Opinie o CCC

Ania

Ja pracuje w ccc i wcale nie jest tam źle. Z kierownictwem zawsze można się dogadać. Grafik jak w pod koniec miesiąca jest to się nie zmienia. Widocznie trafiłam na dobry sklep bo nie ma czegoś takiego jak mobing itp. Wypłata dobra plus premie też dobre. Nie narzekam na nic. Ze 12 h stoisz to przecież normalne praca to praca później Masz wolne czasami nawet i 3 dni.

kluczbork

Do poki w niektorych sklepach nie zmieni sie kierownik to nic sie nie zmieni , w klb w ccc jest coraz gorzej I pani kierownik szaleje a teraz jak dziewczyny chca wracac z macierzynskiego to niby musi jej przyjac ale boja sie ze do pierwszej opieki bo sama tak im powiedziala , to jest porazka dorotko miej odwage I odejdz ,

Haha
@kluczbork 25.10.2017 16:45

Przecież sama co chwilę bierze opiekę to jako pierwsza powinna sobie dac wypowiedzenie

basiula

Onka - czy ja wiem... Pracuje w stolicy ale na uboczu. W promieniu 5km (!) są jeszcze 4 sklepy, a po rozmowach z klientami i tak większość woli przyjeżdżać do nas wiec sprzedaż nam nie spada :) kwestia tego JAKIE sklepy sie otwierają, czy są one duże, dobrze zaopatrzone lub nie, czy lokalizacja dla ludzi jest w miarę jasna czy sklep jest ukryty na poboczu.

inga

Pani Asia porażka w obsłudze CCC Czeladż

Onka

Nie porównuj Poznania do mniejszych miejscowości. Wy w "mieście" nawet dodatek macie z tytułu dojazdu do pracy z tego co mi wiadomo. Można dojechać tramwajem 3 przystanki i mieć za to dodatek a tak jak my możemy dojeżdżać 25 km do pracy i nie mieć nic. Nie kumam tego ale tak jest. W mniejszych miejscowościach nie ma szansy na przekroczenie planu r/r bo jeżeli otwiera się kolejny sklep w mieście obok to automatem temu co wyrabiał plan sprzedaż siada i po planie. Weź teraz te 2200 na 3/4 do moich 1250 na 3/4. Masakra. Murzynowo.

Niewolnica(jeszcze)CCC

Dziewczyny, z daleka od CCC !! Wyzysk za 1250 zł na 3/4 etatu. Kierowniczka ... masakra. Nie ogarnia kompletnie niczego. No ale regionalnemu się podobała to kierowniczą została. Patologia. Piątek 12,5h, sobota 11h, niedziela 10. To norma w weekend. Każdy !! Ty słaniaj się na nogach bo kogo to obchodzi. Chcesz mieć wolne po takich dniach to zapomnij. Wisi na telefonie aby przyjść. Grafiki dla PIPu gromadzę. Mam nadzieje, że ktoś się temu przyjrzy. Ja też uciekam, biorę przykład z dziewczyn co po miesiącu uciekają bo takiego poniewierania pracownikami to mało kto wytrzyma jak jest w CCC. Zapomnijcie o premii. Tak śrubują limit, że nie idzie ich wyrobić, tym bardziej że w pobliżu 20 km są 3 inne sklepy CCC. Dziewczyny, z daleka od CCC !!

Gość

Pracuję w biurze w Polkowicach i jedyne co mogę, i tak na prawdę wypada powiedzieć, to to, iż wymagania rosną a płaca stoi w miejscu. Jak dla mnie porażka. Nadgodziny, praca w niedzielę. Wymagania język obcy na poziomie wysokim ,co nie przekłada się na zarobki. Wybaczcie znając dwa języki w tym jeden biegle a drugi ma poziomie średnim i zarabiać 2000 zł na rękę. Oczywiście, premia co trzy miesiące i to też nie wiadomo czy się ja w ogóle dostanie.

Hjhj
@Gość 26.09.2017 12:16

O 2000 tyś na rękę to mogę pomarzyć. Chodź pracować do salonu CCC za tysiąc na rękę to zobaczysz jak jest. Biurowcy zawsze mają lepiej i łatwiej. Niejeden zna obe języki i ma wyższe studia i zapiepsza za tysiąc. Chętnie się z Tobą zamienię. O dwóch tysiącach na rękę to można pomarzyć w szczególności w sklepach ccc

Klient

Sklep ccc bonarka kraków ostatnio ten sklep schodzi na psy nowy kierownik ma cos z glowa krzyczy na pracownikow w obecnosci klijetow no jakas masakra ja oni traktuja tych ludzi a taki super byl ten sklep a teraz porazka

Maja

Czy ktoś pracuje w sklepie PREMIUM? Są różne klasy sklepów i różne podstawy mają sprzedawcy w zależności na jakim sklepie pracują. Ile sprzedawca na pełnym etacie ma? Jestem ciekawa, bo mój salon niebawem będzie się przekształcał w PREMIUM..

