Simtech Automatyka Przemysłowa

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Simtech Automatyka Przemysłowa

Lidia

Wpisy o takiej treści raczej nie pomagają osobom, które chcą zebrać jak największą ilość informacji o tym pracodawcy. Wiemy, że Simtech Automatyka Przemysłowa rozpoczęła swoją działalność od od realizacji kontraktów głównie dla firm niemieckich oraz hiszpańskich. Obecnie z ich usług korzystają zarówno firmy polskie, jak i duże koncerny zagraniczne. Dobrze byłoby zatem, jakbyś dopowiedział coś o warunkach pracy tam obowiązujących. Czy firma ta umożliwia swoim pracownikom dostęp do bezpłatnej opieki medycznej?

Janusz

Wiecie może, czy firma Simtech Automatyka Przemysłowa daje możliwość odbycia szkoleń i praktyk zawodowych dla osób, które nie miały do tej pory styczności z programowaniem sterowników oraz robotów przemysłowych? Jestem ciekaw, czy za pośrednictwem tej firmy można stać się fachowcem w tej dziedzinie? Liczę na Waszą odpowiedź, gdyż widzę, że macie informację o pracy w tym miejscu.

Janusz

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. Już wcześniej ktoś poruszał ten temat i zostało to jasno wytłumaczone. Włączasz się w dyskusję o firmie, więc może mógłbyś zostawić merytoryczna i obiektywną opinię o pracodawcy. Poruszałem wcześniej temat kursów. Napisz, czy są one oferowane pracownikom i czy wszyscy mogą na nie liczyć, czy tylko osoby osiągające dobre wyniki?

Cama

Czytam te opinie i szczerze.. trochę to żałosne. Kilka osób czuję się pokrzywdzone przez Simtech... Ok. Ale poważnie.. dorośli ludzie zamiast rozmawiać o problemach jeszcze będąc w firmie nie robią tego, a wyżywają się teraz na forum Goworka? Bo tak bezpieczniej? Bo wtedy odważniej? Brawo. Nie ma to jak schować się za monitorem i bluzgać innych:) logika na poziomie 5 latka. A może po prostu się nie nadawaliscie do tej pracy? Żeby coś osiągnąć trzeba też dać coś od siebie...nic za darmo i do wszystkiego trzeba trochę dojść. Wiadomo najlepiej po studiach mieć 15k netto... A jednocześnie nic sobą nie reprezentować. Praca to praca a nie fundusz socjalny. Znacie szefa firmy który zarabia mniej od pracowników? W obecnej tak macie? To Was chyba ktoś wkręca... Zamiast wylewać frustracje albo pogadajcie z byłym szefem twarzą w twarz albo weźcie się do roboty zamiast trollować. Trochę odwagi i zachowania się jak dorośli. Z góry uprzedzę: nie, nie jestem pracownikiem. Nie, nie jestem studentem zatrudnionym do pisania postów. Po prostu czytam te komentarze i mi tak zwyczajnie głupio za mentalność Polaków...wieczne narzekanie..było wziąć sprawy w swoje ręce:) powodzenia i mam nadzieję że w obecnej pracy się realizujecie i jesteście godziwie wynagradzani. A ekipie Simtecha powodzenia i cierpliwości:)

Degu

Przyszedł czas na dodanie opinii podsumowującej 6 miesięcy pracy na stanowisku programista PLC w firmie Simtech. Zacznijmy od rozmowy kwalifikacyjnej. W moim przypadku trwała około dwie godziny i składała się z dwóch etapów. W pierwszym z nich zostałem poinformowany o specyfice branży oraz firmy. Następnie napisałem test i odbyłem rozmowę sprawdzającą wiedzę techniczną. Mój pierwszy projekt w Polsce zaczął się od pisania softu w biurze, następnie było uruchomienie u klienta. Kolejny projekt był już zagraniczny, sekwencja analogiczna: soft -> uruchomienie. Według mnie programowanie PLC jest jednym z lepszych wyborów po ukończeniu AiR czy Elektrotechniki - daje bardzo dużo satysfakcji, rozwija, pozwala na zwiedzanie świata. Jeśli chodzi o biura, są dwa oddziały: Gliwice oraz Kraków. Pierwsze z nich to siedziba, posiadająca bardzo dobre zaplecze (roboty, sterowniki, narzędzia itd.). Stół do ping-ponga i piłkarzyki też się znajdą:) Współpracownicy są pomocni, atmosfera jest luźna i przyjazna. Można się dużo nauczyć patrząc na pracę innych. Nie wiem skąd biorą się negatywne opinie na gowork (które początkowo zniechęciły mnie do aplikowania), ale według mnie jest naprawdę w porządku. Polecam.

