JT S.A.
counter
2 52 82 5 1
Stary

Pracowalem w jt w biurze i uważałem, ze trafiła mi się super praca. Dopóki nie poszedłem do innej firmy. Wtedy okazało się, że się myliłem. W jt po pierwsze nie płacą na czas. Druga kwestia - kierownik kontroli jakości, który wszystko chce wiedzieć, podsłuchuje, sprawdza ludzi po pracy co robią i zastrasza. Zamiast zająć się pracą i pomóc swoim pracownikom, którzy siedzą po 12 godzin nad protokołami. Gość nie ma wiedzy i gdyby nie jego kolega R to nic by nie było z tych dokumentów. Podlizuje sie pani prokurent i donosi na pracowników. Pani prokurent to staruszka, która zwalnia i zatrudnia ludzi, którymi może manipulować. Nie ma żadnej wiedzy z branży gazowniczej. Duży minus dla pana J koordynatora transportu. Zero klasy. Brak słów. Cały czas śpi w swojej budzie. Jedyne co trzyma tę firmę to miła atmosfera na budowie, inzynierowie budowy i kierownik budowy, który jako jedyny zna się na gazociagach.

Jaro

Byłem pracownikiem JT sam sie zwolniłem pracowałem przy odwodnieniach za 16 zł na godzine jest to najgorsza praca wtym fachu ale prosilismy kierownika o powyzke nic nie zrobil w tym kierunku zakład niedba o pracowników mielismy tkz dyżury nocne w samochodach siedzielismy jak szczury zadnych dodatków,diet kompletnie nic gołe 16 zł nipolecam tej firmy ale kto chce zobaczyć prosze bardzo sie zdziwi ta osoba która na rozmowie dostanie złote góry a tak własciwie nic z tego niewyjdzie nie polecam.

Bardzo dobra firma.

Jaro

asd
@Jaro

Kto był Kiero?

Spawacz
Klient
@Jaro

Jeśli byś się uczył to z pewnością zarabiał byś więcej, nikt nie mówił że będzie lekko.

Karolina Nowy wpis
@Spawacz

Czyli, że wysokość wynagrodzenia w JT jest uzależniona od posiadanych umiejętności oraz wiedzy? Czy coś źle zrozumiałam?

Pracownik Nowy wpis

Bardzo dobra firma.

Dariusz Nowy wpis
@Pracownik

Fajnie że dodałeś swoją opinię na temat JT Zakład Budowy Gazociągów, jednak Twój wpis jest bardzo krótki i niewiele mówi. Co możesz napisać na temat wysokości wynagrodzenia w tej firmie? Czy oprócz podstawy są tu też jakieś premie i dodatki?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 180 dni.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Stary

Spawacz
Kandydat
@Stary

A to wy biurowcy byście chcieli pracować 8 godz w czystym klimatyzowanym pomieszczeniu i spijać tylko kawki a zarabiać po 5000zl otóż nie trzeba zasowac jak my fizyczni aby coś mieć. Jesteście próbami z których połowa tam jest niepotrzebna a mimo tego jesteście bo wzystko po znajomości.

