makalu

Łódź

Opinie o makalu

georgina

Wiele do życzenia dają też Regionalne okazuje się ,że nie mają pojęcia o pracy w sklepie ale też Panie pracujące w firmie oczywiście niektóre . Podstawą jest znać system , który w firmie funkcjonuje . Kiedyś usłyszałam od mojego nieżyjącego już profesora - żeby kogoś uczyć kultury trzeba zacząć naukę od siebie . I to samo tyczy sie pań regionalnych i niektórych pań z firmy i tutaj zgłaszam się do Szefostwa proszę o zweryfikowanie wiedzy wymienionych pań bo to nie ekspedientki są winne ale panie które mają je pod tak zwaną opieką . One mają nam pomagać a nie mieć jeszcze pretensje do nas o coś o czym same nie mają pojęcia . To bardzo nieprofesjonalne Wstyd !!!!!!!!

Pracownica
@Czak się dzieje 18.10.2017 22:06
Lepiej bym tego nie ujęła! Moim zdaniem KAŻDA regionalna powinna najpierw być ekspedientką!

Z tego co wiem obydwie regionalne mają doświadczenie w bezpośredniej obsłudze, ja mam pozytywne zdanie na temat pracy w Makalu. Niektórzy pracownicy, jak ja pracują powyżej 10 lat, chyba gdyby im było źle to znalazłyby inną pracę. Nie spotkałam się osobiście z mobbingiem. W porównaniu z moimi poprzednimi doświadczeniami z "regionalnymi" jestem zadowolona. Chyba dziewczyny w życiu po.... nie dostałyście - zastanawiam gdzie Wam było tak bosko - może mi podpowiecie - złożę CV.

Wiem lepiej.
@Pracownica 21.11.2017 15:58

Potwierdzam. Ja również jestem pracownikiem Makalu już prawie 5 lat i nie mogę zgodzić się z negatywnymi komentarzami. Niech osoby, które wypowiedziały się negatywnie, zastanowią się z jakiego powodu zostały zwolnione, ile z siebie dały. Najlepiej, jak to mówi powiedzenie "zarobić, a się nie narobić"? Ja, osobiście, nigdy nie spotkałem się z mobbingiem, zawsze dostaję wypłaty w terminie, dostaje bardzo duże wsparcie od regionalnej MJK i ogólnie od wszystkich pracujących w siedzibie firmy. Dziewczyny, zastanówcie się co Wy w ogóle wypisujecie... Nie robocie z siebie gwiazd, tylko pomyślcie czy Wy byłyście w porządku wobec firmy. Chyba zapominanie o powodzie, przez jaki zostałyście zwolnione.

Ewela

niby porządna firma a jeden wielki mobbing :( o zapłacie za nadgodziny zapomnij, wymyślają braki przy inwentaryzacji w celu potrącenia z pensji, zbliżasz się do premii podnoszą target.. temat dobry do UWAGI. Trzeba w końcu zrobić z nimi porządek

Joanna

@EX Pracownica każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat firmy. Jednak podczas zostawiania wpisu akceptuje się regulamin portalu i należy stosować się do jego zasad. Masz również możliwość zamieszczenia tutaj swoich zastrzeżeń na temat firmy, jednak można to zrobić bez używania treści nieregulaminowych m.in. takich jak wulgaryzmy, propagowanie przemocy. Wydaje mi się też, że bierzesz mnie za pracownika firmy. Chciałabym podkreślić, że nie jestem z makalu w żaden sposób związana. Jeszcze raz zachęcam do zostawiania wpisów, które nie naruszają regulaminu. Link znajdziecie na dole strony, bądź w moim poprzednim komentarzu.

Joanna

@DużaRozumiem, że po pewnym czasie chciałaś powrócić do firmy, ale nie było już wolnego etatu. Widzę, że praca w firmie była dla Ciebie bardzo ważna. Co sprawiało, że tak bardzo chciałaś powrócić do tej pracy? Możesz powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach? Jakie są plusy pracy w makalu?

Erotomanka ;)
@Joanna 19.09.2017 09:05

Pani Wielkie Katarzyna Te, Sumo i reszta bandy niewychowanych i zakłamanych "dam" z tzw. Góry- przestańcie spamować bo się ośmieszacie

Pracownica (jeszcze)
@Erotomanka ;) 16.11.2017 13:34

są żałosne, dobrze ze mamy emaile ktore wg radcy prawnego ociekają mobbingiem. Brawo M J kaczor!

Joanna

Przypominam o tym, że wszystkich użytkowników portalu obowiązują zasady regulaminu. Akceptowaliście jego treść przy zostawianiu wpisu. Wątek ten jest miejscem wymiany informacji na temat firmy jako pracodawcy. Nie służy on do dyskusji na temat indywidualnych pracowników firmy, szczególnie jeśli są to wpisy obraźliwe. Zachęcam do ponownego zapoznania się z treścią regulaminu: https://www.gowork.pl/regulamin

EX Pracownica
@Joanna 17.11.2017 14:15

łohohoho obraźliwe to jest to że taka firma ma rację bytu, oraz że niekompetentne osoby nąi zarządzają. Widać prawda w oczy kole. Jest to forum na którym każdy ma prawo wyrazić swoją opinię o waszej firmie i waszych oszustwach. Warto uprzedzić kolejne potencjalne ofiary. Ponadto im więcej klientów poprzez tą PRAWDĘ stracicie, tym lepiej . Stosujcie dalej te brudne zagrywki to pójdziecie z torbami szybciej niż się spodziewacie. Karma wraca.

Była pracownica

Praca w makalu to najgorsza rzecz jaka w życiu mnie spotkała. Mobbing i zastraszanie na koniec pojadą z człowiekiem jak że śmieciem. Dziewczyny zastanówcie się,bo na początku wszytsko wygląda pięknie i kolorowo.. Z dnia na dzień coraz większe wymagania co do targetow pod byle pretekstem ucinaja premie albo zwiększają target w połowie miesiąca jak już zbliżają się do celu żeby po prostu nie dać tej premii.. Banda oszustek. Szykujemy pozew zbiorowy przeciwko Makalu więc poszkodowane dziewczyny odzywajcie się śmiało.

Mała
@Pracownica 14.11.2017 10:50
Chętnie dołączę do pozwu , gdzie mogę się zgłosić

proszę wysłąć numer na adres email makaluoszusci@onet.p

Erotomanka ;)
@Była pracownica 13.10.2017 22:06

Chetnie dołącze, właśnie odwołuję się do sądu pracy o bezpodstawną dyscyplinarkę wyknutą na bazie kłamstw i oszczerstw niejakiej Mart Jakiej :D będzie zabawnie

Mila

Nie podpisywać odpowiedzialności materiałowej oszukują na towarze a potem potrącają z pensji niech się wypowiedzą pozostale pracownice czy nie mają braków po inwentaryzacjach.

Wiem lepiej.
@Mila 28.10.2017 01:33

Ja się mogę wypowiedzieć. Przez 5 lat mojej pracy nie miałam żadnego braku.

misia

Byłam na rozmowie to jakaś żenada Babka patrzyła na mnie jak na ufo . Zadawała pytania uśmiechała się ale uśmiech był nie szczery . Cieszę się ze jednak nie dostałam tej pracy

Nina

@rudzia4 poszłaś na rozmowę ? Bo zastanawiam się nad wysłaniem do nich CV? Widziałam ogłoszenie że szukają sprzedawcy.

Regina

Potwierdzam jest tam miła Pani bardzo uprzejma a rzadko sie trafia sprzedawca o tak miłym usposobieniu . Lubie tam przychodzić nie zawsze kupuje ale zawsze jestem o wszystkim poinformowana . Z tego co pamietam są dwie Panie ale ta jedna jest Profesjonalnie przygotowana . Polecam sklep Makalu i miła niebieskooka Panią ,która życzliwie i ze spokojem podchodzi do klienta .

Zuzia

Ja byłam niedawno w Makalu żeby kupić sukienkę na wesele . Dziewczyny w sklepie bardzo miłe zwłaszcza jedna ciagle uśmiechnięta cichutka i bardzo profesjonalnie podeszła do tematu opowiadała o ubraniu jak o czymś zjawiskowym poczułam sie wyjątkowo Doradziła mi i kupiłam piękna sukienkę . Nie wiem jak ma na imię ale sklep znajduje sie w Opolu Dziękuje jej bo przez ta sukienkę dostałam masę komplementów . Dziewczyna ma głowe na karku. Pozdrawiam ja gorąco jeśli to będzie czytać . Wiem tylko ze chodzi w białym sweterku

Jan
@Zuzia 06.10.2017 00:00

Załogi w salonach sympatyczne, ale polityka firmy tragiczna

Obserwatorka

Wiecie co jest najgorsze? Jak ekspedientka czeka na rzeczy klientki żeby je zanieść do przymierzalni. Czasem klientki wyciągają rękę i z drugiego końca salonu mówią: może mi Pani to zanieść? W renomowanych markach tak "się nie traktuje" ekspedientki - klient może wszystko? Bez przesady. Halo halo? Pracodawco zamień się miejscem z ekspedientką.

Była pracownica
@rudzia4 08.10.2017 19:24
Ja jutro mam rozmowę w Opolu właśnie,,,, Szczerze, zawsze się stresuję choć wiem jakie mam kwalifikacje. Prosze podpowiedz c...

Nie przychodź na rozmowę bo najpierw jest Ok a potem robią sie schody . Dostałam przedłużenie umowy a w połowie miesiąca mnie zwolnili . Bo niby nie prasuje do wizerunku firmy

Opinia
@Była pracownica 09.10.2017 07:07

śmieszne- w tej firmie w biurze nie pracują kobiety o wyjątkowej urodzie i prezencji ....

Joanna

@byla PRACOWNICA@Duźa pracy w jakim dziale firmy dotyczą Wasze opinie? Warto zamieścić taką informacje. Będzie to bardzo pomocne dla osób, które na wątek ten trafiają szukając opinii o nowym miejscu pracy. Tym bardziej, że pojawiła się oferta pracy na stanowisko Podprasówka.

byla PRACOWNICA

OPINIA o Makalu - NEGTYWNA Praca w Makalu = wywindowane , nie raealne do zrealizowania targety oraz wskaźniki sprzedażowe co wiąże się z brakiem premii i wynagrodzeniem w postaci " gołej " podstawy , brak szacunku dla pracownika , przepracowane nadgodziny rozliczanie nie zgodnie z przepracowaną ilością godzin tylko wg. uznania firmy . Pod koniec współpracy były stwarzane przez regionalną sztuczne problemy, aby odebrać na koniec należne premie... Tak jak poprzednie osoby oceniajacę firmę również nie mogę wydać pozytynej opinii regionalnej M.- kobieta zapomina ,że regionalną to się BYWA , a człowiekiem to się jest...oraz o tym ,że " guru " firmy to stanowią inne osoby firmy ....

O.

Nie polecam pracy w Makalu , jeśli już to tylko na "chwilę" na czas poszukiwania ciekawej, motywującej i dającej satysfakcję pracy- a nie kupy stresu na co dzień. Brak możliwości rozwoju ( wprawdzie szkolenia sprzedażowe są organizowane -bardzo ograniczone tematycznie - jeżeli ktoś pracował w innych salonach - nic nowego czyli jak najwięcej sprzedać ) oraz brak możliwości awansu. Dla osób bardziej ambitnych w pewnym momencie pojawia się zastój rozwojowy..... Brak szacunku dla pracownika !!! Nie realne do wykonania targety. Cały dzień praca na nogach Opinia negatywna na temat nowej regionalnej jak najbardziej zasadna- zgadzam się w 100 % z Gość 2017-04-07 11:39. oraz innymi niestety nie pochlebnymi opiniami na temat firmy.... Reasumując- żałuję,że podjęłam współpracę z tą firmą - szkoda mojego straconego cennego czasu i zaangażowania .

Duża

Ja pracowałam 5 lat w tej firmie , znalazłam lokal .Potem spodziewałam się dziecka .Poszłam na chorobowe.Chciałam wrócić do pracy a pani Dyrektor powiedziała że nie ma dla mnie miejsca .Takie jest rzeczywistość szkoda słów .Praca w tej firmie była dla mnie wszystkim a tu traktują Cię jak śmiecia. Bardzo smutne ale prawdziwe

Joanna

@gość123 wspominasz o tym, że zdarzają się opóźnienia w wypłacaniu wynagrodzenia. Chętnie dowiemy się, czy takie sytuacje miały miejsce w przypadku innych pracowników firmy. Rozumiem, że zostałaś zwolniona. Wcześniej nikt nie informował Cię, że nie wyrobienie targetów, będzie miało taki skutek?

Duża
@Joanna 03.07.2017 10:07

Często zdarzały się opóźnienia u mnie też

guś
@Joanna 03.07.2017 10:07

pracuję 4lata i zawsze pensję dostaję na czas więc nie rozumiem skąd ta opinia

Balla

Czy może mi ktoś podpowiedzieć coś na temat pracy z ostatniej oferty dla - Regionalny Visual Merchandise? Firma ma bardzo wysoką pozycje w branży i domyślam się że wymagania wobec pracowników są również wysokie.

gość123

Totalny wyzysk.Jako jednoosobowa załoga jestes odpowiedzialna za wszystko.jak są przeceny zostajesz po godzinach i robisz przecene.masz na to ograniczony czas.tzn mozesz robic długo ale nadgodziny i tak zapisuja Ci wg ich uznania i sredniej zebranej ze wzystkich sklepow.Targety nierealne do wyrobienia.jezeli jakims cudem uda ci sie wyrobic kolejny miesiac dostaniesz juz wyzszy zeby czasami nie dostac premii dwoch miesiecy z rzedu.Wypłaty wpływaja w wiekszosci po 10.a nie jak ustawowo powinny byc 10 na koncie pracownika.podczas rekrutacji opowiadaja bajki o zarobkach,rodzinnej atmosferze oraz o tym ze cie nigdy nie zostawia w potrzebie.po czym po kilku miesiacach przyjezdza regionalna z wypowiedzeniem w reku i zwalnia cie w przeciagu minuty.za co?za to ze nie wyrabiasz nierealnych targetow.Jest tam tez ciagłe porownywanie wynikow z innymi salonami.wieczne tabelki z oznaczeniami danymi kolorami.Jestes na czerwono nie wyrabiasz targetu wg opinii przełozonych jestes do niczego.z własnego doswiadczenia nie polecam pracy w makalu.

Zainteresowana

Jakieś nowe opinie o pracy w makalu ?

Joanna

@Pracownikrozumiem, że odpowiada Ci praca w makalu. Co uważasz za największe jej plusy?

Pracuję w tej firmie trzy lata.Nigdy nie zdarzyło mi się być źle potraktowaną - zawsze ze zrozumieniem - wszyscy jesteśmy ludźmi. Co do nowej Pani koordynator: świetna kobieta! Czemu uważasz, że jest bezczelna? Bo może zwróciła Ci słusznie uwagę? Pamiętaj, że koordynator jest nad Tobą a nie Ty nad nim.

Joanna

@Gośćco sprawia, że tak odbierasz firmę? Czy masz na myśli jakąś konkretną sytuację?

Gość

Bardzo nie profesjonalna firma, nie szanuje dobrych pracowników.Nowa koordynatorka jest bardzo nie miła a wręcz bezczelna.

Joanna

@narniapracujesz wciąż w makalu? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków pracy w firmie.

narnia

a twoim zdaniem niby dlaczego miałoby tak się stac i jakie są tego objawy? nie wierze w to, jakoś tego nie widać - a poza tym są przecież nowe rekrutacje w dużej ilości na kierowników regionów więc to dobrze świadczy o kondycji firny

Na recepcję to tylko główna siedziba Makalu w Łodzi

Na recepcję to tylko główna siedziba Makalu w Łodzi

Nina

Dowiedziałam się że poszukują dziewczynę na recepcję, To oferta dla dziewczyn z grupą

Edzio

Wysłać CV nic nie kosztuje, a może szykują się zmiany w biurze. Co do doświadczenia to pewnie zależy na jakim konkretnie dziale. Sadze ze średnie wystarcza z jakimś doświadczeniem zawodowym. Ale na to wedlug mnie nie ma reguły.

Edzio

Coś tam słyszałem ze szukają na magazyn, ale nie wiem co dokładnie tam się robi. Czy chodzi o ciuszki, czy też przy tkaninach. Wyślij CV z listem motywacyjnym na stanowisko pracownika fizycznego. Jak masz jakieś doświadczenie techniczne np. Uprawnienia elektryka, spawacz itp tez dopisz.

Aneczka

Od ponad 2 miesięcy pracuje w Makalu. Muszę przyznać,że troche inaczej przedstawiano mi pracę przed zatrudnienie. Do wszystkiego przypisane jest tysiące papierów,odbieranie dostaw to koszmar,zdjąć folie,zmienić wieszak,zmienić koralik itd... ciężka robota. Wymagają utrzymania perfekcyjnej czystości na sklepie co wymaga czasami zostania po godzinach,ale czy ktoś widział pieniądze? Ciągłe sprawdzanie,porównywanie wyników,tabelki i rozliczenia. Nie wyrabiasz targety,to znaczy ze jesteś do niczego.. a pieniądze? Wypłata raz 5,raz 8,a raz 2 dnia miesiąca..

Edzio

Jest taka możliwość, tylko musisz mieć przypisaną grupę inwalidzka. Jak masz takie papiery wyślij CV mailem do makalu i dopisz ze masz grupę inwalidzka.

anita

Obsługa w salonie w Łodzi, to dopiero jest brak poszanowania w stosunku do klienta, wyniosłe nieuprzejme ekspedientki zainteresowane wyłącznie sobą

monka

Studentki? Zapomnijcie.

gaość

Firma wyzyskująca pracowników ogromne wymagania marne zarobki niemiła atmosfera. Jeżeli możecie unikać

ola

Pracowałam nadgodziny za które miałam mieć płacone.Obiecanki nawet o pensje musiałam się prosić,a pieniądze za nadgodziny mogłam zapomnieć.Czysty wyzysk.Okropna firma nie polecam.Szkoda czasu.

regina

Panie klientki z Grudziądza mają rację, że to firma ma jakiś problem, bo wierzyć się nie chce, że trzecia czy czwarta ekspedientka się nie nadaje i trzeba ją zwolnić. Ale w tej firmie nie szanuje się pracownika, jak coś źle, to out, znajdzie się inna na twoje miejsce.

abc

Makalu Grudziądz- zakupy 15.06.15- chyba pechowa data. fatalna obsługa, bez umiejętności obsługi terminala- Pani pyta się co znaczy SALE- przy płatności kartą. Poza tym bluzka, która fatalnie leży, Pani sprzedawczyni zachwala że super wygląda. Po co mam chodzić do sklepu, przecież ona ma doradzić, a tymczasem wciska kit. Więcej tam nie idę. Zakupy za 600 zł, obsługa na poziomie 0. Pani boi się o mano w kasie, a co tam niech będą dwa pobrania z konta, najważniejsze żeby u niej się zgadzało. Żenada. No i jeszcze komentarze na na szczupłym wszystko ładnie wygląda, a jak ktoś ma większy rozmiar to co ma zrobić?

Ania
@abc 15.06.2015 23:04

Przyszłam z pracy i czytam posty, o losie,trafić na tak głupiego klienta, który urodził się fenomenem,to szczęście dla sprzedającej że takiej baby już nie zobaczy,nawet opis ni kupy ni...się trzyma,kupuję tam, babki sprzedające super, faktycznie,się zmieniają, ale tam w firmie coś jest nie tak

Zaneta
@Zaneta 30.06.2015 13:13
Czytam i szok chodzę tam od X czasu i zawsze miła obsługa,jestem co dostawa,co tydzień,prawda Panie się zmieniają,ale każda jes...

Nadmieniam że byłam w woj. kujawsko-pomorskie regionalna V.

roksana25

Nie zgadzam się z niektórymi opiniami.Ja jako sprzedawca jestem dla klienta mogę mu pomóc ale nie plotkować.Jako klientka nie lubię sprzedawcy który od progu wita mnie słowami w czym mogę pomóc.Jesteśmy w ekskluzywnym sklepie czy spożywczaku.Podejście do klienta trzeba mieć to dar.Koło łodzi jest taki salon w którym szefowa to skarb.Doradzi, nauczy pomoże zrozumie i naprawdę dobrze płaci.

beth

Makalu obsluga masakra Ekspedientki maja w nosie klietow Czegos takiego w zadnym sklepie nie widzialam Weszlam do sklepu -jest zima Peni zmopem po podlodze szoruje slady po sniegu, ogladam ciuchy za mna idzie druga pani i wszystko na wieszakach wyrownuje oczywiscie pani z mopem caly czas czujna i pucuje podloge Nik nie zapytal czy w czyms pomoc boa po co ? Czytajac te wszystkie opinie widze ze firma jest dziadowska

Kiti

Podpisujesz odpowiedzialność materialną i jak coś zginie to potrącają z marnej pensji...ŻENADA

Kiti

Żądają wiele a oferują mało . NIE POLECAM . I wszytko co robisz robisz zle....

rozczarowana

Większość opinie na temat tej firmy jest negatywna, niektóre są lekko przesadzone ale tylko lekko. Niestety prawdą jest iż firma nie szanuję pracownika w sposób odpowiedni i nie ma mowy o jakimkolwiek docenieniu. Wręcz przeciwnie jeśli jesteś osobą inteligentną, wyróżniającą się, mające nowe pomysły i umiesz wyrazić swoje zdanie popierając to argumentami, jesteś traktowana w tej firmie jako niewygodna i zagrożenie dla pracowników "wyższego szczebla" ( jeśli w ogóle można ich tak nazwać, bo często są to ludzie którzy nie potrafią nawet poprawnie po polsku się wysłowić i nie mają zielonego pojęcia o kierowaniu ludźmi), myślą że strasząc utratą pracy i ośmieszając na forum za pomocą e-maili spowodują u pracownika większą motywację do pracy ! Nie polecam tej firmy na dłuższą współpracę ( tylko jako okres przejściowy max 2-3 miesiące ). Nie znajdziecie tu możliwości rozwoju ( kierownicy regionalni zawsze są brani z zewnątrz), bo nas traktują jako niewykształconych, nic nie wiedzących i na niczym się nie znających sprzedawców, którzy maja tylko sprzedawać i nie zadawać żadnych zbędnych pytań, a tak naprawdę to od nas zależy jak dana kolekcja się przyjmie wśród klientek! Nie znajdziecie tu również zrozumienia i docenienia za włożony wysiłek i zaangażowanie. Żałuję, że poświęciłam tej firmie tyle mojego cennego czasu i zaangażowania. W zamian dostałam wypowiedzenie bez podania przyczyny, bo takie ma prawo pracodawca. Podsumowując stabilizacji w tej firmie to też nie znajdziecie. Zanim podejmiecie współpracę z tą firmą przemyślcie to trzy razy.

poddana

Nie jest źle.Trzeba tylko pracować ,zresztą jak wszędzie.A wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma.Praca nie jest zła.Wynagrodzenie mogłoby być wyższe na taki ekskluzywny butik ale... jak nie masz nic to lepszy rydz....Wszędzie trzeba zasuwać za niską pensję a tym bardziej w małej mieścinie.Ja wspominam pracę dobrze, ale do RKS miałabym ale....ale to już nie ważne.Pozdrawiam wszystkie panie walczące

oszukana

Najgorsza firma

@oszukana 31.10.2014 11:24
Najgorsza firma

Małe sprostowanie: po wielu bojach udało mi się odzyskać większą część brakującej kwoty. Ale moja opinia nie ulega zmianie.

ktoś

Nikt nigdy mnie tak nie potraktował jak ta firma, potrzebowałam doświadczenia bo nigdzie nie chcieli mnie zatrudnić i akurat tam się udało na 2 miesiące bo sklep miał być zamykany, ale dobre i to pomyślałam i cieszyłam się jak głupia,gdybym wiedziała co mnie czeka usiadłabym na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w domu. Wynagrodzenie 6zł za godzinę, byłam sama więc odpowiedzialność ogromna, umowę przez pierwszy miesiąc zmieniano mi 2 razy aż w końcu w ogóle jej nie dostałam, w następnym miesiącu a i owszem na 700zł(ale to tylko na umowie dostane tak jak sie umawiałyśmy- tak mi mówiono). W pierwszym miesiącu wypłacono mi tak jak było powiedziane, natomiast co do drugiego to nie wiem czy śmiać się ze swojej głupoty czy nad nią płakać. Przyjechała wielka pani D i robiłyśmy remanent licząc wszystko ręcznie, praktycznie nic się nie zgadzało, a szefowa próbowała wmówić mi braki mojej poprzedniczki, wyszłam z płaczem. Pieniądze obiecane w następnym tygodniu, ani telefonu, ani smsa w końcu sama napisałam że potrzebuję pieniędzy(czułam się upokorzona żebrząc o swoje pieniądze)dostałam na konto 900zł i smsa że reszta jak rozliczy remanent w przyszłym tygodniu (minęły prawie dwa i żadnego kontaktu. Jestem pewna że niczego nie brakowało to nie sklep gdzie możliwa jest kradzież, ale wmówić teraz może mi wszystko, już nie chodzi o to ok. 200zł tylko o to że o niczym mnie nie poinformowano i potraktowano jak złodziejkę niesłusznie( chociaż pieniędzy tez naprawdę potrzebuję). Niestety nic nie mogę zrobić bo na umowie mam 700zł. Odradzam jakąkolwiek współpracę z tą firmą, życzę jej szybkiego upadku. Mam nadzieję, że karma wróci pani d (Celowo z małej litery).

