Time for Wax

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Time for Wax

Hejkanaklejka
Kandydat

Cześć dziewczyny, mam pytanie. Czy podczas szkoleń są liczone godziny pracy tz. Czy czas za szkolenia ZANIM dostanie się prace jest płatny dla pracownika ? Czy czas zanim zacznie się pracować jest za free i lepiej w tym czasie pracować żeby mieć jakaś kasę pod koniec Msc ??

X Nowy wpis
@Hejkanaklejka

Szkolenie jest bezpłatne i trwa dwa tygodnie w pełnym wymiarze godzin.

Ania
Kandydat

Cześć dziewczyny. Jak wyglada praca pod względem godzin? Ile godzin wyrabiacie na umówię a ile na zleceniu ? I czy jedna zmiana to 10h? I przy tym pracujecie jeszcze soboty ? Jak to wyglada ? Bo robienie 6 dni w tygodniu po 10 h wyglada słabo….

@Ania

Dzień dobry! Już odpowiadamy :) Przy pełnym wymiarze godzin ilość godzin pracujących odpowiada ilości godzin roboczych w danym miesiącu, niezależnie od formy współpracy. Nie pracujemy 6 dni w tygodniu po 10h - w tygodniu przepracowujemy około 40h, wiec jeżeli są w tygodniu zmiany 10-godzinne, to wtedy jest mniej dni pracujących, np. 4. Pozdrawiamy, zespół Time for Wax

baskaik Nowy wpis
@Ania

Hej realnie to wygląda tak , że zdarza się pracować 6 dni w tygodniu :) Często godziny są ponad 40 h w tygodniu , i bardzo czesto masz np 4 albo 5 dni pod rząd po 10h :)

Aaa Nowy wpis
@baskaik

Tak realnie to każdy salon układa sobie grafik sam, więc skoro ktoś układa sobie 6 dni pod rząd to znaczy, że tak chce pracować :) Mamy określoną ilość godzin do wypracowania i to się musi zgadzać na koniec miesiąca a to czy będziemy pracować 3 czy 6 dni w tygodniu pod rząd to już ustalamy między kosmetyczkami w salonie. Nie wprowadzaj w błąd :)

Klaudusia Nowy wpis
@baskaik

To prawda, jeżeli ktoś chce mieć potem 7 dni z rzędu wolne to aby wyrobić godziny pracuje 6 dni, ale to na własne życzenie

Monika
Klient

Bardzo chciałam skorzystać z usług w Katowicach ale nie udało się Będąc na zakupach w galerii weszłam do salonu , chyba przeszkodziłam Pani bo wręcz ze złością poinformowała mnie że umawianie wyłącznie przez telefon . Poczułam się jak intruz i odechciało mi się jakiejkolwiek depilacji . Próbowałam podpytać o poradę o rodzaje wosku , ale Pani coś tam odpowiedziała na odczepne więc poszłam sobie . Ta sytuacja mnie zmotywowała do zrobienia serii laserem i mam spokój a efekt rewelacyjny bez traktowania mnie jak zło konieczne : )

Czy Time for Wax organizuje staże dla studentów?

Rozmowa kwalifikacyjna
Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Time for Wax? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Kosmetyczka w salonie depilacji woskiem ? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Edyta

Jak wyglądają normy sprzedażowe, które trzeba spełnić aby móc liczyć na premię w TFW? I o ile dzięki niej wzrasta miesięczne wynagrodzenie? :) Jeszcze mam jedno pytanko - czy osoby, które posiadają wykształcenie związane z kosmetyką, mogą liczyć z tego powodu na jakieś benefity jak np. wyższa stawka na start?

Wiolaaa
@Edyta

Hej, zależy gdzie aplikujesz jeśli chodzi o dodatkowe premie sprzedażowe. Nie nie można liczyć na większe wynagrodzenie z powodu wykształcenia.

Patka002

Ja dodam, że firma kombinuje jak może, żeby wypaść jak najlepiej ale najtańszym kosztem. Kiedyś miałyśmy nawet konkurs który salon zdobędzie jak najwięcej opinii na Google. Oczywiście 3/4 z nich były napisane przez znajomych znajomych, którzy nawet nie byli w salonie. Więc trochę (usunięte przez administratora) klientów :) Najlepsze co mnie spotkało to chyba koleżanki z pracy, bo właścicielka oszczędza na pracownikach jak może.

