Opinie o Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. w Sędziszów

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. w Sędziszów

Nowi pracownicy produkcji są traktowani jak (usunięte przez administratora)przez przełożonych. Większość nie ma co liczyć na umowy dłuższe niż trzy miesiące. Przedłużenia umowy można nie dostać z różnych powodów: od nie zostawania na nadgodziny i nie przychodzenia w soboty, po inne poglądy polityczne niż przełożeni. Często są zwolnienia z powodu braku szkoleń i uprawnień, których wyrobienie u pracownika leży w gestii pracodawcy. Zdecydowanie nie polecam - chyba że ktoś chce pracować z fałszywymi ludźmi, którzy tylko kombinują jak drugiemu przeszkodzić.

Olka
@Golonka Marek

No ok, a podali Tobie powód, dla którego nie przedłużyli Ci umowy? Ktoś tu pisał, że takie sytuacje się rzadko zdarzają, ze firma zwalnia i nie przedłuża umowy. Miałeś dobre relacje z szefostwem?

Życzliwy - 2011-01-03 20:24:39 z tego co się orientuje, to na SEFAKO kierownicy niektórych wydziałów robią w(usunięte przez administratora) pracowników. Te wyrobione normy i nadgodziny (zwłaszcza pieniadze za nie) nie trafiaja do was tylko do kieszeni brygadzistów i kierowników. A do tego dyrekcja nie do końca orientuje się w tym wszystkim co tak naprawde sie dzieje. Proponuje wam wzniecić bunt. Wszystkich pracowników nie zwolnią a dopóki nie zaczniecie walczyć o swoje to nadal będzie tak jak jest. Proponuję wytypować przedstawicieli którzy pójdą do dyrektora i porozmawiają o tym co się dzieje. NAJWAŻNIEJSZE TO ZACZĄĆ DZIAŁAĆ!! taki brygadzista bez szkoły ma tyle kasy co miesioc co dyrektot,niech w koncu bedzie jakis porzodek

Lis

Skoro Sefako tkwi w głębokiej (usunięte przez administratora) to co to za polityka ludzi z produkcji się zwalnia a kierowniczkow 20 majsterkow bez szkoły 40 i cholera wie jeszcze kto tam rzadzi brygadzistow po zawodowce zarabiają (usunięte przez administratora) kasy a ludzie ciężko pracujący parę groszy .Taczki by się przydały.

Tobiasz Nowy wpis

W Sędziszów/ Gliwice jest wytłumaczone na ich stronie, że mają wolne miejsce pracy na specjalistę ds. ofertowania. Co do benefitów, to jest uczestnictwo w Pracowniczym Programie Emerytalnym. Coś jeszcze do tego dochodzi, i jakie pieniądze będą wpadać na konto za pierwsze miesiące pracy tutaj?

Ben Nowy wpis

Witam czy są przyjęcia do kontroli jakości i jakie ewentualnie wymagania są potrzebne do uzyskania angażu?

@Welder

Witam, prawda to że poszukujecie spawaczy na stal nierdzewna

@Pracodawca
@@Welder

Dzień dobry, Tak, poszukujemy spawaczy i zachęcamy do kontaktu z działem Kadr Fabryki Kotłów "SEFAKO" S.A.

@@Pracodawca

A jaką metodą się u Was spawa? I czy w oparciu o wynik prób spawalniczych ustala się u Was wynagrodzenie? Bo chciałbym wiedzieć chociaż, jaki może być zakres.

Czy w Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. występują paczki/bony świąteczne?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Jak jest z pakietem medycznym w Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A.? Można dołączyć rodzinę?

nikem_krk83

Pakiet medyczny w tej fimie nie istnieje, tak samo jak karty multisport itp.

Judyta
@nikem_krk83

Szkoda. A inne benefity dla pracowników? Tych nie ma, ale może sa inne? Może dofinansowanie szkoleń, urlopów albo jakieś paczki na święta? Ktoś coś?

zrazik
@Anonim

gdzie ty pracujesz? jeszcze nie słyszałem żeby komuś nie przedłużyli umowy czy zwolnili...no może z dwóch za przewinienia wiadomo jakie.ja na prace tu nie narzekam, przełożonych też mam normalnych zawsze stają za swoim pracownikiem

@zrazik

Mi w 2012 po prawie roku nie przedłużyli i znalazłem się na długim bezrobociu, a byłem po AGH.