ktoś

Zgodziłam się na zaniżoną stawkę na umowie- zależało mi na pracy i nie myślałam że mnie oszuka. Napisała mi smsa, ze brakuje jakiegoś swetra, ale to na pewno nie był koszt 200zł, zresztą wiem że niczego nie brakowało i od kiedy to się inwentaryzację przeprowadza bez pracownika. Nic już nie zrobię bo na umowie mam 700,00zł

Kaśka

jaka praca taka płaca...dziewczyna w Nakle jest dobra he he stoi przed sklepem i sie opala he he no ale jak tyle płacą i zabieraja z byle powodu premie to trzeba to wykorzystac i troszke sie poopalać ;-) polecam innym ekspedientką nie bądźcie naiwne opalać sie ! lato w końcu ! :-)

Laku

tą tandetę z chin nazywasz dość ekskluzywną Polska marką??

Asik
@Laku 29.12.2014 17:14
tą tandetę z chin nazywasz dość ekskluzywną Polska marką??

Ta rzekomo tandeta "z chin" nosi się bardzo dobrze nawet kilka lat więc opinia jest nie na miejscu. Mam kilka rzeczy z tej firmy które kupiłam parę lat temu i gdybym stała lepiej finansowo dalej bym od nich kupowała. Nic się nie rozłazi na szwach i tkaniny są wysokiej jakości (np. spodnie od ryłka rozchodzą się na szwach). Nie pierwszy raz spotkałam się ze złą opinią odnośnie złego traktowania pracowników i jest to jedyne zastrzeżenie do nich choć nie dotyczy mnie - klienta a mam zdanie, że dobra praca powinna być dobrze opłacana i doceniana przez pracodawcę a jakość, przy wszechobecnej "bylejakości" wyjątkowo dobra.

klient

wczoraj byłam w Grudziadzu w Makalu.Skad ta obsługa?zero zainteresowania klientem...weszłam ,a pani za biurkiem cos w komputerze robiła i w dokumentach grzebała...pożal sie Boże tej obsługi..a tyle fajnych dziewcZyn tam pracowało,które bardziej interesowały się klientem...

Basia
@klient 09.07.2014 14:14

to ciekawe, co piszesz, bo dziewczyna z grudziadza ma opinie dobrego pracownika...

mini
@Basia 19.07.2014 10:24

Skąd wiesz, o którą dziewczynę z Grudziądza chodzi? :) Chyba sama sobie wystawiłaś tą opinię.

lu-iza

Nie polecam (usunięte przez administratora)

beabe

W pracy (usunięte przez administratora) zero mobilizacji tylko dołowanie mailami otwieraja sklepy w małych miejscowosciach a żądają kokosów. Człowiek może tam się starać i pracować dbać o salon a firma nie znając człowieka i tak sobie wymysli powód żeby go zwolnić. Jedyne co cieszy wsparcie i szacunek klientek. Nieprawne podpisywanie odpowiedzialności materialnej by ją podpisać firma powinna zainstalować bramki lub wynająć ochronę o czym nie ma mowy a na salonie z reguły jest jedna dziewczyna jak cos zginie za wszystko się płaci. Wymagają czarno białego stroju ale za darmo nic nie ma trzeba samemu o to zadbać jedynie przy wyrobieniu targetu mozna liczyć na darmową rzecz ale to zależy od koordynatora czy sie ja dostanie bo jak zapomni się wyczyscić plam po poprzednikach albo malarzach można zapomnieć(mam na mysli poprzednich tajemców w których np obecnie znajduje sie salon. Więc sami ocencie czy warto. Juz bym wolała pracowac w rossmanie niz tam tam to chociaż socjal porządny jest. Dobrze jest tylko tam gdzie wyrabia się targiet nie wyrabiasz jestes złym sprzedawcą albo sie lenisz taka jest ich opinia, tylko lenie maudzą.

ewa
@beabe 11.12.2013 23:32

zgadzam sie wszystko prawda,człowiek pracuje ,wyciska siódme poty,jak idzie super to jestes a jak handel troche podupada to Cie nie ma wyrzucaja cie jak psa.Bramek nie ma a odpowiedzialnosc materialna trzeba podpisac.

Zostaw opinię o makalu - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie makalu