Opinie o VSoft w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie VSoft. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w VSoft na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VSoft w Kraków

Śmieć

Trzeba uważać na tego pracodawcę. Po pierwsze negocjują stawkę w dół podczas zatrudnienia, obiecując podwyżkę do kwoty pierwotnej po okresie próbnym. Niestety kwota na następnej umowie nie ulega zmianie. Ciężko też o podwyżki w późniejszym czasie – są osoby które od 2 lat nie dostały złotówki podwyżki leczy gdy rzuciły ‘papierem’ (wypowiedzeniem) to pieniądze się znalazły – w wielu przypadkach już za późno bo dane osoby już nie chciały zostać. Jeśli chodzi o osoby to w 99% można trafić na dobrych, życzliwych i pomocnych ludzi – pisze tu tylko o osobach z danych zespołów pomijając wszelkiej maści PO, PM, i przełożonych – tak jak ktoś tu napisał, myślą tylko o sobie i kasie dla siebie. Jeśli chodzi o samą pracę to jest ok, lecz pracownik nie ma opcji rozwoju, może utknąć tu na wiele lat nie ucząc się nic nowego w nowych technologiach. Jest przyzwolenie na ‘cichy mobbing’ i występuje on głównie od PO – lubią narzekać i wroga nastawiać osoby w danym zespole przeciw sobie, szczególnie jak dana osoba jest nieobecna. Trzeba również pamiętać o zasadzie aby wszystko mieć na papierze – nawet jeśli coś będzie ustalone z PM czy z danym zespołem to jeśli ‘grunt pod nogami’ będzie się palił, to PM pierwszy Was wkopie i zaprzeczy całości wcześniejszych ustaleń. Jeśli chodzi o premię to proszę nie dać się zwieść obietnicą ich wysokości – również potwierdzam poprzednie tezy, przeważnie to przelew firmę może więcej wynieś niż ta premia jest warta. Ogólnie pracę w VSoft oceniam negatywnie, przez pryzmat powyższych rzeczy oraz fakt zmarnowanego czasu w swojej ścieżce zawodowej. Jeśli ktoś lubi podchody, mobbing, różne typu gierki, pensje stałą w okresie min 1,5 roku, brak premii oraz mało ambitną pracę (monotonną) oraz to że gdy się słuchasz innych i nie wychylasz się zbytnio to możesz pracować tam cały życie – to jednak polecam bardzo.

@Śmieć

Jesteś aktualnie jeszcze pracownikiem firmy? Napisałeś, że nie macie podwyżek,a teraz w 2024 coś dostaliście jak wzrosła najniższa? Jak można wiedzieć to ile?

Renata
@Śmieć

dzięki wielkie za tak obszerny opis, na pewno pomoze przy rekrutacji i pracy i na co zwracac uwage, jesli juz tam nie pracujesz napiszesz o jakiej kwocie mowa przy obizeniu wysokosci pensji na okresie probnym, ile ucieli ?

@Renata

Nic nie obcinają - masz później taką kwotę jak na początku. Standardem jest że firmy podczas rekrutacji jak powiesz że chcesz X to zaproponują około 90% tej kwoty, niektóre tylko mocniej obiecują to że są wysokie premie oraz że po okresie próbnym będzie zmieniona stawka.

Krystyna Nowy wpis
@Śmieć

A, ok. Rozumiem. Te premie co pisałeś to się w ogóle pojawiają, czy też jak z podwyżkami - miały być a nie ma...?

Gall Nowy wpis
@Krystyna

Premie jak najbardziej są (zwykle co miesiąc, niekiedy przeciętne, niekiedy na prawdę spore). Co do podwyżek - zwykle były planowane w marcu i wiem, że teraz też są.

@Śmieć

Czy w firmie VSoft praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Engineer, na które poszukują na Nuzle.pl to dość istotna kwestia.

xyz

Premie są miesięczne.

????
@xyz

Niby są miesięczne, ale są na tyle znikome, że jakby ich nie było to nikt by nie zauważył. Kiedyś premie były kwartalne i był to zauważalny zastrzyk pieniężny.

