2 Dodaj opinię
2 95 87 5 1

Opinie o Fuji Seal Poland Sp. z o.o.

Foundation Day!

Jak co roku  w maju obchodziliśmy Foundation Day. Tym razem była to 123 rocznica założenia Fuji Seal. 20 maja  wszyscy obecni pracownicy zgromadzili się na placu przed fabryką, aby wspólnie świętować.

Spotkanie otworzyła Dyrektor Zarządzający Dorota Bartoszak odczytując list od President and CEO Fuji Seal International, Inc. Shigeko Okazaki, w którym to przekazała podziękowania za dotychczasową pracę oraz życzyła dalszych sukcesów.

Foundation Day zawsze przebiega w atmosferze dobrej zabawy.  Głównym założeniem tegorocznych obchodów było połączenie integracji z misją. Celem uroczystości było uzbieranie karmy dla psów ze schroniska Cztery Łapy w Żychlinie. Dzięki wspólnej zabawie zebraliśmy, aż 253 kilogramy karmy dla potrzebujących zwierząt! Po dobrej zabawie, w słusznym celu uczciliśmy nasze wydarzenie słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy serdecznie firmie Party Project, która zorganizowała event oraz wszystkim pracownikom za aktywny udział. Do zobaczenia za rok!

Tak4Nie4
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 6 dni.

Jaka jest umowa w firmie Fuji Seal Poland Sp. z o.o.? Wiecie czy jako Pracownik Produkcji zatrudniają na zlecenie?

Nowy wpis

Aktualność
Jak co roku we wrześniu odbył się Rodzinny Piknik Fuji Seal Poland.

14 września pracownicy wraz z rodzinami zgromadzili się razem na terenie zakładu, aby wspólnie się integrować. Dzieci chętnie korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, zamków oraz nowoczesnego kina 9D!  Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się kącik malucha jak również warsztaty taneczne, gdzie pod okiem profesjonalnej pary tancerzy, najmłodsi uczyli się tanecznych układów. Kolejną atrakcją tego pikniku była Fotobudka, w której uczestnicy pikniku mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jak co roku nie zabrakło pysznych dań z grilla, napoi, słodyczy oraz specjałów dla najmłodszych. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało pamiątkowy gadżet z logo firmy Fuji Seal Poland.

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!

Tak1Nie1
Teflon
Nazwa działu: Produkcja

Porażką jest taka sama stawka na start na każdym z działów. Jak można porównywać konwersję czy magazyn z taką drukarnią gdzie zapieprzasz jak w kamieniołomie wdychając rakotwórcze chemikalia. Nic dziwnego, że brak chętnych do pracy, a ci bardziej ogarnięci nie chcą robić za te śmieszne pieniądze. Szanujmy siebie, a przede wszystkim swoje zdrowie. 4k brutto dla pracownika z rocznym strażem, to może wtedy ludzie nie będą uciekać. Pzynajmniej przez jakiś czas.

Tak2Nie1
Dawid Nowy wpis
@Teflon

Napisałeś o szkodliwych warunkach, w których pracują pracownicy zatrudnieni na drukarni. Mógłbyś dodać, czy pracodawca w jakiś sposób stara się zniwelować działanie tych szkodliwych substancji? Ciekawi mnie, czy pracownicy wyposażeni są w ochronne maski.

TakNie2

Teflon Nowy wpis
@Dawid

Są wyposażeni, ale niemożliwym jest chodzić w niej przez 12h, bo prędzej by się człowiek udusił. Praca drukarza jest oficjalnie uznawana za zawód, w którym pracownicy są narażeni na różne powikłania zdrowotne. Nie da się całkowicie wyeliminować szkodliwości takiej pracy dlatego też pracownicy powinni być dobrze wynagradzani.

REKRUTACJA

Z przyjemnością informujemy, że w związku z prężnym rozwojem firmy, rozpoczęliśmy rekrutację na kilka stanowisk.

Szczegóły znajdą Państwo w zakładce: "Oferty Pracy"

Czekamy na Wsze zgłoszenia!
Tak2Nie3
Yuri

Interesuje mnie praca na magazynie, ktoś z obecnych pracowników może dać znać, jak atmosfera? Czekam na odp na aplikacje ale po zapoznaniu z opiniami mam wątpliwości...

TakNie1
Rogus
@Yuri

Praca na magazynie w tej firmie jest super.Ludzie wracają z innych firm spowrotem bo nigdzie nie ma tak dobrze.Na nocnej zmiane bez problemu mozna pospać do rana i za dnia mieć czas dla siebie. Wszystko to dzieki super kierowniczce Bozence i jej asystentowi Arturowi.

