ABRA

Kraków

Opinie o ABRA

Innol

Mam zamiar starać się o pracę w firmie i miałem nadzieję na jakieś wskazówki. Dlaczego nie piszecie nic? Jest dobrze? warto startować?

pozytywny

Ja pracuje od miesiaca i powiem wprost jestem mega zadowolony jesli chodzi o prace zarobki czekam na pierwsza wyplate ale ogolnie warunki super...pomieszczenie socjalne eleganckie, pelne wyposazenie, lazienki wszystko na full wypasie wiadomo praca ciezka trzeba ogarniac zeby wszystko bylo ok ale jak na 1 miesiac nie narzekam ani na kierownika ani na reszte..Pozdrawiam:)

Patrycja

@Helmut a napiszesz coś więcej o warunkach zatrudnienia - jest możliwość zawarcia umowy o pracę w firmie ABRA? W tym momencie firma rekrutuje na kilka stanowisk m.in. w Szczecinku - wiecie może jak wygląda proces rekrutacji?

asd

Skoro są zarobki na poziomie 2300zł to nie jest tak źle, bo pewnie i tak dorzucają do tego jakieś premie, żeby znacznie urozmaicić zatrudnienie. A wypłata?

Widzew
@jaaaa 21.09.2016 09:39
Nigdy w abrze nie było umów zlecenie! Bzdury piszesz! Sprzedawcy dostają umowy o pracę - personalne kwestie są zawsze w abrze n...

Nie ma umów zleceń? Wpadnij do Dębicy na magazyn to się przekonasz

Helmut
@Widzew 21.12.2016 14:39
Nie ma umów zleceń? Wpadnij do Dębicy na magazyn to się przekonasz

Potwierdzam. Prawda. Zwykle jak sa braki kadrowe to zatrudniają na śmieciowa umowę. Przez kilkanaście lat masę ludzi się przewinęło z agencji różnych. Mówię o Dębicy.

...

Ludzie zastanówcie się dlaczego ta sieć cały czas prowadzi rekrutację i co powoduje tak dużą rotację personelu.

xxx

Ja byłam na rozmowie w ostatni poniedziałek Pan rekrutujący był bardzo miły cały czas się uśmiechał,do 20-tego oczekuje na odpowiedź.

Wewnątrz

Masz sklepy podzielone na profil A,B,C. Większość sklepów to C. Kierownik ?(usunięte przez administratora) Premia za obrót salonu (jeżeli jest ponad normę), premia za wzrost w odniesieniu do zeszłego roku (wzrost miesięczny), premia od kredytów jeżeli zrobisz ponad normę oraz premia od wydanych towarów ponad normę. (usunięte przez administratora) Będą również miesiące gdzie przekroczy pensja ten dochód jeżeli uzyskasz lepszą sprzedaż niż rok wcześniej jednak są to sporadyczne przypadki ponieważ trzeba przekroczyć o około 5 %, a takie wahania są raczej rzadko, prędzej w dół. Jednak jest całe mnóstwo odpowiedzialności - również materialnej. Wypłata bez dodatków jak na kierownika to śmieszna kasa dlatego jest to tak zrobione być cisnął swoich pracowników co jeżeli kierownik jest ambitniakiem i chce stówkę więcej rodzi konflikty. Praca w abrze nie jest zła jeżeli jest zdrowa atmosfera jednakże kokosów nie możesz się spodziewać.

Wewnątrz

Rekrutacje przeprowadza kierownik sklepu wraz z regionalnym który może byś na rozmowie ale nie musi (wystarczy że podpisze papiery). Rozwój pracownika jest niestety nikły tak jak i sprawy socjalne. Nie twierdzę ze praca jest zła, zależy co kto oczekuje. Pracuje obecnie w Abrze. Nakreślę Ci zarobek netto jeżeli podasz o jaką miejscowość chodzi bo możesz uwierzyć że stawki są różne w zależności od stanowiska oraz sklepu.

Grant
@Wewnątrz 26.01.2015 23:32

Prosiłbym o "nakreślenie" tych zarobków netto, zwłaszcza na stanowisku kierownika sklepu. Pozdrawiam

Mena
@Wewnątrz 26.01.2015 23:32

Nowy Dwór Mazowiecki stanowisko sprzedawca

ana

Jak sie ma takiego "prezesa" jak pan K.to nie ma sie co dziwić że to nie hula... kombinator

a-ana
@ana 10.12.2014 19:48

co za kataryniarz uparcie powtarza ten wpis ?! sklad zarzadu Abry zmienil sie dobre kilka lat temu wiec warto trzymac sie złotej zasady ze jak sie o czyms pisze to warto wiedziec o czym sie pisze.

?

