2 Dodaj opinię
counter
2 75 34 5 1

Opinie o ABRA

Dawid Nowy wpis

@anonim to bardzo słabo.. a na jakim etacie pracujesz, jeśli można wiedzieć ?

Anonim Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Firma okłamuje i próbuje wcisnąć kit do wypłaty A o co najbardziej mi chodzi a o to że obiecano mi wypłatę w wysokości 2250 na czysto netto I ile dostaje 1771 zł Za pracę od 9 do 18 W święta i w niedzielę nie dostaje się żadnych premi. Gdy kończymy pracę wybija 18 my dopiero możemy wydrukować dokument zamknięcia dnia Przy którym zajmuje to 10 20 minut codziennie czyli wychodzimy 20 minut po godzinie pracy Zdarza się również tak jak ostatnio że nie chciały się drukować dokumenty Wyszliśmy z pracy po 19 i nic za to nie dostajemy Nie polecam firmy nie polecam pracy w tym (usunięte przez administratora)

Tak2Nie
asd

Skoro są zarobki na poziomie 2300zł to nie jest tak źle, bo pewnie i tak dorzucają do tego jakieś premie, żeby znacznie urozmaicić zatrudnienie. A wypłata?

Anonim Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy
@asd

Ta premie za ilość sprzedanych rzeczy A czy to zależy od ciebie czy będziesz wciskał na siłę ludzia żeby kupili Abra jako firma żałuję pieniędzy dla swoich pracowników Obiecano mi na czysto 2250 i ile dostaje 1771 (usunięte przez administratora) pieniądze Pracuje tu jeszcze jakiś czas i mnie tu nie ma k nie będzie nie polecam

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 207 dni.

Czy firma ABRA w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Filip

A może lepiej będzie jak każdy weźmie się za sumienną pracę? Dobrych rad jest mnóstwo

Koń Tech
@Filip

A co to znaczy sumienną pracę myślisz że w pracy się śpi i nic nie robi? Jeśli tak to (usunięte przez administratora) wiesz o robocie albo jesteś jednym z kierowników regionalnych albo na sklepie. Popracuj na magazynie i z ekspozycją a potem pomnóż to razy dwa wtedy pogadamy. Właśnie cwaniaków jest od cholery w tej pracy. A tego debila co wymyślił jednego tech na dwa sklepy wydupcył bym go osobiście

Koń Tech

Szkoda że kierownicy na spotkaniu stają pod siebie zamiast się odezwać bo gdyby było spotkanie z technicznymi to wy na górze przez rok byście nie usiedli tak by was wydymali techniczni jak wy ich Moje sugestie dla ABRA: Słuchajcie tych co pracują fizycznie bo to oni niosą tą firmę na swoich plecach Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przestać oszczędzać na pracownikach a myśleć o oszczędzaniu w ilości zamawianego towaru

Patrycja

Wcześniej Wasze opinie na temat pracy w ABRA w Krakowie były w przeważającej części pozytywne - czy ten trend się utrzymał, czy uległ zmianie? Jak oceniacie tego pracodawcę? Widziałam, że na stronie internetowej firmy znaleźć można wiele aktualnych ofert pracy w różnych lokalizacjach, w tym właśnie w Krakowie - zainteresowanych zapraszam tutaj: https://www.abra-meble.pl/kariera/oferty-pracy/

TakNie

Wiarygodne opinie dotyczące pracy w przedsiębiorstwie, to cenna wskazówka dla osób, które rozważają zatrudnienie w firmie. Posiadasz informacje na temat atmosfery panującej w ABRA? Napisz o tym!

pozytywny

Ja pracuje od miesiaca i powiem wprost jestem mega zadowolony jesli chodzi o prace zarobki czekam na pierwsza wyplate ale ogolnie warunki super...pomieszczenie socjalne eleganckie, pelne wyposazenie, lazienki wszystko na full wypasie wiadomo praca ciezka trzeba ogarniac zeby wszystko bylo ok ale jak na 1 miesiac nie narzekam ani na kierownika ani na reszte..Pozdrawiam:)

Patrycja

@Helmut a napiszesz coś więcej o warunkach zatrudnienia - jest możliwość zawarcia umowy o pracę w firmie ABRA? W tym momencie firma rekrutuje na kilka stanowisk m.in. w Szczecinku - wiecie może jak wygląda proces rekrutacji?