Kaśka
@Patka002

Hej, jeżeli firma zorganizowała konkurs na opinie na Google (czyli z tego co rozumiem, stara się w jakiś sposób motywować pracowników i organizuje konkursy w których można coś wygrać) i były one wystawiane przez ‚znajomych znajomych’, to chyba oznacza, że to salony grały nie fair i prosiły tych znajomych o wystawianie opinii, zamiast zachęcać do tego klientów, co nie? Tak więc trochę się koleżanko sama pogrążasz, bo jak widać to nie firma oszukuje klientów tylko sama kombinowałaś jak coś wygrać najmniejszym wysiłkiem :)

Niki
@Kaśka

Czy Ty słyszysz sama siebie? Firma stara się zmotywować pracowników, dokładnie pamiętam ten konkurs doskonale wiem jak wyglądał na czym polegał i wiem jak klientki reagowały na nasze prośby wystawienia oceny. Prawda jest taka że nie ma się wyplwu na to czy klient będzie miał ochotę wystawić opinie różnie bywa może nie pamięta, nie chce, jeśli dalej uważasz że salony cwaniakuja i grają nie ok to może mi wytłumaczysz dlaczego firma prosi się o lajki, komentarze, udostępnienia i zamieszczanych treści na insta czy fb? To takie przeciąganie lini, salony (usunięte przez administratora) i cwaniakuja bo pracodawca ich tego uczy, proste. Jednak warto zaznaczyć że czasy pandemii zmusily firmę do myślenia i naprawdę pojawiły się fajne konkursy fajny motywator do działania. Z Twojego komentarza wnioskuję że nie jesteś kosmetyczka, przyjdź do pracy w sezonie zobaczymy czy różniez będziesz chciała wygrać cos wielkim wysilekiem :)

@Niki

Witamy, To prawda - organizujemy cyklicznie różnego rodzaju konkursy, które mają nas doprowadzić do wspólnego celu - aby i firma i kosmetyczki więcej zarabiały - i fajnie się to u nas sprawdza :) Regulaminy konkursów są wcześniej rozpisane i każda z osób biorących w nim udział ma możliwość zapoznania się z nim. Jeżeli ktoś nie jest uczciwy i wykonuje ruchy, o których pisze Pani powyżej - jest nam bardzo przykro... bo to nieuczciwe wobec pozostałych salonów biorących udział w konkursie jak i wobec firmy. Pozdrawiamy, Time for Wax

Anulka

Najwyższy czas, żeby firma nauczyła się pokory. Chamskie odpisywanie na negatywne opinie Wam nie pomaga :) Pracowałam tam sporo czasu, co roku zwalniało się kilka dziewczyn bo nie trzeba było oddawać za szkolenie więc uciekały. Brak szacunku do kosmetyczek, wyzysk i bardzo niskie wynagrodzenia. Na urlop trzeba było czekać jak na zbawienie.. a to tylko 7 dni (włączając sobotę i niedzielę) po przepracowanym roku. Zabieranie pieniążków z marnej pensji za brak wyrobionych norm, które notabene były czasem nie do osiągnięcia (trudno wciskać klientkom droższy wosk skoro długość włoska była dobra na ten tańszy standardowy). Pęsety bez autoklawu na zapleczu, przecierane dezynfekcją to chyba najlepszy hit :)

@Anulka

Staramy się odpisywać tak, aby rozjaśnić wątpliwości i odnieść się do informacji zawartych w postach. Jeżeli są nieprawdziwe - weryfikujemy to i opisujemy jak to wygląda w rzeczywistości. Pisze Pani o rotacji w firmie - oczywiście, że ona jest, tak jak w każdej firmie. TFW może się pochwalić bardzo niskim wskaźnikiem rotacji w odniesieniu do rynku - nasze kosmetyczki są z nami długie lata, z czego bardzo się cieszymy :) Temat pęset pojawia się już któryś raz - przecież w naszych salonach wszystkie pęsety są sterylizowanie w autoklawie i potwierdzi to każda naprawdę pracująca u nas osoba. Bardzo prosimy o niewprowadzanie w błąd, bo informacje zawarte w Pani poście są niezgodne z prawdą. Pozdrawiamy, Time for Wax

