Opinie o BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. w Szczekociny

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - Nakładanie powłok na metale

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. w Szczekociny

Gabryś

Na stronie szukają technologa programisty do obrabiarek CNC. Z wymagań to programowanie CAM i rysowanie 2D/3D CAD. Mam w tym doświadczenie. Napisali że płaca od 6 tys brutto zależnie od doświadczenia. To jak ktoś jest wykwalifikowany to może wyciągnąć więcej? Od razu na rekrutacji warto negocjować czy dopiero po okresie próbnym oceniają?

Tur
@Marysia

Dokladnie tak jest, zamiast pochylic glowe, przyznac sie ze nie wychodzi, jest milczenie i wysylanie ludzi na bezplatne urlopy. Zero odpowiedzialnosci i powagi ze strony zarzadu, w takiej sytuacji powinny byc swiadczenia postojowe ale na to pieniedzy nie ma, bo kolejnych marnych doradcow od siedmiu bolesci sie zatrudnia, wydaje na zbedne koboty.

Pracownik działu obsługi klienta chyba już jest znaleziony i zatrudniony :/ Ale może ta osoba napisze, jak to wygląda w tym dziale, czy jest to poszukiwanie nowych klientów itd. Interesuje mnie specyfika tej pracy i także to, czy należy mieć już doświadczenie w branży obróbki metali, lub jeżeli nie to jak dużo jest nauki

Gabryś

Tur Nowy wpis
@Gabryś

Jako wykfalikowany pracownik wyciagniesz wiecej ale tylko w innej firmie. To co na dzien dzisiejszy sie dzieje to dramat, produkcja staje, dziwne zmiany w kompetencjach i o zgrozo „ten„ od kamer. Jeszcze chwila i albo ktos go fizycznie ustawi albo sprawe w sadzie beda miec za naduzycia zwiazane z kamerami. Radze zarzadowi poczytac co mozna robic z monitoringiem zakladowym

Marysia Nowy wpis
@Tur

A dlaczego produkcja staje? Firma nie ma za bardzo zamówień i nie ma pracy? Jeżeli tak, to nie odbija się to na pracownikach na zasadzie, że muszą wziąć przymusowo wolne, bo nie ma pracy?

Tur Nowy wpis
@Marysia

ZAINTERESOWANY

Czy firma dba o pracowników , jak wyglądają zarobki w tej firmie i jakie są warunki pracy,czy wypłacają jakiś socjal ? Jak Wam się pracuję w tej firmie ?

Alan

Przeczytałem że można się tu uczyć zawodu. Szczególnie chodzi mi o praktyki w ostatniej klasie. Napisali że trzy dni w pracy i dwa w szkole. A godziny? Normalnie osiem? Jak stawka jest płacona? Jak dla ucznia czy normalna?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Mechanik utrzymania ruchu? Podziel się swoimi wrażeniami!
Artur

Na stronie firmy jest info, że szukają tokarza na tokarki konwencjonalne. Wspomnieli o wynagrodzeniu zasadniczym i dodatkach. Czyli, ile mogę zarobić? Kwoty lepiej do mnie przemawiają, niż słowa...

SUA
@Artur

Na więcej niż 3,5 z wszystkimi dodatkami i sobotami to raczej nie masz co liczyć. Ale jeszcze kwestia atmosfery w pracy. Bo przez ostatnie 2 lata zwolniło się ok 20 osób a przyjęli może 3. Tak truje atmosferę kierownik zamieszania a nowy dyrektor to jakaś pomyłka. Za poprzedniego dyrektora i szefa zakład się rozwijał. Kupili ( za czasów mojej pracy) 14 maszyn. Dobudowali 2 hale. W ostatnich 2 latach po zmianie szefa i dyrektora tylko sprzedają maszyny a nic nowego nie kupują. Bardzo dobra firma CNC ( takie MIAŁEM o niej zdanie) zmienia się w stolarnie. Maszyny CNC ustępują miejsca trocinom. Założycielowi firmy chyba serce pęka jak na to patrzy.

Szukam pracy w mieście Szczekociny. Zainteresowała mnie oferta firmy BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.. Czy ktoś wie, jakie warunki zatrudnienia oferują? Czy można liczyć na zarobki rzędu 4400 PLN?

TUR

Z sobotami, nockami i jakimiś nadgodzinami może te 4400 BRUTTO weźmiesz. Jeśli lubisz być inwigilowany, umiesz donosić na kolegów, wchodzić w cztery litery to kierownik przyjmie Cię z otwartymi rękoma. Z resztą kilka osób się zwalnia więc znajdzie się miejsce.

