GC Energy Sp. z o.o.

Opinie o GC Energy Sp. z o.o.

Cześć, zaczynam pracę w GC Energy od marca 2019r jako inżynier budowy najprawdopobniej na delegacji w Middenmeer. Pracuje ktoś z was już w tej firmie ? Co można sie spodziewać po niej ? Są jakieś zjazdy co jakis czas do Polski czy robi się non stop ? Jak traktowani są pracownicy za granicą w tej firmie ? Może ktoś obeznany w temacie sie wypowiedzieć ?

Poszukujący

Cześć Tomek, i jak tam praca w GC Energy

...
@Poszukujący

Na razie 1 szy miesiac, wdrażam sie i szlifuje echniczny techniczny. Zobaczymy co bedzie dalej, już na budowie. Na razie jest wszystko ok.

Rocky
@...

Wszystko w swoim czasie, powodzenia

Poszukujący
@...

@Tomek A na jakim stanowisku jesteś? Też chciałem jechać w to miejsce. Aktualnie szukam pracy za granicą. Jak w GC wygląda wyjazd jeśli chciałbym wyjechać z żoną ?

Mocny
@Tomek

Na moim przykladzie moge powiedzieć ze wszystko przebieglo pomyslnie, staly kontakt z koordynatorem wszystko zapewnione dojazd, kwatera, umowa, wyplata na czas

Oskar
@...

pierwsza budowa za mna w tej firmie bo zmienialem robota taka jak wszedzie ale w kuncu nie ma chlania

tomek
@Poszukujący

inżynier budowy

Młody
@Tomek

(usunięte przez administratora)któremu się wydaje że wszystko mu wolno bardzo wulgarny i agresywny w wypowiedziach. Czesto niecenzuralnie obrazajacy swoich pracownikow. Centrala w Rzeszowie o wszystkim wie ale toleruje tego (usunięte przez administratora)bo liczą się metry

Krol
@Młody

chyba na typa nie trafilem na szczecie jeden pionek nie rzutuje na calosc Za co lubię pracę w GC Energy Sp. z o.o.: dobra robota

Bucu
@Młody

(usunięte przez administratora)firma jest generalnie Ok (usunięte przez administratora)

Adam G.
@Bucu

Ja też firma ok, ale z tym kolesiem nie da się współpracować

bobby

slyszalem ze jest opcja zjazdow po 6 tyg ale chyba nie na wszystkich budowach jak to jest

Vand
@bobby

aj nie skorzystam i sie starej nie przyznam ale jest Holandia Niemcy

Hamet
@Vand

Moze ty nie skozystasz ale dobrze ze mozna

Roman

Jak awansować w tej firmie

dyro
@Roman

Z jakiego na jakie stanowisko?

Vitalii

Dzięki służbą bhp samotność w delegacji jest do wytrzymania

Były prawiczek
@Vitalii

Potwierdzam

Paczur

czarny pr to twoja zasluga, po co tkaie bzdury wypisujsz, toche szacunku, może o twojej starej tez tak mowią

Kwaku

Bylem w Holandii nie raz tez z GC ale tez z innymi firmami praca czasem ciezka (elektryk) nie to co na malych budowach ale przynajmniej na pieniadze nie narzekam.Plusem jest darmowa kwatera moze nie na 5 gwiazek ale widywalem gorsze rzeczy

K2lk1
@Kwaku

Słyszałem że dojazd na budowe organizuje firma jak to jest zbieraja spod domu czy jakies ustalone miejsce zbiórki i wyjazd?

Elektryk

CV Po paru h telefon w sprawie rekrutacji Później rozmowa "techniczna" Badania i na budowę

Parę pytań z podstaw elektrotechniki i pytanie o doświadczenie

Olo

Firma słoików 99 procentach to biuro a 100 procent tak zwana kadra

Impotro

Pierwszy raz sie spotkałem z tym, ze firma placi urlopy po stawce zagraniczej robi to roznice

dasdasgfvsdaf
@Impotro

A jak ma płacić??skoro poprzedzające miesiace byłes zagranicą to urlop liczy się z ostatnich 3 miesięcy poprzedzających twoją datę urlopu..