Toni
@xyz

Miesięczne i niskie :) Kiedyś się zastanawiałem czy przelew ich więcej nie kosztuje :)

% Nowy wpis

Premie są tak niskie (podział na zespół) że czasem ciężko było by się dobrze nawalić %%% za tą kwotę. Od czasu kiedy został jeden prezes - źle się dzieje... ;-(

Toni

Nowe technologie Ci nie grożą, masz szansę stać się specjalistą wymarłych rozwiązań :)

Elżbieta
@Toni

wymarłych? a zdradzisz z czego tu korzystają, bo aż zaciekawiłeś nieco

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w VSoft? Chętnie zatrudniają?

HR

@Pytanie Oczywiście jesteśmy otwarci na współpracę ze studentami. Z myślą o nich ruszamy z programem stażowym oraz mamy oferty pracy dla Juniorów. Wszystkie aktualne oferty zarówno pracy jak i stażu znajdują się w zakładce kariera: https://www.vsoft.pl/kariera/

Nikita

Pewnie, jak chcesz mało zarabiać mając doświadczenie lub bez za darmo spędzić kilka miesięcy to jak najbardziej są chętni ;)

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie VSoft? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood

Czy pracodawca VSoft motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Wyznawca VSOFT

Tak, hasło przewodnie "szybko szybko zanim dojdzie do nas że to bez sensu" ;-) Dyrektorzy twierdzi że każdą rzecz da się naprawić skończoną liczbą humanistów zamienionych w junior developerów. Kasa leje się strumieniami do kieszeni dyrektorów. Devy mogą być zadowoleni, ponieważ dzięki takiej strategii i dużej ilości nie płatnych nadgodzin problem z wykorzystaniem nadprogramowej gotówki ich nie dotyczy ;-)

Tom

Wg mnie firma jest bardzo OK. Ostatnio spore podwyżki, pensje rynkowe +dosyć konkretne premie (co ciekawe uzależnione od projektu i decyzji zespołu). Mocno idzie w self-managed teams (choć trochę zależy od zespołu). Technologicznie głównie Microsoft .NET/web - niestety trochę starszego MVC/webforms, ale coraz mniej - jest coraz więcej .NET core, Vue.JS, Azure etc. (trzeba rozumieć, że to nie 2-letni startup - jest więc stabilnie). Co dla mnie ważne - dużo większa elastyczność i dynamika niż w korpo. Zdecydowanie na plus atmosfera w pracy i work-life balance.

@Tom

Pensje nie są rynkowe, tylko sporo poniżej. System premiowy został zmodyfikowany 2-3 lata temu w taki sposób, żeby premie dla pracowników zostały zmniejszone. Nie polecam.

LR

Brak strategii, to nie jest juz rodzinna firma jak niektórzy o niej mówili , traktują Cie jak smiec kiedy jestes im nie potrzebny, premii żadnych, roboty dużo, a kasa slaba, tzn. standard firm polskich, kilka produktów w dosc konkurencyjnym i wąskim rynku, stare technologie

klua

Czesc, Czy wynagrodzenia dla pozycji Regular np. developera lub Low-code'owca na poziomie 12-15brutto są w ramach realnego zakresu?

Basia

@hr a jaki jest powód ze nie organizują już stażu ?

Czy VSoft organizuje staże dla studentów?

HR

Wyjątkowo w tym roku VSoft nie organizuje stażu. Wszystkie aktualne oferty zarówno pracy jak i stażu są na bieżąco publikowane w zakładce kariera: https://www.vsoft.pl/kariera/

Ciężkie są projekty? Praca jest w grupach?

Gall
@Adam

Generalnie jest OK. Projektów jest sporo, bardzo różnych, ale z tego co się orientuje mniej więcej podobne jeśli chodzi o obciążenie. Bywają obsuwy i wtedy robi się trochę gorąco, ale ogólnie work-life balance jest bardzo OK. Nadgodzin praktycznie nie ma, praca normalnie 8h, fajna atmosfera. Zespoły Scrum-owe, kilkuosobowe, w zależności od działu na większym lub mniejszym poziomie zaawansowania, ale widać, że jest presja żeby działać dobrze, jak należy.

MS

Cześć, mam pytanie, jak wyglądają projekty, czy są to systemy mające kilkanaście lat które trzeba z wielkim trudem utrzymywać czy może pojawiają się nowe projekty które można współtworzyć od początku?

M
@MS

Są obydwa typy projektów, wszystko zależy do jakiego zespołu trafisz, najlepiej ustalić to już podczas rekrutacji. Trzeba mieć jednak na uwadze specyfikę baraży finansowej i nastawić się na utrzymywanie systemów kilka lat.

