Skłodowscy sp. z o.o.

Opinie o Skłodowscy sp. z o.o.

XYZ

Hanulka 2017-01-23 09:24:53 Hanulka, czytaj ze zrozumieniem proszę. Nikt nie ma "pretensji" o to, że rozmowa trwała krócej niż zapowiadano. Chodzi o to, że rekruter był przede wszystkim nieprzygotowany, a tak często jednak nie jest. A po drugie, informacja zwrotna przez profesjonalne firmy jednak jest udzielana. Przykładów mogłabym podawać wiele.

XYZ

Niestety muszę powiedzieć, że jestem rozczarowana procesem rekrutacji przeprowadzanym przez tą firmę. Dużo o niej słyszałam, a tu niestety... Na spotkanie rekrutacyjne przyszedł sympatyczny, nie powiem, Pan który był kompletnie nieprzygotowany. Miałam przejść jakiś test, Pani z HR ostrzegała, że rozmowa może zająć około około 2h. Trwała niecałe 20min. Pobieżnie i na wariata przeszliśmy moje CV, choć owszem było miło. Pan zobowiązał się, że poinformuje mnie o wyniku jeszcze przed świętami. Uznałam to za pewnik. Niestety do dziś nikt się do mnie nie odezwał. To czy posiadam kompetencje na stanowisko na które startowałam to jedno, natomiast uważam, że krótkie info, mail choćby by nie zaszkodził. Aplikować więcej nie będę, szkoda czasu na dojazd i tyle.

Hanulka
@XYZ

Powinnaś być zadowolona że rozmowa trwała dużej krócej niż zapowiadali. Może w ocenie osoby rekrutującej nie byłaś odpowiednim kandydatem i nie było potrzeby dłuższej rozmowy. Co do odpowiedzi często tak bywa!

W pełni zgadzam się z "RE". Pracodawca powinien zadbać o zdrową atmosferę i godne warunki w miejscu pracy, aby nie musiał wybielać się na łamach portali. Komu potrzebne dytyramby ku czci? Jeszcze brakuje, żebyś pracodawco życzył sobie określenia AVE! Z tego co jest napisane, wynika, że swoje żale wylewają wieloletni pracownicy. Więc coś jest na rzeczy. Czas zacząć porządki od swojego ogródka. Jeśli przenośnia nie jest za ciężka? Powyżej czytam,że tekstu o chochli (to ciekawe) nie załapałeś pracodawco. Z tego co jest mi wiadome, powyższe określenie dotyczy skromność.

@007

Zgadzam się z 007

Zola
@007

Nie zgadzam się z Tobą 007, każdy z nas pracowników stwarza atmosferę w pracy.

TADEUSZ45

Nie polecam zarówno przyszłym pracownikom (usunięte przez administratora) Może to efekt zbyt dużej liczby klientów obsługiwanych przez firmy Skłodowscy. Swoją drogą można wystarczająco najeść się łyżką, a nie chochlą. Wielkie rozczarowanie. Niejeden pracownik z kilkuletnim stażem w firmie odchodzi z przeciążenia! Czy to nie rodzi refleksji władz? Nie mam tu na myśli dyrekcji, bo ta, nie ma nic do powiedzenia. Nie chodzi o chwilowe przeciążenie (styczeń-luty). Okresowe oceny pracowników wypadają wielokrotnie blado. Ale jak można wziąć udział w spotkaniu punktującym pracownika, kiedy w tym dniu jest ZUS lub podatek, wypłaty itp. Magiel.Ta firma kojarzy mi się z pracą w fabryce przy taśmie. Sceny jak z filmy Ch. Chaplina

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Skłodowscy sp. z o.o. padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Starszy referent w departamencie księgowości.
TADEUSZ45

