Opinie o DMG MORI Poland Sp. z o.o. w Pleszew

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy DMG MORI Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie DMG MORI Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja obrabiarek metalu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DMG MORI Poland Sp. z o.o. w Pleszew

Pianista

A co powiecie na temat stołówki w zakładzie?

Iwona

Za zabranie urlopu na zadanie i opieki straszą ukaraniem. Co to ma być ... MOBING

Witam,jest jakiś adres mailowy na który można wysłać CV ? Jak przebiega rekrutacja ?

JO
@Adam

CV składa się za pomocą formularza na stronie praca-famot.dmgmori.com

Normal

Plesew

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o..
Leszno
John

Proponuję doceniać pojedynczego pracownika,a nie cały dział. Dawać podwyżkę bezpośrednio osobie, która na to zasługuje.... Jeden szarpie, robi nadgodziny a podwyżki maja być dla wszystkich.....

Odporny na wiedze
@John

Tak robisz nadgodziny a innym i sobie wyrobienie odbierasz za co cię mają docenić chyba za głupotę. Zarobisz 2000 zł w 168 godzin albo 2200 w 200 godzin ile zarabiasz na godzinę Einsteinie?

Antoni Hopkin

Każdy ma swój świat i swojego Czopika

Podłamany

Pracownik w tej firmie nic nie znaczy. Kompletnie nic. Piękne słówka . Pokazówka na zewnątrz i nic wiecej. A to jest najwartościowsze w każdej firmie. Ludzie pomalutku mają dość. Młody odejdzie. Znajdzie inną pracę a starego zajadą. Ma 2 grupę po 40 latach pracy i z takim podziękowaniem odchodzi na głodową emeryturę. Tak to wyglada w Famocie. To jest przykre. Poprostu przykre.

@Podłamany

Czy aby na pewno jest aż tak źle? Nie jest możliwe wynegocjowanie podwyżki dla starych pracowników? Czy za pośrednictwem swojej wypowiedzi chcesz przekazać, że nie możesz zrezygnować z pracy w Famocie?

Zasmucony
@Iwona

Niby jak? Do emerytury troszeczkę. I nie pisz mi że zawsze jest wyjście. Chodzi o to ze starego ma się w (usunięte przez administratora). O podwyzka już 3 lata mówią dla tych ludzi i nic. Ale to też zależy od kierownika.

Romek

Czy Famot jest dobra firma?, raczej średnia.Czy dobrze zarobisz?, raczej średnio.Czy awansujesz? raczej nieCzy pracujac dla Famotu bedziesz narażony na debilne decyzje? Tak. Jeśli umiesz coś wiecej nie składaj papierów, jeśli sie chcesz poduczyć trochę obróbki i poznać tajemnice ludzkiego zachowania i przy okazji szereg ludzkich osobliwości zostaniesz przyjęty. Popracujesz troche bedziesz dobry w tym co robisz zarobisz ok 3 kola na lape. Czy warto to kazdy musi sam.sobie odpowiedziec.....osobiscie firma dobra na poczatku pozniej czar pryska i pozostaje niesmak, podyktowany arogancja i brakiem kompetencji przelożonych.....

Esencja w pigułce
@Romek

100% prawdy

Zasmucony
@Romek

Ja dodam że szacunku do człowieka ZERO!!!!! Głowy wysoko i myślą że są lepsi od zwykłych roboli. A pewne przysłowie mówi że im wyżej głowę nosisz tym jesteś mniej wartościowy. Ale to sa takie charaktery że jak naplujesz to i tak powie ze pada i pojdzie dalej pokazywać swoją wyższość. Przykre to.

Jerry

Ta podstawiona "Iwona" to napewno Czopik z działu PO. Wtyczka do kontaktu

Obserwator
@Jerry

Czy tak ciężko zrozumieć że taka strona nie może się obejść bez moderatora ?? A pseudonim Iwona to chyba najbardziej powszechny nick moderatorów wątków.

