Opinie o SAMAT Polska w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie SAMAT Polska. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w SAMAT Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAMAT Polska w Kraków

Tom

Ja pracuje w tej firmie ok 8mcy i złego słowa nie powiem a nawet polecę firme z czystym sumieniem... Wszystko zgodnie z umowa. Firma wypłacalna nigdy nie miałem spóźnienia z wyplata. Nikt tutaj nikogo nie goni. Spokoj i szacunek dla kierowcy. Polecam...

@Tom

Kolego pomyliłeś chyba firmy .Tutaj nie ma żadnej umowy tylko działalność. A kasa do 10 tego to nie pamiętam czy kiedykolwiek zdarzyło się że była . Zobaczysz jak będziesz szanowany gdy w okresie zimowym będzie mniej pracy .

@123

A jest w dziale Ksiegowosci?

Tom
@123

Niestety nie pomyliłem firmy... Tak jestem na własnej działalności ale umowę z firmą mam. Wyplata ma być do 15 każdego miesiąca i jest okres zimowy przepracowałem i nie narzekam...

Jak
@Tom

Trzeba szanować ludzi a nie jak tutaj podstawiacie sie teraz za pracowników i piszecie brednie ze jest superowo u was hahaha juz zeszliście na psy naprawse

Lucek

Spróbuj poprosić o podwyżkę

Zuzanna

@Frytka @Hmmm i nie ma żadnej możliwości - nawet podczas posiadania już dłuższego stażu pracy - na wynegocjowanie z SAMAT Polska umowy o pracę? To dotyczy każdego stanowiska w firmie? Prowadzenie własnej działalności gospodarczej musi się wiązać z wysiłkiem i chęcią pracownika. Czy firma traktuje to jako wymóg rekrutacyjny?

Hmmm
@Zuzanna

Zero możliwości. Wymóg przy przyjęciu. Nie muszę chyba Tobie dodawać że to dla firmy same profity...podatek,odpowiedzialność, nawet urlopowki Ci nie wypisza w razie W. Napewno zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności za sprzęt,przekraczający wartość 1mln zł, zlecenia są tak sformułowane że jak noga Ci się powinie, Twoim dziecia będzie się odbijać Twoja porażka przez całe życie...napewno zdajesz sobie też sprawę z tego,że to najbardziej niedogodny status z możliwych odpowiadając majątkiem CAŁYM swoim majątkiem Ty i najbliższa rodzina. Ale może się nie znam...

Xxx
@Hmmm

Ale zdajesz sobie sprawę, że w przy umowie o pracę w przypadku gdy noga Ci się powinie też możesz odpowiadać całym swoim majątkiem. Dotyczy to sytuacji gdy uszkodzisz pojazd pod wpływem alkoholu lub bez ważnych uprawnień. Pojazdy są ubezpieczone jeżeli nie zrobisz nic co mogło by spowodować niewypłacenie odszkodowania to możesz spać spokojnie.

???

Wskaż w takim razie gdzie Xxx mija się z prawdą. Obrażasz człowieka, piszesz że wziąłeś jakieś scanie (no i co z tego wynika?). Sam nie wskazujesz gdzie popełnił błąd, czy napisał jakąś głupotę. Moim zdaniem sam nie wiesz o czym piszesz albo jak inni użytkownicy forum, chcesz dowalić firmie samat.

Leszek
@???

Przepraszam, że wtrącę się w dyskusję ale skorzystam z okazji, że są w tym wątku osoby mające doświadczenia związane z firmą SAMAT Polska i zapytam czy w Waszej ocenie jest to miejsce pracy, gdzie można liczyć na odpowiedni rozwój zawodowy?

Ckm
@Leszek

Praca nie jest skomplikowana. Przychodzisz na swoją zmianę, wykonujesz zlecenie, idziesz do domu. Jeżeli wszystko jest w porządku nikt nie będzie się do ciebie czepiał. Jeżeli chcesz pracować to na pewno sobie poradzisz a jakieś wątpliwości idzie jakoś wyjaśnić. Tylko to trzeba robić w sposób kulturalny i rzeczowy a nie "drzeć ryja" w telefon.