TUR

Nowo otwarta Biedronka szuka kierownika (usunięte przez administratora) Oferta skierowana (usunięte przez administratora) z polecenia ulubionego podwładnego. Czas pracy od otwarcia do zamknięcia. Do obowiązków będzie należeć sprawdzanie poprawności zapisu na monitoringu, kontrola pracy każdego z pracowników z uwzględnieniem do 5 sekund czasu przebywania na przerwie, papierosie, wymianą zdań z innym pracownikiem czy nie daj Boże w toalecie. Dodatkowo zdawanie " sprawozdań" z potknięć załogi. Dodatkowo w czasie dużego ruchu zajmie się Pan obsługą klientów ale nie na kasie lecz z kartką i kalkulatorem gdyż dowiedzieliśmy się, że konwencjonalnie wykona Pan szybciej pracę niż z pomocą maszyn i programów. Zapewniamy narzędzia niezbędne do pracy tj. kartkę i długopis, bat, stoper, i monitor z myszką. Płaca co prawda najniższa krajowa ale nie liczą się pieniądze a idea pracy. Odległość również będzie większa niż teraz ale to wyjdzie tylko na zdrowie Pana samochodowi. Może Pan już śmiało składać wypowiedzenie, a my czekamy z niecierpliwością (myślę, że Pana obecni współpracownicy również). Pański (usunięte przez administratora) na pewno przełknie Pański awans i nie będzie miał za złe. Z Poważaniem Biedronka.

BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. poszukuje pracownika na stanowisko Tokarz w Szczekociny. Wziąłeś udział w rekrutacji? Napisz, na co Twoim zdaniem powinny zwrócić uwagę kandydaci, którzy rozważają pracę w firmie.

TUR

Myślę że przede wszystkim kandydat musi zwrócić uwagę na inne firmy. Kasa którą tam dają nie zrekompensuje rozstroju nerwowego spowodowanego atmosferą.

Na jakie benefity można liczyć w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.?

TUR

Myślę że napewno dostaniesz osobisty nadzór w postaci kierownika który dokładnie Ci wyliczy czas pracy czy przebywania w toalecie.

Jaki jest wkład kierownictwa BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Mrożna

Takie że kto może to ucieka Zostają tylko lokalnie powiązani z otoczeniem ziemią i miejscem zamieszkana Na ich plecach jedziemy dalej :)

Francuz

Jeden z kierowników ma swój szczególny wkład w obrzydzanie pracy, nazwijmy go "pan monitoring". Jego obsesją jest sprawdzanie kamer i kontrolowanie tego kto, co i jak długo robił, co jest niezgodne z przepisami dotyczącymi wykorzystania monitoringu. Zarząd na to nic nie robi bo im taki "pan monitoring" pasuje. Jeśli ma za dużo czasu wolnego i spędza go na przeglądaniu kamer, to niech się weźmie za robotę i niech sobie popracuje nie dwóch maszynach, bo chyba "zapomniał wół jak cielęciem był".

@Francuz

Może szykuje się do pracy w biedronce w roli ciecia. Tak to jest jak się nie ma co robić. Brakuje operatorów na maszynach lepiej odmówić robotę niż samemu stanąć. Ale trzeba mieć trochę pojęcia o pracy na maszynie prawda Panie R.?

Co wchodzi w socjal BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.?

TUR

Właściwie niewiele. Paczki na Mikołaja dla dzieci, wczasy pod gruszą, a i słynne karty do automatu z napojami i przekąskami (25zl/mc)

Sefako

A ten darmozjad pracuje jeszcze w waszej firmie?

Magda

Dużo macie problemów w firmie?

Gg
@Magda

Tak jest jeden a nazywa się Dyrektor

Marna stawka
@Magda

Odpowiem tak: "żadna praca nie hańbi, ale wynagrodzenie za nią juz tak"

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.?

Operator

Zależy. Ludzie się już nacieli i to kilka razy. Myślę że z zewnątrz nikt się nie sprawdzi. Tylko ktoś od środka może będzie w stanie ogarnąć ten (usunięte przez administratora) O ile sam będzie ogarnięty, bo patrząc na wybory liderów czy to dyrektorów czy to kierowników to jakaś porażka. Ale nie ma się co dziwić. Jak ktoś ma jakieś pojęcie i trochę rozumu to nie przyjmował posady kierownika. Wolą w spokoju pracować na maszynach czy innych dotychczasowych stanowiskach o ile można ostatnio nazwać tu pracę spokojną.