Aggddgg

Deutschland

manymany

Lepiej zarabiac w euro niz nie

adsddadcdds
@manymany

Najważniejsze że(usunięte przez administratora)już buduje cały projekt na Holandii i maile pisze:)

Oleg
@adsddadcdds

(usunięte przez administratora) najlepszy kierownik w firmie, człowiek z wizją i wiedzą która każdy może mu zazdrościć

Supervisior
@manymany

-Stasiu: "Ile chcesz zarabiać?" -Zibi "Nie ważne ile byle by robota była"

Que

Przyzwyczaiłem się już do pracy w takim trybie, kasa się zgadza tyle w temacie

Tytus

Pytanie do GC Energy Piszecie tutaj że zatrudniacie legalnie i wszystko jest zgodnie z prawem. W takim razie mam 4 pytania: 1. Czy praca po 220h miesięcznie zgodna jest z kodeksem pracy? 2. Czy wypłacacie dodatki za nadgodziny zgodnie z kodeksem pracy? 3. Czy wypłacacie dodatki za pracę w soboty zgodnie z kodeksem pracy? 3. Czy wypłacacie diety za pobyt za granicą?

Hgģ
@Tytus

Odp. 1.wiadomo ze nie jest . 2.coś tam wypłacają (usunięte przez administratora) 3.sobota to największy blef tej firmy(usunięte przez administratora)..niema mozliwości doliczyć sie itp. 4.diety niema wszystko w stawce i tu opiniuje nie kodeks pracy Polski ale w UE obowiązuje odpowiednią najmniejsza dieta ..odsylam do lektury ..łatwo znaleźć. . 5.pieniążki (usunięte przez administratora) wiadomo nie są zle dopóki nie (usunięte przez administratora)zaczyna ..zsylanie na (usunięte przez administratora)urlopy bezpłatne. ..itp..

@Tytus

A skąd masz szczęście że wyjechałeś masz opuznieniem wypłatę mieszkanie min 8 osób chodzisz w sobotę każdą do pracy , alkomatem.jestes częstowany co drugi dzień a na urlop jedziesz na tydzień co 3 miechy tak to jest prawda aplikuj, polecam

Zyga
@Tytus

Nie wiem dlaczego ale w TEJ FIRMIE nie da się PRACOWAĆ JAK BY MOGLI TO BYŚ DO DOMU NIE WRACAŁ TYPOWY (usunięte przez administratora)

@Tytus

I co znowu cenzura przykre ale prawdziwe,(usunięte przez administratora)grunt że kadra i biuro się dobrze bawić za naszą pracę, ciekawe ile ludzi jest już w Danii?

@dominik

niestosowny komentarz skierowany wobec kolegów i koleżanek pracujących w administracji

@Zyga

Każdy pracownik GC Energy ma prawo do urlopu i każdy kontrakt wymaga w różnych okresach mniej lub więcej zasobów. Urlopy pracowników ustala kierownik projektu biorąc pod uwagę potrzeby pracowników oraz harmonogram robót. Zaplanowane urlopy są dla obu stron najbardziej komfortowe i są standardowo przydzielane decyzją kierownika robót, ale zdarzają się też sytuacje nieprzewidziane i również w takich okolicznościach można uzgodnić wyjątkowy zjazd z budowy. Nie zgadzamy się na niezapowiedziane, częste i bezzasadne zjazdy, gdyż dbamy o porządek i ciągłość wykonywanych prac na projekcie. Firma odpowiada za realizację robót zgodnie z harmonogramem i musi zapewnić zasoby do realizacji a bez takich zasad panowałby chaos. Niezależnie od tego respektujemy prawo, w tym kodeks pracy i nie zdarza się aby nasi pracownicy mieli do wykorzystania zaległe urlopy.

@dominik

Trzeźwość w miejscu pracy jest jednym z warunków dopuszczenia pracownika do pracy. Dla GC Energy jest to norma i jedna z oczywistych zasad bezpieczeństwa. Również w tym przypadku postępujemy zgodnie z kodeksem pracy - osoby nietrzeźwe nie są dopuszczane do pracy oraz karane za naruszenie przepisów BHP. Niby oczywista sprawa, ale specjalnie dla DOMINIK to wyjaśniamy.

@GC Energy Sp. z o.o.