Tak2Nie2
Dawid
@Rogus

Widzę, że jesteś zadowolony z pracy na magazynie w firmie Fuji Seal Poland. Pozwól, że zagłębię się w Twoją wypowiedź i zapytam Cię, jak wyglądają kwestie wynagrodzenia na tym stanowisku? Obowiązuje podstawowa stawka wynagrodzenia, czy może również ewentualne dodatki? Liczę na Twoją dalszą aktywność.

Foundation Day!

Tak4Nie4
bulion
Nazwa działu: Produkcja

Wszystko fajnie wygląda w teorii dla kogoś z góry, kto pisze te teoretyczne wywody w swoim biurze. Prawda jest jednak zupełnie inna i w zakładzie nie jest tak kolorowo i będzie coraz gorzej, bo rotacja pracowników jest bardzo duża i odbije się to na wszystkich. Łącznie z samą firmą. Obecna sytuacja, to nieporozumienie i jeśli dalej będzie takie cięcie kosztów na pracownikach, to długo skład zarządzający zakładu nie pociągnie po przyjeździe wizytacji z Japonii. To, że teraz ktoś sobie wyliczy spore pozorne oszczędności (podwyżki), to nie znaczy, że nie przyniesie to większych strat w przyszłości (reklamacje, niedotrzymywanie terminów, brak pełnej obsady ludzi do pracy).

Tak14Nie
Dawid
@bulion

Znasz może powody rotacji w firmie Fuji Seal Poland? Pracownicy sami odchodzą, czy może to pracodawca zdecydował się zmniejszyć ilość pracowników? Jeżeli możesz, to napisz również coś na temat atmosfery w tym zakładzie pracy, ponieważ brakuje informacji na ten temat. Zachęcam.

TakNie1

„Najlepszy Pracodawca wg Studentów Politechniki Łódzkiej” - I. edycja

Fuji Seal Poland bierze udział w I edycji konkursu na: „Najlepszego Pracodawcę województwa łódzkiego według Studentów Politechniki Łódzkiej”.
Od dzisiaj (10 kwietnia) Studenci mogą oddać swój głos.
Głosowanie trwa do końca maja 2019.

Więcej informacji na stronie:
Tak4Nie16

Aktualność
Fuji Seal Poland jako solidny pracodawca od marca ruszył z dofinansowaniem posiłków dla wszystkich pracowników firmy.

Każdy pracownik otrzymał Kartę Lunch Pass Sodexo, która jest nowoczesnym dofinansowaniem posiłków dla pracowników. Posiadacze karty mają możliwość wyboru ulubionego posiłku w jednym z ponad 50.000 tysięcy punktów gastronomicznych wraz z dostępem do największego w Polsce programu rabatowego w restauracjach.

Tak6Nie8

Witamy wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl

Do tej pory jedynie wnikliwie przyglądaliśmy się treściom publikowanym na forum. Jako solidny pracodawca chcemy w pełni wykorzystać serwis GoWork.pl, aby odpowiadać na Państwa pytania i przybliżyć proponowane przez nas warunki współpracy.  Pragniemy wciąż się rozwijać, dlatego cieszy nas  możliwość poznania Państwa, spostrzeżeń, z których wyciągniemy wnioski, by móc usprawniać funkcjonowanie Fuji Seal Poland.

Jako jeden z najnowocześniejszych i największych zakładów produkcyjnych w Kutnie, zatrudniamy około 500 pracowników. Stoimy przed wyzywaniem, ale i misja, by zapewnić, stabilne warunki zatrudnienia i zadowolenie z pracy. Bardzo cenimy sobie atmosferę opartą na wzajemnym szacunku i  jesteśmy otwarci na nowe pomysły, innowacje czy poglądy. Wciąż dążymy do podnoszenia standardów naszych usług i świadczeń dla pracowników, którzy przyczyniają się do rozwoju firmy.

Wszystkich zainteresowanych naszym przedsiębiorstwem zachęcamy do odwiedzania naszego profilu oraz śledzenia ofert pracy. Każdego, kto zechce się podzielić swoją opinią, prosimy o merytoryczne wypowiedzi oraz o zachowanie kultury w treści komentarzy, ponieważ tylko do takich jesteśmy w stanie się odnieść. W przypadku szczegółowych pytań lub kwestii wymagających wyjaśnienia zapraszamy do kontaktu bezpośredniego: rekrutacja@pl.fujiseal.com

Tak9Nie13
Nick

Lipa lipa lipa. Premie po 20zl a chcą żeby stawać na głowie i pracować na każdej maszynie :) 3tys brutto po okresie próbnym raczej ciężko będzie tutaj dostać.

