Opinie o MARCOLL S.C. w Siemianowice Śląskie

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie MARCOLL S.C.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie MARCOLL S.C. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MARCOLL S.C. w Siemianowice Śląskie

kiedyś widziałem, że operatorów na CNC do siebie szukali przy czym w zasadzie nie trzeba było mieć doświadczenia. Czy to do dziś aktualne? Ja go nie mam ale ktoś napisał o jakichś zwolnieniach kiedyś i nie wiem na ile to aktualne

@Hala Nowy wpis

Oj marcoll tak to jest jak się pracowników nie szanuje, kłamie, zwalnia bez powodu. Dobra firma to zgrani pracownicy, a ty nie umiałeś docenić lojalności .

Izabela Nowy wpis

cześć, przed końcem tamtego roku ktoś sugerował, że firma chyba przestaje działać. Jak z tym jest ostatecznie? nie widziałam informacji na ten temat na profilu LinkedIn czy też stronie www, są na niej nawet dwie oferty pracy. W tym roku jak pracuje się elektrykom? O ile wszystko jest ok to jakie są tegoroczne zarobki?

Czy można liczyć w MARCOLL S.C. na prywatną opiekę medyczną?

Marcus

Na co??? Tam już zaorane jest. Firma zakończyła działalność. Wszyscy odeszli/zwolnieni. Właściciel zajął się tylko projektowaniem u siebie w domu. Szkoda, bo potencjał był. Ale tak to jest jak się dobiera udziałowców z wielkim ego a Ci w rzeczywistości okazują się garażowymi warsztacikami

Izabela
@Marcus

Serio? A w sumie nikt nie mógł tego po prostu przejąć skoro twierdzisz, że potencjał był?

Ananas Nowy wpis
@Marcus

Poważnie zwinęli się ? Dawno z nimi nie miałem kontaktu.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie MARCOLL S.C.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Hejo. Rozglądam się za nową robotą bo mój szef mnie wkurza, dlatego sprawdzam opinie pracowników. Mam nadzieję, że odszukam informacje jak się pracuje w firmach z Siemianowic Śląskich. Mam prośbę, opiszcie jaka jest atmosfera pracy w firmie MARCOLL S.C.? Czy firma zapewnia jakieś świadczenia pozapłacowe? Czy jest jadłodajnia z obiadami dofinansowanymi przez pracodawcę? Nie mam dzieci więc nie gotuje w domu. Michał

Magda
@Michał

Czołem Michale. Narzekać nie będę ale z drugiej strony zawsze mogłoby być lepiej. W temacie organizacji posiłków pracowniczych to doradzam firmę Ams Metal z Siemianowic Śląskich. Zatrudnieni (wiem to od kolegi bo tam pracuje) zamawiają posiłki przez specjalny panel dotykowy, a firma dopłaca im do każdego posiłku. To chyba najlepszy benefit jaki tam mają. Bo jest dla każdego. Wybieraj pracodawcę mądrze. Magda.

Zofia
@Magda

a ta firma w koncu daje mozliwosc dofinansowanych posilkow czy nie, bo nie było odpowiedzi ?

Fajnie że preferowana tutaj jest umowa o pracę. Pytanie tylko - czy od samego początku? Czy najpierw jest jakiś próbny okres na zleceniówce na przykład?

Gabriela

Bardzo dużo opinii o firmie, widocznie sporo osób się przez nią przewinęło. Każdy ma swoje doświadczenia, nie zawsze kolorowe. Piszecie o elastycznym grafiku i umowie o pracę, co z pewnością jest na plus. A na jakie wynagrodzenie można liczyć? Całość jest na umowie? Tylko podstawa czy jakieś premie są możliwe? I jak z nadgodzinami, jest możliwość dorobienia dla chętnych?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w MARCOLL S.C.? Chętnie zatrudniają?

Twoearth121

Ja np studiuję zaocznie i nie ma problemu, weekendy zawsze wolne ???? wszystko jest do ustalenia

@Twoearth121

To super, że grafik jest tak elastyczny i można go ułożyć pod siebie. A jak z zarobkami? Też na dobrym poziomie? Jesteś zadowolony?

Ile jest zmian w MARCOLL S.C.?

