FM MEBEL

Głuchołazy

Opinie o FM MEBEL

PHILIP

MAM OFERTE DLA LAKIERNIKÓW DREWNA W RYBNIKU - więcej info - mgebska@philiprockwell.eu

koominik

no ale chyba nadal pracują, oststnio nawet była oferta pracy do nich przecież, wiec musza nadal prowadzić działalność z tego co wiem.

harry

W ogóle FM Mebel w Głuchołazach to jeszcze działa? Czytałem kiedyś artykuł, że sąd upadłościowy w Opolu dawał im ostatnia szansę, aby mogli się porozumieć z wierzycielami, ale nie wiem co w końcu z tego wynikło. Podobno 200 osób było w strachu o prace, bo banki nie chciały im już dawac kredytów. Pozdrawiam.

tomek

no na sprzedawce to nei ma chyba aż tyle ofert pracy co i na produkcje, bo wiaodmo, ze do produkcji to więcej osób też przy tym pracuje i więcej zatrudnia osób. Mam nadzieje, że jednak i w hanlu znajdzie się jakies miejsce dla mnie, bo również byłbym zainteresowany tym. Tylko kwestia tego ile mozna u nich zarobić jeszcze.

olek

a u nich jest możliwa praca w sklepie czy tylko tam na produkcji są oferty pracy? bo ja tylko widze na razie takie oferty raczej do prac fizycznych niż takich na sprzedawce na sklepie na przykłąd> czy możliwe, zeby wiaodmośc była bezpośrednio na miejscu? bo czasem tak wywieszają w sklepach, to może u nich też?

Stond

A co tam słychać u naszych papierowych tygrysów z GZP? Dalej operatorzy się op... a szary pracownik dogina? Podobnież mieli się wynosić do Nysy, ale nie wiem jak teraz sprawy się mają. Wie ktoś?

spaliło się i już :(

Koniec tak jak w Formaplanie w TM

ktoś tam czasem bywający...

I co - koniec?

były

a co mnie obchodzi cała branża mnie interesuje mój domowy budżet. jesteśmy już na bezrobotnym nie możemy się doprosić aby dano nam wyliczenia zaległych pensji i odprawy. syndyk leci z nami w uja nic nie robi aby oddać nam zaległe pensje!!!.

rafał123

Cała branża meblarska w Polsce ma problemy! Wystarczy trochę poczytać wiadomości zamiast wieszać psy na wszystkich i wszystkim dookoła. http://www.drewno.pl/artykuly/6999-Spada+sprzeda%C5%BC+mebli.html http://www.drewno.pl/artykuly/6948-Fabryka+Mebli+Swarz%C4%99dz+b%C4%99dzie+zlikwidowana.html http://www.drewno.pl/artykuly/6723-Matkowski+Meble%3A+IKEA+szkodzi+polskim+firmom.html

Oszukany,Zadłużony!

Ma być spotkanie z prezesem wtorek 25 maja godż 12:00,przelali po 300zł i jakoś w PKO i BZWBK kasa była w tym samym czasie-ale fajnie!A resztę kasy to chyba wypłaci FGŚP,bo ja już im nie wierzę,a wy drogie koleżanki(z montażu!!!!!)i drodzy koledzy-może przyjdziemy w sobotę ratować Titanica? Kasę dostaliśmy jak byśmy robili na 1/2 etatu,ostatni zgasi światło i po zabawie,pozdrawiam .

ja

jak macie jakieś wieści to piszcie bo nie wszyscy są w pracy a chcą wiedzieć co się dzieje.

goliat

Ludzie,czy liczycie że wypłacą wam kasę? A miało być bajkowo,[usunięte przez moderatora] obiecał,pokazywał że ma zamówienia,firma miała wyjść z dołka-wypłata na czas,nawet jakaś premia-fajna bajka! To koniec!!!!! ...........................................................................................................Szef zwalnia pracownika i na zakończenie mówi: -Byłeś dla mnie jak syn, leniwy, niewdzięczny i bezczelny.

palikot

[usunięte przez moderatora] Majstrowie są w dechę normalnie, ciekawe gdzie znajdą pracę za taką kasę jak się meble rozlecą. [usunięte przez moderatora]