Tak13Nie1
Jan
@Nick

Poważnie dają teraz premie 20zł? I jest to burtto czy netto? Jestem w szoku dodam że kiedyś bardzo dawno temu też tam pracowałem ale takiego dziadostwa nie było że ktoś proponował 20 PLN premii...

Nick
@Jan

No tak tak. Za osoby co dostają po 5, 10, 20 zł. Wiadomo że są i po 50zl:) ale rzadko. (usunięte przez administratora) i tyle nie polecam.

Tak2Nie1
x
@Nick

Więcej teraz zarobi się w Lidlu: "Lidl w Polsce z początkiem marca zmienił politykę wynagrodzeń pracowników. Od teraz w tej sieci handlowej zarabia się od 3100 do 3800 zł brutto miesięcznie na "dzień dobry". Po roku pracodawca gwarantuje skok płacy do poziomu od 3250 zł brutto do 4050 zł brutto. Z kolei po dwóch latach można liczyć na pensję od 3450 do 4350 zł brutto miesięcznie." W Lidlu przynajmniej człowiek zdrowia nie straci, bo praca nie dość, że lżejsza, to jeszcze bez szkodliwych substancji. W FSP nie zarobisz, a zdrowie stracisz na pewno.

już były pracownik
Nazwa działu: Produkcja

Praca bardzo ciężka, a zarobki takie, że lepiej nie komentować. Za dużo lżejszą pracę można lepiej w Kutnie zarobić i to pracując po 8h 5 dni w tygodniu. Ciężko zliczyć ile tutaj osób się przewinęło, ale nie ma co się dziwić, bo nikt nie decyduje się na tak ciężką pracę, bo lubi, a dlatego, że chce zarobić. Tutaj nie zarobisz, a jedynie sobie zdrowie zmarnujesz.

Tak11Nie
Przejrzysty
@już były pracownik

Drogi były już pracowniku, jak chcesz mieć lekką pracę to polecam Bibliotekę w mieście Kutno, ale chyba juz wszystkie(usunięte przez administratora)tam pracują i jest komplet :-) Rozumie, że jak się do FSP się przyjmowałeś to nie wiedziałeś, że będziesz za stawkę głodową pracował? (usunięte przez administratora)

Tak1Nie6
M&K

Witam. Jeśli już interesuje was praca w niedzielę i święta za 2500 zł brutto oczywiście to stanowczo odradzam dział konwersji i zmianę D kterej (usunięte przez administratora) Jakiś rok temu wyrzucił jedna z pracownic nie dając jasnych powodów i po pół roku na miejsce tej kobiety przyjęto jego żonę która po 3 miesiącach dostała umowę na stałe... Ta sytuacja myślę że nie wymaga komentarza.(usunięte przez administratora)

Tak36Nie
Ojtamojtam
@M&K

No cóż...on ma wywalone na wszystko. Na dniówkach jeszcze z kanciapy wyjdzie na hale ale na nocy...ciężko koniami go wyciągnąć. Tylko w tel siedzi i albo mecze albo filmy ogląda. A jak awaria jest to napierw musi swoje pomarudzić. Z jednej strony fajnie bo nie łazi i nie marudzi, że maszyny wolniej pracują itd. Istna samowolka....

Tak11Nie

E
@M&K

Dlaczego takie osoby są dalej utrzymywane na takich stanowiskach? Przecież korporacja Fuji zabrania takich praktyk. A co do zarobków, to widać kiepskie. Teraz większość zakładów oferuje co najmniej 3000 brutto.

Tak10Nie

tom

ok

Wybitny człowiek

Jak jest na magazynie? Chodzi mi o wózki widłowe. Da się ogarnąć :)?

murzynek bambo

Nowy rok, to czas postanowień noworocznych. Dla mnie z pewnością to będzie szukanie lepszej pracy. Za te pieniądze to już nikogo nie mogą znaleźć do pracy poza tymi co się załapują i liczą żeby później pójść na zasiłek, a tych co chcą pracować, to by wycisnęli jak cytrynę. Żeby zatrzymać pracowników trzeba się trochę postarać.

Tak9Nie
Lukas

Fuji Seal cały czas poszukuje pracowników. Jaki dział na produkcji polecacie na który warto byłoby się starać?

Mick Jagger

Najlepiej jak ktoś się załapie niech w międzyczasie szuka lepszych ofert. Szału z kasą nie ma, a wymagania ogromne na niektórych działach. Dużo też zależy na jakich ludzi traficie, bo w tym zakładzie przekrój osób jest ogromny. Od ludzi pomocnych i życzliwych po chamów i prostaków oderwanych od pługa myślących, że pozjadali wszystkie rozumy. Najważniejsze, że najbliższym czasie dobrze płatnej pracy w Kutnie nie powinno brakować.

Tak6Nie

Tomek

Hejka, Ja zaczynam pracę na dziale Finishing od stycznia. Na zmianę do którego brygadzisty najlepiej trafić? Który jest najbardziej pomocny i kompetentny?

Hh
@Tomek

J. Tomczak

AGA

Może ktoś podpowie jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej po angielsku w tej firmie?

Zosia
@AGA

Szczegolnie to nie musisz sie przygotowywać. Dział HR w tej firmie to prowizorka. Jeśli masz kogoś znajomego kto cię tam polecił to Ciebie przyjmą. Jeśli nie masz to raczej nie zostaniesz przyjęta, No chyba ze na produkcję...

Tak10Nie

Były murzyn
@Zosia

Niestety to jest prawda bez znajomości cieżko sie dostać do tego "raju". Przyjmują z polecenia, i nikt sie z tym nie kryje. Jedyny plusem w tej firmie są wysokie bony na świeta - o ile jeszcza są. Zwykły operator maszyn np na konwersji nie trafia na starcie do przyuczenia na maszyne tylko na magazyn i zapi..sz paleciaczkiem jak dziki wół. Ludzie tam pracujący mają ciśnienie na kase praca w świeta za wyższa stawkę: 2,3setki i mało sie nie pozabijają. Istny mordor. Jak musisz to pracujesz jak nie to omijać szerokim łukiem

Tak8Nie

Abc
@Były murzyn

Bony z roku na rok coraz mniejsze. Ogólnie wszystko to prawda, a zarobki raczej bardzo słabe. Jeden z działów, to już w ogóle kołchoz.

Tak7Nie

Qrt

Kellog's się rozbudowuje, więc chyba już lepiej iść tam jak będą przyjęcia. W Fuji kasa słaba i wymogi stanowczo za wysokie wysokie jak na to co oferują. Magazyny teraz też się budują i rok 2019 może być ciekawy jeśli chodzi o lokalny rynek pracy. Pracodawcy muszą się bardziej postarać jeśli chcą zachować pracowników

Tak9Nie

Zosia

@Hanna Boisz sie czy wstydzisz używać swojego prawdziwego imienia? Chcesz sie bawić w moderatora ??? Może zajmij sie swoją pracą w dziale Hr aby w tej firmie zaczęło sie dziać lepiej. Bo jak narazie ściągacie ją na samo dno poprzez złe decyzje kadrowe, kolesiostwo i nepotyzm.

Tak4Nie

qwerty

Pensje jak na stawiane wymogi to jawna kpina z ludzi i nic dziwnego, że jest duża rotacja. Od nowego roku będzie jeszcze większy problem z pracownikami, a jak się otworzą nowe miejsca pracy w regionie, to będzie naprawdę tragedia. Zarząd chyba liczy na cud, ale prędzej rozwalą ten zakład niż zabłysną przed Japończykami. Podwyżki są potrzebne, ale to naprawdę znaczące, a nie takie grosze jak dotychczas. Nikt nie będzie narażał zdrowia (a nawet życia) dla waszych marnych targetów za te śmieszne pieniądze. Nie da się tutaj wytrzymać na dłuższą metę. 3k na rękę, a nie brutto powinno być na start.

Tak14Nie

Bcz

Niedługo i Fuji ulegnie pokusie zatrudniania tanich parobków. Już takie myśli chodzą po głowie rządzących i na pewno dobrze się to nie skończy.

Tak8Nie

@Bcz

Co masz konkretnie na myśli poprzez swoją wypowiedź? Warto rozwinąć Twoja opinie, gdyż na ten moment jest ona niezrozumiała dla pozostałych użytkowników forum. Napisz więcej szczegółów o wspomnianej przez Ciebie sytuacji, a pomoże to osobom zainteresowanym rekrutacją do Fuji Seal Poland.

Bcz
@Hanna

Po prostu brak motywacji dla pracowników, brak znaczących podwyżek, a wymagania z roku na rok coraz większe.