Ok
@Xxx

Spać spokojniej ,można tylko mając status sp Zo.o. może być jednoosobowa... umowa o prace, wiąże sie z utarciem nosa 3x to co płacicie legalnie , reszta cywil ... ludzie ,

Samat od 7 lat
@Leszek

Stary nie rozwiniesz się w żaden sposób uwierz mi na słowo

Jack
@Hmmm

Zgadzam się z opinią i tezą na temat samozatrudnienia, to najbardziej wygodna forma dla pracodawcy ale dla pracownika stanowcze NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE!!!! jak chce to usłyszeć potencjalny pracodawca? to proszę jestem do dyspozycji.

Jeśli chodzi o atmosferę pracy w biurze w Krakowie jest ona naprawdę super, z kilkoma wyjątkami, które generują mało kompetentni kierownicy pewnych działów. Zarobki jak na realia Krakowskie są bardzo słabe a kolejne zadania, które są zlecane pracownikom nie ciągną za sobą podwyżek, które jak już są to są bardzo marne tzn. 3-5% i są one raczej przyznawane grupowo a nie na podstawie realnego wkładu pracy.

Qwerty

Ta firma jest liderem ale w rotacji na stanowisku kierowca. W transporcie adr od kilku lat są tylko od nich ogłoszenia i to ciagle na stanowisko kierowca. Jak jest dobrze to ludzie się trzymają a takie ciągle wystawiane ogłoszenia o czymś świadczą.

Ilona
@Qwerty

Rozumiem. Faktycznie - w SAMAT często szukani są kierowcy. Jednak rotacja, jak pewnie sam wiesz, może mieć rozmaite przyczyny. I niekoniecznie muszą one wynikać z winy samego pracodawcy - warto to mieć na uwadze. A byłeś może zainteresowany podjęciem tam pracy? Jestem ciekawa.

xdf
@Qwerty

Szanowni Państwo opinia moja jest negatywna przygoda z Samat na kontrakcie CO2 Belgia . Pracowałem w wielu miejscach i zmuszony jestem stwierdzić że firma Samat jest to zbiór najbardziej niekompetentnych ludzi jakich świat widział mówimy oczywiście o pionie administracyjnym . Jeśli przyjdziesz tutaj do pracy to musisz wiedzieć że : Będziesz walczył o swoje pieniądze Pan kierownik S.Z zawsze skrupulatnie szuka jak by ci coś zabrać przeważnie załoga musi zastraszyć strajkiem żeby odpuścił . Jeśli proszą cię o jakąkolwiek przysługę i obiecują extra zapłatę nigdy nie możesz zaufać na słowo bo rzadko jest dotrzymane i przy wypłacie się nie zgadza . Będziesz błagać o ubranie robocze niektórzy w zimie pracują w letnich kurtkach . Twoje rękawice robocze to twój skarb dbaj bo czasami muszą starczyć na dwa miesiące para . Planiści to dramat nic nie wiedzą nie mają pojęcia nigdy w ciężarówce nie siedzieli nie znają przepisów . Ciągła walka i proszenie o naprawę sprzętu defekty są hodowane . Kierowca nie jest człowiekiem tylko idiotyczną kropką na ekranie który ma robić a nie gadać . Pan kierownik z z miasta W nie odbierze telefonu od pracownika nie jesteś godzien aby z nim rozmawiać . JEGO MOTTO ODBIERAJ CO 4 TELEFON PROBLEM SAM SIĘ ROZWIĄŻE Jest dwóch monitorów którzy powinni nadzorować bezpieczeństwo i przeprowadzać kontrole Pan R jest spoko uczciwy fachowiec Pan K . cóż wszyscy się zastanawiają jak mu się udaje kontrole przeprowadzać z kanapy salonu gdzie spędza większość czasu pracownicy nie wiedzą nawet że mieli zdalną kontrolę przeprowadzoną w myślach Pana K za którą jakieś tam pieniądze będą mieli zabrane . Motto Pana K cytuje ja mam w to wy.....bane . Zwłaszcza kiedy prosisz o coś . W firmie jest wielu kierowców tak zwanych nowocześnie sygnalistów donoszących na kolegów oni zawsze mają nowe rękawice Jeśli dalej jesteś zachęcony Samat Zaprasza

