Z.K. Iława

Iława

Opinie o Z.K. Iława

ciekawska76@onet.pl

Dzien dobry trafilo mi sie ogladac na ipla"skazany za"czy to tam byl ten documento krecony?

ja

witam w iławie jest doktorek z zielonej góry ma ktos jakies info na jego temat jak sob

Drab

Czy ktoś z was zna okres lat 60 tych. Jeśli tak to proszę o odpowiedź na e-mail. germpol11@wp.pl pozdrawiam Drab

Mika Leczyca

Mmam brata w zk i mam nadzieje ze jak wyjdzie to bedzie normalnie funkcionawał w srodowisku nic nie wiem owaszym wieziwniu jestem 250 km od was czy naprawde jest zle kazdy placi za swoje błedy jedni wiecej drudzy mniej tkie zasrane zycie mamy Pozdro Mika ;

yhgb

a co dokładnie oznacza "ciekawe wynagrodzenie" @mjogi?

Leszek O
@Drab 08.12.2015 11:59
Ale mi idzie o lata 60-te gdyż o tamtym czasie jest reportaż krwawa Iława. Czy ktoś zna obecnie żyjących z tego okresu....

Lata 60. .... Dostal dowód osobisty i za pół roku od Sądu 7 lat , za przestepstwo , które nie popełnił !. Miał 4 wspólników, którzy kazali tak sie bronic, [wspólna linia obrony[ ze dostał tyle samo co inni. Honorowo . Na Zamku w kielcach w warunkach uragajacych istocie ludzkiej 1-rok,. szalet w postaci 5 dziur w posadzce na załatwianie . Koszmar , Transport do zakładu represyjnego dla małolatów iława, -oczywiście na :nieroby:. Ostatni sweter , skarpetki , konserwy z zapasów, oddał za papierosy. Rok tzw, :amerykanki: pod cela , robił z czlowieka zwierzęciem [oprawca współwiezień Cybrun,Nochal]. Wreszcie szkoła zawodowa elektryczna, wieczorowa, rano praca. Walka miedzyczasie o p[rzetrwanie, tzw, bunty więzienne, kabaryna, szczury zza kaloryfera w nocy podgryzały nogi. [wiezienie w wiezieniu].Próby samobójcze- przecinanie żył, rozcinanie brzucha z kiszkami na wierzchu, krew po suficie,pałowanie przez klawiszy, oj horror .Wyjazd karetka do Barczewa na operacje wyjecia np. kotwicy z gardła/żoładka to była wycieczka na wolnośc. Wreszcie skończona szkoła, zawodówka elektryczna, z Adamem Jędrzejewskim kolegą z Warszawy , i praca na POD [przed, obróbki drewna] -domki letniskowe +eternit ! . Nastepnie praca w biurze konstrukcyjnym jako pomoc cywilom oraz w dz. Gł. Mechanika . Wielki człowiek Pan Kolasa gł. mech. Rano praca odpłatnie z cywilami, po połódniu praca społecznie. Wreszcie po 5 latach kazamatów, calkiem człowiek wypaczony, zmieniony , znerwicowany,oczekujacy w każdej chwili i z każdego miejsca ataku, zostaje WRAKIEM w ludzkiej skórze . Naraz transport pod końcówke wyroku do wiezienia lżejszego , blizej domu. Tu klawisz przykuwa mnie do betoniarki, na budowie, bo boi sie moich 7-lat, że uciekne, , choc końcówka wyroku, Jezu, jak ja to przeżyłem. .... .Dzisiaj, człowiek po przejsciach, małżeństwo jedno sie rozpadło, jakos stanąłem na nogi, technikum elektryczne, praca , koledzy klepali po plecach- :dobrze sie zachowałeś: . Ale jako człowiek 65 lat, mam dom, rodzine częściowo, Ale czesto krzycze w nocy , bardzo sie pocę , śnia mi się po latach te dni upiorne, klawisze, nocne atandy, krew, na scianie, te bijatyki, stres, nerwy , zrobiły swoje, wybucham zlościa, jestem nerwowy, nie mogę zasnąć tak juz od lat na tabletkach Na Sen. ,Jestem wrakiem człowieka na wykończeniu, tak odcisnęło pietno na moim życiu pobyt w ZK Iława. I jeszcze niewiem jak zdobyc świadectwo pracy , aby starac sie o jakąs emeryture, bo brak lat. Pisze ku przestrodze młodych,. Och życie . nie byłeś laskawe. .Mam na imie Leszek

Drab

Dużo wpisów jednak nic konkretnego poza ubliżaniem. A może ktoś z formowniczy wie cos na temat pracy w stolarni ślusarni w latach 60-tych. Założę sie ze tylko trele morele, tak jak z tym filmem Krwawa Iława. Niewiele konkretów tylko cos tam, chociaż możliwe ze nikt już z tamtych czasów nie żyje, a jak tak to zapomniał.

