Opinie o Randstad Polska Sp. z o. o. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Randstad Polska Sp. z o. o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Randstad Polska Sp. z o. o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Randstad Polska Sp. z o. o. w Katowice

Randstad

Ludzie unikajcie pracy w niemczech przez tą agencję, a w szczególności pracy w Landsberg/Halle dla Rossmanna. Uwierzcie mi, że więcej pieniędzy stracicie niż zyskacie. Tragedia.

Może mi ktoś powiedzieć jaki jest zarobek po miesiącu pracy w Czechach ile zarobił zł

Właśnie odebrałem od nich "umowę o pracę" na miesiąc (normalna umowa na początek to umowa na czas określony na 3 miesiące) Typowa ŚMIECIÓWKA - nic nie gwarantująca "zatrudnionemu". Gdyby nie to, że muszę mieć pracę stacjonarną w Polsce to nie podpisał bym takiej umowy i byłbym już dawno na zachodzie. Państwo powinno coś zrobić z tymi pieprzonymi "Agencjami Zatrudnienia" Zakłady powinny mieć zakaz zatrudniania pracowników przez takie "Agencje".

oszukany

wrocilem z czech po tygodniu robota ok ale ranstad i jego hotele z koordynatorka natalia polka z siemianowic ponizej zera jesli masz rozum nie jedzcie z ta agencja

MalY
@oszukany

Hej. Ja tez pracowalem tam I jesli chodz o koordynatorke to super bo gdybys wiedzial z jakimi durniami, pijakami i smierdziuchami sie musi/ musiala uzerac. Byl tam taki z Zawiercia tylko chlal jebalo od niego i jeszcze sie czepial.

Monter

Rekrutacja ( a może raczej spęd lub łapanka ) kompletnie nieprofesjonalna, kompletny brak szacunku dla ludzi, poprzez sms spędzono kilkadziesiąt osób w małym przedsionku na jedną godzinę, wymagano wydrukowanego CV lub wypełnienia ankiety pomimo wysłania CV w formie elektronicznej. Przypuszczam, że jakbym wysłał eboka zamiast CV to również zostałbym "zaproszony" na ten spęd. Dziwi mnie, że firmy chcą korzystać z takich agencji zatrudnienia, a później są zdziwione, że mają takich pracowników jakich mają - dramat. Dobrze, że o 13.00 mam indywidualną rozmowę w innej agencji zatrudnienia :)

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
derek

Nigdy wiecej tej agencji hotele w Czechach gorzej niz melina brod syf i ubostwo

seb

kto byl w zebraku przez ranstad ?????????????? w pepikowni

jon

porazka,jeden wielki przekret

robo
@seb

ja tam jest piekna oszustka natalia

Mario
@seb

Ja pracuje i jest ok. Tylko dla tych co chca pracowac bo Ci co pija i nie chodza do pracy to miejsca tu nie ma. Narzekaja tylko Ci ktorym sie nie chce pracowac:)

An22
@Mario

Hej czy ktoś pracuje przy pakowaniu chusteczek i pampersów jakie zarobki?Chce wyjechac7 lutego doradzcie ...

An22
@Mario

A warunki hotelowe chodzi mi o bojki czy burdy pijackie bo na poprzednim hotelu strach było mieszkać a jak daleko od polskiej granicy?a

Karollo34
@Mario

Co Ty chrzanisz.Bylem w Czechach to jest dno!!! W Okolicach Pilzna w tej tzw.Ubytowni tylko sama patologia sa tam i pracuja zeby miec za co sie nachlać naćpac i tyle.Wszyscy sie tam znaja i reka reke myje zadne zazalenia nic nie pomoga.Imprezy calo nocne ten co tam pilnuje dostanie flaszke i ma wszystko w d...nic nie widzi a nowych by tylko podpier.....zeby mu cos dali.Tragedia pisze wam szczerze.Co do pracy stojaca po 12 h majstrowe tylko szukaja zaczepki jak cie tu ponizyc.Zaliczki owszem zawsze co tydzien 1000 koron jak ktos chce i wyplaty na czas.Tak ze tak tam wyglada jak sam nie znajdziesz sobie noclegu nie wynajmiesz czegos to zyjesz w brudzie syfie i patologii.

onyks

Randstad Dąbrowa Górnicza - niekompetentna osoba kierująca oddziałem, bawi się w rekrutację udając przy tym laskę która pozjadała wszystkie rozumy w tej dziedzinie a tak naprawdę brakuje jej najzwyczajniej w świecie empatii, szacunku a odpowiedzialność to tylko hasło którym szpanuje, szkaluje kandydatów że nie odbierają telefonów, że nie chce im się pracować. Z takim podejściem do ludzi nie zrealizuje projektów rekrutacyjnych, bo nie szanuje ludzi i zadziera nosa a ludzie to nie idioci laluniu, mają swój rozum i za marne grosze nikt Ci nie będzie pracował przez agencję i robił na was nieroby i pozery.

Marian

Witam czy ktoś może mi coś bliżej powiedzieć o zarobkach w tej firmie dostałem propozycję 12zl na godzinę na strefie w Gliwicach przy częściach do samochodów czy ktoś może mi powiedzieć jak się wychodzi miesięcznie w tej firmie przy takiej stawce.

Shaxi

Prosze o informacje jak wyglada zakwaterowanie w HEINO Shaxi@interia.pl

Agancje wyzysku

Pracodawcy jest na rękę zatrudniać przez agencje pracy tymczasowej. Po pierwsze agencje między sobą współpracują lub dzielą się zakładami przez co mogą dostarczyć dużą ilość pracowników. W ten sam sposób szybko mogą pozbyć się pracowników przyjmując ich na umowy zlecenie lub umowy o pracę na czas określony z możliwością wypowiedzenia tygodniowego nie płacąc żadnej odprawy. Po drugie agencje pracy tymczasowej zajmują się sprawami kadrowymi, płacami, odprowadzaniem składek obciążając pracodawcę. Po trzecie ludzią zatrudnionym przez agencje pracy tymczasowej pracodawcy nie płacą dodatków socjalnych. Po czwarte ludziom zatrudniowym przez agencje pracy tymczasowej nierzadko płaci się niższą stawkę na godzinę. Po piąte ludziom zatrudnionym przez agencje pracy tymczasowej na umowę zlecenie nie płaci się za urlop i chorobowe. Po szóste ludzi zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej na umowę zlecenie można zwolnić z dnia na dzień. Oszustwem jest to, że wszyscy mają równe normy wyśrubowane do zrobienia zarówno ludzie zatrudnieni przez pośrednika jak i bezpośrednio przez zakład.

Mateusz

Witam chciałbym na samym wstępie odradzić Agencje RANDSTAND jeśli ktos mialby zamiar wyjechac do pracy do Czech . Powodami jest nie praca , tylko pierw egzamin , ktory wyykarze , czy mozesz tam pracowac . Jesli ktos niie zaliczy egzaminu musi na wlasny koszt wracac przy tym podkreslajac pewnej pani slowa : Mnie to nie interesuje jak wrocicie do Polski . Gdyz w umowie wszystko niby jest Pokrywalne ha Niby . Nigdy nie bylem na takich warunkach w Pilznie na tym domku poprostu smiech na sali , jedna mala lodowka turystyczn na 8 osob . Z tego co widzialam to ludzie nawet w piwnicy mieszkaja na 5 stopni w plusie . Gdyby nie jedna Pani kordynator Natalia , wylozyla nam z swojej kieszeni bilety do Polski z czego jestem jej wdziecny inaczej bylbym bezdomny w Czechach . A mowili wam co weekend do Polski zjazd .? Gowno prawda dopiero po 0,5 roku . Pzdr

Bonjur

W Katowicach - Panie rekrutujące naprawdę "robią łaskę", że cokolwiek robią. Na stanowiska specjalistyczne z językiem angielskim najpierw rozmawiałam po polsku z jedną Panią, potem przyszła druga i rozmowa była po angielsku. Usłyszałam, że nie znam dobrze angielskiego. Jak dana firma prowadziła rekrutację samodzielnie to z miłą chęcią zaprosili mnie na rozmową kwalifikacyjną i dostałam pracę. Sorry Randstand ale zainwestuj w lekcje angielskiego dla Pań HR.

