Valeo
counter
2 157 274 5 1
Gatta

Valeo wymaga od pracowników produkcji noszenia maseczek,co przy temperaturze na hali w okresie letnim,wynoszącej 33 stopnie jest niebezpieczne.Omdlenia zdarzały się już wcześniej a teraz to będzie tylko gorzej.Niedawno pogotowie zabrało kobietę z podejrzeniem zawału,wcześniej skarżyła sie że nie może oddychać w masce.Nikogo to nie interesuje.Osoby z biura sprawdzają poprawność noszenia masek i upominają.Ale najlepsze jest to,że siedząc w swoim biurze na krzesełku w klimatyzowanym pomieszczeniu masek nie noszą.No po prostu taką mają przyjemność z dręczenia tych ciężko pracujących ludzi, w tak uciążliwych warunkach.Brak empatii,brak zastanowienia sie przez chwilę jak czuje się ta osoba.Z noszenia masek zwolnieni są pracownicy zakładów przemysłowych,tak stanowi rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia.Tak więc to co robi Valeo jest niepotrzebne,nielegalne i na wyrost.Popytajcie znajomych czy u nich w zakładach pracy noszą maski,mnie nie udało sie znależć drugiej takiej firmy jak Valeo,tak ,,dbajacych o pracowników,,Nie ważne omdlenie,zawał czy udar z przegrzania,,,szmatka na twarzy,,musi być...

Tak26Nie2
Inga

Jak to możliwe że tak wielka firma nie jest w stanie zaagwarantować pracownikom tzw. postojowego tylko wymusza na nich branie urlopu wypoczynkowego do końca marca, mimo że jest zawieszona działalność produkcyjna. Większość pracowników musiała na rzecz koronawirusa wybrać 5 lub 6 dni swojego bieżącego urlopu. Dodatkowo w zakładzie została w tym roku przeprowadzona ocena roczna, jeżeli jest ktoś na forum z osób, które zajmują wyższe stanowiska proszę o odpowiedź po co? Skoro i tak nie ma podwyżki. Valeo to bardzo śmieszna jednostka gospodarcza w każdej innej firmie podwyżki są w styczniu w valeo pracownicy są oceniani (na punkty), mamy prawie kwiecień, a o podwyżce nie ma mowy. Dodatkowo w związku z koronawirusem od kwietnia pracownicy będą otrzymywać miesięczny grafik np. na 90 godzin i np 70 godzin będą musieli odrobić w kolejnych miesiącach. Ta firma to jeden wielki żart razem z osobą która stoi na czele związku zawodowego (jeżeli tak to w ogóle można nazwać) Pewnie ktoś mógłby mnie teraz zapytać dlaczego tam pracuje? Już odpowiadam po prostu muszę to przetrwać, ponieważ wiem przy obecnej sytuacji może być ciężko o nowa prace oraz badania lekarskie do nowej pracy. Ogólnie nie polecam.

Tak20Nie4
Ali

Nowa

Nie polecam pracy pod addeco . Nie dostaje się żadnych dodatków, premii nic. Za to dostaniesz używana odzież z dziurami i plamami oraz szatnie w innej hali.

Tak17Nie
MGR

Praca ciężka, ale spokojna. Mówię o magazynie na OM1. Nie ma wyzysku,robi się swoje spokojnie. Atmosfera spoko, kierownicy spoko, liderzy też. Trzeba uważać na jednego wózkowego który ma albo coś z głową albo coś bierze. Drugim problemem jest ktoś kto mówi że "pracuje" a siedzi na komórce cały czas. Generalnie praca godna polecenia.

Tak1Nie5
dawny_pracownik Nowy wpis
@MGR

wiem o którego wózkowego ci chodzi ;-) wygląda jakby był caly czas naprany prochami..

Tak1Nie
Kandydat Nowy wpis
@dawny_pracownik

Jak wygląda praca na magazynie w valeo?

Pracownicy !

Związki zawodowe na valeo to jedna wielka kpina z osobą stojącą na ich czele. Skrobię sobie rzepkę sam, składa ludziom obietnice bez pokrycia... teraz jak pod czterema literami się pali to chce strajkować (chętnie to zobaczę) ???? pandemia obnażyła wszystkie jego braki i brak zaangażowania. Teraz będą nowe związki w Valeo i zobaczymy. PRACOWNICY VALEO ZAPISYWAĆ SIĘ !!‼ Im więcej nas będzie tym lepiej, odstawimy kumotorstwo od ciepłej michy!

Tak7Nie4
Pracownicy 2 Nowy wpis
@Pracownicy !