@xdf

Czy nazwisko Jacek Kaleta jest znane w firmie pracował kiedyś w Géant

Samat od 7 lat
@xdf

Pracuje tu 7 lat no i zgodzic sie musze prawie z całym wpisem jedynie rekwice mozna brac ile sie chce w autosie :) Ale dział administracyjny to jest naprawde totalne (usunięte przez administratora) I jeszcze ta działalnosc trzymały mnie tu zarobki ale po wprowadzeniu wyzszej skladki zdrowotnej kosztow działalnosci wychodzi 2500 tys czyli jak mam pracowac za 4,5tys 220h to (usunięte przez administratora) im w pysk pozdrawiam :)

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Interesant

Jak ustalił money.pl, od marca świeżo zatrudniony sprzedawca w Lidlu będzie mógł liczyć na pensję od 3 550 zł do 4 350 zł. Po roku pracy będzie mógł liczyć na dodatkowe 100-200 zł. Natomiast po dwóch latach stażu co miesiąc na jego konto ma wpływać od 3 900 zł do 4 800 zł. Podane kwoty są oczywiście brutto. "Na rękę" zatem w najniższym wariancie pracownik, który rozpoczyna pracę w sieci, otrzyma niecałe 2,6 tys. zł. W najwyższym - ponad 3,1 tys. zł. Po dwóch latach natomiast jego pensja netto wyniesie od ok. 2,8 tys. zł do niecałych 3,5 tys. zł.

Adr
@Interesant

Mam ADR to na stoisku z chemią pewnie będę miał większe szanse

Rozmowa

Państwo zapewniają, że na 100% zadzwonią, niezależnie od decyzji jaką podejmą. Nie zadzwonili. Trochę nieładnie, po co obiecywać, skoro nie można dotrzymać słowa?

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w SAMAT Polska?

Dzwonisz, przekierowują Cię do osoby zarządzającej kontraktem. Rozmawiacie i jak wszystko jest OK to zapraszają Cię na szkolenie do biura, które trwa cały dzień i dają Ci ciuchy robocze. W zależności od kontraktu. Każdy ma swoją specyfikę i trochę inaczej wygląda organizacja.

Krzychu-Piątek-Pistolero

Pojawiły się ogłoszenia o pracę na cały kraj. Nowy kontrakt czy z automatu wskoczyło?

Antek
@Krzychu-Piątek-Pistolero

To powinno dać do myślenia tak duza rotacja. Chłopaki porobią 2 miechy i idą do mądrzejszej firmy

Driver

Masakra... Pauzy pod zbiornikiem na rozładunku po 2x Kwidzyn jedziesz na łeb na szyję a potem powiedzą,że dostaniesz karę bo w zabudowanym przekraczałeś prędkość a jak mam kur..a jechać żeby się wyrobić... Wazeliniarze mają tylko dobrą robotę a reszta ochłapy. Jednemu jak dali 50 zł więcej to tak jeździł,że się z azotem rozpier...na autostradzie był ważniejszy jak dyrektor tylko trasy podpier...i jeździł. Omijajcie firmę z daleka.

Agr

(usunięte przez administratora) jakaś nie kierowca

Miedzynarodowy
@Agr

Masakra to jest że wypowiadasz się za trzech tchurzu . A na Kwidzyn się nie wyrabiasz bo jesteś za krótki do tej roboty i wszystko w temacie

Miedzynarodowy

Grozisz mi ha ha ha . Powiem Ci że jesteś takim co nic nie potrafi A twój dotychczasowy sukces jest tylko tymczasowy bo bez pomocy nic nie osiągniesz,

Qwerty1
@Driver

Nie rozumiem kierowców którzy się narażają bo zrobić Kwidzyn 2 razy nie ukrywam że jest to wyczyn. Ale nie ma się czym chwalić psując robotę innym. (usunięte przez administratora) za dwóch i pieniądza nie czuć masakra. Jeszcze narzekać że ktoś za 50 zł jeździ więcej, nie ma jedności i jeszcze sieje zamęt, nie do pomyślenia. Takie czsy potrzeba teraz tych silnych i mądrych kierowców..

