalen organizował wycieczki itp.

KRIS
@Opinia 16.09.2014 09:05

bzdura.IMS Pobiera 250 NOK za przelew. Mało tego. z wypłaty pociągają Ci 2500 NOK tytułem zabezpieczenia na wypadek jakbyś narobił szkód na kampie. Miesiąc pózniej przelewają z powrotem Twoje 2500 NOK pomniejszone o koszt przelewu, czyli znowu 250 NOK. Całkowity koszt przelania pieniędzy na polskie konto wynosi 500 NOK

nick

Fosdalen AS - ZMIANA ZASAD Zmiany zasad wypłaty pensji Zmianie uległa data wypłaty wynagrodzeń z 10-ego każdego miesiąca na 15-ego każdego miesiąca. Wszyscy pracownicy zobowiązani są do korzystania z norweskich kont bankowych – wyjątek stanowią pracownicy, którzy nie otrzymali jeszcze norweskiego numeru personalnego. Od 01.10.2014 z pensji pracowników korzystających z zagranicznych (nie norweskich) kont bankowych, potrącane będzie od każdej wypłaty 500 nok, w celu pokrycia dodatkowych kosztów dokonania przez księgową przelewu zagranicznego.

co ja mogę powiedzieć to tylko to ze firma była do pewnego momentu dobra teraz zaczyna kombinować to spóźnia się z wypłatą to przesuwa termin płatności z 10 na 15 choć sami sobie płacą 5 kombinują na transporcie jedziesz tam gdzie jest taniej nie gdzie mieszkasz zaczyna robić się dziwna atmosfera jak by zarobić najwięcej kosztem ludzi nikt się za wiele nie odzywa by nie stracić pracy a co gorsze dostać zakaz wjazdu na stocznie akeroską tak to jest jak w biurach zasiadają Polacy i robią sobie prywatny folwark

ja

podobno w egersundzie jest jakis prowadzący,król julian mu mówią,co znęca sie psychicznie nad ludzmi i ich stresuje,prawda to ? bo ze stord mnie mają przenieść do egersundu?

hhhh

to( usunięte przez administratora )ludzie sa pojebani by placic dupkom za przedluzenie i zostanie rotacje za ktura musi zalacic tagze niezostaje mu nic fachowcy ( usunięte przez administratora ) bramy spawac

uniwersalny

Witam,jestem zawodowym doświadczonym weterynarzem leczyłem koty psy konie znanych osobistości,ale pracuję również jako monter ogarniam izometrię i nie tylko,doradźcie mi do kogo się zwrócić o prace w firmie.

ok7

no widzę że 85% ludzi psioczy na firmę Fosdalen ale co temu winna jest ona, wszystko zależy od ludzi którzy nią zarządzają.niestety nie mają oni doświadczenia w doborze pracowników i opierają się na opiniach ludzi którzy myślą że są najlepsi itd czyli "foremani",ale nie tylko oni .czyli korupcja na najniższym poziomie.Ale nie oni do końca są winni,tylko sami Norwedzy ponieważ mają bardzo małe wymagania jeśli chodzi o jakość wykonywania pracy u nich liczy się tylko "progres"dlatego też większość polaków nadaje się do tej pracy jak to mówią "SZTUKA JEST SZTUKA"a cierpią na tym tylko ludzie którzy na prawdę znają się na robocie a jest już ich coraz mniej w firmie Fosdalen

ktos555

jak wam tak zle w fosdalenie to droga wolna nikt tu nikogo na sile nie trzyma

spawacz

Tylko trzeba dodać ze Ci spawacze i monterze na tym remoncie itp....maja najniższe stawki a naje gorszą robotę ...i własnie Pan D. to wie/bezrobocie/ i wykorzystuje.

wwwwww

No tak pan D zatrudnia nowych monterów spawaczy a ci co majom site testy siedzom na zasiłkach szkoda słów

młody111

Witam,Panowie tak się zkłada,że Dawid M kasę bierze za załatwianie roboty ściąga z wrocławia tych nieudaczników i ślizgają się dupach fachowców monterów bo o robocie nie mają najmniejszego pojęcia pracuję teraz na stordzie to wiem każdy o tym wie tylko jeszcze Marta i Bjorn nie wiedzą.

@młody111 19.07.2014 20:29

Witam.Tak się składa młody 111 że też pracuje na STORDZIE i POWIEM Ci że co do przekrętów Pana D. dużo się mówi i tu się zgodzę np.nowo przybyłych ludzi boli to że Pan D stwierdził że za Site Testy i czas poświęcony na zaliczanie innego rodzaju egzaminów firma FOSDALEN nie zapłaci a powinna..Piszesz że fachowcy z innych części Polski/niż wybrzeże/są do niczego.Zapytaj na szkółce jak poszło tym ludziom na izometrii i spawaniu.Norwedzy aż byli zaskoczeni i zadowoleni ? A za pytaj kto oblewa najczęściej? /Gdańsk i okolice/

spawacz1

ogólnie jako firma jest ok ale dalej az sie niechce muwic po rozłonczeniu sie z Everetem to sie zrobiło straszne (usunięte przez administratora) z przyjmowaniem ludzi do pracy,po zkonczonym kontrakcie mozesz siedziec w domu tydzien albo pół roku i tu sie zaczyna ci co konczm kontrakt zara wyjerzdzajom do pracy po 2,3 tygto tak zwane [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] albo łapuwkarze albo koledzy lub rodzina aci co siedzom pół roku siedzom dalej ni tak cały czas

Prof.Miodek
@spawacz1 17.07.2014 19:47

Panie Spawacz 1 weź Pan słownik ortograficzny wal się nim po głowie codzienny rano ,w południe i po paciorku bo jesli tak spawasz jak piszesz to nie wróże Ci nic dobrego.A tak naprawdę eto moze teraz atmosfera się oczyści jak "Everet" stracił monopol ...Czas na zmiany ,zmiany i przeczyszczenie atmosfery!!!

spawacz

Oj będzie się działo będzie wesoło ...tera wjadą na stocznie pod firma Fosdalen SA chłopy ze śląska oj będzie się działo Panowie Kaszuby. A mam pytanie czy na tych stoczniach tez jest takie wariactwo jak było na stoczni Gdynia ?Czy styl pracy norweski?Powoli a dobrze.

monter

o kurde za prace jedną wypłate :( dużo :(

KŚIĄŻĘ

zapraszamy do rodziny zarobasów ha ha ha :)

spawacz

Firma jak firma ale klika tam jest straszna(usunięte przez administratora) .... za załatwienie pracy lub przedłużenie kontraktu życzą sobie około jednej pensji więc może warto się zastanowić. Jest jeszcze wiele firm zatrudniających w norwegi

endriu2op

wszystko jest ok

elnorge

Ten "Żołnierz" po nocy z owcami w szopie to teraz "Pastuch"

Danveld

Witam firma raczej dobra by była gdyby nie Polscy chłopcy jak zwykle ,,obecnie mały front robót więc praca tylko dla tych z układami ,firma raczej bez perspektyw prace krótkie i jak ktoś napisał już wywalają Cie jak śmieć z dnia na dzień ,pracowałem więc wiem

czarna

WITAM FIRMA PORZADNA I DOBRZE PLATNA MAJA MALE PRZERWY W OFERTACH PRACY ALE TAK JEST OKEJ PAN (usunięte przez administratora)SUPER I PANI (usunięte przez administratora)TEZ

Zostaw opinię o Fosdalen Industrier sa - Malm

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fosdalen Industrier sa