F - widzę któryś z kierowników się wypowiedział? :D Więc tak, Abra magazyn - 2200 brutto wychodzi + premia uznaniowa, Sklep 2000 brutto + prowizja ze sprzedaży ale tylko na dziale meblowym, komu pasuje, temu pasuje - tyle w temacie, pozdrawiam.

sprawiewdliwy

2000brutto sprzedawca i magazynier (usunięte przez administratora)

Nawet się tam nie wybieraj na rozmowę rządzą tam ludzie nie mający pojęcia o pracy z ludźmi.

Opis dotyczy stanowiska sprzedawcy kasjera. Co do telefonów w sklepie to jest limit i jak się go przekroczy to płacimy z pensji.

Ponowię wpis bo został usunięty a opisuje autentyczne procedury firmy. Pensja na stanowisku sprzedawcy kasjera to gwarantowane minimum (ok 60 zl więcej od najn.krajowej) więc prawie najn.krajowa. Do tego procent od wyrobionego planu po przekroczeniu 50 tys netto W obecnej sytuacji rynkowej jest to trudne. Co do rozmów wstępnych to obiecują dobre zarobki itd. a prawda wychodzi w pierwszym miesiącu pracy. Szkolenie wstępne odbywa się w Krakowie 3-5 dni (zakwaterowanie śniadania gwarantuje firma),koszty dojazdu + koszty delegacji ok 130 zł są zwracane do 10 kolejnego miesiąca razem z wynagrodzeniem. Przydatność szkolenia jest niska żeby nie powiedzieć żadna przynajmniej dla osoby z doświadczeniem w handlu są to techniki handlowe 2 dni + 2 dni poświęcone na temat produktów firmy. Plus tego szkolenia to latem wycieczka do Krakowa i przy okazji szkolenia zwiedzanie miasta we własnym zakresie oczywiście. Co do warunków pracy to są one uzależnione od osób z którymi się pracuje, jest ogromne ciśnienie na złapanie klienta lepszym słowem jest walka miedzy sprzedawcami (jak nie wyrobię planu to polecę). Firma kładzie nacisk na oferowanie klientom kredytów, kart lojalnościowych, i szczepionek na dzieci w Afryce. Są to elementy planu dziennego i miesięcznego z których każdy sprzedawca jest rozliczany. Mamy kryzys jest coraz mniej klientów kupujących a firma sugeruje się statystykami tzn licznikami osób odwiedzających sklep. W pojęciu firmy nie istnieje klient patrzący, jest mało skuteczny sprzedawca lub kierownik nie potrafiący zmotywować pracownika do wypracowania planu. Reasumując typowa sieć z ogromnym ciśnieniem na wyrabianie planu (ok 200 tyś netto/ miesiąc+ kredyty karty, stałego klienta i szczepionki) dająca jako narzędzia do pracy gazetkę i tak w zasadzie nic więcej. Oczywiście motywacją jest minimalne wynagrodzenie Moja subiektywna opinia praca w Abrze to stracony czas.

hipokryzja do bolu - 2010-03-03 15:25:42 kto zna bankowca ktory tak pieknie przedstawi oferte kredytu? mam wrazenie ze abra to bank nie salon meblowy wiecej sie mowi o kredycie niz o meblach. Ale mnie to ubawiło. Właśnie przypomniałem sobie moją wizytę w Lukasie. Więcej było gadania o pierdołach niż o kredycie. Ścieżka sprzedaży w abrze- kiedy mówimy o kredycie ? Nie pamiętam żeby w jakimś sklepie ktoś mi oferował zakup czegoś na raty ( celowo raty bo kredyt się źle kojarzy) Pamiętacie program lojalnościowy i zbieranie punktów na nagrody jaki mieliśmy kiedy w abrze jak był Lukas? Nawet tego nam zabronili bo traktowali to jak łapówki. Śmieszne bo mieliśmy wtedy tylko Lukasa :-)

hipokryzja do bolu

Mobbing w abrze

To miło usłyszeć teraz chociaż ludzie którzy będą chcieli się przyjąć do tej firmy będą wiedzieli po co tam idą. Tym bardziej że mówi to jeden z kierowników regionalnych.

Obserwator

Matołki w Abrze jesteście tylko po to aby zarabiać na zarząd i właścicieli w RPA. Wybijcie sobie z głowy zarobki, podwyżki normalną pracę! Macie tańczyć jak wam zagrają, jeżeli nie tańczycie do rytmu do wykop! motto: "Titanic" też był nie zatapialny teraz leży na dnie.

zyta00

Na st. kierownika skalonu mnóstwo wymagań, papierologii, stressssuuuu, a pesja bardzo licha..... nie adekwatna do zakresu obowiązków.

Zostaw opinię o ABRA - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ABRA