Opinie o AP Edukacja w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy AP Edukacja. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie AP Edukacja o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Szkoły policealne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AP Edukacja w Łódź

Stronek

Firma ma długi w całym kraju! Setki tysięcy złotych. Czy tylko piszecie na tym forum czy coś z tym robicie? Bo za chwilę będzie za późno, jeśli już nie jest za późno.

AP Białystok - nauczyciel

Witam, widzę, że duża liczba osób wypowiada się na temat tej "pseudo-Placówki" (myślę, że to właściwe określenie). Nie zdziwię nikogo, że moja opinia nie będzie odbiegała od pozostałych. Reprezentując oddział AP Edukacja Białystok można stwierdzić - kiedyś było lepiej, dzisiaj jest prawdopodobnie tak jak w pozostałych oddziałach. Brak wypłat (i są to zaległości sięgające początku tego roku). Ciągłe zapewnienia o tym, że będą wypłaty (tylko ich nie widać). Podchodząc realnie do sytuacji, to aby były wypłaty - musi być DOCHÓD (a tego raczej nie ma). Sposób zarządzania i przepływu informacji w firmie - jest na sięgającym dna poziomie. (Nie ma co się dziwić, że firma ma problemy z funkcjonowaniem na rynku, brak umiejętności wyciągania wniosków). Trudny kontakt, (dobra, nie żartujmy) brak kontaktu z osobami decyzyjnymi. Nie wiadomo: kto jest w Zarządzie, nie wiadomo kto może udzielić informacji na temat wypłat, kiedy będą wypłaty (czy w ogóle będą), w sekretariacie też nic nie wiedzą (proponują kontakt z Centralą [z Centralą, czyli z KIM???]) - istna spychologia. Plusem jest to, że Pracownicy potrafią wymieniać miesiące, mówiąc że: część wypłat miała być w MAJU; potem była informacja, że część w CZERWCU; potem że do końca SIERPNIA, i tak zapewnienia mogłyby trwać i trwać... Tylko jako nauczyciele nie domagamy się niczego innego, jak tylko zapłaty za wykonaną Naszą pracę, zgodnie z podpisanymi umowami, do których przestrzegania zobowiązały się obie strony). Tu pozostaje pytanie: Na jakie cele zostały zwydatkowane pieniądze z dotacji budżetu miasta? (pewnie i to pytanie pozostanie bez odpowiedzi).

Iga
@AP Białystok - nauczyciel

Jak to nie ma dochodu? Przecież ostają subwencję oświatową!

Nauczyciel x
@Iga

Zachowanie centrali jest jakie jest, ale trzeba tez zwrocic uwage jaki jest system finansowania szkól, MEN od kilku lat wprowadził taki system ze nie idzie przewidziec jaka bedzie wysokosc stawki za ucznia, nie wiemy ile przyjdzie uczniow na zajecia, niespodzianki ze strony urzedow, takie jak drastyczne obnizenie stawki dotacji. Niesteeety finansowanie szkol maleje, a koszty rosna, ten biznes juz sie nie oplaca, nie ma co juz.w.to brnąć. Ja juz odzyskałam pieniadze i juz nie podpisalam z zadna szkola umowy bo kazda z nich ma problemy.

Nauczyciel abc
@Nauczyciel x

Podejrzewam, zenauczycielu x jestes z centrali, albo kims z rodziny prezesa, zenada. Albo dopytaj sie w wydziale edukacji jak funkcjonuja dotacje !!!!!

Iga
@Nauczyciel x

Jeśli są mniejsze subwencje, trzeba zrezygnować z "rozbuchanej" administracji, a ta w AP jest akurat bardzo rozbudowana. Są miasta, gdzie dotacje dla szkół, także tych dla dorosłych, są ciągle jeszcze wystarczające na normalne funkcjonowanie. Po prostu zyski dla właścicieli są mniejsze, a prezes i różni koordynatorzy nie muszą zarabiać kosmicznych pieniędzy. Wszystko jest do uratowania, jeśli podejdzie się do tego z głową. W dodatku firma zarabia jeszcze na kursach i szkoleniach. Oczywiście łatwiej jest ogłosić upadłość, a do tego się dąży w sytuacji tej firmy, nie zapłacić zaległości i zarobić jeszcze na sprzedaży majątku. Właściciel sobie poradzi, bo ma wiele innych interesów, a AP była tylko do tego dodatkiem. Szkoda ludzi, którzy sumiennie pracują, a wkrótce wylądują w większości na bezrobociu.

Krzysztof

Moze gazecie bysmy przekazali tego linka zeby opisali ta szkołe. Co wy na to?

estera

Popieram.

Z wrocławia
@estera

popieram decyzje o przekazaniu do prasy. Zresztą w tym momencie chyba jedyną skuteczną bronią będzie zły PR i informowanie o "rzetelności" tej firmy na różnych forach internetowych.

Ola

Skąd jesteś?

