Opinie o BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. w Szczekociny

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k., lecz również Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. w Szczekociny

Jaki jest wkład kierownictwa BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Pytanie Nowy wpis

Na jakie benefity można liczyć w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.?

TUR Nowy wpis
@Pytanie

Myślę że napewno dostaniesz osobisty nadzór w postaci kierownika który dokładnie Ci wyliczy czas pracy czy przebywania w toalecie.

Mrożna
@Pytanie

Takie że kto może to ucieka Zostają tylko lokalnie powiązani z otoczeniem ziemią i miejscem zamieszkana Na ich plecach jedziemy dalej :)

Francuz Nowy wpis
@Pytanie

Jeden z kierowników ma swój szczególny wkład w obrzydzanie pracy, nazwijmy go "pan monitoring". Jego obsesją jest sprawdzanie kamer i kontrolowanie tego kto, co i jak długo robił, co jest niezgodne z przepisami dotyczącymi wykorzystania monitoringu. Zarząd na to nic nie robi bo im taki "pan monitoring" pasuje. Jeśli ma za dużo czasu wolnego i spędza go na przeglądaniu kamer, to niech się weźmie za robotę i niech sobie popracuje nie dwóch maszynach, bo chyba "zapomniał wół jak cielęciem był".

TUR Nowy wpis
@Francuz

Może szykuje się do pracy w biedronce w roli ciecia. Tak to jest jak się nie ma co robić. Brakuje operatorów na maszynach lepiej odmówić robotę niż samemu stanąć. Ale trzeba mieć trochę pojęcia o pracy na maszynie prawda Panie R.?

Co wchodzi w socjal BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.?

TUR
@Pytanie

Właściwie niewiele. Paczki na Mikołaja dla dzieci, wczasy pod gruszą, a i słynne karty do automatu z napojami i przekąskami (25zl/mc)

Sefako

A ten darmozjad pracuje jeszcze w waszej firmie?

Rozmowa kwalifikacyjna
Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko MAGAZYNIER NARZĘDZI? Podziel się swoimi wrażeniami!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Magda

Dużo macie problemów w firmie?

Gg
@Magda

Tak jest jeden a nazywa się Dyrektor

Marna stawka
@Magda

Odpowiem tak: "żadna praca nie hańbi, ale wynagrodzenie za nią juz tak"

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.?

Operator
@Pytanie

Zależy. Ludzie się już nacieli i to kilka razy. Myślę że z zewnątrz nikt się nie sprawdzi. Tylko ktoś od środka może będzie w stanie ogarnąć ten (usunięte przez administratora) O ile sam będzie ogarnięty, bo patrząc na wybory liderów czy to dyrektorów czy to kierowników to jakaś porażka. Ale nie ma się co dziwić. Jak ktoś ma jakieś pojęcie i trochę rozumu to nie przyjmował posady kierownika. Wolą w spokoju pracować na maszynach czy innych dotychczasowych stanowiskach o ile można ostatnio nazwać tu pracę spokojną.

Czy w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. występują paczki/bony świąteczne?

Tae
@Pytanie

Jedynie paczki na swieta dla dzieci, w zeszle swieta zorganizowano wyjazd dla dzieci na jakies atrakcje do katowic. Ale patrzac na zachowanie i decyzje zarzadu to sie zaraz moze skonczyc. Dyrektor potrafil powiedziec pracownikowi prosto w oczy ze jak chce zarabiac to w innej firmie, zwalniaja wszystkich ktorzy glosno wypowiedza swoje watpliwosci co do slusznosci podejmowanych decyzji i kierunku w ktorym idzie firma. Nadgorliwy, zeby nie uzyc wulgarnego slowa, kierownik zakladajacy wlasne kamery na hali, powinien o to miec powazna sprawe. Ta firma nie idzie w dobra strone, ale za to podziekujmy questowi i poklosiu prania mozgow jakie przeprowadzil. Jesli szef sie szybko nie ocknie i nie zda sobie sprawy ze traktowanie ludzi jak pustych roboli, ktorzy powinni go po nogach calowac ze maja prace to zaraz odbedzie sie kolejna fala odejsc,a juz sa osoby ktore to powaznie rozwazaja i chodza na rozmowy o prace.

Co jaki okres czasu w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. można ubiegać się o podwyżkę?