Nie polecam zarówno przyszłym pracownikom (usunięte przez administratora) Może to efekt zbyt dużej liczby klientów obsługiwanych przez firmy Skłodowscy. Swoją drogą można wystarczająco najeść się łyżką, a nie chochlą. Wielkie rozczarowanie. Niejeden pracownik z kilkuletnim stażem w firmie odchodzi z przeciążenia! Czy to nie rodzi refleksji władz? Nie mam tu na myśli dyrekcji, bo ta, nie ma nic do powiedzenia. Nie chodzi o chwilowe przeciążenie (styczeń-luty). Okresowe oceny pracowników wypadają wielokrotnie blado. Ale jak można wziąć udział w spotkaniu punktującym pracownika, kiedy w tym dniu jest ZUS lub podatek, wypłaty itp. Magiel.Ta firma kojarzy mi się z pracą w fabryce przy taśmie. Sceny jak z filmu "Dzisiejsze czasy" z 1936 roku Ch. Chaplina. W kwestii ubezpieczeń grupowych pracowników. Jest to kwestia dobrowolnego ubezpieczenia pracownika! Pracodawca decyduje, czy pracownik może dobrowolnie się ubezpieczyć? Osoba zajmująca się dobrowolnym ubezpieczeniem otrzymuje wynagrodzenie od towarzystwa ubezpieczeniowego, a nie od pracodawcy. Takich zagadnień jest wiele. (usunięte przez administratora) Dziwne miejsce.

@TADEUSZ45

czasem się zastanawiam czy warto odpowiadać na tego typu posty. Co to znaczy że wystarczy najeść się łyżką a nie chochlą? Do czego to mam odnieść. Zatrudniamy za dużo ludzi? Zdarza się że ludzie odchodzą. maja inne cele, drogi się rozchodzą. Przykro nam jeśli to nasza wina - my też się uczymy i nie jesteśmy nieomylni. Dyrekcja nie ma nic do powiedzenia - hmmm, to dla mnie niespodzianka. Okresowe oceny pracowników wypadają blado... hmm cóż, nie każdy jest idealny. Niektórzy przyjmują za to konstruktywną krytykę. Bycie księgowym to czasem jednak troszkę praca przy taśmie, prawie na akord - setki dokumentów, albo ktoś lubi albo nie. I teraz najlepsze, aż zacytuje: "Pracodawca decyduje, czy pracownik może dobrowolnie się ubezpieczyć? Osoba zajmująca się dobrowolnym ubezpieczeniem otrzymuje wynagrodzenie od towarzystwa ubezpieczeniowego, a nie od pracodawcy. Takich zagadnień jest wiele." Pomysł aby dopłacać do ubezpieczeń grupowych pracowników został zrealizowany. Każdy z naszych pracowników może sobie wybrać pakiet usług medycznych który będzie współfinansowany przez firmę. to źle???? Nie wierzę. projekt jest nowy, wszedł od grudnia. Nie jest obowiązkowy. Więc co to znaczy że pracodawca decyduje???? Natomiast informacja, że osoba zajmująca się ubezpieczeniem otrzymuje wynagrodzenie od PZU to zwykłe kłamstwo. No ale z drugiej strony... na pewno to jakiś podstęp, że Skłodowscy płacą tysiące złotych do ubezpieczenia zdrowotnego pracowników. Szkoda słów

