Opinie o Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w Poznań

Martysia Nowy wpis

Witam, czy miałby ktoś opinie z pracy jako Specjalista do Zespołu ds. Urządzeń IT? wstępnie interesuje mnie ta forma zatrudnienia, zwłaszcza, że spełniam wymagane doświadczenie. jakich średnich zarobków można się teraz spodziewać?

kanclerz Nowy wpis

Juz za chwile nowy rektor. Wszyscy mamy nadzieje na zrobienie porzadków na uczelni - czas pozbyc sie braci kanclerzy bo sie nie nadaja na te stanowiska. Roztaczaja jakies chore wizje nie majac pojecia o pracy w dzialach. (usunięte przez administratora)

Rysiek

Mam żal do Uniwersytetu Ekonomicznego za to, że nie odpowiedzieli mi na ofertę pracy. Starałem się o pracę na uczelni 2 razy. Jestem absolwentem uczelni. Można było choćby odpisać: mamy innego kandydata. Nie miałbym wtedy żalu. Do Uniwersytetu!. Nie róbcie tak, jak agencje pośrednictwa pracy. Po rekrutacji nie można się nawet do nich dodzwonić. 5 i pół roku u Was studiowałem. Nieładnie. Pozdrawiam!. Ryszard

@Rysiek

Obserwuje te opinie od jakiegoś czasu, myślałem, że może uczelnia sama by się do niej odniosła? Chyba, że to zrobiła ale bezpośrednio? Czy otrzymał Pan informacje zwrotną? Pan w ogóle był na rozmowie czy na podesłaniu dokumentów się kończyło?

xxx

tak na pewno awansujesz

Anno
@xxx

Jaki awans? Żartujesz chyba? Przeciez tam nie ma o tym mowy. Będzeisz tam do usr... śmierci robić za stawkę z pierwszej umowy, plus ewentualnie jakiś śmieszny procent, za wysługę lat. Ale na podwyżkę więcej niż 100-200 zł po 10 latach pracy to nie licz

Dział Spraw Pracowniczych UEP
@Anno

W Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu obowiązuje system ocen okresowych, wspomagający ocenę pracowników pod kątem posiadanych kompetencji na zajmowanych stanowiskach oraz wykonywanych przez nich obowiązków. Ścieżki kariery dla nauczycieli akademickich zostały określone w Wytycznych do polityki zatrudniania nauczycieli akademickich w UEP przyjętych Zarządzeniem nr 109/2020 Rektora UEP z dnia 25 listopada 2020 roku, które dostępne są pod linkiem: (usunięte przez administratora) W odniesieniu do pracowników niebędących nauczycielami akademickimi, wymagania kwalifikacyjne dla poszczególnych stanowisk zawarte są w obowiązującym w UEP Regulaminie wynagradzania.

kanclerz
@Dział Spraw Pracowniczych UEP

kolejna bzdura uczelni - ta ocene to mozecie sobie w buty wsadzic - ocencie prace kanclerzy - za co biora pieniadze bo efekty ich pracy to kabaret

yogi Nowy wpis
@kanclerz

za rok nowy rektor i mamy nadzieje pożegnac braci kanclerzy - tragicznie zarzadzaja i sie panoszą

Czy kandydat na stanowisko Specjalista ds. technicznej obsługi nieruchomości w firmie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Poznań
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
Rysiek

Mam żal do Uniwersytetu, że nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi. Jestem absolwentem tej Uczelni. Starałem się o pracę na Uniwersytecie dwukrotnie. Nie dostałem żadnej odpowiedzi. Zrobiło mi się przykro. Studiowałem 5 i pół roku. Nie mam żalu za to, że mnie nie przyjęto, a za to że nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi, choćby na zasadzie: wybraliśmy innego kandydata. Pozdrawiam!. Ryszard

Inga
@Rysiek

To mnie przy tym ciekawi jedno, ile osób równolegle kandyduje, że tak trochę trudno o te wspomnianą zwrotkę? Mnie przy tym ciekawi czego mogło w zasadzie zabraknąć, a raczej na co jeszcze jest zwracana uwaga prócz tego co opisane w wymogach w ofercie? Czy ktoś inny mimo wszystko się dostał i zdradzi?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu?