@oliza
@Ola

AP ogłosi upadłość A my zostaniemy z niczym. Najprawdopodobniej stanie sie to w listopadzie. Tak więc kto może niech uda się do sądu po nakaz zapłaty z zazadaniem odsetek ustawowych. Pozostali niech nie zapomną ze bodajże w terminie 3 miesięcy powinni zgłosić swoją wierzytelność w postępowaniu upadlosciowym. Oszukano setki ludzi bez żadnego problemu. W takim państwie prawa właśnie żyjemy!

Krzysztof

Centrala jest niby w łodzi na ul. Piotrkowskiej 173, ciagle sie ogłaszaja i prowadza nabory. Jak ktoś chce z nimi wspólprcować to nich sie głeboko zastanowi. Nie wiem jacy nauczyciele wspólpracuja ale to chyba wolontariusze. Dzieki za info wsprawi kosztów dzisiaj składam wniosek do e - sadu

Sprzedawca

Ogłoszenie rekrutacyjne stanowilo o naborze na pracownika ds. obsługi klienta, wykonywania czynnosci administracyjnych. Na miejscu okazalo sie, iz szukaja przedstawiciela handlowego, który bedzie wciskal ludziom kursy obsługi Worda, Excela itd oraz zaskoczy ich swoja wizja marketingową. Wszystko za niecałe 1,5 tys PLN. To juz 3ci miesiąc jak kogos szukaja, bo ciagle widze ogłoszenie na pracuj.pl

Jaka ma Pani wizje odnosnie rozwoju firmy? jak chce Pani poprawic sprzedaż?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Bstok

Witam. Oddzial Ap w Białymstoku zostal zamknięty. Jakas nowa firma krzak przejęła wszystko i odciana się od Ap. Odsyłają do centrali która nie odpowiada. Zaległości wobec nauczucieli ogromne.

kasia
@Bstok

W Rzeszowie to samo. Dyrektor nie chce rozmawiać o AP bo teraz firma nazywa się podobno Rezon

Witam.czy zna ktoś sytuację w Bydgoszczy. Zaprosili mnie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko sekretarki i zastanawiam się czy jest sens tam iść, po przeczytaniu Waszych opiniim.

@Monika

Sytuacja jest raczej wszędzie taka sama. Moniko, nie trać swojego cennego czasu na pracę jako wolontariusz w tej placówce, bo niestety tak to wygląda. Poszukaj pracy w wiarygodnej szkole. Powodzenia!

Krzysztof

Ile kosztuje w sadzie internetowym sprawa na odzyskanie kasy.

cezzii
@Krzysztof

za 3,5 kpln dlugu od apedukant tylko 40 pln , juz zalozylem sprawe tym pizda z lodzi

zapałka 100
@cezzii

Ja już też złożyłam pozew w e sądzie ale zastanawiam się czy to jeszcze coś da bo przecież od 1 września AP się rozwiązało. Do kogo mam teraz wysłać nakaz zapłaty?

WROCŁAW-OKRADZIONY
@zapałka 100

Jak się rozwiązało jak ta złodziejska firma ciągle się ogłasza nawet na Facebooku

@Krzysztof

Założenie sprawy kosztuje ok. 30zł. Ponieważ sam odzyskałem na dniach zaległą kasę, polecam. Sądziłem, że już jej nigdy nie zobaczę, a jednak.

chechen

Byłbym zapomniał - żądajcie również zwrotu kosztów sądowych oraz ustawowych odsetek za zaległe wynagrodzenia. Kwoty ponoć trzeba wpisywać osobno za każdy jeden rachunek, (np. za dwa rachunki w lutym - wpisujecie kwoty ze zlecenia i z umowy o dzieło, a odsetki "od 1 kwietnia do daty zapłaty" i tak analogicznie z każdym miesiącem). Żmudne to trochu, ale innej opcji chyba nie ma. Pozdrawiam i życzę szczęścia z odzyskaniem swoich pieniędzy. Będziemy go potrzebować

chechen

Proponuję złożyć pozew w najbliższym sądzie. Wysyła on pismo upominawcze (bodajże postępowanie uproszczone się to nazywa). Zrobiłem tak w połowie sierpnia, dostałem niedawno z sądu kopię pisma, które wysłali do szanownej AP Edukacji. Firma ma 2 tygodnie na ustosunkowanie się do w/w pisma, w przeciwnym wypadku sąd wszczyna postępowanie "instancję wyżej", a po kolejnych bodaj dwóch tygodniach robi się z tego sprawa komornicza. Pozbierajcie wszystkie rachunki, które AP wam wystawiała, umowy (zlecenie, o dzieło), oraz - w razie, gdy wysyłaliście wezwanie do zapłaty - kopię tego wezwania wraz z potwierdzeniem odbioru pisma przez AP i wio do sądu. Wszystkie te "materiały dowodowe" skserujcie i złóźcie w biurze podawczym sądu (opłata skarbowa chyba 3 dychy). Nie ma co czekać. AP nie ma wielce na wypłaty, ale żeby zatrudnić jakiegoś ciecia do kampanii reklamowej i ogłaszać w radio co 20 minut że się dostanie 500 zł za zapisanie do tej ekhm... szkoły to mają...