@TADEUSZ45

Do „Tadeusz45”. Jesteśmy szczerze zdziwieni twoim rozczarowaniem warunkami pracy jakie staramy się tworzyć dla pracujących wspólnie z nami ludzi, być może wynika ono z braku doświadczeń z pracy w innych biurach rachunkowych - mówimy to naprawdę szczerze, bez żadnych złośliwości. Praca w księgowości nie należy do najłatwiejszych i prawdą jest, że nie wszyscy się do niej nadają. To co staramy się robić jako pracodawca, to wprowadzanie jasno zdefiniowanych, powtarzalnych procesów i wykorzystanie narzędzi informatycznych, które, chcąc nie chcąc, wprowadzają wysoki poziom automatyzmu – może stąd twoje filmowe skojarzenia – ale to jest globalny trend, obecny w całej gospodarce, który raczej się już nie odwróci. Natomiast to co możemy robić i co robimy to szanowanie prywatnego czasu pracowników (nie ma u nas nadgodzin) i stwarzanie warunków do zawodowego rozwoju (dzielimy się z pracownikami naszą wiedzą i doświadczeniem chętnie i bezpłatnie, co więcej, robimy to często po godzinach a więc kosztem naszego życia prywatnego). Okresowe oceny pracowników wprowadziliśmy również po to, aby mierzyć efektywność pracy oraz poziom rozwoju zawodowego w sposób jak najbardziej obiektywny i sprawiedliwy. Co warto wspomnieć, przyjęty system wysoko punktuje samorozwój pracowników. Założenia tworzyliśmy wspólnie i każdy kto chciał mógł się przed jego wprowadzeniem wypowiedzieć. Poza tym, co roku staramy się zbierać nasze doświadczenia z przeprowadzonej oceny i wprowadzać stosowne zmiany. Nie do końca rozumiemy twoje zastrzeżenia w kwestii ubezpieczeń. Oferujemy dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne wszystkim pracownikom, które w części finansujemy. Decyzja o skorzystaniu z dodatkowego ubezpieczenia jest w pełni dobrowolna. Pracownik nie musi z niego korzystać, jeżeli uzna, że wystarczy mu powszechne ubezpieczenie w NFZ. PS: Na koniec drobna uwaga na temat użytego przez Ciebie nicku. Rozumiemy chęć bycia anonimowym, jednak podpisanie się imieniem „Tadeusz” w kontekście opinii o firmie Skłodowscy jest, delikatnie mówiąc, skrajnie niestosowne. Tadeusz Skłodowski, nie tylko z racji wieku i doświadczenia ale przede wszystkim swoją wieloletnią pracą i zaangażowaniem w rozwój lokalnej społeczności zasłużył sobie na szacunek zarówno pracowników jak i mieszańców Marek. Podpisując się w taki sposób, tak naprawdę, wystawiasz sobie samej / sobie samemu mało pochlebne świadectwo.

Jacek

Zależy na jakim stanowisku @khgjhh bo teraz jest ich sporo ale na pewno masz tutaj zapewnioną umowę o pracę i pakiet socjalny o to się chociaż martwić nie trzeba

fkjewr

Jeżeli pytasz ile wpływa na konto to kwoty mieszczą się w średniej krajowej. Masz jasną ścieżkę rozwoju - im więcej umiesz tym więcej zarabiasz. To co jest poza "paskiem" to spore korzyści pozapłacowe, które dla wielu osób są równie ważne: przyjazne środowisko pracy, komfortowe biuro (jest po prostu elegancko, czysto i jest klima co przy obecnych upałach jest bezcenne). Masz umowę o pracę a więc urlopy, płatne chorobowe i w razie czego rok kasy z pośredniaka. Wiele osób w tym również ja bardzo sobie cenią lokalizację biura. Do swojego biurka mam z domu 10 minut samochodem więc nie tracę codziennie 2 godzin na stanie w korkach i wdychanie spalin. No i na koniec najważniejsza sprawa - fajni ludzie z którymi pracujesz, wszyscy są na ty, także szefostwo. Jak chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj.

gosia35

Witam, czy mógłby ktoś powiedzieć jak wygląda proces rekrutacyjny na stanowisko samodzielnej księgowej?

Skłodowscy sp. z o.o.

Cześć Maju. Entuzjastycznie rekomendujemy! Jeżeli chcesz się rozwijać w zagadnieniach kadrowo-płacowych to serdecznie zapraszamy do złożenia aplikacji (zaczyna się u nas okres urlopowy więc najlepiej jeszcze w tym tygodniu). Pozdrawiamy

Cześć Beata. Serdecznie dziękujemy za Twoją opinię. Jest nam bardzo miło.

Eryk jest obecnie poza biurem. Warunki finansowe są przedmiotem obustronnych negocjacji. Zachęcamy do złożenia aplikacji poprzez naszą stronę internetową http://www.sklodowscy.pl/praca/konsultant-ds-wdrozen-i-serwisu Pozdrawiamy

Tak rekrutacja nadal jest otwarta.

Aplikant

Czy ktoś moze powiedzieć jakiego wynagrodzenia można oczekiwać na stanowisku samodzielnego ksiegowego? Z tego co wyczytałem na forum to firma nie oferuje opieki medycznej i kart sportowych, oferuje za to lekcje języka angielskiego. Czy tak?