Hanna

@Strefowiec, z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że brałeś ostatnio udział w rekrutacji do Fuji Seal Poland. Czy ktoś również jak Ty, spotkał się z taką sytuacją? Jak prezentowała się atmosfera w trakcie rozmowy o pracę? Zachęcam Ciebie do odpowiedzi na powyższe pytania.

Tak2Nie

f5
@Hanna

Rozmowa okej, wszystko raczej w miłej i przyjemnej atmosferze i nie można się do tego przyczepić, ale trzymanie w tajemnicy stawki jaka obowiązuje na tym stanowisku w firmie też nie przystoi. Ostatnio to się stało modne wśród pracodawców i coraz więcej jest pytań w stylu "ile chciałbyś zarabiać?", a nie konkrety jakie mogą zaoferować na danym stanowisku. Chyba nie ma osoby, która powie, że zarabia za dużo, więc pytanie bez sensu. Lepiej jakby wykładali wszystko podczas rozmowy, np. "Na początek oferujemy tyle i tyle, a po paru miesiącach x więcej". Później wypadałoby przedstawić jakie są możliwości rozwoju i czy są jakieś oferowane kursy przez pracodawce co pomogłoby jeszcze pracownikom w dostaniu podwyżki i podwyższaniu swoich kwalifikacji. Jasne ścieżki rozwoju i podwyżki dla stałych pracowników to też duży atut, który jeśli obowiązuje, to warto się nim pochwalić, a jeśli nie, to warto, aby coś takiego wprowadzić, bo w dzisiejszych czasach jeśli pracownicy nie widzą sensu, aby dalej pracować w firmie, to szukają po prostu dalej. To tyle moich spostrzeżeń na ten temat.

@f5

Myślę że, użytkowników zainteresuje również wynik Twojej rekrutacji. Czy otrzymałeś ofertę pracy i czy początkowe warunki zatrudnienia są dla Ciebie satysfakcjonujące? Odpowiedzi na te pytania będą cenną wskazówką dla osób przygotowujących się do procesu kwalifikacyjnego do Fuji Seal Poland.

Strefowiec

Niestety, ale już podczas rozmów kwalifikacyjnych widać, że mają brak szacunku dla potencjalnego pracownika marnując jego cenny czas na udział w ankiecie badającej rynek pracy w regionie. Ostatecznie i tak przyjmują osoby z polecenia, albo najtańszego zdesperowanego wyrobnika. Brak informacji na temat stawki jaka funkcjonuje w firmie podczas rozmowy, to kolejna porażka. I tak każdy wie, że dzisiejsza strefa ekonomiczna w Kutnie, to kpina i cyrk, więc po co robić z tego tajemnicę? Na Zachodzie jawne zarobki to norma, a tutaj pomimo braku pracowników dalej mamy cyrki z tajemnicą wynagrodzeń, a ostatecznie i tak dowiadujesz się, że możesz zarabiać niewiele więcej niż najniższa krajowa. Chyba nie jest tajemnicą, że ludzie w dzisiejszych czasach pracują dla pieniędzy, a nie dla przyjemności? Ze swojej strony nie polecam.

Tak13Nie

Hanna

Fuji Seal Poland poszukuje Młodszego Specjalisty ds. zobowiązań. Czy jest ktoś zainteresowany podjęciem pracy na tym stanowisku? A może ktoś pracuje na podobnym i chciałby podzielić się swoim doświadczeniem? Jak wygląda atmosfera panująca w tym dziale czyli finansów?

Zainteresowany

Czy są szanse na podwyżki w firmie? Jak atmosfera?

Tak17Nie
zainteresowany

Jak tam teraz na produkcji? Jak praca i atmosfera? Jakie zarobki? Poprawiło się coś na przestrzeni roku? Z tego co widzę w urzędzie pracy, to płaca bez szału, bo jakieś 1700-1800 zł, ale może sama praca i atmosfera potrafi wynagrodzić marne zarobki? Są jakieś dobrze płatne nadgodziny i można dobić do tych 2,5 tys. na rękę?

Hanna

Fuji Seal Poland wydaje się być atrakcyjnym pracodawcą na rynku w Kutnie. Czy ktoś z użytkowników zainteresowanych wątkiem, może wypowiedzieć się na temat obecnej sytuacji w Fuji Seal Poland? @Emilka co rozumiesz pod pojęciem "specyfika pracy"? Jesteś zainteresowana informacjami o wymaganiach pracodawcy na stanowisku w dziale księgowym oraz o zadaniach i obowiązkach pracownika czy może poszukujesz innych informacji? Napisz jakich.

Zostaw opinię o Fuji Seal Poland Sp. z o.o. - Kutno

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie