Opinie o DMG MORI Poland Sp. z o.o. w Pleszew

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy DMG MORI Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie DMG MORI Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja obrabiarek metalu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DMG MORI Poland Sp. z o.o. w Pleszew

elektornik

Witam, właśnie ukończyłem szkołę, i chcę iść do pracy, i moje pytanie czy warto się udać do Famotu?

Iwona

@nick piszesz, że w Twoim odczuciu nie docenia się pracowników, szczególnie dobrych. Mógłbyś powiedzieć co sprawia, że masz takie wrażenie? Czego w firmie brakuje? Czy chodzi Ci o właśnie ten system grup uznaniowych? Mógłbyś powiedzieć o nim coś więcej? Czy działa on na terenie całego zakładu?

@Iwona

Grupy obowiązują wszystkich pracowników. Już było to poruszane kilka razy jak wygląda tu przyznawanie podwyżek. Przychodzi ktoś kto ma dwie lewe ręce,nic nie umie,robi jedną operację,50% swojej normy i dostaje po krótkim czasie 1,2 grupy to zależy,ale ma tu znajomości wśród brygadzistów,kierownictwa.Druga osoba robi 15 lat,100 % normy,pracowała już na kilku gniazdach,ale że nie wchodzi nikomu w tyłek i nie ma tu kolegów wśród brygadzistów,taki osobnik dostaje tą jedną grupę wyżej od najniższej po tych kilku,kilkunastu latach.A są takie przypadki że pracownicy z 1,2 letnim stażem mają wyższe wypłaty od pracowników pracujących tu po 40 lat.

Iwona

@Ten ktory poznal systemczyli rozumiem, że masz wrażenie, że praca pracowników nie jest doceniana. Wspominasz również o nadgodzinach. Czy zdarzają się one często, czy też są związane z okresowym zwiększeniem natężenia pracy?

Cesarz osedla
@Iwona

Nadgodziny no limit od grudnia 2015. Dopiero teraz się ukrucily. Wynagrodzenie na montażu na start to 2000zl netto, później dochodzi premia 200-400zl zależna od produktywności działu. Kolejna podwyżka 200zl po 2-3latach -4grupa uznaniowa. Kolejnych można się spodziewać po 5-10, a nawet przypadek świetnego pracownika który przez 40lat nie doczekał się 5grupy.

nick
@Cesarz osedla

Chyba że zatrudniałeś się po znajomości,wtedy taka osoba dostaje z 2-3 grupy w ciągu roku góra dwóch. Mało jest osób które nie mają tu kogoś wyżej i dostają 4 grupę po 2-3 latach.Raczej 4-5 lat;) Ogólnie zakład ładny,czysty tylko atmosfera kiepska i nie docenianie dobrych pracowników tylko kolegów.

nick

Związki zawodowe? przyjmowałem się do pracy razem z synem związkowca,po ponad 2 latach ja robiący kilka operacji przy montażu on robiący jedną,jeszcze co chwila coś nie dokręci,źle złoży,jestem na 3 grupie zaszeregowania wynagrodzenia a on na 5,z 500zł różnicy,przypadek? nie sądze....

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o..
Ten ktory poznal system

Szpadelki do kamienia wegielnego 500 euro sztuka a bylo ich piec...propaganda boom ospodarczy.... To co sie tam dzieje to zenada... Wszyscy mlodzi pracownicy a jest ich wiekszosc to ofermy i nieudacznicy bo kto mlody i z wyksztalceniem daje soba pomiatac za 2tys z hakiem?panowie za tyle to mozna cegly murazowi podawac a nie skladac maszyny za300 tys.szkoda bo fajna praca tylko kierownitwo majstrowie i biurowi sa doceniani a reszta zgarnia ochlapy i sie na to godzi.odradzam kazdemu bo w tej chwili zaklad nastawil sie na ilos i maksymalny wyzysk kazego pracownika.nie liczcie na podwyzki i awanse tylko na przymusowa prace w nadgodzinach i ciagle popedzanie.FAMOT NAJWYZSZE ZYSKI W KOCERNIE NAJWYZSZA JAKOSC W KONCERNIE I NAJNIZSZE ZAROBKI W KONCERNIE.a zwiazki zawodowe same zwalniaja dyscyplinarnie swoich czlonkow-pewnie juz zapomnieli niektorzy...ale jest sprawiedliwosc i sady.tu wszyscu sa przeciwko robolowi. Zastanow sie zanim wdepniesz w to (usunięte przez administratora) obludy i absurdow

Robię tam kilkanaście lat, i słyszę ciągłe narzekania jak to źle,jacy mistrzowie kiepscy,kierownik do kitu,ale tylko za plecami,jak pojawi się mistrz to najwięksi narzekacze lecą do niego jak muchy do gów... i w włażą w dupe! Druga sprawa, ktoś pisał wyżej o kolosalnych wymaganiach,ja się pytam gdzie one są? 70 % sukcesu w tym zakładzie to dobry bajer.Sumienni pracownicy,przychodzący tu do pracy a nie szukać przyjaciół na siłę,robią po 20 lat na najniższej zakładowej grupie. Idealny zakład dla ludzi pracujących po godzinach na swoim,8 godzin pościemniać,ponarzekać,posłodzić mistrzom i kierownikom a ZUS opłacony;)

Iwona

@Dobrze wiedzacypracy w jakim dziale firmy na jakim stanowisku dotyczy Twój komentarz? Chętnie dowiemy się więcej o Twoich doświadczeniach. Jak rozumiem wcześniej inaczej wyglądały warunki pracy w firmie? Co według Ciebie sprawia, że jest "coraz gorzej"?

Kojot

A co na to Związki Zawodowe , podobno sa jakies??????????

Dobrze wiedzacy

Obecnie zakład bardzo kiepski. Z roku na rok coraz gorzej. Wiecznie za mało i za wolno. Chcieli by dużo maszyn podwyżek brak. Nadgodziny norma. Obecnie zmiany wydłużone do 10 godzin dziennie i bez gadania ze komuś nie pasuje. Jak nie odpowiada zesłanie na najgorszy dział w zakładzie. Kierownictwo klapie się z mistrzami A pracownik jest nikim. Mało który kierownik zna się na swojej pracy. Wymagania kolosalne A nic w zamian. Jedyny plus to wypłata na czas wypłacana bez problemu. Jak nie musisz przychodzić tutaj do pracy to nie skladaj papierów....

brzeszczot

to co napisałeś to tylko wierzchołek góry lodowej tu przydały by się POWAŻNY E-MALE DO NIEMIEC POPARTY FAKTAMI I NAJLEPIEJ JAKIMŚ ZDJĘCIEM

WASZ W A L D E M A R

Witam wszystkich zainteresowanych pracą w firmie famot ,a raczej w sekcie jaką stanowi góru prezes i jego wiernych przydupasów kierowników TO NIE JEST PRACODAWCA ROKU TO GRUPA LUDZI - KAPO KTÓRZY UWAŻAJĄ SIĘ ZA KOGOŚ KIM NIE SĄ JEDNA WIELKA FARSA UKŁADY ..... NEPOTYZM .......... NIE POLECAM !!!!!!! CZEKAM NA KOMENTARZE ???????

szok

Może jednak wiecie jakich zarobków można sie teraz spodziewać? Podobno oprcz podstaw dorzucają premie.

robol Montazu PM

nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marian

aż tak zle?

PracownicyFirmyKalisz

Prosimy, jeśli ktoś może o podanie adresu, meila bezpośrednio do zarządu. Jestem pracownikiem pewnej kaliskiej firmy, z której za mobbing wobec pracowników został zwolniony pewien „człowiek „ (ze stanowiska dyrektora narzędziowni), chociaż to określenie „człowiek” stosunku do tego indywiduum jest mocno na wyrost i obraża resztę ludzkości. Niestety miał dosyć duże znajomości w zarządzie naszej firmy i nie było tak łatwo. Sprawa musiał dopiero oprzeć się o zarząd w centrali za granicą, a i tak zwolniono go najłagodniej jak się dało, ponieważ dostał możliwość zwolnienia się na własną prośbę, i jeszcze załatwiono mu pracę w firmie we Wrocławiu na stanowisku kierowniczym. Jak to bywa zazwyczaj osobnik ten nie zmienił się absolutnie i po pewnym czasie a nie trwało to nawet rok pokazał, co potrafi i został zwolniony z Wrocławia prawdopodobnie dyscyplinarnie, a z pewnego źródła wiem jeszcze, że pracownicy potraktowali go trochę w mniej cywilizowany sposób, jeżeli rozumiecie, o czym mówię (mianowicie dostał wP….ol) Tak, więc proszę o jakieś kontakty: związki zawodowe, zarząd, dyrektor personalny itp. Mamy podstawy podejrzewać, że został on zatrudniony w Famocie Pleszew lub nie długo zostanie zatrudniony, chcemy ostrzec wszystkich pracowników i zarząd przed tym człowiekiem, ponieważ prędzej czy później będą mieli z nim kłopoty, a w razie, co my jesteśmy w stanie pomóc w ewentualnej sprawie przeciwko niemu.(Posiadamy materiały i dowody o wyczynach tego S….syna) Nie będę podawał nazwiska tej osoby podam tylko, że to Przemysław.N., jeżeli u was pracuje to skojarzycie, kto to. A jeżeli nie to wiedzcie że jeśli jest ktoś podobny to na pewno da się z nim wygrać. Pracownicy z Kalisza.

pffff

a ja mam zamiar tam złożyć papiery tylko nie wiem czy warto ?

pffff

a ja mam zamiar tam złożyć papiery tylko nie wiem czy warto ?

ex

no co tu pisać jak każdy się boi..umieszczać komentarze takze

BYLY

TAK WAM DOBRZE ŻE NIC NIE PISZECIE W WEKKENDY PRACUJECIE NA NIC CZASU NIE MACIE KALENDARZ PRZESTAWIONY ZA TE MARNE 3KOŁA??????????????

zwalniam sie z tego bałaganu !!!sami niedowartościowani nieudacznicy co robią z siebie coś zwłaszcza mowa o tych co mają stanowiska [usunięte przez moderatora],pracownicy czyli robole tzw. robią najwiecej a traktowani są poniżej krytyki !!!odradzam tą firme po własnych doświadczeniach .

Zostaw merytoryczną opinię o DMG MORI Poland Sp. z o.o. - Pleszew

• Jak się pracuje w DMG MORI Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DMG MORI Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 169.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DMG MORI Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 134, z czego 18 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DMG MORI Poland Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 182 ocen.

DMG MORI Poland Sp. z o.o.