Ktoś aplikuje do firmy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w mieście Poznań? Podzielicie się wrażeniami z rekrutacji?

Moni1

Toż idąc z miotłą na ulicę z pośredniaka zarobi się lepiej

Paulina
@Moni1

Jesteś pewna że aż tak słabo jest tutaj? W końcu to Uniwersytet Ekonomiczny. Podasz jakieś widełki jeśli znasz?

@Paulina

Gdzieś było napisane, żę rektor zarabia 20 parę tysi. Jak chcesz tam zacząć pracę, to musisz sobie jedno zero z tego obciąć :D :D :D

@Moni1

no ale chyba też cyferkę z przodu zmienić? to możliwe, żeby zarabiać tyko 2 tysiące tutaj? chyba, że na pół etatu, tak?

@Zuzanna

Nie no jak 2 tys. zł zarabiać? Przecież tu ludzie dopłacają by przychodzić do pracy, a nie jakieś 2 tys. dostają, no co Wy... To gdzieś bywa inaczej? (jak się czyta opinie na tym portalu - właściwie na wszystkich pracodawcach - to widać, że piszą tu frustraci chcący pohejtować stekiem bzdur by karmić swoje kompleksy, przez co całość traci kompletnie wiarygodność). Życzę wszystkim więcej optymizmu i brania w swoje ręce swojego losu zamiast pisania głupot. Wszystko jest w naszych rękach! Agata

Lako
@.

... i to właśnie z tego zadowolenia jesteś już byłym pracownikiem? :D

@Zuzanna

No niestety nie. Rozmawiasz na rekrutacji o trójce, czy nawet czwórce, ale później Ci mówią, że to brutto, więc lądujesz na poziomie dwóch z hakiem :D

@.

Dzięki za odniesienie się. To w takim razie może Ty naprostujesz tę stawkę, skoro twierdzisz, że oni żarty sobie stroją. Po prostu chciałabym mieć jasność

boystero
@Zuzanna

Właśnie szukają kogoś do e-marketingu. https://www.pracuj.pl/praca/specjalista-referent-ds-e-marketingu-poznan-aleja-niepodleglosci-10,oferta,1002333431 Ale jakoś widełek nie są skorzy podać. To pewnie potwierdza wszystkie te teorie.

Karol
@boystero

Byłem na tej rekrutacji. Żenada. Co pan potrafi, co pan robił, pan pokaże, pan udowodni, pan przyśle swoje realizacje itd. No fajnie, ale o jakiej stawce rozmawiamy? To później, na razie to my pytamy, a potem powiemy za ile chcemy, żeby pan pracował. Podziękowałem zawczasu.

@Karol

Czyli ostatecznie nie poznałeś stawki? Nawet tej startowej nie podali? Po tych pytaniach wiadomo chociaż czego tak w ogóle oczekują od człowieka?

UEP
@Karol

Uprzejmie informujemy, że podczas rozmów rekrutacyjnych na aplikowane stanowisko staramy się przede wszystkim poznać doświadczenie i kompetencje miękkie, jakie posiada kandydat/kandydatka w aplikowanym obszarze, a także jakie ma wobec nas - jako przyszłego pracodawcy - oczekiwania. Stąd rozmowa polega głównie na zadawaniu pytań kandydatowi/kandydatce. Podczas spotkania zaproszona osoba ma również możliwość zadania swoich pytań. Taki przebieg rozmowy rekrutacyjnej pozwala nam na wybór osoby dopasowanej do oferowanego stanowiska. Natomiast, czy kandydat/kandydatka finalnie przyjmie przedstawioną ofertę pracy, to jest uzależnione od jego/jej decyzji. Nadmieniamy, że Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jako uczelnia publiczna ma do zaoferowania swoim pracownikom - oprócz miesięcznego wynagrodzenia za pracę - atrakcyjny pakiet benefitów, na który składają się m.in.: • dodatkowe dni wolne, • karnety sportowe, • dofinansowanie do wypoczynku, • szkolenia, • świadczenia dla dzieci, • szkolenia, • dofinansowanie dodatkowej edukacji, • 13-sta pensja, • program PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe), • pomoc dla pracowników w trudnej sytuacji życiowej, • dofinansowanie do opłat za parking (Uczelnia jest zlokalizowana w centrum Poznania), • pożyczki na: budowę domu, zakup mieszkania, tzw. remontowe, • dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych, • udogodnienia dla rowerzystów.