Tiozo

Mogę napisać,że w meblach prawie wszyscy majstrowie są śmieszni, na prawdę, którzy nic nie potrafią oprócz denerwowania ludzi, 0 inteligencji, najbardziej rozśmieszył mnie jeden majster na nocnej zmianie myśląc, że zna prawo, he he he a takie bzdury gadał, człowieku!! że pracuje człowiek jak wół nie znaczy, że jest wołem, licz się z tym, niektórzy są o krocie mądrzejsi od ciebie, nie chwala się tym, nie chcą zrobić ci wstydu, ale temu to nie wytłumaczysz on wszystkie rozumy zjadł he he, chciał mnie zdenerwować lecz mu się nie udało. W meblach jak to w meblach [usunięte przez moderatora]

mikołaj

nie "leci" produkcja. radzę szukać pracy gdzieś indziej.

maik

witam wszystkich! orientujecie sie czy jest jakas praca w fm mebel?? leci tam produkcja ? podobno jest tam na hali producent płyty meblowej, moze tam pytac? dzieki wszystkim za pomoc!

tu byłem

FABRYKA MEBLI w Prudniku rzeczywiście daje lepsze warunki pracy ale też trzeba się narobić. Niema nic za darmo, jednak gdy spoglądam wstecz, FM MEBEL to przeszłość. Pozdrawiam starych kumpli

brra

A jeszcze nie tak dawno był ponoć tytuł pracodawcy roku... Przykre jest to, co się dzieje na rynku pracy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, w których jeden zakład daje miejsca pracy wielu rodzinom. Zainteresowanym pracownikom fm w Głuchołazach chciałam przekazać, że mam ofertę pracy z sąsiedniego Prudnika (też FM) - to stanowisko mistrza zmianowego wydziału maszynowni. Zainteresowanych szczegółami proszę o kontakt pod adresem cv@brra.pl PS. Przyzwoita pensja (rzędu 2500 zł ale "na rękę").

była jedna osoba która się wychylał. nikt nawet nie kiwną palcem aby ją obronić przed zwolnieniem, nasi "majstrowie" są od obrony pracownika i co bronili ?. więc Kris przestań [usunięte przez moderatora] bo doskonale wisz że nie znajdzie się na tyle "mocnych" osób aby coś takiego zbudować. najgorsi są którzy "budują" pozory mocnych a w rzeczywistości "kulą ogon pod siebie".

Kris

Zastanawiam się co jest lepsze,przedstawiciel załogi czy związki i moim zdaniem lepiej będzie założyć w FM Mebel sp z.o.o Związek Zawodowy,bo jak słyszę takie teksty o wychylaniu,to aż mnie rwie,czasy się zmieniają i na bank znajdzie się 10 osób by taka organizacja w zakładzie powstała,a przecież nikogo na siłę nie można zmuszać by się taki ktoś wychylał,pracodawca musi zacząć szanować nas,przestrzegać standardów iway,pomysł popieram w 100%,składka członkowska 15zł miesięcznie!!!

będzie dobrze

a faktycznie to jakaś metoda na "stałe" zatrudnienie :) ale u nas w mebelkach to wszystko można więc ...

Nie masz racji, jezeli zwiazki zawodowe załozy jest chroniony przez 5 lat i pracodawca nie moze go zwolnic.Kazdy pracownik ma swoje prawa i warto walczyc o lepsze jutro...

będzie dobrze

nie no teraz aż się turlam ze śmiechu. związki zawodowe składają się z ludzi którzy mają takie a takie poglądy i chcą osiągnąć to czy siamto. w tej firmie nie uda się zbudować związku zawodowego no chyba że Tomaszku ty nasz kochany chcesz założyć związek zawodowy jednoosobowy. ale nie licz na to że długo popracujesz będziesz się wychylał znajdą się ludzie którzy doniosą że się wychylasz i cię wywalą za bramę. pozdrawiam.

Tomasz

Witam !! A Ja bardzo chętnie bym się odważył na utworzenie związka zawodowego. Tylko nie mam pomysłu co, gdzie i jak trzeba zrobić ;/ Jeśli ktoś chciałby pomóc proszę o kontakt na forum.

aaaaa

Tomek poszukaj sobie inną pracę radzę Ci dobrze. chcesz wypłatę poniżej 1000 zł na rękę i to w ratach ?

Tomek

czesc Koledzy i Koleżanki ! interesuje się praca w Meblu, prosze Was o informacje czy produkcja już tam ruszyła i jakie sa warunki pracy np czy można liczyć na pensje ? :) Słyszałem też o firmie produkujacej płyte meblową na terenie zakładu - czy tam jest praca i do kogo sie tam udać ? Ma tam powstać podobno produkcja ( jakas nowa firma) która będzie produkować klejonke - może oni szukaja pracowaników?? mam kilku letnie doswadczenie w stolarce. z góry dziekuje za informacje, Tomek

mieszkaniec G

A ja słyszałem że mebel ostro rusza z produkcją ( pewnie dla ikei) . Sądze że wszystko wróci do normy, pensje itd. Mebel to zakład z tradycją i juz sie zdażały ciękie chwile w historii zakładu. Planuje i tak postarać się o pracę w Laborze - słyszałem że w tej firmie dobrze płacą i kierownictwo jest w porządku. Jest ktoś kto mi może napisać o tej firmie coś więcej?? Także gdzie się zgłosić w sprawie pracy. Dzieki i pozdrawiam

Kwinto

A ja do pensji dorabiam sobie.Mam oczy naokoło głowy i uważam kiedy mogę a kiedy nie...Ta pensja to za mało żeby żyć a za dużo żeby umrzeć.Więc dobra organizacja to podstawa.A praca mi ... lotto.Jak nie można uczciwie zarobić to trzeba radzić sobie w pracy.No nie.Siuisam z wiatrem a nie pod wiatr alku. Tak na marginesie to minimalna płaca jest w tym chorym kraju kwestią polityczną.

alek

jezeli pensja mieści się w minimalnej krajowej to wszystko jest ok! Przecież każdy może znalesc inną pracę - nikt nikogo siłą w meblu nie trzyma. Jest tam jeszcze jakiś producent płyty meblowej , kilka innych firma więc jak ktoś marudzi na Mebla to może sam się z nim pożegnać.

jeden z wielu

widziałem odcinrek jednego z mistrzów żadne 1500 tylko marne1299

kx

W FM Mebel potraktuja cię jak szmatę, pracujesz solidnie i moze ci zapłacą...800 zł, wydaje się niemożliwe, ale idż i sprawdż sam, ludzie gdzie my żyjemy

Benny

No i co z tego, że na kolanach wyprosili zamówienia, Ikea zatkała swoje dziury tą firmą, jak w dalszym ciągu ludzie pracują za ,,jałmużnę" (w porywach 1000zł za trzy zmiany [usunięte przez moderatora], przepraszam majstrowie po 1500zł - chylę czoła) której nie mogą się doprosić, sprawa sprzedaży zakładu jest cały czas aktualna, samochody słuzbowe leasing zabrał, upadłość w trakcie,nikomu dzisiaj nie jest łatwo,mówią tylko,że tą firmą dłoby się lepiej zarządzać bo strach nie jest najlepszą motywacją.

attrus

co tam w meblu? ruszyło coś?? słyszłem że zamowienia z ikei mają... może będzie to znowu firma TOP Głuchołazy !

Robi

Nie interesuje mnie czy ktoś zarabia tysiąc czy dwa,czy ktoś związał się z zakładem na okres zimowy,czy na dłużej-to jest indywidualna sprawa każdego z was,ale jeżeli ktoś planuje zmienić pracę,by godnie żyć to ma do tego prawo i nikt nie ma prawa go zmuszać by [usunięte przez moderatora] za marną kasę,co do miasta Nysy faktycznie nie jest ona duża ale ma większe perspektywy niż Głuchołazy,a co do mojej emigracji do innego miasta,to powiem ci kolego,że to moja sprawa,gdzie za ile z kim...Jeżeli to forum dotyczy FM Mebel,to się wypowiedziałem że jeżeli chce się coś zmienić,to trzeba porostu chcieć,a nie tylko gdybać,a ja to robię dla siebie,a nie dla kogoś!!!!!

jarq_macho

hej kiedyś też byłem w ciężkiej sytuacji nie mogłem wyjechać z Głuchołaz więc musiałem pracować w FM Mebel wiem co to za praca wiem jakie tam panują warunki i szacunek w cudzysłowie dla pracownika i wiem co czuja ludzie którzy tam pracują ale zwiazki zawodowe bym tam założył pozdrawiam i zapraszam do dyskusji gg [usunięte przez moderatora]

informatyk niepracujący w meblach

i jeszcze coś chciałbym dodać - to do tego "informatyka" - jeżeli Twój pracodawca płaci Ci jedynie 2300zł (netto czy brutto - jeden czort!) przy Twoich znajomościach baz danych, programowania systemowego i obiektowego i tego wszystkiego co tak pilnie tutaj wklepałeś, to albo nie ma świadomości do czego możesz to wykorzystać, a Ty przyjmując jego warunki rzeczywiście dałeś się wydudkać, albo przetestował Cię i wie, że Twoja "odpowiednia" wiedza i kwalifikacje są takie, że w życiu nie będziesz mu zagrażał i nie naraisz mu żadnych kłopotów co oznacza, że są marne, albo kolego kłamiesz jak z nut! Nie jeździj po ludziach, których 90% pracuje przy maszynach i nie wie o czym piszesz, wypowiedz się na forum dla informatyków, pochwal się tam swoją wiedzą, kwalifikacjami i nie zapomnij wspomnieć przy tym o swoich wysokich zarobkach, a dopiero potem czekaj na oklaski.

informatyk niepracujący w meblach - 2010-01-13 16:50:05 anonim - 2010-01-11 15:57:23 Robi - 2010-01-10 23:20:28 Pracuję jako Programista:C++, Java. Znajomość: HTML, XHTML, PHP 4 & 5, oraz baz danych MySQL, PostgreSQL, MSSQL SERVER. Doświadczenie w projektach internetowych,platforma Magento,a Firma gdzie pracuję mieści się w Nysie z oczywistych powodów nie podam ci adresu,ale myślę że jak masz odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje,to wypłata 2300 brutto,będzie czymś normalnym i nie będzie nikogo dziwić,pozdrawiam! a może link do jakiegoś projektu zapodasz przy którym pracowałeś ? jeżeli to co piszesz o swojej pracy jest prawdą, to sam dajesz się robić w [usunięte przez moderatora]. Przy Twoim no właśnie dziwne że ktoś z TAKIMI umiejętnościami w ogóle trafił do mebli?? ja nie wiem co to C++ dlaczego tam jest C z dwoma plusami a nie np. z dwoma minusami wiem że HTML to coś z budową stron internetowych ale co to za dziwactwo to XHTML ta są jakieś strony z X'em ? a php to kojarzy mi się z Bhp. kolega się troszkę zagalopował chyba skoro twierdzi że zna aż tyle baz danych. pewnie chodziło mu o to że zna język SQL. no ale jak to czasami bywa ten co dużo gada to na pewno wszystko wie ;) a ten cichy pewnie nie wie nic, no bo by dużo gadał. co nie?

informatyk niepracujący w meblach

anonim - 2010-01-11 15:57:23 Robi - 2010-01-10 23:20:28 Pracuję jako Programista:C++, Java. Znajomość: HTML, XHTML, PHP 4 & 5, oraz baz danych MySQL, PostgreSQL, MSSQL SERVER. Doświadczenie w projektach internetowych,platforma Magento,a Firma gdzie pracuję mieści się w Nysie z oczywistych powodów nie podam ci adresu,ale myślę że jak masz odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje,to wypłata 2300 brutto,będzie czymś normalnym i nie będzie nikogo dziwić,pozdrawiam! a może link do jakiegoś projektu zapodasz przy którym pracowałeś ? jeżeli to co piszesz o swojej pracy jest prawdą, to sam dajesz się robić w [usunięte przez moderatora]. Przy Twoim "odpowiednim" wykształceniu i kwalifikacjach, ze znajomością tego co opisałeś w każdym większym mieście typu Wrocław, Kraków otrzymałbyś kilkanaście tysięcy na rękę. Dlaczego nie wyemigrujesz bohaterze do takiego większego miasta? To teraz odpowiedz sobie dlaczego większość z pracowników mebli nie jest w stanie opuścić Głuchołaz. Mają mieszkania, rodziny itp. Nie cwaniakuj kolego, bo bardzo fajnie "jeździ się" po kimś kto ma miejmy nadzieję przejściowe problemy i jest zmuszony zacisnąć usta i wierzyć, że będzie lepiej.

Robi

Robi - 2010-01-08 10:37:07 Za grudzień 2747,81zł brutto w tym nagroda 400,dodatek za komp 25,jak dobrze policzysz składowe wypłaty i potrącenia emerytalne,oraz chorobowe,to powinno ci wyjść kolego 1935,27zł netto,czyli na ręke! Na paliwo 400-500,czyli jak na dojazdy wydałem 500zł,to zostało mi 1435,27zł,jak będziesz liczył to 2300zł to płaca zasadnicza brutto! Więc koleszko,jak będziesz mieć jeszcze jakieś pytania to chętnie ci na nie odpowiem,przyjemnej pracy! to pochwal się kolego gdzie Ci tak dobrze płacą?

nick

to pochwal się kolego gdzie pracujesz?

jaro

w meblach pracowałem pare lat temu, wytrzymałem tylko 4 miesiące mimo że umowę miałem do 2015 roku, teraz pracuje w innej firmie w której też jest ciężko ale chociaż wypłaty są w terminie, założyłem tam związki zawodowe i napiszę wam że warto, nie ma się czego bać, gdybym wrócił do fm mebel od razu bym to zrobił i dziwie sie ludziom ze sie boja bo z tego co piszecie to jest masakra, owszem beda osoby które sie nie wychylą ale sa one wszedzie a wiec młodzi ludzie ktorzy tam pracujecie bierzcie sprawy w swoje rece a nie tylko narzekacie bo w tym zakładzie sa łamane prawa pracownika nagminnie ps: nigdy nie zapomne tego jak prezes chodził i robił zdjecia które wieszał na gazetce dalej tak robi?

Robi

Robi - 2010-01-04 11:53:15 Jaka LABORA? Tej firmy już nie ma! A takie narzekanie że jest żle że pracodawca nie płaci to co?tak pracownicy nauczyli,to wasza wina że nikt was nie szanuje,poza tym jak komuś coś nie pasuje to zawsze może pracę zmienić,trzeba pochodzić-praca sama do nikogo nie przyjdzie,ja dojeżdżam do Nysy,pracuje od 6-do 14 na czysto zostaje mi1400zł,a podejście szefostwa,kierownictwa do pracownika,traktują cię jak kumpla,a nie jak szmaciarza!Po pracy w Meblach już wiem dlaczego nazywają go PATOLOGIĄ!!!!!! Kolega z Piły chłopek może byś napisał jakie 1400 zł. odliczyłeś sobie paliwo? powiedz nam ile masz brutto.

Antos

koledzy i koleżanki! to że jest zgłoszone pisno o upadłości to nie znaczy że zakład będzie zamkniety! to syndyk zadecyduje oceniając sytuacje finansowo - wierzycielską czy zakład jest w stanine działać uwzględniając straty przy ewentualnym zamknięciu zakładu ( także straty pracownicze co sądzę że będzie jednym z głównych powodów podtrzymania produkcji). Z tego co wiem to recesja sie juz kończy - syndyk to także dobrze wie i nie dopuści przecież do zamkniecia zakładu w Głuchołazach gdzie pół miasteczka jest związana z Fm mebel. Syndyk jedynie co to może w tej sytuacji pomóc zakładowi - zatrzyma wszelkie procesy windykacyjne, najazdy banków i wierzycieli. Z Fm mebel jest także związana firma Labora - produkuje płytę meblową - przy zamknieciu Fm mebel firma też miałaby problemy z płynnością gdzie jej głównym odbiorcą jest Fm mebel.

drugi ktoś

kolego KTOŚ może chchialbyś reprezentowac nasze interesy i bronić nas przed zarządem

rics

siemka, jak tam w meblu? produkcja leci? poprawiło się cos?

Zostaw opinię o FM MEBEL - Głuchołazy

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FM MEBEL