hana99

Hej wszystkim, wpadłam tu, żeby napisać opinię o pracy w Timie, bo jakiś czas temu odeszłam z pracy z powodu przeprowadzki. Chcąc nie chcąc przeczytałam co tu się dzieje i dziwnie się poczułam - bo ja kurczę bardzo lubiłam tę pracę i tę firmę. A tu tyle jadu i hejtu... Ale opiszę moje zdanie, bo warto, żeby nowe osoby zobaczyły też co sądzą o pracy zadowolone kosmetyczki, jak ja - z kilkuletnim stażem. Zarówno ja jak i koleżanki z mojego salonu serio lubiłyśmy tę robotę - fajnie się zgrałyśmy, miałam dużo stałych klientek. Koordynatorka to spoko dziewczyna, która zawsze była pod telefonem w razie potrzeby, a też dawała nam dużo swobody i ufała nam. Dla mnie to było ważne w tej pracy. Wynagrodzenie ok, można je podbijać dobrą sprzedażą, za którą jeszcze są dodatkowe premie. Kasa zawsze na czas. Działalność - no jest, dla mnie nie stanowiła ona kłopotu, większość moich znajomych współpracuje w ten sposób. Ja lubię angażować się w różne rzeczy i tutaj mogłam to robić - brałam udział w firmowych sesjach zdjęciowych, filmikach na fejsa czy instagram, w szkoleniach, w ustalaniu promocji - z biura do mnie dzwonili, żeby się skonsultować w tych tematach, to było miłe. Dużo tutaj o szacunku - ja nie miałam nigdy przez te kilka lat pracy sytuacji, w której bym się poczuła potraktowana bez szacunku. Wydaje mi się, że opinie negatywne wpisują te z nas, które z jakiegoś powodu nie mogły się odnaleźć. Pytanie, czy tylko w Timie, czy w innych miejscach pracy też? Dużo zależy od nas samych - co dajemy to wraca. Pamiętaj, że sama decydujesz o tym, co Ci odpowiada w pracy, nikt za Ciebie tego nie zrobi! To takich słów kilka od doświadczonej koleżanki :D Pozdrawiam salony, zwłaszcza Kopernika, Niepodległości, Grójecką! :)

Hej

Dlaczego negatywne opinie nie są wystawiane?

@Hej

Witamy, Zgodnie z regulaminem serwisu nie mamy możliwości wybierać, które opinie są wstawiane, a które nie. Na wszystkie opinie staramy się odpowiadać i prowadzić dialog, niezależnie od tego, czy są pozytywne, czy negatywne :) Pozdrawiamy, zespół Time for Wax

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Time for Wax?

@Pytanie

W Time for Wax staramy się o jak najlepszą atmosferę pracy. Mając na pokładzie tak wspaniałych ludzi, jakimi są dziewczyny pracujące w naszych salonach - o dobrą atmosferę nie trudno :)

Była pracownica
@Pytanie

Ciężko o dobra atmosferę, kiedy musisz pracować non stop bez możliwości przerwy bo koordynatorka która nie ma pojęcia o depilacji ciągle wrzuca Ci klientki. Lub kiedy dziewczyny przepychają się kto bierze jaka klientkę bo im się opłacają pakiety nogi bikini a nie wąsik za 19zl. Z całego serca radzę szukać w innych firmach pracy, tam gdzue się szanuje pracowników :) pracowałam w tfw i teraz w obecnej firmie mamy niebo w porównaniu do TFW

Aaa
@Była pracownica

Koordynatorka non stop wrzuca klientki? Trochę już pracuje w tej firmie i nigdy się z czymś taki nie spotkałam, żeby koordynatorka wrzucała klientki. No chyba, że mówimy o innych firmach. Również nie spotkałam się z tym aby się dziewczyny „przepychały” o to która jaki zabieg bierze, ponieważ mamy ustaloną kolejność brania zabiegów. I tak pod koniec miesiąca wypłata każdej dziewczyny jest do siebie zbliżona.

@Była pracownica

W naszej firmie koordynatorki nie są odpowiedzialne za zapisywanie klientek na zabiegi i nie mają fizycznej możliwości "ciągłego ich wrzucania". Nasze klientki zapisują się na zabiegi w konkretnych ramach czasowych, a ramy te stanowią: czas na wykonanie usługi + czas na przygotowanie się, rejestrację i późniejsze rozliczenie klienta. Czasy te były ustalane wspólnie z naszymi kosmetyczkami i nikt do tej pory nie wrócił do nas z informacją, że są ustawione nieprawidłowo. Na przepychanie się po lepszy zabieg nie ma u nas miejsca, ponieważ kosmetyczki przyjmują klientki zgodnie z kolejnością. Jeżeli natomiast wspomniana "przepychanka" miała faktycznie miejsce i brała Pani w niej udział - działała Pani niezgodnie z panującymi u nas zasadami. Pozdrawiamy, zespół Time for Wax

Ona5703 x2

Ja również jestem byłą pracownicą.. Najbardziej w firmie rzuca się w oczy brak szacunku do pracowników (pewnie głównie ze względu na wiek). Przed pandemią kiedy ruch był spory w sezonie letnim oczywiście brak możliwości zjedzenia posiłku bez pośpiechu czy odrobiny odpoczynku (koordynatorka wciskała klientki w każdy wolny moment jedna za drugą). Często nie wyrabiałyśmy się z dziewczynami w zabiegach, klientki były przez to agresywne ale z tym musiałyśmy sobie radzić same. A skoro jesteśmy przy klientach... często ich higiena osobista pozostawiała wiele do życzenia... np kał na narządach intymnych, infekcje itp. Oczywiście takie rzeczy były zgłaszane do koordynatorek. Ich jedyna rada to prosić klientki (oczywiście z największym szacunkiem) o umycie się do skutku. Większość dziewczyn i tak robiła te zabiegi bojąc się konsekwencji (musiałyśmy zdawać raport dlaczego odmówiłyśmy klientce zabiegu). Dla mnie to po prostu pomiatanie kosmetyczkami, najważniejsze żeby zarobiły pieniądze dla firmy nie ważne jakim kosztem. Co do targetów brak słów... Narób się, postaraj ale jeśli zabraknie Ci 1 procenta to i tak zabierzemy Ci 100/150 zl Urlop płatny po roku. Zbyt mało pracowników przez co jeśli chcesz iść na 4l musisz prosić koleżanki o zmianę a jak wiadomo nikt nie chce przyjść w swój jedyny dzień wolny (i ja to rozumiem). Nagle zachorowałaś, a jutro masz do pracy? Jak mogłaś! Musisz teraz znaleźć zastępstwo albo dostaniesz upomnienie za brak przyjścia do pracy. Ot realia super przyjaznej firmy :)

Karol
@Ona5703 x2

Przedstawiłaś w sumie same negatywne aspekty pracy w firmie Time for Wax. Zaniepokoił mnie rzekomy brak szacunku do pracowników oraz sytuacje, gdzie w sezonie pracownik nie ma nawet chwili do tego, aby na spokojnie zjeść posiłek. Możesz mi zdradzić, czy kiedykolwiek pracownicy organizowali może spotkanie z kierownictwem, aby przedstawić im propozycję co do spokojnych przerw a nie takich, które opisałaś w wątku?

@Ona5703 x2

czytam te opinie i zastanawiam się, kto je pisze... pracuję już tutaj ponad rok i nie doświadczyłam takich sytuacji. koordynatorka, która zarządza moim salonem jest pomocna, fakt - wymaga od nas tego, żeby w salonie było czysto, żebyśmy dobrze obsługiwały klientki, ale przecież tak to jest w usługach kosmetycznych - nie możesz zapraszać klientek do brudnego salonu. najbardziej mnie zdziwiło stwierdzenie, że musimy obsługiwać nieumyte klientki - przecież to nieprawda! mamy jasno powiedziane, że klientka ma się umyć przed zabiegiem, a jeżeli tego nie zrobi - możemy odmówić wykonania zabiegu! a co do ruchu w sezonie - im więcej klientek, tym większe zarobki, więc mi to np. bardzo odpowiada :)

@Ona5703 x2

Dzień dobry Pani ONA5703 X2, Chcielibyśmy odnieść się do Pani wpisu: 1. Przed pandemią nie prowadziłyśmy zapisów na zabiegi, więc Pani informacja o tym, że "koordynatorki wciskały klientki w każdy wolny moment jedna za drugą" jest niestety nieprawdziwa - bardzo prosimy nie wprowadzać w błąd osób szukających opinii o TFW. Teraz, kiedy prowadzimy zapisy, koordynatorki nie są za nie odpowiedzialne. 2. Odnośnie braku higieny naszych klientek - każda klientka powinna zostać poproszona o skorzystanie z bidetu przed depilacją strefy intymnej. Nasze kosmetyczki wiedzą, że jeżeli klientka odmówi umycia się lub mimo próśb nadal nie będzie czysta i gotowa do zabiegu - kosmetyczka ma pełne prawo odmówić jego wykonania i nie ponosi w związku z tym żadnych konsekwencji. Zależy nam na dobru klienta, ale też na komforcie pracy naszych kosmetyczek. 3. Odnośnie nieobecności w pracy - staramy się być koleżeńskie i nie zostawiać salonu pustego, więc faktycznie - jeżeli czujemy się źle - rozmawiamy z koleżankami z salonu i staramy się na pierwszy dzień nieobecności zorganizować zastępstwo - czy to nie standardowe zachowanie w przypadku pracy w usługach? :) Pozdrawiamy, Time for Wax

Nikiniki

Firma w ogóle nie wzbudza zaufania. Pracowałam tam około 2 lat. Na rekrutacji oczywiście same superlatywy, dodatkowe pieniądze za targety itp.. W rzeczywistości bardzo trudno je wyrobić poza sezonem, a pieniążki są bardzo chętnie zabierane za brak kart, za magic wax (trzeba namawiac klientki pod koniec miesiąca, żeby używały tego droższego wosku, mając z tyłu głowy strach, że 150 zl będzie zabrane z wynagrodzenia) i za brak targetu kosmetycznego. Także nowe osoby których zarobek wynosi 2300 zł (bez Zusu) muszą pamiętać, że jeśli nie wyrobią targetów to ich wynagrodzenie znacznie się zmniejszy. Urlop płatny dopiero po roku i uwaga jest to, aż tydzień! Śmiech na sali widząc jak harowałyśmy po 12h, a firma żądała jak najlepszego paragonu. Też miałam 20 lat jak tam poszłam i w większości pracowały tam właśnie młode osoby, zachęcone dobrymi zarobkami. Pozatym nie ma możliwości awansu nawet po przepracowaniu kilku lat, więc brak możliwości rozwoju. Głównie szukają osób które się napracują ale przy pierwszym lepszym problemie pierwsza dostaniesz wypowiedzenie :) Strach wyrazić swoje zdanie przy właścicielce salonu i innych pracujących Pań w biurze bo zostaniesz potraktowana jak nastolatka bez szacunku do bizneswoman :)

@Nikiniki

i kolejna opinia napisana chyba przez tę samą osobę.. weszłam tu przypadkiem, a to co czytam mnie szokuje. tak jak już pisałam wyżej - pracuje ponad rok w time for wax, jestem zadowolna i wkurzają mnie takie opinie. wszystkie warunki zatrudnienia i wynagrodzenia miałam opowiedziane na rekrutacji, pasowały mi, więc się zdecydowałam. a Wy dziewczyny jak to robicie? poznajecie warunki, nie odpowiadają Wam, a mimo to rozpoczynacie pracę? bo na to wskazują takie opinie, które piszecie byłoby dobrze, gdyby każda osoba pisząca taką opinię zastanowiła się, ile w tym jest Waszej frustracji i subiektywnej oceny, a ile prawdy, bo możecie kogoś zniechęcić do pracy w fajnej firmie

@Nikiniki

Dzień dobry Pani @NIKINIKI, Przykro nam czytać taką opinię, zwłaszcza że, jak Pani deklaruje - pracowałyśmy razem. Na rekrutacji przedstawiane są wszystkie aspekty pracy w Time for Wax - chwalimy się tym, co jest u nas wyjątkowe na tle innych firm, ale też mówimy o wymaganiach i warunkach współpracy. Przejrzystość warunków podczas rekrutacji to dla nas priorytet, ponieważ szanujemy kandydatów i chcemy współpracować z osobami zdecydowanymi w 100%. Pisze Pani o godzinach pracy (12h) - tak, są takie zmiany, w salonach w centrach handlowych, ale dzięki temu miała Pani 3 dni pracujące w tygodniu, a 4 dni wolne, dla wielu osób to duży plus :) Możliwość awansu - jest jak najbardziej! Te z dziewczyn, które wyróżniają się kompetencjami mogą zostać mentorkami, trenerkami, brać udział w wielu ciekawych i rozwojowych projektach. Co do braku szacunku - nie chcemy, aby ktoś w firmie poczuł się w taki sposób, a jeżeli wydarzy się sytuacja, w której jako współpracownik źle się poczujesz - zachęcamy do dialogu. Jesteśmy przekonani, że nikt nie ma złych intencji, dlatego warto rozmawiać. Pozdrawiamy, zespół Time for Wax