Karol
@UEP

Z nieskrywaną ciekawością spytam - na czym polegają ów "udogodnienia dla rowerzystów"?

@UEP

tyle mądrego tekstu powyżej a wynik = socjal za 1200 PLN/ rok dajcie sobie spokój i nie głoście propagandy jak jest dobrze płatna praca na tej uczelni zarabia tylko rektor , duet kanclerzy ( bo jeden nie daje rady - picie kawa zajmuje zbyt duzo czasu ) i (usunięte przez administratora)

mistrz
@UEP

dlaczego nowy pracownik bez doswiadczenia ma wyzsza płace zasadnicza niz pracownik pracujacy juz x lat ??? na to pytanie @UEP prosze o odpowiedz ???

@UEP

Tych szkoleń jest aż tyle, że dwa razy je na listę wpisaliście? Czy po prostu ta lista nie dość, że jest słaba jak zupa więzienna - PPK to Wasza zasługa, serio???? - to jeszcze była zbyt krótka i liczyliście, że nikt nie zauważy jak ją rozciągniecie?

Były (na szczęście) pracownik

Jeżeli ktoś lubi pracować bez perspektyw awansu, w chaosie organizacyjnym, zarabiając mniej niż na kasie i będąc otoczonym ludźmi którzy lekko mówiąc nie mieli "szczęścia" w sektorze prywatnym to UEP będzie idealny dla takich osób.

Hyatt

Czy warunki pracy i atmosfera w tej firmie nadal są tak beznadziejne?

Joanna
@Hyatt

O co chodzi z tą beznadziejnością w UE? Pytam serio, z nadzieją, że rozwiniesz temat, a widzę, że jako były pracownik znasz go chyba dobrze. Dla osoby z zewnątrz trudno się połapać, a różnice w ocenie różnych stanowisk mogą być duże. Teraz szukają np. kierowcy dla rektora, jak i asystenta do Katedry Statystyki oraz wielu innych nauczycieli. Dobrze wiedzieć, czego Twoja opinia konkretnie dotyczy.

@Joanna

Nepotyzm, kumoterstwo, pogardliwe traktowanie zwłaszcza młodszych pracowników naukowych, prominetni profesorowie zajęci głównie walką o władzę i wpływy, niskie płace, nienormowany czas pracy, oczekiwanie, że działalność naukowa będzie finansowana z własnej kieszeni, propozycje pracy na śmieciówce za żałosną jałmużnę, despotyczny styl zarządzania; jak ktoś nie jest ulubieńcem kogoś wpływowego to nie ma szans tu dłużej zabawić. Jedyne czego pracownik naukowy może się w tej robocie dorobić to zawał, udar przed 50, wrzody żołądka i nerwica. Najlepiej od początku planować strategię wyjścia i samemu się zwolnić zanim człowiek utraci szacunek do samego siebie.

@Hyatt

A czy polecasz pracę w kadrach lub księgowości?

@Hyatt

bardzo mi zależy na opini czy warto tam podjąć pracę?

@Kasia

Trzeba pamiętać, że to jest budżetówka, więc możliwości rozwoju i płace nie są takie jak w sektorze komercyjnym

Maciej
@Hyatt

To wiadomo, ale budżetówka też ma swoje plusy. Premie, trzynastki no i zwykle stabilne umowy. Polecałbyś zatrudnienie?

Helikopter apache
@Hyatt

Nie. Jest jeszcze gorzej :)

@Helikopter apache

Jeszcze gorzej? A może uzasadnisz? ;)

Yogi
@Kasia

NIE

Franciszek
@Yogi

Czemu w księgowości nie polecasz? Co tam nie działa?

Jessica
@Hyatt

Sposób na oszczędności Zwolnić drugiego kanclerza a pierwszemu obniżyć pensje o 50% Kiedy ten kabaret na uczelni się skończy Brak ogrzewania zimno w pomieszczeniach bo kanclerz oszczędza

@Jessica

No tak, temat ogrzewania w aktualnym okresie będzie dość drażliwy... Mimo tego jaka temp się utrzymuje?

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu chce zatrudnić na stanowisko Referent kogoś z doświadczeniem. Czy zarobki takie jak 2600 będą osiągalne?

Mer Kijowa

Na pewno będą osiągalne dla Rektora. Perpsektywy właśnie napisały o ich zarobkach i Rektor UEPU zarabia 27 727 zł miesięcznie.

@Mer Kijowa

I to na 100% potwierdzone? I to netto chyba, skoro taka dziwna liczba?

Czy w firmie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu da się zarobić 8200 ? Staraliście się tam o pracę w niedawno prowadzonej rekrutacji na stanowisko Pracownik Techniczny?

Moni1

Żaden problem. W trzy miesiące powinieneś tyle uzbierać.

@Moni1

Pod warunkiem, że nie będzie nic jadł i płacił za rachunki XD

@Mer Kijowa

XD ja już czekam na podatek od oddychania. Ludziom niedługo przestanie opłacać się żyć... :v 3 miesiące? To sugerujecie ok 2700 na miesiąc?

Dział Spraw Pracowniczych UEP
@Zuzanna

W Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu wysokość wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach ustalana jest indywidualnie podczas procesu rekrutacji, w zależności od doświadczenia kandydata oraz posiadanych kompetencji, a także w oparciu o obowiązujący w Uczelni Regulamin wynagradzania. Jednocześnie ceniąc sobie konstruktywną krytykę, prosimy osoby, które zechcą podzielić się swoją opinią, o zadawanie sprecyzowanych pytań.

Jakie godziny pracy obowiązują w Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu?

Krzysztof Skrzypek, UEP

Standardowe to 7:30-15:30, ale można je też przesunąć tak, by zaczynać pracę od np. 7:00 lub 8:00 i kończyć po 8 godzinach. Mowa tu oczywiście o administracji.

Przemysław
@Krzysztof Skrzypek, UEP

Czy godziny są stałe? Czy zdarzają się nadgodziny? Jeśli tak to jak często?

Krzysztof Skrzypek, UEP
@Przemysław

Musiałoby się wydarzyć coś mocno nadzwyczajnego, by pojawiły się nadgodziny. Przewidywalność, to akurat bardzo duży plus pracy u nas.

Przemysław

Czy na stanowiskach administracyjnych pracujecie za najniższą krajową? Bo ktoś tu pisał że umowa śmieciowa i wynagrodzenie 'jałmużna'.