Tylko co zwiazki pracowników Fiata zrobią w zakładzie Valeo? Wygląda to na szkalowanie innego związku aby samemu ugrać coś dla siebie. Czyżby na Fiacie palił im się grunt pod nogami i szukają naiwnych. Czy na fiacie jest taki dobrobyt wywalczony przez ten związek? Taki wpis nikomu nie pomaga w podjęciu decyzji o podjeciu pracy.

Tak6Nie1
Pracownik fiat Nowy wpis
@Pracownicy !

Te związki co teraz do was weszły to dopiero kpina .Wszyscy się od nich wypisują to szukają kasy w innych zakładach.

Tak11Nie2
Ja

Z powodu terroru maseczkowego w Valeo,ludzie odchodzą z pracy do firm gdzie tego terroru nie ma.Znam kilka takich osób.Wolą pracować nawet za mniejsze pieniądze ale bez maski.W maskach szybciej się męczymy,dochodzą do tego bóle głowy. Valeo wprowadzilo maski z początkiem kwietnia.To już pół roku i dla wielu osób jest to już zdecydowanie za długo...

Jozin

Nieb polecam firmy! Jedyny plus tego wszystkiego że jest Zbiorowy pozew wobec valeo...może wreszcie czegoś się nauczą

Tak3Nie1
Nowa0999
@Jozin

Dlaczego? O co pozew?

Aaaa
@Jozin

No i jeszcze tam wam weszły super związki .Powodzenia życze

Tak9Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ciekawy
Klient

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na początek jako operator produkcji

Tomas
Użytkownicy czekają na odpowiedź 78 dni.
Kandydat

Witam czy w valeo na lini pracuje sie soboty i niedziele jesli tak jak to wygląda czy sa płatne czy do wybrania ?

Wozek 1

Najgorszy zaklad na ktorym pracowalem, przyjecia prze agencje pracy innej mozliwosci nie ma. Pracownik produkcyjny zarabia okolice minimalnej krajowej a biura pobieraja kase. Okres rozliczeniowy roczny robisz soboty i niedziele a pozniej wybierasz. (usunięte przez administratora) Pandemia to istna sieka zwolnione wszystkie osoby z agencji. Teraz czas w ktorym znowu szuka sie pracownikow. Brak poszanowania dla ludzi. Jezeli zastanaiwasz sie nad szukaniem pracy to zdecydowanie odradzam

Tak7Nie
Gatta

Tak26Nie2
Obserwator
@Gatta

Ile razy wyprałaś swoją maseczkę? Ile razy wymieniasz w ciągu dnia? Pewnie wcale, bo nie masz specjalnego ekwiwalentu za pranie maseczek i pewnie nie nosisz jej na nosie... ale oczywiście - firma ma zapewnić wszystko, i jeszcze zapewnić żeby koronowirusa nie było na zakładzie. Dla takich gnomów jak ty to powinno się wprowadzić nakaz przyniesienia negatywnego wyniku badania na obecność - wtedy możesz sobie nie nosić tej maseczki. Żeby było jak w czechach - bez papierka nie masz roboty.

Tak2Nie11
Joanna
@Obserwator

O ile wiem te maski są jednorazowe,nie pierze się ich.Ty pierzesz? Dostajemy dwie maski,więc tyle zużywamy w ciągu dnia,nie wiesz tego że o to pytasz? Ekwiwalent pieniężny na pranie maski? Jak napisałam wcześniej są jednorazowego użytku,ale jak znasz jakiś dobry sposób na ich wypranie to się podziel.Badanie na obecność czego,koronapierdolca którym ty jesteś zarażony lub zarażona.Weż pod uwagę że nie każdy uległ ,,praniu mózgu,,przez TV.Są tacy co myślą samodzielnie.A już nazywanie rozmówcy ,,gnomem,,jest poniżej krytyki.

Tak12Nie
tato
@Gatta

W Oplu też noszą maski na praodukcji, także w klimatyzowanych pomieszczeniach. Takie czasy

czester
@tato

To jest forum o oplu czy valeo?

Tak2Nie
Gregor
Użytkownicy czekają na odpowiedź 97 dni.

Witajcie. Są przyjęcia do Valeo? Nie przez Agencje

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 109 dni.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Valeo? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Tak1Nie5
Wiktoryna

Cześć! ;) wie ktoś może czy są przyjęcia do pracy?

Tak2Nie2
XDDD
@Wiktoryna

Póki co to są zwolnienia, większość linii na OEM stoi.

Leon
@XDDD

Mam nadzieje że ludzie zapamietajä to w jaki sposób ta firma traktuje ludzi wtedy kiedy firma bedzie szukac pracownikow.

Tak14Nie1
@Wiktoryna

Aktualnie tylko zwalniają ludzi nawet z długim stażem pracy nie polecam jak traktują ludzi najpierw przerobisz całą zmianę a na dowodzenia wypowiedzenie wręczają. Dużo osób które się poświęcają przychodzą im na nadgodziny w weekendy czy zostają po godzinach mają odpłacone tym że dostaną wypowiedzenie.

Tak4Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 182 dni.

Czy jest tu ktoś jeszcze komu nie przedłużono umowy i nie dostał wynagrodzenia za czas do kiedy ta umowa była ?

Tak5Nie

Czy często w firmie Valeo zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Elmog
@Pytanie

Tak

Karolina

Wie ktoś ile się teraz dostaje podstawy na start pod Valeo?

Tak2Nie2
TY
@Karolina

nic

Kamil

Nie polecam Valeo. Nie warto tam nawet zaczynać pracy.

Tak9Nie
Pracownik1
@Kamil

Potwierdzam! Również nie polecam!!!!

Ali

@ja

Nie wszyscy dzisiaj.

TY
@ja

A ci co w tym roku zostali zatrudnieni , robią jeszcze? bo niektorzy przez agencje byli, niektórzy przez zakład...

Xx
@TY

Addecco już nie.

joio
@Xx

a przyjeci w tym roku ale pod firme?

ffgggg
@joio

Nie wiem zależy na ile kto ma umowę. Podobno jak komuś się kończy to nie przedłużają.

Gregor
@ffgggg

To prawda. Nie przedłużają.

Tak1Nie1
Inga

Tak20Nie4
Ja
@Inga

Prosze Cię zwolnij sie sama ... a jak ci sie marza wakacje to se zamow first minut

Tak2Nie14
Łowca baranów
@Inga

Terminarz podwyżek jest związany z początkiem roku finansowego w firmie. W większości dużych firm nie pokrywa on się z rokiem kalendarzowym. O ile nie zarabiasz najniższej krajowej to pracodawca nie ma żadnego obowiązku podwyższać płac. Ocena roczna jest zaś po to, żeby oddzielić ziarno od plew. Wkrótce zaczną się masowe zwolnienia więc ocena będzie użyteczna.

Tak5Nie1
olo
@Łowca baranów

To mam nadzieje ,że się załapiesz

Tak2Nie1
@Ja

Ciekawe , co powiesz , jak złapiesz to paskudztwo i podasz dalej w rodzinie . połowa ludzi w Valeo to mieszkańcy okolicznych miejscowości jak np Bestwina w której 60 domów ma kwarantanne , dojazd to zwykle pełen autobus ludzi . Zapewne powiesz mi , abym dojeżdżał samochodem odpowiadam nie stać mnie . Pozdrawiam i przemyśleń życzę , bo nie każdy może pracować zdalnie z domu .

Tak2Nie3
olo

Powiem tak : Bez wątpienia można gorzej trafić , ale można również i lepiej ( sorry nie wiem czy to się nie zmieni w obecnej sytuacji ) , generalnie pracuję od jakiegoś czasu w tej firmie i to co widzę , to przede wszystkim to ,że ludzie młodzi strasznie rotują i nie wiem , czy uciekają ( przypuszczam ,że tak), czy firma tak miesza . Tam gdzie pracownika można (usunięte przez administratora) , to firma bez wątpienia to zrobi , czy w postaci urlopu ( tak jak w obecnej sytuacji) , czy finansowo ( PREMIA LUB NADGODZINY). Generalnie wygląda to tak ,że na pracownikach im nie zależy i robią z ludźmi co chcą ( przykład mamy w obecnej sytuacji tj. brak przestoju w okresie nasilającej się epidemii ) , a boję się ,że teraz będzie jeszcze gorzej .Do pozytywnych aspektów można zaliczyć : wypłatę na czas ( czasami nawet przed czasem) , darmowy transport, no i chyba jabłka w środę (choć też nie zawsze ) ;-))) . Atmosfera to zależy jakich ludzi masz wokół , ale to co zauważyłem to jeden drugiemu zazdrości nawet 20 pln różnicy w pensji . Na zebraniach dyrekcji z załogą zawsze się słyszy ,że jest dobrze albo rewelacyjnie , ale w wynagrodzeniach już tego nie widać podwyżki śmieszne rzędu 150 pln ( brutto) . Podsumowując młodym odradzam , chyba ,że nie ma nic lepszego na horyzoncie

Ink

Kobietka

Praca ciężka, ale idzie się przyzwyczaić. Team Lider, zależy na jakiego się trafi, jeden lepszy, drugi gorszy. Ogólnie do miesiąca jest tragedia, a potem się człowiek przyzwyczaja.

Tak1Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o Valeo - Czechowice-Dziedzice