Krzysztof_Kierownik KJ
@Stary

@stary jaki stary? To fejkowy nick który manipuluje/wskazuje na pewien staż w firmie natomiast jest inaczej....tchórzliwa dziewczynka zatrudniona 4mce (w tym na okresie próbny 3mce w tym miesiąc urlopu bezpłatnego na wycieczkę do Australii)...dziecko świeżo po studiach, 1 praca załatwiona dzięki koledze, zero doświadczenia, zero pojęcia... zero praktyki w budowie, zero w procesie budowy gazociągu..... "praca marzeń" na zasadzie robię co chcę na resztę mam wywalone, chodzenie własnymi ścieżkami, kompletnie nie zainteresowana pracą, imprezowanie i mącenie manipulowanie w zespole. Pierwszy dzień pracy i łzy przy kserokopiarce bo.... trzeba skserować dokumentację....poziom piaskownica. Cztery rozmowy porządkowe z przełożonym, wyjaśniające nazywasz zastraszaniem??? ...o trzy za dużo...brak słów...zarzuty nt podsłuchiwania, sprawdzania.... heh naprawdę ??? co jeszcze?, po co ten hejt i obrażanie ludzi o sprawy o których nie masz pojęcia zielonego ??? Naprawdę poniżej poziomu. Żenujący wpis oczerniający firmę o jakichś nieterminowych płatnościach.... jak walenie na oślep po wszystkim i po wszystkich aby bardziej dopiec, zaszkodzić. @stary może napisz w czym zaszkodził ci J koordynator sprzętu może on za dużo widział i wiedział o twoim życiu po za pracą, może coś przez kolegę J ci nie wyszło, "zero klasy". "brak słów" ;) ? @stary może napisz dzięki komu i gdzie dostałaś pracę jak zostałaś wywalona z hukiem z JT ? Czy to przypadek, że tak wychwalasz kierownika budowy ? Z cały szacunkiem do Kierownika Budowy, doceniam profesjonalizm ale budowa to nie tylko kierownik budowy ale również zespół dziesiątek innych ciężko pracujących ludzi (również tych których pracy nie widać), to ich zaangażowanie i profesjonalizm prowadzi do kolejnych pozytywnych zakończeń budowanych gazociągów : DN1000 Krobia - Odolanów 54km, DN1000 Kędzierzyn- Zdzieszowice 17km, DN500 Rembelszczyzna - EC Żerań 10km, DN1000 Strachocina -granica PL-SK 13km, wkrótce DN700 ZZU Kuków-granica PL-LT...

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 304 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w JT Zakład Budowy Gazociągów?

Aplikant

Jakie zarobki są w tej firmie? Proszę o kwoty a nie bicie piany że mało płacą. Mało tzn ile? Np. na stanowisku specjalisty bhp. Dziękuję.

Kamil
@Aplikant

Na forum nie wolno podawać kwot zarobkowych - zachęcam do zapoznania się z regulaminem. Nie wiem jak jest z bhp, ale na stanowisko asystent projektanta można aplikować, jeżeli jesteś emerytem i szukasz sobie dorobku albo studentem na garnuszku u rodziców.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 405 dni.

Czy pracownicy JT Zakład Budowy Gazociągów chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Jaka jest kultura pracy w JT Zakład Budowy Gazociągów? Obowiązuje typowy dress code?

pjoter
@Pytanie

Na codzień "Casual clothes", w zależności od zajmowanego stanowiska. Jeśli jakieś uroczystości lub okazje to odświętnie a na budowach to odzież robocza/bhp.

Dariusz
@pjoter

Dzięki, że o tym napisałeś. Dodaj więcej szczegółów dotyczących warunków wynagrodzenia. Czy jesteś zadowolony z wysokości pensji i masz możliwość korzystać z różnych benefitów, które oferuje pracodawca?

pjoter
@Dariusz

Wszystko jest zależne od stanowiska na jakie aplikujesz i twojego doświadczenia. Zgłoś się, aplikuj wszystko szczegółowo powiedzą.

Damian

@ex a kim ty jesteś w tej firmie ze masz takie zdanie? Jesteś pracownikiem? Jak myślisz, czemu panuje taka atmosfera ?

Ex

Ktoś się tutaj nie ładnie bawi i prawdopodobnie zna administratorów forum, ponieważ bardzo dużo opini(negatywnych)zostało usuniętych. Firma sprawia wrażenie rodzinnej, lecz tak nie jest. Wyzysk, tyranie przy ciężkich projektach na porządku dziennym. Za dobrze wykonane zadanie co najwyżej możesz zostać "poklepany po plecach", a Twoi przełożeni w międzyczasie z premii będą budować kolejne domy. Praca może i dobrą na poczatek, poniewaz można się wiele nauczyć, ale po jakimś czasie radzę trzymać się z daleka.

K-O

Pracowałam w JT S.A. w biurze terenowym i bardzo dobrze wspominam pracę w tej firmie. Byłam mile zaskoczona tym jak zespół przyjął mnie jako nowego pracownika. Również Prezes okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem, zawsze z optymizmem i dobrym podejściem do pracownika. Atmosfera w pracy przyjazna. Dziwią mnie negatywne wpisy o firmie, o nieterminowych wynagrodzeniach, itp. Pracowałam kilka miesięcy i nigdy, nawet w trudnych dla firmy momentach, nie było opóźnień. Z przyczyn osobistych musiałam zrezygnować z dalszej współpracy z tą firmą. Dla mnie praca w JT S.A. to duże doświadczenie, przydatne w nowej pracy.

Adam
@K-O

Zależy też w jakim dziale się pracuję. Np w administracji czy kadrach babki faktycznie siedzą i pierdzą w stolki, malują paznokcie, i co 15 min lażą na papierosa. Z kolei np spawalnicy czesto nie mają czasu nawet obiadu zjeść no i najcześciej oni obrywają od kierownictwa.

xxxxxx
@K-O

Pracowałaś tylko kilka miesięcy, to skąd masz wiedzieć o nieterminowych wynagrodzeniach???

Andy
@K-O

Też złego słowa o firmie nie powiem, pracowałem tam ponad rok i gdyby tylko kontrakty były bliżej mojego miejsca zamieszkania nie rozwiązywałbym umowy. Firma profesjonalnie podchodzi do obowiązków, płace terminowe, przełożeni są OK, Prezes bardzo sympatyczny. To nie firma dla obiboków, dla takich wszędzie będzie źle... Ja bardzo polecam współprace. Nie wykluczam powrotu w sprzyjających warunkach.

Hel
@K-O

Śmieszą mnie te pozytywne opinie. Albo prezes albo prokurentowa tu zaglądali, nie inaczej.

Irena
@Hel

Czyli jesteś innego zdania? Dlaczego? Co takiego dzieje się w Zakładzie JT?

Czarek

Czy są szanse na poprawę wynagrodzeń? Nie ukrywam, że to jest dla nowego pracownika ważne.

Ex
@Czarek

Nie ma i szczerze mówiąc odradzam wszystkim z całego serca podejmowania pracy w tej "pseudo" firmie. Jeśli chcesz cieszyć się życiem, nawet o tym nie myśl.

Szre

Pracowałam w biurze projektowym jt. Projektanci uważają się za najlepszych specjalistów w branży, ale niestety niewiele ma to wspólnego z prawdą. Młode osoby, studenci są zatrudniani za najniższą krajową na stanowisko "asystenta projektanta". W rzeczywistości składają tylko projekty, wysyłają listy, kseruja dokumenty i znoszą fochy projektantów. O nauce zawodu nie ma mowy, ponieważ projektanci są zajęci i nie mają czasu uczyć nowej osoby - mówią to wprost. Brak w tej firmie wzajemnego szacunku i poszanowania czasu drugiej osoby. Szczerze nie polecam.

Justa
@Szre

Też pracowałam w tej firmie w roli asystenta. Zgadzam się z tym, że zarobki proponowane przez panią "Prezes" są niskie. Całkowity brak premii czy to miesięcznych, czy choćby świątecznych oraz podstawowych benefitów, jak choćby ubezpieczenie, nie zachęca do pracy. Co do wiedzy projektantów to akurat za moich czasów był tylko jeden, który miał dosyć dużą wiedzę, ale rzeczywiście nie miał za dużo czasu na jej przekazanie. Pozostali panowie uważający się za "projektantów" mimo braku wiedzy chętnie służyli pomocą, lecz często w formie obleśnych żartów. Na początku rzeczywiście dużo kserowałam i wykonywałam głównie prace biurowe, ale z czasem dostawałam bardziej odpowiedzialne zadania, co nie szło w parze z zarobkami dlatego odeszłam. W sumie to dobrze wspominam te czasy... dzisiaj pracuję w podobnej firmie na stanowisku asystenta i muszę stwierdzić, że tu dopiero panuje kompletny brak wiedzy... co świadczy, że w JT Projekt nie było aż tak źle. Co do atmosfery to nie mogę narzekać... młodzi ludzie bez żadnej spiny. Jednak nie chciałabym wrócić do firmy, także nie polecam.