@zrazik

tzn. jestem byłym pracownikiem firmy

Olka
@Golonka Marek

Heheheh śmieszne tyle co dyrektor...

Maria

Ile w takim razie ma aktualnie brygadzista? Zaszły w ogóle jakieś zmiany w "SEFAKO" od czasu napisania tej opinii w 2011 roku? Teraz moglibyście polecić tego pracodawcę?

iska
@Maria

Tak, z czystym sumieniem. Generalnie firma stoi na wysokim poziomie, co chwilę "wchodzą" nowe zlecenia. Także i biuro i warsztat ma co robić. Zarobki jak na ten region są bardzo dobre.

Cała prawda!

sam sobie wzniecaj bunt, a nie podjudzaj tchórzu

@iska

Niestety nie orientuje się jak wyglądają zarobki w regionie i ile może oznaczać to, że są bardzo dobre. Czy mogłabym Cię więc prosić o podanie przybliżonej wysokości wynagrodzenia na takim stanowisku w Sefako? Oczywiście jeśli to nie problem :)

@Hanna

Okolica jest obtoczona przez małe wsie i miasteczka. Dodatkowo Świętokrzyskie to województwo z niskimi zarobkami. Jeśli płacą tam pracownikowi minimalną krajową to już jest dobrze. Sefako wykorzystuje to i płace są niskie. Jak chcesz przyzwoicie zarabiać to albo za granicę albo musisz się przenieść do dużego miasta np. Warszawa. Mi nie przedłużono kontraktu w 2012 roku i w sumie drugiej stabilnej pracy szukałem 2.5 roku. Teraz nie wiem jak to w firmie wygląda, ale ze względu na okolicę trzeba być gotowym w firmie na podróże służbowe i delegacje chyba że masz stanowisko gdzie nie jest to wymagane.

Lis

Hanna

Witam, czy w firmie okres próbny dalej jest na 3 msc? Jeżeli pracownik się sprawdza jest możliwość żeby dostał umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony? Mąż rozgląda się za pracą ale czytając opinie o nie przedlużeniach umowy, mimo, że są dość sprzeczne w wątku, mamy kilka obaw. Jak to obecnie funkcjonuje?

Polak
@Hanna

Wszystko zależy od działu, na jaki trafi. Wszędzie teraz ciężko z pracą. Umowa jest przedłużana raczej na okres około roku. Zawsze warto spróbować.

Xyz

Dział transport są przyjęcia ? Jakieś opinie na temat tego działu ? Będę wdzięczy za odpowiedź

Qwerty
@Xyz

Nie ma działu transport.... Każdy dział ma swój transport no oprócz p6 i nie wiem jak to na hutniczym wygląda... I zależy od działu... Łatwa robota na działach p1, p2, p5... P3 ma czasami trochę roboty... P4 ma bardzo ciężki/trudny transport jak nie jesteś ogarnięty nawet nie startuj na ten dział, w ogóle chyba nawet kierownik nie chce nowych przyjmować na p4 do transportu

Olga
@Qwerty

A czy łatwa robota na działach p1,p2, p5 oznacza niższą pensję? Mąż zastanawia się nad aplikowaniem do jednego z działów ale może lepiej uderzyć tam, gdzie więcej płacą. Możesz coś poradzić?

Jakie są warunki zatrudnienia w Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A.?

nick

Konkretnie o co pytasz?

Sebastian

Ktoś wie czy można teraz dostać normalną umowę o pracę od początku zatrudnienia. Bo wolałbym nie robić na zleceniu. No chyba że tylko na okresie próbnym.

bla bla bla
@Sebastian

oczywiście że normalna umowa na start. Ktoś daje wogóle śmieciówki jeszcze?

Beata
@bla bla bla

Niestety tak dlatego lepiej się z marszu upewnić... :( I ona na jaki okres by była? Czy to zależy?

Witam czy ktoś pracowcuje na magazynie?? Jakie są warunki pracy i wynagrodzenie??

@Kandydat

A co, interesuje cię praca na magazynie? Byłeś może na rozmowie kwalifikacyjnej, bo zastanawiam się czy potrzebne są uprawnienia na wózki widłowe, żeby się dostać? Dasz znać jak będziesz wiedział?

@Sebastian

Nie są wymagane większość robi suwnica. Jeśli masz to zawsze będzie plus.

Sebastian

O to świetnie, Dzięki za info ;) Bo nie mam uprawnień i już się bałem ze będzie problem przy przyjęciu. Firma czasem wysyła na taki kurs wózkowy i go opłaca?

Magazynier
@Sebastian

Na magazynie przyjmuja bez kursu na wózki tylko zebyś był chetny do pracy.

Witam na jakie profity oprócz pensji można liczyć w firmie? Np premia kwartalna czy uznaniowa?

@Kandydat

Też bym się chciał dowiedzieć. Bo zależy mi żeby zarobić więcej niż te przysłowiowe dwa tysi. Podobne zarobki są dobre ale o premii nie słyszałem. Może po rozmowie dowiesz się więcej to wtedy napisz.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A.?

Koko

Robiłem wiele lat mam wyzsze wykształcenie a dostaje prawie min krajowe????

Natalia
@Koko

Czy firma nie daje swoim pracownikom żadnych podwyżek ? Można się ubiegać o jakąkolwiek premię lub są może jakieś miesięczne bądź kwartalne ?

Jerzy
@Koko

Prawie? Tzn., że nie płacą nawet tej minimalnej czy źle się po prostu wyraziłeś? Ale pewnie są jakieś dodatki albo chociaż nadgodziny, gdzie sobie dorobisz?

Buhaha
@Koko

A od kiedy to wykształcenie ma wpływ na wynagrodzenie? Przydałoby się jeszcze coś umieć...

@Buhaha

Masz racje. Czasem wykształcenie jest mało ważne w stosunku do doświadczenia i kwalifikacji, ale często bez studiów nie awansujesz, bo jednak jest to potrzebne do wyższego stanowiska. Najlepiej by było, żeby mieć studia i zarazem coś umieć, nie?

Xyz

Jak długo trzeba czekać na odpowiedź po rozmowie kwalifikacyjnej ?

Heniek
@Xyz

Możesz jej wogole nie dostać, jak aplikujesz na jakieś lepsze stanowisko to na początku są rozważane podanie dzieci kierowników, znajomych, "zasłużonych". Jak nikogo nie znasz i jesteś obcy to wogole Cię oleja

Xxx
@Heniek

Dział logistyki jakieś opinie ?

Jak długo trzeba czekać na odpowiedź po rozmowie kwalifikacyjnej ?

Budowniczy

Niedawno obchodzono 45 lat istnienia SEFAKO. Obchody były huczne. Mam jedno pytanie. Dlaczego nic nie wspomniano o tych co budowali zakład. Na przykład: Pierwszy dyrektor - Jerzy Nidbalski i wielu innych. Świadczy to o obecnych władzach spółki. Żenada. Wstyd.

Czy jest możliwość pracy w Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. na część etatu?

Na cześć etatu czasem pracują osoby które przeszły na emeryturę i dotyczy to osób pracujących umysłowo, nie znam innych przypadków.

Hanna

A czy w firmie można liczyć na elastyczny grafik pracy? Nie chodzi mi o to, że codziennie wybieramy sobie godziny pracy ale czy można już wcześniej wspomnieć o tym, że będziemy potrzebowali jakiś dzień wolny w miesiącu? Gdy wypada nam pilna sprawa nie ma problemu by się w tej kwestii dogadać?

Czy w obrębie jednego działu w Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

baza

PGR trwa

Ron

Sefako, komuna i (usunięte przez administratora) i nikt nic z tym nie potrafi zrobić, szkoda pisać, bo to zajęło by dużo czasu, nie polecam firmy

Zainteresowanu

Na jakie zarobki może liczyć konstruktor (3 lata doświadczenia w konstrukcji zbiorników i rurociągów)?

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. - Sędziszów

• Jak się pracuje w Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A.
2.9/5 Na podstawie 107 ocen.
  • Przemysłowa 9
    28-340 Sędziszów

Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A.