Drab

Szukam informacji na temat pracy skazanych w ZK Iława w latach 1965-1970.

dodi123wp.pl@wp.pl

To niech pracuję jak człowiek i reszta strażników a nie jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] co znęcają się nad skazanymi i ciągła prowokacja jest z ich strony a skazani są bez bronni bo nie mają nic do powiedzenia bo te śmieci mają więcej do powiedzenia niż skazany !!

saper30

A co powiecie na to od początku 2013 roku do połowy 2014 skazani oddziału 9 otwierali się przez ten czas sami w celach, również przy pomocach peronki , na Iławie są tak zamki zakonserwowane że byle kto podejdzie złapie za cyngiel i otwiera klapę. Recedens trwał półtora roku z moim udziałem. Dopiero po półtora roku oddziałowy "Sperma" wyczaił temat i złapał chłopaka.Straszyli całą cele żeby powiedzieli kto jest sprawcą. Wszystkie śledztwa zakończyły się karą 14 dni izolatek w zawieszeniu,wielkie kipisze po tej akcji, wszystkie metale wyjeżdżały z cel przez oddziałowych, ale nikt nie wezwał ludzi do konserwacji i naprawy zamków, więc jak na moje błędne koło dla chłopaków odbywających karę. Teraz plus dla oddziałowych, bo tak konsekwentnie robią kipisze, że wszystko zostaje pod celą. Głupi przykład - można wyjść na peronkę na bucie 9, podnieść we dwóch kaloryfery i powyciągać wsporniki mocujące kaloryfer, jeśli się tacy nie trafili z pomysłem wyciągnięcia wsporników naostrzenia i wbój . Moim zdaniem personel Zakładu Karnego Iławy cały DO WYJEBANIA. Wychowawcy to stolarze,byle mechaniki samochodowe i murarze,więc resocjalizacja jest na 100%. Szczególna uwaga dla oddziałowych którzy rzucają prochami dla skazanych o czym świadczyły zatrzymania na zakładzie więc moim zdaniem Zakład do zamknięcia , wyremontowania i nowej służby nadania. W zakładzie karnym resocjalizacja w 100% odbyta to taka resocjalizacja dla której trzeba współpracować z Administracją i dać nieraz bywało niewinnych chłopaków na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i takim sposobem zaufani ludzie wychodzili z wokand,byli bronieni przez wychowawców, oddziałowych i dyrektorów,jeżeli poruszałem ten temat u dyrektora byłem karany,wyzywany i usuwany z oddziału. Parę zdań o tym wielkim oddziałowym co chciał być dowóddzą - upragniony stopień dostał pytam się za co? Moim zdaniem dostał ten stopień za to że jest mężem córki dyrektora. I myślę, że zasłużył na te stanowisko po 2 latach służby przede wszystkim za napierdalanie złodziei i wymuszanie od nich informacji na temat innych skazanych. Taka [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] potrafiła przy wszystkich nawyzywać od różnych od [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] od [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] itp. i czekał tylko na reakcję skazanego,jeżeli skazany się stawiał wpadali dociągi z innych oddziałów zabierali skazanego a później nasz pupilek dyrektora miał wielką wykrywalność - odniosę się też do cel dźwiękowych. Niby są zamknięte,nieczynne i już nie funkcjonujące, to pytam się dlaczego te cele są dostępne na oddziałowych narzędzie tej celi to łóżko z materacami i pasami, do tego białe pałki i biały kask na głowę. Ten kto tam był to wie o czym pisze. Mam nadzieję że ktoś się tym zajmie. Skazany ZK Iława jest traktowany jako podludzi wśród administracji, najlepsi ludzie dla nich do współpracy są z trzeciej grupy. Tam jest wszystko przywileje, tańce, hulańce. Chciałem dodać że jeżeli rozpierdalasz się w ZK Iława jesteś uchem,to nawet u tych co powyżej oddziałowych za ładne informacje możesz dostać gazetę pornograficzną,płyty pirackie gdzie parę godzin wcześniej na zmianie tego oddziałowego wyjeżdżały z celi grupy pierwsze i drugie więc moje pytanko jest takie odnośnie. Co to jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za oddziałowy że dla sprzedającego cwela lub pedofila daje gazetkę pornograficzną za informacje. P.S. po uprzednim zabraniu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jeszcze jedna moja mała uwaga- Dlaczego pierwsza i druga grupa wychodzi z X wogandy a pedofile i gwałciciele mają takie chody wśród administracji, oddziałowych , dyrektorów że wychodzą również z pierwszych wokand, gdzie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z pierwszej , drugiej grupy wychodzi średnio za kaliber mniejszej wagi , typu kradzieże ,włamania - Średnio wychodzi z 3 lub 4 wokandy,przy dobrym sprawowaniu,więc gdzie jest ta resocjalizacja???? Jak dla mnie - Jeżeli nie sprzedajesz informacji nie dajesz, jesteś traktowany jako środowisko kryminologenne, tak stwierdzili wychowawcy, Zróbcie coś ludzie dla pierwszych i drugich grup ZK Iława bo siedzą tam naprawdę dobre chłopaki,jedni próbują wyjść drudzy nie starają się wogóle o wyjście ale trzeba brać pod uwagę regulamin ZK i wszystkich trzymać na jednej linii a nie bronić i wywyższać gwałcicieli, pedofili którzy lubią współpracować z dyrektorem,takim łysym w okularach hehe To są jego pupilki . Chciałbym się jeszcze odnieść do oddziału jedenastego a mianowicie do papy cwela- kto był ten wie o kogo chodzi.Łajza trzymała zwłoki boga winnej dziewczyny tydzień w dywanie i przez ten tydzień obcował z nią płciowo i teraz przedstawię historię taką: Ten [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na początku swojej kary był na Barczewie,tam skazani na świetlicy dowiedzieli się za co siedzi pobili go i obsikali,oddziałowi zabrali go w trybie ochronnym na Iławę i od tam

.a

na karnym jest tylko dwa razy w tyg telefon.

lolka

Muj mąż jest tam 5dni i niemam z nim żadnego kontakti a ponoć na karnym możma dzwonić . Prosze dajcie znać jak tam jest bo strasznie się denerwuje a w necie nic nie moge znaleść żadnych opini jest gożej nisz na śledczym masakra

Ja

ZK Iława to więzienie stworzone w celu resocjalizacji ludzi tam umieszczanych .Dlatego że popełniali błędy jedni większe drudzy mniejsze .Straszne jest dla mnie to że dla każdego zakładu resocjalizacja ma inne znaczenie ale jedno ich łączy dążenie do przygotowania człowieka skazanego do życia za murami zgodnie z przepisami prawa .To dążenie to mit!Resocjalizacja nie istnieje !Więzienie to przetrwanie dla skazanych a dla pracowników to walka o dążeniu do dobrego zaprogramowania swojego umysłu aby nie odstawać .Po jednej i po drugiej stronie jest zmęczenie materiału .I z perspektywy obserwacji człowieka z zewnątrz wygląda to tragicznie .Skazanemu odebrano wolność .Rodzina skazanego ma swoje prawa pracownicy o tym zapominają jeśli w stosunków do więźnia są wyuczeni proponuję poszerzyć swoją wiedzę książkową i poczytać co Rodzinie wolno (nie nawiązuje do skrajnych sytuacji)Jak mamy posługiwać się prawem względem siedzących to dla stojących również poproszę !

my

Skazani sa tak traktowani jak sobie zasluza!!!! Przestancie pisac ze biedak siedzi bo za niewinność tam nie trafil!!! Przerabane maja tylko ci ktorzy nie maja kasy na wypiskki i od nikogo paczek nie dostaja!!!zk ilawa to ciechocinek skazani robia co chca. A funkcjonariusze robia co musza taka ich praca tylko ze jeden wykonuje ja sumiennie a drugi olewa! Skazani zachowuja sie jakby wszystko im sie nalezalo a rodziny skazanych jakby byli najwazniejsi i kazdy ma kolo nich skakac... taka prawda...