Pozytywna

Czytam te wszystkie opinie i poprostu nie dowierzam...dziewczyny przecież większa cześć z was nie miała nic wspólnego z branża kosmetyczna przed dotarciem do TFW.Tu nie trzeba mieć wkładu własnego a kurs depilacji mamy w prezencie rozśmiesza mnie a jednocześnie irytuje wasz bol pośladków ze nie możecie się zwolnić np.dzien po kursie bo inaczej płacimy ...no tak poprostu okrucieństwo niestety kazdy się jakoś zabezpiecza przed głupkowatym podejściem „kursik za darmo”.Na początku fakt jest ciężko się zaaklimatyzować ,ale kiedy już się uda jest super a mam za sobą sporo prac wiec wiem o czym mówię najważniejsze to to żeby być cierpliwym i nie wycofywać się po pierwszej reklamacji.I kolejny temat ,nie można się rozwijać? W czym problem można dążyć do najlepszej sprzedaży (firma organizuje konkursy), mieć najlepsze opinie czy chociaż swoje klientki które przychodzą tylko do ciebie.Wniosek?dziewczeta troszke wam się w główce poprzewracało firma i tak duzo daje od siebie jak na fakt doswiadczenia i szkoły z jaka przychodzicie.... Ps.zarobki tez nie są złe i można podbijać je w gore????

Bbb
@Pozytywna

Mnie też bardzo dziwią te opinie, szczególnie że znam funkcjonowanie tej firmy i zgadzam się z tym co napisałaś.

@Bbb

zgadzam się! dobrze, że piszemy też my, kosmetyczki, które naprawdę tu pracują i znają dobrze firmę. bo tutaj jak widać większość osób wylewa swoje frustracje niestety mocno przekręcając rzeczywistość

Negatywna(pozytywna)
@Pozytywna

No cóż wczesniej pisałam jako pozytywna teraz chce tylko powiedzieć ze nie miałam pojecia jak bardzo się myliłam...

@Negatywna(pozytywna)

Hej, Bardzo nas zmartwiła Twoja opinia i zmiana zdania o pracy Time for Wax. Z treści wpisu wynika, że pracujesz aktualnie w jednym z salonów. Jeżeli jest coś, co Ciebie trapi, może chcesz coś wyjaśnić lub omówić - nie krępuj się i daj znać proszę swojej koordynatorce lub komuś w biurze - rozmowa to zawsze najlepsze wyjście, bo zazwyczaj prowadzi do porozumienia :) Pozdrawiamy, zespół Time for Wax

Karola 22

Pani @Zuzka zacięcie broni firmy więc albo jest to ktoś z biura albo jeszcze nie poznała prawdziwej twarzy ludzi tam pracujących. Ja pracowałam tam znacznie dłużej niż rok :) Najważniejsza kwestia to to, że skoro firma chwali się higieną salonu to powinna ją na prawdę utrzymywać. Mowa tu o pęsetach które leżały na zapleczu, bez autoklawu :) Były przechowywane w słoiczku, zalewane płynem do sterylizacji, a później wkładane do pakietu. Jak klientka zauważyła, że wskaźnik jest nieodbarwiony to był problem :) Niestety większość nie zwracała uwagi.

Zuzka
@Karola 22

hej Karola, nie jestem z biura, a pracuje w salonie tak jak pisałam czy ja wiem, czy zacięcie bronię firmy? po prostu piszę to co uważam o miejscu w którym pracuję. póki co jestem zadowolona i mogę to chyba napisać, czy gowork to tylko miejsce to pisania złośliwych i często nieprawdziwych informacji?