Tak to oczywiste tylko jeden ma 2 promile jest odwieziony na mieszkanie na drugi dzień normalnie przychodzi do pracy i jest ok a drugi ma 0,5 i dyscyplinarną czyli są równi i równiejsi a o niektórych kierowcach nie wspomnę jak nie na kacu to zjarany i to jak na razie tyle projekt Microsoft ,a pytanie wypłata będzie na czas?bo z tego co wiem dużo ludzi odeszło albo siedzi na bezpłatnych. a polowanie z alkomatem narazie się skończyło w końcu (usunięte przez administratora) postawili na swoim tylko do czasu

@Hgģ

Odsyłamy do definicji delegacja (podróż służbowa) i oddelegowanie. Proponuję najpierw zrozumieć na czym polega praca na kontrakcie, a dopiero potem komentowanie wysokości diet. Diety nie przysługują pracownikom oddelegowanym tylko pracownikom w delegacji (w podróży służbowej). Pracownicy GC Energy są oddelegowani na projekt, który tym samym staje się ich nowym miejscem pracy. GC Energy nikogo nie „zsyła” na urlopy bezpłatne. Każdy pracownik po zakończonym kontrakcie jest natychmiast potrzebny na kolejnym. Firma czeka na szybki powrót pracownika z wypoczynkowego więc pomówienie o zsyłanie na bezpłatny jest co najmniej śmieszne ! Przy aktualnym stanie zatrudnienia (blisko 400 osób) GC Energy posiłkuje się podwykonawcami, gdyż własne zasoby nie wystarczają. Skąd więc pomysł o wysyłaniu pracowników na bezpłatne urlopy ??

@GC Energy Sp. z o.o.

400 osób? mówimy o Polakach a nie o Rumunach i Ukraińcach , Holandia ok 50 osób dwie budowy Włochy ok 30, Finlandia ok 30 Gdańsk? i gdzie te 400 osób chyba w biurze

@Tytus

GC Energy nie wypłaca diet, gdyż pracownicy GC Energy nie pracują w delegacjach. Delegacja to incydentalna zmiana miejsca wykonywania pracy, czyli raczej na kilka dni a nie kilka tygodni czy miesięcy. Pracownicy GC Energy są oddelegowani na projekt, który tym samym staje się ich nowym miejscem pracy. W takim przypadku diety nie przysługują. W przypadku gdy występują nadgodziny, muszą i są naliczane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

@GC Energy Sp. z o.o.

Nie zsyła na bezpłatne? A co było na Sowiej górze no albo bezpłatny albo dyscyplinarną rozkaz(usunięte przez administratora).prawda czy kłamstwo

@dominik

Trzeźwość w miejscu pracy jest jednym z warunków dopuszczenia pracownika do pracy. Dla GC Energy jest to norma i jedna z oczywistych zasad bezpieczeństwa. Osoby nietrzeźwe nie są dopuszczane do pracy oraz karane za naruszenie przepisów BHP. Nie ma równych i równiejszych. Zatem badania alkomatem to nie polowanie tylko zapobieganie wypadkom. Zachęcamy aby wszelkie przypadki nietrzeźwości DOMINIK zgłaszał kierownikowi lub służbie BHP. Pracownik będący pod wpływem substancji odurzających to również zagrożenie dla innych pracowników. Brygadziści i kierownictwo mają na celu wyeliminowanie takich przypadków i dlatego badania alkomatem będą na projektach GC Energy zawsze. GC Energy nie kieruje pracowników na urlopy bezpłatne. Pracownicy wnioskują o taki urlop wówczas gdy chcą skorzystać z urlopu ale wykorzystali już przysługujący im urlop płatny. Jeśli ktoś chce być na urlopie 4 razy w ciągu roku po 2 tygodnie to musiałby mieć urlop zaległy z poprzedniego roku. W GC Energy pracownicy wykorzystują urlopy na bieżąco.

@Adam

firma zatrudnia 75 % Polaków, 25% cudzoziemców, w biurze nie pracuje 400 osób tylko 30.

