Videojet Technologies

Opinie o Videojet Technologies

cocojambo i doprzodu

Witam Was, interesuje mnie praca w VJ na stanowisku handlowym w terenie . Co możecie mi opowiedzieć o takim stanowisku ? Jakie ewentualnie wynagrodzenia, jakie wyglądają premie i za co ( czy plany są realne?) jak z narzędziami pracy ( jakiej klasy samochód, czy można go wykorzystywać prywatnie, jakie dodatkowe benefity. Dużo czytam o tej firmie i nie ma dobrych opinii ... z gory dziękuję za informację ...

Agata

@Kaśka - dziękuję za Twoją odpowiedź. Od czego zatem zależą przyznawane benefity? Wspominasz też o nieprzyjemnej atmosferze. Czy według Ciebie panuje ona w całej firmie, czy w określonych działach? @nie jestem robotem - jaki był ostateczny wynik rekrutacji?

nie jestem robotem

brałam udział w rekrutacji w Sprzedaży w zeszłym roku. Dało się wyczuć napiętą atmosferę w firmie. Kierownik wydawał się bardzo sztywny i zadawał dziwne pytania których nie powinno się zadawać na rozmowie o prace (dzieci, rodzina itp). Wymagał też perfekcyjnej wiedzy na temat produktów i akcesoriów od kogoś kto nie pracował ściśle w tej branży. Wiedza była weryfikowana poprzez test:) Ogólnie wiało chłodem. Za to pani Prezes wydawała się bardzo sympatyczna. Takie są moje wrażenia jako człowieka z zewnątrz a jak jest w firmie naprawdę nie wiem.

Zonk

Odpowiedź na punkt 2), Zonk dużo siedzi w necie i nasłuchuje a czasami odwiedza strony pracodawców, gdzie jest dużo informacji o miejscach pracy, stąd się wywiedział o pracy w jecie, to naprawdę nietrudne :).

Zonk

VJ aktualnie rekrutuje na stanowiska przedstawiciela handlowego w mazowieckiem, podlaskim i warmińsko-mazurskim oraz przedstawiciela h. w wielkopolskim, a także poszukuje zdolnego inżyniera mobilnego serwisu w rejonie mazowieckim i łódzkim (samochód służb., laptop, telefon, praca to 100 % wyjazdy na serwisy, trasy 1-300 km, obsługa wyłącznie klienta firmowego, ciekawa praca, rozwojowa, ale niełatwa). Firma zaprasza do rekrutacji wyłącznie osoby, które chcą dużo pracować i potrafią dać z siebie to co najlepsze.

Zupa ci stygnie pomidorowa

Ponoć Jet szuka teraz serwisanta na region centralnej Polski, jest gdzies ogloszenie, ale poszukują najlepszych więc ciężko się załapać. Jak ktoś obrotny w mechanice maszyn to niech sle sivi. Na plus ze oferują szkolenia w kraju i zagranica, minusem ze ciężko ustawić się jak stale cos się psuje i człowiek nieustannie wyjezdza do zlecen, a klient z gatunku tych trudnych, ciagle pretensje ze stojące linie i straty na produkcji. Kim trzeba być na inżyniera serwisanta jeżdżącego do klientów i naprawiającego ciagle psujące się produkowane chinach maszyny to można sobie spawdzić w goglach. Zlecen jest masa tak ze ludki z administracji serwisu ledwo się wyrabiaja, zal ich bo ciśnienie z góry na jak najlepsza obsluge klienta ale nikt z kierownictwa nie patrzy na ilosc spraw które ludzie musza przerabiac dziennie. Pracowalam z nimi to wiem. Jak ktoś już napisał stosy papierów do przerobienia, za mało etatow, najlepiej jakby jedna osoba pracowala za trzech i cisho sza jak dostajesz po nosie za jakas obsuwe. Klamstwa, przekleństwa na porządku dziennym ale to już norma w korpo, liczy się kasa i asertywność, a siara jest przerywnikiem w kulturalnej rozmowie. Polecam tylko wytrwałym i odpornym na stres. Nie jest lepiej niż w innych firmach. Choc znow wszedzie dobrze gdzie nas nie ma, a jak już jesteśmy to ;).

Człowiek z branży

Psujący się sprzęt made In China, serwis który niedomaga, najwyższe ceny, brak zrozumienia dla klientów, spóźniające sie przesyłki, myślenie ze sa liderem ... Niekompetencja menedżera handlowego który nigdy nic nie może obiecuje i nie dotrzymuje słowa... Można by wymieniać ... Szarych ludzi fakt, mają uczciwych. Jednak doświadczona kadra ciagle gdzieś się ulatnia. Sam zastanów się jak w takich warunkach realizować cele które sa nadmuchane a polityka jest tak skonstruowana abyś nigdy ich nie dogonił i zawsze miał poczucie winy ze coś zrobiłeś za słabo, za mało... Polecam na chwile, dobrze nauczyć się kłamać bo to kluczowe - tam uwielbiają słuchać ze wszystko jest ok :)))))

staszek

Dla mnie idealne jest to, że zapewniona jest umowa o pracę, bo o takie stabilne zatrudnienie jest teraz dość trudno, bo wszędzie teraz wciskają śmieciówki a tu takie pozytywne zaskoczenie. Jak jeszcze zarobki są od 1500 euro to się nie dziwię, że są tak popularni.

Ala

Sprawdzalam wlasnie co to za firma trn Videojet i okazuje sie ze to czesc amerykanskiej megakorporacji Danaher która wg info na swojej stronie ma roczna sprzedaż w swoich wszystkich firmach na poziomie 20 miliardow dolarow, więc na pewno VJ to dobra i stabilna firma dla nas pracownikow.

Markus Aurelius

Tak na marginesie pytanie o stawki czy info po rozmowie kwalifikacyjnej nie ma sensu - pracodawcy, z którymi sam miałem kontakt, przyznawali, że regularnie czytają opinie na Goworku, więc lepiej nie uzewnętrzniać się zbytnio w szczegółach, szczególnie gdy jest jeszcze szansa na pracę po rozmowie ;).

Markus Aurelius

Videojet to polskie przedstawicielstwo amerykańskiej firmy i jak się wydaje na pierwszy rzut oka jest typowym korporacyjnym przedsiębiorstwem z korpo ładem i pewnie z kilkudziesięcioosobową załogą. Na model korpo trzeba być gotowym jak się idzie do pracy w korpo. Jak ktoś nie wie o co chodzi z korpo ładem, radzę poczytać w necie :). Trzeba lubić swoje mrówcze zajęcie i starać się być najlepszym w swojej dziedzinie. Dużo roboty, praca po godzinach tylko jak nawał pracy, inaczej szef może pomyśleć, że nie dajesz sobie rady w godzinach. Sam tak miałem, ale to też standard i nie ma co szukać dziur w systemie. Korpo szukają najlepszych pracowników, bo są w stanie zaoferować najwięcej, to nic nowego. Opieka medyczna, ubezpieczenia w standardzie. Ile sobie na starcie wynegocjujesz tyle będziesz miał, ale każdy negocjuje inaczej, bo na inne stanowiska są różne stawki i co innego firma może zaoferować.

Markus Aurelius

To akurat nic dziwnego, że jest premia na stanowisku wsparcia sprzedaży, stanowiska sprzedażowe mają to do siebie, że utrzymują firmę, a tym samym są premiowane. Z drugiej strony opieka medyczna to już dzisiaj standard dodatkowych pakietów dla pracowników, szczególnie w firmach tego rodzaju (biurowych w centrum stolicy). Nawet sklepy DYI dodają opiekę medyczną czy ubezpieczenie na życie, a wiadomo, że płacą najgorzej na rynku (podstawowa pensja w LeroyMerlin to 1800 zł netto).

Benek

Witam. Dostalem zaproszenie na rozmowe w sprawie pracy na stanowisko Inzynier serwisu. Moze ktos powiedziec jak wyglada sytuacja na dzien dzisiejszy w firmie? Jaka placa czy na czas itd. Na co uwazac na rozmowie kwalifikacyjnej?

Super9
@Łukasz 21.07.2016 11:46
Witam, i jak po rozmowie? Jakie stawki proponują ?

"i jak po rozmowie? Jakie stawki proponują?" Nic nie proponują, zamiast tego chcą wiedzieć ile ty chcesz od nich i wtedy robią sobie kalkulację czy mieścisz się w widełkach. Ale płacy nikt ci nigdy nie poda, bo po pierwsze to najpilniej strzeżona tajemnica w korpo i ujawnienie tego może skutkować wydaleniem z firmy, a po drugie każdy negocjuje sobie inną stawkę. Pytanie o stawkę w korpo nie ma sensu, darujcie sobie :).

Benek
@Łukasz 21.07.2016 11:46
Witam, i jak po rozmowie? Jakie stawki proponują ?

Witam Bylem u nich na rozmowie niby wszystko ok itd. Na pytanie ile che zarabiac jako serwisant podalem kwote 4 tys na reke. Kwota do zaakceptowania taka odpowiedz uzyskalem. Mieli oddzwonic i oddzwonili po 3 miesiacach jak osoba ktora przyjeli nie sprawdzila sie a ja bylem kolejny na liscie.Ogolnie wrazenie po rozmowie ok. Duzo konkretow jak wygladalaby praca i jakie warunki . Jesli ktos lubi duzo jezdzic samochodem to jak najbardziej ok

Poinformowany

@lisa: A piszą rownież, że aneks do tej prowizji dostaniesz kwietniu lub maju? Jak juz zobaczą jak Ci idzie. Wtedy ustalą Ci warunki. Mi przez ostatnie lata plan rośnie, a prowizja spada, pomimo dobrych wyników, więc to "adekwatne" nie jest za bardzo adekwatne...

poinformowany

powiem tyle - od kiedy nie ma byłych szefów, jest lipa... firmą zarządza jakiś obcokrajowiec i z tego co wiem, to nie płaci kasy ludziom. do tego jakiś gość od księgowiści się podpiął i ludzie mają problem, aby kasę dostać. moi znajomi dopiero po nawet 3 latach dostali zaległe prowizje. nie polecam.

Markus Aurelius

Tak na oko to jakieś stanowisko kierownicze, bo normalnie na dole nie dostaje się takiej kasy (4 tys. netto), bliżej ja bym się spodziewał od 3 tys. netto w stolicy na stanowisko biurowe. Co do przedstawicieli handlowych to pewnie mają niską podstawę, a żyją z prowizji, ustalonej od wyników sprzedaży i realizacji planów sprzedażowych. Gdy pracowałem w dużej korporacji, to właśnie tak działali przedstawiciele, mieli w miarę niską prowizję (poniżej 3 tys.) ale jak wyrabiali plany, to mogli zarobić wielokrotność tej sumy. I chyba zarabiali, bo większość mieszkała w swoich domkach z ogrodem, nie w małych mieszkaniach. Co do firmy Videojet, to nie wiem jeszcze jak jest, dowiem się mam nadzieję po rozmowie...

Doświadczony z VJ

Nie polecam pracy w VJ. To kołchoz, wynagrodzenie podstawowe da jednak przeżyć ok 4na reke. Polecam wpaść na chwilę z braku laku. Kłamią na samym początku rozmowy CV. Plany nie realne do osiągania, praca nocami gdyż nie idzie się wyrobić z papierami, firma źle poostrzegana na rynku.Przełożeni nie mają żadnego autorytetu oraz żadnej władzy. Ciągła rekrutacja i ciągłe straszenie zwolnieniem, czasami mobbingowe praktyki. Bardzo trudno wziąć wypracowany urlop. Można by wiele wymieniać. Większość doświadczonych ludzi odeszło. Ci co zostali szukają pracy.... Brak szkoleń, brak integracji, brak profitów pełen kontroling. Jest na rynku wiele ciekawszych firm

iksinski

kultura jest taka ze nie placa za prace w nadgodzinach, przynajmniej kiedyś. Naturalnie prace w nadgodzinach masz zlecana. Wielu się sadzilo ale w ten sposób pracy nie zachowasz. Praca mecząca, w oparach chemikali, jeśli nie masz nic innego na oku to próbuj.

podziekowal

widzicie - pawel podziekowal i nie bardzo sobie zdaje sprawe z tego co go moze spotkac ;... ale to zupelnie tak jak ja - masakra totalna nie wiem co zrobic. tak wlasciwie to chcialbym sie dowiedziec tego czego pawel ale nie wiem czy nasze pytanie ktos przeczyta i odpowie. mam nadzieje ze tak sie stanei

pawel

Ja ofere pracy zanalazlem i wyslalem swoja aplikacje!! chcialbym dowiedziec sie jak wyglada wynagrodzenie, czy są i jakie- dodatki pozapłacowe, czy jest możliwość rozwoju, uczestnictwa w szkoleniach, co dla przełożonego jest najważniejsze? Jak można opisać kulturę zespołu? przed ewentualna rozmowa kwalifikacyjna wolalbym wiedziec jak to wszystko wyglada obecnie?! dziekuje, pozdrawiam...pawel

jago

Nie wiem jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna u nich, czy opłaca się w ogóle tam fatygować czy nie za bardzo, bo tak jak pisze przedmówca nie ma żadnych konkretów czy ofert

real

a na jakie stanowisko?

lolo

anonim - 2013-05-22 11:45:06 Dzisiaj dostałem telefon z firmy Videojet Technologies i chciałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego jak tam się pracuje bo idę tam na rozmowę. Ile średnio miesiecznie mogę tam zarobić i jakie warunki oferują nowym pracownikom? Chodzi mi tutaj o umowę. Jest tam szansa żeby awansować? A są premie?lepiej daj sobie spokój, obiecają ci pracę, ty się zwolnisz, a oni zatrudnią sobie kogoś "swojego' i zostaniesz na lodzie

miła

a na jakie stanowisko serwis , przedstawiciel handlowy

un

targuj się to dostaniesz 4-5

więc realnie ile netto ??

tak, poproś na rozmowie o tyle, a na tym się zakończy rozmowa...

juhas

netto czyli na rękę

Gdzie jest ten Videojet ? W Mozambiku ?

Zostaw opinię o Videojet Technologies - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Videojet Technologies