Tak5Nie

jaaaa

Nigdy w abrze nie było umów zlecenie! Bzdury piszesz! Sprzedawcy dostają umowy o pracę - personalne kwestie są zawsze w abrze na wysokim poziomie: jest ubezpieczenie, urlopy, prywatna opieka medyczna - wiem z doświadczenia.

Widzew
@jaaaa

Nie ma umów zleceń? Wpadnij do Dębicy na magazyn to się przekonasz

Tak6Nie

Helmut
@Widzew

Potwierdzam. Prawda. Zwykle jak sa braki kadrowe to zatrudniają na śmieciowa umowę. Przez kilkanaście lat masę ludzi się przewinęło z agencji różnych. Mówię o Dębicy.

Tak2Nie

...

Ludzie zastanówcie się dlaczego ta sieć cały czas prowadzi rekrutację i co powoduje tak dużą rotację personelu.

Tak2Nie1

xxx

Ja byłam na rozmowie w ostatni poniedziałek Pan rekrutujący był bardzo miły cały czas się uśmiechał,do 20-tego oczekuje na odpowiedź.

Wewnątrz

Masz sklepy podzielone na profil A,B,C. Większość sklepów to C. Kierownik ?(usunięte przez administratora) Premia za obrót salonu (jeżeli jest ponad normę), premia za wzrost w odniesieniu do zeszłego roku (wzrost miesięczny), premia od kredytów jeżeli zrobisz ponad normę oraz premia od wydanych towarów ponad normę. (usunięte przez administratora) Będą również miesiące gdzie przekroczy pensja ten dochód jeżeli uzyskasz lepszą sprzedaż niż rok wcześniej jednak są to sporadyczne przypadki ponieważ trzeba przekroczyć o około 5 %, a takie wahania są raczej rzadko, prędzej w dół. Jednak jest całe mnóstwo odpowiedzialności - również materialnej. Wypłata bez dodatków jak na kierownika to śmieszna kasa dlatego jest to tak zrobione być cisnął swoich pracowników co jeżeli kierownik jest ambitniakiem i chce stówkę więcej rodzi konflikty. Praca w abrze nie jest zła jeżeli jest zdrowa atmosfera jednakże kokosów nie możesz się spodziewać.

Tak5Nie

Wewnątrz

Rekrutacje przeprowadza kierownik sklepu wraz z regionalnym który może byś na rozmowie ale nie musi (wystarczy że podpisze papiery). Rozwój pracownika jest niestety nikły tak jak i sprawy socjalne. Nie twierdzę ze praca jest zła, zależy co kto oczekuje. Pracuje obecnie w Abrze. Nakreślę Ci zarobek netto jeżeli podasz o jaką miejscowość chodzi bo możesz uwierzyć że stawki są różne w zależności od stanowiska oraz sklepu.

Tak10Nie

Grant
@Wewnątrz

Prosiłbym o "nakreślenie" tych zarobków netto, zwłaszcza na stanowisku kierownika sklepu. Pozdrawiam

Mena
@Wewnątrz

Nowy Dwór Mazowiecki stanowisko sprzedawca

ana

Jak sie ma takiego "prezesa" jak pan K.to nie ma sie co dziwić że to nie hula... kombinator

a-ana
@ana

co za kataryniarz uparcie powtarza ten wpis ?! sklad zarzadu Abry zmienil sie dobre kilka lat temu wiec warto trzymac sie złotej zasady ze jak sie o czyms pisze to warto wiedziec o czym sie pisze.

?

F - widzę któryś z kierowników się wypowiedział? :D Więc tak, Abra magazyn - 2200 brutto wychodzi + premia uznaniowa, Sklep 2000 brutto + prowizja ze sprzedaży ale tylko na dziale meblowym, komu pasuje, temu pasuje - tyle w temacie, pozdrawiam.

sprawiewdliwy

2000brutto sprzedawca i magazynier (usunięte przez administratora)

TakNie

Nawet się tam nie wybieraj na rozmowę rządzą tam ludzie nie mający pojęcia o pracy z ludźmi.