xyz

paulina daj namiary na twojego meila chętnie zobaczę te foty mieszkania

paulina2727

Nie zgadzając się na podpisanie umów, upierając się na powrót do Polski,późnym wieczorem zawieźli nas (w sumie 6 osób: ja z partnerem, wspominana para i dwie panie) w końcu do jednego z hoteli na noc, informując, że na 6 rano mamy czekać przed hotelem skąd bus zabierze nas do polski. Oczywiście o tej godzinie nie było już możliwości kupić żadnego jedzenia na mieście, głodni więc i kompletnie wycieńczeni, ale chociaż wykąpani wypiliśmy po piwie i poszliśmy spać. Mój chłopak jednak pół nocy nie przespał bo wymiotował, dostał rozwolnienia i wysokiej gorączki. Rano zapakowaliśmy się do busa i wróciliśmy do Polski, dwie panie wysiadały w Opolu, my i druga para jesteśmy z Koszalina, kierowca powiedział nam że nas ma zawieźć tylko do Poznania (stamtąd był wyjazd do Czech). Sprawdziliśmy jak długo zajmie nam dojazd do Poznania i stwierdziliśmy że nie zdążymy na ostatni pociąg do Koszalina, poprosiliśmy kierowce żeby wysadził nas na dworcu we Wrocławiu bo tylko tak damy rade dojechać do domu. Jak się później okazało kierowca ten nie był z Randstada ani nawet firmy transportowej, tylko "znajomy-znajomego" który na codzień miał inną prace. We Wrocławiu dzwoniliśmy jeszcze do pani z agencji w Koszalinie że nie mamy pieniędzy na bilety, pani stwierdziła że nas rozumie ale musimy jakoś dostać się do domu, pytając jeszcze "co ja mogę zrobić, dać wam z własnej kieszeni?". Zmuszeni zostaliśmy więc jechać na tak zwany bilet "kredytowy" (czyt. mandat) z przesiadką w Stargardzie Szczecińskim, dostaliśmy po dwa mandaty na głowe jeden na 258zł, drugi na 123zł, po upływie 7dni te kwoty rosną do 750zł oraz 223zł. Wspomnieć też muszę że na miejscu okazało się że 22 000 Koron to kwota brutto a na rękę wychodzi niecałe 16 000 Koron. Przedstawicielka Randstadu Czeskiego była wstrząśnięta i pokazywała mi też maile które wysyłała do oddziału w Warszawie w których wyraźnie mowa była o zakwaterowaniu w hostelach (nie domach) ich adresy oraz zdjęcia z tego miejsca jak i dokładna informacja o wynagrodzeniu. Żadne z tych informacji niestety w Polsce nie zostały nam przekazane.

paulina2727

już usunęli, a więc dodaje znowu. Witam, moja sytuacja wygląda następująco; w niedzielę wyjechałam wraz z chłopakiem do pracy za granice, a dokładnie do Czech, organizowaną przez agencje pośrednictwa pracy Randstad Polska. W umowie o pracę na czas określony (3 miesiące z możliwością przedłużenia) Randstad obiecywał nam wynagrodzenie w wysokości 22 000 Czeskich Koron/miesiąc (w umowie nie jest napisane czy jest to kwota brutto czy netto, pani w agencji zapewniała jednak, że tyle dostaniemy na rękę), oraz zakwaterowanie w pełni opłacane przez Czeski oddział Randstad s.r.o. Zgodnie z umową do naszej dyspozycji miały zostać w pełni wyposażone domy (2-3 osobowe pokoje). W umowie jest również paragraf który informuje iż w wypadku nie zatrudnienia osoby kierowanej przez pracodawcę zagranicznego na warunkach określonych w niniejszej umowie, mimo przyjazdu osoby kierowanej do Czech, osobie kierowanej przysługuje zwrot kosztów powrotu do Polski do wysokości 500 zł. Po 22h jazdy autokarem zostaliśmy zakwaterowani w ohydnym, uwłaczającym godności człowieka hostelu - grzyb, brud, smród i ubóstwo. Naszą 9-osobową grupę umieścili w dwóch czteroosobowych pokojach, cztery kobiety w jednym z pokoi, ja z chłopakiem, jeszcze jedna para i samotny pan w drugim (tak więc spaliśmy w 5 osób na 4 łóżkach), choć w agencji w Polsce zapewniali nas że nie ma możliwości byśmy jako para musieli dzielić pokój z kimkolwiek innym. Jedna toaleta na cały hostel była tak brudna że nikt nie zdecydował się na kąpiel (co i tak byłoby trudne z racji braku ciepłej wody). W hostelu była co prawda "restauracja", niestety zamknięta, do naszej dyspozycji nie została udostępniona kuchenka ani lodówka, brak możliwości przygotowania posiłku ani nawet ciepłego napoju. Naszemu koordynatorowi odrazu oznajmiliśmy że to miejsce pogwałca umowę i że zostaniemy tam na noc, ale rano żądamy powrotu do Polski. Oburzeni zasnęliśmy około 4 nad ranem, po 2h snu wstaliśmy i poznosiliśmy nasze bagaże na hol, odmawiając pozostawienia ich w pokojach. Przyjechał po nas koordynator oraz przedstawicielka Czeskiego Randstada i zawieźli nas razem z bagażami na teren firmy w której mieliśmy pracować na szkolenie bhp mimo naszych protestów, poinformowali nas że szkolenie jest obowiązkowe i że zaraz po nim będzie na nas czekać główny manager abyśmy mogli porozmawiać z nami o całej sytuacji. Po szkoleniu (wraz z chłopakiem zdecydowaliśmy się nie podpisywać żadnych dokumentów które otrzymaliśmy) chcieli zabrać nas na badania lekarskie, stanowczo jednak odmówiliśmy tłumacząc że nie mieliśmy możliwości wykąpania się i w takim stanie nikt z nas przed lekarzem się nie pokaże. Zabrali nas do jakiejś świetlicy informując że ludzie z Randstada mają teraz spotkanie i mamy czekać na informacje. W tym momencie poinformowałam już panią z oddziału Randstad'a w Polsce co się z nami wyprawia - była w szoku, obiecała że zapewnią nam lepsze warunki mieszkaniowe na co odpisałam jej że w związku z niewywiązaniem się przez nich z umowy my nie jesteśmy zainteresowani pozostaniem w Czechach i że chcemy wrócić do domu. Po kilku godzinach oczekiwania na świetlicy zostaliśmy poczęstowani kanapkami (cały czas powtarzaliśmy że nie śpimy od ponad doby, bez jedzenia, kąpieli), po czym zapakowali nas w samochody i zaczęli wozić od miejsca do miejsca pokazując inne opcje kwaterunku, w tym dom turystyczny w którym na 30 osób były 3 lodówki, a "kuchnia" sąsiadowała z toaletą które oddzielone były tylko kotarą prysznicową, gdy odmówiliśmy pozostania w tym miejscu zawieźli nas do trzy gwiazdkowego hotelu, który co prawda wyglądał bardzo ładnie, ale i tak nie było miejsc. Zabrali nas więc do kolejnego hotelu, który także był ok, ale mimo tego nie byłoby w nim miejsca do przygotowywania przez nas posiłków. Wtedy jeden z panów zapytał koordynatora, gdyby się zgodził tam zostać to na jaki czas, odpowiedzieli że 3 miesiące (tyle ile jest w umowie), gdy zażądaliśmy tego na piśmie, bo ciężko było nam uwierzyć, że stać ich na opłacenie nam hotelu na 3 miesiące kiedy 5min wcześniej musieliśmy pchać samochód koordynatora żeby odpalił, nagle zmienił zdanie. Skracając resztę historii; zawieźli nas z powrotem na świetlice czekaliśmy tam kolejne kilka godzin powtarzając wciąż że chcemy wracać do Polski, że od 3 dób nie spaliśmy, nie jedliśmy, nie umyliśmy się. Koordynator szantażował nas wtedy, że jeśli chcemy wracać to musimy zorganizować powrót na własny koszt, ewentualnie on załatwi transport na piątek ale do tego czasu mamy się gdzieś podziać oczywiście na własny koszt, a jeśli chcemy mieć gdzie spać to tylko jeśli podpiszemy umowę i zaczniemy pracować. Ze strony polskiej były tylko zapewnienia że nad tym pracują, że robią co w ich mocy. Nie zgadzając się na podpisanie umów, upierając się na powrót do Polski,późnym wieczorem zawi