Czy w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. występują paczki/bony świąteczne?

Tae

Jedynie paczki na swieta dla dzieci, w zeszle swieta zorganizowano wyjazd dla dzieci na jakies atrakcje do katowic. Ale patrzac na zachowanie i decyzje zarzadu to sie zaraz moze skonczyc. Dyrektor potrafil powiedziec pracownikowi prosto w oczy ze jak chce zarabiac to w innej firmie, zwalniaja wszystkich ktorzy glosno wypowiedza swoje watpliwosci co do slusznosci podejmowanych decyzji i kierunku w ktorym idzie firma. Nadgorliwy, zeby nie uzyc wulgarnego slowa, kierownik zakladajacy wlasne kamery na hali, powinien o to miec powazna sprawe. Ta firma nie idzie w dobra strone, ale za to podziekujmy questowi i poklosiu prania mozgow jakie przeprowadzil. Jesli szef sie szybko nie ocknie i nie zda sobie sprawy ze traktowanie ludzi jak pustych roboli, ktorzy powinni go po nogach calowac ze maja prace to zaraz odbedzie sie kolejna fala odejsc,a juz sa osoby ktore to powaznie rozwazaja i chodza na rozmowy o prace.

Co jaki okres czasu w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. można ubiegać się o podwyżkę?

TAE

Podwyżki i dodatki w tej firmie to temat tabu, niech dowodem tego będzie minus jaki dostało powyższe pytanie. Mam wrażenie że szefostwo wzięło sobie do serca słowa za przeroszeniem "premiera" (usunięte przez administratora). na jednym z zebrań powiedziano że wszyscy po równo muszą "zacisnąć pasa" w związku z pandemią, jak się okazało po kieszeni dostała tylko produkcja i magazyn. Gdy w rozmowie z dyrekcją pracownicy zadali pytanie o tą sytuację dyrekcja zaniemówiła, cwaniakowanie się skończyło i tylko spuścili głowy. Ktoś w komentarzach napisał żeby nie wylewać tu jadu a iść porozmawiać z zarządem, w tej firmie nie ma z kim rozmawiać.

Tea2
@TAE

Zapomniał ktoś o "elicie" ? Najbardziej pokrzywdzeni sa pracownicy z os tae hanek itp (usunięte przez administratora) I magazynierzy. No bo pieniądze szczęścia nie daja ......

Kilka słów o tym co w ostatnim czasie wyprawia się w tej "świetnej" firemce.Poziom zakłamania, wyzysku i braku szacunku do ludzi osiągnął nowy poziom. Na zebraniu zarząd pięknie mówił o równym zaciśnięciu pasa przez wszystkich po równo aby uzasadnić zabranie dodatków,, jak się okazuje według zarządu wszyscy to operatorzy, kontrolerzy i magazynierzy, biuro do tej kategorii nie należy i dodatki dostaje jak gdyby nigdy nic. O podwyżkach nawet nikt nie ma co marzyć bo się nie należy, nie ważne że wszystko drożeje, nie ważne jakie kto ma doświadczenie, ma zap..rdzalać za sławną miskę ryżu, robią z ludzi dziadów. Coś co było już tu kiedyś poruszone, czyli kolesiostwo, pociotki i święte krowy, jedni mają robić normę a jak im braknie sztuki to będą to mieli odbite z wypłaty, kierownik się doczepi, jak masz plecy to nie masz się co martwić, możesz lać na robotę. Jedni dostają reprymendy za to że nie są 10 min przed rozpoczęciem pracy przy maszynach, masz plecy możesz wchodzić na zakład o godzinie rozpoczęcia zmiany, nocna zmiana też ci nie zagraża.

Odpowiedź
@Problem

Proponuje powiedzieć prezesowi albo dyrektorowi o swoich żalach bądź smutkach prosto w oczy a nie wylewać tu jadu w internecie. Naprawdę polecam przyniesie to więcej pożytku ;)

@Odpowiedź

Ani prezes ani zarząd nic sobie z tego nie robią, o tym co napisem o finansach finansach dobrze wiedzą bo to wyszło w ankiecie oceny firmy przez pracowników 3 czy 4 miesiące temu.

Odpowiedź
@Problem

Polecam rozmowę, możesz w najbliższy poniedziałek iść na pewno zostaniesz przyjęty i porozmawiacie sobie.