Kira

Wieczne łamanie praw pracowniczych,kierownicy są bezkarni pomimo skarg pracowników.Brak szacunku ze strony kadry zarządzającej.Praca po 12 godzin bardzo ciężkiej pracy fizycznej a i tak wiecznie jest źle,nikt nie zwraca uwagi na to jak jesteśmy wykorzystywani do pracy ponad siły.Pracujesz czasami po 48 lub 60 godzin w jednym tygodniu i do tego jeszcze zwózka na zakończenie tygodnia pracy,gdzie poganiają Cię stojąc za kasą,żeby wycisnąć z Ciebie ostatnie siły.Na następny dzień masz telefon że musisz przyjść do pracy,bo salon trzeba przełożyć i jeszcze regionalna wchodzi i pyta dlaczego całej nocki nie robiłyście?Gdzie jest dyrektor i inspekcja pracy ja się pytam!

Kasia

Troche szacunku do pracownikow ,bo jeszcze troche firma bedzie miala problem ze znalezieniem ludzi do pracy . Nie polecam nikomu tam pracy no chyba ze ktos lubi jak sie nim pomiata i chce sie nabawic nerwicy.

były

Najgorsza praca jaka miałam do tej pory to ta w CCC. A mam porównanie, bo pracowałam już w kilku miejscach. Wyzysk na maksa i tak zawsze jest żle co by się nie zrobiło. Aby chociaż zarobić dali to też nie. Jakieś 1100zł dadzą za taką harówke jaka tam jest. Kpina. Donosicielstwo przez pracowników starszych stażem, jakby to oni byli idealni. A prawda jest taka, że najmniej robia i wykorzystują nowy narybek. Kto mądrzejszy zwalnia się w ciagu pół roku i nie tkwi w tym chorym środowisku. A tak to jest jak osoby spokrewnione ze sobą pracują razem i jedna drugiej chroni [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a podobno nie mogą osoby spokrewnione ze sobą pracować. Nie polecam tej pracy nikomu, ale kto chce nie próbuje. Takiej rotacji pracowników to chyba w żadnej firmie nie ma. Jestem szczęsliwa, że juz Mnie tam nie ma i bez najmniejszego problemu znalazłam pracę gdzie indziej, gdzie człowieka szanują za doświadczenie i wiedzę, a nie za wchodzenie do tyłka innym.

Kira

Wszystko zależy od salonu i ludzi,którzy zarządzają zmianą.U mnie w salonie kierowniczka tyran...spróbuj się sprzeciwić to grafik masz zmieniany co chwila i będzie się czepiać o wszystko.Zastępca wiecznie opowiada wszystkim o swoich romansach i zwraca uwagę innym jak zamienią słowo z koleżanką a sama najwięcej gada.Lider sprzedaży nie umie się normalnie odezwać do pracowników i wydaje się jej,że ma prawo nie szanować innych.Ale to się dla nich źle skończy,bo znajdzie się ktoś,kto zrobi raban!

Anna.

Da się wyrobić premię na spokojnie, ale pewnie tylko przez rok, później będzie ciężko. Od maja wyrabiamy najwyższe premie i z nadgodzinami dopracowanymi do pełnego etatu pensji mam zawsze około 2,5k. Źle nie jest ale roboty masa, szczególnie jak są ludzie a do przełożenia cały sklep, czyli co drugi dzień właściwie. Bez premii na 3/4 etatu wychodzi jakieś 1350 zl.

Ona
@Anna. 23.07.2017 11:02

2 tysiące co miesiąc? A to niespodzianka, powiedź gdzie się tak zarabia, w którym sklepie, jakim mieście. Premię da się wyrobić na spokojnie hmmm no no, ciekawe, bo są miesiące że i owszem, ale nieraz brakuje, 2 tysiące premii to dostanie kierownik jak wyrobicie 130% planu, ale pracownik dostanie 700 zł. Nadgodziny? Ile ich masz? U nas robisz nadgodziny jak jesteś potrzebny, ale zanim miesiąc się skończy nadgodziny znikną, bo gdy nie ma dużo pracy musisz iść do domu.