.....
@Miedzynarodowy

Nie masz pojęcia o czym piszesz to się nie wypowiadaj. Widzę,że jesteś tym co lubi palec trzymać i to głęboko. A jedności nie ma przez takich jak TY bo po Twoim wpisie dużo można wyczytać. Nie chodziło o to czy się wyrabiasz czy nie tylko,że nic nie jest zgodnie z przepisami a przez to,że nie ma jedności to nie można nic zmienić bo takich TCHÓRZY jest 80%. Naucz się ortografii bo MUNDRY jesteś ale po podstawówce.

Interesant

Panowie biuro główne firmy Samat to mieści się w Krakowie czy we Włocławku. Bo po rozmowie z gościem z Włocławka się już w tym pogubiłem.

Trrr
@Interesant

Jeśli chodzi o dwutlenek to biuro we Włocławku. Wszystko zależy gdzie i co chcesz wozić

WaćPan

A gdzie tam dokłada że swoich aby nie odchodzić

...

Otp to ta firma co przejęła po kosztach kontrakt Lotos?

.....
@...

Dokładnie teraz podobno chcą oddać bo transport się nie opłaca

Myślący

A jednak powiedzenie że do roboty to jest koń i traktor się w firmie sprawdza ????????????

Kierowca

Odradzam podejmowanie jakiejkolwiek współpracy z tą firmą - nie jest to żadna współpraca tylko jednostronny WYZYSK. Wszystkie negatywne opinie na tej stronie są prawdziwe i wskazują ilu kierowców zrobili na szaro.

Kier

Samat jest na szarym końcu jeśli chodzi o pracodawcę w tsl płacą najlepiej i normalni ludzie a od samatu już lepsza klaczka..(usunięte przez administratora)

Jestem bardzo zadowolony

Kazek
@Paweł

Skoro jesteś zadowolony chłopczyku to lubisz klimaty SM......a jak ktoś cię poniża to pewnie masz ejakulacje

Kazek
@Kazek

Dla inteligentów z opolskiej..... nie szukajcie w googlach ejakulacja ....to wytrysk

Antoni

Co ja tu czytam europejski lider..... Hahaha w samacie drogi przyszły współpracowniku jesteś szmatą i (usunięte przez administratora) od pierwszych minut współpracy ...tak jak ktoś pisał na pieniądze czekasz ... czasami do 20 tego w tym czasie Twoj koordynator myśli za co zabrać Ci premie ... wolne masz jak wyprosisz ( wolne tzn nie masz kasy) 5 dni i słuchasz miałczenia ze Ci się pracować nie chce.... niedziele święta etc. Pracujesz a czasami Twoj Pan zadzwoni w piątek żebyś przyszdl w sobote .... a plusy są oczywiscie nie płacisz za rękawice i strój roboczy ... płyn do spryskiwaczy No i przy tankowaniu możesz sobie bon za 10 zł pobrać .... Polecam każdemu :D

True
@Antoni

Wszystko to bierze się z braku umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi, nie wspomnę już o szacunku człowieka do człowieka... większość załogi zarządzającej to karierowicze wypinający klapy do orderów, ale oni między sobą podkładają nogi więc nawet nie myśl że będziesz zwykły kierowco traktowany lepiej niż (usunięte przez administratora)

Pracowity

Pierwsza sprawa to obietnice i tak najniższych faktur w branży które nie mają pokrycia w rzeczywistości bo jest jeszcze mniej. Ludzie na zwykłym etacie zarabiają takie same pieniądze jak w samacie nawet czasami na małym zusie. Kolejna sprawa to terminy wystawianych faktur. Nigdy kasa nie wchodzi na czas przed 10-tym kiedy jest ZUS do zapłaty. Wymagań tysiące anawet problem z urlopem za który rzecz jasna nikt nie zapłaci! Tylko coś dobrego się trafi na umowę o pracę to wieje stąd bo ani zapłaty tutaj ani atmosfery pracy. Kierowcy z OLXa i tyle.