Kamila

Ciekawi mnie system pracy w Borkomet. Czy jest możliwość pracowania z domu? Wiecie coś o tym, czy oferują pracę zdalną? Jeśli tak, napiszcie, z góry dzięki.

Czy w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Taa...... Problemem jest niskie wynagrodzenie pracowników. Zgłaszają to ludzie 3 dyrektorom i bez reakcji. Czyli "nie" skuteczne rozwiązywanie problemow.

Problemem

Ktoś musiał szefowi dobrze podpowiedzieć z tymi 3 dyrektorami, teraz każdy się wypiera że to nie jego kompetencje, szef dorzuci to idiotyczne "ja tu tylko sprzątam" i nic nie jesteś w stanie uzyskać. To co oferują na stronie to też jakaś fikcja albo czysta bezczelność osoby która to podała, 2800 netto bez dodatków to tylko pomarzyć można. Wszystkie zmiany wychodzą pracownikom bokiem, nowy dyrektor zaczął od dobrego wrażenia a teraz już zaczyna pokazywać że nic nikomu się nie należy, przeprowadzono ankietę na temat dodatku za dwie maszyny, mydlono oczy "zastanawianiem się" aż w końcu zapytany o to odpowiedział że nikt nikomu nic nie obiecywał, czy zrobisz na spokojnie 100% normy na jednej maszynie czy 160% na dwóch i tak wypłata ta sama, a spróbuj się buntować to zaraz gorący dywanik, jedyne czego można się dorobić to garb. Problemami tego zakładu są bezradni dyrektorzy dbający tylko o własne tyłki.

Właśnie podali wyniki ankiety na temat oceny firmy przez pracowników. Patrząc na jej wyniki szef zbyt zadowolony nie będzie, ale jak wszystkie ankiety i ta zostanie wrzucona za ścianę i zapomniana. Ocena firmy zewnętrznej na temat efektywności pracowników została przemilczana, powód wyniki inne niż oczekiwał zarząd, ankieta na temat dodatku za dwie maszyny to było mydlenie oczu pracownikom. Jedyne co zarząd potrafi to pokazywać słupki i słodzić jak to jest dobrze. Każdego miesiąca pokazują że dochody firmy są coraz wyższe niż w analogicznych miesiącach poprzednich lat ale o podwyżkach można zapomnieć. Najnowsze hasło zarzadu "nie pracujcie dla pieniędzy tylko dla idei", drogi zarządzie idea nie zapłaci rachunków, człowiek pracuje żeby żyć a nie żyje żeby pracować.

Bronisław

Na stronie firmy znalazłem informację o otwartym naborze na stanowisko Operator CNC. Pracodawca oferuje w nim umowę o pracę, premie + benefity. Podobno średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to 2800 zł netto. Wszystko wygląda bardzo interesująco. Pytanie jednak, jak to jest w praktyce? Bedę wdzięczny za każdą wypowiedź.

Moje zdanie
@Bronisław

Witaj, premia po okresie próbnym (uważaj bo to może być nawet rok) to jest 10%. Kiedyś była jeszcze premia kwartalna ale od ponad roku jej już nie ma. A dyrektorzy boją się u "szefa" upomnieć o tą premię. Jeszcze są dwie kwestię wynagrodzenie 2800 zł netto to jest średnia wypłata i dostają ją ludzie z doświadczeniem i jeszcze pracuję się tu w soboty aby mieć takie wynagrodzenie. Pamietaj aby wszystkie ustalenia mieć na piśmie bo inaczej to szukać obietnic można w polu.

Magdalena
@Moje zdanie

Wielkie dzięki za wyjaśnienie. Napisałeś, że okres próbny w BORKOMET może trwać nawet rok, to sporo. A wtedy pracuje się na umowę o pracę czy zlecenie?

Moje zdanie
@Magdalena

Witam, myślę że na umowe o pracę na czas określony.

@Moje zdanie

Rzeczywiście w BORKOMET okres próbny może trwać nawet rok, nic się nie zmieniło w tej kwestii? A jeśli chodzi o stawkę, to o ile jest ona mniejsza od regularnej w trakcie okresu próbnego?

@Bronisław

Umowa zlecenie na najniższą, reszta pod stołem, praca w sobotę to nie dodatkowe 100% tylko godzina krócej i 20 zł dodatku. Taki regulamin pracy.

@były pracownik

Od jakichś 3 lat za sobotę łaskawie dali 50% dodatku, czyli nadal robią ludzi w wała na 50% tego cosie należy.

Zostaw merytoryczną opinię o BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. - Szczekociny

• Jak się pracuje w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.?

BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.