Ona5703

Lol
Klient

Jestem klientką i chcialam zapytac o prace, ale teraz mi przykro sie czyta te wszystkie opinie. Przykro mi ze taka kreatorka biznesu (wlascicielka) co wszystko wie, stworzyla biznes zagarnięty od sprzedawcow ubezpieczen. Platne kursy? Brak urlopu? Niskie pensje? Wlasna dzialanosc?Kary? Rany jest 21 wiek i pracownika sie szanuje! Teraz juz wiem czemu tam pracują b. mlode osoby (czesto naiwne) i jest taka rotacja. Dziewczyny jesli ktoras z Warszawy robi uslugi prywatnie, dajcie znac. Nie dajcie sie!

Kto
@Lol

Po pierwsze kursy nie są płatne, po drugie urlop jak najbardziej jest, bez problemu można wyjechać na urlop 2-3 razy do roku, po trzecie pensje wcale nie są niskie No chyba ze ktoś chce od razu zarabiać 5 tys na rękę bez żadnego doświadczenia i fachu w rękach a tak się niestety nie da. W firmie jest wiele osób, które pracują kilka ładnych lat i wcale to nie są małolatki po 20 lat. Wiem, że bardzo łatwo jest wszystko oceniać po kilku niepochlebnych opiniach które mają się nijak do rzeczywistości.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Aaaaaaa
 Rekomendacja
@Pytanie

W Time for Wax w ogóle nie ma umowy o pracę.

P.

Hmm. Trochę tutaj prawdy trochę sciemy w tych opiniach. Pracuje dla TFW trochę czasu (3lata) i niektóre opinie są przesadzone. Urlop? Płatny, ale po roku. Owszem nie tak długo jak na umowie, ale jest. Wiedziałam to już na rozmowie o pracę. Brak urlopów w wakacje? Taak I to też Ci powiedzą. Zarobki? Dziewczyny chyba pora się ogarnąć. Przychodzicie bez doświadczenia, często to wasza pierwsza praca.. A wymagania macie jakbyście startowały na prezesa firmy.. często o poziomie waszej pracy w grupie i ogólnym podejściu do pracy lepiej nie mówić... ponad najniższa krajowa będzie wpływać, im wiecej lat tym więcej zarabiasz. Jak trafisz na salon, który jest oblegany jestem pewna, że minimum podstawy przekroczycie. Taaak, zatrudnienie na działalność.. dla mnie to też nie jest najlepsza forma zatrudnienia, ale nie będę narzekać skoro się na nią zgodzilam. Dają mi na ZUS,wypłata ZAWSZE! ALE TO ZAWSZE PRZED 10! Niech tutaj napiszę ktoś, kto jako kosmetyczka ma prywatną opiekę medyczną? Podstawowy poziom, ale serio, nie raz mnie uratował bo na NFZ wiemy jak jest. Aaaa no i ta Kara o której tutaj tak głośno! Tak, jest. Rok do przepracowana. Skoro dowiadujesz się o tym przy pierwszej rozmowie to czemu potem na to narzekasz? Nikt Cię nie zmusza do pracy u nas xD A skoro musiałaś zapłacić to pochwal się dlaczego. Wiesz ze to minimum rok, więc nie da się rozmyslic. A może zlamalas warunki umowy? I Ci podziękowano? Kradzież? Spóźnienie się? Nie przychodziłas do pracy? Hmm? Zapewne to takie właśnie pracownice mają tutaj najwięcej do powiedzenia. Pracowałam już trochę w swoim życiu i uwierzcie, nie ma tragedii! Jest dobrze i nie ma co się bać, bo sfrustrowana dziewczyna napiszę coś wyolbrzymionego by się lepiej poczuć. Aa no i uważam, że dziewczyny które chcą w najbliższym czasie założyć rodzinę, to nie jest praca dla was.. etat do wypracowania, ale godziny pracy, zazwyczaj po 10h. Ciężko przy takich godzinach wychowywać dzieci. A no i w ciąży płaci wam ZUS, a że to polska to pieniądze nie są tak duże jak na umowie o pracę.

Pamparampam

W punkt!

nuim
@P.

jak masz dzialalnosc gospodarcza to urlop masz kiedy cchesz a nie po roku hahahaha i to jest wlasnie (usunięte przez administratora) Od kiedy to majac firme ktos Ci ustala urlop xd

Lenka
@P.