@Roman

projekt Sowia Góra realizowany w 2011 roku. Jeśli Roman zasłużył sobie na dyscyplinarkę, to na pewno zgodnie z przepisami, które jak wiadomo niewiele możliwości dają pracodawcy. Jest to oczywiście do sprawdzenia ... Czytając takie wpisy utwierdzamy się w przekonaniu że Roman już dawno nie jest na bieżąco a pisze z wielką chęcią wspominając dawne czasy i dodając co nieco od siebie – ot tak, dla pikanterii. Być może chce zaspokoić swoje kompleksy bo pod pseudonimem czuje się bezkarny ? Czy Roman nie ma odwagi podpisać się pod swoimi słowami ? Od projektu o którym mowa minęło 7 lat, więc jeśli nawet coś wtedy było nie tak, to trzeba było interweniować od razu wtedy. Uwaga: interweniować = zgłaszać zauważone problemy oficjalnie do kierownictwa lub nawet do zarządu. Dzięki takim interwencjom firma usprawnia działanie szybciej i pracownikom lepiej się w niej pracuje. Dlaczego zarząd i kierownictwo GC Energy zwraca się do swoich pracowników o inicjatywę w doskonalenie organizacji. My bardzo dobrze wiemy że naszą firmę tworzą ludzie którzy mają pozytywną energię, zapał i chęci. Dzięki takim osobom firma nie tylko rośnie ale ma dobrą markę.

Biuro
@GC Energy Sp. z o.o.

30 osób? Chyba w dwóch pokojach,no chyba że przyjedzie.pa C.to 2/3 idzie na urlop żeby nie widział tyle osób siedzących nad projektami w necie

X
@Roman

Kłamstwo nikt nie dostał dyscplinarki tylko rozwiązanie umowy zgodnie z prawem bo Ja tak dostałem dwa tygodnie wypowiedzenia tak jak pisało w umowie

Karol
@GC Energy Sp. z o.o.

Witam może i nie mają zaległych urlopów ale żyjemy w świecie cywilizowanym . dlaczego niektóre firmy potrafiły zgodzić się żeby pracownik jeździł częściej do domu. W waszej firmie standard to 3 miesiące na 2 tygodnie . najlepsze systemy rotacyjne 3 na 1 lub 6 na 2. to jest podejście do człowieka który zarabia pieniądze dla firmy. ale znając życie zaraz będzie że to koszty duże i tyle. nie chce Cię obrażać czy wyzywać ale niestety były osoby z kadry które jeździły raz w miesiąc do domu.. osoby te były zaworzone na letnisko ale gdy zwykły pracownik chciał lecieć samolotem niestety musiały jechać autobusem lub pociągiem. .

pikaczu

A ty nadal nie znalazles sobie nic lepszego do roboty?...

brak słów.

wasze wypłaty i sposób traktowania jest adekwatny do waszego poziomu, który sobą prezentujecie!

Vertu

Dziękuję że szereg opinii..po rozmowie telefonicznej wiem że w dużej mierze mogą być one prawdziwie i nie kierowane emocjami. Po przeczytaniu tego wszystkiego będę chyba zdecydowany podziękować za zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

vortex
@Vertu

ciężko się odnieść do tak merytorycznego komentarza,ja jestem nowy na pokładzie i zastanawiam się co możesz mieć na mysli

Tomi

Co ile sie zjezdza do polski? obilo mi sie o uszy ze mialo byc 6tyg pracy 1 tydz w pl dziala to juz?

Gddjb
@Tomi

Ja słyszałem ze 8 tyg i dwa wolnego wypłacanego za soboty

Xxc
@Tomi

3 miesiące z łaska na 2 tygodnie albo na jeden jak to często próbują wymusić na budowach kierownicy ... więc nie wiem skąd macie takie wiadomości o jakimś 6na1 czy 8na2

On

Vox i inni mi się dobrze pracuje, euro wynagradza chwilowe frustracje przynajmniej mi

Vox

Przymierzam się do zmiany pracy więc ludzki odruch zanim człowiek odejdzie to zrobić jakiś research po rynku pracy, naturalnym odruchem jest wejście na serwisy służące do wyrażanie opinii przez pracowników zanim podejmie się pracę w danym miejscu. Pierwszy raz zetknąłem się z goworkiem jakiś czas temu, byłem trochę sceptyczny ale ciekawość zwyciężyła. Teraz przyznaję, że przeglądam pasjami. Jeszcze nie trafiłem na profil firmy gdzie ktokolwiek zadowolony by się wypowiadał i wychodzi na to, że lepiej mnożyć się na potęgę niż gdziekolwiek pracować bo wszędzie "patola". Pozdrawiam

Num
@Vox

Nie powiem, ciekawa puenta. Pochwal się lepiej jak ci idzie szukanie pracy

norman
@Vox

Madre slowa, zadowoleni zwykle maja lepsze rzeczy do roboty a nieudacznicy wola wylewac pomyje w internecie.... u nas jest raczej dobrze jak cos to dawaj do nas bo potrzeba madrych ludzi