@Ona 12.10.2017 13:06

Również potwierdzam aspekt odnośnie wysokości zarobków. U mnie akurat w galerii w Poznaniu. Od maja każdy z pracowników dostaje najwyższa premie czyli 1400 zł brutto za 130% planu. Bez problemu wyrabiamy w każdym miesiącu i na miesiąc na caly etat wychodzi około 2700 zł na rękę, na 3/4 etatu za wrzesien było około 2200 :) Pozdrawiam

aabbcc

Podwyżki? Super, super, tyle że moja pensja nadal nie dorasta do minimalnej krajowej, bo pracuję na 3/4 etatu a gdy umowa zostanie rozwiązana, to nawet zasiłek przysługiwać nie będzie.

@aabbcc 14.07.2017 12:05

U mnie po podwyżce na 3/4 etatu 1100zl na rękę. A zapiepsz straszny. Całe weekendy w pracy po 11 godzin. I po weekendzie dalej. A te nocki to człowieka wykoncza. I kto to widział aby po 12 godzinach nocki iść na drugi dzień do pracy na 11 ponad godzin.

Gosc

Jak jest z urlopami jesli jestem zatrudniona na 3/4 etatu od marca? Co miesiąc należy mi się 2 dni czy jak? Bo kierowniczka cos kreci mi się wydaję..

Bdbd
@Gosc 16.06.2017 02:22

Dwa dni uropu za każdy przepracowany miesiąc. Jeżeli pracujesz od marca to w tej chwili należy Ci się 8 dni urlopu. A jak kierowniczka kręci to zadzwoń do kadr . Twój stan urlopu widnieje również na odcinku z wypłaty który otrzymujesz co miesiąc.

nicka
@Bdbd 17.06.2017 13:17

A kto go czyta...? Lepiej spytac na forum, hehehe

Joanna

Szczerze, nie polecam tej pracy ,w Szczytnie to samo sie dzieje ,co w innych ccc i jestem w szoku że prezes jeszcze z tym nic nie zrobił, być może nie obchodzi go to że w krótce na sklepie zostaną sami kierownicy , brawo za takie podejście

Anna
@nikolet 12.06.2017 19:12
Wypłaty piękne!!!:)

Może mi ktoś napisać czy to prawda , że były podwyżki ? I ile w końcu tak mniej - więcej zarabia osoba zatrudniona na 3/4 etatu w dużym mieście ( w galerii o niezbyt dużym ruchu ) ? Napiszcie , plis.

Wyga
@Joanna 10.06.2017 08:47

Owszem..zgdzam się.Kierownik bardzo nie miły.Kadra pracuje jak im się podoba i grafiki pod siebie ukada.Okropnie traktowanie pracownika ..zapier...i nic więcej..i poganianie do pracy ponad siły.Dobrze że szybko się zwinęłam z tego syfu

Elżbieta

strasznie nie miła obsługa zero zainteresowania wobec klienta właściciel powinnien przyjrzeć się swoim sklepom i bardziej zainteresować się jakich pracowników zatrudnia wielokrotnie są wpisywane opinie na temat pracowników jak i składających reklamacje ludzi.Jako taka duża sieć Ccc powinni być bardziej wyrozumieni dla klientów wejherowo

won

CCC OPole ul. Sosnkowskiego Pani Adrianna bardzo nie miła, obsługuje z wielką łaską i szydercza. Stosuje głupie uwagi wobec klienta. Zero profesjonalizmu, wstyd że taka osoba pracuje w takiej firmie - odstrasza swoja osobowością i zachowaniem klientów. Bylem stałym klientem, ale po dzisiejszej obsłudze uciekam od marki CCCna odległość !!!!!!!!!!!!!

pracownica

Plany porównywalne sa duże i ciężko będzie wyrobić ta max premie

Karla

Jak tam podwyżki?Zadowoleni wszyscy,że wysrali parę groszy?Te plany,które mamy zrobić są nie do zrobienia!Zobaczcie sobie jak wygląda porównywalna....masakra.

aaaa

witam, pracowałam w ccc 2,5 na szczescie od poniedziałku ide do innej pracy:). pracowalam w małym parku handlowym 3 sklepy a krzyz ale fakt klientow bywało sporo a my standardowo na zmianie tylko we 3. Owszem pracuje sie po 12 godzin ale w moim przypadku były to maksymalnie dwa dni pod rząd, grafik tragedia wiecznie sie zmieniał nie zawsze z powodu braku jakies osoby ale z niedopatrzenie przez kierowniczke ze źle ułożyła grafik. nie zawsze jest tak ciezko jak piszecie sa dni ze nie ma co robic ale tak samo w druga strone czasami nie wiesz w co ręce wsadzic. kwestia ulozenia sklepu nalażla do mnie. fakt tak długo pracowała ze wiedziałam wszystko o firmie jak czytac vm iwgl ale kierownik jest od tego aby decydowac ostatenie a nie "zrob tak zeby było dobrze" . najgorsze jest to ze pracowałam tam na 3/4 etatu i zarabiałam 1500 brutto. kazdy nowo zatrudniony otrzymałby ta sama pensje, dostałam propozycje podwyzki aż 75 zł /BRUTTO !!! ale musiałam nauczyc sie otiwerania zamykania skleu bedac kasjerem sprzedawca ... żal po prostu żal ...