Xxc
@Pracowity

Racja,omijać z daleka,a jak będziesz chciał odejść to ci kasę zabiorą,nigdy kasa na czas,obiecują,że do 10 każdego mca na koncie,a jak jest 15to sukces,nie patrzą na nic,mają pracownika w tyłku,jesteśmy zwykłymi nr.kontrakt Belgia parodia, zarżnęli by i ciągle nic nie pasuje,wymagan tysiące ,od siebie nic.prosisz się o swoje,a teraz już nawet o service auta,auta dają wiele do życzenia,wieczna walka o swoje,a jak złożysz wymówienie to cię oskubia.omijac,niech sami w swoich spodniach slim jeżdżą,to co obiecują to bierzcie pod uwagę,że może 60%tego co mówią zarobicie.spedytorzy,to nie wiedzą po co tam są,zero pojęcia,ale co się dziwić,jak wszystko z łapanki.jedyny gość,który wiedział co robi to Kuba K. ale i on nie wytrzymał -pozdrawiam.panowie szanujcie się i swój zawód, dlatego proponuję omijać tą firmę!!!!

Krystyna
@Xxc

Dość negatywną opinię o pracy w SAMAT Polska wystawiłeś - oczywiście jak najbardziej masz do niej prawo. A może jednak jesteś w stanie wymienić także jakiś plus pracy w tym miejscu? Często skupiamy się na negatywach, spychając na dalszy plan pozytywy. Jaki rodzaj umowy oferuje SAMAT Polska i czy jej forma jest negocjowalna?

@Krystyna

Tak jest dobrze że dobrze wam tak. Stary doświadczony kierowca musi odejść żeby zrobić miejsce młodemu. Może czas też kierownika odmłodzić .

Zzz
@Xxc

Potwierdzam,były((usunięte przez administratora)) pracownik

KULFON
@Krystyna

Negocjować to możesz z babà w warzywniaku

Iwona

Zaczyna martwić mnie fakt, że tak wiele osób źle wypowiada się na temat SAMAT Polska jako pracodawcy. Czytałam, iż Samat to europejski lider w zarządzaniu logistyką i transportem materiałów niebezpiecznych. Dlatego też można byłoby sądzić, iż stwarzają tam godne warunki pracy swoim pracownikom. A powiedz nam, jak kształtują się tam zarobki? Czy są one adekwatne do posiadanego doświadczenia?

K
@Iwona

Moze i masz racje ale nie tyczy sie to oddzialu w Polsce niestety...

@Iwona

Jaka firma taka opinia

Iwona

Twój komentarz nie jest zbyt zrozumiały, zawiera też słownictwo, które nie powinno być używane na forum publicznym. Czy możesz powiedzieć, co dokładnie masz na myśli? Pamiętaj, że wpisy czytają osoby poszukujące pracy, nieznające innych pracowników oraz realiów zatrudnienia w danym miejscu. Opowiesz nam coś o warunkach?

Z daleka

Lepiej unikać tego typu firm - firma nie zatrudnia żadnego kierowcy na umowę o pracę - niższe koszty i niższa odpowiedzialność dla nich. Współpraca tylko na zasadzie samozatrudnienia (absurd wystawiania faktur za kierowanie pojazdem), oczywiście na działalności musisz się liczyć z tym, że za wolne nic nie płacą, nie przysługują Ci żadne przywileje związane pracą na umowie o pracę. Firma w nic nie inwestuje w Polsce oprócz wynajmowanego biura w Krakowie - nie ma swojego parkingu, warsztatu, zaplecza dla kierowców, ich samochody stoją w różnych dziwnych miejscach w Polsce, gdzie zazwyczaj kierowca nie ma dostępu do jakiegokolwiek socjala. Generalnie wszystko prowadzone tak, że jakby mieli zwinąć cały interes z Polski to w miesiąc by się na pewno uwinęli.

Rafał
@Z daleka

Rozumiem, że taka forma zatrudnienia Ci nie odpowiada. Własna działalność gospodarcza wymaga samodzielnego opłacania składek ZUS i innych nakładów, ale sam możesz decydować kiedy chcesz mieć wolne. Czy pracodawca oferuje szkolenie wstępne oraz wprowadzenie w specyfikę przewozów realizowanych przez firmę? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/samat-polska-sp-z-o-o,13846 firma SAMAT szuka kierowców kategorii C+E z uprawnieniami ADR. Warto tam zajrzeć.

Zostaw merytoryczną opinię o SAMAT Polska - Kraków

• Jak się pracuje w SAMAT Polska?

Zobacz opinie na temat firmy SAMAT Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAMAT Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SAMAT Polska?

Kandydaci do pracy w SAMAT Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SAMAT Polska
2.3/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Opolska 18
    31-323 Kraków