@Pytanie

Podwyżki i dodatki w tej firmie to temat tabu, niech dowodem tego będzie minus jaki dostało powyższe pytanie. Mam wrażenie że szefostwo wzięło sobie do serca słowa za przeroszeniem "premiera" (usunięte przez administratora). na jednym z zebrań powiedziano że wszyscy po równo muszą "zacisnąć pasa" w związku z pandemią, jak się okazało po kieszeni dostała tylko produkcja i magazyn. Gdy w rozmowie z dyrekcją pracownicy zadali pytanie o tą sytuację dyrekcja zaniemówiła, cwaniakowanie się skończyło i tylko spuścili głowy. Ktoś w komentarzach napisał żeby nie wylewać tu jadu a iść porozmawiać z zarządem, w tej firmie nie ma z kim rozmawiać.

Tea2
@TAE

Zapomniał ktoś o "elicie" ? Najbardziej pokrzywdzeni sa pracownicy z os tae hanek itp (usunięte przez administratora) I magazynierzy. No bo pieniądze szczęścia nie daja ......

Problem

Kilka słów o tym co w ostatnim czasie wyprawia się w tej "świetnej" firemce.Poziom zakłamania, wyzysku i braku szacunku do ludzi osiągnął nowy poziom. Na zebraniu zarząd pięknie mówił o równym zaciśnięciu pasa przez wszystkich po równo aby uzasadnić zabranie dodatków,, jak się okazuje według zarządu wszyscy to operatorzy, kontrolerzy i magazynierzy, biuro do tej kategorii nie należy i dodatki dostaje jak gdyby nigdy nic. O podwyżkach nawet nikt nie ma co marzyć bo się nie należy, nie ważne że wszystko drożeje, nie ważne jakie kto ma doświadczenie, ma zap..rdzalać za sławną miskę ryżu, robią z ludzi dziadów. Coś co było już tu kiedyś poruszone, czyli kolesiostwo, pociotki i święte krowy, jedni mają robić normę a jak im braknie sztuki to będą to mieli odbite z wypłaty, kierownik się doczepi, jak masz plecy to nie masz się co martwić, możesz lać na robotę. Jedni dostają reprymendy za to że nie są 10 min przed rozpoczęciem pracy przy maszynach, masz plecy możesz wchodzić na zakład o godzinie rozpoczęcia zmiany, nocna zmiana też ci nie zagraża.

Odpowiedź
@Problem

Proponuje powiedzieć prezesowi albo dyrektorowi o swoich żalach bądź smutkach prosto w oczy a nie wylewać tu jadu w internecie. Naprawdę polecam przyniesie to więcej pożytku ;)

@Odpowiedź

Ani prezes ani zarząd nic sobie z tego nie robią, o tym co napisem o finansach finansach dobrze wiedzą bo to wyszło w ankiecie oceny firmy przez pracowników 3 czy 4 miesiące temu.

Odpowiedź
@Problem

Polecam rozmowę, możesz w najbliższy poniedziałek iść na pewno zostaniesz przyjęty i porozmawiacie sobie.

Kamila

Ciekawi mnie system pracy w Borkomet. Czy jest możliwość pracowania z domu? Wiecie coś o tym, czy oferują pracę zdalną? Jeśli tak, napiszcie, z góry dzięki.

Czy w BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

@Pytanie

Taa...... Problemem jest niskie wynagrodzenie pracowników. Zgłaszają to ludzie 3 dyrektorom i bez reakcji. Czyli "nie" skuteczne rozwiązywanie problemow.

Problemem
@Pracownik

Ktoś musiał szefowi dobrze podpowiedzieć z tymi 3 dyrektorami, teraz każdy się wypiera że to nie jego kompetencje, szef dorzuci to idiotyczne "ja tu tylko sprzątam" i nic nie jesteś w stanie uzyskać. To co oferują na stronie to też jakaś fikcja albo czysta bezczelność osoby która to podała, 2800 netto bez dodatków to tylko pomarzyć można. Wszystkie zmiany wychodzą pracownikom bokiem, nowy dyrektor zaczął od dobrego wrażenia a teraz już zaczyna pokazywać że nic nikomu się nie należy, przeprowadzono ankietę na temat dodatku za dwie maszyny, mydlono oczy "zastanawianiem się" aż w końcu zapytany o to odpowiedział że nikt nikomu nic nie obiecywał, czy zrobisz na spokojnie 100% normy na jednej maszynie czy 160% na dwóch i tak wypłata ta sama, a spróbuj się buntować to zaraz gorący dywanik, jedyne czego można się dorobić to garb. Problemami tego zakładu są bezradni dyrektorzy dbający tylko o własne tyłki.