ilawa

bzdety osrodek wypoczynkowy ilawa tak powinno sie nazywac :) 4 pawilon 3 pietro :D pozdro

Ja
@ilawa 08.11.2014 23:41

Na pewno ośrodek wypoczynkowy dla pracowników dużo się nie narobią a i na bramie zawsze można sobie pograć w pasjansa no i przecież zakłady z rańca założyć na to zawsze znajdzie się czas potem się nie wyrabiamy i skracamy ludziom widzenia .Tak jest prościej i łatwiej oczywiście dla nas .Praca jak każda inna tylko kto normalny wykształcony z umysłem logistyka i psychologa podejmie taką pracę .I dlatego jest jak jest.Pozatym wszyscy normalni wyjechali a ktoś musi tam siedzieć a kto inny musi udawać ważnego .Na szczęście w zakładzie karnym nie grozi- "Ostatni gasi światło " bo ci co by mogli to wyjechać nie mogą a ci co mogą to wolą udawać że pracują !

żona

w tym ZK jest taki oddziałowy,który jest chyba po rodzinie z kimś wyżej.Pozwala sobie na więcej niż w procedurach,traktuje skazanych jak śmieci,psy.....wszyscy o tym wiedzą i większość siedzi cicho.Gdzie tu jest sprawiedliwość?Czy jest tam jakiś Pan Dyrektor????

karolina_20

Witam.Mialabym prozbe niech ktoś napisze tak na 100% jak jest w tym ZK bo mój chłopak chce prosić o przeniesienie ale nie wiemy gdzie będzie w miare dobrze. Obecnie przebywa w ZK w Płocku tam to dopiero jest ciężko,najgorszy ZK jaki może być i osadzonego i odwiedzających traktuje się jak bydlo :(

...........

Gista: wiesz są tacy ludzie , co bardzo chętnie pójdą do pracy w SW , nie patrząc na dodatki itp. Tak z powołania;D

Yogi

Więzienie jak więzienie . Wiadomo podział na ludzi i frajerow. Są osoby ( usunięte przez administratora ) przez innych i takie które są traktowane na równi . Jak zapłacą

A

Zakład Karny w Iławie jest to jeden wielki syf. Wychowawca może jeden się trafi normalny który pomaga skazanemu wyjść na dobrą drogę, ale też są tacy co mówią ładnie, pięknie a inaczej robią. Komplikują wszystko i tyle. A klawisze??? Heh... na jednym oddziale jest taki , że coś nie tak po jego myśli zrobisz to obrywasz na oczach innych. Był w tamtym roku taki przypadek , że klawisz pobił skazanego i nikt nawet palcem nie ruszył. Czy tacy ludzie powinni tam pracować?? Każdemu odbywającemu karę trzeba pomóc wejść na dobrą drogę, a nie traktować go jak zwierzę.

Piotr Poznań

WItm ja też mam tam bliską osobę i masakra nie idzie się dogadać z nim Każde ZK niszczy człowieka a Służba Więzienna to zwykłe frajery sami się zachowują jak zwierzęta

klawisz

zrobie z wami porządeczke bedziecie chodzic jak zegarki.myjka karcer i tak non stop.no porządek musi być

mieszkaniec

blindy... a jak osadzeni pyska darli to było dobrze??? wystarczy wbic na youtube, wpisac zakład karny iława i mozecie zobaczyc na wlasne oczy czemu zostaly założone blendy... osadzeni sa sami sobie winni. no coment!

opuscilem w czwartek 18.11.2010 zk jlawa i te blindy na oknach masakra a co dopiero w lato siedzialem tam 3 lata czy mnie zmienilo tak naprawde to nie wiem ale wiem ze chce juz normalnie zaczonc zyc pozdrawiam

jula

jeszcze chcialam powiedziec ze nie dlugo moj facet byc moze wyjdzie bardzo sie ciesze wspolczuje ludziom ktorzy musza czekac latami masakra wiem ze jak wroci do mnie nigdy nie popelni bledow z przeszlosci zeby juz nigdy tam nie wrocic bardzo cie kocham strasznie tesknie wroc do mnie kochanie zycze wszystkim zeby modlili sie i prosili boga o lepsze jutro dla tych ludzi nie wszyscy sa tam zabojcami gwalcicielami badz pedofilami naprawde ludzie ktorzy z gory zakladaja ze w zk sa mordercy albo gwalciciele sa bardzo prymitywni podzielam opinie pana ktory wypowiedzial sie wyzej pozdrawiam i powodzenia zycze

jula

witam bardzo serdecznie ja tez mam tam bardzo bliska mi osobe i powiem szczerze ze jak wychodzi na przepustkie to mam wrazenie ze jest nadal w zk nie umie sie odnalezc masakra bardzo go kocham ale jak bylam tam pierwszy raz poprostu szik totalny szok bylam przerazona a moj facet chyba jeszce bardziej teraz zalozyli im na okna te oslony takze juz wogole masakra wspolczuje osadzonym z calego serca naprawde przedtem nie docieralo to do mnie ale rzeczywiscie nasze spoleczenstwo jak slyszy ze ktos jest z zk to traktuje go jak gorszego czasmi gorsi sa ludzie ktorzy przebywaja na wolnosci pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia i wiele wytrwalosci

tyro
@jula 06.11.2010 22:16

Ja znam inna osobe tam przebywajaca i zapewniam Cie, ze nie chcialabys go spotkac na ciemnej ulicy. Umieszczenie go w zakladzie karnym to blogoslawienstwo dla spoleczenstwa, bo przez jakis czas nie bedzie mial mozliwosci skrzywdzenia nikogo, i dla niego samego, bo dopiero tam pomyslal o podjeciu edukacji. Bardziej demoralizowalo go przebywanie na wolnosci wsrod kolegow, z ktorymi bral narkotyki, upijal sie do nieprzytomnosci, dokonywal wlaman i napasci. Jak do tej pory, pobyt w tym zakladzie wychodzi mu na dobre. Rozmowa z psychologiem by nie wystarczyla. ;)

XXX

Uważam ,że Zakład Karny w Iławie nie jest dobrym rozwiązaniem...W ogóle nie rozumie jak można trzymać człowieka w niewoli,bez możliwości oglądania świata,spotykania się z ludźmi itp.Ok rozumie każdy popełnia jakieś błędy,ale spędzenie kilku lub kilkunasta lat w takim miejscu to żadne rozwiązanie.przecież osadzeni w takich miejscach tylko jeszcze bardziej się demoralizują,zostają odizolowani od świata,nikt nie chce utrzymywać z nimi kontaktu,czasami nawet popełniają samobójstwo-Czy właśnie o to w tym wszystkim chodzi,żeby zniszczyć człowieka do końca przez błędy,które czasem nieświadomie mógł popełnić,czy o uświadomienie mu(człowiekowi)co zrobił i doprowadzenie go do stanu normalności???Każdy jest człowiekiem i nie można go traktować z góry,czasem wystarczy odrobina zrozumienia i motywacji,rozmowa z psychologiem lub jakimś terapeutą...wyobraźcie sobie jakbyście wy się czuli jakby chociaż przez moment ktoś zamkną was w klatce-niezbyt fajne uczucie prawda,a oni spędzają tam czasem całe swoje Życie-to nie jest sprawiedliwe...pomyślcie o tym,że każdy z nas może znaleźć się na ich miejscu. W ZK w Iławie mam bardzo bliską mi osobę,z którą zawsze miałam dobry kontakt,nigdy nie widziałam go smutnego , zawsze był otoczony znajomymi,ale odkąd tam przebywa stał się taki jakiś zimny,niedostępny,pełen obaw i lęku,gorzej jest mi się teraz z nim dogadać pomimo tego,że tylko we mnie ma teraz wsparcie...Poza tym z tego co wiem to luksusów tam nie ma,ale co można znaleźć w otchłani ciemności...Proszę tylko o jedno-nie traktujcie skazanych z góry!!!

jogurcik
@XXX 13.10.2010 19:55

mam pytanie jak z wokandami ?Narzeoczony stara sie teraz o wokande mija pol kary ?z tego co mowi na 21 osob wychodzi albo jedna albo dwie,myslimy o zmianie zk ,wiecie cos na ten temat???

Zostaw opinię o Z.K. Iława - Iława

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Z.K. Iława