Marcus

Zmiany sa dwie 6-14 i 14-22. Na razie nie przewiduje się zmiany III.

Ta firma nie jest zła, ale nie jest też dobra... Ma typowe wady i zalety małych firm. Czyli, unikanie odpowiedzialności, ukryta niekompetencję pracowników, donoszenie, itp. ale właściciel ok. Ludzie tam pracujący są dość zastraszeni, czego kiedyś nie potrafiłem zrozumieć bo w sumie taka atmosferę moim zdaniem wytwarzała tylko jedna osoba... Która zresztą już nie pracuje... Może to coś zmieni pozytywnie? Osoba na stanowisku dyrektora powinna być kompetentna i w miarę rozgarnięta a tak raczej nie było. Kompetencji nie da się udawać a braki wychodzą szybko na widok. To zresztą nie moja sprawa. To nie jest zła firma, ale dobra też nie. Mimo wszystko polecam, jeśli się nie spodoba, nie uda to można poszukać czegoś innego.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie MARCOLL S.C.?

Nickk

Umowa o pracę

Magdalena
@Nickk

To świetnie! Obecnie w dalszym ciągu wielu pracodawców nie oferuje stabilnej umowy, dlatego cieszę się, iż w firmie MARCOLL można na nią liczyć. A jak to jest z okresem próbnym? Czy w ogóle on tam obowiązuje, czy może od razu można spodziewać się stałego zatrudnienia? Będę wdzięczna jeszcze za takie informacje.

kery

pseuobiznesmeni którzy chcieliby wszystko za darmo, tak jak ziemie od Piekar

Wow!
@kery

To Piekary dają ziemię za darmo? Orientujesz sie, jakie warunki trzeba spełnić i gdzie isc, bo też bym chciał dostać:)

Zuzanna

Od pewnego czasu zastanawiam się nad aplikowaniem do MARCOLL i w związku z tym mam nadzieję, że zechcecie mi pomóc. Nie ukrywam, że ważną rzeczą dla mnie jest możliwość nieustannego doskonalenia zawodowego. I dlatego ciekawi mnie, czy w tej firmie umożliwia się pracownikom taki rozwój? Powiedzcie mi proszę coś o tym.

@Zuzanna

Skladaj papiery i pytaj na rozmowie. My tu za krótcy jesteśmy aby na takie pytania odpowiadać

@Marcus

A czy Ty sam miałeś szansę uczestniczyć w rozmowie rekrutacyjnej? Jeżeli już się wypowiadasz, to mógłbyś pomóc i podzielić się istotnymi informacjami na ten temat. Z pewnością pomogłoby to osobom, które zastanawiają się nad podjęciem współpracy z MARCOLL S.C.

@Wojciech

Jak szukasz nowej pracy, to po prostu złóż cv i zaprezentuj się dobrze na rozmowie. Na portalach typu gowork z reguły wypowiadają się frustraci, którzy chcą zostawić po sobie niesmak. Z reguły nawet nie podają swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Jak ktoś szuka pracy, to ogląda ogłoszenia o pracę, a nie czyta żenujących komentarzy na gowork i innych tego typu portalach. Mam też wrażenie, że niektóre pytania są tworzone przez pracowników gowork, żeby "zrobić ruch" na danym profilu.

Magdalena
@Ars

Nie tylko "frustraci" się tu wypowiadają - niektórzy pozastawiają tu naprawdę cenne i pomocne wpisy. Warto mieć ten szczegół na uwadze. A powiesz mi chociaż, czy w MARCOLL przyjmowane są osoby bez doświadczenia w takiej branży?

Gdzie pieniądze

Firma MARCOLL nie potrafi jeden faktur na czas zapłacić, więc nie ma czego oczekiwać, aby pracownicy dobrze tam zarabiali.

@Gdzie pieniądze

Brak płatności w wyznaczonym terminie to faktycznie duża niedogodność. Czy to sytuacja jednorazowa i opóźnienie nie jest duże?

@Gdzie pieniądze

Nie łączyłbym płatności na rzecz kontrahentów z wynagrodzeniem pracowników. Problemy z płynnością finansową dotyczą wielu firm i najczęściej odbywa się to niestety kosztem dostawców. Ja jestem bardzo zadowolony z zarobków, nie mam na co narzekać. Dużo pracuję, ale widzę to potem na koncie.