Aaaa

A moze trzeba zglosic ap do tvm. Do programu uwaga. Chetnie zajma sie nimi....

Marcin-Wawa

Oszuści - omijać ich szerokim łukiem. Nie wypłacają wynagrodzenia.

Wrocław oszukana

Tak, zgłosiłam się do pozwu grupowego. AP Edukacja miała spłacić nauczycieli do 31.08. Wielokrotnie słyszałam jak dyrektor oddziału wrocławskiego to powtarzała. W międzyczasie miały być stopniowe wypłaty. I co? I nic. A oddział jakby nigdy nic robi zapisy słuchaczy do grup. I BIERZE OD NICH PIENIĄDZE. Więc mają pieniądze na spłaty nauczycieli. Chyba sobie zdają sprawę że nauczyciele nie podpiszą umów. A to oznacza że zatrudnią nowych nauczycieli mając pełną świadomość że nie stać ich na wypłatę wynagrodzeń. Oszukują nauczycieli i słuchaczy. Zresztą jak zaglądam na fora słuchaczy to widzę że oni też mają problemy z odzyskaniem pieniędzy za kursy które się nie odbyły z powodu... braku nauczycieli. Trzeba zakończyć ten proceder. Firma nie może spłacać swoich długów pieniędzmi wykładowców i słuchaczy. Niech robi to z własnego majątku.

Iza

Wniosek a najlepiej zbiorczy, to chyba już jedyne, co pozostaje, nie ma sensu dzwonić i pisać maili, nie traćmy czasu

Iza

Od kilku dni nie odpisują na maile, nie odbierają telefonów w centrali, totalna olewka z ich strony

Iza

ODDZIAŁ POZNAŃ czekam za ponad tysiącem złotych za marzec i kwiecień 2016r. obie panie dyrektor same zakończyły współpracę z oddziałem wczoraj, czyli 31.08.16r... na maile nie odpisują, telefon chyba tam nawet nie działa. nie mogę już dłużej zwlekać z czekaniem, straszenie sądami nic nie daje...

Krysia
@Iza

A ja czekam jeszcze na pieniądze za ubiegły rok i też nic. Łącznie mi wiszą ponad 4000 zł.

mirosław

Mam pytanie- składać jeden pozew, czy dwa (umowa zlecenie i umowa o dzieło)? Jaki Sąd? Łódź czy miejsce zawarcia umów i wykonywania pracy? Może e-sąd?

Krzysztof

Ja tez nie otrzymałem pieniedzy za kursy i szkolenia. Wysłałem do nich wniosek o zapłatę i jeżeli nie zrobia tego wystepuje na drogę sądową. MOze napiszmy wspolny wniosek do Sadu ? Co wy na to

Edyta
@Krzysztof

E-sadownictwo wezwanie do zaplaty Plus prokurator

Graża

To że piszecie tutaj nic nie da. tak przynajmniej wydaje mi się. Zacznijcie składać pozwy i np pisać na portalach społecznościowych jak nk czy fb. Ja weszłam bo byłam zainteresowana jak płacą ( chciałam aplikować) Teraz na pewno nie podejmę współpracy. Chyb a że z góry będę miała zapłacone

byly pracownik

Ponieważ wybrane opinie godzą w wizerunek Firmy AP Edukacja, naszych często wieloletnich pracowników i mogą wywoływać wątpliwości u przyszłych słuchaczy oświadczamy, że Firma AP Edukacja, działająca nieprzerwanie od 2004 roku działa nadal i działać będzie.  Nieustannie pracujemy nad polepszeniem jakości naszych usług.  Najlepszą rekomendacją jest to, że naszymi dyplomami może pochwalić się ponad 500 000 osób!  Dajemy realną wiedzę, umiejętności i aktywnie pomagamy naszym Słuchaczom w znalezieniu wymarzonej pracy. Ponieważ przestrzeń Internetu pozwala na wiele, czasami na zbyt wiele prosimy czytelników o własne przemyślenia i opinie. Jednocześnie oświadczamy, że spółka AP Edukacja działając od lat zgodnie z zasadami „fair play” nie zamierza i nie będzie stosować wobec konkurencji działań opartych na umieszczaniu w Internecie negatywnych opinii, tzw.”hejt” Z wyrazami szacunku Zarząd TAK PISALI W KWIETNIU TERAZ JUŻ WIADOMO PODPISUJĄ UMOWY JUŻ NA NOWĄ FIRMĘ ZARÓWNO Z PRACOWNIKAMI JAK I SŁUCHACZAMI BĘDĄ PODPISYWAĆ. CIEKAWE JAK ZAŁATWIĄ SPRAWĘ ZADŁUŻEŃ! LEPIEJ SIĘ SPIESZCIE Z TYMI POZWAMI...

estera

A czy ktoś już złożył pozew do sądu? A jeśli tak to czy jest już jakiś skutek? Ja zamierzam to zrobić w najbliższych dniach, zaraz na początku września.

Zostaw merytoryczną opinię o AP Edukacja - Łódź

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AP Edukacja?

Kandydaci do pracy w AP Edukacja napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AP Edukacja