@Pytanie

Właśnie podali wyniki ankiety na temat oceny firmy przez pracowników. Patrząc na jej wyniki szef zbyt zadowolony nie będzie, ale jak wszystkie ankiety i ta zostanie wrzucona za ścianę i zapomniana. Ocena firmy zewnętrznej na temat efektywności pracowników została przemilczana, powód wyniki inne niż oczekiwał zarząd, ankieta na temat dodatku za dwie maszyny to było mydlenie oczu pracownikom. Jedyne co zarząd potrafi to pokazywać słupki i słodzić jak to jest dobrze. Każdego miesiąca pokazują że dochody firmy są coraz wyższe niż w analogicznych miesiącach poprzednich lat ale o podwyżkach można zapomnieć. Najnowsze hasło zarzadu "nie pracujcie dla pieniędzy tylko dla idei", drogi zarządzie idea nie zapłaci rachunków, człowiek pracuje żeby żyć a nie żyje żeby pracować.

Bronisław

Na stronie firmy znalazłem informację o otwartym naborze na stanowisko Operator CNC. Pracodawca oferuje w nim umowę o pracę, premie + benefity. Podobno średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to 2800 zł netto. Wszystko wygląda bardzo interesująco. Pytanie jednak, jak to jest w praktyce? Bedę wdzięczny za każdą wypowiedź.

Moje zdanie
@Bronisław

Witaj, premia po okresie próbnym (uważaj bo to może być nawet rok) to jest 10%. Kiedyś była jeszcze premia kwartalna ale od ponad roku jej już nie ma. A dyrektorzy boją się u "szefa" upomnieć o tą premię. Jeszcze są dwie kwestię wynagrodzenie 2800 zł netto to jest średnia wypłata i dostają ją ludzie z doświadczeniem i jeszcze pracuję się tu w soboty aby mieć takie wynagrodzenie. Pamietaj aby wszystkie ustalenia mieć na piśmie bo inaczej to szukać obietnic można w polu.

Magdalena
@Moje zdanie

Wielkie dzięki za wyjaśnienie. Napisałeś, że okres próbny w BORKOMET może trwać nawet rok, to sporo. A wtedy pracuje się na umowę o pracę czy zlecenie?

Moje zdanie
@Magdalena

Witam, myślę że na umowe o pracę na czas określony.

Marcin
@Moje zdanie

Rzeczywiście w BORKOMET okres próbny może trwać nawet rok, nic się nie zmieniło w tej kwestii? A jeśli chodzi o stawkę, to o ile jest ona mniejsza od regularnej w trakcie okresu próbnego?

były pracownik
@Bronisław

Umowa zlecenie na najniższą, reszta pod stołem, praca w sobotę to nie dodatkowe 100% tylko godzina krócej i 20 zł dodatku. Taki regulamin pracy.

@były pracownik

Od jakichś 3 lat za sobotę łaskawie dali 50% dodatku, czyli nadal robią ludzi w wała na 50% tego cosie należy.

Zainteresowany

Jak wyglądają te starania? Jak wygląda docenienie pracownika? Popularne poklepanie po plecach i podanie dłoni? Czy nagroda finansowa , a może podwyżka? Proszę o informację w tej sprawie.

Mietek
@Zainteresowany

Wchodzenie do (_)(_) i donoszenie na innych jest doceniane tylko toooo....

@Mietek

???? prawda polać mu. Tu odrazu wszystko jest donoszone do ???? . Szanujcie się trochę, szanujcie.

Wiktor

Żeby pracować w firmie i być docenionym trzeba się starać bo firma jest dobrym pracodawcą!

Tur
@Wiktor

Tak, firma jest tak dobrym pracodawcą i dlatego tyle osób z niej uciekło, takie brednie mógł napisać tylko biurowy troll. Jak się dba tak się na, maszyny bez przeglądów okresowych, kręci się to robić, przestanie się kręcić to jest wielkie "o k..... *, o kontroli jakości rozpisywać się nie trzeba, magazyn zaczyna się kłaść na łopatki. Ludzi nawet nie przyciągają pudrowane oferty pracy, dobry prcodawca który ma w nosie ludzi pracujących kilka lub nawet kilkanaście lat z doświadczeniem, niejednokrotnie nowi bez doświadczenia dostają wyższe stawki niż starzy pracownicy.

@Tur

Sugerujesz tym samym, że nie ma co tu liczyć z czasem na jakieś podwyżki, czy też dodatki stażowe itp.? I osoby bez doświadczenia dostają wyższe stawki, ale na tych samych stanowiskach? Może różni się ich zakres obowiązków w BORKOMET - a co za tym idzie wynagrodzenie?

Tur
@Iza

Jeśli system stazowy działa na podstawie macierzy umiejętności to można śmiało przyjąć że go nie ma, a co do faktów, nowi magazynierzy maja ta sama stawkę co ci już pracujący i znający swoją pracę. Doszlo nawet do sytuacji gdy dziewczyna która tylko i wyłącznie przybijala pieczątki i pakowala pierścienie do skrzyń miała wyższa stawkę niż dziewczyny z produkcji z kilkuletnim doświadczeniem na maszynach. Na tą chwilę na produkcję kilku już niepracujacych (staż ok 1 tygodnia) pracowników na przyuczeniu miało stawki wyższe stawki niż osoby potrafiące samodzielnie przezbrobić maszyny. W tej chwili oferta pracy na stronie fyrmy mówi o średnim wynagrodzeniu netto rzędu 2800zl bez dodatków, a wielu pracowników tyle ma ale tylko i wyłącznie z dodatkami i w dobrym miesiącu. Tak więc droga Izo system oceny pracowników, a co za tym idzie ich wynagradzania leży, a największym problemem tego zakładu jest ślepa wiara szefa i dyrekcji w Warszawianka z szemraną przeszłością.

TAE

Borkomet jest chyba jakimś ewenementem na skalę krajową, wszystkie firmy robią co się da aby zatrzymać pracowników, a tu jest odwrotnie, ciągłe dokręcanie śruby na małych maszynach, brak dodatku za pracę na dwie maszyny, o premii kwartalnej już wszyscy zapomnieli. Szef potrafi tylko przeglądać kamery i podkręcać normy na małych maszynach a na maszynach spod znaku "flamastra" gdzie robią go w wala na normach nawet nie zajrzy. Szukamy oszczędności i zwiększenia zysku, zatrudnijmy kolejnego pierdzistołka dyrektora, nawiasem mówiąc jeśli pogłoski o tym kto nim zostanie się potwierdzą to gratulacje z zatrudnienia kogoś kto wyleciał z poprzedniej pracy za machlojki, najprężniej rozwijaną częścią zakładu jest biuro czyli "bardzo dobry" sposób na oszczędności i wzrost zysków. Czasy gdy było więcej chętnych do pracy niż pracy się skończyły ale ktoś tego jeszcze nie zrozumiał, no ale z takim podejściem do ludzi za niedługo dyrekcja, szef i warszawski sterownik szefa będą musieli sami zamienić biurka na maszyny.

Nick
@TAE

Czysty wyzysk, ten sam pracownik robiący na dwóch maszynach dostaje dokładnie tyle samo jak gdyby pracował na jednej, już było to widoczne z pierścieniami 7", robione były na trzech maszynach przez dwóch operatorów, czy trafiłeś na jedną czy na dwie maszyny wypłata ta sama a roboty więcej. Szef chce zwalniać tych którzy się nie podporzadkuja jego woli, ciekawe kogo ma na ich miejsce skoro jest skłonny dawać po 400 zł za przyprowadzenie nowego pracownika.

Grzechotnik
@TAE

Jeśli nowy dyrektor będzie miał takie samo podejście do pracy jak dyrektor produkcji to będzie kolejna katastrofą, osoba decydującą o stawkach pracowników nie ma zielonego pojęcia o tym kto i ile potrafi, (usunięte przez administratora)w żywe oczy.

@TAE

Tam nawet technologa nie ma dobrego tylko same patałachy... , a co dopiero mówić o dyrektorach. Firma strasznie się zmieniła. I nadchodzą marne czasy dla tej firmy. Niepolecam

Nowy
@Pracownik

Ja podziwiam chłopaków że tak długo wytrzymali. :)

@TAE

Czego się tak na prawdę spodziewać jak ktoś z wykształceniem ukierunkowanym na żywienie dostał w "spadku" od ojca zakład mechaniczny, zero pojęcia o robocie, doradcy z podejrzaną przeszłością, takie połączenie zniszczy ten zakład. Szykuje się kolejna fala odejść z produkcji i biura. Chętnych do roboty brak. Z dwóch nowych, którzy przyszli jeden zrezygnował po tygodniu, zasoby kadrowe coraz bardziej kuleją a poszanowania dla pracowników coraz mniej. Brak jakiejkolwiek zachęty do tego aby pracownicy zostawali, jedyne co potrafią powiedzieć "jak ci nie pasuje to zabieraj papiery". Zwiększają inwigilację pracowników, ostatnim pomysłem są kamery skierowane na konkretne stanowiska, jeśli do tego dojdzie firma może mieć poważne problemy prawne. Nawiązując do analogii "przekazania sterów", "panie kapitanie góra lodowa przed nami".

TAE 35
@TAE

To wyskakuj puki jeszcze nie zaczął tonąć ten okręt i łodzie ratunkowe wolne i zabirz ze sobą do szalupy resztę maruderów. Przestaniesz się przyczyniać do zysku szefa i atmosfera się poprawi.

PracownikCNC

No no, coraz lepiej się dzieje się w tej pseudo firmie. Zatrudnili jakiegoś (usunięte przez administratora)z warszawy i już tylko w (usunięte przez administratora) ludzi mają. Normy beda podnosic bo Krzysiowi trzeba zapłacić. Młody szef tylko kasę widzi a ludzi nie szanuje.

@PracownikCNC

Pamiętaj proszę, by nie obrażać osób trzecich na forum GoWork.pl. Jeżeli masz zastrzeżenia co do zachowania szefa, może warto zgłosić mu swoje uwagi? Niekiedy rozmowa potrafi wiele wyjaśnić i poprawić relacje między pracownikami. Czy długo pracujesz w BORKOMEcie?

Też Pracownik
@Iza

Iza wiadomo że nie pójdzie do szefa bo z takimi przekonaniami pewnie niewiele by wskórał. Tu będąc "anonimowym" może pokazać swoje prawdziwe oblicze i może wylać pomyje jak wielu jego poprzedników.

Nick
@Też Pracownik

Jakiekolwiek przekonania inne niż to które am szef, spotykają się z dezaprobata kończąca się rozmowa dyscyplinujaca z dyrektorem, doświadczył tego już kilka osób.

biobiobio

coraz gorzej , ludzie sie sypią wypowiedzenie za wypowiedzeniem i nic nie robią z tym za troche to nie bedzie nikogo na zakładzie

@biobiobio

Z jakich działów się zwalniają? Produkcja?

Blade
@Pracownik

Biuro, kontrola jakości, produkcja, tylko magazynierzy nikogo nie pożegnali jeszcze. Coraz bardziej widać kolesiostwo w wykonaniu dyrektora, jest ogrom błędów w przewodnikach. Jak to szef określił "ewolucja" coraz bardziej okazuje się degrengoladą.

@Blade

Kolesiostwo, czym się to objawia? O którym dyrektorzę mówisz? Bo jest ich dwóch?

realista

kakarotto jak czytam twoje wpisy to żygać sie chce zmien wreszcie plyte a najlepiej prace dla dobra wszystkich

Październik
@realista

Akurat ma chłopak rację. Tam się działa dopiero wtedy gdy stanie się coś poważnego. Miałem tam wypadek i przekonałem się na własnej skórze. A zarobki przemilczeć... odbijanie za słaba wydajność od najniższej krajowej to już szczyt. tydzień po tej wypłacie się pożegnaliśmy. 2 miesiące później zarabialem 2x więcej w Zawierciu na tym samym stanowisku :) Pozdrawiam

ciekawy
@Październik

Kiedy to miało miejsce - ile dni-tygodni-miesięcy-lat w wręcz?

Pablo
@Październik

W jakiej firmie ?

Iza

@Zainteresowany, pod poniższym linkiem znajdziesz aktualne oferty: http://borkomet.com/praca/. A może już aplikowałeś na jakieś stanowisko? Jak przebiegał proces rekrutacji? Czy ktoś pomoże Zainteresowanemu i opowie więcej na temat atmosfery w firmie Borkomet?

Zainteresowany

Może dowiem się jaką macie atmosferę w pracy? Czy dodatki socjalne macie?

Zostaw merytoryczną opinię o BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k. - Szczekociny

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

BORKOMET Sp. z o. o. Sp. k.