Aatami
@Justa

Drogie dziewczęta! Ja również pracowałem w tej firmie w biurze projektowym i takie żale, jakie wylewacie tylko po to, by dopiec swojemu byłemu pracodawcy są słabe. Uważacie, że projektanci nie mieli wiedzy? A na jakiej podstawie jesteście w stanie to stwierdzić, skoro same przychodziłyście do pracy "zielone"? Przyszłyście tu głównie po naukę i na lepsze zarobki należy sobie zapracować (wykazać się, nabrać doświadczenia itd.). Zarzucacie również, że zadania, które wam powierzano nie spełniały waszych ambicji oraz, że projektanci nie szanowali waszego czasu. Osoba, która zaczyna swoją przygodę z projektowaniem musi zacząć od podstaw. Jeśli wykazałybyście się zdolnością do szybkiego przyswajania wiedzy, co wiązałoby się również ze zdobyciem zaufania projektanta, to na pewno z czasem zadania, za które byłybyście odpowiedzialne mogłyby spełnić wasze oczekiwania. I to się wiąże również z szanowaniem czasu (asystenta, jak i projektanta). Jeśli projektant ma tłumaczyć osobie jak wykonać zadanie i to zadanie kilka razy po sprawdzeniu zostaje wykonane źle, to nie ma się co dziwić, że taka osoba będzie jedynie drukować (patrz wyżej: zaufanie). Czasem odkręcenie np. w urzędzie tego, co ktoś źle zrobi zajmuje dużo więcej czasu, niż zrobienie tego samemu, więc nie miejcie pretensji do projektantów, że czasem nie mieli ochoty na kilkukrotne tłumaczenie i czekanie aż zadanie zostanie po wielu próbach zrobione poprawnie. Pozdr!

Balmondo
@Aatami

Zauważyłem, że osoby, ktore chwalą sobie ta firemkę, już tam nie pracują. Przypadek? Nie sądzę.

bx
@Balmondo

Firmę chwalą pewnie obecni pracownicy, co raczej jest zrozumiałe. Ale na dłuższą metę trudno chwalić pracę, w której zarabia się najniższą krajową. Za coś trzeba w Warszawie przeżyć.

Incognito

Witam. Pracowałem w tej firmie w pionie realizacji dość długo, więc muszę dorzucić swój głos. Przyszedłem do JT będąc zielonym absolwentem świeżo po studiach i nie miałem żadnego porównania, jak ma wygladać normalna praca. No i myślałem, że negatywne opinie tutaj zostawiają nieudacznicy którzy sobie nie radzili i wylewają żale. I jak się okazało - byłem w błędzie. Przejdę do sedna sprawy. Organizacja pracy i przepływ informacji pozostawiają wiele do życzenia. Skutkiem jest notoryczny bałagan z tego wszystkiego wynikający. Wsparcie zerowe, o nic się nie zapytasz, każdy każdemu wilkiem jest. W takich warunkach nie ma mowy o jakimkolwiek rozwoju. Nienormowany grafik , o którym nie poinformują na rozmowie rekrutacyjnej. Samochodów firmowych brakuje, a jak już, to są one w opłakanym stanie . Prawdą też jest niepłacenie na czas – komuś kto ma kredyt na głowie stwarza to problemy . Jak na delegację na czas nieokreślony zarobki nie powalają. Ogólnie zarobki w JT do powalających nie należą – aktualnie pracuję w innej firmie na tym samym stanowisku i róźnica jest kolosalna. Ludzie składają wypowiedzenia jeszcze przed upływem okresu próbnego, bo przychodzą i widzą co tu się dzieje , stąd też duża rotacja. Prezes może jest miłym i sympatycznym człowiekiem, ale nie uważam, iż osoba z wykształceniem ogrodnika może być kompetentna w branży gazowniczo-budowlanej. Reasumując - jak zobaczycie ofertę od nich gdzieś na pracuj pl – uciekajcie. Nawet gdy jesteście zdesperowani poszukiwaniem zatrudnienia, bo jest to jak płytkie podcinanie żył. Pozdrawiam.

Gośc
@Incognito

Gdzie teraz pracujesz bo szukam aktualnie czegoś. Możemy porozmawiać na priv?

@Gośc

Pracuję u konkurenta, nazwy firmy Ci nie podam bo moderator zapewne usunie. Nie wiem jak z Tobą mam się skontaktować, tutaj konta nie mam, opinie dodawane są anonimowo.

@Incognito

Daj znać na adres :(usunięte przez administratora)

@Gość

No i adres został usunięty. Może przybliż swoje pytania tu, a ja sprobuję Ci pomóc.

@Incognito

Jeśli chwalisz sobie nowego pracodawcę to podaj nazwę lub jakieś namiary. Tak kreatywnie, żeby nie dodawać pracy adminowi.

@Gość

Nigdzie nie mowiłem, że chwalę - wszędzie istnieją jakieś trudności, ale w mojej obecnej owe trudności są jakoś bardziej...normalne? Firma M, siedzibę mają w Poznaniu. Nie wiem czy bardzo ta wiedza Ci coś da, zwłaszcza ze firma ma ustabilizowaną kadrę po latach i to że tam się zakreciłem, uważam za istny fart.

@Incognito

Zawsze można zapytać, może firma się będzie rozwijać...? Tak wogóle to fajnie, że jesteś względnie zadowolony. Jeśli chodzi o konkurenta dla JT z Poznania to kojarzę tylko Z..., a M... to nie czasem z kapitałem zagranicznym?

DP

Słyszałem, że znów kilka osób złożyli wypowiedzenie... Dzieje się coś złego czy to tylko zbieg okoliczności?

Jacek
@DP

Skąd posiadasz taką informację? Podejrzewam, że nie jesteś pracownikiem tej firmy, ale być może kandydatem. Pracownicy zwalniają się z różnych powodów. Czasami zmieniają plany zawodowe. Powód nie zawsze leży po stronie firmy.

Edyta

@były, obowiązkiem pracodawcy jest zapewnić niezbędne narzędzia pracy oraz przestrzegać przepisów BHP. Czy zgłaszałeś wszystkie napotkane problemy swojemu przełożonemu? Może przełożeni albo osoba odpowiadająca za stan technicznych tych urządzeń, po prostu o tym nie wiedziały? Może warto było poczekać z ostateczną decyzją o odejściu z firmy JT Zakład Budowy Gazociągów?

były

porażka brak delegacji i tym podobnych dodatków. auta nie nadajace się do jazdy z zabytkiem orłem na czele i pozostały sprzęt pozostawia tagrze wiele do zyczenia po prostu partyzantka J koordynator brak słów wałek goni wałek prezes albo ślepy albo nie chce tego widzieć. jedyne co trzyma ta firmę to atmosfera między pracownikami oczywiście są pewne wyjątki ja (usunięte przez administratora) pana J kierowca Z śmieszne stawki

Edyta

@asd, na forum GoWork.pl nie rozmawiamy o osobistych sprawach pracowników. Rozmawiamy na temat warunków pracy w danej firmie, w tym przypadku JT Zakład Budowy Gazociągów. Czy jesteś pracownikiem tej firmy? Może myślisz o powrocie do firmy i ciekawi Cię jej aktualna sytuacja?

Edyta

@Jaro, czy kwota, o której piszesz, to kwota brutto czy netto? Długo pracowałeś w JT Zakład Budowy Gazociągów? Co jeszcze możecie powiedzieć o pracy w tym miejscu oraz warunkach oferowanych przez tego pracodawcę? Zachęcam do dodawania swoich opinii! Każda z nich z pewnością będzie bardzo przydatna dla osób zainteresowanych pracą w JT Zakład Budowy Gazociągów.

Edyta

@Stary, czy opóźnienia w wypłatach były duże? Często się zdarzały? Może firma miała po prostu jakieś przejściowe kłopoty? @anonymous, a na podstawie jakiej umowy pracuje się w JT Zakład Budowy Gazociągów? Czy pracownikom przysługują jakieś dodatkowe benefity? Firma aktualnie poszukuje między innymi kontrolera jakości, specjalisty do spraw harmonogramowania oraz monterów, elektryków, inżynierów budowy. Opis aktualnych ofert znajdziecie tutaj: http://jtsa.pl/o-nas/praca/ Co sądzicie o tych stanowiskach? Będziecie aplikować na któreś z nich?

Zostaw merytoryczną opinię o JT S.A. - Warszawa