@Obserwator

Moja rola na forum nie jest żadną tajemnicą. Nie jestem jednak ani botem, ani nikim "podstawionym". Dyskutuje z użytkownikami na tematy związane z pracą w firmie. Nie musisz odpowiadać na moje pytania, jednak informacje, które tu sobie przekazujemy, mogą być bardzo pomocne dla potencjalnych kandydatów.

Mąż stara się o pracę w Famocie jak wysłać ma swoje cv, jest jakiś adres email? Dzwonił do kadr i podali mu ale nic nie można wysłać.

KQ

praca-famot.dmgmori.com

@KQ

Właśnie na ten adres chciałbym) am wysłać CV i wyskakuje błąd adresata popraw nie wiem co mam robić?

KQ
@Monika

To nie jest adres email, tylko formularz na stronie www - trzeba wpisać ten adres w oknie wyszukiwarki

@Monika

Czy udało Ci się wysłać CV do firmy? Rzeczywiście sprawdziłam to, co napisał @KQ. Formularz kontaktowy jest dostępny na stronie i wyświetla się on prawidłowo. Zatem jeśli nie udało Ci się jeszcze wysłać CV, przesyłam link bezpośrednio do formularza: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=efad9fcac2a64077b21af23c63db0a7e

@Iwona

Dziękuję za pomoc, z linku udało mi się wysłać cv.

Wierni z PO
@Iwona

Słuchaj W----u jak Cię błaga lud, Podnieś grupę niech się stanie cud, Chociaż o jedną w trudny ten czas, O W----u wspomóż nas.

Nemo
@Monika

Ja wysłałem bez problemu xd

@Monika

Cieszę się, że mogłam pomóc. Koniecznie podziel się z nami informacjami jak potoczyła się kariera zawodowa bliskiej Ci osoby. Trzymamy kciuki za pozytywny przebieg rozmowy kwalifikacyjnej.

Ciachob

Dobre wynagrodzenie i na nad godzinach morzna sobie dorobić

@Ciachob

morzna? .....czy moze -mozna?

CiachOb
@ka

W sómie racja.. można

Prof.Miodek
@Ciachob

"można" z tej pisowni widać że jak na Twoje wykształcenie to za duże

@Prof.Miodek

Użytkownik popełnił najwyraźniej błąd ortograficzny, co zdarza się nawet najlepszym. Być może zrobił to celowo, a może poprzez roztargnienie. Jednak przedmiotem tego forum nie jest rozważanie o poziomie wykształcenia, czy stopniu umiejętności poprawnej polszczyzny. Prowadzimy tu dyskusje na temat warunków pracy i warto wypowiadać się wyłącznie na tematy związane z pracą w firmie Famot Pleszew.

TofKrzysz

Bardzo miła atmosfera

Mydelniczka
@TofKrzysz

Potwierdzam

@TofKrzysz

Widzę w tym pewną ironię

Mydelniczka

Niby czemu ?

@Mydelniczka

Opinie, które rzekomo zawierają ironię są dość problematyczną kwestią na forum. Użytkownicy czytający takie wypowiedzi mogą zostać wprowadzeni w błąd, gdyż zamierzonych intencji nie da się jednoznacznie przekazać za pomocą krótkiego komentarza. Warto wypowiadać się zatem w sposób merytoryczny i dosłowny - tak by żaden z użytkowników nie miał problemu ze zrozumieniem takiego komentarza.

@Iwona

no i znowu farbowany lis Iwona? czytam sobie czasem te komentarze i w\w Iwona jest bardzo dziwna postacią. ne trzeba byc psychologiem ,aby wyczuć ,ze to ktoś podstawiony

@Iwona

a z wyniosłości z jaka Iwona pisze można domniemać,ze to Pan A.W. moze?lub ktos z otoczenia. Uprzedzę pytanie: tak pracuje w Famot

@Iwona

jeszcze jedno....jeśli ktoś jest inteligentny to i ironia jest czasem dobrym przekazem....człowiek,który nie bierze wszystkiego na poważnie żyje zdecydowanie dłużej i przede wszystkim jest szczęśliwszy;-}}}}

@Iwona

Piszesz droga Iwonko w taki sposób,ze ewidentnie można wywnioskować co trapi Twoja biedna niedoceniona duszyczkę ....biedactwo . Ta powaga . Ewidentnie coś próbujesz sobie udowodnić....po co ci wiedzieć kto co i dlaczego napisał? Moze lepiej wyciągnąć wnioski nawet z mało inteligentnych i lakonicznych wypowiedzi ,a nie próbować dociekać kto i dlaczego? Skoro ludzie coś piszą to jest to następstwo tego ,ze próbują wyrzucić to co ich trapi i lezy na sercu. To forum nie jest po to ,aby mógł się wypowiedzieć człowiek grobowo poważny podobnie jak Ty i do tego podszywając się pod kogoś innego. Stworzono je po to aby każdy w sposób kulturalny mógł wymienić się swoimi poglądami. Nie wiem dlaczego kadra średnia firmy uważna ,iż każdy kto jest zwykłym przeciętnym pracownikiem nic sobą nie reprezentuje? to świadczy doskonale o panującej atmosferze. To tak wiele okazać każdemu człowiekowi troszkę życzliwości i uśmiechu? tego nie ma w Twojej wypowiedzi Iwonko . To się czuje . Ironia tak jak w Twoim przypadku jest konieczna ,bo kimże jest człowiek bez poczucia humoru? i taki który jest niekoniecznie szczery? Tego niestety wokoło pełno,a praca w takiej atmosferze możne powodować odwrotne skutki . Przypomne rowniez,ze dobry pracownik to pracownik spełniony i zadowolony ......

@Iwona

Piszesz o merytorycznych wypowiedziach,a co jest merytorycznego i rzeczowego w pytaniu do nijakiego @anonimusa? nie rozumiem pytania...?co to pytanie zmienia w świetle jego wypowiedzi? Napisał człowiek co uważna nikogo nie obrażając, kulturalnie ....po co Tobie wiedzieć czy on pracuje, pracował lub nigdy nie pracował? albo tez chce pracować w przyszłości? Czy to kobieta ,mężczyzna, kobieta w ciele mężczyzny lub mężczyzna w ciele kobiety? Co ta wiedza Tobie Iwonko przyniesie? poczujesz się szczęśliwsza lub szczęśliwszy?? czy będziesz za wszelka cenę dociekać ,aby co? bo odpowiedz nasuwa się sama . Skoro jak dawniej pisałaś nie pracujesz w firmie ,ale potrzebujesz wiedzy na jej temat to tym bardziej piszesz lakonicznie i gubisz się w tym co piszesz ;-}}} Mimo,iż nie jestem pracownikiem średniego szczebla potrafię czytać ze zrozumieniem;-} i sledze to forum od początku tylko z czystej ciekawości cóż tam ludki maja ciekawego do wywalenia z siebie dla własnego zdrowia psychicznego:-} :-}

ka

konkrety? praca jak praca , nasz pleszewski rynek jest ubogi w pracodawców zatem jedyny wybór jaki mamy to praca poza miastem lub tez wyjazd z kraju. Płaca? jak na taka firme ? słaba. Tak jak ktos wczesniej napisal w granicach 3000tys. Oczywiscie sa tez osoby zarabiajace wiecej. Tak bywa w kazdej firmie . Nie wszyscy zarabiaja jednakowo. Atmosfera? im wiecej ludzi tym gorzej. Jeden drugiego obgaduje, zazdrosci , tak jak w kazdej innej takiej firmie. Co do kadry kierowniczej nie bede sie wypowiadał poniewaz slyszalem,ze sa tacy kierownicy ktorzy potrafia sie odgrazac na forum ze sie zemszcza na tym czy na tamtym za to co napisał,bo dobrze wiedza kto to. Ogólnie nikt sie nie wypowie bo boja sie ludzie zwyczjnie....

ka

Wiadomo ,że jeśli chodzi o przysługujące załodze prawa to taka firma logicznie biorąc nie możne sobie pozwolić na ich omijanie. Wszystko co przysługuje jest jak należy. Niestety szacunku do pracownika nie ma. Kierownicy nie posiadają w tej firmie odrobiny empatii. chodzą z głowami wysoko. jeśli pracujesz jak należy,a raz coś się wydarzy to jesteś najgorszy i potraktowany złe,ale z kolei jak ciągle się obijasz ,a raz coś zrobisz dobrze to wyniesiony zostajesz na ołtarz. Tak niestety bywa wszędzie u każdego pracodawcy ....wiec cóż tu jeszcze pisać . Co z tego,że człowiek ma wykształcenie niejednokrotnie wyższe jak kierownik jak nikt tego nie dostrzega? Jeżeli nie jesteś krzykaczem bez wykształcenia pracującym w firmie ,,od zawsze,,to nikt Cie nie zauważy . Będziesz robił swoje cichutko w kąciku ...

Maszynista

Nasuwa się jedno podstawowe pytanie. Dlaczego wpisy nie są sortowane według dodania opini tylko co chwile ich kolejność jest mieszana. Pani Iwono jeśli tak interesuje się Pani opiniami ludzi to proszę o sprostowanie owej ,,usterki" która opisałem powyżej. Sygeruję aby wprowadzic opcję sortowania komentarzy według daty. Pozdrawiam

Koza

Bardzo nierówne traktowanie pracowników ... jedni przy przedłużaniu umowy dostają o 2 grupy zaszeregowania wzwyż drudzy o jedna .. staże pracy podobne wykonywane obowiązki również. Po około 6 latach w firmie z tytułem inżyniera zarabiać 2800 troche lipa .

Skorupa
@Koza

Nie wspominając o tym, że inni zatrudniani są od razu na 2 grupach ... ciężkie czasy

Ememems
@Koza

Obiecują obiecują i nic się nie dzieje ... co chwile inna wymówka ... system powstaje, system jest , system padł i podwyżek nie ma i tak czas ucieka.

Ciapol
@Ememems

Amen pany .

pl

Czy ktoś wie jak wygląda rekrutacja do biur?

Opona zapasowa

Podobno od października pracownicy na montażu mają zarabiać 5 koła,brutto czy netto? Potwierdzi ktoś info, bo nie wiem czy składać papiery?

Struna
@Opona zapasowa

Potwierdzam informacje o nowych zarobkach ma być to 5000 zł brutto na łapę + ekwiwalent za pranie

Opona zapasowa
@Struna

Struna dzięki za odpowiedź. Jak Pjontka na łapę to jutro przynoszę kwity na montaż.

Operator 100 maszyn
@Opona zapasowa

O to ja się przenoszę z mechanicznego tylko czy szanowny Pan kierownik wyrazi zgodę bo on bardzo szanuje i docenia pracowników

ja slyszalem ze 10tysi na raczke ;-]]]] hej

Po

Oszukują na umowach . Dają brutto na umowie tyle ile dostaniesz "na reke" I wliczają jakieś dodatki za pranie na 140 zl itp I premie! do twojej stawki smieszne..wielka firma A zachowują się jak prywaciarz co daje pod stołem. Temat kierownika znany jie wypowiem się. Pozdrawiam

@Po

A co tu jet dziwnego? Duze firmy najczesciej maja podstawe i rozne dodatki, premie itp. :) Jesli od wszystkiego placone sa podatki to w czym problem? Mylisz pojecia...

Koleszka
@Jo

Zgadzam się z kolegą powyżej. Płaca brutto to dochód ( nieopodatkowany) a netto to zysk( po odliczeniu wszystkich podatków itp.). Przewaznie w Famocie jak wszystko idzie dobrze tj. wyrobienie i nie chorujesz to otrzymasz to samo co brutto z premiami.

Haas Automation
@Jo

Haha nie wierzę co za ludzie tu piszą . Nawet w takim kraju jak polska (rumuny obecnie więcej zarabiają) powinno być wiadomo że premia I dodatek za pranie jest ponad umowę o pracę którą powinna być brutto o stawkę wyższą niż netto czyli np 4000 brutto + premia 10% + dodatek za pranie ponad to bo tak co co on mnie (usunięte przez administratora) obchodzi jak za niego ja płacę. No ale jak polaczek ma 3100 brutto dostanie 3100 na reke (jak mu premi nie ujebia hahahhahahaah)to on jest pan on jes kims

Wujek
@Jo

W tym problem ze jak ci zabiorą premie a zabierają ((usunięte przez administratora) na wyrobieniu)to nie masz wyplacanego wynagrodzenia tego podstawowego co ci się należy.

@Wujek

Nie wierzę, że w firmie, w której są związki zawodowe da się oszukać pracownika na należnej mu premii - poza tym nijak to się ma to powyższego wątku.

@Jo

Premia uznaniowa nie jest stałą pensją tylko ruchomą i jest przydzielana w całości lub nie. Związki zawodowe do puki będą wewnątrz zakładowe będą działały tak jak obecnie. Gdyby związkowiec nie był bezpośrednio narażony na konsekwencje swoich działań było by zdecydowanie inaczej.

@Maszynista

Ale chyba premia uznaniowa, jak nazwa na to wskazuje jest uznaniowa - dalej nie rozumiem gdzie tu (usunięte przez administratora), o ktorym ciagle piszecie.

Marley

Kiedyś się to skończy , ale co się dorobią to się dorobią . Trudno no ale jak im się skończy to się może oczy otworzą . Czuja sie i myślą ze są Panami a słoma z butów co nie którym wychodzi. Pani z działu Personalnego się nosi jak by była nie wiadomo jakim szeryfem .

EjKejEj

Ogólnie dramat .. Zarobki marne do tego ucinają premie wyrobieniową i uznaniową .. Jeśli ktoś stoi i z kimś rozmawia to jest od razu problem ... Nie rozumieją, że taka specyfika pracy, że trzeba wymieniać się informacjami co jest zrobione co nie lub, że z czymś jest problem... Z zarobkami jest tak tylko przez to, że w okolicy FAMOT nie ma godnego konkurenta, z którym by musiał się ścigać o pracownika. Benzyna, żywność i wszystkie opłaty idą w górę ale zarobki te same ... Po 4 latach jak będziesz zarabiał 3 tyś to szacun ... Ale jeszcze trochę ... I to wszystko pęknie. Starzy pracownicy i tak będą tam pracować i nic nie zmienią bo już mają rodziny i dzieci na utrzymaniu .. Brak perspektyw i warunków awansów .. Możesz robić za 3 a i tak nikt tego nie doceni mistrz nikomu o tym nie powie a nawet jeśli to i tak to wszyscy mają gdzieś.. Jak robisz za 3 i pójdziesz po wodę do kantyny zapomnisz przerwy wbić to Ci powiedzą, że firme oszukujesz przez to ... Ale jak coś trzeba szybko zrobić to nie widać problemu

@EjKejEj

Amen chłopie. Mało tego na maszynach nie ma przerw bo maszyna nie przerywa pracy. Idziesz do kantyny czy na fajke czy też do WC maszyna ma pracować. A jak przydzwonisz to Twoja wina bo gdzie byłeś w tym czasie.

Niedźwiedź

Czy ja wiem, czy ta kantyna taka fajna. Krótko otwarte i drogo. To wolę sobie jedzenie zabrać z domu niż tam płacić. Szlachcie pasuje bo jest "fit" ale jak dla mnie to nie....

@Niedźwiedź

zgadzam się z przedmówcą, wcześniej było naprawdę smacznie i przede wszystkim tanio.

Zostaw merytoryczną opinię o DMG MORI Poland Sp. z o.o. - Pleszew

• Jak się pracuje w DMG MORI Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DMG MORI Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 169.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DMG MORI Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 134, z czego 18 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DMG MORI Poland Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 182 ocen.

DMG MORI Poland Sp. z o.o.