Elektryk

macie wolny wakat dla elektryka?

pierre
@Elektryk

eletromenter poszukiwany , wejdz sobie na strone > oferty pracy

slawomir

(usunięte przez administratora) Jeśli bedziesz wykonywał jej wszystkie polecenia nawet te które nie mają sensu ani zadnych korzyści dla ludzi ciebie czy kogokolwiek oprócz jej i firmy to sukces gwarantowany i kolejne projekty bąda stały przed tobą otworem. Pamiętaj tylko że jeśli nie będzies dobrze żył z pracownikami to oni nie pomogą ci w skończeniu projektu za który prezes pewnie obiecał ci sporą sumkę )

@slawomir

Firmy w to nie mieszaj bo nie o wszystko dohodzi do Rzeszowa może kiedyś PREZES się obudzi?

Praca jak praca zjazdy co 3 miesiące,(usunięte przez administratora)

Obecny w pracy
@Nowy

Praca w GC jest w porządku. Ja wszystko ustaliłem przed wyjazdem o wszystko się dopytałem i nie byłem niczym zaskoczony. Polecam!

Łucja
@Obecny w pracy

Bardzo ważne jest, aby zadawać pytania i rozmawiać, jeśli mamy wątpliwości co do konkretnych kwestii związanych z zatrudnieniem. Nie da się ukryć, że na forum jest wiele komentarzy, jednak brakuje tu także wielu konkretów odnośnie zatrudnienia w firmie GC Energy. Jak oceniasz sam proces rekrutacji? Powiesz nam coś na temat przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, w której brałeś udział?

Dlaczego są usuwane posty które zawierają 95/prawdy? czego boi się biuro że je usuwa?to że ludzie odchodzą ,teraz więcej pracuje w biurze niż na projektach a może trzeba usunąć tych co robią taki klimat że innych zniechęcają do odejścia?

były z Bayet
@Adam

(usunięte przez administratora)Kiedyś forum GC było najlepszą książką.Wszyscy czytali i mieli ubaw na całego.Lepsze to było od wszystkich kabaretów.Pamiętam (usunięte przez administratora)jak przyjechał do Bayet we Francji i pytał kto pisze na forum,prawda ich bolała.(usunięte przez administratora)Co do zjazdów to się zgadzam.I niech się nie tłumaczą że mają harmonogram wykonania.Inne firmy też mają i jakoś ich pracownicy zjeżdżają na urlopy.Ludzie trzeba zrozumieć że życie jest jedno.Podstawowa zasada i prawda to nie żyjemy po to tylko aby robić,tylko robimy po to aby żyć,czyli mieć na chleb itd.Może tak biuro zostawi swoje rodziny i wyjedzie,mieszka w (usunięte przez administratora) po 2 w pokojach i zapierdziela cały tydzień.Znaleźli się mądrale.P(usunięte przez administratora)

Były z Elsty
@były z Bayet

Dobre Ekstra to normalna firma idź się lecz na głowe

Roman

A co Ty myślałeś że była pilotka wycieczek co zna coś tam z języków nadaje się do pracy na budowie?no chyba że robi listy płac i straszy alkomatem lub wypowiedzeniem, przestań to cała kadra

mam dość hejtu!

co konkretnie? Jak Zostałeś oszukany? Ja pracuje od kilku miesięcy i nie mam takiej opinii. Pracuje w innej firmie niż ty?

Ffkdsbb
@mam dość hejtu!

To właśnie jest najlepsze u pracowników. ..dogaduje się na coś. ..jest ponad 550 opinie wiec nawet z nich można się dowiedziec co ile zjazd jak z mieszkaniami itp..ale potem zdziwienie i szkalowanie ludzi...tu każdy na każdym stanowisku ma presję..nikt nie lezy..firma oczywiście traci na tych zjazdach pracowników ale to już temat na spokojnie przez Pana prezesa do przemyslenia. .pozdrawiam rozumnych. ..

Zostaw merytoryczną opinię o GC Energy Sp. z o.o. - Rzeszów

• Jak się pracuje w GC Energy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GC Energy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GC Energy Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 13 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GC Energy Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GC Energy Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GC Energy Sp. z o.o.