Martyna

@xyz a na okresie próbnym także są premie ?

@Martyna

Nie

Leszek

Starałeś się w sposób jak najbardziej rzeczowy przedstawić pracę w firmie VSoft. Nie napisałeś jednak nic o podstawowych warunkach zatrudnienia. Mógłbyś uzupełnić tę kwestię? Ciekawi mnie, jak dokładnie wyglądają zarobki, dlatego liczę na to, że uzupełnisz tę informację.

Jan

Ten gość to GZ?

Komentarz o takiej właśnie treści raczej niewiele wnosi do samej dyskusji. Na forum powinniśmy się bowiem skupiać na konkretnych sprawach, które są oczywiście ściśle związane z pracą w VSoft. Nadmieniłeś o zwolnionych pracownikach, co zwróciło moją uwagę. Jakie są przyczyny owych zwolnień? Możesz nam zdradzić więcej szczegółów na ten temat? Wówczas będzie można dokładniej odnieść się do Twojej wypowiedzi.

ArchIT

Firma dobra do zdobycia doświadczenia. Jeśli chcesz się rozwijać w nowych technologiach, lekkich technolgiach to nie polecam. W przeciągu dwóch lat odeszło sporo wartościowych pracowników, zarządzających devami oraz świetnych analityków. Bardzo dobra atmosfera...Ale to tylko daje jakąś energię w krótkim terminie. Brak długofalowej strategii i pomysłu to chyba jedna z największych wad.

@ArchIT

Takie firmy, które dają szansę młodym osobom na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, należy bardzo docenić. Dowiedziałam się, że VSoft zaprasza właśnie do aplikowania studentów III, IV lub V roku, jak również absolwentów z niewielkim stażem zawodowym, którzy znają środowisko .NET. Wiesz może, jak mniej więcej kształtuje się wynagrodzenie takiego pracownika?

B

Vsoft przez cały poprzedni rok oraz początek tego zatrudniał ogromne ilości ludzi po to, żeby teraz zrobić dwie tury zwolnień, najpierw 7 a później 19 osób. Niektóre z tych osób pracowały w firmie kilkanaście lat. Co do samej pracy, bardzo zależy od projektu, do którego się trafi, w niektórych można się sporo nauczyć, w innych utknąć w systemach sprzed 10 lat i zanudzić się na śmierć.

C
@B

Teraz to już nie ma się od kogo uczyć

MF
@B

Czyżby zwolnienia grupowe? Dobrze że się stamtąd artykułowałem zawczasu :)

Nick Kejdż
@B

Po zmianach jakie zaszły w tym roku chyba powinni skończyc z używaniem w ogłoszeniach stwierdzenia "brak korporacyjnej atmosfery"

Wq Wiony
@B

Q wa nie mogę już grzebać w tym szicie. Strata czasu i nerwów. Odradzam

Rozczarowana

W styczniu byłam na rozmowie na stanowisko testera. Obiecano mi odpowiedz w ciągu dwóch tygodni. Minął ponad miesiąc, a nikt się ze mną nie skontaktował. Brak poszanowania dla kandydatów

Abcdefg
@Rozczarowana

Dokładnie. U mnie też brak odpowiedzi, a rozmowa była w połowie stycznia.

aaaaa
@Rozczarowana

Nie żałuj, w firmie nie ma ani jednego (!) doświadczonego testera automatycznego, od którego możnaby się uczyć

Mateusz

Atmosfera zależna od zespołu Zazwyczaj fajnie, ale zdarzaja się tez chore jazdy. Technologie przeważnie przestarzałe, mało popularne lub jakies wewnątrz firmowe wynalazki, raczej mało przydatne w dalszym rozwoju kariery. Ludzie w większości fajni (i za to gwiazdka), ale trzeba sie nimi cieszyć na bieżąco bo szybko odchodzą

Rozczarowany
@Mateusz

No właśnie można robić za małe pieniądze o ile technologie których się uczy są coś warte na rynku

Bartosz

Bardzo dobra firma jako pracodawca. Z pewnością nie jest tak łatwo dostać tu pracę!!

Zostaw merytoryczną opinię o VSoft - Kraków

• Jak się pracuje w VSoft?

Zobacz opinie na temat firmy VSoft tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VSoft?

VSoft