Kindzior

Ja pracowałam sporo czasu,więc mogę coś napisać na ten temat.Jedno wielkie łamanie praw pracowniczych.Praca po 60 godzin w tygodniu,bo nie ma nigdy całej obsady na sklepie.Przymuszanie do pracy ponad 12 godzin na dobę,bez płaconych nadgodzin,tylko godziny do odbioru.Często dzwigalysmy paczki ponad 20kg,nie mowiąc juz o tym ile wazyly paczki po zwózkach.I nie chodzi o to że musiałam się narobić,ale o to że za darmo...

bllllll

witam ja pisze ze sklepu w (usunięte przez administratora) to jest jedno wielkie nieporozumienie praca tam to jak obóz kierowniczka sklepu Dorota nie nadaje się zupełnie na to stanowisko to jakiś cud ze jeszcze pełni tą funkcje zastepca jest super można się z nia dogadać i zawodowo i prywatnie zycze jej aby jak najszybciej objela stanowisko głównego kierownika sklepu bo w innym przypadku wszystkie dziewczyny się pozwalniaja a i tak już nie ma za dużo chetnych do pracy bo opinia się rozeszla jak tam jest . Pracuje bo musze i az zazdroszczę tym mądrym które albo już się pozwalnialy albo sa w trakcie wypowiedzenia .Wszystko jest dobrze do momentu jak się jest na kazde pierdniecie Doroty później zaczynają się schody masz być dyspozycyjny nie w 100% a 100000000% bo inaczej z byka patrzy blagam nie zatrudniajcie się tam

Happy
@bllllll 05.04.2017 11:29

Ona może dobra jest w przeciwieństwie do ciebie. Fałsz obłuda zakłamanie to twoje drugie imię. Gardzę takimi jak ty a twoje koleżanki po dachu nie lepsze

blabla bla
@Happy 23.06.2017 21:53

A skad ty wiesz jaka ja jestem na szczescie juz nie musze tam pracowac sa inne miejsca pracy gdzie potrafia traktowac ludzi normalnie bo wynagrodzenie to jedna sprawa,ale inna to podejscie do pracownika I wydaje mi sie ze to jest nawet wazniejsze . A ja chcialabym tylko wiedziec czy ty wiesz o kim pisalas . Bo napisalas ze falsz obluda I zaklamanie to moje drugie imie chcialabym poznac pierwsze .

myszka

Jak wygląda praca w ccc we Włocławku?

sarcia

a czy jest cos takiego jak karty rabatowe dla pracowników?jakie są te rabaty?

Bluesky

Również byłam pracownicą firmy CCC, nowa galeria, nowy sklep, a mnie akurat sytuacja zmusiła do takiej a nie innej pracy. Wytrzymałam....4 miesiące! Później dobrowolnie złożyłam rezygnację. Tak jak piszecie wszystko zależy od zespołu z jakim pracujecie. Ja akurat trafiłam na kierowniczkę, która traktowała mnie jak idiotkę i niedorozwiniętą osobę. Mimo, że moje zachowanie i wykształcenie na to nie wskazywało, kończyłam ciężki kierunek studiów i chciałam sobie na wakacjach dorobić, a później zostać w pracy na dłużej. Niestety tak się nie stało, bo jako, że nie miałam 40+ lat jak inne pracownice, nie miałam nic do powiedzenia w sprawie grafiku. Wypadało nawet, że miałam swoje 3 dni po 11 godzin pod rząd, a akurat któraś "koleżanka" wzięła sobie wolne to mi dochodził 1-2 dni znowu po 11 godzin. Za nadgodziny płatne miałam, zarobki przeciętne na 3/4 etatu z premią dostawałam około 1300-1400zł, więc narzekać nie mogę. Jednak w świetle prawa nie mogłam tak ciągnąć całego tygodnia po 11 godzin dziennie, ale gdy była kontrola kierownika regionalnego miałam mówić, że sama chciałam zamienić koleżankę. Dodam, że jako jedyna nie miałam przez cały czerwiec i lipiec wolnej ani jednej niedzieli. Kilka razy wypadła wolna sobota, ale cały weekend nigdy. Jak ktoś się decyduje na taką pracę to musi mieć kondycję fizyczną dobrą, ponieważ 10,5 godziny spędzi na nogach. W okresie dostaw, zmiany kolekcji było przykładanie sklepu i zdarzało się, że na przerwe nie szłam przez cały dzień, bo miałam być na dostawie,a później na wykładaniu towaru, bo akurat w pracy byłyśmy 4 zamiast 6. No cóż... tak jak piszecie-wszystko zależy od zespołu :)

Lala

Dodałam tutaj dosc obszerną opinie i widac, ze chyba niezbyt wygodną bo zniknęła :)

zainteresowana Lębork

A mnie interesuje Lębork.3/4 etatu wisi w ogłoszeniu,ale teraz po poczytaniu Waszych opinii zastanawiam si,ę czy to nie będzie z 6-ciu - 12-ście godzin. Pieniądze.. Pensja minimalna w 2016 roku w Polsce wynosi 1850 zł brutto/ok. 1355 zł netto. Przy części etatu: 1850 x 3/4 = 1387,50zł brutto/1038,52zł netto ccc proponuje zapewne dodatek 20% do godzin nocnych. Czy pracownikowi pozostaje wybór czy ma ochotę/możliwość pracy ponad część etatu,na który się zdecydował? pozdrawiam

---
@zainteresowana Lębork 06.11.2016 08:52

Ja własnie pracuje 3/4 etatu. Nie wiem ja jest z godzinami nocnymi, bo nie miałam. W każdym razie z nadgodzinami u mnie jest tak, że nikt mnie nie pyta, tzn. pytanie pro forma jest, ale odmówić nie można. Nadgodziny nadal nie wiadomo jak płatne. W niektórych sklepach są do odebrania, w nietórych płacone. Jeśli chodzi o godziny to dużo pewnie zależy od sklepu, ale ja się nie spotkałam, nawet czytając fora, że ktoś na 1/2 etatu pacuje po 4 godz. a na 3/4 po 6.

olaaaa

A mnie przeszkadzają zupełnie inne rzeczy. Nie pracuje długo i to moja pierwsza praca, ale już mam dosyć. Na rozmowie kwalifikacyjnej zostałam wprowadzona w błąd, że teraz na 3-miesięcznym okresie próbnym będę pracowała po kilka godzin. Pracuje po 9-10. Nie mam do kogo mieć pretensji bo ta dziewczyna poszła na urlop macierzyński. Zaczęłam pracę od 10 ostatnich dni miesiąca, więc jakby na początku pracowałam 1/3 miesiąca. Okres próbny mam na 3/4. i już mam drugie tyle nadgodzin za ten okres. Muszę przyznać, że ta praca nie jest bardzo cięzka fizycznie, nie nosimy aż tak ciężkich pudełek. Ona jest bardziej monotonna i męcząca. To stanie 10 h na nogach, gzie nie można nie tylko usiąść jak nie ma ludzi, ale też nawet się oprzeć. Zespół niby miły ale widać jak chamsko obgadują za plecami. Kierowniczki są lepsze od zwykłych pracownic, które się mądrzą i zwracają mi uwagę. Każda mówi coś innego i już sama nie wiem co robić. Poza tym uważam, że dobrze wykonuję swoją pracę. Na początku wymagano ode mnie, żebym miała porządek, równo ustawione pudełka, po trzy buty na półce, jak poszłam na inny dział do dziewczyny która jest bardzo chwalona bo ona akurat poszła na przerwe to syf jakich mało, wymagają czegoś a same tego nie robią. I nie wiem do tej pory jak są wyliczane nadgodziny bo mam stała pensje za 3/4 , jak zapytałam kierowniczki powiedziała ze zobacze jak dostane pensje

Katka

Praca w CCC Auchan Gdańsk co 3 miesiące nowe dziewczyny kierowniczka spoko zastępcą i ss ciągle plotkuja po kątach uważają się za ważniejsze ss makijaż jak na dyskoteke. Wytrzymałam tam miesiąc wcale się nie dziwię że często są nowe w takiej atmosferze nie chce się pracować .

Katka

Gość

U mnie pracownicy nie mają żadnych nadgodzin ani żadnych dopracowań, a i tak wiecznie narzekają... Mało godzin - żle. Dużo - też źle... Zastanówcie się, czy wogóle chcecie pracować? zróbcie sobie dwójeczkę dzieci i żyjcie za 500+, i dajcie pracować w spokoju normalnym ludziom...

Jeny

Ja pracuje w CCC 2 mies. Akurat zespól i kierowniczka trafił mi się całkiem w porządku. Choć niektóre dziewczyny potrafią być wredne... Czasem odnoszę wrażenie, że starsi sprzedawcy czują się ważniejsi od kierownika i tylko Ci rozkazują, czepiają się o pierdoły, np. że nie doczyściłaś jednej małej pułeczki na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wielkiej witrynie, a regionalny przyjdzie i sie bedzie czepiał... no bez jaj. Pracuje po 12.30 godz. W tym 2 przerwy po 15min. Najbardziej w tej pracy wkurza mnie fakt, ze trzeba stac na bacznosc, albo spacerowac w kolko, pilnowac czy nie kradna, sprzatac, dokladac towar, nie mozna gadac, bo moze przyjsc tajemnizy klient, a ss zawsze i wszedzie moga sobie gadac.... oraz musimy wpychac tyle dodatkow ile sie da... co drugi dzien przesuwanie sklepu, a jak Ci kierowniczka albo ss zle wyliczy miejsce na polkach to sie wracasz z ukladaniem i od nowa... z wolnymi dniami nie ma problemu, gdy kierowniczka uklada grafik to pyta nas jakie dni chcemy miec wolne. Jednak szczerze mowiac odradzam prace w ccc, bo mozna tylko zdrowie stracic od przekladania tych kartonow i nerwy przez klientow i niektorych wspolpracownikow. Zarobki takie srednie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie urywa

Pracuję tu jeszcze

Warto powiadomić społeczeństwo jak CCC krzywdząco dla pracownika postępuje ze swoimi pracownikami i to w świetle prawa. Pracuję ponad rok w ich sklepie na umowę o pracę na 1/2 etatu. Z uwagi że często zwalniają się pracownicy z powodu hamskiego traktowania (duży stres) muszę pracować prawie na cały etat tj. np. 172 godziny z 178 godzin albo 164 godziny z 168 godzin stanowiących cały etat. Ok trudno, ważne że płacą, ale co się dzieje jak idę na 2 tygodniowy urlop. Pracując na 1/2 etatu za każdy dzień urlopu liczą się do wypłaty tylko 4 godziny (20 godzin tygodniowo, 40 godzin z 2 tygodniowego urlopu). Miesiąc ma przykładowo 170 godzin to ja w pozostałą część miesiąca musiałam przepracować 126 godzin w ciągu 2 tygodni i 2 dni. Zapłacone oczywiście bez nadgodzin tj.po stawce takiej jak wynika z umowy czyli najniższa krajowa. Dostajesz urlop na początku miesiąca to po urlopie dostajesz taki wycisk że nic Ci się nie chce. Powinien byc zakaz mozliwości rozkazania przez pracodawcę pracy w miesiacu kiedy jest dluższy urlop pracy w godzinach będących dopracowaniami z części etatu do całego. Pracownik powinien miec możliwość decydowania czy chce w takim miesiącu mieć dopracowanie do pełnego etatu czy nie. Dla mało zorientowanych: nawet dla zdrowego wysportowanego człowieka ciągłe chodzenie, kucanie przez 12 godzin z jedną 15 minutową przerwą nie jest lekką pracą. Efekt jest taki że człowiek idzie na urolp z myślą że po zasłużonym wypoczynku będzie przez 2 tygodnie pracował 58-60 godzin tygodniowo (więcej niż przed urlopem). WYZYSK i naciąganie przepisów. Kurde pracodawca roku dający umowy o prace na część etatu a przymusza pracowac na cały podczas gdy urlop liczy sie za część etatu.

Rita

CCC jako pracodawca jest na prawdę ok,ale to co robią kierownicy w sklepach to jest jakaś tragedia.Wieczne poganianie i czepianie o wszystko.Tyle przepisów ile złamała moja kierownik nie złamał raczej nikt.Nie wiem czy regionalni o tym wiedzą co się dzieje,ale podejrzewam,że tak.Wiecznie pracujemy ponad 12 godzin,po nocach.Wykorzystywanie niepełnosprawnych jest normalnością,ale najgorsze jest to,że nikt się nie odezwie,bo nasza kierownik zaraz po tym kimś jeździ.Maaasssssakraaa

Walllo

W głowie sie nie mieści jak ludzie tam pracuja ,,,, Regionalna P. A.F. z lubelskiego powinna zasięgnac opini ludzi mądrzejszych od niej , a nie dalej wprawdzac swoja taktyke zastraszania ludzi.... romowa z pracownikiem .....nie to jest tania siła robocza do zap.... za 1100 zl mies z premia sprzedarzowa.....zapierniczaj tam i nie mów nic i dziekuj ze tam pracujesz ...wyaje mi sie ze ludzi na stanowiskach powinni zmieniac bo wydaje im sie ze sa po prostu nie do zastąpienia ....a jedna sa przez mlodszych i zdolnuejszych

Sprzedawca-kasjer,ochroniarz,sprzątaczka,projektant wnętrza oraz witryn,księgowy, bajkopisarz (maile do RKS),magazynier,pakowacz i wieeele innych ... i to wszystko na 3/4 etatu,nieźle się trzeba nagimnastykować (200h),żeby dostać marne 1300zl. Ludzie ... lepiej w kamieniołomy iść, bo życia prywatnego w tej firmie nie zaznacie. Dyspozycyjnym trzeba być 24/h. Stanowczo odradzam! Pomijam już osobiste "wycieczki" w puste kierownictwo.

Dg
@Były pracownik 18.06.2016 16:31

Jeszcze rzeczoznawca od nieszczesnych reklamacji...

poirytowana243

Witam czy wie ktos co konkretnie nalezy do obowiązków "kasjera-sprzedawcy" nam wpierają że każda jest odpowiedzialna za reklamacje każda ma wypełniać ewidencję, resa, rankingi itp wszystkie obroty... robić zamówienia w tej sytuacji zastanawiam się od czego jest kierownik i zastępca czyzby tylko od brania pieniędzy?

ccc
@poirytowana243 14.06.2016 20:42

heh no właśnie od czego tam jest kierownik i zastępca, u nas w małopolsce od gadania przez telefon całymi dniami, ruch jak diabli ale ona ma czas...

wiki

Witam slyszalam ze praca w ccc w C.H w Lublinie Olimp jest super czy to prawda bardzo prosze o jakies info bylabym wdzieczna chcialabym wyslac swoje cv

Weronika

(usunięte przez administratora) Witam, bardzo proszę o wypełnienie ankiety, dotyczącej firmy CCC która jest mi bardzo potrzebna do pracy licencjackiej :)

nata

przestańcie pisać banialuki o dobrej ekipie i atmosferze...bo nawet jesli wspolpracownicy są życzliwi to jest to drmatyczna praca. praca na pol etatu a godzin nawalone co miesiac jak za caly, szkoda tylko że nie dostaje się za to nawet minimalnej krajowej. Premie śmieszne. Wymagania kosmiczne. Robota po 12 h i jeszcze po nocach, ciągle jakies wymysly. Pracując na pol etatu oczekuje sie ode mnie pelnej dyspozycyjnosci, nawet w swoje dni wolne ( a jest ich mał0) dostaje telefony , że musze przyjsc bo duza dostawa, bo cos tam... Nie mozna sobie NIC zaplanować. Za miesiąc sie zwalniam a ostatni dzien tej mordęgi będzie dla mnie najszczejsliwszym dniem w zyciu, Pozdrawiam

pu
@nata 09.05.2016 14:51

Wyzysk jak pieron praca po nocach bez dodatku nocnego zadnego.zostawanie po godzinach.Wieczne telefony w dniu wolnym.praca po 12 godzin albo i więcej odradzam

A.

Bardzo podoba mi się ostatnie zdanie. Popieram

a.
@A. 11.04.2016 18:29
Bardzo podoba mi się ostatnie zdanie. Popieram

Moja wypowiedz dotyczy komentarza o jeden wyżej, nie tutaj kliknęłam

CCC

Pracuję w CCC od roku. Nie ukrywam - źle mi się pracuje. Zespół w porządku, idzie się ze wszystkimi dogadać jeśli się chce. Gorzej z osobami funkcyjnymi. Starsi sprzedawcy - w naszym salonie to akurat ludzie, którzy mają po 20 - 24 lat. Strasznie lubią się wywyższać, pokazywać sprzedawcą gdzie ich miejsce i czego to oni nie mogą. Zastępca kierownika - tak samo. Starsi sprzedawcy i zastępca nadgminnie łamią wszystkie regulaminy. Uważają, że ich nie dotyczy 15 minut przerwy w ciągu 8 godzin pracy. Robią sobie trzy pół godzinne przerwy. Siedzą na zapleczu, popijają kawę, rozmawiają przez telefon, palą e-papierosy lub wychodzą na zewnątrz. A my jako sprzedawcy cały czas się denerwujemy bo pracy jest bardzo dużo, klientów też, nie wyrabiamy się z robotą a oni sobie siedzą... Jakby nie mogli chociaż zająć się obsługą klientów, kiedy my ciężko przekładamy cały salon kartoników... Dostają dużo większe wynagrodzenie, a praktycznie tylko liczą kasę i wypełniają proste dokumenty. Szkoda słów..Kiedy któryś z nich jest na zmianie z kierowniczką to się podlizuje, a jak ona każe im przesówać kartony, dotowarować salon czy zrobić minimum wzorów to mają mine jakby tydzień nie sr*li. Kręgosłup boli, nogi, stawy również. Czasami po pracy nie wiemy jak się nazywamy. W naszym salonie jest duży ruch. Dlatego często przychodzi ponad 100 kartonów dostawy, które trzeba rozpakować w dwie godziny bo inaczej kierowniczka krzywo na ciebie patrzy. Kierowniczka zmienia grafik codziennie - czasem nie z powodu potrzeby salonu tylko po to, żeby komuś dokopać. Kiedy powiesz jej, że potrzebujesz wolne na jakiś dzień to odrazu odpowie NIE, a nawet nie zajrzy czy np. mogłaby zamienić ten dzień z kimś innym. Mówi wtedy, że zawsze można wziąć urlop na żądanie, ale przypomina, że wtedy może być to nasze ostatnie żądanie w CCC. Chcesz pracować w CCC? Musisz po prostu nie mieć nic innego poza pracą. Bo ona potrafi przysłać smsa do ciebie o godzinie 20 w niedzielę o treści "Jutro pracujesz od 6" i ty nie możesz nic powiedzieć. Ogólnie to nie polecam tej pracy.. Nikt raczej nie jest z niej zadowolony z osób, które znam. (No chyba, że osoby funkcyjne - bo nic nie robią). Więc cóż, mam propzycję pracy w CCC na cały etat - nie zamierzam się zarobić na śmierć, ale się zgodzę. I gdy tylko dostanę nową umowę, pójdę na dłuższy okres chorobowego od psychiatry, żeby dobrze odpocząć, a później znajdę coś lepszego.

Audio_89

Pracuje obecnie w CCC już blisko rok. Kierowniczkę mam spoko, trawiło mi się. Zastępczynie przeżyłem już dwie. Jedna traktowała mnie jak psa przeganiając po sklepie coś w stylu "na miejsce!". Druga siała panikę, bo ona nie chce by kierowniczka była zła więc wyjdźcie z siebie ale macie to i tamto zrobić. Pierwsze problemy z kręgosłupem już zaliczyłem. Zwolnienie lekarskie na tydzień i od razu telefon czy jestem pewny że chcę tam pracować bo ze względu na kręgosłup nikt mi taryfy ulgowej nie da. Po powrocie ze zwolnienia od razu zostałem dwa dni pod rząd tak przegoniony że nie wiedziałem jak się nazywam. 12 godz pracy i tylko 15min przerwy. Nieraz trzeba dzień po dniu przekładać cały dział lub 2 działy. Zajmuje to spokojnie 12godz a spróbuj się nie wyrobić to już na ciebie krzywo patrzą. 12godz schylania się i latania z pudełkami z kąta w kąt! To że po każdym dniu trzeba zostać po godzinach te 10min i umyć podłogę już nie liczę. Firma nastawiona na wyciskanie z ludzi ostatnich soków. A jak już się rozlecisz bo stawy czy krzyż już nie wytrzymał to zwolnienie papa i szukamy kolejnego chętnego. Kasa na pełnym etacie około 1450zł czasem jakaś premia ze 150zł. Pracuje tam bo jestem zmuszony ale już niedługo sytuacja się zmieni i będę szukał czegoś innego puki jeszcze mnie nie wykończyli w tym CCC.

Nan
@Audio_89 15.03.2016 15:37

1600 zł za taki zapieprz? masakra jakaś szukajcie lepszej roboty i dziwić się że ludzie z kraju uciekają za pracą

wera

a co powiecie o ccc w malcie w poznznaniu? Wlasnie znalazlam ogloszenie i nie wiem czy sie zgłosic

Dobra rada
@wera 25.02.2016 00:23

Nie rób tego,ratuj się !!!!!

a.

Pracowałam tam przez dwa miesiące. Jednym słowem- tragedia. Nie polecam nikomu :)

odp. do pani z HR wyżej

Słaby argument z tą umową o pracę a większość pracodawców w handlu zapewnia elastyczne godziny pracy. Emerytur już i tak nie będzie dla pokolenia dzisiejszych 20,30-latków, więc trzeba samemu oszczędzać na emeryturę. Ogólnie słabe warunki pracy dajecie. Zatrudniajcie Ukraińców (nie ubliżając naszym Sąsiadom :) może im się to opłaci.

jakie są zarobki ?

sorry, 1500 zł. za stanowisko zastępcy kierownika sklepu to jakaś masakra ://// szkoda mojego czasu, niech dalej szukają jeleni. Ludzie, jeśli akceptujecie tak marną pensję - nie dziwcie się, że jej nie podnoszą :/

zzzz

1500 z premiami. Zresztą sama się przekonaj.

Zostaw opinię o CCC - Opole

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CCC