Tak3Nie

Opis dotyczy stanowiska sprzedawcy kasjera. Co do telefonów w sklepie to jest limit i jak się go przekroczy to płacimy z pensji.

TakNie

Ponowię wpis bo został usunięty a opisuje autentyczne procedury firmy. Pensja na stanowisku sprzedawcy kasjera to gwarantowane minimum (ok 60 zl więcej od najn.krajowej) więc prawie najn.krajowa. Do tego procent od wyrobionego planu po przekroczeniu 50 tys netto W obecnej sytuacji rynkowej jest to trudne. Co do rozmów wstępnych to obiecują dobre zarobki itd. a prawda wychodzi w pierwszym miesiącu pracy. Szkolenie wstępne odbywa się w Krakowie 3-5 dni (zakwaterowanie śniadania gwarantuje firma),koszty dojazdu + koszty delegacji ok 130 zł są zwracane do 10 kolejnego miesiąca razem z wynagrodzeniem. Przydatność szkolenia jest niska żeby nie powiedzieć żadna przynajmniej dla osoby z doświadczeniem w handlu są to techniki handlowe 2 dni + 2 dni poświęcone na temat produktów firmy. Plus tego szkolenia to latem wycieczka do Krakowa i przy okazji szkolenia zwiedzanie miasta we własnym zakresie oczywiście. Co do warunków pracy to są one uzależnione od osób z którymi się pracuje, jest ogromne ciśnienie na złapanie klienta lepszym słowem jest walka miedzy sprzedawcami (jak nie wyrobię planu to polecę). Firma kładzie nacisk na oferowanie klientom kredytów, kart lojalnościowych, i szczepionek na dzieci w Afryce. Są to elementy planu dziennego i miesięcznego z których każdy sprzedawca jest rozliczany. Mamy kryzys jest coraz mniej klientów kupujących a firma sugeruje się statystykami tzn licznikami osób odwiedzających sklep. W pojęciu firmy nie istnieje klient patrzący, jest mało skuteczny sprzedawca lub kierownik nie potrafiący zmotywować pracownika do wypracowania planu. Reasumując typowa sieć z ogromnym ciśnieniem na wyrabianie planu (ok 200 tyś netto/ miesiąc+ kredyty karty, stałego klienta i szczepionki) dająca jako narzędzia do pracy gazetkę i tak w zasadzie nic więcej. Oczywiście motywacją jest minimalne wynagrodzenie Moja subiektywna opinia praca w Abrze to stracony czas.

Tak1Nie

hipokryzja do bolu - 2010-03-03 15:25:42 kto zna bankowca ktory tak pieknie przedstawi oferte kredytu? mam wrazenie ze abra to bank nie salon meblowy wiecej sie mowi o kredycie niz o meblach. Ale mnie to ubawiło. Właśnie przypomniałem sobie moją wizytę w Lukasie. Więcej było gadania o pierdołach niż o kredycie. Ścieżka sprzedaży w abrze- kiedy mówimy o kredycie ? Nie pamiętam żeby w jakimś sklepie ktoś mi oferował zakup czegoś na raty ( celowo raty bo kredyt się źle kojarzy) Pamiętacie program lojalnościowy i zbieranie punktów na nagrody jaki mieliśmy kiedy w abrze jak był Lukas? Nawet tego nam zabronili bo traktowali to jak łapówki. Śmieszne bo mieliśmy wtedy tylko Lukasa :-)

hipokryzja do bolu

Mobbing w abrze

To miło usłyszeć teraz chociaż ludzie którzy będą chcieli się przyjąć do tej firmy będą wiedzieli po co tam idą. Tym bardziej że mówi to jeden z kierowników regionalnych.

Obserwator

Matołki w Abrze jesteście tylko po to aby zarabiać na zarząd i właścicieli w RPA. Wybijcie sobie z głowy zarobki, podwyżki normalną pracę! Macie tańczyć jak wam zagrają, jeżeli nie tańczycie do rytmu do wykop! motto: "Titanic" też był nie zatapialny teraz leży na dnie.

zyta00

Na st. kierownika skalonu mnóstwo wymagań, papierologii, stressssuuuu, a pesja bardzo licha..... nie adekwatna do zakresu obowiązków.

Tak4Nie

Zostaw opinię o ABRA - Kraków

Chcę opublikować: