Hannecard Polska

Kraków

Opinie o Hannecard Polska

z archiwum x

W firmie Hannecard Polska Sp. z o.o. przepracowałem 13 miesięcy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej powiedziano mi że poszukiwane są osoby z zapałem do pracy i entuzjastyczne. Taki entuzjazm też miałem, bo wcześniej byłem wypruty emocjonalnie po pracy w korporacji. Mój zapał trwał... 3 dni. Tyle wystarczyło żeby przekonać się ile paranoi zakłębionych jest w tej firmie. Postać eks-dyrektora zarządzającego zdegradowanego później do funkcji plant manager to istne studium dla wielu pokoleń psychologów, psychiatrów oraz psychopatologów. Ale... Zacznijmy od pozytywnych stron. Do nich należy dyrektor działu sprzedaży, który reprezentuje naprawdę profesjonalny poziom, jest otwarty, cierpliwy oraz wspiera nowych pracowników na każdym polu tej niełatwej branży. Jedynym i w zasadzie determinującym minusem jest jednak fakt, że jest on pracownikiem zdalnym i w biurze bywa kilka dni w miesiącu. To daje pole do popisu wspomnianego wcześniej eks-dyrektora, który daje niesamowity popis tego jak rozbijać firmę od zewnątrz. Obok nietrafionych inwestycji (które później maskuje oszustwami do zarządu) do grzechów głównych tego pana można zaliczyć znęcanie się psychiczne (zachowanie pasywno-agresywne), podżeganie załogi przeciwko prezesowi oraz przeciwko sobie nawzajem. Pan ten jest osobą niesamowicie mściwą, wręcz w działaniach niepoczytalną, który swoim psychopatycznym szepto-głosem oraz nonszalanckim zachowaniem może wyprowadzić z równowagi najspokojniesze osoby (a trzeba być nastawionym na to że w pierwszych miesiącach pracy bada on granice wytrzymałości, żeby wiedzieć na ile sobie może pozwolić). Trzeba mieć świadomość też tego, że w firmie rządzi produkcja. Produkcja idzie do prezesa po premie, mówi "Prezesie my ni momy żodnej premii a uny nic nie robią..." i dostaje, chce zabrać bonusy dla biura, idzie do prezesa mówi "Prezesie uny majo a my nie", a ten bez gadania blokuje bonusy. Stąd kolejny fliar firmy to prezes. Postać enigmatyczna (inna narodowość), nieufna bywa w firmie max tydzień do półtorej w miesiącu, jego znajomość jęż. polskiego jest mocno ograniczona co powoduje sporo nieporozumień czy niedomówień. To daje idealne pole do nadużyć "eks-pertów", których jest cała masa. Hasło które trzeba sobie mocno wyryć w głowie to "nie ufaj nikomu" i szybko się dowiesz komu... Dział sprzedaży/obsługi klienta jest ściekowiskiem, gdzie zbierają się wszystkie problemy - klientów, produkcji, dyrekcji a który to dział jest w całej grupie zupełnie niepoważany. Mimo szumnej reprezentacji jako firma globalna (spółki siostry oraz joint ventures) firma reprezentuje relikt koministyczny huty im. Lenina w czystej postaci. Jeśli ktoś lubi intrygi rodem z mody na sukces, niech startuje i szuka swojej szansy na sukces. Potencjalny kandydat do pracy w biurze musi wiedzieć, że prędzej czy później zderzy się z tą hucianą trójgłową hydrą.

Jacob

Firma Hannecard rekrutuje obecnie na stanowiska handlowe. Proszę o opinię osób na temat tej firmy , które miały doświadczenia pracując w tej firmie lub będąc kontrahentem/klientem tej firmy. Z góry dziękuję.

Zostaw opinię o Hannecard Polska - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Hannecard Polska