Antyrejs
@Degu

Jeżeli netto do łapki dostajesz 20 - 25 tysi to dokonałeś dobrego wyboru, jeżeli masz 5 tys netto to oznacza, że skończyłeś niedawno studia (usunięte przez administratora).

O.R.

Pracuję w firmie Simtech już od dosc dawna i jestem bardzo zadowolona:) Praca bardzo fajna, taka niezbyt stresująca, biuro tez fajne i wygodne. To prawda, że czasem trzeba gdzieś jechać, ale nie jest to dla mnie wogóle uciazliwe. Pieniadze bardzo dobre, szef jest bardzo sympatyczny, powiedzialabym ze jest dla mnie prawie jak brat;)(usunięte przez administratora)Praca jak marzenie, nie wiem skad te narzekania:)

Aneta

@bocian, Twoja opinia byłaby bardziej wiarygodna, gdyby posiadała uzasadnienie. Rozwiń proszę swoją wypowiedź i napisz dlaczego uważasz, że Simtech to kiepska firma? W jakim aspekcie oceniasz tę firmę negatywnie. Może jest mimo wszystko coś, co oceniasz jaki plus tej firmy?

bocian

kiepska firma

Aneta

@anonymous, popierasz to stwierdzenie, ale czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź i napisać jak ją interpretujesz? Nie każdy może wiedzieć w jaki sposób opisuje to pracę w firmie Simtech. Czy miałeś na myśli wymagające warunki pracy? Może okazję do zdobycia cennego doświadczenia?

Aneta

@Bartosz, twoja opinia jest bardzo ogólna i pozbawiona konkretów. Rozumiem jednak, że twoje zdanie o firmie Simtech Automatyka Przemysłowa na pewno nie jest pozytywne. Czy możesz jednak przytoczyć jakieś konkretne argumenty albo sytuację, która potwierdzała by twoje zdanie? Wiele firm nie jest idealnych, ale w każdej firmie można się czegoś nauczyć i dostrzec plusy.

Aneta

@Bartosz, twoja opinia jest bardzo krótka i trudno wywnioskować czy jest ona zgodna z prawdą. Użytkownicy najchętniej ufają opiniom, które są poparte odpowiednimi argumentami. Nie odpowiedziałeś, na moje wcześniejsze pytanie. Czy jesteś nadal pracownikiem firmy Simtech Automatyka Przemysłowa? Jeżeli nie, co było głównym powodem twojej decyzji?

Aneta

@bartosz, twój wpis nie wnosi zupełnie nic wartościowego do wątku o firmie Simtech Automatyka Przemysłowa. Może chciałbyś rozwinąć swoją wypowiedź lub ją uzupełnić? Inne osoby czytające to forum mogą nie zrozumieć sensu Twojej wypowiedzi. Czy nadal jesteś pracownikiem tej firmy?

Stella

Może wiecie coś o ofercie pracy w firmie? Jakieś wskazówki o zarobkach czy dodatkach socjalnych?

anonymous
@Stella

Wszystko jest opisane w postach poniżej wiec nie ma sensu się powtarzać. Jeśli chodzi o zarobki to zakładając ze nie masz doświadczenia myślę ze możesz liczyć na solidne 2k na rękę. Po roku-półtora może do 3k na rękę dojdziesz.

Boki
@Stella

Jest Multisport i Medicover (ale chyba dopiero przy umowie na czas nieokreślony). To jest już chyba jako standard wszędzie:) Ja po roku mam 4,200k do ręki 8-16 poniedziałek-piatek. Wyjazdy osobno - pensja znacząco wyższa. Na start po studiach dostałem 2,3k do ręki

Boki
@Boki

Dodam że pensja jest ustalana chyba dość indywidualnie, chyba są jakieś widełki.

Rak
@Stella

Multisport i 3400 zł netto po 13 miesiącach.

Nick

Czyli standard 700-1000 euro. Okolice minimalnej krajowej w Niemczech gdzie siedzicie na projektach... (usunięte przez administratora)

RAK
@Nick

3400 zł podałem za pracę w biurze w Polsce 8-16. Na wyjeździe pensja jest znacznie wyższa, łatwo kalkulować dietę danego kraju + nadgodziny które są zawsze - czyli raczej standard w tego typu firmach - wtedy chyba mówimy 2100-2600 Euro.

RAK

Nie ma żadnej umowy-zlecenia itp. nadgodzin i premii nie miałem wypłacanych na jakiś osobnych umowach - nie twierdzę że tak nie było. Wszystko jest wypłacane w ramach umowy o pracę raz w miesiącu - czyli wszystko się liczy do emerytury, nie wiem skąd takie informacje że nadgodziny się nie liczą. Co do godzin to (dla niektórych niestety) nie da się już jechać po 220g-280g w miesiącu, wszystko jest limitowane prawem pracy w danym kraju (np. w Belgii maksymalnie 50g na tydzień). Co do przepisów to co kraj to przepis np. w Belgii nadgodzin nie można wybierać jako dni wolne, muszą zostać wypłacone. Mogę zresztą pisać co chcę, bo 'kolega' Nick i tak będzie jechał, obrażał osoby z którymi pracował, które pewnie go szkoliły, zmyślał bzdury i lajkował swoje posty - ale tak to jest z niektórymi osobami co (niestety) nie mają NIC do zaoferowania, a mają tylko oczekiwania...

Mariusz

Akurat kazdy z tych firm placi wiecej jak Wy.

Aneta

@Kozak, czy możesz rozwinąć swoją myśl? Twój wpis na temat Simtech jest bardzo krótki i inne osoby mogą mieć trudność w jego zrozumieniu. Czy mógłbyś napisać kilka słów więcej na temat tej firmy? Jakie są według Ciebie największe plusy pracy w tej firmie? Czy przez ten czas udało Ci się zdobyć jakieś nowe umiejętności albo poszerzyć swoje doświadczenie zawodowe?

Panip

A czy może ktoś się wyrazić na temat stanowiska projektanta CAD ? Ostatnio zatrudnili chyba kogoś a teraz po trzech miesiącach znów szukają. Ktoś ma jakieś informacje jak wygląda to stanowisko w tej firmie?

@Panip

Nie zatrudnilismy do tej pory nikogo na tym stanowisku.

Panip
@.

Witam, odnośnie komenatrza " Nie zatrudnilismy do tej pory nikogo na tym stanowisku" Czy może się ta osoba ujawnić z imienia i czy jest pracownikiem firmy? Jaki jest powód braku zatrudnienia?

Nick

Takie firmy jak Simtech, Aiut, Swiss czy Propoint psuja rynek. Zatrudniają swiezakow zaraz po studiach i mamią ich świetlaną przyszłością i wielkimi pieniędzmi. W praktyce te firmy biorą proste projekty, wysyłają na nie niedoświadczonych ludzi na zasadzie, ze jakoś dadzą sobie rade. Do wszystkich młodych automatykow/robotykow- czy spotkaliście kiedyś specalistow z 30 letnim stażem w takich firmach z ogromna wiedza? Nie? Myślicie, ze ich nie ma? Sa- ale pracują za 20 -30 tys zl brutto miesięcznie i więcej. W polskich firmach ich nie spotkacie bo polskie firmy takich nie zatrudniają. Tu czeka was tylko strata czasu i nerwów. Niemieckie, szwedzkie czy norweskie firmy płaca bardzo godne pieniądze i nie wyzyskują ludzi. Wystarczy nauczyć się języka i starać już w trakcie studiów o praktyki a po ukończeniu uczelni przedłużyć współpracę. Tu siedzieć to szkoda życia...

anonymous

Simtech - maksymalizacja zyskow, gdzie sie tylko da traktujac swoich pracownikow jako najgorszy (usunięte przez administratora).

Aneta

Chciałabym przypomnieć ostatnim osobom wypowiadającym się w wątku o firmie Simtech, o regulaminie forum GoWork.pl Na forum nie będą tolerowane wpisy obrażający innych pracowników lub dotyczące ich życia prywatnego. Proszę Was o informacje wartościowe z punktu widzenia potencjalnych kandydatów do pracy w tej firmie.

ToraTora
@Aneta

Czytam to i ręce opadają. Jak te opinie mają w jakikolwiek pomoc komuś w wyborze firmy? Czytam niektóre bzdury w stylu podobno, słyszałem itd. jak również wypowiedzi dość emocjonalne osób które raczej kojarzę, bo nie rozstali się z firmą w 'dobrych' stosunkach, nie umieli się widocznie w firmie odnaleźć, lub nie znaleźli w niej tego czego szukali. Te parę sfrustrowanych osób wypisuje 'cuda' na podstawie swojego 'dojrzalego' punktu widzenia pod przykrywką anonimowości jaką daje ten portal. Większość osób co znam i tam pracuje sobie chwali, nie znam nikogo kto po roku pracy zwolnił się z powodow opisanych przez anonimowych ekspertów, czy z powodu kasy. Zarobki są całkiem fajne, ekipa i atmosfera całkiem spoko, zaplecze wsparcia jest całkiem mocne. Nie ma firm idealnych widząc po wpisach na zakładkach innych firm :) Podsumowując: najlepiej sprawdzić samemu - rekrutacje chyba są cały czas - niż sugerować się opiniami 2-3 anonimowych troli którzy prowadzą bardzo kulturalne i dojrzałe rozmowy między sobą. Ja osobiście jak i pewnie pozostałe 40-50 osób jestem (byłem) zadowolony, nie wypowiadam się oczywiście za wszytskich ale za zdecydowana większość na pewno. Powodzenia wszytskim na rynku automatyki.

@ToraTora

**Większość osób co znam i tam pracuje sobie chwali, nie znam nikogo kto po roku pracy zwolnił się z powodów opisanych przez anonimowych ekspertów, czy z powodu kasy. ** Nie dziwie się, ze nikogo Pan nie zna skoro tam się co średnio 2 lata licznik programistów zeruje... W czasie kiedy tam bylem 4 osoby się zwolniły w niecały rok.

Zyciowy mędrzec.

Zadna polska firma nie zagwarantuje Wam mlodym nic dobrego. Simtech jest najgorsza firma na Slasku, jezeli chodzi o branze automotive. Tam sie naprawde cuda dzieja. Niech Was nie podkusi zeby tam w ogole pomyslec skladac CV. Po za tym w Polsce nie ma i nigdy nie będzie żadnego rynku pracownika. (usunięte przez administratora)

Bartek

Każdy może wybrać albo taki rodzaj pracy i dobre zarobki albo siedzenie na miejscu i mniej kasy!!

Outsider

Pytam, bo jestem studentem automatyki i robotyki i szukam stazu... Hmm... czyli jak widac nie warto przychodzic do Simtechu. Cos jest chyba na rzeczy, skoro tam agresywnie reagujecie na proste zapytania. Zapytam jeszcze co firma Simtech oferuje poczatkujacych programistom ? Jak to wyglada u was w firmie? Oczekuje merytorycznych odpowiedzi. Pozdrawiam

Aneta

@anonymous, czy wobec tego uważasz, że firma Simtech Automatyka Przemysłowa jest nie najlepszym wyborem dla młodego absolwenta po studiach? Przecież młodzi ludzie gdzieś muszą zdobyć pierwsze doświadczenie. Firmy zagraniczne zatrudniają chętnie polskich automatyków, ale na pewno nie jest tak, że osoby świeżo po studiach otrzymują atrakcyjne kontrakty! Za dobrym wynagrodzeniem stoi wieloletnie doświadczenie i umiejętności tak jak w Twoim przypadku!

Aneta

Czy zapoznaliście się z ofertami pracy widniejącymi na stronie internetowej Simtech Automatyka Przemysłowa? http://simtech.gliwice.pl/kariera Czy osoby zatrudnione w tej firmie, mogłyby podzielić się swoją wiedzą odnośnie do ich aktualności? Jeżeli braliście udział ostatnio w rozmowach kwalifikacyjnych u tego pracodawcy, to proszę o opisanie na tym forum wrażeń z ich przebiegu.

Zostaw merytoryczną opinię o Simtech Automatyka Przemysłowa - Gliwice

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Simtech Automatyka Przemysłowa?

Zobacz opinie na temat firmy Simtech Automatyka Przemysłowa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Simtech Automatyka Przemysłowa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Simtech Automatyka Przemysłowa?

Kandydaci do pracy w Simtech Automatyka Przemysłowa napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Simtech Automatyka Przemysłowa