@Wojciech

Wynagrodzenie zawsze jest w terminie. Nie wiem, jak inne płatności.

Aleksandra

@Tomek, pamiętaj, że na forum obowiązuje nas przestrzeganie regulaminu, który akceptujesz przed dodaniem komentarza. Na wątku między innymi nie należy obrażać innych. Zatem zachęcam Ciebie do ponownego zapoznania się z nim i jego przestrzegania: https://www.gowork.pl/regulamin

Obojętne kim jestem
@Aleksandra

Ostatnia "opinia" Marka nt. Tomka też powinna zostać Przez Panią usunięta, jeśli opiera się Pani na regulaminie ;)

@Aleksandra

A gdybym napisał że jest mądry to również bym go obraził? oczywiście nie zmieniam zdania na temat jego głupoty, tak tylko pytam z ciekawości:) gdyby był mądry to by nie wyleciał z roboty 24.03.2014 :) a po tym co twierdzi że skończył, zarabiać znacznie powyżej średniej krajowej to zdecydowanie za mało jak na taki bystry kierunek ( a on bystry nie jest) to może dlatego ;) co do biedoty hmmm biedny nie jestem, ale zawsze może być lepiej ;) A fach mam wystarczający aby w życiu dać sobie radę :)

@Tomek

znacznie znaczy kilkukrotność średniej krajowej ale ty przecież masz więcej inteligencie(pracuję w Polsce).A to że nie pracuję w Marcollu jak widzisz wyszło na dobre rozwinąłem się i zarabiam więcej niż tam bym kiedykolwiek dostał.

Kiki
@marek

Biorąc pod uwagę, że nie pracujesz tam już tyle lat, to co możesz wiedzieć na temat tego, ile byś tam zarabiał teraz. Gratulacje z powodu sukcesu. Świetnie, że jesteś zadowolony z tego, co teraz robisz. Tym bardziej nie rozumiem po co piszesz o przeszłości sprzed paru lat? Patrz w przyszłość! Powodzenia!

admin

Wiesz co dzieje się w firmie MARCOLL S.C., jak traktowani są pracownicy i czy trudno jest wywalczyć podwyżkę? Czekamy na Twoje opinie.

Krzysztof Nowok
@admin

Witam Jestem pracownikiem i nie boje się być identyfikowalny z imienia i nazwiska Jestem pedantyczny w tym co robię więc najpierw błędy 1- Admin - coś chyba z adresem masz nie tak może, trzeba sprawdzić zanim się napisze. 2- Pracownik - chcesz nas pochwalić powiedz wszystkim chcesz nas krytykować powiedz nam Różni ludzie czytają różne strony, więc postanowiłem się również wypowiedzieć na temat tej firmy, której daje mocne 4 w ocenie i widzę, że będzie jeszcze lepiej. Tak jest to firma rodzinna i tu jest jej wartość a nie wada. Troszkę historii 10 lat temu dwoje ludzi małżeństwo postanowiło wziąć swoje sprawy w swoje ręce i założyło firmę Marcoll. Od tamtego czasu rozwijają się dając nowe miejsca pracy dla ludzi z okolic Piekar Śląskich. Są lokalnymi patriotami. Większość o ile nie całość pieniędzy inwestują by jeszcze więcej ludzi miało pracę. Za kilka miesięcy przeniesiemy się do nowej siedziby w, której zatrudnienie znajdzie jeszcze większa liczba osób. Teraz moje spostrzeżenia Co do mojej historii to przeszedłem z firmy typu korporacja gdzie zatrudnionych było ponad 1000 osób, jak kolega PRACOWNIK chce poznać taka pracę to mogę pomóc w zatrudnieniu i chciałbym poznać kolejną ocenę. W odpowiedzi: Słodkie buźki - naprawdę słodkie i znając zasadę lustrznych fluidów to naprawdę pozytywne Szef pracoholik - umiarkowany - dobra cecha charakteru Nadgodziny - nie mam i nie wypowiem się CE -nie znam się i nie będę udawał, że się znam Kolejne muszę pominąć, bo nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi Wysypisko śmieci - nigdy nie czułem, chyba że PRACOWNIK czół wybieranie szamba, bo nie było możliwości podłączenia budynku do kanalizacji zbiorczej. Brak klimatyzacji - nie zawsze na wszystko starcza, odpowiem tylko tak jak kierownik produkcji mojego poprzedniego zakładu "założę sobie klimatyzację jak na hali produkcyjnej będzie ", Twoja opinia jest z prawej jego z lewej, a właściciel daje to na co go stać lub do czego zobligowany jest prawem. Nowa siedziba - czyim kosztem? Retorycznie? Pewno na kredyt tak jak moje auto Rodzina - największa wartość - już się wypowiedziałem - wspomnę tylko o jednej osobie choć mogę opisać w superlatywach wszystkich. Panie Heńku szacunek , że Pan jeszcze pracuje i uczy innych :-) Ciekawe projekty - pierwsza zasada biznesu robisz urządzenie w jakości i klasie jakiej oczekuje klient. Zastanów się jak właściciel chcesz silnik strumieniowy pakować do malucha ? Krzysztof - dyrektor zarządzający, konstruktorami zarządza Właściciel, wieloletni konstruktor. To by świadczyło, że nie jesteś pracownikiem , a byłym pracownikiem lub hejciarzem :-( Wszystkich zapraszam by odbyć praktyki, starzów i podejmowania pierwszej pracy. Jest miejsce na rozwój trzeba tylko chcieć. Dla Pana Ł.M. Co za zbieżność inicjałów :-) Wkrętarki są firmy makita i pewno jest ich za mało, choć jak czytam dalej pomsta do nieba to nie jestem pwien? 1 tokarka CNC z ruchomym narzędziem - stan idealny 3 centra obróbcze - stany idealne 1 piła do wielkich gabarytów - pozwole sobie na odrobine prywaty Bandzyjga :-) kilka maszyny konwencjonalnych W zamówieniu laser do ciecia stali przecinarka wodna szlifierka do wałków i otworów elektrodrążarka drutówka maszyna współrzędnościowa Wielki sukces i Wielki szacunek dla Łukasza i Barbary Marcoll Oni wiedzą, że nie wszystko w firmie jest tak jak by chcieli pracownicy i oni jako właściciele, ale pracują nad tym by to poprawiać. Każdy może przyjść i powiedzieć co mu nie pasuje bezpośredni do nich. Ze swojej strony na kolejnym spotkaniu będę przekonywał do zainstalowania skrzynki na wnioski i uwagi by Ci bardziej nieśmiali i Ci, którzy chcą pisać na takich forach mieli inną możliwość zasygnalizowania swoich obserwacji. Pozdrawiam wszystkich pracowników Byłych /Teraźniejszych/Przyszłych

Lizaczek.
@Krzysztof Nowok

Człowieku wazelina cieknie z każdego Twojego otworu. To jest typowe lizanie tyłka nieważne jak by było trzeba pisać pozytywy pfff ... Bo jak szef zobaczy to mnie pochwali i da podwyżkę. Żałosne ....

Hala
@Krzysztof Nowok

I po co Ci to było, jak przy pierwszej okazji Cię zwolnili?

marek

widzę że sporo negatywnych opinii fakt jak tam pracowałem była próba dania mnie upomnienia bezpodstawnie ale się zwolniłem i te zdziwienie siostry żony Łukasza że na świadectwie pracy nie może być wpisu o upomnieniu(nie muszę się przedstawiać myślę że zainteresowane osoby wiedzą kto pisze).Stąd widać że firma rodzinna i jak się pracowało i za dużo nie rozmawiało z innymi to nie było problemu(nie wiadomo kto z kim z koligacony) . Ale maszyny kupowali nowe, narzędzia też były była szafka z narzędziami i się wpisywało co pobrało oraz dawało znać wcześniej jak coś brakowało i zamawiali, stawki były średnie(za ile się dogadałeś to dostałeś jestem przekonany że jakby przyszedł ktoś bardzo dobry i się wykazał to jest szansa na stawkę normalną np. teraz to w innych firmach spokojnie 20zł netto za h to norma). Chyba że stawki poszły tam w dół skoro już ponoć zatrudniają ukraińców, jeżeli chodzi o fachowość jest tam średnia tak samo Krzysiek znał się średnio na pracy dzisiaj nabyłem już takiego doświadczenia że nie robi na mnie wrażenia(ustawiam programuję detale mające kilkadziesiąt ton). Więc jak przyjdzie tam osoba znająca się to bez problemu będzie miała wiedzę przynajmniej na poziomie najlepszych w Marcollu. Również jadalnia tam jest szafki i prysznic. Także uważać tylko na zbyt miłą atmosferę(nie wiesz kto jest od kogo) a jak chodzi o pracę też jakoś specjalnie nie gonili a nadgodziny były wtedy normalnie płacone. No ale skoro piszecie że wcześniejsza ekipa się zwolniła oprócz Krzyśka i szukają ukraińców to może coś jest na rzeczy ale ja uważam że była to dobra firma dla osoby zaraz po szkole na 1 rok (nauczysz się tam ustawiać maszyny robiło się tam ciekawe projekty prototypy czyli zawsze coś nowego nie było tam masówy i trochę łykniesz programowania).

To Ty?
@marek

Jak było upomnienie, to chyba coś jednak zrobiłeś źle...

@To Ty?

upomnienie było bezpodstawne nie przeszkolono mnie z używania wytaczadła więc zostawiłem pracę niedokończoną zresztą odwołałem się i miałem iść z tym do sądu ale znalazłem lepszą pracę za lepsze pieniądze(upomnienie to nic nadzwyczajnego ale takie praktyki są tam na porządku dziennym znajomy dostał naganne a był tam kierownikiem i nawet jak im sąd groził byli zainteresowani się tam ze mną spotkać).A o znajomości prawa świadczy to że poinformowano mnie że łaskawie na świadectwie pracy nie będzie upomnienia( na świadectwie pracy nie może być nawet nagana poza tym skończyłem studia na wydziale prawa i administracji).Jeszcze jakieś dociekliwe pytania chętnie odpowiem dzisiaj zarabiam znacznie ponad średnią krajową w Polsce i ciekawe projekty wykonuję.

Ciekawski
@marek

A od ilu lat nie pracujesz w tej firmie?

@Ciekawski

pracowałem tam do 24.03.2014

marek

tomeczku naucz się fachu to będziesz coś wiedział jak to mówią czemuś biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny.

Aleksandra

@To Ty?, chciałabym zachęcić Ciebie do napisania Twojej opinii na temat MARCOLL. Czy firma spełnia się w roli pracodawcy? Jakie możesz wyróżnić pozytywne aspekty pracy w tym miejscu? Wyczerpujące wypowiedzi są niezwykle pomocne dla osób poszukujących większej ilości informacji na temat konkretnej firmy.

Jacek

Czy zmieniło się coś na korzyść? Ostatnio narzekaliście. Czy warto szukać pracy w firmie?

Hala
@Jacek

Nie warto. Omijaj to miejsce.

@Hala

A jakie masz doświadczenie, że tak piszesz? Teraz dużo firm rekrutujących się tu podszywa i pisze negatywy, bo nie ma ludzi do pracy i chcą zniechęcić do innych, żeby dla siebie znaleźć.

Aleksandra

@Cezary, pytasz, bo jesteś zainteresowany pracą w MARCOLL S.C. i chciałbyś dowiedzieć się czegoś na temat tego pracodawcy? Na jakim stanowisku chciałbyś pracować? @Adrian, po Twoim komentarzu wnoszę, że pracowałeś w tym miejscu. Jak długo? Na podstawie jakiej umowy pracuje się w MARCOLL S.C.? Upominam Cię również, że na forum nie zdradzamy nazwisk, imion czy pseudonimów osób trzecich - jest to niezgodne z naszym regulaminem (https://www.gowork.pl/regulamin ).

Zostaw merytoryczną opinię o MARCOLL S.C. - Siemianowice Śląskie

• Jak się pracuje w MARCOLL S.C.?

Zobacz opinie na temat firmy MARCOLL S.C. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

MARCOLL S.C.
  • ul. Franciszka Kotuchy 20