@Aplikant

Firma dofinansowuje kursy języka angielskiego (na poziomie średnio-zaawansowanym i zaawansowanym). Pracownicy mogą także korzystać z kart MultiSport, które również są dofinansowane. W Firmie funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych z środków którego finansowane są świąteczne paczki dla pracowników, imprezy integracyjne a także pożyczki i dofinansowanie wypoczynku.

kriz'15+12

Polecam. Fajna atmosfera, przynajmniej w moim zespole. Super biuro i fantastyczna lokalizacja, szczególnie dla kogoś kto tak jak ja pracował w "mordorze". Teraz nie stoję w korkach i nie szukam pół godziny miejsca parkingowego.

@kriz'15+12

Dziękujemy za Twoją opinię. Cieszymy się, że udaje nam się sprostać oczekiwaniom większości pracowników.

an79

Czy pracował ktośw dziale handlowym jako KAM? Zastanawiam się ile można zaproponować na rozmowie kwalifikacyjnej aby nie przesadzić w obie strony :)

@an79

nikt nie pracował bo nie było działu handlowego. Postaram się opisać obowiązki bardziej szczegółowo.

leon

Myślę o letnich praktychach w kancelarii podatkowej. Czy ktoś potrafi powiedzieć coś na temat warunków w Skłodowscy?

pyza

Pracuję od niedawna, ale atmosfera jest bardzo miła. Początki wprawdzie były trudne, bo to spora firma i zapamiętanie kto jest kim, gdzie go szukać i jak się nazywa to już spore wyzwanie. Nie raz potrzebowałam pomocy i nie było z tym problemu bo ludzie chętnie pomagają,to duży plus. Kolejnym plusem są darmowe bilety do teatru no i dofinansowanie do lekcji angielskiego. Ja jestem zadowolona i polecam Skłodowskich

@pyza

Dziękujemy za rekomendację. Mamy nadzieję, że będzie Ci się z nami dobrze pracowało.

zardos

Narzekanie to nasz sport narodowy, ja osobiście jestem zadowolony z pracy u Skłodowskich. Wszystko zależy od ludzi i tego jaką zbudujesz z nimi relację a że firma jest dość duża to może ktoś ma inne doświadczenia.

@zardos

Dzięki Zardos za Twoją opinię.

aldo84

Pracuje tu od niedawna i jak na razie jest ok, ludzie z którymi pracuję sa fajni co do szefostwa niewiele mogę poweidzieć bo na co dzień to mówimy sobie tylko cześć na korytarzu i tyle mi wystarczy :) lubię robić swoje i się nie wychylać. Biuro jest nowe co też jest nie bez znaczenia bo pracuje się komfortowo. Co do wynagrodzenia to jak zawsze chciałoby się wiecej ale nie narzekam.

@aldo84

Cześć. Dziękujemy za Twoją opinię. Mamy nadzieję, że będzie Ci się z nami dobrze pracowało. Pozdrowienia i do zobaczenia na korytarzu :)

Allina

Też nie polecam skłodowskich. Pracuję tutaj, bo blisko mieszkam. Nie ma żadnych benefitów (ani kart sportowych, ani pakietów medycznych), podwyżek też nie ma.

mari
@Allina

Tez mieszkam blisko i uwazam ze to super benefit. Na dojazdy do poprzedniej pracy tracilam ponad 2h dziennie ktore teraz moge spedzic w domu z rodzina. firma doplaca do moich zajec z angielskiego to chyba mozna nazwac benefitem?

@Allina

Pakiety sportowe są, dofinansowane z ZFŚS. od co najmniej 7 lat o ile pamiętam. trzeba się zwrócić do szefowej Funduszu i odpytać. Pakiety medyczne również są, dość korzystne choć nie finansowane przez Spółkę. Ale nie widzę problemów aby każdy komu zależy na takim pakiecie skorzystał z pomocy spółki i sobie nabył. Proszę do mnie przyjść jeśli ma Pani kłopot ze znalezieniem właściwych ludzi którzy w tym miejscu pomogą. Nie ma tez ubezpieczeń grupowych, bo uważam że stawki proponowane przez ubezpieczycieli są złe.

Zostaw merytoryczną opinię o Skłodowscy sp. z o.o. - Marki

• Jak się pracuje w Skłodowscy sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Skłodowscy sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skłodowscy sp. z o.o.?