z czech

radze poczytac.(usunięte przez administratora) znam to ostatnie zdarzenie z autopsji I potwierdzam całe zdarzenie.

bret

pracowałem kilkanaście miesięcy pod tą firmą i powiem że jak poniżali pracowników i jak to się zgłaszało im to oni reagowali u głównego prezesa i te osoby co poniżały miały surowe konsekwencje-pod warunkiem że nie miały pleców u prezesa. Ja chwale sobie firmę i dobrze mi się pracowało...

z czech
@bret

to jedz z nią do czech i zobaczymy czy podczymasz opinie

nyp

W ogłoszeniu: praca stała - po dopytaniu się oczywiście wyszło na jaw, że chodzi o pracę tymczasową. Pani w trakcie rozmowy rekrutacyjnej opowiada cuda wianki, wychwalając firmę, w zamian celowo pomijając istotne kwestie (np. praca w warunkach szkodliwych). Na kolejnym spotkaniu inna naburmuszona pani z wielką łaską udziela informacji, potencjalnych pracowników traktując z lekceważeniem. Profesjonalizm pełną gębą.

HERKULES

w Katowicach przy Chorzowskiej 6a pracuje beznadzieja.Porazka dla RANSTAD.tRACĄ TAM W SUMIE KLIENTÓW mają z nich profity ale może się to niedługo zakończy.DNO.

kinnin

Zakład Heijs- praca przy pakowaniu piersi z kurczaka czy macie coś do powiedzenie na ten temat? Wyjeżdżam w sobotę i nie do konca wiem czy warto ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Randstad Polska Sp. z o. o. - Katowice

• Jak się pracuje w Randstad Polska Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Randstad Polska Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Randstad Polska Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Randstad Polska Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w Randstad Polska Sp. z o. o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Randstad Polska Sp. z o. o.