Nie wiem Co trzeba mieć z głową żeby pisać że opinie sa przesadzone.Ludzie na jakim świecie wy żyjecie to wszystko jest prawda,tylko ludzie pracują bo nie maja wyjścia,bo nie oszukujmy sie prace ciezko.Zarobki,wiadomo że zaczyna się pracę od najniższej krajowej myślę że nikt nie ma wielkich wymagań na początku i tu nie chodzi o to najbardziej.Tylko chodzi o poszanowanie pracownika,brak urlopu ?to jest w ogóle żart i to nie jest zgodne z prawem.Kazdemu urlop się należy na umowie o pracę,na umowie zlecenie owszem nie.I jeszcze kit jakiś z Tym szkoleniem za które trzeba oddać jak się zrezygnuje z pracy.To wychodzi na to że wszędzie tak powinno być bo w każdej pracy jest wstępne szkolenie i przygotowanie pracownika?To jest wyludzanie pieniedzy i (usunięte przez administratora)

Aleksansra

Nikomu nie poleciłabym pracy w Time For Wax. Mam wiele do powiedzenia i bardzo mało pozytywnych rzeczy. - koordynatorki salonów które nie mają nic wspólnego z wiedzą kosmetyczna, natomiast o manipulacji wiedzą wszystko. - brak możliwości urlopu przez rok - brak określonych przerw. (jeśli się dzieje to nawet nie masz kiedy iść do toalety a co dopiero coś zjeść.) w końcu trzeba zarabiać pieniądze a dobro pracownika jest na drugim miejsvu - szkolenie za które trzeba oddać 2500zl jeśli nie przepracujesz roku. Ale o certyfikacie zapomnij. (usunięte przez administratora) - nie taki elastyczny grafik pracy jak jest obiecywany (usunięte przez administratora) - zwykły błąd nabicia na kasę sposobu płatności który łatwo zmienić jest karany pienieznie Plus wiele innych. Firma bazuje na młodych dziewczynach które nie mają często szkoły, wykształcenia a chciałyby działać w branży beauty. Są łatwo manipulowane obiecankami o wysokich zarobkach, o fakcie że lepiej jest być na własnej działalności. Natomiast nie wiedzą że umowa skonstruowana jest w bardzo niekorzystny sposób. Po zakończeniu pracy nie można podjąć innej w tej branży przez 2 lata pod groźbą kary pieniężnej. (usunięte przez administratora) Szkolenie płatne 2500zl jeśli nie przepracujesz roku. Jednak uwaga :) jeśli zwolna Cie przed rokiem... Nie bedzuesz musiała płacić kary! Poprostu nie dostajesz wypłaty za cały miesiąc pracy jako wytłumaczenie że Twoje wynagrodzenie zostało wzięte właśnie za to szkolenie. Plus z własnej kieszeni musisz opłacić ZUS za miesiąc i jeśli zaczęłaś nowy miesiąc, także z własnej kieszeni ZUS za kolejny miesiąc. Co za tym idzie.... (usunięte przez administratora) Plusem faktycznie czasem są dziewczyny z którymi się pracuje. To chyba jedyny plus. Zarobki przeciętne jak nie i poniżej przeciętnej, słabe traktowanie i wiele podstępów. Większość dziewczyn pracuje rok byleby nie płacić kary. Stąd duża rotacja w ekipie zapewne :)

Bbb
@Aleksansra

Co do szkoleń, to raczej nikt Ci szkolenia za darmo nigdzie nie zrobi żebyś ty następnego dnia się zwolniła. Firma się zabezpiecza właśnie przed takimi przypadkami a jednak materiały i praca trenera kosztują. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wszystkie warunki współpracy są omawiane więc nie wiem skąd później zaskoczenie że trzeba rok przepracować aby nie zwracać za szkolenie. Również nie powinno być zaskoczenia z płaceniem ZUSu, zazwyczaj jak ma się własną działalność to się płaci samemu a nie pracodawca. Nie wiem skąd są te wszystkie zarzuty ale radzę zawsze uważnie słuchać tego co ma do powodzenia osoba rekrutującą na rozmowie kwalifikacyjnej a dopiero później wylewać swoje żale na tego typy stronach.

razdwatrzy

Zdecydowanie nie polecam pracy w TFW. (usunięte przez administratora) lekceważące podejście ze strony przełożonych, żadnych szans na rozwój. Najgorsze miejsce pracy, w jakim miałam nieprzyjemność pracować.

Anonim212
@razdwatrzy

Można prosić o więcej informacji ?

Zostaw merytoryczną opinię o Time for Wax - Warszawa

Time for Wax