UEP
@Przemysław

Uprzejmie informuję, że Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zatrudnia pracowników na podstawie umów o pracę. W przypadku nowozatrudnianych osób w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi standardowo pierwszą umową jest umowa na 3-miesięczny okres próbny, a kolejną - umowa na czas określony do 1 roku. Po zakończeniu tej umowy i pozytywnej ocenie dotychczasowej pracy, zatrudnienie w Uczelni jest kontynuowane na podstawie kolejnej umowy na czas określony lub na czas nieokreślony. Natomiast podstawowe składniki wynagrodzenia miesięcznego dla pracownika niebędącego nauczycielem akademickim przedstawiają się następująco: wynagrodzenie zasadnicze, premia regulaminowa w wys. 30% wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatek za staż pracy w wys. do 20% wynagrodzenia zasadniczego (ten składnik uzależniony jest przede wszystkim od liczby przepracowanych i udokumentowanych przez pracownika lat pracy). Wysokość wynagrodzenia miesięcznego uzależniona jest od zajmowanego stanowiska, posiadanych kompetencji, doświadczenia oraz powierzonego zakresu zadań i odpowiedzialności. Ponadto po zakończonym roku kalendarzowym osobom uprawnionym wypłacane jest dodatkowe wynagrodzenie roczne - tzw. "trzynastka". Dodatkową motywację płacową dla zaangażowanych i wyróżniających się pracowników stanowią kwartalne premie uznaniowe i coroczne nagrody Rektora. Uczelnia oferuje także szeroki pakiet benefitów: dopłatę do wypoczynku indywidualnego (tzw. "wczasy pod gruszą"), dopłaty do kolonii/obozów dla dzieci pracowników, bilety do kin/teatrów, na imprezy kulturalne, dopłatę do karnetów sportowych, dofinansowanie do wyprawki szkolnej dla dzieci, pożyczki na zakup lub modernizację mieszkania, zapomogi dla osób znajdujących się w trudnej życiowej sytuacji, finansowanie udziału w szkoleniach, możliwość uzyskania zniżki na opłaty za studia oferowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Zgodnie z Regulaminem pracy UEP pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi pracują w godzinach od 7:30 do 15:30. Jednakże z uwagi na różne życiowe sytuacje pracownik ma możliwość skorzystania - w uzgodnieniu z bezpośrednim przełożonym - z indywidualnego rozkładu czasu pracy. Natomiast warunkiem pracy w godzinach nadliczbowych z uwagi na szczególne potrzeby pracodawcy jest uzyskanie przed rozpoczęciem takiej pracy pisemnej zgody kierownika Pionu i jest ona wykonywana przez pracownika tylko na polecenie przełożonego.

yogi

Po nastepnych wyborach zmienia sie rektor , miejmy nadzieje ze kanclerza i zastepcę tez pożegnamy. bye bye

Może mi ktoś podpowie czy uczelnia prowadzi aktualnie rekrutacje?

zzz
@Andrzej

Tak na stanowisko Rektora

Izabela

Jak w czasach pandemii pracuje Wam się w Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu? Chętnie dowiem się jakie macie wrażenia z pracy w trybie zdalnym bo domyślam się, że taki obowiązuje wykładowców. Zgadza się? Podzielcie się swoją opinią.

yogi

Bogata uczenia. Dwóch kanclerzy - tylko żeby jeszcze efekty pracy jakieś były oprócz zamieszania !? Zmiany na tych stołkach są potrzebne bo jest słabiutko.

ktos

To kiedy te podwyżki obiecane przez Ministra. Chyba władze uczelni zapomniały o tym.

Bartek

Dziwne to narzekanie bo jak zwolni się jakiś etat to zaraz jest osoba chętne na to miejsce!!! To raczej jest nieźle?

gif
@Bartek

A jak często zwalniają się etaty w tej firmie?

mimi
@gif

bardzo często - bo warunki są fatalne. Profesorki tylko wyciągają kasę - nie wiem w sumie za co bo prawda jest taka ze nawet z obsługą komputera maja problem , ale PRL robi swoje.

Jerzy

Nawet najlepszemu czasami coś się nie uda. Generalnie to dobra firma

@Jerzy

taak -zarobki słabiutkie, kanc - karierowicz , chore pomysły nic więcej- zmiana pokoi pracowników to największa innowacja tej kadencji władz. Rotacja pracownikow, slaby socjal. Praca tu to pomyłka !

Zostaw merytoryczną opinię o Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Poznań

• Jak się pracuje w Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu?

Zobacz opinie na temat firmy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu?

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu